Citata #275 R.Grinevičiūtė siūlo kaip išsaugoti Lietuvą

Mano galva, vienintelis šansas išsaugoti gyvenamąją vietą, t. y. Lietuvą, ne tik sau, bet ir vaikams yra kitoks. Televizijos paveiktose mano smegenyse tikro apsivalymo įvaizdis yra realybės šou „Akmens skaldykla“, iš kurios tiesiogiai transliuojama, kaip žvalinančiu ir sveikatinančiu fiziniu darbu savo kaltę išperka G. Kirkilas, veltėdžiai generalinis prokuroras ir FNTT vadas, A. Zuokas su svita… Su teise pasikviesti į pagalbą vis dar laisvą draugą. Paskaldo ir laisvas. Žinoma, po turto konfiskacijos. Juk starto galimybės visiems turi būti lygios.

alfa.lt

(9 balsų, vidurkis: 4,44 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Labai jautriai ir skausmingai žmonės (politiniai apžvalgininkai) reaguoja į „gaujų“ veiklą ir jų draskomą „gyvenamąją vietą, t.y. Lietuvą“.
  Radvilų išlikę rūmai ir turtai atiteko valstybei, grafų Tiškevičių – taip pat. Už 40-50 metų nebus nė vieno gyvo čia komentuojančio, o Lietuva gyvuos dar daug tūkstančių metų.
  Tarp kitko vienas didikų iš Radvilų giminės mirė kankinamas baisių skausmų, sirgo podagra ir diabetu perkopęs vos 50-ties metų slenkstį…

 • nerijus

  Kas, kad Radvilų ir Tiškevičių rūmai, atiteko valstybei? Žinoma, geriau juos išlaikytų esami giminaičiai, o ne mūsų valstybės biudžetas…
  Žmonės džiaugiasi Radvilom, Tiškevičiais, Oginskiais, kurie, kažkada, tuos pačius gyventojus, išnaudojo savo gėriui…

  Pripažinsiu, kad pirmas kūrinys, kurį išmokau groti pianinu- Oginskio „Polonezas“ :)

 • Trka

  Siūlau valyti smegenis nuo televizinio šlamšto. Taip pat „nepasimauti“ beribiu Grinevičiūtės žinojimu. Jis kažkoks isteriškas…

 • Fredis*

  „…o štai lietuviai kultūriškai vis dar „prie pono“. Jie vis dar svarsto, kas jiems „geresnis“. Gal pats mokesčių nemokėjęs ir iš brangiai parduodamų dujų pampęs Uspaskichas?“ R.Grinevičiūtė

  A.Račo vietoje užprotestuočiau šiuos gerb.Rūtos žodžius, nes V.Uspaskich yra didžiai gerbiamas žmogus, kuriam nusilenkti suvažiuoja valstybės Prezidentai ir žiniasklaidos šulai, tačiau A.Maldeikienė nėra tokia patikli ir čia pat pareiškia:
  „Esu sakiusi, kad kova su korupcija Lietuvoje prasidės tada, kai bus pasodintas nors vienas žurnalsitas“.

  • fredi, daraisi banalus ir nuobodus.

   • Donatas

    ech, Artūrai, manau, būtų buvęs jūsų normalus straipsnis apie tą uspasckih balių, tai ir nebekomentuotų įvairūs komentatoriai to įvykio. o dabar, kai prisidengus privatumo širma liko tyla ir nežinia, tai ir prasideda spėlionės ir spekuliacijos-improvizacijos :)

    • lida

     Kokia jums liko nežinia ?

 • vasia

  geras Rutos straipsnis! oi kiek veikeju laukia eilutes akmenukams paskaldyti, oi kiek..

 • Aš pasiūlyčiau tokiems veikėjams kitokį realybės šou – pagal filmo pavadinimą „Bėgantis žmogus“. Taip, tą, kuris su Švarcu. Ot įdomu būtų paleisti į išlikimo tunelį tokius AMB, muzikologus, pypkininkus, su šlepetėmis. O juos galėtų medžioti šoumenai, lakūnai, abonentai. Vienam išlikusiam – amnestija :-))))

 • A.G.

