Kalėdų šiemet nebus

Savairaštis 15min.lt 2012 11 23

*************************

Kalėdų Lietuvoje šiemet nebus. Toks įspūdis gali susidaryti stebint pastarųjų dienų viešąją erdvę ir ypač rinkimų nelaimėjusių politikų bei jiems prijaučiančių politinių propagandistų viešus pasisakymus. Jų pagrindinis leitmotyvas – pasaulio pabaiga į Lietuvą ateis anksčiau nei pasibaigs Majų kalendorius.

Ir tos pabaigos pradžia yra tiesiogiai susijusi su naujaja valdančiaja koalicija, nes pasaulis Lietuvoje baigsis tada, kai galutinai paaiškės, jog valdančiojoje Seimo daugumoje vis dėlto bus Darbo partija. Pabaiga bus dar greitesnė, jei tos partijos atstovai dirbs naujojoje Vyriausybėje.

“Kriminalinė koalicija”, “nusikaltėlių dauguma”, demokratijos ar net visos Antrosios Respublikos pabaiga ir dar daug kitų apokaliptinių pranašysčių šiandien jau yra kalbėjimo norma visiems politikams, kurie save priskiria “dešiniajam patriotiniam” flangui ir kuriems jau tuoj tuoj tarnybiniai kabinetai ir tarnybiniai automobiliai su vairuotojais taps tik maloniu atsiminimu. Ne vienam šis atsisveikinimas bus dar nemalonesnis, nes pasakyti sudie teks ir tarnybiniam atlyginimui.

Skausmas suprantamas ir žmogiškai pateisinamas. Ketveri metai yra gana ilgas laikotarpis, per kurį nesunku įprasti prie gyvenimo tarnybiniame kabinete ir tarnybiniame automobilyje ir pamiršti, kaip viskas vyksta iš tikrųjų.

Kiek sunkiau suprasti prezidentę, kuriai Seimo rinkimai dar netapo slenksčiu atgal į realų gyvenimą, bet kuri vis tiek Lietuvai siūlo labai siaurą pasirinkimą: arba darysit taip, kaip aš noriu, arba bus “pinigų dalybos kriminalizuotų oligarchinių grupuočių naudai”. Sutikite, pasirinkti nėra labai lengva.

O juo labiau, kai koks M.Laurinkus tyliai iš už kampo (kaip yra įpratęs dirbdamas Valstybės saugumo departamente) perspėja, kad pasirinkus neteisingai, Lietuvą, žiūrėk, net iš Europos Sąjungos pašalins.

Kai panašią isteriją rinkimus pralaimėję politikai buvo sukėlę po 1992 metų rinkimų, kuriuos laimėjo tuometinė LDDP, buvo šiek tiek juokinga. Ypač – kai pralaimėjusieji užtarimo ieškojo rašydami skundus Didžiosios Britanijos parlamentarams, kurie tikriausiai kaip niekas kitas pasaulyje žino, kad pralaimėjimas rinkimuose anaiptol nereiškia Jungtinės Karalystės pabaigos. Žino tai net ir rinkimuose nedalyvaujanti Elžbieta II, kuriai, kaip ir mūsų D.Grybauskaitei tenka pavesti rinkimus laimėjusios partijos vadovui sudaryti naują ministrų kabinetą.

Tačiau nuo 1992 metų Lietuvoje jau užaugo nauja karta, nežinanti nei kas yra LDDP, nei kodėl tada buvo kalbama, kad rinkimus jai padėjo laimėti šlapia dešra. Iš tiesų tai ta karta net nežino, kas yra ta šlapia dešra.

Šiandien šiai kartai pasitaikė reta proga tapti gyvosios istorijos liudininkais tik nežinia, ar tuo reikėtų labai džiaugtis.

Nes iš esmės tai visa tai, kas vyksta šiandien ne tik primena 1992-uosius metus, kai Lietuva dar tik žengė pirmuosius netvirtus žingsnius demokratijos link. Ta isterija ir nesugebėjimas susitaikyti su rinkėjų valia (kad ir kokia galbūt kvaila ar neteisinga ji kai kam gali atrodyti) liudija, kad per tuos 20 pastarųjų metų ne taip toli ir nuėjome.

Ir kalbėti čia reikėtų ne tik apie demokratiją ar rinkimų rezultatus. Daug liūdniau yra tai, kad dalis politikų iki šiol taip ir nesuprato, kad keikdami ir juodindami savo politinius oponentus bei tautą, kuri “neteisingai” pasirinko, jie kartu keikia ir juodina Lietuvos valstybę. Nes viskas, kas joje šiandien vyksta, įskaitant ir rinkimų rezultatus, teisiamųjų suole atsidūrusią partiją, bei Seimo vicepirmininku tapusį kaltinamąjį baudžiamojoje byloje yra tiesioginė ir jų 20 metų darbo pasekmė.

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • romas

  Jei didelės tragedijos nėra dėl megztų berečių, teroristinių organizacijų,2K, laborantų, frigidiškų stervų ir pan., nėra didelės problemos ir dėl „kriminalinės koalicijos“. Tuo labiau – toks pavadinimas turi ir šiokį tokį pagrindą, todėl būtų kvaila tuo nepasinaudoti.
  Ir nebūkite toks jautrus, Artūrai, – didelis mandagumu ir korektiškumu kartais taip pat neblizgate. Iš tikro nieko baisaus nevyksta ne tik dėl to, kad tauta pasirinko, bet ir dėl to, kad laimėjusius kritikuoja.

  • Romai, aš ne jautrus, man daugiau juokinga. Beje, jums nekeista, kad kritikuoja koaliciją, nors valdžioje vis dar A.Kubiliaus vyriausybė?

   • romas

    Prieš keturis metus kažkaip panašiai Jūsų klausiau, prisimenu.
    O šiaip, tai, kaip dabar vyksta valdžios formavimas, Kubiliaus vyriausybė nė prie ko.

    • Tai tada, ką ir už ką kritikuojame?

     • romas

      Kol kas naujos vyriausybės juk ir nekritikuoja. Kritikuoja, už ką yra kritikuoti: Butkevičiaus pasisakymų nenuoseklumą (garantavo, kad Uspaskich nebus Seime, o Gapšys negaus posto), Gapšio išrinkimą pirmuoju Seimo vicepirmininku, dėl to, kad audito komiteto neatidavė opozicijai ir pan.

     • Romai, o mestelėtumėte nuorodą, kur Butkevičius sakė, kad Uspaskicho Seime nebus, o Gapšys negaus posto?

     • romas

      Žinote, aš nekonspektuoju pasisakymų, nearchyvuoju nuorodų, todėl man reikia laiko paieškoti kartais. Tačiau vis tik radau:
      „Algirdas Butkevičius išsidavė, kad V.Uspaskichas žadėjo jam neiti į Seimą, į Vyriausybę ir kad jie visi sutarę, jog Vytautas Gapšys nebus Seimo vadovybėje. Bet V.Uspakichas iškilmingai seime prisiekė, o V.Gapšys iki paskutiniųjų plėšėsi net ne dėl Seimo pirmininko pavaduotojo, bet ir dėl Seimo Pirmininko pozicijos.“

      http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/imakaraityte-koalicijos-partneriai-vienas-kita-skandina-net-nepradeje-realiai-dirbti.d?id=60067679#ixzz2D9kQRwgc

      Keista, kad to negirdėjote.

     • Romai, tai kad čia taip sako I.Makaraitytė, keista, kad neatskiriate, nes ji lyg ir moteris ir be akinių. Aš prašiau nuorodos į Butkevičiaus „pažadus“.

     • romas

      Aš Makaraitytės nepažįstu. Tikiu, kad ji Jums nuorodas duotų.

     • Gylys

      …Romai, esu girdėjęs per TV Butkevičių sakant, kad Uspaskoch neplanuoja eiti į Seimą, bet duokit nuorodą į Butkevičiaus pareiškimą, kad jis tą garantuoja… Uspaskich ir pats sakėsi, kad į Seimą neplanuoja. Tam ji išprovokavo grybošenko tad jai ir Jūsų pretenzijos..

     • romas

      Va, kur girdėjau Butkevičiaus pažadą dėl postų, ir atrodo, kad ne tik čia:
      http://tv.lrytas.lt/?id=13520378641350483099
      Tiksliai sekundės neužfiksavau, bet kažkur nuo 0.40sek.

     • Na, Romai, Uspaskicho juk nėra nei Vyriausybėje, nei Seimo vadovybėje. O dėl Gapšio – sutinku, buvo pažadėjęs, bet netęsėjo.

     • GIGA

      nemanau,kad pavaduotojas,kad ir Seimo pirmininko yra tas pažadas – tai gal ir komitetui negali vadovaut?

    • romas

     Gyly, kad Uspaskich keitė savo poziciją, atsimenu. Gali būti, kad Butkevičius rėmėsi Uspaskicho patikinimais.

    • praeinant

     Romai, galimu juk dar ginčytis ar p. Gapšys yra vadovaujančioj ar pavaduojančioj pozicijoj :)

     • gre

      Tam tikrais atvejais (Lietuvos Respublikos Seimo Statutas, 30 straipsnis) Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas yra pavedamas eiti Seimo Pirmininko pareigas.

 • minde

  „Šiandien šiai kartai pasitaikė reta proga tapti gyvosios istorijos liudininkais tik nežinia, ar tuo reikėtų labai džiaugtis.“ – labai gerai pasakyta, taciau realybe manau yra kita: matydama tokia „gyva istorija“ ir jausdamiesi bejegei, zmones iesko galimybes pabegti is viso to.. Mes su seima esame is tu, dau daug pazystamu tokie patys… tie kurie liko.. iesko budu kaip sekti musu pasirinkimu… NEreik saves apgaudineti, daugelis zmoniu noriu ramiai gyventi, o ne skirti savo gyvenima politikavimui, kovoms ir t.t. Cia galime svaigti apie pareigas, misijas, patriotizmus.. ir t.t. Lietuvai. Smegenu plovimas ir tiek, jau ~22 metus vis kazko siekiama ir siekiama… Faktas: lietuvoje vyrauja brutualumas, nepagarba ir izulumas. Daugiau maziau, Afrikine valstybele, tik tiek kad ranasi Europoje ir negalima viesai su ginklu slaistytis.

