Laiškas Valstybinei Mokesčių inspekcijai

Valstybinės mokesčių inspekcijos
prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos
viršininkui
Modestui Kaseliauskui

Vasario 16-osios g. 15,
01514 Vilnius,
Lietuva

Gerbiamas M.Kaseliauskai,

Rašau Jums norėdamas atkreipti dėmesį į 2011 metų sausio 5 dieną žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bendrovės “Balsas.lt leidiniai”, valdančios įvairias žiniasklaidos priemones, vadovų bandymus priversti jų valdomose žinaisklaidos priemonėse dirbančius žurnalistus ir kitus darbuotojus nutraukti galiojančias darbo sutartis ir dirbti pagal verslo liudijimus.

Mane, kaip žurnalistą, ypač neramina tai, kad žiniasklaidoje pasirodžiusioje informacijoje yra kalbama ne tik apie bendrovės “Balsas.lt leidiniai” vadovų norą, kad jų valdomose žiniasklaidos priemonėse dirbantys žurnalistai ateityje dirbtų pagal verslo liudijimus, bet nurodoma, jog “Balsas.lt leidiniai” direktorė Aušra Kurtkutė teigia, jog jos vadovaujamoje bendrovėje pagal verslo liudijimus dirba visi darbuotojai ir kad tai neva yra teisėta.

Atkreipdamas Jūsų dėmesį į šiuo metu galiojančio Visuomenės informavimo įstatymo ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas, prašyčiau Jūsų paaiškinti, ar žiniasklaidos priemonėse dirbančių žurnalistų ir kitų nuolatinių darbuotojų darbas pagal verslo liudijimus atitinka aukščiau minėtų įstatymų nuostatas.

Jei žurnalistų ir kitų nuolatinių žiniasklaidos priemonių darbuotojų darbas pagal verslo liudijimus prieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams, ar Valstybinė Mokesčių inspekcija ketina imtis kokių nors priemonių prieš žiniasklaidos bendroves, skatinančias jose dirbančius asmenis pažeidinėti Lietuvos Respublikos įstatymus ir netinkamai įforminti egzistuojančius darbo santykius, kartu apribojant minėtų asmenų socialines garantijas ir sudarant prielaidas mokesčių vengimui?

Iš anksto dėkoju už atsakymą,

Artūras Račas

Žurnalistas

Vilnius, 2010 metų sausio 6 diena

(14 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • aušra maldeikiene

  na džiaugiuosi tokia iniciatyva.
  Man irgi labai knietėjo kažkaip pareikšti paklausimą. Cinizmas absoliutus. Taigi ir kiti vadinasi leidiniai tvarkomi taip pat. Yra tekę patirti, kad taip tvarkosi „Panelė“, etc.

  • Nesvarbu

   iniciatyva šiuo klausimu kreiptis į VMI yra abejotina, kadangi civilinių santykių ir darbo santykių atribojimo klausimas, ypač intelektualioje veikloje, yra nevienareikšmis, juo labiau ne VMI moteriškių sprendžiamas.

   • Auksinis kardas

    Iniciatyvos forma gali būti su klaustuku, iniciatyva – vienareikšmiškai ne.

   • WU

    Nemanai, kad šiuo atveju būtų galima „nuolatinio pobūdžio darbo kriterijus“? Nors tai turėtų daryti teismas..

    • Nesvarbu

     WU, keletą metų bendravau su vienu „Omnitel“ vadybininku.Kiek kartų be apsilankydavau, tai pastarasis darbe ir darbe, labai darbštus toks.Prieš gerą mėnesį eilinį kartą kalbėjome.“Esi darbštus, ar gerą algą tau čia moka?-paklausiau. „Tai aš čia su „Omnitel“ sutartį sudaręs, kaip ĮMONĖ“,-išdidžiai atsakė darbštuolis. Tokios pat „įmonės“ darbuojasi ir kokiuose „Ober-haus“ ar kitose „socialiai atsakingose“ Lietuvos Respublikos įmonėse:D

  • mdxacuk

   Jei visi dirbtų su patentais, tai dar būtų pusė velnio. Yra dar blogiau – ant vieno patentininko pumpuojami kelių žmonių uždarbiai, o tie darbuotojai priedo dar sėdi darbo biržos įskaitoj, gauna pašalpas ir nesuka sau galvos dėl PSD ir kitų nemalonumų. Jų net neįmanoma identifikuoti kaip leidinių darbuotojų, nes savo pavardėm jie nesispausdina. Jūs paminėjot labai tipišką pavyzdį, ypač tuo požiūriu vertas dėmesio jų internetinis variantas.

   • nerijus

    Kiekvienas pseudo turi tikrąjį vardą. Nemanau, kad struktūroms jis nėra žinomas ar jos nepasidomi tais, kurių tik „dušelės“ sklando internetiniuose puslapiuose?..
    Pakanka FNTT apsilankyti tuose leidinių grupėse ir manau, kad visos pavardės jiems bus atneštos ant padėkliuko…
    Užtektų ir skambučio…

  • Trakimas

   Turguje žmonės taip pat prekiauja ,turėdami verslo liudijimus.Nieko čia baisaus.Svarbu tik turėti kasos aparatą.Žinoma,reporteriams ,jų gal ir nereiktų.Artūras iškėlė įdomią problemą.

 • Aga

  Kiek yra tekę vartyti įstatymus, tai tokios veiklos kaip žurnalistika vykdyti su verslo liudijimu negalima. Nebent „balso“ leidiniuose ir portale dirba tik vertėjai? Bet ir tai jei žmogus įdarbintas pastoviam darbui, tai ir vertejas pagal įstatymus turi dirbti ne su verslo liudijimu.
  Šiaip „balsas“ bando kartoti „zebra.lt“ praktiką. Ten visi žurnalistai dirba kaip vertejai su verslo liudijimais.
  Taip kad, netvarka labai stipri Lietuvos žiniasklaidoj – tikrai ne išimtis ir žurnalistų atlyginimai bei jų mokėjimo būdas.

  • nerijus

   Aga

   Juk po straipsniais nesiskelbia, jog žurnalistas Grybas Raudonviršis. Visada rasime tik G. Raudonviršis. Patentininkams daugiau ir nereikia- užtenka vardo ir pavardės. Kame pažeidimas?..

   • Aga

    Nerijau,
    verslo liudijimai pagal istatyma už žurnalistinę veiklą nėra išduodami. Išduodami tik vertėjams. Taip visa redakcija patampa „vertėjais“.Šiaip elementoriški vertimai skiriasi nuo interviu,analitiniu straipsniu ar kito žurnalistinio darbo.
    anksčiau norėdami nusukti mokesčius redakcijos žurnalistus formindavo „ant pusės etato ir minimumo“ bei autorinių sutarčių. Dabar kai suvienodino mokesčius autorinių sutarčių ir normalių sutarčių, prasidėjo forminimas ant verslo liudijimų. Tai yra elementari vagystė iš valstybės biudžeto ir tiek. Juk jei žurnalistus galima forminti ant verslo liudijimų, tai galima ir visas kitas profesijas, taip išeina?

