Kodėl žaidžiami ne trys kėliniai…:)

Geriau nebūtų buvę to ketvirtojo kėlinio…

Bet rungtynės vis tiek buvo puikios – seniai jau taip gražiai rinktinė žaidė.

Ar pamenate kas nors, kad R.Javtokas sumestų 6 baudas iš šešių (tiesa, kai labiausiai reikėjo vis dėlto ranka sudrebėjo).

O Simas? Kuris žaidė už du?

Nors nemėgstu Š.Jasikevičiaus, šiandien žaidė ir jis, nors dvi klaidos iš eilės, kai to visai nereikėjo ir visiškai neprotinga pražanga rungtynių tik dar kartą patvirtino, kad rinktinei verkiant reikia antro įžaidėjo. To, kuris žaistų, o ne sėdėtų ant suolo.

Š.Jasikevičius yra geras žaidėjas, bet jis nebegali žaisti visų rungtynių. Be to, rungtynių pabaigoje vienu metu susidarė įspūdis, kad jo autoritetas komandoje per didelis, nes visi ieškojo tik jo, net nebandydami pažiūrėti krepšio link.

Kaltinti dėl šiandienos pralaimėjo nieko negalima. Net teisėjų, kurie bent jau pirmoje rungtynių pusėje aiškiai buvo palankesni ispanamas. Ispanai tiesiog buvo šiek tiek labiau susikaupę ir šiek tiek stipresni.

Tačiau vis tiek galima klausti, ar R.Butauto sprendimas laikyti ant suolo visas rungtynes M.Lukauskį, J.Mačiulį ir Darjušą, buvo tikrai teisingas.

Juk R.Šiškauskas šiandien aiškiai nežaidė (beje, jau ne pirmą kartą šioje olimpiadoje). Kartais net būdavo keista, kodėl jis turėdamas laisvą koridorių ar būdamas visiškai laisvas prie tritaškio linijos, ieško kam atmesti kamuolį. Kodėl neleisti žaisti M.Lukauskiui? Ne minutę, o 5 ar 7, kad pajustų žaidimo ritmą ir parodytų, ką jis sugeba. Juk jau matėme, kad sugeba.

Kodėl aikštelėje nepasirodė D.Lavrinovičius taip galima tik spėlioti. Juk jau po dviejų kėlinių buvo visiškai akivaizdu, kad vienas iš dviejų mūsų centrų tikrai išsibauduos. Išsibaudavo abu ir dar L.Kleiza gavo antrą nesportinę…. Darjušas, jei būtų spėjęs apšilti pirmoje rungtynių pusėje galėjo bent kelias minutes pavaduoti vieną iš centrų.

J.Mačiulis – taip jis iki šiol niekuo nesublizgėjo. bet juk žinome, kad gali žaisti, gali įmesti iš toli, be to yra kovotojas iki pat panagių. Kodėl nebuvo pabandyta, kai R.Šiškauskas buksavo ar kai R.Kaukėnas buvo per daug įsiaudrinęs.

Žinoma, galima sakyti, kad iš šono visada geriau matyti. Bet treneris juk ir turi matyti iš šono. Be to, kas ne kas, o R.Butautas tikrai turėjo numatyti scenarijų, kad mūsų priekinė linija išsibauduoja – tam net nereikia būti Lolašvili – pakanka pažiūrėti į ispanų priekinę liniją.

Beje, Ispanijos rinktinės galva sudėtimi manevravo kur kas geriau nei R.Butautas ir todėl ispanų lyderiai lemiamais momentais buvo šviežesni – net Rudy, kuris po Kšištofo Pravieniškių stiliaus smūgio galva, atrodė, jau tikrai nebus pajėgus grįžti į aikštę. Tačiau grįžo ir buvo vienas pagrindinių mūsų nelaimės kalvių.

Nors galbūt sakyti „nelaimė“ būtų neteisinga.

