Pirmieji 11 procentų…

FIBA Europe

FIBA Europe

… Po pirmųjų dviejų Lietuva-Bulgarija kėlinių pirmiausia į galvą kažkodėl atėjo „Elektromarkt“ akcija 11 procentų…

Pasidarė šiek tiek neramu dėl tų, kurie tapo šios akcijos dalyviais (tiesa, pati akcija ir jos dalyviai verti specialaus įrašo, nes nieko kvailesnio nei dalyvauti akcijoje sugalvoti negalima).

Bet viskas baigėsi laimingai ir kadangi pergalė prieš bulgarus buvo tam tikra prasme „etapinė“, galima pabandyti sudėlioti viską į lentynėles.

Pirmiausia – apie tai, kas anaiptol nėra jokia naujiena: įžaidėjo problema.

Taip, T.Delininkaitis turi problemų gynyboje. Rungtynėse su Bulgarija ši problema taip pat buvo matoma, nes Tomas vienu žingsniu vis atsilikdavo nuo E.Rowlando. Tačiau T.Delininkaičiui varantis kamuolį, priešingai nei A.Jomanto atveju, niekada nekyla mintis, ar jam pavyks sėkmingai kirsti vidurio liniją, o sėkmingai įveikus šią kliūtį, iš Tomo, priešingai nei iš A.Mažučio, gali tikėtis ne tik perdavimo kam nors iš priekinės linijos, bet ir prasiveržimo link krepšio. Blogiausiu atveju, bent žvilgsnio krepšio link, kuris neleis priešininkų gynėjui atsitraukti per metrą ir padėti gintis tam, kuriam koks A.Mažutis po trijų sekundžių dvejonių perduos kamuolį.

Be to, kai aikštėje T.Delininkaitis, galima spėti, kad jis nebūtinai stengsis sumušti kamuolį į grindis 16 kartų arba bandys taranuoti varžovų gynėją, kol kamuolys atsidurs priešininkų aikštelės pusėje. Jis kartais prisimena tai, ko vaikus moko pirmieji treneriai: pirmas perdavimas nebūtinai turi baigtis taškais, bet jis bent privers varžovus greičiau bėgti atgal ir šiek tiek juos nuvargins.

R.Butautas vaikų niekada netreniravo, jis pradėjo iš karto nuo aukštesnio lygio. Galbūt būtent tuo galima paaiškinti tą faktą, kad jam patinka žaidėjai galintys žaisti Latvijos lygoje ir per Europos čempionato rungtynes į krepšį pažiūrintys vidutiniškai du kartus.

Tačiau R.Butautas žaidė vienoje komandoje su A.Saboniu ir jam tikriausiai tai paliko labai didelį įspūdį, nes ūgiui jis iki šiol teikia didesnį pranašumą nei mobilumui.

Priešingu atveju jis jau seniai būtų pamatęs, kad Lietuvos rinktinė tikriausiai yra vienintelė Europos čempionate, kuri per rungtynes surengia ne daugiau kaip vieną greitą ataką (nes Brolis turi atsitverti ir savo, ir A.Mažučio žmogų, o dėl kamuolio kovoti tenka S.Jasaičiui arba L.Kleizai ir bėgti į priekį nebelieka kam).

Be to, nors ir žaidęs Kaune, R.Butautas kažkodėl nemėgsta kauniečių. J.Mačiulis, per rungtynes su Lenkija parodęs, kad gali įmesti ir apsiginti, prieš bulgarus gavo pasireikšti vos penkias minutes. D.Lavrinovičius, kol kas neparodęs nieko, žaidė septyniolika ir, kaip visada, po metimo bėgdavo atgal, o ne kovoti dėl kamuolio. Gal tada geriau reikėjo į rinktinę pasiimti M.Andriuškevičių – jis juk dar aukštesnis?

M.Kalnietis sėdi ant suolo. Taip, per 9 minutes rungtynėse su Turkija jis ne ką tenuveikė, tačiau jis gali prasiveržti, jis gali įmesti ir priešininkų gynėjams jis ko gero, didesnė paslaptis nei A.Mažutis. Saugomas kaip slaptas ginklas? Tikėkimės, kad dar iššaus.

Vėlu, žinoma, kalbėti, bet akivaizdu, kad R.Seibutis rinktinei būtų labai naudingas… Nes jis žiūri į krepšį ir prieš jį reikia gintis.

L.Kleiza: turėjo būti lyderis, o įspūdis toks, kad jo uždavinys per iekvienas rungtynes vieną kartą gražiai įdėti ir „numušti“ mažiausiai du priešininkus. Logiška būtų, kad brangiausiam Europoje žaidėjui, žinant jo fizines galimybes, būtų sudarytos galimybės jas išnaudoti. Ar kas nors matėte bent vieną derinį skirtą L.Kleizui ir paliekantį jam bent 2-3 metrus laisvo ploto įsibėgėti? Aš nesugebėjau…

…Gerai, kad rinktinėje yra S.Jasaitis – bene vienintelis žmogus, kuriam išleidus kamuolį iš rankų, tiki, kad jis gali įkristi į krepšį.

Tačiau blogai, kad nėra kuo pakeisti M.Petravičiaus…nes centro puolėjas per 14 minučių pataikantis vieną iš trijų metimų ir iš viso įmetantis vidutiniškai 3 taškus bei baudas metantis 12,5 proc. taiklumu, vardu ar gali būti vadintinas tinkama pamaina.

Ko tikėtis?

Aš asmeniškai tikėčiausi nedaug: kad R.Butautas pamirš centimetrus, pamirš Latvijos čempionatą ir nuoskaudą, kad kažkada seniai seniai jam A.Sabonį Kaune tekdavo dažniau stebėti nuo suolelio nei aikštėje…

Tikėčiausi, kad net ir po ilgų Latvijoje praleistų metų jis vis dėlto prisimins, kad ledo ritulys skiriasi nuo krepšinio ir kad profesionalūs krepšininkai aikštelėje gali visa jėga žaisti ir 28 ir net 36 minutes. Turiu galvoje tuos, kurie apskritai gali žaisti.

Tokių Lietuvos rinktinėje yra. Kokie 7-8.

Jei jiems bus leista žaisti, yra vilties, kad pirmieji 11 procentų nebus paskutiniai.

(13 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • WU

  Kalbant apie Seibutį, dar tais laikais kai jaunimas tapo pasaulio čempionais Argentinoje ir Seibutis buvo akivaizdus lyderis, vis tiek pirmenybė buvo teikiama Butautuko Jomantukui (taip jį tuo metu pravardžiuodavo).. Taip yra ir iki dabar. Bet nieko. Šis čempionatas Butautui paskutinis. Viliuosi, kad pamaina nebus Kurtinaitis. Nenoriu..

 • Titka

  Nu mes maza salis ir mums didele garbe isvis patekti i europos cempionata nes tokia salis kaip Italija su 50 mln gyventoju net nepateko o mes patekom ir buti 15 vietoj tokiai saliai kaip musu yra puikus pasiekimas o mes jau dabar minimum 11.Manau kad M.Lekerauskas puikiai pakeis Butauta jo poste nes is visu buvusiu krepsininku dazniausiai yra laikes vaira.Nematau jokio skirtumas ar tas vairas furos Amerikos keliuose ar Lietuvos krepsinio rinktines.Apsikeis Lekerauskas su Butautu vietomis ir abudu toliau laikys vairus

  • GIGA

   Butautas negali laikyti Lekarausko vairo,nes teisių neturi:)

 • mantas

  man tai Kalniecio gaila, zmogui galejo buti puikiu pamoku, o Mazuciui 28 metai ir bet kokiu atveju tai yra paskutinis atstovavimas rinktinei. Beje, nors ir ne auksas, bet Kalnietis vienintelis moka mesti is eigos. Su Kalnieciu ar be, bet klaidu skaicius ~20. Tai geriau ziuretu i ateiti ir augintu zmogu zalgiriui ir Lietuvai.

  • Jei kalbėti apie klaidas, tai kažkodėl Lietuvos rinktinėje tai buvo ir pasilieka skiriamasis ženklas… Ir su Kalniečiu, ir su Jasikevičium, ir su Griuvinevičium (oj, Ginevičium) ir panašiai… Nebent gal vyresnė karta nedarydavo tiek daug klaidų? Užtat visa tai kompensuodavo taiklūs metimai. O dabar prisidėjo tragiškai mažas pataikymo procentas… O šiaip, tiesą pasakius, tai nebežiūriu krepšinio per TV po to kai teko pabūvoti 2003 Europos Krepšinio Čempionate Švedijoje ir pamatyti gyvai tą rinktinės triumfą. Laukiu kol susiformuos tinkama rinktinė, kuri tikrai galėtų laimėti…

 • inf

  @mantas

  Tik ne Kalnietis. Jo varomas kamuolys atšoka jam iki peties.

 • Mantautas

  Viskas labai gerai parašyta, sutinku Artūrai su išsakytom pastabom. Tik vienas pataisymas, Butautas treniravo vaikus ir nemažą laikotarpį: 1994–2003 m. jis buvo Kauno krepšinio mokyklos „Merkurijus“ vyr. treneris. Beje Kleiza yra jo auklėtinis nuo mažų dienų.

 • Marius

  p.Račai, klystate,kad Butautas netreniravo vaikų.Treniravo 1985m. treniravo Merkurijuje.Auklėtiniai Kleiza,Stasiulionis,M.Šidlauskas ir kiti.