    • Trakimas

     Klaidingai formuluojate:)Iš valtybės biudžeto neįmanoma nieko pavogti,nes valstybė jokių pinigų privačių įmonių darbuotojams ,nemoka.Tik tada,kai darbuotojas sukuria kažkokį produktą ir už jį gauna atlygį,valstybė gali tikėtis to produkto dalies mokesčių pavidalu.:)

     • Aga

      Aš gi ir nerašiau, kad valstybė moka, bet ji negauna tos mokesčių dalies, kuri jai priklausytų. Tai ir yra vagystė, kai į valstybės biudžetą sumokama kur kas mažiau nei reiktų.
      Liūdniausia Lietuvoje ir yra tai, kad visi verkiame, kaip mums blogai gyventi, kad pašalpos, išmokos mažos ir pan. O kai reikia mokėti mokesčius, tai pateisiname visus nusukinėjimus, nemokėjimus, vokelius…

     • Trakimas

      O man atrodo,kad vagystė yra neteisingi ir neproporcingi mokesčiai.Kai iš žmogaus atimama net tai,ko jis neturi-tai net ne vagystė ,o plėšikavimas.Kalbu apie PSD duoklę.

 • UFO

  Man įdomu ką veikia Darbo inspekcija? Ar ji neturi reaguoti į tokius dalykus?
  Pvz., dėl „Lelijos“ darbuotojų irgi jokios informacijos iš Darbo inspekcijos dirdėti neteko.
  Ką ji veikia?

 • Benedikta Vaivadaitė

  Labai svarbus laiškas. Nesureagavus į „Valstiečių laikraštyje“ susiklosčiusią situaciją, kiltų grėsmė ir kitose žiniasklaidos priemonėse dirbantiems žurnalistams. Dabar, kai pagaliau einama normalių darbo santykių link ir žurnalistikoje pamažu eliminuojamos autorinės sutartys, pradėti brukti verslo liudijimai yra didelė blogybė.

 • Aras

  Ar neturėtų būti adresuojama Darbo inspekcijai? Ir ko tyli žurnalistų profsąjungos pirmininkas su visiems gyvenimo atvejams pritaikyta fraze – „Tai brokų brokas…“

 • Dundukas

  O, pasirodo, ir „Panelė“ gali būti „patentuota“ :) Televizijose ši praktika, atrodo, irgi ne naujiena.

  Beje, kažkodėl net ir A.Račas dangsto mass media fotografus, kuriuos ne viena redakcija jau pernai „pasodino“ ant verslo liudijimų. Juokingiausia, kad fotografas su verslo liudijimu GALI teisėtai dirbti redakcijose („28. Fotografavimo veikla, įeina į EVRK klasę 74.20, verslo liudijimas suteikia teisę prekiauti jame nurodytomis savo gamybos prekėmis neįsigijus prekybos liudijimo“).

  Tai ir vėl dviguba moralė, dvigubas teisingumas? Gal fotožurnalistika – ne tikra žurnalsitika? O gal atsakymas giliau, gal A.Račo vadovaujamos BNS fotografai irgi dirba su verslo liudijimais? ;)

  • NiekurNeiva

   Nuo 2011-01-01 pasikeitė eilės tvarka 2010-12-27 pakeitimu Nr VA-118:

   28 Esamų statinių restauravimas, konservavimas (x) (įeina į EVRK klasę 41.20) paslauga
   29 Fotografavimo veikla (x) (įeina į EVRK klasę 74.20) paslauga
   30 Knygų įrišimas, apdaila (x) (ST) (įeina į EVRK klasę 18.14) paslauga

 • Mindaugas

  Benedikta, aš drįsčiau paprieštarauti jums. Jeigu zurnalistikoje ir eliminuojamos autorinės sutartys, tai tik labai labai pamažu. Ir tikriausiai visi žino kodėl taip yra – tikrai ne dėl leidėjų iniciatyvos. Dauguma žino kaip lengva Lietuvoje įsteigti įmonę ir vystyti verslą dėl mažų biurokratinių suvaržymų bei mokestinių lengvatų ;) Leidėjams, ypač spaudai, labai sunkūs pastarieji metai, tai turėtume džiaugtis, kad dar turime bent kažką paskaityti (kad ir koks tas turinys būtų). Verslo skatinimo nėra. O kam skatinti žiniasklaidą, jei ji „važiuoja“ ant politikų ir parodo, kiek ir kur jie prisidirbę, o prisidirbusiųjų yra dauguma.
  Gaila tų žmonių, tačiau jie bent turi galimybę dirbti ir užsidirbti, ar geriau emigruoti i didžiąją salą? Pala, kiek mes jau turim emigravusiųjų ir bedarbių..?

  • aušra maldeikiene

   mano asmeninė patirtis man labai aiškiai parodė, kad įsteigti individalią įmonę užtenka geros dienas. Po to jei turi nors lašą smeganų, tai įsigijęs buhalterinę programėlę viską susitvarkai labai greit ir paprastai. Mokesčiai mažiausi Europoje (beje išgirtoje Estijoje pelno mokestis visiems vienodas — 21 proc. — bent taip skelbia jų oficialus tinkalapis). Dabar jau net už golfą ir medžioklę galima reprezentacines skaičiuoti ir mokesčius susimažinti. Taigi, būtent turėdama savo verslą 2000- 2005 metais ir supratau, kaip klaikiai neproporcingai mane plešia šita valstybė, kai pradedu dirbti samdomą darbą, be kurio beje ir verslo nėra. O ponui Mindaugui labai siūlau prieš rašant pažiūrėti kaip atrodome bendrame ES ir Europos kontekte.

   • Dundukas

    vakar į Rygos oro uostą išvežiau savo klasės draugą su žmona ir moksleive dukra, kurie jau 10 metų gyvena Londone.

    Jis statybose dirba „selfemployer“, lietuviškai tai atitiktų verslo liudijimą, draudžiasi tik bazinei pensijai. Jei nemelavo, sakė moka 20% mokesčių ir beveik pusšimtų svarų kas ketvirtį „English-sodrai“. Viskas.

    Jo žmona dirba virėja restorane. Įdarbinta. „Ant popieriaus“ – 1500 svarų, į rankas – £1200.

   • Auksinis kardas

    „mano asmeninė patirtis man labai aiškiai parodė, kad įsteigti individalią įmonę užtenka geros dienas. Po to jei turi nors lašą smeganų, tai įsigijęs buhalterinę programėlę viską susitvarkai labai greit ir paprastai.“ – viską, tai įskaitant pakankamas išsilaikyti (ir gal net pakenčiamai užsidirbti) pajamas?

    „Taigi, būtent turėdama savo verslą 2000- 2005 metais“ – ar netiktų šioje vietoje klausimas kodėl nuostabiojo savojo verslo vystymas nutrūko ties pastaruoju skaičiumi? Juolab, kad stebuklinga buhalterinė programėlė jau buvo įsigyta?

    „…supratau, kaip klaikiai neproporcingai mane plešia šita valstybė, kai pradedu dirbti samdomą darbą, be kurio beje ir verslo nėra.“

    ar tikrai nėra? Ar tikrai-tikrai? Niekada-niekada?