 • Praėjusią žiemą viename JAV portale skaičiau straipsnį apie Putiną, kad jis laimėjęs rinkimus sieks kaimynėse valstybėse „įtvirtinti“ savus žmones ir kurti imperiją.

 • Vingių Jonas

  Buvo Kalėdos su naktine mokesčių reforma dovanų prieš ketverius metus, bus ir šiemet Kalėdos, tik dovanų žadama MMA ir mokesčių mokėtojų skaičiaus, o ne pačių mokesčių didinimas:)). „Šlapia dešra“, „rusai puola“ ir kiti šūkavimai, manau, bus visada (kaimynų juk nepasirinksim, ar ne?:)), nes kai kurie politikai be tokių pašūkavimų, manau, jaučiasi, „kaip ne ta koja iš lovos išlipę“:).
  Man tik šiaip įdomu, kaip ekonomikos mokslų daktaras – naujasis premjeras vertins darbdavių mokesčius Sodrai PRIE, o ne NUO atlyginimo „ant popieriaus“?:) Kada pradės pasakoti naujai opozicijai apie 2010-2011 metais pasavintos pensijos-nuosavybės kompensavimą ir KT 2010-04-20 nutarimo vykdymą? Kokio dydžio pensijos-nuosavybės skola susidarė?:))

 • Vytautas

  Pagrindinis leitmotyvas = žiuri komisija = skanaus apetito.

 • Fredis*

  Kai tik paaiškėjo, kad A.Valinsko komanda jungsis prie dešiniųjų – avilys dūzgė daug stipriau. Šį kart visą ugnį nukreipė į save Prezidentė.
  Nepriklausomi komentatoriai, dešinė ir neabejinga publika tik šiaip sau smaginasi, nes nauji rinkimai prasideda, kai tik baigiasi seni. Idėjinius varžovus pakirsti pačioje užuomazgoje yra priedermė, politinė logika ir būtinybė.
  Kairė cypė ir žviegė „koks blogas Valinskas“ ne ką mažiau, vienas pirmųjų žingsnių kiek pamenu buvo reglamentuotas žurnalistų darbas Seime. Tuomet taip pat griuvo dangus, vėliau veiksmas ir žvilgsniai nukrypo į fragmentiškus mokesčių pakeitimus, pavadintus „naktine reforma“, bei kasos apartų atsiradimą turguose.
  Kalėdos gali neateiti sėdintiems prie nukrautų valgiais ir gėrimais stalų ir besidžiaugiantiems „kaip puikiai paėmėme valdžią“, metodus, kuriuos jie panaudojo žino tik jie patys (gal dar VSD, prokuratūra), tačiau jos būna ten, kur atrodo neįmanoma, kad būtų.

 • Irina

  Bet prieš 4 mets pralošusieji daužė seimo langus, jei pamiršot.

  • miela Irina, labai klystate. Langus tada daužė dundukai http://racas.lt/protesto-mitingas-o-del-ko-protestuojate/

   • Gylys

    …prie dundukų, anuomet, priskirčiau ir madalovo smogikus su jiems vadovavusiais koncervais – jei būtų laikęsi nustatytos tvarkos ir atitvertu protestantus nustatytu atstumu nuo Seimo – ne vienas langas nebūtų nukentėjęs… nebent tarp protestuotojų būtų pasitaikęs olimpietis Alekna…

   • Ramunė

    Keista būtų jeigu langus daužytų protingi žmonės, o ne dundukai, ar ne?
    Reikia žiūrėti, kam dundukų veiksmai buvo naudingi arba prieš ką nukreipti, ypač jeigu oficialiems organizatoriams, oficialūs tikslai, nei naudingi, nei reikalingi. Dundukai čia tik įrankis.
    Langų daužymas buvo skirtas pagąsdinti ir įtampai pakelti.

  • Gylys

   Seimo langus daužė ne pralošę politikai, o nusivilę žmonės po naktinės mokesčių reformos… O išlošusieji sušaudė protestuojančius piliečius guminėm kulkom…

   • Gyli, nenusišnekėkite garsiai. Ta vadinamoji „naktinė reforma“ buvo naudingiausia būtent tiems, kurie ėjo Seimo langų daužyti. Tik jie ir tokie, kaip tamsta, to nesuprantate.

    • Gylys

     mes dabar kalbam ne apie tai kam ji buvo naudinga, gerbiamasis, o apie tai kas ir kodėl, anuomet, daužė langus… O kiek aš pamenu (pataisykit jei klįstu) tai langus daužė „turginiai“ …

     P.s. garsiai dar neišmokau jūsų tinklapyje nusišnekėti, nes nežinau kaip įrašyti komentarą audio režimu – jei malonėtumėt instrukcijas…

  • GIGA

   Prie ko čia langus daužė pralaimėjusieji???? Briedas,atsiprašau už konkretumą

 • Cinikas

  Per daug Racas sureiksmina situos rinkimus. Kaip jau pasirinko taip jau ir bus.

  Galima suprasti tuos, kurie balsavo uz DP del 10lt ar desros gabalo. Bet jei balsuoji uz juos tikedamasis kitais metais gauti 1509Lt, paprasciausiai dalyvauji kvailiu suregistravime.

  Pikta ir liudna del tos dalies tautos, kuria nuolat mulkina ir apgaudineja.

  Dabartine ju programa kelia siurpa bet kam, kas supranta elementarius ekonomikos desnius.

  Reiks nemazai darbo ir laiko, kol bus iskuopta, tai ka jie pridarys. Trukt is vadziu ir vel is pradziu.

  • taip mielas Cinike, kvaila ta mūsų tauta, oi kvaila…

   • sigitas

    gerb.Artūrai, ne visa tauta kvaila , bet jos dalis. Ir paaiškinkit man , dundukui, kuo dešinysis propagandistas skiriasi nuo kairiojo. Taip , kad suvokčiau tekstą.

    • mielas sigitai, atsižvelgiant į bendravimo su tamsta patirtį, nelabai matau prasmės eikvoti laiko.

  • aušra maldeikiene

   na kas supranta elementarius ekonomikos dėsnius ir anų programa kelia siaubą. :). Nematau esminio skirtumo.

  • aušra maldeikiene

   Anos Kubiliaus programos kertinis dėsnis — žmogus turi uždirbti kokiais 500 litų mažiau, nei išgyvenimo riba, tada priduriama iš mokesčių mokėtojų per pašalpas kompensacijas ir žmogus išgyvena. T.y. paimama iš tų, kurie uždirba 2500 plius ir atiduosime tam, kuris gauna 1000 minus. Tai vadinasi turime vienodus (???????) mokesčius. Šitie ketina labai panašų modelį vadinti progresiniais mokesčiais. Kur skirtumas?
   Dar labai juokinga, kai Kubilius aiškina, kad reikia taupyti, ir taupymas yra gyvenimo pagrindas, bet va ES turi duoti daug Lietuvai ir taupyti Europai,kai pinigų reikia Lietuvai kokiai AE uždaryti, jau niekaip negalima.
   Beje, o gal galima nuorodų į tuos elementarius ekonomikos dėsnius, kurie čia taip skambiai priminti. Būčiau labai dėkinga. Nes dabar tuose dešimtyse vadovėlių, kuriuos turiu lentynose nerandu, apie kokius čia tuos elementarius dėsnius kalbame. :)

   • Cinikas

    Prasau – „indeksuoti socialines išmokas, kad šios keistųsi su infliacija“ Tiesiog tobulas kovos su infliacija budas.

    • Cinikas

     Ir visa tai vyksta toliau deklaruojant nora isivesti eura.

  • ahoi

   Gal galima būtų trumpai išdėstyti tuos pagrindinius ekonomikos dėsnius?

 • Taškas

  Šunauja. Tarp mūsų šnekant.

 • Fredis*

  Protingos tautos blogai negyvena.
  Jeigu atskiri individai negali pasiekti visuotinio gėrio ir visuotinės gerovės visiems, tai jie nors apsikuopia bei apsišluoja savo kiemą.
  Kai kvailių balsais išrenkama protingiems žmonėms netinkama valdžia – jie garsiai ir artikuliuotai oponuoja ir sako, kad 1509,- lt MMA yra apgavystė ir nesąmonė (ekonominės programos kritikavimas), o taip garsiai pasakoma, kad teismo persekiojami žmonės negali vadovauti tautos atstovybei Seimui (oponavimas remiasi moraliniais ir doroviniais kriterijais).
  Kol kas tiek, vėliau bus oponuojama kitiems (ne)nuveiktiems darbams.

 • Henkas Moodis

  Man tai keistas tas pastovus oponavimas balsavo už šlapias dešras ir pusantro tūkstančio minimalų atlyginimą vieni kvailiai. Konservatoriai siūlė visiems šviesų rytojų su atomine elektrine, bet kaip matau dalis ir dešiniųjų rinkėjų juos ir visą atominę ateitį pasiuntė velniop. O dabar virkauja ir virkauja kokia koalicija bloga ir visi ten banditai ir t.t. Nebalsavau už šią koaliciją bet gal jau užteks dūsauti ir visus gąsdinti, kaip užkalnis ar Laurinkus. Nieko neįvyko, normalus valdžios pasikeitimas. Per keturis metus jūsų niekas neparduos ir į Sibirą neišveš. O dabar džiūgaukit kaip „romas sadauskas kvietkauskas ar panašia“, kad gausite progą būti kandus kritiški ir t.t.

  • GIGA

   Geras komentaras,o šiaip.tai konservatoriai ir jų elektoratas nemoka pralaimėti ir…neikada nemokėjo.Tą energiją vyrkavimams po pralaimėjimo,reikia skirti bendravimui su tauta,kai esi valdžioje ir gal vėliau vyrkaut reikės mažiau…

  • Fredis*

   Oponavimas negali būti keistas, oponuoti – būtina.
   Pasižiūrėkite į save 2009-aisias http://www.youtube.com/watch?v=IYcdOn5ZUo4

 • Fredis*

  Šiemet Kalėdos truks net penkias nedarbo dienas, į jas eita žingsnis po žingsnio ilgai ir nuosekliai, užuomazgos stebėtos dar 2008.05.01 http://www.youtube.com/watch?v=L1-DRKE5iM0

 • Justinas K.