 • lafa

  vakar 3’io kelinuko viduryje susimasciau kodel nera aiksteleje Delininkaicio. patikrinau internete kiek jis buvo zaides, ir nors Petrauskas tvirtino, jog „Tomas sivakar aiksteleje pirma karta“, bet is tiesu jis jau buvo zaides net 77 sekundes…

 • Nelyginamas dydis

  Didžiąja dalimi sutinku su straipsniu. Gal tik kiek padiskutuočiau dėl Delininkaičio problemų gynyboje, o tiksliau – dėl Mažučio ir Jomanto problemų joje neturėjimo :) Jomantas gali labai sėkmingai gintis prieš 3, 4 ir iš dalies – 2-ą numerį. Tuo tarpu maži ir greiti „lenkas“ Loganas ir „bulgaras“ Rowlandas tiek jį, tiek tą patį Mažutį, kuris šiaip jau turėtų būti greitesnis už Jomantą, palikdavo už savęs per kelis metrus nuolatos. Jau nekalbant apie tai, kiek kartų jie nubėgo į greitą puolimą. Mažučio supergynyba – apskritai kažkoks mitas. Nei čempionate, nei per draugiškas nė karto nemačiau, kad jis ką nors uždengtų. Tik baudas renkasi lįsdamas ant kelio, ir viskas.
  Kalnietis, deja, nors potencialo turi tiek, kiek 10 mažučių, bet kiek bandė žaisti, tai atrodė blogiau už Javtoką su Mažučiu kartu sudėjus – nepataikomas nė vienas metimas ir prarandami vos ne visi kamuoliai. Matyt, šeimos problemos ir, be abejo, Butauto ledo ritulio metodai vaikinuką išmušė iš vėžių, nes LKL-e šiemet jis buvo geras (tiesa, labiau kaip 2-as nr., nes įžaidėjui jis yra lėtokas ir nemoka techniškai varytis kamuolio).
  Tai tiek. Žaidimas kol kas kraupus, per kančias. Ačiū Butautui (ne tik jam, bet jam labiausiai).
  P.S. Jasaitis žaidžia bene geriausią savo čempionatą, kaip ir Petravičius.

  • lida

   Didžiausia ekspertais save laikančių asmenų problema – tikėjimas. Paprastai niekuo nepagrįstas. Ir ne vien tik, kad jie yra geresni ekspertai už kitus 3 mln. Nelyginamas dydis vakar įtikėjo, „kad su Butautu galime nelaimėti ir prieš bulgarus…“, A.R. – kad „R.Seibutis rinktinei būtų labai naudingas“. Tokios versijos paprastai arba nieko nekainuoja, arba jų negalima patikrinti. Gili priežasčių/pasekmių analizė, sudėliojimas „viską į lentynėles“ prasideda jau po rungtynių. Aišku „ekspertai“ gali pūsti žandus, kad jie ir prieš rungtynes tokie pat ekspertai, ir turi po ranka tai patvirtinti galinčių porą liudytojų, kuriems kažką atsainiai leptelėjo. Paprastai šie ekspertai savo kompetencijos negali patvirtinti lažybų kontoros kvitais, ir tai juos žiauriai erzina, todėl ja noriai nemokamai dalinasi internete.

   • Raselė

    Mieloji, tau labai patinka Butautas?
    Ką gi, skonio reikalas…

    • lida

     Rasele, jūs ką čia turėjote galvelėje ?

     • Raselė

      Man labai nepatinka tai, ką aš matau vykstant aikštelėje.
      O už kariuomenės pralaimėjimus atsako vadai.
      Neliečiamybės ir apsaugos nuo kritikos jie neturi…
      Tik tiek.
      Aš tai už Butautą mūru negulčiau.

      P.S. Ir nebūkit tokia pikta. Gal netyčia dar prieš ką nors išlošim ar net čempionatą laimėsim, jeigu koks Butauto „planas“ dar nepvyks…

     • lida

      Tokia ir nauda iš to mūro, jei jis gulas. Ką gi, skonio reikalas…

   • Nelyginamas dydis

    Gerb. lida, kuri šiame tinklaraštyje startavote žavingu ir aštriu humoro jausmu, ironija ir sarkazmu, o tęsiate kažkodėl nuobodžiu, vienpusišku ir zanūdnu Frediso* stilium.
    Taip, aš įtikėjau, kad su Butautu mes galime pralošti bulgarams. Beje, jeigu jūs matėte varžybas, tuomet, tikiuosi, matėte, kad labai labai nedaug trūko iki pralošimo. O jeigu jūs to nematėte, tuomet nekomentuokite A. Račo, mano ar bet kurio kito žmogaus išmanymo apie krepšinį – visiškai gūdžią ir tamsią jums sferą.

    • nerijus

     Nelyginamas dydis

     Sutinku, kad startuodama, lida buvo perspektyvi ir ji man patiko su savo sarkazmu ir ironija/ kitu kampu į rašliavas, tiek mūsų, tiek tinklaraštininko. Eigoje, jos diskusijos virto asmeniškumais…

    • lida

     Na, kiek matau, asmeniškumai – tai tik iš jūsų. Ir aišku skoloj neliksiu :) Nei šmoto gabaliukui nuodėmių išpirkimui pasirinkusiam savo vardu paniekinamą blogerio apibūdinimą, nei… ai, apie nerijų iš mažosios, geriau patylėsiu :)
     Tikri specialistai Butauto nekaltina http://www.delfi.lt/news/sport/eurobasket2009/ekspertai-negiria-bet-ir-nelaidoja-lietuvos-rinktines.d?id=23983444

     • Nelyginamas dydis

      Apie asmeniškumus: nežinau, ką vadinate nuodėmių išpirkimu, aiškiau reikškite mintis, jei jau bandote koliotis. Jei neįžvelgiate mano vardo pasirinkime sarkazmo A. Račo ir jo didybės manijos atžvilgiu, tai tik patvirtina, kad iš aštrios, ironiškos ir smagios komentuotojos per labai trumpą laiką pavirtote… ai, nerašysiu, nes ką tik kviečiau visus nebesibarti :)
      O delfi straipsnyje Butautas yra kaltinamas, tik netiesiogiai, švelniais žodžiais, ir galbūt ne jis vienas. Beje, ir aš jo nekaltinu 100 proc. Jis gali būti superbutauterminatorius, bet iš Javtoko krepšininko vis tiek nepadarys. Kita vertus, aš jo visai neimčiau į rinktinę. Nepamirškite, kad kalbinami yra Butauto kolegos, pažįstami, o gal net draugai. Jiems etika leidžia pasakyti daug mažiau teisybės (ir daug aptakiau), nei anoniminiams komentatoriams.

     • lida

      „tikiuosi, matėte, kad labai labai nedaug trūko iki pralošimo“- reikėjo lažintis, tada būtumėt pamatęs ko vertas „nedaug trūko“.
      „neįžvelgiate mano vardo pasirinkime sarkazmo“ – įžvelgiau kažką kitko, ir ne aš viena.
      „kalbinami yra Butauto kolegos“ – lygiai taip pat galima pasakyti, kad ir konkurentai. Kodėl manote, kad tos pačios profesijos profesionalai labiau suinteresuoti slėpti kitų klaidas ?
      „nei anoniminiams komentatoriams“ – kodėl specialistų vertinimų, duotų per interviu, tikrumu reiktų abejoti labiau nei neaiškių anonimų ?

     • Nelyginamas dydis

      Na, nelabai suprantu, kodėl jūs pasirinkote mane priešu :), bet dar kartą (turbūt paskutinį) pasižodžiuoju su jūsų kvailais argumentais ir neapibrėžtom tuščiom frazėm.
      1. Nesuprantu, kuo susijusios kažkokios mistinės jūsų sufantazuotos lažybos, kuriose aš nesiruošiau dalyvauti, su tuo, kad akivaizdus Butauto sprendimų komplekso fiasko ir dėl to man kilusios abejonės, kad galime pralošti NET bulgarams (o rungtynės akivaizdžiai parodė, kad GALĖJOM). Suprasčiau, jei būčiau bent teigęs, kad „100 proc., jog pralošim“.
      2. Man visiškai vienodai dėl to, ką jūs įžvelgėte (tik kažkaip nematau parašyta, ką būtent) ir dėl tų mistinių vėlgi neįvardytų kitų įžvelgėjų. Aš parašiau, kodėl pasirinkau, ir tai yra FAKTAS. Jūsų įžvalgos – tik niekuo nepagrįstos ir klaidingos interpretacijos.
      3. Dėl kolegų galiu tik tą patį pakartoti, ką jau rašiau.
      Jeigu, pvz., jūsų pavaldiniai (jei tikrai jų turite) karjerą bando daryti „varydami“ ant kitų kolegų, dergdami ir skųsdami juos bei, tuomet užuojauta ir jiems, ir jums, kaip neįgaliai vadovei. O šiaip kalba ėjo ne apie klaidų slėpimą, o apie diplomatiškumą ir solidarumą bei (galbūt) kažkiek artimus santykius, nes visi jie yra kaip minimum geri pažįstami.
      4. Taigi, specialistų vertinimais abejoti nereikia, tik reikia mokėti truputį skaityti tarp eilučių. O vertinimai vienareikšmiai – rinktinė žaidžia labai blogai, Butauto schemos neveikia.