    Kas link plėšimo-neplėšimo, iniciatyvai sužadinti tiesiog priklauso aiški premijos galimybė. Tokia aiški, kad verslumas būtų dalykas geidžiamas. O ne kaskart apspjaudomas. Apgailėtina, kad pasisakiusi asmenybė yra asmeniškai įnešusį savo žymų indėlį į tai, kad taip nebūtų. Ir įdomu, kad šis nesusipratimas dargi neturi nieko bendro su gerovės puoselėjimu, nors pačiai kalbėtojai, akivaizdu, šviečiasi dar ir kaip atvirkščiai!

    Dalinantis rekomendacijomis pasidomėti prieš rašant, siūlyčiau ir pasižvalgyti kokios yra verslumo, smulkiojo verslo skatinimo formos svetur. Apie jas mums jau pasakoja išsikraustę mūsiškiai. Ne mūsų naudai, gerbiamoji.

  • aušra maldeikiene

   O juokingiausia šito Mindaugo kalba apie tai, kad „verslo neskatiname“. Mes Lietuvoje tik tai ir darome jau gerų 10 metų, kad verslą skatiname. Ir mokesčiai mažiausi, ir nerealios išmokos iš biudžeto, ir ES parama (kurią beje Lietuvos verslininkas teikia iš esmės vokiečiai, kur pelno mokestis nepalyginamai didesnis). Net minimali alga tokia nustatyta, kad verslas samdomo darbo sanaudų nepadengia, ir tada jau socialinė sistema DIRBANČIO žmogaus išlaikymą nuo verslo nuima (Lelijos atvejis)ir mokesčių mokėtojams, kurie iš esmės samdomi darbuotojai (faktas, esu čia jau rašiusi) perima. Kažkaip bijau, kad Mindaugas gal yra lietuviškas verslo žurnalsitas, kuris kaip įprasta nė dienos rimčiau nei ekonomikos, nei verslo nesimokė, o šiaip yra išsilavinęs iš prigimties (kaip tas kiškelis — „ar iš balos tas gražumas mano prigimimo?“)

   • gied

    Gerb. Maldeikienei: Skaičiuoti reikia bendrą aplinką, o ne vien pelno mokestį. PVZ eilėje šalių nėra pelno mokesčio reinvestuojamam pelnui. Eilėje šalių egzistuoja verslo formos, apmokesdinančios įmonės pelną 1x o ne 2x ( Pelno mokestis ir GPM kaip UAB Lietuvoje).
    Indviduali įmonė 2004 metais TIKRAI nėra tas pats, kad indviduali įmonė po naktinių reformų. Kur nėra jokių garantijų, kokias turi samdomas darbuotojas.

 • NiekurNeiva

  Individualiai veiklai – 3 kartus mažesnis pajamų mokestis
  http://www.finmin.lt/web/finmin/naujienos?erp_item=naujiena_001513

  Tax.lt naujienlaiškis 01/2011
  … „Už 2010-uosius ir vėlesnius metus individualia veikla užsiimantys asmenys mokės tris kartus mažesnį gyventojų pajamų mokestį – daugumai veiklos rūšių jis sumažintas nuo 15 proc. iki 5 proc. Toks ženkliai mažesnis mokestis, mokamas metų pabaigoje tik nuo realiai gaunamų pajamų, kai nereikia įregistruoti jokios įmonės – tai daug patrauklesnis būdas nei verslo liudijimas, už kurį reikia mokėti fiksuotą, nuo rezultato nepriklausantį mokestį. Kartu tai – gera alternatyva individualiai įmonei, kuri yra juridinė forma, likusi iš praeities, kai įmonė tebuvo vienintelis būdas (be verslo liudijimo) imtis verslo. Ši alternatyvi galimybė turėtų paskatinti individualia veikla užsiimančių žmonių iniciatyvumą. Kartu tai paskata ir tiems, kurie norėtų užsiimti tokia veikla, bet dvejoja, nes nežino, kaip seksis. Iki šiol gyventojų pajamų mokestis nuo pajamų, gautų vykdant individualią veiklą, buvo mokamas dvejopai – deklaruojant veiklos rezultatą ir mokant nuo jo 15 proc. pajamų mokestį arba įsigyjant verslo liudijimą, jeigu jis tokios rūšies veiklai išduodamas. Pastaruoju atveju pajamų mokestis yra fiksuotas, o jo dydį nustato savivaldybių tarybos. Nors fiksuoti mokesčiai gali atrodyti patraukliai dėl savo paprastumo, visgi yra keli su tuo susiję nepatogumai. Visų pirma, tokie mokesčiai turi būti sumokami iš anksto. Antra, fiksuoti mokesčiai nepriklauso nei nuo to, kiek vykdant veiklą gaunama pajamų, nei kiek patiriama išlaidų, dažnas verslo liudijimo turėtojas „permoka& ldquo; mokesčius, lyginant su realiu pelnu, kurį uždirba iš veiklos. Tačiau vis dar nėra populiaru vietoje verslo liudijimo rinktis pažangesnę ir dažnu atveju pajamas labiau atitinkančią mokesčių sumokėjimo formą – kartą per metus deklaruojant pajamas ir sumokant mokesčius nuo realaus veiklos pelno. Praktiškai tam tereikia Valstybinėje mokesčių inspekcijoje užregistruoti savo veiklą, t.y. užpildyti prašymą įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą, po ko išduodama Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažyma. …“

  • gied

   NiekurNeiva : Indviduali veikla gerai, bet 1. Laisvosioms profesijoms paliekami tie patys 15% mokesčių (GPM).2. Nepriskaičiuotas PSD 3. Nepriskaičiuota SODRA, kuriai (berods) vėl nebėra lubų, kas daro indvidualią veiklą (ne pagal verslo liudijimą) ne tiek patrauklią tiems, kam iš principo ji ir yra skirta – atskirai dirbantiems srities profesionalams, kuriems nereikia didelių investicijų į darbo vietas. 4. Apskaita ganėtinai įdomi…
   Beje. Kalbos apie tai, kad fiksuoti mokesčiai nėra taip patogu: Indvidualioje veikloje yra sodros mokesčių ir PSD avansinis mokėjimas (dalinis), kur permokas metų gale gali susigražinti, nors sodros turbūt ne.

 • Valentinas

  Klauskime tiesiai šviesiai:
  Kaip įformintas ir kaip atlyginimą gauna Tomas Čyvas?

 • iš žiniasklaidos katorgos

  o aš mielai dirbčiau pagal verslo liudijimą, jei darbdavys, kuriuo galėčiau pasitikėti, netaupytų tik savo pinigų, o prisidėtų ir prie mano gyvenimo kokybės kėlimo padidindamas užmokestį taip, kad šiek tiek sutaupytų, o mano pajamos padidėtų (atskaičius visus mokesčius pagal liudijimą, žinoma). ir visa tai – ne iš godumo. todėl, kad pinigai nebyra, skaičiuoti tenka kiekvieną centą, apie normalias atostogas kur nors išvažiuojant, kiną, barus ar pietus kavinėj, kokius mokymosi kursus tenka tik pasvajoti. ir velniop tas socialinis saugumas. kai ateis pensinis amžius, nebebus nei sodros, nei pensijos. nusivylimas valstybe ir „socialiai atsakingais“ darbdaviais yra toks didelis, kad norisi žengti jų apgaulėmis grįstu keliu. sakau, gal tikrai lengviau bus.