  Pone Račai, o kaip turėtų elgtis tie, kurie kritikuoja? Aš suprantu, jog visi dundukai, o Jūs esate moralinis bendruomenės balsas ir visada situaciją matote objektyviai. Visgi, kaip turėtų elgtis tie, kurie išreiškia neigiamą nuomonę apie LSDP, DP, pTiT ir LRLA koaliciją? Šaukti ,,Šaunuolis Uspaskich! Palaikau tave, Butkevičiau! Pirmyn, Mazuroni! Tomaševski, aš už tave!“? Žinoma, gal čia ir šiek tiek sutirštinau spalvas, tačiau jeigu žmonės turi savo pociziją, pažiūras ir nebalsavo už šias partijas, tuomet kodėl jie turi tylėti vandens į burną prisisėmę? Kritika nepakenkė niekam.
  Paanalizuokime, kaip pateko į valdžią naujoji koalicija. Būdamos opozicijoje, šios partijos, lyginant su dar ankstesne konservatorių opozicija, nesistengė ir nedarė nieko, dėl ko būtų buvusios vertos ją gauti. Rinkėjai balsavo iš keršto, o ne dėl to, kad jie staiga pajuto begalinį susižavėjimą kairiosiomis idėjomis (neaišku dar kiek tokių jų programoje yra…). Žmonėms nepatiko taupymas, diržų veržimasis, dėl to pasirinko tuos, kurie pažadėjo rytoj sukurti rojų (1509Lt). Turint omenyje, kaip žadėjo LSDP anuomet įvesti progresinius mokesčius (kodėl nepasitelkė ,,derybų meno“?), taip, manau, ir dabar įves juos.
  Be to, nesutinku ir su nuomone, jog Uspaskichas legitimus vien dėl to, jog tokia yra piliečių valia – nesvarbu, kokia ji būtų. Ž

  P.S. – Žinoma, negalėjau nepastebėti kaip Jūsų pasisakymams apie Grybauskaitės-Uspaskicho santykiams stebėtinai galima pritaikyti apverstos piramidės principą. Kažkodėl manau, jog nelabai pats tikite arba tik norite skaitytojams parodyti, kad Jums ne prie širdies jo partija dėl juodosios buhalterijos. Apie tai užsimenate tik teksto pabaigoje – vadinasi, ši informacija nėra tokia svarbi?

  • GIGA

   JustinaiK., priminkit prašau o kokius genialius patekimo į valdžią žingsnius būdami opozicijoje atliko konservatoriai? Gal galit trumpai paanalizuoti tai,kaip pats rašote.O gal tas patekimo genialus planas buvo draugystė su ‘pypkorium’,skatinimas jį išlaidauti,akių užmerkimas LEO LT ?

  • Gylys

   …Justinai K., o kur tie kurie kritikuoja ?… kažkaip nesimato… Kol kas vyrauja tik dergiantys ir spjaudantys tulžim :

   „..kriminalinė koalicija… gėda prieš Europą… šunauja… kvailių suregistravimas … nupirkti už 10 Lt ir t.t. “

   …kur tie kritikuojantys ? :)… Ir ką kritikuoja, kai dar nė bendra suderinta programa nepaskelbta ?
   … Tai va taip ir yra kai yra – likę mažumoje dergia ir svaidosi prakeiksmais, o kai mato, kad į jų liejamą tulžį mažai kas reaguoja ir siunčia dergiančius velniop, tai tuomet pradeda gailiai inkšti – „…kaip turi elgtis tie kurie kritikuoja ?…“
   … turi bandyti bent jau KRITIKUOTI… o ne dergti ir purvais taškytis…

  • Gylys

   …Ir, beje – į Jūsų „analizę“ kaip pateko į valdžią dabartinė koalicija… O kaip pateko į valdžia praeitoji „koncervinė koalicija“ ?…Neprisimenat ?… Galima priminti – dauguma nebuvo už konservatorius. Nusivilę „tradiciniais“ politikais žmonės pabalsavo už klounus, o tie ėmė ir prisidėjo prie koncervų… Štai ir viskas… Ir dar labai neaišku ar tie koncervai būtų valdžioj, jei balsavę už Valinsko klounus žinotu kad faktiškai savo balsą atiduoda koncervams…
   …o koncervai „chaliavnai“ gavę valdžia skubėjo ištriūbinti visam pasauliui kaip „žmonės užnorėjo koncervinių permainų“ :)… Nejuokinkit… Lygiai kaip ir masiulio liurberalai dabar džiaugiasi, neva, padidėjusiu populiarumu …:)…
   … masiuli ? – matematikos mokeisi mokykloj ? – tai pridėk prie savo šaikos Zuoko ir Čapliko prarastus balsus ir pamatysi, kad tavo „visuotinis liurberalinis augimas“ yra blefas… Tiesiog perėmei jų aptrupėjusį lektoratą ir tiek… Ir visumoje per šiuos rinkimus tiek liurberalai, tiek koncervai pralošė ir nėra ko pustis…

   • Justinas K.

    1) O tai, kas vyko per rinkimus, yra menkas pagrindas tiems piliečiams svaidytis tokiais įtarimais? Politikas yra viešas žmogus, todėl jeigu patenka į Seimą, tai arba tuos nešvarius būdus paslepia taip, kad kiti nematytų, arba tegul apsigina teisme.
    2) Apie kokią nepaskelbtą programą kalbama? Be abejo, kalba tikrai ne tie, kurie už šias partijas balsavo. Bet juk buvo politiniai debatai, priešrinkiminiai interviu, partijų programos (yra ir dabar) internete. O gal jos skirtos tik iki rinkimų, anot a.a. A. M. Brazausko? Vyriausybės programa bus bendras partijų programų lydinys. Jos susirinko į koaliciją ne pagal akių spalvą, ar ne? Kritika nesulaukus programos yra pagrįsta, nes manau, jog kritikuoja tie, kurie ne vakar atsikėlė iš Marso gyventi į Lietuvą.
    3) Pasikeitus valdžioms, jei neperrenkami, buvusieji visada Lietuvoje apipildavo purvais būsimuosius. Tai nieko naujo. Netgi suprantama, jei pabandai suprasti kokioje kultūrinėje terpėje mes gyvename ir pasvarstai kaip būtų, jei būtų priešingai.
    4) Nemanau, jog balsavę už Valinsko partiją žmonės balsavo iš nusivylimo politikais. Tuo metu, mano nuomone, tai buvo labiau išraiška poreikio ,,naujų veidų“ politikoje, kadangi 8 metus valdę socialdemokratai neįnešė dinamikos į politinį gyvenimą. Ir štai pasirodė TS-LKD su siūlomomis permainomis, o šalia jų – ir valinskininkai su teze, jog politikoje trūksta naujų veidų. Juk net anoje priešrinkiminėje kovoje pasirodydavo vienas kitas straipsnis iš ganėtinai autoritetingų leidinių, kuriuose būdavo abejojama dėl priežasčių, kuriomis vedinas Valinskas eina į valdžią.
    5) Manau, jog klaidingai suplakate į vieną tešlą visus liberalų rinkėjus. :) Pavyzdžiui, E. Masiulis buvo pasisakęs už tokius dalykus, kurių joks normalus liberalas neišsižadėtų: homoseksualų teisės, mažesnis valstybės vaidmuo, mažesni mokesčiai, verslo sąlygų gerinimas ir biurokratijos sumažinimas, etc. Tuo tarpu Čaplikas ir prieš tai buvęs Babravičius po Zuoko išėjimo kaip blankūs politikai prisidėjo prie šios partijos nepatekimo į 2012-16 m. Seimą. Jie neturi tokios charizmos ir išradingumo viešuosiuose ryšiuose kaip Zuokas. Be to, pastarojo elektoratas yra labiau susitelkęs Vilniaus mieste. Kur išskrido neapsisprendusiųjų rinkėjų balsai iš šių partijų lizdelių – niekas negali tiksliai pasakyti. Čia jau atskira tema.
    Kaip bebūtų, diskusijos su Jumis tęsti neketinu, nes iš komentarų A. Račo bloge pastebėjau, jog jums būdingas kurtumas – nepriimtinas pokalbio stilius mano akyse. O paraidžiui aiškinti žmogui, kuris nelabai išmano ką šneka ta tema, ir kodėl, nėra mano popaskaitinė veikla. Geros kloties.

    • GIGA

     Gal geriau būt kurčiam,nei gaišint savo ir kitų laiką niekam nereikalinga beletristika.Jums buvo užduotas paprastas klausimas – kuo 2008 m. Kubuliaus ir Co atėjimo į valdžią strategija buvo kitokia,nei ta,kaip 2012 m. į ją atėjo,kad ir SD (ką tokio vertingo Kubilius nuveikė opozicijoje,kad palyginus su ta jo veikla,socdemai ar DP opozicijoje miegojo ir nesistengė? )
     Vietoje atsakymo,kažkoks beletristinis rinkinėlis apie Valinską,Babravičių ir Zuoko charizmą.