 • Erikas

  Titka, tenka pastebėti, kad jokios garbės tame nėra, nes niekur pasauly krepšio nežaidžia, netransliuoja pert tv, taigi nieks nežiūri ir niekam jis neįdomus. Bepigu pirmauti sporto šakoje, kai varžovų kaip ir nėra.
  Jei neturit palydovinės televizijos, tai nesuprasit apie ką šneku (viasat’o parodijos irgi netinka)

  • lafa

   remiantis tokia logika JAV neturetu didziuotis beisbolo pasiekimais, pietu afrika/naujoji zelandija – regbio, kanada – ledo ritulio, nes niekur pasaulyje ju sporto saku nezaidzia…

   • Linas

    būtu įdomu sužinoti,kokie yra JAV pasiekimai beisbole?Tai,kad turi stipriausią lygą pasaulyje,kadangi kitų paprasčiausia nėra,išskyrus japonų?Beisbolas,kaip sporto šaka,iš viso nelygintinas nei su krepšiniu,nei su regbiu,kadangi yra uždaro pobūdžio lygų įkaitas,neturi jokios suprantamos pasaulinio masto varžybų – čempionatų sistemos,nepaklūsta jokioms bendrai pripažintoms federacijų diktuojamoms sąlygoms ir taisyklėms,įskaitant dopingą ir transferų taisykles.Palyginimas su ledo rituliu iš viso nekorektiškas,kadangi ten,išskyrus tam tikras problemas,atsiradusias dėl atsvaros NHL,viskas yra priešingai.Nereikėtų užsiimt komentavimu to,ką nelabai suprantat.

    • Erikas

     Linai, pabandysiu apginti beisbolą.
     Beisbolas – pati populiariausia sporto šaka bent keliose valstybėse: JAV (kartu su NFL), Kuboj, Puerto Rike, Dominykos resp., Japonijoj, Venesualoj, Korėjoj. Čia gi šimtai milijonų gyventojų ir akrų žemės.
     O kur krepšinis? Tik Lietuvoj.
     Dar paimkim kriketą – Indija, West Indies, Pakistanas, Sri Lanka, Bangladešas. Tarp pirmaujančių Australijoj, N.Zelandijoj, PAR. Čia jau milijardai gyvenotjų.
     Regbis, ledo ritulys…
     FUTBLOAS !
     Kur, Linai, žaidžia rimtai krepšinį be Lietuvos?
     Pas mane TV rodo 20 sporto kanalų, krepšinį įjungia nebent tada, kai nevyksta ne tik kad futbolai, Motogp, F1, ledo rituliai, regbiai ir t.t., bet kai parodyti jau ir visi pokeriai, strėlyčių mėtymai, australietiški futbloai, amerikoniški futbolai, boulingai ir t.t. Va tada, jei paroje būna 25 val. transliuojamas krepšinis.

     • Jeigu jau visai griežtai ir teisingai, tai kašis dar populiariausias Filipinuose, Libane ir Indianos valstijoje :)

     • aha, as irgi galvoju, ale koki suda mes cia losiam – nei olimpinese nera viena is paciu lankomiausiu „rungciu/disciplinu“, nei ka.
      Absurdas tas krepsinis…
      kazi, kinijoje jis – i top 5 nepapuola? nes manau kad yao ten itaka tures kaip sabas pas mus.

      ir is vis, kazkoks lievas sportas, bet turbut bet kuriam pasaulio kampely pasakyk Lithuania, ir gauni atsakyma – oh, basketball, sabonis..

    • lafa

     seip jei kalbant apie beisbola tai yra keli niuansai:
     1) tai labai populiari sporto saka karibuose, dominikos respublikoje tai sportas nr.1 be jokiu islygu
     2)netgi buvo itraukta i olimpines zaidynes
     3) dabar vyksta pasaulio taure, arba kitaip pasaulio cempionatas, kaip tik uzvakar stebejau per Eurosport2 Vokietijos ir Kinijos rinktiniu susitikima.

     tai cia dar kyla klausimas kas komentuoja apie tai, ko neismano. be to gal tamsta bus toks malonus ir paaiskins savo komentara apie ledo rituli, nes nesupratau…

     beje dar noreciau pridurti, kad bandziau suskaiciuoti „ledo ritulio salis“ ir skaicius gavosi tikrai mazesnis nei krepsinio…

     beje dar norejau pasakyti, jog net neminejau tokiu uzdaru sporto saku, kaip amerikietiskas, australietiskas bei galiskas futbolai, kurios is esmes populiarios tik 1, max 2 salyse, taciau tose salyse tai yra vienos is lyderiaujanciu sporto saku.

 • Linas

  ką gi,pasirodo blogo šeimininkas puikiai gaudosi ir krepšinyje,nors pas mus tur būt kas antras – ekspertas šiuose reikaluose.Visų pirma,pastebėtina,kad mums dar niekas neprarasta ir geriau pralaimėti dabar,negu antram etape ar atkrintamosiose varžybose.Yra begalė pavyzdžių(ir ne tik krepšinyje),kai komandos,puikiai pasirodžiusios grupės varžybose,iškrisdavo pirmame plei-off raunde.Nemanau,kad mes būtume už tokį variantą,kuris,beje,būdavo gan būdingas Lietuvos rinktinei.Yra tik vienas momentas,kurį norėtųsi paminėti.Nemanau,kad R.Butautas yra optimali kandidatūra vyr.trenerio kėdėj,kuri Lietuvoj svarbesnė už prezidentinę.Kita vertus,dabartinė rinktinės sudėtis lyg tai ir nenuteikia didesniam optimizmui,nors visko gali atsitikti.Bet sakyti,kad Seibutis ar dar kas nors iš esmės pakeistų esamą padėtį,mano galva,aiškus paklydimas.Bėda šįkart su gynėjais,tai mato visi,bet ką padarysi – kartų kaita neišvengiama.Manau,kad jeigu iškovosim kelialapį į kitų metų čempionatą-tai bus optimalus pasiekimas.

 • vasia

  as tikiuosi tik vieno, kad visos tos 3 runktynes buvo specialus duros stumimas apakinti priesinnkus. Kas dabar gales mus gerbti ar bijoti. Taktika !. Kalnietis Mantas visas 3 dienas dirbo stangineje. Skraidys jis dabar kaip „Lituanica“. Panasu, kad po musu ispanu nuleidimo mus nuleido pogrupy ant zemes. Bijau, kad grizus namolio atims ir zeme, oi kaip bijau..

 • Skystoka analizė, moka tie mūsų įžaidėjai ir rinkinė apskritai žaisti.
  Turėti aukštus kraštinius puolėjus – tai privalumas, o ne trūkumas, reikia tik mokėti juos išnaudoti. Aukštų žaidėjų prirankiojimo į sporto mokyklas ir rinktines tendencija atsirado dar nuo sovietmečio (Žalgirio-CSKA laikų) ir įspūdingos Jugoslavijos rinktinės, kurioje visi žaidėjai būdavo virš 2.00 m (Toni Kukoč ir t.t.). D.Novizkij pavyzdys – taip pat iškalbingas.
  Prisiminkite, kad į čempionatą neatvažiavo trys geriausi praėjusių metų žaidėjai, kurie ir kūrė žaidimą, kai jų visų (ar nors vieno-dviejų) nebūdavo aikštėje – žaidimas iškart strigdavo, dabar tai ir matome.
  Krepšinį dabar moka žaisti visi. Mūsų rinktinę palyginčiau su gražiu, didingu laivu, dreifuojančiu banguotoje jūroje, nes sugedo vairas, bet nuo to juk mums krepšinis ne mažiau mielas :)

  • Nelyginamas dydis

   Labai tiršta ir profesionali analizė :)

  • GIGA

   didelis gražus didingas laivas,tai čia matyt asociacijos su Javtoku?nelabai suprantu kaip gali kilti tokios asociacijos,jei žmonės elementariai neatlieka to ką turi atlikti – įmesti iš po krepšio,įmesti baudas,atiduoti perdavimą.Šio „didingo“ laivo kapitonas Javtokas ir jungos Jomantas,Lukauskis ir kt nekelia jokio didingumo ir netgi pagarbos jausmo.Nors kiekvienas gali turėti savo nuomonę

 • mantas

  beda ta, kad rinktinej kazkaip visi ne savo vietose – izaidejai belekas, centrai prie tritaskio laksto. :)

 • lida

  Čia labai nepamaišytų dar geras šmotas Nelyginamo dydžio taip pat kompetetingos nuomonės, kuris ir jaunystėje pažaisdavo kašę ir dabar kas savaitę pamėto, todėl visiškai pelnytai jaučiasi kompetentingas bendrais bruožais vertinti ir Lietuvos kerpšinio rinktinės trenerio, ir atskirų žaidėjų darbą. Na lygiai taip pat, kaip pirmosios pagalbos kursą išklausęs moksleivis chirurgo darbą operacinėje ar popierinių modeliukų klijuotojas apie NASA inžinierių darbą.

  • Nelyginamas dydis

   Jau yra aukščiau – paskaitykite :)

   • lida

    Tada OK, perskaitysiu.

