Citata # 450 A.Užkalnis sapnuoja…

Žymus rašytojas, elito atstovas ir šiaip visų galų žinovas A.Užkalnis neria į fantazijų pasaulį:

Ne, aš neišprotėjau ir man nepasiūlė honoraro už šį straipsnį Viktoras Uspaskichas, kuris žino, kaip galima padidinti minimalų atlygį.

… Honorarą A.Užkalniui už jo kliedesius gali pasiūlyti tik M.Adomėnas…

Ir dar pamenu, kai dirbau N.Vilnios ligininėje sanitaru, Napoleonai ir Einšteinai taip pat šventai tikėjo, kad jie neišprotėję.

(11 balsų, vidurkis: 3,91 iš 5)
Loading...
 • suomis

  Čia geras. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • Vidas

  O A.Užkalnis, pasirodo, 1991m. sausio 13 – ąją dirbo Lietuvos radijuje – pranešinėjo užsieniui apie įvykius Lietuvoje ir net buvo iš milicininko gavęs pistoletą…
  Buvo karo vyras. :)
  Dabar visi komercializavosi.

 • albinas

  … pokštelėjo epistoliniu budu milžinui tiesiai į pakaušį… :)

  • suomis

   Gerai, kad dar ne kontrolinį…. ;)

 • lv

  Tokioje vietoje dirbančius sanitarus nuo Napoleonų skiria tik matomos durų rankenos. Sutiktumėm ir tokių sanitarų, kurie mato Napoleonus su Einšteinais, bet nemato durų rankenų… :-)

  • lv, tamstos bėda yra tai, kad kalbate apie tai, ko neišmanote. Paaiškinu: sanitarai durų rankenas nešiodavosi kišenėse, o Napoleonai jas bandydavo lipdyti iš duonos. Jos neveikdavo.

   • Antanas

    Čia jau susapnavai, kad iš duonos rankenas lipdydavo. Paprašai ir atidaro seselės duris. Ne kalėjimas ten, ir ne areštinė. Eilinė gydymo įstaiga, kaip ir Santariškės.

    • mielas Antanai, tamstai gal haliucinacijos? Įsižnybkite gal… Nes pats kliedite ir su savimi ginčijatės.

 • oror

  Ką aš supratau iš šio įrašo: Viktoras yra siūlęs kyšį Artūrui ir netgi tai ar Artūras jį paėmė. Artūras išsidavė. FAIL.

  • Mielas (-a) oror, giliai kapstote. Kaip Užkalnis apie MMA.

 • Stogas

  Uzkalnio beda yra tame, kad Jis mano, kad jo rasliavas skaito varguoliai dirbantis uz 760 lt i rankas… Uzkalni, i menesi ne i savaite, kaip pas JUS didziojoje Britanijoje..

 • Valentinas

  Na, paskutiniame Verslo Klasės numeryje yra Užkalnio straipsnis, o tai reiškia, honorarą jam pasiūlė pats Katkevičius. O tai reiškia, kad Katkevičiaus nuomonė apie Užkalnį ne visada sutampa su Račo nuomone apie Užkalnį. Tūlam stebėtojui iš šono belieka pagalvoti kuris redaktorius – Račas ar Katkevičius – yra protingesnis, labiau išmanantis ir šiaip profesionalesnis.

 • Valdas

  Juokinga truputį… nes nežinant Račo galvoje esančio konteksto iš vis nesuprantu prie ko toje citatoje kabintis?
  Tik prašau dunduku manęs nevadinti, aš iš tikrųjų nesuprantu, kuo ši citata bloga… Straipsnio, kuriame ji buvo irgi mažų mažiausiai nepamenu (jei toks yra buvęs). Ir todėl nesuprantu kurioj vietoj prasideda „kliedesys“ ir kodėl citatos autorių reik uždaryt į kažkokią ligoninę (ką ganėtinai tiesiogiai siūlo blogo autorius)…

 • Fredis*

  Šiandien sapnų ir netekčių diena. Uspaskich ir TT klubo mylėtojų nariams, kuriuos kairysis filosofas A.Bielskis (University of York, University of Warwick) pavadino socialiai marginalizuotais kaimų, miestų ir miestelių darbininkais ir kuriems gresia organizacijos „Golden Dawn“ (Graikija) įtaka – šokas, kandidatas į ŽŪ ministro postą – žmogus artimas krikščionims demokratams, žiniasklaidoje dar pavadintas konservatoriumi ir buvusiu liberalu.

  • Fredis*

   Termino „Megztosios beretės“ autorius – sovietmečiu pedagoginį institutą baigęs R.Valatka. A.Bielskis – modernesnis, naujesnis, akademiškesnis, vakarietiškesnis, filosofo straipsniai publikuojamai Jungtinėje Karalystėje.

   • Tai kad nėra jo strapsniai publikuojami Jungtinėje Karalystėje – Web of Science rodo, kad nuo 2005 jis rašo tik į žurnalus „Problemos“ ir „Filosofija-sociologija“.