 • Gylys

  …rašote -„..balsuodami už Valinskininkus žmonės norėjo naujų veidų politikoje“ ? :)… čia tų, kur rinkiminiuose valinskininkų klipuose – su mėlynėm ir raudonom nosim ? :)… Nejuokinkite… Geriau susiraskite valinskininkų rinkiminę agitaciją ir dar kartą ją peržiūrėkite – Valinskas puikiai suprato, kad žmonės nusivilė tradiciniais ir visą savo rinkiminę kampaniją rykiavo an to, kad „anie jau prisidirbo, leiskite ir mums prisidirbti, o su mumis bus bent jau neliūdna“…
  … Na o jei manote, kad laikantys save liberalais ir anksčiau balsavusiais už LiCS galėjo dabar nubyrėti pas kokius socdemus ar DP, o Liberalų sąjudžio pagausėjimas rodo liberalizmo atgimimą ir liberaliai mąstančių masinį pagausėjimą Lietuvoje – tuomet su Jumis man tikrai nėra apie ką diskutuoti…:)
  …Tik palinkėsiu ir Jums geros kloties :)

 • Gylys

  …ir pabaigai mieli ypač nusivilę būsima „kriminaline koalicija“… Visai galimas daiktas, kad už šiandieną susiklosčiusią padėtį, galite padėkoti būtent savo garbinamai TS-LKD. Nes būtent toji vadinamoji, neva „dešinioji“ koalicija su grybauskaite priešaky galėjo dar iki rinkimų paspartinti (kaip daro dabar) DP bylos tyrimą ir neprileisti DP prie rinkimų… Ir rinkimai būtų demokratiški ir būsima valdžia be jokio „kriminalinio“ atspalvio – užkirtus kelią DP dalyvauti rinkimuose, jos lektoratas balsuotu už kitas kairiasias partijas ir būtume turėję švariausią kairiąją koaliciją su, tarkim, socdemų dauguma… Bet, galimai, puikiai tai suprasdami koncervai su grybauskaite kaip tik to labiausiai ir nenorėjo – jie labiau buvo suinteresuoti DP dalyvavimu rinkimuose, kas koncervams atvertų kelis variantus išlikti valdžioje:

  variantas pirmas – prisikalbinti DP (turinčią panašią koncervams energetikos projektų viziją) jungtis prie koncervų koalicijos…

  variantas antras – klastoti rinkimus, eliminuojant DP po rinkimų ir, tuo pačiu, paskelbiant 300 tūkst. rinkėjų balsų atiduotu už DP (tuo pačiu už galima kairiųjų koaliciją) negaliojančiais…

  variantas trečias – grąsinant pasaulio pabaiga priversti socdemus jungtis į vaivorykštės koaliciją…

  …Galu gale, neįšdegus nė vienam iš variantų, padėtis koncervam lieka vistiek nebloga – garsiai triūbinti, kad valstybė žlugo, nes valdžią joje perima „kriminalinė koalicija“ – ir groti tą plokštelę iki pat sekančių rinkimų…
  Strateginis bendras planas neblogas – geriausi variantai neišdegė, bet koncervams vistiek neblogai…
  ..Ir visai liūdnas vaizdas koncervams būtų, jei prieš rinkimus DP būtų nuteista – kairiesiems sudarius švarią daugumos koaliciją (natūraliai perėmus DP lektorato balsus) koncervams teliktu pabrukus uodegą pripažinti pralaimėjimą… Ir negalima būtų skelbti „pasaulio pabaigos“…

 • sataniuga

  „Daug liūdniau yra tai, kad dalis politikų iki šiol taip ir nesuprato, kad keikdami ir juodindami savo politinius oponentus bei tautą, kuri “neteisingai” pasirinko, jie kartu keikia ir juodina Lietuvos valstybę. Nes viskas, kas joje šiandien vyksta, įskaitant ir rinkimų rezultatus, teisiamųjų suole atsidūrusią partiją, bei Seimo vicepirmininku tapusį kaltinamąjį baudžiamojoje byloje yra tiesioginė ir jų 20 metų darbo pasekmė.“

  Na,dėl išvados galima ginčytis :) Manau, kad tai yra tiesioginė ilgesnio, nei 20 metų darbo, veikiau kokių 70 metų pasekmė. Labai įdomi situacija: postsovietinis „blatniakas“ susidūrė su eurobiurokratine persona, plius abu išrinkti liaudies. Aš – už Briuselį, kad ir koks kontraversiškas jis nebūtų. Beje, aš, Jus, gerb. Račai, mielai matyčiau LRT taryboje. Manau, čia prezidentė suklydo ir buvo neteisi.

  • Mauras

   kalba ne vien apie 2 asmenybes, yra partinis elitas, jo susikurtas populiarumas, kontaktai, jie skirtingi, todėl ir pasirinkimų būta įvairių. Pvz. – skirtingų koalicijų prisivilioti ar pasirinkti ministrai, kurie įgyvendins planuojamas reformas. Apie tai naujosios koalicijos mentalą ir perspektyvas iliustruojantis straipsnelis IQ. Politikavimu IQ neapkaltinsi, patrauklumu jaunesnio ir vidutinio amžiaus profesionalams dabartinė koalicija neblizga. Belieka patikrinti, užgrūdinti, sovietmečiu susiformavę partiniai kadrai. Ne veltui DG įvedė wanabe ministeriams privalomą anglų kalbos egzaminą :)

   O kad visa tai, ką turime šiandien, yra mūsų 20 ar kažinkiek metų darbo pasekmė – net ginčytis sunku :) tik kažkodėl kartais jaučiuosi prisidėjęs prie tos geriau atrodančios valstybės dalies, o pažįstu yra draugų ir ponų, dirbusių kituose frontuose. Todėl man ideologija „visi čia prisidirbę ir vienodai atsakingi, todėl patylėkite“ (jei tai norėjote pasakyti) niekuo nesiskiria nuo iš esmės nepriimtino pankiaulizmo „visi vagys“.

   • GIGA

    Gaila,kad DG Sekmoko,Vilkaičio,Palaičio ar Dagio neegzaminavo angliškai…

    • suomis

     Na ant Vilkaičio, GIGA gal nereikia važiuoti. :) Net jeigu jis ir nekalbėtų angliškai, viską atperka jo meniškas idealizmas. Meno žmonės, kad ir kiek jie būtų pasiklydę „vertime“, yra vis tik „pateptieji“. O su „pateptaisiais“, net ir Cezariai nekariavo. :)

    • romas

     GIGA turi traumą dėl Sekmoko :) Sekmokas baigęs Salomeikę, jei runkeliams ką nors tai sako.

     • suomis

      Sako. O kada jis baigė?

     • GIGA

      Na,sorry,tada Sekmoko anglų egzaminuot nereikėjo,nebent išsiaisškint gebėjimus susivokti erdvėje.Džiugu,kad kitų ex-minsitrų nepuolėte ginti

     • Mauras

      Suomi, neviernas tamošiau ;) kiek pamenu sekmokas bent kelioms tarptautinio verslo kompanijoms yra vadovavęs, pasižiūrėtumėt verčiau bio jei knieti prisikabint neklausinėjęs, nes panašu kad trolinate. Taigi: Pirmiausia surenkam google…. ;)

     • GIGA

      tai prasigooglinkit tas tarptautines kompanijas iš pradžių…Tarptautinė komapanija tarptautinei kompanijai nelygu ar tarptautinė kompanija,tai garsiai skambantis angliškas pavadinimas ale „Wiljams international“?

     • Mauras

      GIGA, apsimetat troliu ar jau tokiu tapote? Gal dar paaiškinsite, kad Ericsson ir Navision Baltijos šalims viduje kalba lietuviškai su švelniu archangelsko akcentu? Kartoju: surenki google… ;)

     • GIGA

      Maurai,prie ko čia šnekėjimas angliškai? JAu Romas pasakė,kad Sekmokas Salomeikę baigė -prgooglinau,net į metus ten mokėsi – anglų kalbos tema baigta.O įmonių solidumą -googlinkit,be abejo,tiksliau jau nėra ką ir googlint,taip,kad napsimeskite troliu arba susiderinkim diskusijos objektą

 • Gylys

  Sataniuga : „.. postsovietinis “blatniakas” susidūrė su eurobiurokratine persona, plius abu išrinkti liaudies..“

  …savo metafora „postsovietinis blatniakas“, turbūt, turite grybauskaite galvoje ? :) – nes jei ką, leiskite Jūms priminti, jei nesate informuotas, kad dabartiniai buvę komunistai, o dabar – socialdemokratai – po Nepriklausomybės paskelbimo buvo Lietuvos pusėje, o buvusi komunistė (ir beje labai gerai charakterizuojama kompartijos) grybauskaitė net ir po tragiškų sausio įvykių vis dar buvo Maskvos pusėje – Burokevičiaus partijoje… Ir į Lietuvos pusę, jei garsusis TV3 neleistas rodyti filmas nemeluoja, perėjo tik po pučo… Taip kad kaip neskaičiuokit, o pas socdemus „biurokratinis stažas“ dirbant laisvoje nuo sovietų europos valstybėje didesnis… Ir pradžia skaidresnė…

 • dundukevicius

  Parašysiu elementarią tiesą, kurią ir Račas ir Gylys (rašantis su baisiomis gramatinėmis klaidomis) kuo puikiausiai supranta, tik kažkodėl neparašo.

  Tiek koncervai, tiek liurberalai seniausiai susitaikė su visais pralaimėjimais. Tiesą sakant, dar net prieš rinkimus. Juk buvo kalbama, kad koncervai bus iššluoti iš Seimo, kaip kokiais 2000. Dideliam Gylio nusivylimui, to neįvyko. O liberastai ir išvis gavo daugiau balsų, negu 2006, ir kadangi LiCS turėtų išnykti, o zuokistai populiarūs tik Vilniuje, tai jų perspektyvos apskritai yra gana šviesios. Žinoma, kadangi liberastų elektorato (išsilavinusio, vidurinės klasės, gerai finansiškai apsirūpinusio žmogaus) niekada nebus daug, 10 proc., gaunamų per bet kuriuos rinkimus jiems bus sėkmė.

  Taigi, kalbant apie verkimą. Nieks dėl nieko neverkia. Ir koncervai, ir liberastai pasirodė labai gerai. O daug kalbėti apie visas negeroves yra tiesiog būtina. Nes TYLĖJIMAS REIŠKIA PRITARIMĄ. Pritarimą vokelinei kultūrai, šlapiankos ir bambalių dalinimams, balsų klastojimams, pavežiojimams savo transportu kaimiečius iki balsavimo apylinkių ir t.t. Todėl koncervai viską daro teisingai, ir labai reikia tikėtis, kad kiti rinkimai bus švaresni. Ir dar labai džiaugiuosi, kad saldžioji Širvintų porelė Pinskai prarado mandatus. Ir dar galėjo Komskių Kęstutis prisijungti prie šitos kompanijos.