 • Roco

  Na štai ir čia kritika gerbiamajam Butautui. Ne vienas jau žmogus yra minėjęs kad šis treneris aikštelėje alumi atsiduoda. Tad nenuostabu ir kad toks žaidimas rinktinės kai jam vadovauja alumi išplautos smegenėlės. Ar pamenate ka sakė antrasis treneris Kurtinaitis kai LR laimėjo LKL? Jis gi tada pasakė spaudos konferencijoj: ‘Aš alui niekada nesakau ne“. O planus žaidimui Butautas priiminėjo turbūt savo garsiajame dvare prie Biržų, Kurtinaitį pasikvietęs.
  Tik nelabai suprasi kodėl Švyturys visur kišamas krpešinyje, kai Butautas savo turi alų, tai prie ko čia tas Švyturys?

 • nerijus

  Viskas tvarkoj…Vyrai stengėsi ir kaip „power’io“ DJ’ėjus pasakė: išgimdė :) pergalę…
  Aikštelėje per daug blaškomasi. Kamuolio, vis bijoma, kaip kokio karšto kotleto…Lanko, metimui, ieškoma tada, kai nėra išeities- trūksta taktinio įžaidimo.
  Jomantas stengėsi, bet…Kai nerviniesi, tai nieko neišeina.
  Svarbu- laimėjome…Ko daugiau reikia? :)

 • nimonas

  Džiugu kad bent šalyje 3 milijonai strategu prie televizijos ekranu galinčiu puikiai sudėlioti žaidimą :)

  • nerijus

   nimonas

   Supraskite, tam ir žiūrime/ mėgstame krepšinį, jog po runktynių išsakytume savo pozicijas ar mintis…

   Elementarus dalykas:
   Tarkim. Spaudoje išeina straipsnis apie LEO ir visi puolam diskutuoti, jei tik leidžia galimybės…

   Svarbu, kad kritika nesugriautų krepšinio šalies :)

   nimonai

   Kai žiūrite runktynes aikštelėje ar per Tv- sėdite ramiai ir nekomentuojate, jog Javtokas eilinis…ir vėl nepataikė baudos ir pan..?

   • lida

    Aš tai tikrai ne tam žiūriu, kam tamsta. Nors ir diskutuoti galima, ir prie telikų pasikeikti. Bet nereikia manyti, kad gali pamokyti profesionalus žiniasklaidos priemonėje.

    • Raselė

     O aš niekur nematau mokymo. Aš matau, tik tai, kad žmonės išsako savo nuomonę.
     O mokymas, mano supratimu ir matymu, yra visiškai kitas dalykas.
     Nereikėtų dėl to taip jaudintis…

     • lida

      Ne tik moko, bet ir abejoja jo profesiniais sugebėjimais bei tyčiojasi: „pamirš nuoskaudą, kad kažkada seniai seniai jam A.Sabonį Kaune tekdavo dažniau stebėti nuo suolelio nei aikštėje…“, „jis vis dėlto prisimins, kad ledo ritulys skiriasi nuo krepšinio“ ir pan.

     • nerijus

      Rasele

      Neprasidėkite su anoniminiu asmeniu- lida. Ji dievybė ir vienintelė tokia, šioje Žemėje…Jos balsas eina į dausas ir iš ten…geriau, kad negrįžtų…

     • lida

      Taip, Rasele, geriau plepėkite su anoniminiu nerijumi – jis jumyse įžvelgė giminingą sielą ir aš su juo šiuo klausimu visiškai sutinku.

 • Ok, būsiu piktas. Ponas Račai, kodėl gi jums atsistatydinus Butautui nepradėjus treniruoti rinktinės? Atsakymas „neturiu kvalifikacijos“ ar „nemoku“ – netinka, juk įraše pademonstravote, kad viską išmanote ir jums stojus už rinktinės vairo tuoj pat pergalės pasipiltų kaip iš gausybės rago.

  O jeigu rimčiau – man tiesiog keista, kad jūs elgiatės kaip delfi komentatorių kompanija. Nejaugi pamiršote, kad visada, vos rinktinė sugrybaudavo, nesvarbu, kas ją treniruodavo – Kazlauskas, Sireika ar Butautas – iš karto pasipildavo „žinovų“ komentarai. Paprastai savo krepšinio karjerą baigusių kieme ar prie televizorių ekranų.

  P.S. Lauksime ir komentarų apie pasirengimą naujajai Eurovizijai, gal ir ten žinosite, ką reikia daryti.

  • Mielas Maumai, nepykite taip labai… Ir kai pasibaigs V.Uspaskicho ir V.Tomaševskio kadencija Europos Parlamente, būtinai balotiruokitės, nes tamsta juk viską išmanote apie darbą EP. O prieš tai dar galite padirbėti valstybės tarnyboje – gal net galėtumėte pakeisti premjerą A.Kubilių, nekalbant apie Seimo narius. Juk tamsta savo įrašu http://maumaz.livejournal.com/507554.html demonstruojate, kad puikiai viską išmanote ir tamstos komentarai nė iš tolo nepanašūs į Račo ir Delfi komentatorių.

   • WU

    Ir dar į teisingumo sistemą: „Nes aš nesuprantu, kaip ta Darbo partijos byla gali šitiek tęstis? Netgi atsižvelgiant, kad kaltinamieji vilkina ir panašiai, akivaizdu, kad mūsų teisėsauga arba mūsų teismai su ja susitvarkyti nepajėgūs. Atsakymai turbūt tik du: byla labai labai sudėtinga arba bylos nesiryžtama spręsti“. Byla labai labai sudėtinga ir nesiryžtama spręsti :) Čia irgi neblogai atsiskleista..

   • Mielas Artūrai, jūsų nuomonė apie mūsų dviejų europarlamentarų pirmuosius veiklos žingsnius taip pat būtų nepaprastai įdomi.

   • Priešų gretos didėja – Butautas, Javtokas, Mažutis, Maumaz, lida, Fredis*, gal todėl, kad nebuvome įtariamojo finansinėmis aferomis V.Uspaskicho jubiliejuje.
    Kiekvienas Napoleonas nori turėti ištikimą būrelį tik jam vienam serenadas giedančius nerijus ir matotaupas…

    • Fredi,
     Džiaugiuosi, kad atsigavote nuo gerumo priepuolio, t.y. kažkoks nykiai gerietis buvote palikęs.
     „giedančius nerijus ir matotaupas“ – kartais, dėl įvairovės visai smagu ir kriuksinčių fredžių pasiklausyti :-)))) Ypatingai, kai tie kriuksėjimai tokie bejėgiškai apypikčiai (ar piktybiškai bejėgiški?) :-))))

 • max

  na ką aš sakiau – Lietuvoje visi yra krepšinio ekspertai. Išskyrus ( na suprantama) pačius krepšininkus. Tas pats su žemės ūkiu, sveikatos apsauga, ekonomika, jau nekalbant apie valstybės valdymą. Na tiesiog universalių ekspertų tauta.

  • dzyvai

   Juk žmonės nori išsikalbėti… :)
   Kiekvienas gali turėti nuomonę, ir ją išsakyti, tik būtų gerai kad pateikę savo nuomonę parašytų, kad toj srity yra „profanas“.

   O beje, krepšinio verslas tam ir yra, kad apie jį kuo daugiau kalbėtų ir visi turėtų savo ekspertinę nuomonę :)

   Štai, mano profaniška optimistiška nuomone, viskas su ta rinktine gerai, treneris nėra „ką tik iškeptas“, tai žino ką daro, tik galėtų dar daugiau „obkatkės“ duot žaidėjams, kurie turi potencijos mus atstovauti EČ Lietuvoje.

   • nerijus

    dzyvai

    Šaunu :)
    10 su + ;)

  • lafa

   patariu paziurete uzvakar dienos interviu su Delininkaiciu. krepsininkai, turintys pilkosios mases, suvokia, kokios nesamones vyksta, bet kalbeti apie tai nenori…

   • nerijus

    Žiūrėjau/ mačiau…Tyli, nes nori žaisti…

 • D.

  Yra tokia problemėlė įsišaknijusi LT -protekcionizmas, kuomet pareigas užima geri pažįstami ar gerų tėčių ar mamų vaikučiai (bet ne ne patys gabiausi). Butautas – ne išimtis.
  Jau nuo vaikystės jis užimdavo komandose gabesnių vaikų vietas, vien dėl tėvelio S.Butauto autoriteto (sakau tai kaip tos pačios mokyklos absolventas). Tas tęsėsi ir vėliau išėjus į didžiąją areną bei skiriant jį rinktinės treneriu.
  Laimėti Europos čempionatą su ana žvaigždžių LT rinktinės sudėtimi galėjo ir treneris vidutiniokas, tačiau vidutinė rinktinė su vidutinioku treneriu vargu ar gali ką pasiekti.

  • lida

   Taip, tas pats protekcionizmas jam padėjo 2003 metais tapti Pasaulio jaunių čempionato vicečempionu, su jaunimo rinktine iškovoti EČ brozos medalius 2004, ir tapti pasaulio čempionu 2005… Neabejotinai bet kas kitas jo vietoje su šiomis komandomis būtų pasiekęs nepalyginamai daugiau.

   • Raselė

    Labai neatidžiai skaitai. Reikėtų atidžiai perskaityti paskutinę pastraipą. Gal jaunimo rinktinėms tai neglioja?

    • lida

     :) matot, nežinau kaip jūs, bet aš skaitau visas pastraipas. Be to, skaitydama paskutinę, paprastai dar nespėju pamiršti perskaitytų prieš ją :)

     • lafa

      na pirmiausiai tai buvo ypac geros krepsninku kartos nuopelnas, o ne trenerio, panasiai kaip ir siumetiniu 16’meciu ar 20003 metu salies rinktines. kleiza, jankunas, maciulis, seibutis, jomantas jaunimo rinktinese tikrai gerai atrode. netgi prekevicius gerai zaide…

     • lida

      Na tai apie tai aš ir sakiau.