Jau dabar pasiekta labai daug – gal net per daug jei vertintum objektyviai, tai yra, gyventojų skaičių, valstybės dėmesį vaikų krepšiniui ar sąlygas, kuriomis treniruojasi, pavyzdžiui Vilniaus sporto mokyklos vaikinų komandos… Įvertinus visa tai, jau pusfinalis yra toks pat stebuklas kaip ir R.javtoko 6 baudos iš 6…

Tačiau dar juk liko rungtynės dėl trečios vietos – bronza būtų laimėjimas, kurį galėtume švęsti savaitę.

Su vienu „bet“ – kad taip ir neteko susitikti su JAV rinktine….

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Tikriausiai Butautas manė, kad surado optimalų penketą, o jame nebuvo vietos Jūsų išvardintiems 3 žaidėjams. Na o eksperimentuoti sudėtimi pusfinalio rungtynėse tikriausiai nėra gera įdėja…

 • Jau ne pirmam šio blogo įraše skaitau mintis apie Šarą. Akivaizdu, kad pats blogo autorius rimtai krepšinio nėra žaidęs. Kitaip tokio absurdo neparašytų :) Kalbu be jokių emocijų. Kai nesi konkrečios srities specas, nuo tokių vertinimų kur kas protingiau susilaikyti.
  P.S. jei ne Šaras, nebūtumėm žaidę net ketvirtfinalyje. O tai, kad rinktinei reikia antro įžaidėjo, tai net 3 metų lietuvis žino, to nuolat kartoti nebereikia :)
  Ir dar. Nėra šiuo metu pasaulyje žaidėjo, kuris be keitimo visas rungtynes sužaistų vienodu tempu (kalbu apie tuos atvejus, kai žaidžia vienodo pajėgumo komandos ir gynyba būna paties aukščiausio lygio). Pažiūrėkit, kad ir į pačiam jėgų žydėjime esantį P.Gasolį – šiandien ant suolo sėdėjo ne vieną ir ne du kartus, ir toks išsikvėpęs, kad atrodė tuoj uždus. O ant žemės tiek kartų besivoliojančio dar nebuvau matęs :) Ir būtų užtekę visiškai sveiko Darjušo (buvo nerealu tikėtis, kad iškart po stuburo išvaržos operacijos jis galės rimtai žaisti – teko kalbėt su neurochirurgais) bei taip pat sveiko Songailos, ir ispanai būtų buvę sutramdyti. Bet paimkim su tokia sudėtim bronzą ir viskas bus SUPER!

 • Anonimas

  Krepšinio vergui. Kažkuris Lietuvos manų košės valgytojas yra pasakęs: „Nebūtina išgerti visą stiklinę pieno, kad suprastum, jog jis prarūgęs.“ Kiekvienas lietuvis (taip pat ir Artūras Račas) supranta krepšinį ir žino, kad nuo legedinio „Žalgirio“ laikų, pergales skynė 6 – 7 žaidėjai. Kiti, dažnai dėl trenerių nepasitikėjimo arba tituluotesniųjų žaidėjų spaudžiami, per atsakingas varžybas su kamuoliu elgdavosi, kaip su karšta bulve.
  O kas būtų buvę, jeigu būtų žaidę Big Z, brolis D., Darius S. ir Macas, žino „tik tamsi naktis“…

 • Anonimas

  rašykim apie tai ką išmanom, nes jau į pievas postai eina.
  Sunku suprast iš kur tokia antipatija Jackai, bet LR rinktinėj yra ir labiau visuomenei nusižengusių piliečių.