  Koncervai pasirinko labai teisingą taktiką. Garsiai rėkti apie nupirktus balsus. Tyčia nebandė sudaryti jokių vaivorykščių ir leidžia tiems trims dundukams pradėti dirbti (Tomaševskio neskaitau, tas eis bet kur, tame tarpe ir prie koncervų). O Butkevičius, Paksas ir Uspaskis nėra draugai, ir belieka laukti, kada jie susipyks, o tas neišvengiamai įvyks, nes taip buvo visada. Pakso klounai apskritai jau paskutinį kartą įveikė 5 proc. barjerą. 2012 metais tvarkos ir teisingumo Seime jau nebebus:)

  Tad everything is looking good. Geriausias scenarijus 2014 pirmalaikiai rinkimai su koncervų-liberastų grįžimu į valdžią.

  • aušra maldeikiene

   dundukevičisu (geras, beje, vardelis) — o kai Kubilius etc. puikiai žino, kad žmogus už 7000 į rankas nedirbs, nes beveik visada mirs, tai jie nesuvokia, kad palaiko vokelius? Jie ką visai kvaili? Skaičių nepažįsta? Nors man tai atrodo suvokia, todėl surenka iš 2000 plius į rankas mokesčių ir atiduoda tiems su 700 litų. Kur tiesą sakant rimtas ekonominis skirtumas konservatorių mokesčių ir jų šlapiankos (o gal pas jus ten kur už 1000 litų algos galima įpirkti ką nors rimčiau|?) ir Uspaskicho 1500 ir jo šlapiankos. Va už ką gerbiu Uspaschiką — jis bent jau nekliedi, kad kuria aukštųjų technologijų šalį, kai dauguma žmonių negali vaikui knygelės nupirkti bo ta kainuoja apie 30 litų. :)

   • pro sali

    ponia Maldeikiene, skaitau jus, ir tik vieno dalyko nesuvokiu, kodel jus dar negavot Nobelio premijos uz savo izvalgas ir kodel jus ne naujajame seime? pakeistumet Simonyte, ir visos bedos Lietuvoj isisprestu.Nes jus, tikrai zinok kam kiek moketi ir kam ko nemoketi. Nes dabar sedite tarp savo desimties ekonomikos vadoveliu – o nauda is to labai sunkiai apciuopiama.

   • dundukevicius

    Kadangi nepažįstu nei vieno žmogaus, gaunančio 700 litų algą, tad nieko apie tai ir nekomentuosiu. Mano giliu įsitikinimu, tiek gauna nebent kokie nors buduliai kur nors Jurbarko rajone. Visi mano draugai, pažįstami ir draugų pažįstami uždirba kur kas daugiau negu 700. Ir taip, būtent uždirba, o ne gauna.

    Pakomentuosiu tik pastabą apie knygutes už 30 litų. Pirma, visada galite pati įkurti knygynėlį ir pardavinėti jas pigiau. Antra, jeigu jūs perkate vaikams knygutes už 30 litų, tai čia jau Jūsų problemos, tikrai ne mano. Knygynų yra daug, o dar yra ir sparčiai populiarėjantis internetas, kur visada galima rasti ką tik nori, už kiek nori.
    Štai, ta proga įsijungiau pirmą pasitaikiusį puslapį http://www.manoknyga.lt/knyga/spalvink-ir-pazink-skaicius-linksma-mazojo-varniuko-spalvinimo-knygele.html ir prašau, Jums knygutė už 6 litus. Tad, būkit miela, prašau nekliedėti apie kažkokius 30 litų. Normalūs žmonės už tiek neperka (ir aš tarp tų, neperkančių). Kita vertus, jeigu Jūs galite sau tai leisti, nuoširdžiai Jus sveikinu, vadinasi uždirbate daug.

    • Mauras

     Brangios knygutės – dar vienas laudies ekonomistės popsas. Mažiems vaikams knygutes perku tik per šventes, ir ne dėl to kad neįgalėčiau. Kainas užkelia ne turinys, o leidėjai, leidyba – verslas, knyga – prekė. Didesni puikiai nueina iki bibliotekos, ten randa visko – nuo mokyklos programos iki fantasy serialų.
     AM gerbia agurkichą už Lietuvos viziją “ dešra su agurkais“? Ką gi, kiekvienas renkasi, su kuo jam pakeliui. Konservų ekonomikos ateities vizijos nebuvo stipriai paremtos veiksmais, išskyrus kadencijos pradžioje aktyvią investuotojų paiešką ir dar iki jų suplanuotas ir ne visur apgalvotas investicijas į tyrimų infrastruktūrą ir inovacijas iš 2007-2013 struktūrinės paramos. Deja demokratijoj kiekis užprogramuotas laimėti prieš kokybę, o konkuruojant tautoms, kiekio polinkis į popsą kartu su neatsakingu politikų elgesiu lengvai veda šalį ne modernėjimo ir didesnio konkurencingumo (viduje, išorėje) link, kai išradingi, darbštūs ir gudrūs nugriebia daugiau grietinėlės, bet bendrom pastangom visi susitvarko ir gyvena geriau lyginant su kaimynine šalimi, o atgal į nanny state.

     Jei skaitėte idėjas iš kol kas neoficialios vyriausybės programos – ten viskas skamba neblogai, pusiausvyra labiau į darbo vs kapitalopusę, tačiau dar pamatysim visą tekstą, ir kaip seksis įgyvendinti. Ko norėtųsi – kad atsargiai įvertintų už-prieš, paskaičiuotų, ir tik po diskusijos su visuomene ir suinteresuotomis šalimis tobulintų ką turim šiandien, o ne iškėlę vėliavą pradėtų nuo „pasaulį naują pastatysim“. Kur matyčiau kitą tam tikrą riziką – tai partinių lesyklėlių valstybės įmonėse ir įteisintų otkatų sistemos atstatyme. Gelbsti šioje situacijoje tai, kad teisėsaugos ir spec.tarnybos pavaldžios DG. Tai, kad audito ir antikorupcijos komitetus naujoji koalicija „nusavino“, neleidžia tikėtis daugiau skaidrumo ir kontrolės per opoziciją. Argumentas kad negalima kritikuot, nes kubilius tebėra valdžioje – keistas, nes naujosios „darbo žmogaus“ koalicijos žodžiai ir veiksmai jau yra, kai kurie tikrai nevienareikšmiai. Kaip ir kubiliaus koalicijai, šiai niekas neduos 100 dienų važiuoti nežinoma kryptimi, kritikos bus, reikia skirti ją nuo politinės kovos, ji bus ir nebūtinai labai švari ir patraukli.

     • Mauras

      Buvau neteisus, pasirodo jau prieš kelias dienas naujieji susiprotėjo ir etikos bei antikorupcijos komisijas jau pasiūlė opozicijai. Tik Audito komitetas beliko nusavintas.

  • Gylys

   …gerb. Dundukevičiau, visu pirma, ačiū už pastabą dėl gramatinių klaidų..:) – galėčiau teisintis, kad dėl pernelyg didelio skubėjimo, kas nebūtų visiška netiesa, bet… nesiteisinsiu – klaidų daug ir man dėl to nuoširdžiai gėda :)… Bet, atsiprašydamas ir už vėlesnes klaidas – savo rašymo įpročių keisti neprisižadu – rašysiu ir greitai ir su klaidom – nes tiesiog gaila laiko komentaro korektūrai, o ir rezultatas nebūtų vistiek idealus – skant, išsilavinimo spragos :)… Tai čia tiek įžangai…

   … Dabar kiek apie Jūsų aukščiau esantį rašynėlį gerbiamasis… Ač galiu suprasti Jūsų bandymus guostis, įtikinėjant pačiam save, kad, cituoju:

   „…Ir koncervai, ir liberastai pasirodė labai gerai..“

   … Jei tik tuo tikite, tebūnie… Bet gerbiamas Dundukevičiau ? – nu kam Jūs taip įžūliai meluojate rašydamas, kad tiek koncervai, tiek liberalai susitaikė su pralaimėjimu ir, pasituosiu Jūs :

   „…Tyčia nebandė sudaryti jokių vaivorykščių..“ ?

   … Na kaip gi nebandė mielas Dundukevičiau ? :) – tai juk net ne savaitės senumo įvykiai, kad galima būtų taip įžūliai „skiesti“ – na kaip nebandė ?… na nebent turite galvoje, kad ponas kubilius nesisiūlė Butkevičiui dar ir į užpakalį pabučiuoti, kad tas tik sutiktu „vaivorykštei“… – na nesiūlė, sutinku – bet tikrai jau ne daug trūko… Bet matyt kubilius laiku suprato, kad tai vistiek nepadės…
   … O kad intrigantų koncervų garsūs parėkavimai dėl balsų pirkimo atvejų(kurių nebuvo daugiau nei per ankstesnius rinkimus) buvo viso labo tik konservatorių gerai suplanuota taktika – tai visiškai su Jumis sutinku… TS-LKD visuomet buvo didžiausi intrigantai ir „juodųjų technologijų“ taikymo lyderiai… Prisiminkime, kad ir nutekintą info iš konservatorių vadovybės slapto pasitarimo, kuriame buvo svarstomas vienas iš būdų laimėti rinkimus gausiai juodinant ir šmeižiant kitas partijas…
   … Todėl mielas Dundukevičiau… pasistenkite komentuodamas vengti bent jau tokio melo, kuriam, dėl ne senos įvykių eigos, nereikia net pasikelti info iš archyvinių duomenų internete, ar kitur… Meluokite geriau apie senesnius įvykius – tai bent neįžeisite skaitančių ir manančių, kad laikote juos tokiais pat „dundukevičiais“ kokiu prisistatote pats…

   P.s. … Ir mielas Dundukevičiau ? – kaip didžiam „gramatikui“ leidžiančiam sau kritikuoti dėl klaidų oponentą ir, norint pasirodyti labiau raštingu, neabejoju, prieš publikuojant savąjį komentarą, koregavusiam jį kokius penkis kartus – tokia klaida kaip kad Jūsų šiame sakinyje (pateikiu citata), man rodos, turėtu būti nedovanotina :

   „..pavežiojimams savo transportu kaimiečius iki balsavimo apylinkių..“

   …Nesu tiek kompetetingas gramatikoje, kaip Tamsta, bet net ir man aišku, kad, Jūsų keliskart pertikrintame tekste, šiame sakinyje žodis „kaimiečius“ pavartotas neteisingame linksnyje…

   • dundukevicius

    na, Kubiloidas sakė, kad nebuvo kalbėta su Butkevičium apie vaivorykštę, ir aš juo tikiu, ir net aišku, kodėl Kubiloidas nesisiūlė. Būtų kritę pačių koncervų reitingai. Būtų kita situacija, jeigu Butkė būtų pasiūlęs koncervams vaivorykštę, tada jau kristų LDDP reitingai.
    Ir taip, aš iš tiesų patenkintas esama situacija. Būnant opozicijoje populiarumą atgauti bus lengviau, negu būnant vaivorykštėje, ir labai tikėsimės, per 2016 metų rinkimus, o duos dievas, gal ir per priešlaikinius rinkimus koncervai su liberastais jau turės žmonišką daugumą ir be jokių valinskinių ir panašių darinių pagalbos.