   • dzyvai

    Na kam jūs taip visus faktus iš karto. Dabar žmonės neturės atpirkimo ožio savo emocijom ir užgautom nacionalistinėm ambicijom :)

    Beje, nebūtinai į BMW sudėjus stiklus nuo Mercedes pastatarasis važiuos geriau :) Kartais tiesiog nesusidaro reikiama visuma. Ir tada visi pradeda, kad kalti ratai, kitiems – kuras prastas, kelias kreivas, dar tretiems – vairuotojas.

 • Raselė

  Galima pykti, galima nepykti. Galima komentuoti arba ne. Bet…
  Tai ką matau telvizoriaus ekrane yra, kukliai pasakius, tragiška.
  Pasinaudosiu kažkieno išsakyta mintimi.
  Įdomu, už ką Europos komandos mūsų žaidėjams moka (žada mokėti)tokius pinigus. Juk, pažiūrėjus čempionatą, panašu, kad jie žaisti nemoka. Visiškai. Blaškosi aikštelėje, prastai meta…
  Neapsimetu krepšinio eksperte, bet problemą matau tik vieną.
  Kad ir kaip kažkam patiktų Butautas ar Kurtinaitis. Manau, laikas rimtai ieškoti kitų trenerių. Tik tiek.

  • lida

   Nesikuklinkite. Kaip ekspertė (ką čia Lietuvos rinktinės treneriai), jūs išėjote į tarptautinį lygį – mums atskleidėte, kad Europos komandos mūsų žaidėjams paprasčiausiai švaisto pinigus. Tikrai nemąstot apie nuosavą sportininkų agentūrą ? :)

   • Raselė

    Atvirkščiai. Manau, kad nešvaisto.
    Manau, kad problema – mūsų rinktinės treneriai, kurie kažkodėl nesugeba susitvarkyti su tuo, ką turi.

    P.S. O dėl agentūros. Kadangi kol kas esu „tikrinė“ bedarbė, kodėl ne? Kai kas ir orą sugeba parduoti…
    P.P.S. Labai sunki diena? Nebūkit tikra lietuvė…

    • lida

     Aš visada tikra. O kad lietuvė, čia jau ne aš kalta :)

     • Raselė

      Čia jau visai ne į krepšinio temą.
      O kas jus kaltina? Nepastebėjau…

     • lida

      Skaitykit atidžiau. Bent jau savo parašytą paskutinę pastraipą.

     • Raselė

      Dar kartą ne apie krepšinį.
      O kodėl jūs tada teisinatės?
      Cituoju: „O kad lietuvė, čia jau ne aš kalta :)“
      Iš „papratimo“?..

   • lida,
    jūs sėkmingai išradote gana naują užsiėmimą – komentuoti komentarus. ar čia irgi nuo ko nors nukopijavote? :-))))
    kita vertus – kas belieka sulaukus 90-ies :-)))))

    • lida

     Matotaupa, skirtingai nei jūs čia, komentuoju į temą ir atsakau į man skirtus komentarus. Kita vertus, kas jums belieka, kai nesulaukiat temos, kurioje esate kompetetingas http://racas.lt/citata-271-apie-socialine-atsakomybe/#comment-37415
     Aš tai pat tiek daug kiek jūs nežvengiu iš savo kiekvieno parašyto sakinio, o kukliai šypsaus (nes jau šypsena mano amžiuje ne kokia :)

     • „komentuoju į temą“ – joooo, suprantu, kad nelengva tokiame amžiuje susigaudyti aplinkoje ir suprasti kas ir kur esate :-)))
      Kitą kartą dar patikslinkite į kokią temą komentuojate, nes, atrodo, kad dažnokai pasiklystate tarp minčių :-) (šį kartą ir aš tik nusišypsosiu, nors ir nesigėdiju savo senų protezų) :-)))))

     • nerijus

      Matotaupa

      Kažkada lida argumentavo, jog daug rašau, bet, yra įdingas bruožas/ būdas- savęs nematyti/ nenorėti matyti…

 • Petriukas

  O jums neatsibodo apie „ekspertizmą“ kalbėt? Kaliegos, visame pasaulyje sporto fanai komentuoja sporto varžybas. Visame pasaulyje tai yra skatinama, nes tai žadina susidomėjimą sportu. Ale vat ant Lietuvos užgimė antiekspertai. Tokia rūšis, kuri turbūt (spekuliuoju) norėtų, kad visi sporto komentarai apsiribotų KPSS eilinio susirinkimo komenatrais – viskas gerai, partija geriau žino.

  • dzyvai

   Ėgi save ir kitus gerbiantis žmogus prie savo komentaro galėtų dar pridėti savo išsilavinimo komentuojamoje srityje lygį. Tada priekaištų neturėčiau :)

   • Raselė

    Gal kartojuosi.
    Ar jūsų nuomonė reiškia, kad aš negaliu pasakyti savo nuomonės nei apie vyriausybę, nei apie reformas, nei apie sportą ir t.t., ir t.p., nes paprasčiausiai neturiu ekonomikos, psichologijos, medicinos ir kitų panašių mokslų diplomų…
    O aš maniau, kad pas mus demokratija.
    Velnias, reikės apsižiūrėti, kur gyvenu…

    • lida

     Viena pasakyti savo nuomonę, kita, kai apkaltini savo srities ekspertą neskiriant ledo ritulio nuo krepšinio. Ar jūs panelė nejaučianti jokių ribų ?

     • Raselė

      Keista.
      Aš tik pasakiau savo nuomonę, kad treneris nesusitvarko su savo darbu. Juk nesakau, kad Butautas nusikaltėlis (mano akimis, būtent tai ir yra kaltinimas).
      Matant, kaip Butautas daro ketimus, tai panašu, kad jis labiau yra ledo ritulio nei krepšinio ekspertas. Ten, jei neklystu keičia po kelis žaidėjus iš karto…
      O pas mus keičia tuos, kurie tik po poros minučių spėja įsižaisti.
      Mano akimis, tai beveik tas pats.
      Mėgstu žiūrėti ir ledo ritulį, jei ką. Ypač, jei kokį Europos ar pasaulio čempionatą rodo. O jūs?

     • WU

      Cat fight! :)))

     • lida

      „jis labiau yra ledo ritulio nei krepšinio ekspertas. Ten, jei neklystu keičia po kelis žaidėjus iš karto…“ „Mėgstu žiūrėti ir ledo ritulį, jei ką.“ – toks ir yra diletantų skirtumas nuo ekspertų. Atitinkama ir įžvalgų vertė. Be jokios abejonės demokratija suteikia teisę diletantams sapalioti apie bet ką, o man tas sapaliones taip vadinti.

     • WU

      Aha, kaip pasakytu blogo sąžinė – nerijus :) DEMOKRATIJA..

     • Raselė

      Ponečka, bet jūsų nervingų pasisakymų aš nevadinu sapalionėmis…
      Ir cituoti reikėtų visą sakinį.
      Panašu, kad jums tikrai sunki diena, ponečka. Užjaučiu.

     • dzyvai

      Sakyčiau, trenerį apkaltinti galima, bet po kaltinimu reiktų pasirašyti: Kaltina šios srities mėgėjas-diletantas.
      Arba: treneris, turintis x-metų patirtį x-lygoje.

      Juk iš nick’o neatspėsi, į kieno kaltinimus gilintis, o į kieno žiūrėti kritiškiau.

      Butauto kaltintojai, galėtų bent paklausyti, kaip Butautą kritikuoja/palaiko kiti treneriai. Ir tada, atvėsus emocijoms, daryti išvadas.

      Aš palaikau žmones, kurie stengiasi, dirba, ir mėgina kažką sukurti. Tokiais laikau Lietuvos rinktinę.

      P.S. Ir nereikia trenerio darbp kritikos lyginti su prezidento darbo kritika. Treneris – profesija. Prezidentas – … Bet ne profesija.

     • lida

      O aš jūsų nevadinau ponečka ir netujinau (gerai, kad pagaliau pasitaisėte). Sapaliones vadinti sapalionėmis, man leidžia, kaip minėta, demokratija, kuria jūs rėmėte savo teisę jas rašyti. Dėl citavimo – sutinku, kadangi pastebėjau, kad nebepamenate, ką rašėte savo paskutiniame komentare ir jo niekaip negalite surasti, kitą kartą pacituosiu visą.

     • Raselė

      O aš galiu supykti? Pagal jus – ne. Bet vis tiek.
      Nė viename komentare nieko netujinu.
      Todėl su giliu liūdesiu turiu daryti išvadą, kad jums reikėtų pavartoti šiokių tokių vaistukų ne tik nuo nervukų, bet ir atminčiai stiprinti. Nežinau, čia dėl amžiaus ar dėl nuotaikos.
      Ir kai jau rašote kam nors atsakymą, vis tik pirma perskaitykit kometarą. Gal ne tam žmogui rašote?
      Ir stiprinkitės, ponečka, nes tokių „sapalionių“ šiomis dienomis gali tekti ir daugiau paskaityti…
      Geros dienos…
      Atsiprašau visų, paskutinė sapalionė ne į temą.