 • Rašyti apie krepšinį galima ir reikia visiems, tačiau to nevertėtų daryti „ant karštųjų“. Kadangi praėjus kelioms valandoms ir pasižiūrėjus įrašą aiškiai pamatai, jog Butautas sugebėjo ispanams primesti kitokį žaidimą, nei jie yra įpratę. Čia, žinoma ne tik Ramūno nuopelnas, čia ir Aito reiktų nusilenkti, kadangi, mano kuklia nuomone, Pepu Hernandezas daug geriau sugebėjo išnaudoti ESP puolimo potencialą, gi Aito rinktinėje iš viso Pepu testamento liko tik žiauriai aktyvi, nuolatinė, gynyba, tiesiog vadovėlinis half court pressing. Prieš tokį žaidžiant verkiant reikia ne antro įžaidėjo (Artūrai, konstatuoti šį faktą yra tas pats, kaip pasakyti „sniegas yra baltas“, iš kur paimsi tą antrą įžaidėją?), o žmogaus, kuris gerai žaidžia low post, kitaip tariant ant auselių nugara. Robkė turi judesių, tačiau neturi užbaigiamojo metimo (nors sužaidė tiesiog nuostabiai), Marijonas gali žaisti tik pick’n’roll, o Broliai visais laikais buvo high post žaidėjai, nugara stumdytis jie niekad nemėgo (ir nelabai gali – tiesiog kūno sudėjimas kitoks). Todėl labiausiai mums trūko Songailos.
  Vargu ar būtų padėję ir kiti likę ant suolo. Jeigu ESP gynyboje duso Šiška ir Kaukė, tai dar mažiau šansų, kad ją būtų skrodęs Mačiulis arba Lukauskis (kuris turi vieną esminį trūkumą – varosi tik viena ranka ir veržtis gali tik pro vieną pusę).
  Ir nereikia dėti ant Jaskos. Žmogus visuomet dega dėl rinktinės. Ir dar teks nemažai palaukti, kol Vasiliauskas ar Janavičius galės jį pakeisti.
  Bet viskas gerai. Seniai tokios vasaros nebuvo – jaunimo, jaunių, kadetų, vyrų, merginų medaliai. Viskas tvarkoj su mūsų krepšiniu. Tik rašykime analizes atidėję šalin emocijas, viskas bus dar labiau tvarkoj :)

 • Anonimas

  Niekada nesuprantu tu kurie nesekmes teisina mazos valstybes sindromu..niekas nesigincins kad lietuviams krepsinis tas pats kaip brazilams futbolas…neteko matyty kad brazilu treneris liktu savo poste nelaimejes pasaulio cempionato..taip pries JAV mums reiktu mazo stebuklo taciau pralaimejimas ispanams tokiai saliai kaip Lietuva turetu buti vertinama kai didele nesekme nepaisant isvedziojimu apie ispanu galingesne sudeti apie tai kaip Butautas gerai vadovavo su kuo as visiskai noriu sutikt bet taikyciau ta gera vadovavima tik 3 keliniams..tokiai saliai kaip Lietuva nelaimeti krepsinyje yra labai blogai..o del Jasikeviciaus degimo del rinktines tai Aidai prisimink europos cempionata Serbijoje ir pasaulio cempionata Japonijoje…kur tada buvo Jasikeviciaus degimas…Garbajosa net karjera NBA paaukojo del rinktines Dirkas pastoviai uz savo pinigus draudima susimoka…toli Jasikeviciui iki tokio degimo

 • Anonimas

  Nu Aidas, vy ekspert! Priglašaju trenirovat našu sbornuju.

 • Titka, jeigu imtumėm brazilų ir futbolo analogiją, tai krepšinio atveju ji labiau tinka JAV. O mums krepšis yra kaip futbolas olandams. Nesame didžiausia to sporto nacija, tačiau nuolat tarp geriausių :)
  Prieš Dirką, Manu, Nocioni ir kitus lenkiu galvą dėl jų patriotizmo, bet Garbajosos atvejis čia nelabai tinka. Jokios jis karjeros NBA neaukojo, nes šildė Raptors suolą taip tvirtai, kad nematė jokių perspektyvų. Tai, žinoma, nemažina jo patriotizmo, tačiau absoliučiai nieko jis neprarado dėl savo pasirinkimo.
  Jaska gi visuomet aiškiai pasakydavo – tada žaisiu, tada ne. Dėl tokių ir tokių priežasčių. Taip ir buvo ir per 2005 EC ir per 2006 WC. O degti jis dega, tikėk manim. Matai, rinktinė yra vienintelis kašės kolektyvas, kur viskas lipdoma aplink jį, kur jis gali save bandyti atskleisti. Nebuvo to nei Marylande, nei Olimpijoje, nei Barsoje, nei Maccabi, nei, tuo labiau, Pacers, GSW ar dabar Panathinaikose.