  Apie akmenų skaldymą jau ir mes esame rašę.
  Esame nurodę ir kur, ir technologiją, kaip tai galima atlikti.
  Bet čia „liestų“ visus, t.y. ir tuos, kurie prieš x bejėgią valstybėlę, nors ir demokratinę (jo), durnių stumdo, kaip šiandien paskelbta, kai pažeidę KET sutinka baltoje patalynėje pasivartyti, vietoje tos baudikės…
  O ką jau bekalbėti ne apie KET…
  Gerai ta demokratija, daug kas pagalvoja – va būtų… reiktų akmenis skaldyti…
  Dievo dovana, tiesiog…
  Kad tik jos daugiau, dar daugiau…
  Na dabar tai jau įtikau… matyt ir tiems, kurie tam tikruose klanuose (kur taksos o jo joi) popierius kilnoja kol kas, iš kurių namo jau dabar dėl visa ko galėtų pėdinti požeminiais Vilniaus kalalizacijos vamzdynais, deja, prim***, priš***, – jei jau šiandien ar tai sąžinė atsibustų ir gėdintūsi žmonėms į akis pažiūrėti, ar tiesiog iš baimės (na be reikalo, visgi), vengtų, kaip tas sakė, apsvaidymo akmenimis (na to apsvaidymo, kai ir užsvaido, dėl to paties…).
  Taigi, kaip visada joke. Deja, kaip visada, – nevykęs. Atsiprašau.

 • Nelyginamas dydis

  Ar mane stresas dėl Lietuvos rinktinės „dabaigė“, ar A. G. komentaras gali būti paaiškinamas tik pilnatimi?

  • Čia ne vienam užėjo po vakar toks weltschmerz, kad bet kokia pilnatis yra nulis su tuo palyginus… Ką reiškia kažkoks Mėnulis lyginant su Ramūno Butauto schemomis?

   • Nelyginamas dydis

    Atsargiai, Aidai, visiškas diletante jūs krepšinio, užsirausite ant lv :)

  • A.G.

   Dydi,
   „nieks nekalts, mergužėle tik pati…“

 • Fredis*

  Kiekvienas save gerbiantis žmogus turėtų išvengti nepapulti į Uspaskicho jubiliejų, neįsikomponuoti į vieną kadrą su Henyte, nepaspausti rankos Michai, o kai pamato Gedimino prospektu važiuojantį Zuoką su Segway – demonstratyviai nusisukti, geriau spjauti į jo pusę.

 • povilas

  visiska nesamone keletui taip daryti visa seima reiketu israuti su saknim. Bet ir ka gi mes darytume? ateitu tokie patis tik antrailiai ;/ manau uz 20 metu su naujais politikais ( jaunais 92+) bus viskas gerai galbut mes jauni zmones :) suprasim kad korupcija ir noras pasiglemsti valstybes turta yra zalingas. Galbut kada nors vadovausimes sukiu „dirbk ne del saves, bet del valstybes“ tai japonu moto..

 • inf

  On 5 February 1794 Robespierre stated, more succinctly:
  „The Terror is nothing other than prompt, severe, inflexible justice.“

 • Xalabokaz

  Leiskite, pakomentuosiu kiek filosofiškai ir galbūt ne į temą. Dabartiniu metu kalbant apie Lietuvą ar lietuvių tautą turbūt vargu išgirsi ką nors labai pozityvaus. Tačiau mane kažkiek stebina, kad tiek koncentruojamasi ties saviplaka, tačiau visiškai nemėginama ieškoti priežasčių.

  Pateiksiu kelis vnt. primityvių pavyzdžių:
  1) Tigras (nieko bendro su LEO) kokiame narve net ir gaišdamas, tačiau vis vien neėda vegetariško maisto. Daryk ką nori – neėda ir baigia nugaišti.
  2) Nuskinta ir ąsotyje su vandeniu pamerkta lauko gėlė. Kažkiek pažydėjo o dabar jau vysta. Keisk vandenį kiek nori, o vysta.

  Tiek tigro, tiek gėlės primityvūs pavyzdžiai rodo, kad bandoma problemas spręsti pagal pačio sprendžiančiojo suvokimą, tačiau objektyviai apspręsta, kad tokie sprendimo būdai yra neteisingi (ne tie ir pan.).

  Tai gal ir su lietuvių tauta taip pat? Galbūt šis etnosas tiesiog determinuotas būti tokiu nepriklausomai nuo jokių išorinių pastangų? Galbūt toks tautos biologinis kodas – vogti, žudyti, apgauti ir pan?
  Arba… arba tauta yra pernelyg stipriai atitraukta nuo savo šaknų, kad tiesiog gaišta (kaip tas liūtas ar vysta kaip gėlė) ir vienintelis būdas ją atgaivinti yra leisti pajausti ar atrasti jos tikrąsias šaknis. Tačiau kur ir kokios gi tos tautos šaknys (kultūra, papročiai, mentalitetas)?…. Ar dėl to bandoma diskutuoti? O galbūt atsakymai būtų labai nepatogūs?