     • nerijus

      Kaip pasakytų blogo perspektyvus jaunuolis- tegyvuoja teisė, nors jam iki jos, kaip Iranui iki atominės…

     • lida

      Kadangi pastebėta, kad esate labai trumpos atminties ir nepamenate net savo ką tik parašytų komentarų bei nesugebate jų savarankiškai surasti, laikydamasi jums duoto pažado cituoti pilnais sakiniais jums pranešu:
      „Labai neatidžiai skaitai“ (12:22 vakare), nes jei būtumėte atidesnė, sekdama pirštu nuo pat viršaus surastumėte ir savo patį pirmą komentarą – „Mieloji, tau labai patinka Butautas?“ (11:50 ryte).

 • Pabandysiu įvesti humanistinį požiūrį. Man labiausiai neramu šitoje situacijoje, kad Butautas sugriovė Mažučiui gyvenimą. Iki šiol jo niekas nežinojo, jis žaidė kažkuriam klube, kurio irgi niekas nežino. Dabar jis pagrindinis rinktinės įžaidėjas ir akivaizdžiai nesusitvarko su tuo. Jau dabar yra tendencija didžiausiu kaltininku (be Butauto) įvardinti Mažutį. Tačiau jis iš tikro nekaltas. Žaidžia kaip moka. Pats savęs į aikštelę neišleidžia gi, Butautas liepia. Į rinktinę savęs pats irgi neįtraukė ir Kalnietį ne jis prikalė prie suolo. Taigi iš niekam nežinomo vidutiniško krepšininko, jis tapo visuotiniu atpirkimo ožiu. Galima įsivaizduoti, kaip dabar į jį žiūrės ir kaip su juo elgsis mūsų tolerantiškieji tautiečiai. Reikia tikėtis, kad jis stipraus charakterio ir atlaikys, nes kitaip gyvenimas Lietuvoje jam klostytis nekaip.

  • Valentinai, nepliurpk nesąmonių, O.Vyšniauskas tapo blogiausiu Europos daininiku, tačiau, nuėjęs keliems metams į pogrindį, pabuvęs tarp ištikimiausių draugų, pažvejojęs su A.Valinsku, vėl atrado savyje fizinių ir dvasinių jėgų. Dabar vėl yra visų mylimas ir gerbiamas, laimi vieną TV muzikinį konkursą po kito. Galiu sutikti tik su ta dalimi, kad Mažučiui reikės labai pasistengti, kad mums įrodytų, jog yra tikras vyras, tikra asmenybė. Išbandymai žmones grūdina, nebijokime jų.

   • Fredi,
    Kad Vyšniauskas atsigautų jis turėjo keliems metams nueiti į pogrindį ir užmegzti online ryšį su Jėzumi. Kodėl Mažutis tai turėtų daryti dėl Butauto kaltės?

    • Fredis*

     Valentinai, ir vėl tu mane labai nuvylei. Užsiimi visiškai neproduktyvia veikla. Smerkti Butautą čempionatui dar neįpusėjus – tai reiškia pasiduoti bandos instinktui. Anksčiau esu rašęs, kad tu idėjiškai neatsparus, tu neturi jokios moralinės teisės smerkti, priekaištauti žmonėms, apie kurių darbą nieko nesupranti. Tave taip pat užrašau į Napoleonui serenadas giedančių nerijų ir matotaupų būrelį.

     • nerijus

      Fredi*

      Esate, vienareikšmiškai, Napoleno žirgas, kuris tik prunkščia ir nešioja balną…Ant akių uždėti šorai, kad į šonus nesidairytumėt, o pasmakrėj parištas maišas su burokais ar miltais, kad nepraalktumėt ir dirbtumėt darbą- nešiotumėt savo maitintoją.

     • Fredi na tu ir duodi. Aš keliu klausimą dėl konkretaus žmogaus likimo. Tas klausimas pagrįstas jau prasidėjusia masine Mažučio neapykantos ir niekinimo kampanija. Kaip žinai, individo interesai yra dešiniosios politinės minties skalės pusėje. Aš suprantu, kad vieno plebėjaus rūpestis kito plebėjaus likimu tau yra sentimentalus seilėjimasis. Bet kaltinti ideologiniu nepatvarumu? To jau per daug. Primenu, kad individo interesų subordinacija kolektyviniams interesams yra kairiosios politinės minties savybė. Jei taip varysi ir toliau, pradėsiu įtarti kas iš tikro yra užsislėpęs socialistas ;)

     • Fredis*

      Valentinai, ideologiškai neatspariu tave pavadinau todėl, kad pasidavęs bandos instinktui sėji paniką Liet. rinktinės gretose, kai jai dabar ypatingai svarbus mūsų visų moralinis palaikymas. Ką konkrečioje situacijoje daryti Butautui – nepajėgus patarti nei Račas, nei Valentinas su Matotaupa, net nesistenkite tai daryti. Sutinku, kad tu esi ofiso žiurkė, šiuolaikinis plebėjas, bet Mažutis – ne toks – jis Gladiatorius ir gatvėje geriau nepasipainiok jam po kojomis, nukirs vienu rankos mostu kaip Jasikevičius pernai žurnalistę Europos aikštės prieeigose.

     • Fredi, tada belieka apgailestauti, kad praradai bazinius teksto suvokimo įgūdžius. Jokios panikos aš nesėjau ir netgi atvirkščiai kviečiu palaikyti Mažutį ir susilaikyti nuo kaltės už nesėkmes suvertimo jam. Beje, įdomiai skamba kvietimas morališkai palaikyti rinktinę iš žmogaus, kuris jos žaidimo stebėjimą laiko niekingu plebėjišku užsiėmimu ir prisipažinusio, kad pats nežiūrėjo nei vienų rungtynių.

     • Fredis*

      Valentinai, žodžio „niekingu“ nebuvo, tik konstatacija kokį visuomeninį sluoksnį sporto varžybų žiūrėjimas labiausiai intriguoja, galiu pakartoti – kontorų žiurkes plebėjus. Apart tavęs niekas Mažučiui kaltės neverčia, tik tu ir į tave panašūs. Sportu ir konkrečiai krepšiniu domiuosi kaip ir bet kuria žmogaus veikla, vieną kart net buvau Siemens arenoje – pažiūrėti į rūmus iš vidaus, apie kuriuos tiek daug kalbama, kuriamos legendos, sakmės ir padavimai…

     • Fredi,
      Paskaitinėk Krepsinis.net, lrytas.lt straipsnius ir komentarus ir susidaryk nuomonę apie tai kas kam verčia kaltę. Džiaugiuosi už tave, kad buvau Siemens arenoje.

     • Fredis*

      Valentinai, komentarus rašo pikti priešai iš nedraugiškos šalies, alfa.lt patikrino – su Pikasu diskutavo ištisa komanda iš Rusijos.
      Valentinai, kviečiu į dvikovą – tikiuosi tave aplošti vienas prieš vieną, eik šiandien vakare pasitreniruoti, vietoj to kad su katinu Aurelijumi per dienas niurkytumeisi.

     • 5:0 Fredžio naudai

     • Sveikinu Fredi, įsitaisei gerbėjų.

     • Aš irgi girdėjau, kad komentatoriai aršiai kritikuojantys Račą yra priešiškos šalies agentai. Kažkaip net nejauku darosi. Kaip Žalgiris prie CSKA

 • Petriukas

  Kaip gerai, kad Mažutis ne Lietuvoje, o Ukrainoje lošia – saugiau žmogui bus :)

  P.S. O lida tai tikrai Fredžio reinkarnacija :D

 • lida

  „jis tapo visuotiniu atpirkimo ožiu“ – gal toks ir yra Butauto planas ? :)
  Manau, nuo kritikos Mažutis nemirs. O tai jį padarys tik dar stipresniu. Po rinktinės jis, manau, pasigerins gyvenimo sąlygas (klubas ir pan.). O tautiečiai viską supras, kai emocijos išsivadės.

 • Kriuksaakis

  „R.Butautas vaikų niekada netreniravo, jis pradėjo iš karto nuo aukštesnio lygio.“

  Gerb. Autoriau, Butautas karjerą pradėjo treniruodamas vaikus Merkurijaus mokykloje. Per vaikus jis iškilo ir tapo žinomas (dabartinei mūsų nelaimei..). Panašu, kad vaikų lygio treneriu ir liko..