 • Kestas

  Artūrai, užskaitau!
  Ar bus ir „popierinis“ laiško variantas? :)

 • Laikrodukas

  Taip, bet tai – ne blogiausias variantas. Minimame leidinyje „Penelė“ ne visi dirba su patentais, kai kurie – visai be jokių popierių, kitaip sakant – viskas vokelyje.

 • Trakimas

  Visiškai pritariu Artūro iniciatyvai.

 • Mindaugas

  Gerb. Artūrai, kartas nuo karto prisėsdavau paskaitinėti jūsų įrašų, jie būdavo įdomūs ir aš galvojau, kad esate teisingas žmogus – pasirodo, labai klydau. Išimti nieko neįžeidžiantį, bet, galbūt, nepatogų komentarą yra žema. Jums turėtų būti gėda. Jūsų blogas, tai laikotės pozityvių komentarų principo? Ar nepatiko, kad blogą žodį parašiau apie valdžioje esančius jūsų draugus? Toks jūs ir „objektyvusis“ žurnalistas!
  Ačiū.

 • Suprantu Artūro susirūpinimą. Tačiau tai yra problema ne vien žurnalistikoje… Didelė dalis draudimo kompanijų taip pat „įdarbina“ žmones…

 • lv

  Dar pridėkim ir tą (Artūro paminėtą; mokesčių vengimo) aplinkybę, kad toks darbas, kai darbuotojas neva dirba pagal verslo liudijimą yra neleistinas, KAI darbo rūšis sutampa su viena iš įmonės faktinės veiklos rūšių. Tas nelemtas iksiukas (x) „Dėl Verslo liudijimo formos ir individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, klasifikatoriaus patvirtinimo išraše“ prie EVRK klasės, kuris reiškia:
  „Verslo liudijimas nesuteikia teisės parduoti savo gamybos prekių ir teikti paslaugų įmonei ar kitam juridiniam asmeniui, jeigu veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšis yra viena iš veiklos, kuria verčiasi įmonė ar kitas juridinis asmuo, rūšių“.
  Taigi, medalininką su verslo liudijimu, dermantininio Čyvo nominacijos medaliui pagaminti, balsas.lt tikrai gali (nu)samdyti, tačiau žurnalisto ar „vertėjo“ (dirbančio žurnalistinės rūšies ir pobūdžio darbą; verčiančio ir vartančio lapus pavyzdžiui…) su verslo liudijimu — NE; tai būtų neteisėta ir reikštų nelegalų „mokesčių „optimizavimą“ jų (iš)vengiant (darbas apmokestinamas didesniu tarifu, nei veikla pagal verslo liudijimą). Net jei tai individuali veikla, tai būtinas *savarankiškumo* požymis:
  „t.y. toks gyventojo santykis su kita sandorių, sudaromų vykdant veiklą, šalimi, kuris iš esmės skiriasi nuo darbdavio ir darbuotojo santykių. Gyventojo veikla yra savarankiška, kai jo santykiuose su kita sandorio puse nėra būdingų darbo santykiams požymių (susitarimo dėl darbo apmokėjimo, darbo vietos ir funkcijų, darbo drausmės, atostogų ir pan.), gyventojas pats sprendžia su savo veikla susijusius klausimus, pats dengia savo išlaidas, susijusias su veiklos vykdymu ir kt.“

  Tik tokiu atveju tai laikytina individualia, o ne darbo santykių esmę atitinkančia veikla. IV mokesčių tarifas dar irgi yra kiek mažesnis, o kartu egzistuoja galimybės tuos mokesčius dar paoptimizuoti, t.y. visumoje jų neteisėtai vengti…
  Visa tai apibendrinus, Artūras tikrai pa(si)rinko labai tinkamą laiško adresatą.

 • sim

  argi tai kazkokia naujiena? „verteju“ ir „fotografu“ nors vezimu vezk ir reklamos, ir viesuju rysiu agenturose. autoriniu sutarciu kioskeli uzdare, beliko verslo liudijimai. paprastas klausimas: kodel sitoje valstybeje visi zino apie nusikalstama veika, bet niekas nesiima jokiu veiksmu?

 • Respondentas

  Nematau skirtumo tarp žurnalistų ir kitų darbuotojų. jei net ir darbas „intelektualus“ tai nemanau, kad skiriasi nuo krūvos projektuotojų sėdinčių architektų, projektavimų, statybinėse įmonėse, nematau skirtumo tarp buhalterių, sėdinčių buhalterinėse įmonėse, vadybinykų sėdinčių begalėje marketingo padalinių ir t.t. Tai taip pat darbas. Kodėl negali būti taikomas toks pats principas kaip ir Balse?

 • Lina Pečeliūnienė

  Labai ačiū, Artūrai. Tu visąlaik laiku ir pilietiškai stoji teisybės pusėn. Būdavo, aš anksčiau egoistiškai pagalvodavau: nereikia kištis, čia jų vidaus reikalas, o dabar kaip smagu jausti paramą. Visi „Valstiečio laikraščio“ žmonės susicementavo, steigiam profsąjungą. Darom viską, kas tik įmanoma. Ir apskritai, jaučiamės kaip per Sausio 13-ąją. Čia kova ne dėl pinigų, net ne dėl socialinių garantijų, čia kova dėl teisybės. Kad nebūtų žurnalistas trypiamas vergas, skirtas užsakomiesiems straipsniams.

  • Lina, nėra už ką dėkoti. Kaip ne kartą esu sakęs, ginu save, nes nieko daugiau nemoku.

   Beje, tikiuosi kolegos T.Čyvas ir A.Brazauskas jus taip pat visokeriopai remia ir palaiko.

  • Nesvarbu

   Lina, o kokios profesinės sąjungos sudėtyje būsite, LŽS, t.y. p. D.Radzevičiaus?

  • Dundukas

   na jei kova ne dėl pinigų, tai tada jauskitės ne kaip per sausio 13-ą, o kaip per 1863 metų valstiečių sukilimą!
   ;-)

  • Sapnas

   Nuojauta sako, kad po to, kai „“Valstiečio laikraščio” žmonės susicementavo, steigiam profsąjungą“ – savininkai padarys labai radikalų sprendimą, ir žurnalistai sėdės prie geldos.

 • Lina Pečeliūnienė

  Mes irgi apskundėm ir Darbo inspekcijai, ir Mokesčių inspekcijai. Dabar jau niekas iš savininkų atstovų su mumis neateina kalbėtis. Sako, sutrikę, daro pauzę, kol kitą savaitę grįš iš kurortų Miknius (sūnus), tada svarstys, kokių priemonių imtis. Beje, Balse didžiausia viršininkė yra Vitalija Vonžutaitė, tik niekas nežino, kokios oficialios jos pareigos.

