Per krizę irgi būna gerų naujienų
Kažkaip patraukė mane pastaruoju metu ant gerų naujienų…
Matyt, esu optimistas ir todėl noriu prisijungti prie mažo ansamblėlio tų, kurie dideliame chore pesimistų bando įžvelgti ir šį tą gero.
Žinoma, kalbėsiu ne apie visus, o apie tuos, kurie nebuvo drąsūs ir įsigijo nekilnojamojo turto prieš keletą metų, nesulaukę kol Ober-Haus paskelbs drąsių investicijų metus.
Taip pat – apie tuos, kurie surizikavo ir imdami paskolą pasirinko ne fiksuotas, o kintamas palūkanas, ir susiejo jas su LIBOR.
Taigi, rugsėjo mėnesį 6 mėnesių LIBOR buvo 5,151250 proc. Labai daug, palyginti su maždaug 2,2 proc. prieš kokius 3-4 metus.
Turint maždaug 200.000 litų paskolą, tas skirtumas išsiverčia į 300-400 litų per mėnesį.
Kadangi pastaruoju metu paskolos būdavo gerokai didesnės, tai kas mėnesį papildomai dėl LIBOR augimo sumokama palūkanų suma, nors ir mažėjant paskolos sumai, nuolat didėdavo.
Į Europą ir Lietuvą atslinkus krizei, LIBOR pasuko priešinga kryptimi. Sausio 5 dieną 6 mėnesių LIBOR tesiekė 2,91 proc., tai yra jau buvo beveik du kartus mažesnės nei rugsėjį.
Jei tokios pačios tendencijos išsilaikys ir sausio mėnesį, tai gal net sakyti „beveik“ nebereikės.
O tai reikštų kad pasikeitęs LIBOR iš esmės kompensuos ne tik padidėjusius benzino akcizus, bet ir dalį naujo PVM mėsai, žuviai ir spaudai…
Žinau, niurzgliai sakys, kad paskolas turi ne visi, kad ne visi jas ėmė eurais ar d0oleriais, kad daug kas rinkosi fiksuotas palūkanas…
Bet galime juk pasidžiaugti, kad bent kažkam bus šiek tiek geriau, ar ne:) Juk šiaip ar taip turėdami laisvesnių pinigų, žmonės juos kažkam leis, o tai reiškia – vartos, mokės PVM ir kitus mokesčius…
Tad galima imti ir patikėti, kad viskas nėra taip jau blogai, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.