 • Dalius

  Pradžiai: labai keista p. lidos pozicija. Kaip suprantu, jos manymu, ką nors kritikuoti gali tik tos srities profesionalai? O į teatrą nevaikštote, p. lida? Viskas, ką matote, patinka? O jei nepatinka, tai tylite, nes nebaigėte režisūros studijų ar bent aktorinio? O knygas, sakykite, irgi skaitote? Visos patinka? O jei nepatinka, manote, kad taip todėl, kad pati nesate parašiusi net menkos apysakos? Tai kodėl aš, jau daugiau kaip 30 metų žiūrintis ir besidomintis krepšiniu, pats nemažai žaidęs (kad ir mėgėjišku lygiu), negaliu pakankamai kvalifikuotai pasamprotauti apie rinktinės žaidimą ir jos trenerių pasiekimus?
  Dabar apie krepšinį. P. Račas nepasakė beveik nieko naujo, ko nebuvo pasakyta per pastarasias tris dienas. Mūsų rinktinė pagal komplektaciją papuola į 5-6 stipriausių rinktinių būrį (kam abejonės – pažiūrėkite klubus ir lygas, kuriuose ketina žaisti mūsiškiai kitą sezoną), o pagal žaidimą – lygiaverčiai bulgarams. Kyla klausimas – kodėl? Ir atsakymo ieškom žiūrėdami į trenerių duetą.
  Man keistokai nuskambėjo jau frazė pasirengimo periodo pradžioje – „žvaigždžių neturime, todėl žaisim griežtą pozicinį žaidimą“. Pažiūrėjęs į sudėtį, pamatau, kad bent pusė tokio žaidimo niekad žaisti nemokėjo (Broliai, Kleiza, Mačiulis, Kalnietis, Delininkaitis). Per mėnesį išmoks? Draugiškos rungtynės rodė, kad ne. Tačiau gerai idėjai apginti reikalingas atkaklumas:) Todėl geriau žaidžiame su tais, kurie ne tokie gabūs, bet bent tiksliai vykdo trenerių nurodymus. O rinktinė, lyg tyčia, žaidžia tik tada, kai aikštėje ne tie, ir žaidžia ne pagal planą…
  Mano nuomone (kad p. lida nepyktų), geras treneris turėtų išnaudoti esamų žaidėjų stiprias puses, o ne bandyti juos sustatyti į savo sugalvotas schemas. Taip pat, būtų visai malonu, kad jis kartais pripažįstų klydęs, nes tik taip parodytų, kad gali tobulėti.
  Dar truputį apie kartų kaitą: negirdėjau, kad federacija šnekėtų apie naujos rinktinės ruošimą, apie uždavinius paruošti rinktinę pvz. 2011 m. Europos čempionatui. Pagaliau į sudėtį pažiūrėjus – tikrai paimti ne visi perspektyvūs ir tikrai ne visiems duodama žaisti. Vien jau kokia perspektyva iš A. Mažučio? Vadinasi, atvažiavom siekti maksimumo. Taip ir vertinam.

 • povilas

  o racas toks kietas komentuoti :D kaip zmogus kuris nezaidzia krepsinio ir visai nieko nesuopranta raso toki crapa.

  • nerijus

   povilai

   Pataisysiu- A. R. žaidžia krepšinį ;)

 • R.Medinis

  Turbūt pati karščiausia kėdė Lietuvoje – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. trenerio. 3 mln. ekspertų, geriausieji iš jų mojuoja vėliavom ir muša būgnus arenoje, o du debilai vadovauja komandai (R.Kurtinaičio žodžiai, – cituoju iš atminties.) Ne tuos žaidėjus atrinko, ne tuos išleido į aikštę, ne tada paėmė minutę… Visada taip buvo ir bus. Atsiminkite ką kalbėjote apie J.Kazlauską po Turkijos? Čia tik žaidimas. O mes tik žiūrovai. Jei labai nepatinka, žiūrėkite futbolą – vakar kaip tik buvo progą pasimėgauti ir Lietuvos futbolo rinktine…

 • nerijus

  Kritiką krepšininkams, galima sulyginti su rinkimais- ėjai balsuoti, turi teisę kritikuoti…
  Kadangi, mūsų rinktinė, į čempionatus važiuoja už mūsų pinigėlius, tai turime teisę išsakyti savo nuomonę/ ką galvojame…

  • dzyvai

   Ką mes prarastume, jei pinigų šioms pramogoms neskirtume? Kitą rytą būtume geriau išsimiegoję ir darbe daugiau laiko galėtume skirti darbui :)

   Štai, pavyzdžiui, mano nuomone, „didžiajam sportui“ Lietuvoje skiriamus pinigus geriau išleisti sporto aikštynams, kurie būtų nemokami eiliniams piliečiams, ir aiškinimui, kad sportas – tai ne alus prie teliko, o lengvas kroselis miške su šeima ir t.t.

   Beje, kas teigs, kad „didysis sportas“ reklamuoja sportavimą, drįsčiau tuo suabejoti. Manyčiau (nors nelabai tvirtai), kad rezultate, jis mūsų visuomenėje išaugina daugiau alkoholizmo, nei sveikos gyvensenos.

   • Fredis*

    Sporto varžybų žiūrėjimas – plebėjų užsiėmimas.
    Nebūtų krepšinio – būtų futbolas. Anglų visuomenė šį teiginį patvirtino. Nežiūrėjau nė vienerių varžybų su Liet. krepšinio rinktine Vroclave.

   • nerijus

    dzyvai

    Iš ko gyvens mūsų didieji sporto „funkcionieriai“ ir tokie, kaip Raslanas?
    Keista, kad federacijos pirmininkas, taip lengvai „nusiplaus“.., neva, „perskalbęs“ 9 mln lt, neišku- kur?

  • Nelyginamas dydis

   Įdomi logika per materialistinę prizmę.

  • lida

   Šakės, krepšininkai atsisako atostogų, kad tik galėtų už bedarbio Nerijaus ir mano pinigėlius į čempionatą nuvažiuoti rungtynių pasižiūrėti ir šiaip – užsienį pamatyt. Jiems turėtų būti gėda.

   • WU

    Demokratija.. Ir bedarbiai pašalpų ryjikai nemuotyvuoti tinginiai turi teisę į savo nuomone..

    • nerijus

     WU

     Tamstos prigimtis- įžeidinėti?

     Esate perspektyvus jaunuolis, o elgiatės, kaip mažvaikis, iš kurio buvo atimtas saldainis ar išvarytas iš smėlio dėžės…

     WU
     Kai žinosite, jog aš bedarbis, pašalpų rijikas, nemotyvuotas tinginys ir dar- bala žino kas- pateikite įrodymus. Juk esate teisininkas, o elgiatės, kaip eilinis, „daktarų“ grupuotės narys- banditas.
     Tai jums galioja teisė ar ne?

     • WU

      Nerijau, kodėl nusprendėte, kad kalbu apie jus?
      Lida teigė: „Šakės, krepšininkai atsisako atostogų, kad tik galėtų už bedarbio Nerijaus ir mano pinigėlius į čempionatą nuvažiuoti rungtynių pasižiūrėti ir šiaip – užsienį pamatyt. Jiems turėtų būti gėda.“ Aš pasižiūrėjau į situacija iš Konstitucinės pusės, konstatuodamas, kad Konstuticija nediskriminuoja žmonių dėl socialinės padėties ir panašiai. nepirklausomai ar jie bedarbiai, tinginiai ar visokie kitokie. Čia pats sau prisiskyrėte. Atsiprašau, jei neturiu pakankamai laiko rašyti ilgus komentarus, maniau, kad visi supras apie ką kalba.. :)
      Pvz jūs pats teigiate:“Kaip pasakytų blogo perspektyvus jaunuolis- tegyvuoja teisė, nors jam iki jos, kaip Iranui iki atominės…“ nežinau ką čia bandot eilinį kartą moralizuoti, bet panašu įžeidimą. Kaip pasakytų gerbiamas komentatorius Fredis*: „toks liberaldemokratiškas puolimas“, gaila bet nėra adresato ar ne?
      Atsiprašau jei mano elgsena primena daktarų grupuotės nario, jūs turbūt geriau žinote kaip ten elgiamasi, nes aš su jais neturiu nieko bendro.. Na bent iš laikraščių numanote, spėju..

    • lida

     WU, nerijus iš dalies teisus. Aš ne ne apie šio blogo nerijų rašiau (juk rašiau iš didžiosios), apie hipotetinį :)

     • WU

      lida, tai dabar ir pabandžiau paaiškinti, kur šuo pakastas :)
      Aš taip ir supratau, kad pasirinkote tą vardą kaip atsitiktinį, kaip Petras Petraitis ar Jonas Jonaitis :)

 • Nelyginamas dydis

  Klausykit, kažkaip tinklaraštyje visi baigiame išsikapoti ir susipykti. Na, ne visi, bet nemaža dalis. Kas čia mums (ir man) darosi? :)
  Po truputį šitas tikrai geras tinklaraštis netenka savo vertės, prasmės ir turinio.
  Gal tiesiog keiskimės nuomonėmis, bet nebandykime vienas kitam įkąsti? Žinoma, galima draugiškai pasišpilkuoti, bet dabartiniai vartojami epitetai tikrai darosi žiaurūs :)

  • lida

   Tai labai gerai – jokių šiltnamio sąlygų, išliks stipriausi. Na dar lojaliausi.

   • Nelyginamas dydis

    Stiprybė nelygu chamizmui ir kultūros stokai, sakyč.

    • lida

     Šie jūsų pamąstymai apie stiprybę Č.Darvino natūralios atrankos teorijos prasme ?

     • Nelyginamas dydis

      Šie mano pamąstymai stiprybės ir chamizmo adekvatumo prasme. Darvino, regis, neminėjau :)

     • lida

      „Darvino, regis, neminėjau“ – o aš, sakydama „išliks stipriausi“, turėjau galvoje Darviną :) Džiaugiuosi už Raselę.

    • Raselė

     Ačiū. Nors kažkas pasakė…

 • mdxacuk

  Man toks jausmas, kad krepšinis Lietuvoj yra toks pat dirbtinai išpūstas bezdalų burbulas, kaip NT bumas, statybų bumas, BVP augimas po 10 proc ir pan. Tai, kad jis galų gale skandalingai su trenksmu bliūkšta, apsvaigusiai visuomenei turėtų išeiti tik į sveikatą. Girdėjau kitais metais sporto biudžetas mažinamas trigubai – iki 24 milijonų vietoj 70+. O vien Raslano pradangintų yra 25 mln.! Tai dabar ir turės nori nenori prasidėt tikrasis apsivalymas. O po kelerių metų, žiūrėk, ir rezultatai atsiras.