  • aušra maldeikiene

   Man malonu, kad, p. Lina, kažko ėmėtės, bet labai neblogai prisimenu jūsų pačios patyčas, kai panašūs dalykai jums buvo aiškinami jau prieš 5 metus (o viename susitikime planetariume ir prieš 10 su uodegėle metų). Nesu pastebėjusi, kad pvz. jūsų vyras kažkaip susivoktų tame, ką daro Seime tiek su pačiu normaliu Lietuvos verslu (kurį beje tokios vadinamojo verslo praktikos ir pakerta), ir su ekonomikos fuinkcionavimu apskritai, kur pusiausvyros išsaugojimas yra viena sudėtingiasių užduočių. Dėl esmos padėties Lietuvos ekonomikoje labai didelė kaltė tenka Lietuvos žurnalistikai, kurios verslo žurnalistikos supratimas yra perrašinėti paties verslo paruoštus pranešimus spaudai bei verkti (kaip kad čia esantis Mindaugas) apie skriaudžiamą verslą. Tai sėkmingai darė ir „Valstiečių laikraštis“. Kartais paskaitydavau. Buvo gėda. Kartais graudu.

   • Valentinas

    Pamenu, kai Maldeikis buvo ūkio ministras ir kažkas išklausęs eilinį aistringą Maldeikienės pasisakymą apie tai kokia durna valdžia, pabandė atsargiai užsiminti, kad Aušra turi tiesioginį priėjimą prie valdžios (tarkime per Maldeikio skrandį), tai Maldeikienė audringai pareikalavo atskirti Maldeikienę nuo Maldeikio viešojoje erdvėje.
    Dabar gi, pati Maldeikienė naudoja tuos pačius ginklus.

 • Lina Pečeliūnienė

  Ne, nei Čyvas, nei Brazauskas mūsų neremia. Mes šaip jau neturime ryšio su balsistais.

 • Lina Pečeliūnienė

  O yra dar balsistų, kurie pyksta ant mūsų, kad mes visą bendrovę sužlugdysim ir visi taps bedarbiais. Vienas toks iš pardavimų skyriaus mane „auklėjo“, įrodinėjo, kad reikia apgaudinėti „tokią“ valstybę.

  • Valentinas

   Manau, kad giliai širdyje balsistai jus remia. Galvoju gal steigti pilietinį judėjimą kovojantį už socialines garantijas Čyvui?

 • Lina Pečeliūnienė Aušrai Maldeikienei

  Miela, Aušra, aš esu liberalių pažiūrų ir visai nemanau, kad reiktų pliekti verslą kaip klasę. Šiaip (jei nesielgtų kaip su vergais)nenorėčiau net profsąjungos, nes pagal savo įsitikinimus siekiu, kad verslininkas normaliai tartųsi su savo samdiniais, investuotų į jų protą, poilsį. Dirbau pas Žiemelį ne myliu jį kaip savo vaiką ir net žaviuosi jo verslumo gabumais. Beje, dėl FLY-lalo jis visiškai teisus, tik reikėjo jam savo (beje ir valstybės) interesus ginti teisėtomis priemonėmis, nevaikščioti pro užpakalines duris, nenumušinėti ministrų laikraščio staripsniais. Ir, durniausia, kad jis vis nori nusipirkti partiją. Iš pradžių Valinsko, dabar Vagnoriaus. O per tuos durnus ir neteisėtus sumanymus pats ir žlunga. Net savo komentaruose tyčia rašinėdavau jam užuominas, kad verslui naudinga veikti sąžiningai ir socialiai atsakingai.

 • titi

  norėčiau atkreipti dėmesį į kalbos klaidą. Jums, „kaip žurnalistui“, reikėtų vengti tokių elementarių klaidelių. Ką reiškia „neramina“. Gal kad „kelia nerimą“? Ar kad kažkodėl turėtų jus raminti, bet neramina?
  O dėl turinio – kodėl žurnalistai turėtų būti išskirtiniai? kodėl jiems neturėtų būti taikomi tokie patys principai kaip ir kitiems mirtingiesiems? Ar todėl, kad jie bet kada ir dažniausiai be jokios atsakomybės gali apspjaudyti, apšmeižti, primeluoti? Pašantažuoti ir reketuoti? Apsivalykit pirma patys

  • mielas(a) titi, ačiū už kalbos pamokas. O dėl turinio, tai nelabai supratau, ką norite pasakyti. Gal žiūrėdamas(a) į klaidas, pamiršote sekti mintį? Ir kai kalbate apie šantažą ir melą, būtų gražu su konkrečiais pavyzdžiais. Nes dabar labai jau dundukiškai skamba…

  • mdxacuk

   Tai dabar jau kai kuriuos ne tik šiaip „neramina“, bet net ir ūmiai „suneramina“.

   Visada galvojau, kad žmogų su normaliu lietuvių kalbos jausmu nuo tokių išsigimėliškų konstrukcijų turėtų sutampyt. Nes tai yra ne kas kita, kaip vertalas iš tarybinės biurokratinės rusų kalbos. Bet kur tau – 2003 metų „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ jis jau eina kaip normalus lietuvių kalbos žodis, nors iki tol traktuotas kaip neteiktinas (aišku būtent ta idiotiška prasme).

   Tad formaliai p. Račas kalbos taisyklių nepažeidė.

   • Fredis*

    Mane ryte pradėjo tampyti nuo „prašyčiau Jūsų paaiškinti“. Galima pasakyti paprastai: „prašau paaiškinti“.

    • kad taip imtų ir užtampytų negrįžtamai…visam laikui… gal ką nors parašyti? gal padės?

     • Fredis*

      Artūrai, su švente, R.Paksas reabilituotas. Parašykite straipsnelį apie tai.
      Gal galiu visus skaitančius Tinklaraštį nuo Jūsų perduoti visiems geros valios žmonėms pačius nuoširdžiausius linkėjimus?

     • dundukų, o ypač pasižymėjusių, paslaugomis nesinaudoju.

     • Valentinas

      Fredi,
      Reabilituotas? Strasbūrs nusprendė, kad jis nereketavo su sėbrais privačios įmonės akcijų?

     • lida

      Akcijos, akcijos… tai tik antikonstitucinio perversmo, ką anot Pakso konstatavo EŽTT, dalis.

     • WU

      Fredi, nejuokink.

     • stellar penny bun

      The Court declares unanimously the complaint under Article 3 of Protocol No. 1 in so far as it concerns the applicant’s removal from office or his ineligibility to stand for election as President of Lithuania inadmissible;

     • Valentinas

      Lida,
      Laimai, mes abu suprantam, kad kas yra anot Pakso dar nėra iš tikro.

 • Zinote ka manau, pamatai protinga zurnalisto kurini, tada mastai is kur isiverte. Kokios problemos dauguma zurnalistu yra ne zurnalistai, bet vertejai. Gali vertejo verslo liudijimus issimti kam cia bangas kelti.