    • GIGA

     Dundukevičiau,o po tavo niku kartais ne Kirkilas slypi ? Kažkaip jau labai neformaliai pats su buvusiu ir esamu LT premjerais bendrauju – Kubiloidas,Butkė…Suprantu,kad visų balvonų į protą neatvesi,bet jei negerbi jų,tai gerbk bent save.O gal sumaišei šį tinklapį su delfi.lt ? Ten dar galėtum riebiau parašyt -pvz. kubiloidas – pider…

     • dundukevicius

      ne, aš ne kirkilas. Balsavau už LS. O kubiloidus, liberastus ir visą kitą čia vartoju todėl, kad taip patinka Gyliui ir kai kuriems kitiems forumo rašeivoms, taip sakant, nusileidžiu iki jų lygio. Kituose portaluose vadinu daiktus savais vardais. (Delfi tarp kitko nekomentuoju nieko)

      P.S.
      Jūs turbūt žinote iš psichologijos, kad diskutuodamas su nepažįstamu žmogumi turi identifikuoti jo lygį ir snekėti su juo tame pačiame lygmenyje – kitaip nesusišnekėsite.

 • aušra maldeikiene

  turėjau galvoje ankstesniame komentare 700 litų. Atsiprašau dėl papildomo nulio.

 • Fredis*

  Sparnuota frazė, Mokytojo Aušra: „Va už ką gerbiu Uspaschiką — jis bent jau nekliedi, kad kuria aukštųjų technologijų šalį.“

  1509,- MMA galimas tik išvystytų aukštųjų technologijų šalyje.

  • stogas

   Fredi, jeigu as uzdirbciau minimuma ar 1000 lt i rankas as balsuociau uz 1508 programa. Kodel ? O ka as prarandu ? Blogiau nera kur.. o ar bus geriau, nz, bus bent viltis. O kas kaltas, kad taip zmones gyvena, masto? Buvusi valdzia. Atleisk, Kubilius gyvena 100 m2 mazabutyje uz 10 000 lt/men nuoma plius 2000 lt patarnavimai. As ir vel pasikartosiu- tokia nuomos kaina vagyste is manes, mano tevu, lietuvos zmoniu. O partijos vadovas – vagis ! Nagla hare liks nagla hare.

   • dundukevicius

    Teisingai Stogas. Lietuvos premjerai turėtų gyventi taip, kaip gyvena Urugvajaus prezidentas (fermose) ir tik ten priiminėti užsienio svečius. O visus dėl to sutaupytus pinigus turėtų atiduoti Stogui, ir tada ir bus tvarka ir teisingumas Lietuvoje. (čia verta priminti, kad Turniškėse gyvenant tvarkos ir teisingumo vadui su savo misis, rezidencijos išlaidos ir remontas Stogui atsiėjo dar daugiau).

    • GIGA

     Lietuvos Premjeras,prezidentas ar Seimo narys turėtų gyvent panašiai kaip ir visa tauta – gali būti kažkoks skirtumas,bet ne milžiniškas,kartinis.Ar 10 000 + 2000 Lt minimi Stogo skirtumas yra pernelyg didelis atotrūkis nuo tautos,galima diskutuoti.Bet aš manau,kad pagrindinė Stogo mintis buvo ne čia,tiksliau nebūtent čia – o dvigubuose standartuose – vienur kaip užsikirtęs patefonas kartojama „TAUPYMAS“,kitur -vyksta pats elementariausias išlaidavimas…

     • dundukevicius

      Stogas, jums gal ir naujiena, bet kartais prezidentų/premjerų privačiose rezidencijose vyksta dalykiniai susitikimai.

      Giga. „Lietuvos Premjeras,prezidentas ar Seimo narys turėtų gyvent panašiai kaip ir visa tauta“. Prieš šitą jūsų teiginį, stipriai ir nesiginčyju, būtų malonu, jeigu Seimo nario algelė būtų kokie 2500 litų ir be jokių privilegijų. Na, bet dabar pasvarstom, koks durnius eitų dirbti rimto, atsakingo darbo už tiek pinigų? Gal jūs manote, įmanoma šiais laikais pasamdyti rimtą teisininką/ekonomistą/kitų sričių specialistą už tiek? Tai gal išsiplaukite galvą? Na taip, yra vienišų idealistų, kuriems nieko gyvenime nereikia, ir 2500 gal ir yra neblogai. Bet, aš, vedęs vyras, su trim vaikais, norintis turėti auto, norintis išvažiuoti kur nors gerai paatostogauti, ir šiaip gyventi netaupydamas dėl darbo pasiūlymo už 2500 net iš lovos nesikelčiau.

      Mes visi ir taip pykstame, kad Seimas pilnas nekvalifikuotų dundukų, net ir už dabartinę algą, kuri yra tikrai nebloga. O jūs siūlote dar ją mažinti. Na, pats tada į Seimą ir galėsite eiti dirbti:)

      Toks retorinis klausimas. Kaip jūs manote, kiek darbo pasiūlymų gautų ponas Gražulis, jeigu jis nebūtų Seime?

     • GIGA

      Dundukevičiau,panašiai su tauta,tai nereiškia,kad Seimo narys turi gauti kaip „Maximos“ pardavėja.Panašiai su tauta,tai reiškia – KRYPTIS. Manau,kad kuklumas yra pakankamai geras bruožas,o be to yra elementari subordinacija taikoma,kad ir komercinėse firmose.Nemanau,kad jei generalinis direktorius važinėja su Audi A6,tu ,kad ir gerai uždirbdamas,į darbą X6 atriedėsi? Tai ir su Seimo nariais – nediskutuokime apie algą,nors ten gal ne specialistų,o sąžiningų,padorių žmonių trūksta,diskutuokime apie tarnybinius (ale nuosavus automobilius),komandiruotes,tarnybinius būstus,kanceliarines lėšas,galų gale valstybines tarnybas perpūstas etatais vien dėl to,kad reikia kažkur savus padėt…

     • suomis

      Dundukevičiau, norite pasakyti, kad tarkim Avulis nedirbtų seime jei jam nepasiūlytų tarkim milijono Lt. Gal ir taip, gal ir ne. O tai reiškia, kad šis jūsų teiginys yra iš lempos. O Gražulis nevertas ir minimumo, nekalbant jau apie tai kiek jis dabar gauna.

     • stogas

      Dundukeviciau, susitikimu kartais galima ir isvengti… uz sutaupytus 6000 lt/ menesiui pagerti issiruosti nors i stikliu restorana… vistiek valstybes saskaita. Taip pat tuos keistus susigerimus galima organizuoti ir ne nuomojamame bute uz 10 000 lt, bet uz 3000 lt/ men… dar geriau vyriausybes rumuose. Bet plikai galvai nesuprast, kad sakyti taupykit pensinikai , o as labai svarbi persona turiu syssioti i auksini WC.
      Seimo narys turi gauti alga , as sutinku ne 3000 lt. 5 i rankas per akis ( Gentvilas sutiktu uz 3). Bet kodel as turiu moket uz ju masinas prabagias, uz gyvenama plota, benzina, vandeni, padangas ir taksus, telefonus, knygas..o dar ir visai jo giminei ? O kai kurie isigudrina dar ir apsauga gauti, vairuotoja, ministro ir seimo nario algas su koncelerinem islaidom.. idomu , pastaieji ir dirba 2×8 h , nes alga gauna beveik dviguba!

     • stogas

      Siaip sako ponas Grazulis yra Koldunu fabriko (u) maganatas.. kam jam ta alga? Masinos uzteks.. viena koja seime kita fabrike.

    • stogas

     dundukevicius,
     Pirma nuo kada ponas pjemjeras vedasi i namus svecius ? Gal dar i lova? Tryse miega- svecias zmona suo ir vadovas… Siaip susitikimams yra skirti restoranai, kabinetai bet ne zmonos lova…
     Antra, kas tau nesuprasti, pilna namu su auksiniais tualetais po 250 m2 menesio nuoma 2500-4000 lt.. Uz 4 net pampersus pakeicia… 10 000 lt/ menesiui cia vagyste… uz 100m2 buteli..
     Trecia, kodel sitie ponai nori gyventi rezervuaruose valstybes saskaita? Bijo zmoniu ? Bijo Taves ? Gal jie vagys kad slepiasi? Privilegijos – namas, butas, telefonas , masina, sekretore, benzinas, prostitutes, gydymas, poilsis, apsauga- kodel viskas uz dyka? Jie alga gauna uz darba!

    • stogas

     O ar tikrai seimo narys pas rinkejus turi atvaziuot ne prasciau BMW 6 klases (150 klt, tipo grazuliukas) ar MB ar leksus…? Svarkelis susilamdys VW Golf Fiate ? Gal krize baiges ? AAA.. valstybes sakaita galetu Rols Roysus issipirktu per 4 metus…. as suprantu is seimo viesbucio i posedziu rumus pereiti pestute misija neimanoma.. kojos perslaps , reik kviesti taksi ar audi a6 su vairuotoju..