  • inf

   @ Xalabokaz

   >>tačiau visiškai nemėginama ieškoti priežasčių.

   Manau, kad priežastys akivaizdžios. Lietuvių tautą sudaro socdemai ir planktonas. Yra dar 16+200 nepriskirtinų nei vieniems, nei kitiems. Bet jie yra statistiškai nereikšmingi mutantai.

   • lida

    Patikslinsiu: 1+16+~200.

   • Kiekvienas žmogus iš prigimties yra socialistas (kai kuriais atvejais socialdemokratas)… Visa kita yra tik pasiteisinimai kaip pasiekti asmeninę naudą… Ir dėl to kai kuriems žmonėms (gal dundukams?) socialdemokratija kažkodėl asocijuojasi su komunizmu… O Xalabokaz gerai pastebėjo. Per 18 nepriklausomybės metų mes neatkūrėme vieno, gana savarbaus dalyko – nacionalinio identiteto. O gal atkūrėme? Ir jis pasirodo ne toks jau patrauklus, kokį įsivaizdavo daugelis lietuvių? Lietuviško identiteto klausimu gan sunku diskutuoti, nes realiai net nėra normalių studijų jam apibrėžti. Vieni istoriją ir faktus interpretuoja vienaip, kiti dėl neaiškių priežasčių istoriją perrašinėja pagal savo supratimą ir nori, kad taip visi suprastų, o treti stengiasi pamatyti realybę supančia mus visus. Yra dar begalė nuomonių tuo klausimu. Gal dėl to ir yra problema, kad negalime tarpusavyje susitarti ir suprasti kas mes išvis tokie esame? Gal reikia lįsti giliai į istoriją, kad tai suvokti?

  • praeinant

   Taip reikėjo prieš kokį ketvirtį amžiaus pradėti galvoti, gal dabar jau būtų kita to stadija… žinoma jei amžius leidžia…:)

 • inf

  @ Xalabokaz

  Pamiršau pasakyti, kad patiko tamstos komentaras. Nuo gerų klausimų galvoje prašviesėja.

 • nerijus

  Siūlyčiau variantą: skaldyk ir valdyk :)
  Neringoje ir kitose Lietuvos vietose, stovi nelegaliai ar kaip kitaip pažeidus įstatymus, pastatytos „pirtys“, „elingai“ ir pan.
  Juos griauti siūsti, tuos, kurie suteikė/ pasirašė ar kaip kitaip įtakojo leidimus statyti…Ir savo lėšomis ir poilsio laiku. Būtų smagus vaizdas, kai, „geriausias“ draugas griauna „pirtelę“, kurioje dar vakar uliavojo ir maukė alų…
  Kai yra noras kažką pakeisti, reikia tik noro keisti, o ne stenėti…

 • jona…

  niekaip negaliu suprasti, kaip toje apyjaunėje ir apygražėje moteryje telpa tiek daug pykčio, neapykantos ir noro griauti žmonių gyvenimus… mane paima šiurpas vien ją pamačius… kaip ji ir Dievo nebijo… sunku įsivaizduoti šitą bejausmę būtybę glaudžiant prie savęs vaikus… mano nuomone ji serga persekiojimo manija…

  • nerijus

   jona…

   niekaip negaliu suprasti, kaip tuose „machinatoriuose“ telpa tiek daug pagiežos žmonėms, neapykantos gamtai ir noro atrodyti „kietesniems“, nei aplinkiniai…
   Jei Jus apima šiurpas, reiškia, kad jos siužetas veikia tinkama linkme…Ji dievo nebijo, nes gal netikinti?
   Sunku įsivaizduoti, tuos bejausmius „machinatorius“ uzurpavusius paežeres, sklypus mūsų visų Lietuvoje, glaudžiant prie savęs vaikus…Mano nuomone, jie antžmogiai su proto defektais…arba, visiškai nesuvokia pinigų ir žmogiškumo skirtumus..?

   Taip, jos siužetas aštrus, o kas lieka? Negi, užsidarykime savo kiaute ir nieko nematykime?
   Lai stato, griauna, ardo, degina ir vėl stato…Svarbu, kad manęs neliečia? Tikras, lietuviškas bruožas…

  • Auksinis kardas

   Galvokite kaip norite, bet tas aštrokas laidos kampas ir kokie netobulumai nesutrukdė laidai būti vienu didesnių pagalbininkų išspręsti įsisenėjantį ir kitaip nesutvarkomą mūsų vietos bendruomenės rūpestį. Beje, už kadro lieka žmonės, kurie vyksta į vietas ir kantriai renka medžiagą, o tai šaunūs talkininkai.