 • mumu

  Paremiu valstiečius, tačiau yra vienas bet. Žurnalistinį darbą visgi galima dirbti pagal VMI išduotą pažymą (Individualios veiklos vykdymo pažyma). Pats moki VISUS mokesčius, kurie iki šiol buvo panašūs kaip ir gaunant užmokestį pagal autorinę sutartį. Tik viena bologybė Pažymos – negali „suktis“ vienoje ir toje pačioje darbovietėje.

 • vytauts-Linai

  Aš nesuprantu,nejaugi jūs ten Valstietyje nematote,kad jei dirbsit sąžiningai ir mokėsit visus mokesčius jūsų laikraštis turės kainuoti bent 5 litus.Per jūsų vyrą ir kitus ten sėdinčius saudą bandoma visais įmanomais būdais sužlugdyti.Niekam per tokį trumpą laiką nebuvo tiek padidinti mokesčiai kaip spaudai.O esant krizinei situacijai kelti kainas tai iš karto reikia pasiruošti virvę.Tad kalti ne Balso šeimininkai o konservatoriai su savo naktinėm mokesčių reformoms.Ačiū Kubiliui už suteiktą laimędirbti pagal verslo liudijimą.Dėl vieno jūs teisi- su žmonėmis balse niekas nesiskaitė,gal jūsų streikas ir įlies gaivaus vėjo išvaduos kai ką iš vergijos

 • Valentinas

  Ši kova kelia liūdnų minčių. Paprastai, tokios kovos laimimos tik tuo atveju, kai jos tampa viešos. Prisiminkime, kad ir mėsos sūdytoją, kuri sūdė mėsą už vokelį Uspaskicho, kuris šventė jubiliejų, kuriame su šeima maloniai lankėsi Račas, fabrike. Ponia dar laikėsi, kol jos byla buvo viešumoje. Dabar gi, ji užmiršta, Čilinskas jos nebegina, niekas nebepriiminėja į darbą, prarado sveikatą, tikėjimą valstybe. Gailisi, kad apskritai prabilo. Bet čia ne apie tai.
  Kadangi Uskaskich draugauja ir baliavoja ne su visais žiniasklaidos atstovais, didelė dalis žiniasklaidos buvo pakankamai piktai nusiteikus ir ilgai laikė mėsos sūdytojos atvejį viešumoje. Šiuo atveju, dauguma žiniasklaidos pati neskaidriai apmoka žurnalistų darbą, todėl nebus suinteresuota viešinti įvykį, nes tai atsisuks prieš ją pačią. Būtent todėl net atskirų šviesuolių tokių kaip Račas pastangos greičiausiai neduos naudos.

  • egriseus

   Lina Pečeliūnienė paminėjo Vitaliją Vonžutaitę, tad, regis, ir čia Uspaskicho kai kas kyšo.

 • Lina Pečeliūnienė vytautui

  „Valstiečių laikraštis“ 2008-aisiais prisidarė skolų beveik iki milijono (dėl Žiemelio sprendimo plėstis), o būtent per krizinius 2009-uosius taip susispaudėm (ir direktoriaus Kęstučio Petrauskio dėka), kad metus baigėm be skolų. Taigi valdžios mokestiniai sprendimai, sutinku, skaudūs spaudai, bet tikrai nepražūtingi. Beje, mes tada visi pritarėm direktoriaus sprendimui spaustis, mano pačios alga turbūt mažiausia iš visų žurnalistų. O paskui išmetė Petrauskį už neveiklumą (jis nenorėjo reketuoti valstybės institucijų ir nekentė kvailų trypiamųjų straipsnių, kuriuos rašydavo Žiemelio „torpedos“). Ir atėjo Žanas Panovas. Aišku, jis vykdė vėl sukilusį Žiemelio norą plėstis. Mes viską tiesiai sakėm, kad ta plėtra su „Gimtuoju kraštu“, dviem internetiniais pasibaigs blogai, bet Žanas varė be atodairos. Pardavimų ir marketingo skyrius kišdavo vis naujais žmonėmis, mes net nespėdavom susipažinti, o jau atleidžia, veda kitus. Žurnalistų nedaugino, nes buvo tokia Žano nuostata: kam ta kokybė, kas rūpi skaitytojams – tik Kedžio istorija.

 • Sapnas

  Gyvename iškreiptų veidrodžių karalystėje. Ir ne vien iš blogos valios. Tenka pabendrauti su leidinių savininkais, išgirsti apie padėtį, skaičius, o vėliau kartais tenka pabendrauti su nuostolingų leidinių redaktoriais, žurnalistais ir patirti jų stebinantį ‘mandrumą’. Iš tikro tas skirtumas labai ir labai stebina: vienoje pusėje – susirūpinimas, mintys, kaip išsilaikyti, kas bus toliau, o kitoje – susireikšminimas, puikybė, manymas, kad viskas daroma gerai. Ar iš tikro gerai?

  Manau, kad daugelis samdomų redaktorių, žurnalistų yra AKLI dabartinėje žiniasklaidos situacijoje. Visiškai akli (ir nepykite dėl tokių žodžių, tai tiesa). Ne jie dėl to kalti. Patys leidinių savininkai nesako jiems apie realią padėtį, tarsi gėdinasi, neišsiduoda, mano, kad finansai vien jų reikalas, o redaktorių reikalas – vien turinys. Bet tai iškreipia padėtį.

  Sutikite, kad redaktoriai, žurnalistai kitaip mąstytų apie savo darbą, apie rinką, apie savo norus, žinodami, kad jau 1-3 metus yra dotuojami ir nesugeba išsilaikyti rinkoje. Kitaip mąstytų ir apie turinį – nejučia kiltų klausimas: kažką mes darome ne taip, kad nesugebame išsilaikyti. O dabar procesas veikia taip: žurnalistai dirba, nežinodami apie mln. nuostolius, mano, kad viskas gerai, o vieną dieną sužino, kad kelis metus nuostolingas leidinys uždaromas. Arba parduodamas. Arba pasiūlomi verslo liudijimai.

  Maištas, kilęs VL, viena pirmųjų kregždžių, kurios apnuogins prastą popierinės žiniasklaidos padėtį. Nemaloni tiesa, bet, atrodo, ji pamažu žlunga. Ir dėl vadybinių sprendimų, ir dėl kuriamo turinio, neatitinkančio žmonių poreikių. Dar vienas smūgis jai – nuo Naujų 20 proc. pabrango popierius. Tai neš kas mėnesį nuostolius.

  • Auksinis kardas

   Įdomios mintys. Reikėtų gerai pagalvoti, norint sugalvoti kuri popierinė žiniasklaida šiandien, tarkime, mane patį tenkina. Praeinu pro leidinių lentynas kaip pro svetimybes, patyčias iš leidybos. Aišku, žiniasklaida keliasi į nemokamas virtualias erdves, tačiau itin sunku su doru turiniu abiejose virtualumo pusėse…

   Štai ir plakasi skaitytojai po tinklaraščių kampučius, stumdosi su fredžiais (nieko asmeniško).