 • Anonimas

  tik jau nesvaik dėl Garbajosos patriotiškumo. Grįžęs į Ispaniją jis pats pripažino, kad NBA jam nepatinka, o be to Europoje jis jaus didenius pinigus nei galėtų jam pasiūlyti NBA klubas. NBA jis tik vidutinis vidutiniokas. Europiniame krepšinyje jis dar gali gali griežti pirmu smuiku. Nowitzkis – panašus į Sabonį, žais kol galės. Bet yra vienas labai svarbus niuansas – kiekvieną vasarą ardydamasis už rinktinę (nepakenktų nors kartą pailsėti) jis taip nieko dar ir nėra iškovojęs. Nei su rinktine, nei su klubu. O vien dėl to, kad esi rezultatyvus, į pasaulio krepšinio istoriją tikrai nepateksi. Jam baigus karjerą ir taip nieko nelaimėjus, prisimins jį nebent tėvynėje, bet ir tai neilgai. Vokietijoje krepšinis nelaikomas rimta sporto šaka.

 • Anonimas

  Aidai Amerikoje krepsinis yra sporto saka NR3 po amerikietisko futbolo ir beisbolo taip kad krepsinio reiksme JAV galima lyginti tik disko metimo meile ir tradicija Lietuvoje kazkada per 2006 Wc klausiau Amerikoje jau 15 metu gyvenacio giminaicio tai jis sake kad jam kaip ir visiems amerikieciams labiau rupi kaip sulos Jankiai su Raudonosiom kojinem finalo serija negu kazkoks krepsinis kuris vyksta ne JAV..o del Garbajosos tu visiskai neteisus savo debiutiniam sezone jis pelnydavo virs 10 tasku ir deka gautos traumos gautos zaidziant uz rinktine sulose tik 7 rungtynes siame sezone…nors turedamas garantuota 4 milijonu kontrakta sezonui nutrauke visas sutartis tam kad lostu rinktineje nes Raptoriai kaip ir Ilgausko atveju grieztai uzdraude..Ilgauskas aisku savo 10 milijonu neatsisake net negrasino kad tai galetu padaryt nors kaip veliau paaiskejo kad tas butu vistiek nepadeje atstovauti Lietuvai..ir dar del sakymo tada zaisiu tada ne…jis nezaide ne todel kad buvo kazkaip labiau issekes nei Dirkas…tiesiog jam pradejo nebepatikt Sireika po pralosto maco italams Atenuose nors butent tos rungtynes buvo retas atvejis kai as nekaltinu trenerio del pralaimejimo…jei kas gincysis parsisiuskit irasa ir paziurekit kokius metimus pataike Bazile..man Kirkilas irgi nepatinka bet as nesiruosiu nemoket mokesciu vien todel kad Kirkilas man nemielas…taip kad Jasikeviciaus degimas zaisti labai jau persunktas ambicijomis ir asmeniskumais…nors kaip krepsininkas Saras man tikrai patinka

 • To BasketSlave: kas vieniems akivaizdu, kitiems gali būti ne. Nevardysiu, kur ir kada esu žaidęs, nes gali būti, kad tamsta dar net gimęs nebuvote, kai aš jau žaidžiau krepšinį.

  Siūlau labai paprastą būdą išsiaiškinti: gal kada vakare norėtumėte sužaisti vienas prieš vieną. Pasirinkite aikštę ir laiką (po 18 val. ir šis antradienis netinka), pasikviesime Aidą pateisėjauti, o po to, jei laimėsi, dar ir alaus galėsiu pastatyti.