  • dzyvai

   Manot, liaudžiai neduos duonos ir žaidimų? Kad žmonės neturėdami ką veikti galvot savo galva pradėtų?

  • lida

   1987 Žalgirio futbolo klubo laimėjimai parodė, kad antroji religija gali būti lengvai pakeista. Turime ir ne tokių senų pavyzdžių su rinktine.

   • mdxacuk

    Taigi. O aš dar prisimenu laikus, kai iš „Žalgirio“ stadiono po rungtynių plūsdavo žmonių jūra. O visi Vilniaus krepšinio fanai sutilpdavo Statybininkų kultūros rūmų balkone, kur buvo leidžiama už dyką. Marčiulionis jau buvo, bet tikrai nė iš tolo ne toks garsus, kaip šiandien Mažutis.

 • Petriukas

  mdxacuk

  O man tai atrodo, kad burbulas yra tokia, kaip tamistos nuomonė. norinčio išsiskirti ir pasirodyti gudresniu už kitus burbuliukas toks. Visada tokių burbuliatorių atsiranda, kurie nepaisant nieko varo prieš mainstreamą vien tam, kad išsiskirt :P

  • dzyvai

   Kaip pavadinsi, nepagadinsi: mainstreem’as, banda…
   Kad srovė neša, tai nebūtinai į jūrą. Gal link krioklio?

 • lv

  Kalbant apie procentus, tai iš tikrųjų yra šlykštu, kad Švyturys vėl bando kišti alkoholį, nors formaliai ir be procentų…
  Reikėjo, oi kaip reikėjo apskritai uždrausti alkoholio ir tabako pramonei remti sportą, nes tokia šlykščiai užmaskuota verslo paradigma dar žiū ir socialiai atsakingu požiūriu tampa, reabilitacija…

  • mdxacuk

   Kadangi krepšinio žiūrėjimas yra plebėjiška pramoga, tai alkoholio ir tabako reklamai nerasi geresnės vietos ir auditorijos. Krepšinis be alaus būtų tas pats, kas kompleksiniai pietūs be drumsto kompoto su razinkom.

 • nerijus

  lv

  sutinku, dėl alkoholio ir rūkalų reklamos, bei rėmimo…

 • Arturas

  Deja, geriausiu atveju – Vanagaz-Drobiazko. O apie basketball, dažniausiai, visai negirdėjo. Arba žino kaip keistųjų amerikonų gejmą.

 • Šiaip jau stengiuosi palaikyti mūsų rinktinė ir džiaugme ir skausme bet vistik nesusilaikiau – pažiūrėjau rungtynes ir aplankė įkvėpimas.

  „Krepšinio aikštelėje visi painiojo brolius Kšyštofą ir Darjušą. Būdavo, kad Butautas nori išleisti į aikštelę Kšyštofą, o susipainiojęs išleidžia Darjušą. Blogiausia, kad ir patys broliai nelabai skirdavo kuris iš jų kuris yra. Darjušas labai dažnai save painiodavo su Kšyštofu, o Kšyštofas save painiodavo su Darjušu. Beje Darjušui buvo šiek tiek paprasčiau, kadangi Kšyštofas turėjo ant rankos tatuiruotę iš zonos laikų. Štai ginasi broliai kartu su kitais lietuviais nuo varžovų atakos, o Darjušas staiga susipainioja, kuris iš brolių yra jis. Tuomet tik dirst į Kšyštofą, pamato tatuiruotę ant ano rankos ir supranta „pas jį tatuiruotė, reiškią jis yra brolis Kšyštofas, o tuomet aš esu kitas brolis Darjušas, o Darjušui Butautas liepė stovėti į kairę nuo baudos aikštelės“. Vos tik tai supratęs ir skuba tenai… Tačiau Kšyštofui būdavo daug sunkiau, kadangi Darjušas jokios tatuiruotės neturėjo, o išvaizdos buvo lygiai tokios pačios kaip Kšyštofas. Štai gauna laisvas kamuolį Kšyštofas prie tritaškio linijos, jau prisitaiko mesti ir staiga susimąsto – „kas aš? Darjušas ar Kšyštofas? Darjušą juk Butautas pasodino ant suolo, tai ką aš čia veikiu dabar aikštelėje?“ Dirst Kšyštofas į ant suolo sėdintį Darjušą ir galvoja – „O tai anas kas toks? Darjušas ar Kšyštofas? Jei anas Kšyštofas, tai kodėl jis ant suolo sėdi ir neina į aikštę?“. Raukosi Kšyštofas ir nieko negali suprasti. Štai taip Kšyštofui bedūmojant pribėga kas nors iš varžovų ir jį uždengia. Baisiausiai pykdavo dėl to Kšyštofas ant teisėjų ir rankomis mosikuodavo. Galiausiai broliai rado išeitį – Darjušui reikia pasidaryti tokią pat tatuiruotę kaip Kšyštofas, kad ir Kšyštofas pamatęs tatuiruotę galėtų suprasti kas yra kas. Lietuva yra Marijos Žemė, todėl Dievas pagailėjo Lietuvos rinktinės ir joje nežaidžia trečias brolis Jonušas. “
  daugiau: http://naujapilis.livejournal.com/

 • liuka

  Dalyvavau tikrose varžybose(kovoje), koks pagavo azartas !
  Perskaiciau visus komentarus.( visas varžybas)
  Saunūs puolėjai- lida,dydis,fredis ir geri gynėjai rselė, nerijus ,wu ir kt.
  Treneris Račas -gal ir geras,netrugdė !

 • Modestas

  O jūs čia neblogą cirką darot – vai, vai kiek daug eGzpertų. Ačiū už neblogą juoko dozę.

  • WU

   Kai kuriuos galėsi įtraukti į savo repertuarą. – Atsiverčiu aš vieną dieną Račo blogą ….

   • Modestas Vaišnoras

    WU,
    Arba Jūs mane sureikšminat, manydamas, kad Modestas yra vienas. Arba pats susireikšminu manydamas, jog ši replika yra man skirta. Manau, pirmas variantas. Pradedu įsitraukt į blogą, nes įsimylėjau Lidą. Be abejo už vienintelį humorą šiame bloge.

    • Modestai, mano ankstesnis komentaras buvo skirtas Jums…:)

  • Modestai paskaitykite Kreivarankio etiudus apie krepšinį. Nuoširdžiai rekomenduoju. Gal kokių minčių kils. O kai dėl cirko – tai geriau cirkas nei bevaisės pastangos ką nors prajuokinti:))

   • Modestas Vaišnoras

    Artūrai, ir Jūs puolat Modestus? Kodėl???

    • Modestai, suklydau… Atsiprašau ir Jūsų ir to kito Modesto V…. Ne kasdien gi tokie sutapimai pasitaiko:) Ir visai nepuoliau – kaip pakomentavo, taip atsakiau…:)

     • WU

      Aš irgi susimaišiau, nes ir avatarai labai panašūs, baltai mėlyni raštai.

     • WU

      Bet dabar permasčiau antrą kartą, jei Modestas V. taip įdėmiai stebi šį blogą, turbūt, ir semiasi peno savo stand-up’ams.

     • nerijus

      WU

      Vakar, per Tv antį, mestelėjo keletą naujų „keiksmažodžių“. Jei galite, Modestai, pakartokite :)

 • :) Jei atvirai man cia kvepia kertine Lenkodara :) Prisimenant, kas remia musu rinktine, gal jie finansuodami paprase „mazytes paslaugeles“ pries rungtynes su lenkais, kodel broliai taip „nudziugino“ mus savo zaidimu pries savo brolius lenkus, gal jie gavo papildoma finansavima, o gal patriotiniu jausmu vedami „taip puikiai“ suzaide ta diena ir kodel Butautas taip nervavosi tuomet? Kazkaip daug klausimu iskyla, jum ne, o man labai, kai kalbama apie labai itartinus finansavimus, kurie ne visuomet sutampa su trenerio norais :) O trenerio darbo rezultatas, nera tiesiogiai susijes su jo patirtimi dirbant konkrecioje sporto sakoje, o jo sugebejimu sukurti teisinga, tikslinga ir aiskia strategija, kurios deja p. Butauto komandoje nematau ir nemanau, kad per jo treniravimo laikotarpi matysiu, kaip ir turiu dideliu abejoniu ar komanda girdi jo planus ir strategines mintis, o gal nenori girdeti, nes komandoje truksta keliu poziciniu zaideju?! Kurie is esmes neprivalo pelnyti tasku, bet be kuriu zaidimas ir komanda neturi keliu svarbiu ir kertiniu sasaju. Kaip kad sakinys, kuriame truksta zodziu. Mintis sakinio kaip ir mazdaug aiski, bet kazko dar vis truksta :) Taip ir Lietuvos rinktine, kurioje tik padrikas zaideju lakstymas is vienos puses i kita, kuriai iki salies rinktines dar LABAI toli.

 • Arminas Boguševičius

  Kadaise berods „Krepšinio“ žurnale buvo gerai pastebėtą Lietuvos krepšinio mokyklų problema, kad atrenkant vaikus žiūrima tik į centimetrus. Rezultatą matom jau šiandien.