  • Mano kukliu supratimu problemos yra kitur. Tikiu, kad Artūras Račas nesutiks su manimi, tačiau manau, kad Lietuvoje paprasčiausiai nėra žinių konkurencijos. Pasklaidykite spausdintus skirtingų regionų laikraščius – visur žinios tos pačios. Viena, kita naujiena regioninė… O jei panagrinėti nemokamo turinio prieinamumą internete? alfa.lt, delfi.lt, balsas.lt, lrytas.lt – na, visos žinios tos pačios, tik puslapių dizainas kitoks. Žinoma, yra viena kita kitokia žinia, bet tai yra tik maža dalis. Ne dėl to pasirenkamas vienas ar kitas portalas, ne dėl skaitomi vieni ar kiti laikraščiai. Rinka perpildyta tuo pačiu, jau nebeoriginaliu turiniu… Dėl to vyksta natūralūs procesai – kas nesugeba konkuruoti, tas išnyksta. nenorėdami išnykti, imasi nelabai teisėtų veiksmų. Praktiškai tas pats vyksta visose srityse

 • Lina Pečeliūnienė Sapnui

  Jeigu viskas būtų taip, kaip Jūs sakote, tai Balsas neleistų popierinio niekalo Balsas. savaitė. Arba to Ekonomika.Lt, kurio kiekviename straipsnyje privaloma Vagnoriaus arba Žiemelio nuomonė. Juk normaliai per krizę turėjo būti daug leidinių bankrotų. Klausimas ir yra tas: kokie pinigai ir kokiu tikslu išlaiko visokius niekalus?

 • Sapnas

  Auksinis kardas užgriebė problemos esmę: „Praeinu pro leidinių lentynas kaip pro svetimybes“. Arba kitaip tariant, leidinių turinys neatitinka poreikių žmonių, galinčių leidinį pirkti. T. y. ne apskritai visų žmonių poreikių, o būtent – galinčių pirkti, prenumeruoti. Tai labai esminis skirtumas.

  Žurnalistams daug lengviau tenkinti v i s ų poreikius, o tada tas tenkinimas yra lėkštesnis, bulvariškesnis, užkabinantis primityviausius instinktus. Todėl problema: leidinys tinka v i s i e m s, bet daugiau uždirbantys (tuo pačiu kitokių poreikių) žmonės jo neperka ar perka mažai. Žurnalistai neretai skelbia: „Mes darom gerą leidinį“. Kam gerą? Ar žmonėms, galintiems pirkti? Ar skurstančiai prastuomenei?

  Ir ši problema remiasi ne į leidinių savininkus. Jie lengvai pripažįsta problemą, sako: „Teisingai, tik kaip pakeisti?“. Problema labiau remiasi į visą funkcionuojančią sistemą: į žurnalistus, kurie „labai ambicingi“, į redaktorius, kurie „labai labai ambicingi“. Tas žmogiškasis faktorius. Kartais atrodo, kad leidiniuose padėtį iš tikro valdo ne savininkai. Neretai jie bijo išbalansuoti sistemą. Kol pavyksta gauti pinigų iš kitur ir kompensuoti milijoninius leidybos nuostolius, tol padėtis nekeičiama, visi plaukia laukdami ekonomikos, tuo žiniasklaidos, pagerėjimo.

  Bet besivystantis internetas visgi privers keistis. Arba bankrutuoti, parsiduoti.

 • Ramunė

  L.Pečeliūnienė rašo: „Šiaip (jei nesielgtų kaip su vergais)nenorėčiau net profsąjungos, nes pagal savo įsitikinimus siekiu, kad verslininkas normaliai tartųsi su savo samdiniais, investuotų į jų protą, poilsį“.
  Išeitų, kad profsąjunga – tai jau „nenormalus“ tarimasis su verslininkais? Kai toks supratimas, nenuostabu, kad verslininkai tų profsąjungų kaip velnias kryžiaus bijo…

  • Auksinis kardas

   Ramune, profsąjunga dalykas normalus, tačiau jos atsiradimas yra tam tikro reiklumo įkūnijimas, kuris buvo nepakankamai tenkinamas iki jos atsiradimo. Formalizuota institucija.

   Tuo tarpu Lina apgailestauja dėl glaudesnio tiesioginio ryšio, tarpusavio supratimo ir pagarbos trūkumo – kurie, būdami betarpiškesni ir gal net nuoširdesni, tikrai gali turėti savų pranašumų. Turiu prisipažinti, kad ir mane patį žavi ir domina socialinių ir ūkininkavimo dalykų suderinimo sėkmės istorijos: nutikusios, ar galimos nutikti. Manau, kad tame slypi didelės galimybės.

 • lv

  Na va, alfa.lt kažkodėl nepublikavo šio laiško, tik „deja vu“. Tema, esmė panaši (mokesčių vengimas, vagystė), o publikavimas selektyvus (galima būtų net įtarti, kad abejingai žiūrima į žiniasklaidos ir skaidrumo, legalumo joje problemas…) Ir kas galėtų paneigti, kad…?

 • Įkvepia, kad žurnalistai ėmėsi „runkelių“ veiklos metodų. Iki šiol savo darbo teisių gynimu rūpinosi ir profesinių sąjungų veikloje dalyvavo dažniausiai tinginiai, nevykėliai, kuriuos kamuoja sovietinių laikų nostalgija. Nepriimtini yra net ne tie, kas imasi šios savo teisių gynimo formos, pati forma yra blogis.
  Būtent taip masto 3/5 visuomenės ir būtent toks požiūris vyrauja žiniasklaidoje, politikoje, versle. Nebus lengva, jei valstiečiu laikraščio žurnalistai nuspręs kurti profesinę sąjunga, tad Linai ir kitiems šios iniciatyvos nariams linkiu dvasinės stiprybės.
  Beje, kai p. A. Račo blogo mintys, Linos ir kitų komentarai atsispindės plakatuose laikomose jų rankose, tai bus ženklas, kad pradedame susigrąžinti mūsų valstybę.

  Tikiuosi, kad tai įvyks visai netrukus.
  Na o jei prireiktų patirties ir paspirties kuruiantis, mielai pasidalinsime tuo, ką turime.

 • Antanas Ališauskas

  Puiku, Lina, – visada buvai principinga, drąsi ir niekada nekeitei pažiūrų. Atpažįstu tave, senai matytą… Šaunuolė. Linkiu ir tau, ir visiems žurnalistams, kovojantiems už savo teises, sėkmės.

 • Genpre

  „Valstybinė mokesčių inspekcija“ – kas tai? Ar tik ne ta landynė, kur rimti ponai ir solidžios tetulės „iš algos“ nuosavus penkiaaukščius statosi, tituluoti net po kelis :)))
  Rašyti jiems laiškus reikia ant tam tikro popieriaus – tada galima tikėtis tam tikros naudos iš Jūsų laiškų minėtiems ponams. ;)

  • Auksinis kardas

   Čia atseit pilietiškas komentaras?