  Tik po to galėsi sakyti, kas akivaizdu, o kas ne…

  Priešingu atveju būsi tik dar vienas plepys…

  Beje, Aidai, rašau ne ant karštųjų, nes rungtynes žiūriu ne kaip žmogus prisiskaitęs žurnalų, ir matau ne tik dėjimus…

 • Tokiu atveju siūlau Jums išbandyt savo jėgas vienas prieš vieną su pačiu Šaru ir įsitikint, ar tai jau tikrai toks išsikvėpęs žaidėjas kaip kad manot… Deja, mano kaip krepšininko laikas jau praėjo. Todėl ir rašau tinklaraštį apie krepšinį, nes į aikštelę išbėgt nebeturiu jokių galimybių. Ir kai žaidėt krepšinį, gimęs tikrai buvau. Net labai gyvas buvau :) O šiaip tai tikrai nemaniau, kad būdamas šitokiu kritikos virtuozu (čia be jokios ironijos) taip asmeniškai sureaguosite į kažkokio plepio komentarą. Kiek esu matęs ir skaitęs Jūsų komentarų, net ir mano pergalė (jei tik galėčiau priimt iššūkį) Jūsų nuomonės vis tiek nepakeistų. Tik jeigu aš klydau, ir tikrai esat profesionaliai žaidęs krepšinį, tai toks vienpusiškas ir silpnokai argumentuotas neigiamas požiūris į Šarą mane dar labiau stebina…

 • Na, pasiūlymas aiškiai nelygiavertis – Šaras šiaip ar taip visiškas profesionalas, krepšinis – jo darbas, jis už tai gauna pinigus.

  Man krepšinis – jau seniai ne darbas, o tik išlikęs pomėgis. Kuriuo vis dar galiu pasidžiaugti, nors jau ir nebe taip, kaip prieš kokius 25 metus, kai turėjau galimybę matyti kaip aikštėje atrodo tuo metu berods aukščiausias SSRS krepšininkas A.Sizonenko, tikriausiai vienas geriausių Lietuvos metikų A.Linkevičius, vienas protingiausių – S.Jovaiša ir kiti.

  Todėl ir sureagavau, nes krepšinį esu rimtai žaidęs ir jį suprantu.

  Pergalė ar pralaimėjimas nepakeistų mano nuomonės, ji tik galėtų parodyti, kad kalbu apie tai, ką šiek tiek išmanau.

 • Na, smagu, kad taip greit ir neskausmingai „išsiaiškinom“ gan karštą situaciją :) Nėra to blogo, kas neišeitų į gera – sužinojau, jog A.Račas rimtai žaidė krepšinį. O tai privers visai kitokiu kampu vertinti tai, ką A.Račas savo tinklaraštyje rašo apie krepšinį :)Nes tikrai yra du nepalyginami dalykai: 1) vertinti krepšininkus pačiam buvus jų kailyje; 2) vertinti krepšininkus tik stebint jų žaidimą TV ekrane ar skaitant krepšinio teorijos veikalus.

 • patikėk, BasketSLAVE, Artūras still got the moves, teko pernai kartą įsitikinti ;) beje, Artūrai, kiek supratau, rimtai lošėte jaunučių/jaunių/jaunimo ir pan., lygmeny?

 • Nežinau, kaip ten „got the move“… jau kokius 5 metus iš viršaus nebegaliu įdėti…:)

  O tuose lygmenyse lošiau – ir prieš A.Visocką, ir S.Birutį, ir prieš R.Butautą ir net prieš Sabą teko poroje rungtynių žaisti…

  Nežinau, ar tai buvo rimta…pinigų tada už tai nemokėjo. Bet smagu buvo:)

 • aš iš viršaus irgi nebededu, tiesiog aptingau ;) nu bet pernai prieš vienos telekomunikacijų kompanijos komandą neblogai atrodėt, tik nesikuklinkit ;)

 • O prieš Sabą – gal kaip centras prieš centrą??? Kad būtų kas nufilmavęs tada… Būtų superinis video mano blogui :))

 • Na ir vėl provokuojate…:) argi su savo ūgiu net ir prieš 25 metus būčiau galėjęs žaisti centru…

  O dar paskui kaltinate kitus krepšinio neišmanymu…:)

 • Na, nežinau, kaip prieš 25 metus, bet aš prieš 6-7 metus jaunučių lygyje visai rimtai lošiau centru, būdamas 1,83 m. Buvo sunku prieš dvimetrinius šešiolikmečius stumdytis, bet sekėsi visai neblogai.