   • romas

    Karde, viskas būtų gerai, jei tikrai būtų galima 100 proc. pasitikėti Grinevičiūtės informacijomis. Kiek esu pastebėjęs, laidose, kai temoje turiu išmanymo, ji faktus stipriai pritempinėja prie norimo įspūdžio, užsipuola žmones, kurie tikrai nėra prie ko, nepasiskaito galiojančių įstatymų, per daug laisvai interpretuoja. Nemėgstu aš Žiemelių ir tą esu čia komentavęs, bet norėtųsi žinoti, kas Grinevičiūtės reportaže yra tiesa.

    • Aš ir neišmanydamas temos taip galvoju. Kažkokia per agresyvi ji, neįtikina objektyvumu.

    • Juozas

     Senokai jau žiūrėjau tokias laidas, labai jau žemas lygis, panašu, kad ten yra „budinti“ žurnalistika, kai reikia kažką sukompromituoti, kartais susidaro įspųdis, kad montuojant pakeičia klausimus, panašiai kaip TV antis (pastaroji bent jau su jumuru tą daro).

     • nerijus

      Pagal Jus, Juozai, žurnalsitika turi būti tik teigiama ir rašyti tik apie tai: kiek užauginome javų, bulvių ir kokie šaunūs mūsų verslininkai, politikai,…Kaip tarybiniais laikais..?

 • lida

  Pasirūpinau liudininkais, kad sakiau, jog bulgarai laimės. Dėl lietuvių pergalės – taip pat.

  • Juozas

   Na taip, gavosi kažkas panašaus į pergalę.

 • žinąs

  o tas laisvas Zuoko draugas – AMB ar Lubys?

 • Rytis I

  Puikus, aštrus ir analitinis straipsnis.. Visada žurnalistikoje gerbdavau aštrumą, „kovą už teisybę“, nepaisymą jokų autoritetų. Kaip koks Tomkus gerais 85 metais.
  Bet tuo pačiu straipsnis perpus atskiestas banaliu populizmu – „visus į skaldyklą“, turto nacionalizavimas, socialinio teisingumo atstatymas represijomis ir panašiai. Net neabejoju, R.G. nuomonė (jei tai jos nuomonė, nes ji mini savo pažeistas smegenis?) priimtina didesnei pusei tautos, visi garsiai ir tylomis džiaugtųsi matydami tokį realybės šou. Be to, labai stalinietiška, – daug nemokamos darbo jėgos, nes „skaldykloje“ dalyvautų visi 91 metais pradėję verslą ir iki šiol dar nesužlugę.

  Visdėlto manyčiau kitaip – daug svarbiau ne žlugdyti tuos „iššišokėlius“, daug svarbiau padaryti teisinius saugiklius valstybiniam plėšikavimui. R.G. labiausiai užkliūna „maibachai“, Artūras su savo nesavalaikiu pergalės šventimu, ir dar – p. Prezidentė ne ką geresnė už juos visus..

  • nerijus

   Rytis I

   Ne R. G., o R. J ;)

   • Rytis I

    Tikrai.. Štai ką reiškia neskaityti „Stiliaus“:)

 • Rytis I

  R.G. savo tematika amžina, kaip ir mūsų A.G.:) – „Demokratija tai visų bėdų priežastis“
  Nemanau, kad mūsų santvarka šventa karvė, kurios negali peikti ir keikti, – tačiau visdėlto, ponuliai, pasverkit – kiek milijonų pražudė demokratinės šalys ir kiek autoritariniai, ir tas demokratinis bejėgiškumas, kurį stebime pas save ar kokioje Ukrainoje – niekaip neatsveria savo blogiu kokio vieno tirono.

  Iš kitos pusės nesutinku ir su A.G. oponentais – linkęs diskutuoti kad ir su neofašistais.. Nepamirškim – smetoninis režimas draudė kaip komunistinius, taip ir fašistinius režimus, tai baigėsi ir vieno ir kito invazija.

 • A.G.

  Noriu pabrėžti, kad jei būtų Lietuvoje diktatūra (ko tikiuosi niekuomet nebus)- pirmoje eilėje būtų sunaikinti dorieji.
  Esu gavęs tikras demokratijos pamokas iš olandų, kažkur prieš 15 metų. Pademonstravo, – kaip super veikia demokratijos metodai.

  Jei jau įdomu, tai mano veikla – atsakingos veiklos siekis (atsakingas verslas, atsakingas vartojimas ir pan.).
  Tai yra tai, ką darome ir žinau padarysime.