   • Genpre

    Čia kaip ir patikrintas reikalas – atseit lietuviška nūdiena – atseit – visi žinom, bet padaryt nieko negalim. Atseit …
    Truputį ne į temą (o vis dėl to) – kur dabar tie kvailiai, tikėję šventąja mergele Dalyte Grybauskiete? Skaitau Juozą Erlicką ir atsidžiaugt negaliu – blaiviai mąstantis lietuvis Lietuvoje – tokia retenybė, sakyčiau prabanga šiam laike.
    Klausimas kitas iš tiesų – kiek ilgai išliksi avinų bandoje ne avinas būdams?
    Auksinis karde, linkėjimai.

    • romas

     O pats, Genpre, profilaktiškai pasipyksti su įstatymais, kad avinu nebūtum? Nu ten nup…ini ką nors, ar panašiai?

     • Genpre

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Bobutė

      Sveikas Genpre,

      kaip laikotės?

     • Genpre

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Genpre

      Labas Bobute,
      Aciu, gerai – sausis – ramybes metas. Kaip Jus?

 • Pingback: Blogerių tarpusavio tenkinimo savaitė: Rokiškio iniciatyva()

 • Anarchistas

  Nemanote, kad p. racai labai jau kisates tenai – kur jums ne vieta, o kas jus toks, kad skundziate savo kolegas is kitos media grupes? Ir kas jus per vienas, kad VMI turetu sureaguoti i jusu laiskus, prasymus??? Kazkada jus laikiau garbingu, solidziu ziniasklaidos vilku – su tokiu pigiu – prasto skonio triuku jus kaip neskanu kvapa skleidziantis dzinas isgaravote is mano + kolegu atminties visiems, visienms laikams… P/S Atrodo, kad esate tikras lietuvis – pasigardziuodamas deginate kaimyno nama. Labai skanu? Ar jau uzteks? Gal dar chilli kecupo uzpilkite ir sulauksime antrosios laisko VMI bosui dalies??? Begediskas – nukvakusio bei ideju pritrukusio blogerio zingsnis, p. Racai…

  • mielas anarchiste, ne tamstos reikalas, kur ir kaip kišuosi. Todėl varykite iš čia ir geriausiai niekada negrįžkite. Nes man visiškai nusispjaut, kuo tamsta mane laikote. Uostykite pas Čyva, jei čia kvapas nepatinka.

 • ar

  VMI atsakymas
  http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10820574

  Atsakymas Genpre – ne, VMI tai ne landynė.

  • Genpre

   ar,
   Gerbiu Jusu pozicija, bet pasiliksiu prie savosios (patirtis … patirtis…).

 • Pingback: Piktiems redaktoriams, siūlantiems verslo liudijimą, bus išsukinėtos kojos()

 • Laisvas

  Gerbiamas, A. R.

  Kaip jūs manote, jeigu žurnalistas puse etato dirba žurnalisto darba, o kitą pusę(gal net pusantro arba du) pvz.: laisto gėles redakcijoj, kuria horoskopus, pina verbas ar dar ką nors ir už tai gauna solidų atlygi, darbdavys jam pilnai apmoka lovadienius ligos atveju, apmoka pilnai atostogas, ar tai yra absoliutus blogis?
  Na sakykim tai šiek tiek gudru, bet yra kita medalio puse. Po tokių mokestinių reformų tauta skursta, verslas bankrutuoja, o valdžia puotauja(priedai, premijos etc.), viešojo sektoriaus valdymo efektyvumas katastrofiškas. Jūs kadanors buvote kokioj ministerijoj arba savivaldybej? matėte kaip ten dirba valdininkai ir kokie jie kompetetingi? Žinote kiek ten dirba švogerių, pusbrolių ir žentų? Atrodo ne ofisas, o taboras. Jau nekalbu apie visas privilegijas, mokyus egzotiškose šalyse. Apie parmentinei veiklai(aferoms) skirtus pinigus… nenoriu keiktis.
  Pasakykite kodėl verslas ir darbuotojai turi dalintis su tokia išlaikytinių armija? Darbo santykiai yra privatus susitarimas tarp darbuotojo ir darbdavio. Darbuotojas gali rinktis, gauna daugiau, bet su žodinėm socialinėm garantijom, arba gauna daug mažiau su rašytinėm soc. garantijom. O ką darbuotojas veikia darbo metu ar po darbo, čia jau jo ir darbdavio reikalas. Be to darbuotojas gali dirbti ir po 12 val. jeigu nori, kitu atveju darbo kodeksas jį varžo. Niekas pistoleto į galva neremia ir neverčia pereiti prie patentų, kaip čia bando pateikti žurnalistai. Darbo rinka laisva, tad jeigu tu esi toks afigienas profesionalas, be duonos tikrai neliksi.
  Kuo skiriasi gariūnų spekuliantas dirbantis pagal patentą nuo žurnalisto, sekretorės ar valytojos. Vienas moka mažiau mokesčių, kitas privalo kažkodėl mokėti daugiau.
  Beje nežinau nei vieno subjekto, kuris nebandytu pasinaudoti teisinėmis spragomis siekdamas sau naudos. Jau nekalbu apie valdžios institucijas su visais viešaisiais pirkimais, konkursais, postais ir t.t.
  Pabaigai dar pridursiu: kokie šventieji ir neliečiamieji yra tie patys garbingiausi žurrnalistai, kai rašo straipsnių antraštes – „Petras vagis?“, „Antanas paėmė kyšį?“ ir pan.
  Taigi, kas kaip moka, tas taip gudrauja. Visi esam lygus, tik vieni lygesni, kiti protingesni, o treti galvoja kad yra ir tokie ir tokie, todėl pastarieji ir kuria profsajungas, užuot dirbe tai ka geriausiai moka. Su visa pagarba.

  • mielas Laisvas, gal pirmiausia pasidomėkite, kam tenka didžioji dalis surenkamų mokesčių. Po to paklauskite savęs, ar tikrai norite „privataus susitarimo“ su darbdaviu su žodinėm socialinėm garantijom“, jei tai reikštų, jog mokate už vaikų mokyklą, už jų ir savo gydymą, pasta sau mokate nėštumo ir gimdymo, nedarbo ir kitokias socialines išmokas, pats susiremontuojate kelius, pats pasisamdote apsaugą, ir, žinoma, pats sau sukaupiate pensiją. Gal ir visai neblogai būtų.

   • Laisvas

    Visų pirma, aš nesakiau, kad jokių mokesčių šie darbo santykiai neduoda. Mėsininkai, burėjai(ir visokie šarlatanai), kirpėjai moka mokestį už patentą, moka sodrai, PSD, moka PVM ir akcizą galų gale. Jų vaikai eina i tas pačias mokyklas, jie važinėja tais pačiais keliais ir ta pati policija juos sago. O tada kuom už juos durnesnis žurnalistas, vadybininkas ar virėjas??? Kuom?
    Visų antra, kokia valdžia, tokia ir tauta. Ir atvirkščiai. O prie kiekvienos darbo vietos inspektoriaus nepastatysi, žmonės nedurni – mato kaip valdininkų pilys auga, kokius automobilius nuomojasi etc., žmonės nori uždirbti ir nieks jiems neuždraus. O pensija, manau, yra papraščiau užsidirbti, negu Sodroj paskandinti.