     • dundukevicius

      Stogas, dėl privilegijų aš su jumis visiškai sutinku. Jų yra gerokai per daug. Belieka tikėtis, nauja, teisinga valdžia jas visas nuims:)

  • GIGA

   Fredi,Jūs gal slapta su Šimonyte ir Kuodžiu LT biudžetą naktimis studijuojate,kad žinote,jog 1509 Lt MMA neįmanomas ? O kiek tada įmanoma – 825,950 a gal 1111 Lt? Klebonas pasakė,kad galima tik x ir ne kitaip,todėl visi kiti populistai

   • stogas

    1509 zadejo 4 metu begyje, kadencijos pabaigoje…. ne po menesio… man juokinga, bet bukim saziningi kalbose.. zadejo :) :)

   • Mauras

    GIGA, turiu pastebėti, kad nesilaikote sąžiningos diskusijos principų ir klaidinate (gal nesidomėjote kokie tie principai – rekomenduoju visiems išskyrus politinius propagandistus) – pvz. skaičiuoti ir mums įrodinėti, kad pakelt MMA iki 1509 Lt. iki 2013 pabaigos (ar kad pensijos sudarytų 60 proc. nuo vidutinio atlyginimo, o trečiaisiais kadencijos metais — visiškai panaikinti bedarbystės problemą – Stogai, ginčijatės, tačiau net neskaitėte DP programos…) įmanoma, ir nesukeliant bankrotų, nedarbo augimo ar infliacijos turi ne Fredis, o agurkichas ar „socdemai“ ir kita „darbo žmonių“ koalicija, tai pažadėjusi garsiai ir įsirašiusi juodu ant balto. Kol kas iš AB girdėjom, kad skaičiuoja įvairius variantus, agurkichas kažką kažkam pateikė, bet jokių viešai skelbiamų skaičių apie prognozuojamą poveikį nebuvo. Kada sulaiuksim viešos diskusijos, ir prie įstatymų projektų pamatysime ne vien įgrisusį „neigiamų pasekmių nenumatoma“?

    Nepagrįstų (kol kas) pažadų kritiką laikyčiau konstruktyvia diskusija. Jei pažadai būtų apgalvoti, o ne priimant voliuntaristiškai, pasiremiant „politine valia“, būtų viešai aptarti keli alternatyvūs variantai su įvardintom pasekmėm. Manau realu sulaukti didinimo iki 1000 Lt. nuo sausio, ir dar kokiu 100 Lt. metų gale, iš kur ims pinigų biudžete tam kompensuoti paaiškės netrukus – aiškiai turėtų sekt biudžeto korekcija.

 • Izbliondimas

  Fredi,
  niekaip neatsistebiu, kaip Jūs galite būti banditėlių, tieisog barbarų trubadūru.
  Barbarų, kurie pavogė Sąjūdį tik tam, kad sunaikintų šalį, trubadūru.
  Ar Jūs pasiklausėte jų leksikos, kai teko nušliaužti nuo lovio, – nors riebalų užteks visam likusiam gyvenimui, gal…
  Kažkada Italijoje pasakojo, kad senovėje niekaip negalėjo įveikti banditų, kurie darydavo išpuolius. Kol jiems nesuteikė pačių aukščiausiųregalijų.
  O šitiems, matome ir tai nepadėjo.
  Man būtų gėda būti banditėlių trubadūru, Fredi.

 • Fredis*

  Viešas prisipažinimas, kad gerbi Uspaskichą (ir jo kompaniją) yra sveikintinas.
  Prisipažinus gyventi tampa lengviau, tarsi nuridenus sunkų akmenį nuo krūtinės, nes daugiau niekada nereikės apsimetinėti ir kalbėti moralės temomis.
  Apie ekonomiką galima, tik ekonomika irgi siejasi su morale. Dabar bus keblu visomis prasmėmis, todėl ir vyrauja tokie dramatiški tonai, netgi tenka spekuliuoti Kalėdomis ir bauginti šiemet jų neatėjimu.

  • GIGA

   Fredi,nenusibodo rašyt briedus ? Šiaip jau bent jau iš elementaraus mandagumo galima būtų kaip minimum 4 metelius skirti pamąstymams ir kovai su arogancija savyje

 • stellar penny bun

  Let’s celebrate the Austerity or how Kubilius stole Christmas.. coming soon.

 • Irina

  Gal A.M. parašys kas bendro tarp Paleckio ir Uspaskicho. Praeitą kartą ši garsi ekonomistė( pati sakėsi) balsavo už Paleckį, čia gi rado už ką gerbti Uspaskichą.

  • GIGA

   Irina,ar Jūs elementariai nesuprantate teksto?Pastebiu jau ne pirmą kartą.O šiaip tai,kiekvienas gyvenymo kelyje sutiktas žmogus yra kaqžkuo už tave patį pranašesnis,taip ir Viktoras kažkuo yra pranaųesnis,tiek už A.M.,tiek už Iriną,tiek už Gigą…

   • Ramunė

    Irina gal turite nuorodą į Maldeikienės nuomonę apie Paleckį. Giga, gal būt Jūs galite įdėti nuorodą į tą nesuprastą tekstą, norisi pačiai perskaityti, bet nerandu.

    • GIGA

     Kokią nuorodą,tiksliai su supratimu kažkas atsitiko….A.M. parašė,kad gerbia Viktorą už tai,kad bent nekliedi vienoje vietoje…Tai nereiškia,kad ji meldžiasi pasikabinus jo nuotrauką.Tai taip pat nereiškia,kad jis nekliedi šimtuose kitų vietų.Bet dideliai daliai,anot Račo,dundukų,perskaičius žodžius Viktoras ir pagarba iš kart dingo bet koks teksto supratimas – vienam Paleckis vaidentis pradėjo,kitas numerologija užsiiminėja vis tūžčiodamas apie klebonui ir Šimonytei nesuvokiamus skaičius….

 • dundukevicius

  Suomi,

  jeigu Avulis tikrai norėtų pakliūti į Seimą, seniai ten ir sėdėtų. Užtektų lengvai paremti kažkurią partiją, ir kokia 5 vieta sąraše garantuota. Net vienmandatėj kandidatuot nereikėtų. Bet, kaip matote, Avulio Seime vis dar nėra, ir nepanašu, kad greitu laiku jis ten atsiras.

  • GIGA

   Avulis,čia kaip pvz.Esmė,kad žmonės neturi eit į Seimą vien dėl to,kad tenai alga visas kitas kozyruotų

   • dundukevicius

    Esmė tame, kad šiais laikais oru gyvas nebūsi. Eini ten, kur tau daugiau moka. Ar jūs, Giga, gal rinkdamasis darbą, einat ten, kur moka mažiau? Todėl turime situaciją, kad Seime didžioji dauguma yra prašalaičiai, kurie Seime yra todėl, kad ten jie gauna daugiau negu gautų kitur. Ir turime situaciją, kad partijoms sunku prisikviesti super specialistų, nes privačiam sektoriuje jie uždirba kur kas daugiau, negu uždirbtų kažkokiam Seime, kur darbas dar be to yra ir laikinas.

    (galite neminėti man pavyzdžių, kaip į Seimą ėjo milijonieriai Valinskas, Šedžius ir pan. Jų ir tikslai buvo kiti – ne uždirbti ten pinigų)

    • GIGA

     Dundukevičiau – be abejo,mano gyvenyme buvo atvejų ir ne vienas,kai rinkausi darbą ir ėjau ten,kur alga buvo mažesnė:) Va,Jums to,matyt,niekaip neišeis suprast:) Mano supratimu ne gerai,kai į Seimą eina „basiakai“ su nulinėm deklaracijom -aišku,vėl būna išimčių.Dar kartą -nei aš,nei Jūsų oponentas Stogas nėra už tai,kad Seimo narys vietoje to,kad ką nors prasmingo nuveiktų Valstybei,Seime dirbtų už minimumą,o po darbo dar turgelyje pomidorus pardavinėtų.Ne,bet turi būti sveika proporcija su tauta.Kai kažkoks mokslų nebaigęs Seimo n arys pas rinkėjus atvažiuoja Lexusu,tikrai nieko n etasitiktų,jei jis atriedėtų golfiuku.Nepamirškit,kad mes esam jų darbdavys,o ne atvirkščiai.Veltui gaištat laiką,vėl grįždamas prie algų,ne jose,tiksliau,ne tik jose,esmė

    • stogas

     Dundukeviciau, klausyk, o i kur partijos kviecia specialistus su maza alga? As aplamai i kur tos partijos kviecia specialistus? Darbo birzos paprastai iesko darbuotoju, buna agenturos, bet partijos… nezinojau… Jei yra imones, tai tos pacios imones ir ieskosi darbuotoku… Jei seimunui maza alga 5000 lt i rankas, tai as neivieno ten su dirzu nenuvedziau, patys raunasi, net balsus perka, vadinas algos per dideles nes konkursas i viena vieta 6- 10 . Gyvenk ir zvenk, kai kurie net ir pasibaigus kadensijai vaiksto kaip i teatra… o kitu is seimo viesbucio dar kokius 3 menesius neisprasysi…

     • dundukevicius

      nu tu keistas. Išvertei mano postą, ir pasakei mano mintis, bet įsivaizduoji, kad man prieštarauji. Aš būtent ir sakiau, kad į Seimą veržiasi, ir balsus perka, ir kaip į teatrą vaikšto būtent tie, kam 5000 yra normali alga. O tikrai rimti specialistai, kurie galėtų labai ženkliai prisidėtų įstatymu kūrime, į Seimo pusę net nežiūri, nes dirbdami privačiame sektoriuje uždirba apie tiek, arba daugiau. Todėl ir turim Seime metų metus besitrinančius tuos pačius grazulius ir veselkas, kuriems niekas įdomesnės veiklos niekada nepasiūlys, o koks nors Aleksandras Abišala, kaip pvz. apie politiką seniai pamiršo.

     • GIGA

      specialistas Abišala iš poltikos normaliai papildęs savo kišenę,ėmė ir pamiršo politiką.Neaišku tik,gerai tai ar blogai ?

     • stogas

      O ka tai reiskia geras rimtas specialistas? Geras verslas? Uspaskihas prasom… super verslininkas! Ir t toliau. Seime turi but ne specialistai o politikai.. Nes kitaip privatizuoja Azota, Alita ir dingau is politikos..

