Kodėl žaidžiami ne trys kėliniai…:)

Geriau nebūtų buvę to ketvirtojo kėlinio…

Bet rungtynės vis tiek buvo puikios – seniai jau taip gražiai rinktinė žaidė.

Ar pamenate kas nors, kad R.Javtokas sumestų 6 baudas iš šešių (tiesa, kai labiausiai reikėjo vis dėlto ranka sudrebėjo).

O Simas? Kuris žaidė už du?

Nors nemėgstu Š.Jasikevičiaus, šiandien žaidė ir jis, nors dvi klaidos iš eilės, kai to visai nereikėjo ir visiškai neprotinga pražanga rungtynių tik dar kartą patvirtino, kad rinktinei verkiant reikia antro įžaidėjo. To, kuris žaistų, o ne sėdėtų ant suolo.

Š.Jasikevičius yra geras žaidėjas, bet jis nebegali žaisti visų rungtynių. Be to, rungtynių pabaigoje vienu metu susidarė įspūdis, kad jo autoritetas komandoje per didelis, nes visi ieškojo tik jo, net nebandydami pažiūrėti krepšio link.

Kaltinti dėl šiandienos pralaimėjo nieko negalima. Net teisėjų, kurie bent jau pirmoje rungtynių pusėje aiškiai buvo palankesni ispanamas. Ispanai tiesiog buvo šiek tiek labiau susikaupę ir šiek tiek stipresni.

Tačiau vis tiek galima klausti, ar R.Butauto sprendimas laikyti ant suolo visas rungtynes M.Lukauskį, J.Mačiulį ir Darjušą, buvo tikrai teisingas.

Juk R.Šiškauskas šiandien aiškiai nežaidė (beje, jau ne pirmą kartą šioje olimpiadoje). Kartais net būdavo keista, kodėl jis turėdamas laisvą koridorių ar būdamas visiškai laisvas prie tritaškio linijos, ieško kam atmesti kamuolį. Kodėl neleisti žaisti M.Lukauskiui? Ne minutę, o 5 ar 7, kad pajustų žaidimo ritmą ir parodytų, ką jis sugeba. Juk jau matėme, kad sugeba.

Kodėl aikštelėje nepasirodė D.Lavrinovičius taip galima tik spėlioti. Juk jau po dviejų kėlinių buvo visiškai akivaizdu, kad vienas iš dviejų mūsų centrų tikrai išsibauduos. Išsibaudavo abu ir dar L.Kleiza gavo antrą nesportinę…. Darjušas, jei būtų spėjęs apšilti pirmoje rungtynių pusėje galėjo bent kelias minutes pavaduoti vieną iš centrų.

J.Mačiulis – taip jis iki šiol niekuo nesublizgėjo. bet juk žinome, kad gali žaisti, gali įmesti iš toli, be to yra kovotojas iki pat panagių. Kodėl nebuvo pabandyta, kai R.Šiškauskas buksavo ar kai R.Kaukėnas buvo per daug įsiaudrinęs.

Žinoma, galima sakyti, kad iš šono visada geriau matyti. Bet treneris juk ir turi matyti iš šono. Be to, kas ne kas, o R.Butautas tikrai turėjo numatyti scenarijų, kad mūsų priekinė linija išsibauduoja – tam net nereikia būti Lolašvili – pakanka pažiūrėti į ispanų priekinę liniją.

Beje, Ispanijos rinktinės galva sudėtimi manevravo kur kas geriau nei R.Butautas ir todėl ispanų lyderiai lemiamais momentais buvo šviežesni – net Rudy, kuris po Kšištofo Pravieniškių stiliaus smūgio galva, atrodė, jau tikrai nebus pajėgus grįžti į aikštę. Tačiau grįžo ir buvo vienas pagrindinių mūsų nelaimės kalvių.

Nors galbūt sakyti „nelaimė“ būtų neteisinga.

Jau dabar pasiekta labai daug – gal net per daug jei vertintum objektyviai, tai yra, gyventojų skaičių, valstybės dėmesį vaikų krepšiniui ar sąlygas, kuriomis treniruojasi, pavyzdžiui Vilniaus sporto mokyklos vaikinų komandos… Įvertinus visa tai, jau pusfinalis yra toks pat stebuklas kaip ir R.javtoko 6 baudos iš 6…

Tačiau dar juk liko rungtynės dėl trečios vietos – bronza būtų laimėjimas, kurį galėtume švęsti savaitę.

Su vienu „bet“ – kad taip ir neteko susitikti su JAV rinktine….

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...