Pabusk, pabusk ir patalus praskleisk: skiriama Valstybinei darbo inspekcijai

… Reikėjo šiandien Darbo inspekcijos vadovams ir darbuotojams „Litexpo“  vykusioje parodoje „Vaikų šalis“ nupirkti DVD „Jūratė ir Kąstytis“, kurią nusipirkau sau. Ten Marijonas ir Aistė dainuoja „Nubusk, nubusk ir patalus praskleisk…“  Gal padėtų.

Nes kai perskaitai, kaip Darbo inspekcija reagavo į M.Širvinsko išpažintį apie vokelius balsas.lt ir susijusiose įmonėse, tai sunku suprasti, ar miega, ar apsimeta, ar jau nepakaltinami.

Nes didžiausi pažeidimai, kuriuos VDI atrado tikrintose įmonėse buvo štai kokie:

Nebuvo sudaryti einamojo mėnesio darbo grafikai, vienos iš įmonių darbo grafike nebuvo nustatyta darbo pradžia ir pabaiga, pertraukos darbuotojams pailsėti ir pavalgyti.

Įsivaizduojat ?!!! Žurnalistams nenustatyta darbo pradžia ir pabaiga!!! Ir jie, vargšeliai, nežino, kurią tiksliai valandą jie galės išeiti pavalgyti!!!

Ir poilsio valandos jiems nenustatytos!!!!

Siaubas!!! Baisu!!!

Būtų žiauriai juokinga, jei nebūtų taip žiauriai beviltiška. Čia kalbu apie Darbo inspekciją ir visus ten dirbančius.

Specialiai atsiverčiau VDI puslapį ir štai ką ten radau:

Valstybinei darbo inspekcijai priskirta funkcija – vykdyti nelegalaus darbo reiškinių kontrolę, Vyriausybės nustatyta tvarka koordinuoti nelegalaus darbo reiškinių kontrolę vykdančių institucijų veiklą. Valstybinė darbo inspekcija, kontroliuodama, kaip laikomasi darbo santykius reglamentuojančių įstatymų, tikrina, kaip vykdomos Darbo kodekso nuostatos, tarp jų – susijusios su darbo sutartimis, darbo apmokėjimu, darbo ir poilsio organizavimu, taip pat, kaip vykdomi atitinkami Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsakymai.

Taigi: nelegalaus darbo kontrolė, nelegalaus darbo reiškinių kontrolė, darbo santykius reglamentuojantys įstatymai, darbo sutartys, darbo apmokėjimas.

O jie sako – nėra numatytas pietų laikas…

Čia tikriausiai taip VDI mato savo misiją – tarnauti valstybei ir visuomenei ginant viešąjį interesą?

Nežinau, kaip jums, bet man tai graudu. Nes nėra čia jokio tarnavimo valstybei, nekalbant jau apie viešąjį interesą.

Tačiau yra labai aiškus kitas interesas – neišsišokti,  nieko nedaryti, bet kaip nors suvaidinti, kad kažką darai.

Nežinau, ar čia todėl, kad VDI žino, kas laimėjo rinkimus ir kas formuoja Vyriausybę ir atsižvelgia į tai, kam galimai priklauso balsas.lt, ar jie tiesiog visą laiką buvo tokie. Kuriems rūpi tik kaip gauti atlyginimą, bet ne jų darbas.

Nes tai, ką jie parašė apie balsas.lt, galima parašyti iš esmės apie bet kurią žiniasklaidos įmonę. Nes tik visiškas dundukas arba kas nors dirbantis VDI, gali reikalauti iš žiniasklaidos nustatyti aiškų darbo grafiką su fiksuota pertrauka pietums ir poilsiui.

Toks reikalavimas, jeigu jis būtų rimtas, reikštų, kad baudas šiandien turi mokėti visų žiniasklaidos priemonių vadovai (įskaitant, be abejonės, ir mane), nes žurnalistika nėra darbas VDI, kur ateini aštuntą ir išeini penktą vakare, visai nesirūpindamas, ar kus nors žurnalistams moka algas vokeliuose, ar jie verčiami dirbti pagal verslo liudijimus.

Normalių žurnalistų darbas priklauso nuo to, kas vyksta. Ir to niekaip negali sutalpinti į grafiką, numatydamas pietų pertrauką ir poilsio valandėlę.  Jei tie, kas dirba VDI, būtų bent per kruopelę savo srities profesionalai, jie turėtų tai suprasti.

O dabar jie turėtų eiti į visas redakcijas ir skirti visiems baudas nuo 500 iki 5000 litų. Galėtų pradėti nuo manęs.

Arba paklausyti Marijono ir Aistės ir pabandyti atsibusti. Prisiminti, už ką gauna atlyginimą, prisiminti, kad yra tokie dalykai kaip padorumas, savigarba, pagaliau sveikas protas.

Ir kad gyvenimas nesibaigia vien atlyginimu ir bandymu niekam neužkliūti.

Būtų mano valia, tai aš po tokio „patikrinimo“ ir tokių „išvadų“ rimtai pagalvočiau, ar šiandieninis VDI vadovas sėdi savo kėdėje.

Nes man, kaip piliečiui, dėl jo gėda.

P.S. Dabar belieka palaukti VMI patikrinimo išvadų. Jei ir jos bus tokios pačios… Aš tikiuosi, kad I.Šimonytė turės pakankamai savigarbos.

Juk šiaip ar taip iki šiol vis dar valdžioje A.Kubiliaus Vyriausybė.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...