 • Fredis*

  Ar jau apsvarstėte kas bus kaltas, kai ir po ketverių metų neateis Kalėdos? Jums neateis.
  Turniškės vis dar stovės ir jose bus kūrenami mokesčių mokėtojų pinigai, premjero rezidencijos remontas bus beveik įpusėjęs, Seimo nariai turės neapmokestintų išlaidų parlamentinei veiklai kaip ir prieš 24 metus, tik išleidžiama suma sąvaržėlėms ir segtuvams bus indeksuota dėl infliacijos, Sodros biudžeto deficitas ir valstybės skola ūgtelės dar keliais milijardais, gyventojų skaičius sumažės dar 60-80 tūkst. dėl natūralios gyventojų kaitos, Rusija ir Baltarusija ir toliau išliks nedraugiškomis šalimis, Klaipėdos uostas kaip krovė taip ir kraus krovinius visu pajėgumu, geležinkeliais iš visų jėgų ir toliau bus gabenami kroviniai iš raško A į tašką B, bus pastatytos elektros jungtys ir galbūt SGD,
  ‘Gylys’ ir toliau sėdės kontoroje su kompiuteriu be lietuviškų rašmenų už 1600,- litų atlygį per mėnesį.
  Ruoškitės pasiteisinimo kalbas.

  • stogas

   Matai Fredi, siais metais neateis Jums kaledos, po 4 metu (o gal ir anksciau) neateis Mums kaledos… jeigu pats nepasirupinsi savo gerove- (saziningai, nesaziningai) niekas ant bliudelio neatnes… jamk kas blogai padeta!

   • suomis

    Jus apėmęs liūdesys ir nusivylimas, Fredi?

  • GIGA

   Fredi,toks jausmas,kad tau reikalinga bent jau paguodos telefonas…Žmogau,neskubėk,priimti kokių tai spontaninių sprendimų.Jei neturi su kuo pasišnekėti – galim susitikti kur bariuke,galėsi išsiverkti ant peties.Pasižadu tave išklausyti ir nereplikuoti.Laikykis,žmogau

 • dundukevicius

  Giga, mano nuomone Abišala buvo vienas geresnių per visą Lietuvos laikotarpį buvusių premjerų. Žinoma, mano ir jūsų nuomonė šiuo klausimu sutapti neprivalo (turbūt ir nesutampa).

  Stogas, jeigu jūs manote, kad valstybę turi valdyti vien tik politikai, tai nesuprantu ko jūs skundžiatės:) Dabartiniame Seime visi save vadina politikais:)

  • stogas

   Vadintis tai nereiskia buti :) Dauguma yra verslininkai . Kiek ten 35 ar 45 milionieriu… per 4 metus savo milionus pagausina :) is seimo algos , matyt.. Verslininkui seimunui seimo reikalai yra idomus tik tiek, kiek ji risa su savo verslu.. vienu uzpakaliu dvieju kedziu neapziosi :)

   Oi kaip pamenu kaip Abisala padejo“privatizuot“ Mazeikiu nafta…

 • Gylys

  …kalbant apie Seimūnų algas… Suprantu, kai dešimtis tūkstančių gauna verslininkai, privačiame versle, uždirbantys įmonėms šimtus tūkstančių… Jie nebūtinai visi turi super aukštą IQ, bet būdami konkrečios srities specialistai (pvz. menedžeriai) savo gebėjimais tiesiogiai uždirba savo įmonei dešimtis, ar šimtus kartų daugiau, nei gauna atlyginimo… Todėl suprantama, kad savo atlyginimus jie užsidirba ir jei gali būti labai dideli priklausomai nuo rezultatų… Visai kita situacija gali būti su taip pat labai gerais savo srities specialistas ir net, galbūt, savo IQ lenkiančiais 99 verslininkus iš šimto bet – dirbančiais akademinį darbą, kuris negeneruoja tiesioginių pajamų – pavyzdžiui tai galėtu būti dėstytojai, moksliniai bendradarbiai, specialistai valdininkai,
  docentai ir netgi profesoriai, kurių šiandieninis atlyginimas gali siekti vos 3000 Lt, o kartais ir mažiau… Ar tikrai yra manančiu, kad toji akademinė bendruomenė kvailesnė už eilinį Seimo narį ?… Dar didelis klausimas ar sudėjus visų Seimo narių IQ gautas skaičius būtų didesnis už kito, tarkim, profesoriaus iš mano minėtos akademinės bendruomenės kategorijos… Bet toks tūlas masiulis vistiek galvoja kad toji akademinė bendruomenė kvailiai neprilygstantys kvailiausiam iš Seimo kiaulydės… Ir tokią „masiulišką“ sampratą, manau, galima pabandyt suprast – jokiu būdu ne pateisint, bet tiesiog suprast kodėl toks liurbaralas masiulis gali taip galvoti – nes jis paprasčiausiai sprendžia pagal save ir tokius pat kaip jis, kurie mąsto, kad pinigai yra aukščiau visko ir jei negali „susikombinuot“ (arba kitaip – pavogt) ne mažiau 5000 – vansi esi kvailys ir nevykelis… Nes, neva, joks , net ir įdomiausias darbas… malonumas jį dirbti – nenusvers to, ką duoda didesni pinigai… Ar ne masiuli ?…
  …bet, deja, labai dažnai gyvenime atsitinka taip, kad tulas „masiulis“, tarkim, gamyboje įmonei daug pelno uždirbti nesugeba, kad galėtu tikėtis didesnio atlyginimo, o dirbti akademinį darbą ir protelis neišneša ir atlyginimas netenkina… o gauti (bet neuždirbti) tai norisi daug… Ir eina tuomet tokie „masiuliai“ į Seimą, kur mala š…. ir porina rinkėjams, kad „Seimo nariui (ar aukštam valdininkui) reikia labai daug mokėti, nes kitaip protingi į Seimą neateis ir bus valstybei bėda“..:)…
  … O juokingiausia, kad Seime tokios „proto“, kaip kad masiulis jį supranta – t.y. – mokėjimo „sukti reikaliukus“, arba švelniau tariant „verslumo“, tai ir nereikia… Bet kuris vidutinis,pavyzdžiui, kad ir mano minėtos akademinės bendruomenės narys būtų žymiai geresnis Seimo narys už tūlą masiulį, nes yra protingesnis ir kompetentingesnis (pvz. jei teisės specialistas)… Ir svarbiausia – tas eilinis specialistas, dabar, gal dirbantis už kokius 2500 su mielu noru, gal, dirbtu Seime už, pavyzdžiui, 3000 plius protingai apskaičiuotos kanceliarinės… Ir dar būtų doras ir sąžiningas, kas yra bene svarbiausia savybė Seimo nariui… – kas nors prieštarausit ?… irgi gal teigsit, kad minėtoje akademinėje bendruomenėje gaunančioje, šiaip jau menkus atlyginimus, bet dirbančius iš pašaukimo – vieni kvailai ir bepročiai ?…
  … Bandysit prieštarauti ?… O pažiūrėkim į šią situaciją logiškai – manau nė vienas nedrįsit teigti kad privačiam versle galima gauti pasiūlymą darbui su atlyginimu 5000 ir daugiau (o ir mažiau tiesą sakant) neturint tam kompetencijos. Todėl kompetencija griežtai tikrinama ir vėliau dar atsižvelgiama į darbuotojo pasiektus rezultatus… O ką Seime ? – jokio griežto kompetencijos tikrinimo – išrinko žalią,
  5 minutės, kaip buvusį studentą Nedzinską ir – gali dirbti… Nelogiška ? – kodėl… logiška – rinkėjai pasitiki, o kad nėra kompetencijos – na tai tam ir sugalvoti Seimo nario padejėjų – specialistų etatai – Seimo narys tik suformuoja bendrą konsepciją, skant užduotį, o jau „specialistas – padėjėjas“ ją išdėsto ant popieriaus kaip priklauso „ruošiamam Seimo nario projektui“… O kiek gauna tie „padejėjai-specialistai“ ? – na, rodos, apie 2 – 2,5 tūkst… Jei padejejo kompetencija neneša – galima dar užsakyti kitose įstaigose, kur dar geresni specialistai – kas ir vyksta milijonus ištaškant visokiom teisininkų kontorom, studijom ir t.t…
  … Iš čia klausimas…
  … Ar tikrai Seimo nariams būtinos ypač didelės algos ir išlaidos kanceliarinėm, kai nėra net reikalavimo bent minimaliai kompetencijai ?…
  …Ir ar tikrai už tokį atlyginimą, kokį Seimo nariai gauna šiandiena, protingi ir sąžiningi dirbti neitu… ir kodėl tuomet eina milijonieriai, užuot dirbę savo versluose, kuriuose gautu dešimtimis kartų daugiau ?…
  … Čia klausimas daugiau dundukevičiams su fredžiais…

  P.s. O mano atsakymas paprastas – jei žmogus vagis – tai duok jam ar dešimt, ar šimtą tūkstančių – perdaug jam nebus ir vistiek vogs… O doram ir tikrai protingam žmogui, šiandieninėje Lietuvoje ir 2 – 3 tūkstančiai atlyginimas… juolab dengiamas ir transportas ir t.t., o ir darbas kūrybiškai įdomus, ne rūtininis…

 • Gylys

  … Ir dar, gerbiamas Dundukevičiau ?… berods viename savo komentarų užsiminėte, kad balsuojantys, šiandiena, už liberalus yra „vidutinis sluoksnis“ ir kad Jūsų siekiamybė ateityje turėti bent apie 10 proc. po rinkimų ? – tai, jei valstybėje „vidutinis sluoksnis“ bus tik dešimt procentų, plius 5 proc. ypač turtingų, o likę 85 proc. – „runkelių“ – tai studijuokite gerbiamasis istoriją, kurią pamiršę galim vėl pakartoti – „Auroros“ salvė ir važiuo tie 15 proc. „dundukevičių“ gyvuliniuose vagonuose vėl į Sibiro platybes… Tikrai norėtumėt tokio scenarijaus ?…
  … Todėl galvokime gerbiamieji, kaip pasiekti, kad „vidutinis sluoksnis“ sudarytu bent 45 – 50 proc… – nes tik tokios proporcijos gali valstybei garantuoti socialinį stabilumą ir vietą civilizuotų valstybių tarpe…

 • Pingback: Mea culpa. Mea maxima culpa. « Žymantas Baranauskas()