  O visa šita… (per „perekūrus“…)
  Na, yra genuose gal tas didesnis teisingumo jausmas. Gal mažiau yra to būdingo lietuviams abejingumo. Juk pokaryje kovoje su okupantu mano šeima išžudyta, įkalinta, ištremta. Tai buvo pasipriešinimo okupacijai dalyvių naikinimas (čia ne ta dalis, kai buvo deporatuojami niekuo dėti Lietuvos žmonės).
  Manau abejingas teisingumui žmogus nedirbtų žmonėms, Lietuvai visą dešimtmetį neatlygintinai (ne šiaip dešimtmetį, bet ištisai, pamiegant kiek).
  … O kad šiandien teisingumo nėra… tai net minties nėra, kad jo yra diktatūrose (sakiau pirmoje eilėje nukentėtų dorieji ir tai 100 proc.).
  Teisingumas, kaip minėjau, ne kur kitur, bet atsakingoje žmogaus veikloje, – kuomet būti neatsakingu būtų tiesiog nenaudinga.

  Vakar ir šiandien Lietuvoje juk kitaip – naudingiau.
  Net smulkmenose.
  Šiandien žmogui naudingiau numesti šiukšlytę po kojomis nei ją nunešti pusmetrį iki šiukšliadėžės. O ką jau bekalbėti apie rimtesnius dalykus. Juk naudingiau teisėjui paimti kyšį nei nepaimti. Naudingiau apsidrausti tarnautojui nei pasistengti dėl žmogaus. Jau nekalbant, kad šiandien žmogui naudingiau gabenti kontrobanda cigaretes, degtinę ir pan. Ir t.t. ir pan.
  Mano visas pastarasis darbas, veikla 22 metus – 1:1 perkeliama buvo iš Vakarų patirties (praktiškai nieko iš lietuviškos patirties). Daug pasiekėme Lietuvoje per tuos pastaruosius 22 metus, bet tik kaip sakoma krauju. Daug ko dar nepasiekėme – suprantame. Juk į bilietukus į svarbiausius laktelius išrašo… nes jei kalbėti apie rinkimus – „lovkost ruk…“ (jei kalbėti apie žmonių protų galingą mulkinimo mašiną… nes be viso šito tie išrašyti bilietukai nulio vertės būtų… juk jokios prievartos rinkimuose nei iš tolo nebūna…).
  Taigi.
  Jau žmonės susivokia po truputį, kad verslumas (turint omenyje neatsakingas), kad vartotojiškumas (turint omenyje ne atsakingą vartojimą) – blogis. Kad neatsakinga rinka – taip pat blogis.
  O juk pookupaciniame periode – visa tai daugelis suvokė kaip. Taip, kaip gėrį.
  O kur įvairūs mulkinimo metodai. Galinga nedraugiškų valstybių veikla… Juk bet kokia Lietuvai naudinga veikla kuo būdavo išverčiama… ir kaip… džiaukis gyvas likęs… O nenaudinga veikla… kaip ištriūbijama (kad ir laisvos rinkos klausimu…).

 • jona…

  Nerijui- „anais laikais“ teisinėje sistemoje aš ir mano vyras esame išdirbę daugiau kaip tris dešimtmečius.Mano atliekamas darbas nebuvo tiesiogiai susietas su baudžiamąją teise, bet ir šioje srityje turėjau šiokios tokios patirties… Dabartiniu metu taip vadinami „baudžiauninkai“ yra du mano vaikai… Ir aš ir vaikų tėvas dažnai juos įspėjame, kad netaptų V. Hiugo veikėjais Žaverais… sprendžiant žmonių likimus, humanizmas neturi būti paskutinėje vietoje… Mano komentaras gal ir per daug emocingas… Gėriuosi Romo komentaru- jis tiesiog išdėstė mano mintis… Deja, dažniausiai žurnalistinis tyrimas nuo teisėsaugos atstovų skiriasi, būtent, pastangomis pritempti…

 • Visiškai pritariu Rūtos minčiai ir noriu ją išplėtoti. Kodėl tik politikai turėtų skaldyti akmenis? Ar nėra tarp žurnalistų tokių? Kas daugiau padarė žalos Lietuvai, Zuokas ar Tomkus? Todėl siūlau prie viso šio sąrašiuko pridėti ir tris žurnalistus labiausiai prisidėjusius prie tokios Lietuvos, kokioje dabar gyvename:
  Tomkus
  Valatka
  Grinevičiūtė.
  Iš mandagumo moteris reikėtų praleisti į priekį.

 • Vaidis

  Lietuvoj akmenų neužteks. Arba filmuoti Pamyre, arba laukt ledynmečio.