  • Gylys

   …atsiprasau – atsilikau nuo ziniu ir neisikirtau su kokia diena, cia, Fredis „sveikina“… siaip, frederikai, zmogaus mirtis (net jei jis ir J. Veselka, kuris bent jau niekad neveidmainiavo) – neturetu buti pagrindu astrialiezuvavimui (turiu galvoje tamstos minima „sapnu“ ir bendra tona)

   P.s. pone Racai ? – gal butu graziau, jei isimtumet mano aukciau esanti komentara… Aciu.

  • GIGA

   Fredi,matyt,kliedi? Kodėl kažkam nuo žodžio konservatorius turi būt šokas ? Žmogelis buvo mėsos asociacijos vadas,šalia Viktoro Krekenavos,kad jis konservatorius,tai taip svarbu,kaip ryt pataps kuo reikia.Svarbiausia,koks gražus žingsnis iš Viktoro pusės -net Kubiliaus žmones nuo savęs į ministrus siūlo:)

   • Fredis*

    GIGA, mes rekomenduosime ir kandidatą į kultūros ministro postą, gal tai ir bus lietuvių tautos susitaikymas.

    • GIGA

     Aš tik „už“.Dabartinėje situacijoje būtų galima leisti Vilkaičiui antrą kartą pabandyt:) Geras vaizdzelis:)

 • Gylys

  … na siaip uzpakalnis, kiek man zinoma, nera nei zurnalistas, nei, juolab, politikos apzvalgininkas. Ir yra viso labo popsines beletristikos „kurejas“ – tipo „radzis“, ar, geriausiu atveju, „cicinas“ rasytoju kategorijoje ( o kai raso politikos tema – tai ir „minedas“)…
  …zodziu, neverta gaisti laiko jo literaturiniu paistalu vertimui…

 • mustangas

  Aš suprantu, kad p.Račas p.Užkalnio iki galo neskaito, bet tas straipsnis ne jam ir skirtas.

  Jis labiau minimumiams, kad trumpais sakiniais, triskiemeniais žodžiais paaiškinti iš kur pas juos pareis balta minkšta ir pūkuota šiaures laputė po mma padidinimo.

 • austras

  Vienas geresnių straipsnių apie politinę kairę. Ypač gera dalis, apibūdinanti politinės kairės situaciją Lietuvoje.
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/abielskis-apie-nauja-m-a-pavilionienes-v-uspaskicho-ir-p-grazulio-koalicija.d?id=60066749

  • suomis

   Fignia tame straipsnyje. Tiesos šiek tiek yra, bet apibendrinimai durni. Tiksliau, norai yra viena o realybė bus kitokia.

  • romas

   Mane prajuokino:
   „Lietuviškais standartais Terry Eagletonas, garsus britų literatūros ir ideologijos kritikas, turintis namą Dubline, Londone ir kur nors Kornvalyje ar Pietų Prancūzijoje, taip pat tikriausiai yra „milijonierius“, tačiau absurdiška teigti, kad dėl to nustoja buvęs marksistas ir kairysis (be to, jis savo materialinę gerovę sukūrė ne eksploatuodamas kitų žmonių darbą, bet rašydamas puikias knygas).“
   http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/abielskis-apie-nauja-m-a-pavilionienes-v-uspaskicho-ir-p-grazulio-koalicija.d?id=60066749#ixzz2DMsZEDSs

   Honorarus jam, be abejo, mokėjo iš pelno. T.y. marksistas gavo daug pinigų dėka to, kad popieriaus ir spausdinimo medžiagų gamyklų darbininkai, leidyklų,spaustuvių ir knygynų darbuotojai gavo mažesnius atlyginimus :)

   • suomis

    Čia tai labai geras jūsų pastebėjimas. Ratas užsidaro. Tame straipsnyje yra paskutinis, labai pranašiškas sakinys. ;D

  • romas

   Dar pagalvojau, kodėl Lietuvoje negali veikti principas „viena šalis, dvis sistemos“. Ar yra kokių tai problemų mūsuose kurti kažką panašaus į kibucus, kolūkius ar kooperatyvus, kur būtų įgyvendinamos demokratinio socializmo idėjos. Laisvų darbo rankų į valias, trūksta tik, kad „gerai išsilavinusi, terry eagletonus, karlus marxus ir judith butler skaitanti samdoma miestų inteligentija“ imtųsi lyderystės ir iniciatyvos.

   • suomis

    Lai pabando ta inteligentija pradėti steigti kibucus ir prakeiks tą dieną, kada išvydo dienos šviesą. :DDDDDDDDD

   • romas

    Kibucai veikia Izraelyje iki šiol. Bet mūsuose ne tik iki kibucų toli, bet ir iki profsąjungų ar iki gyvenamų namų bendrijų.

    • suomis

     Esmė ne tame romai. Visa baika tame, kad toks Bielskis su visa „Naująja kaire“ yra labiau liberalas ir ateis toks metas, kai tiek socdemai, tiek „konservatoriai“ taps viena liberalų partija su vos vos matomais skirtumais. Bet įdomiausia bus tai, kad žemiausiąjį sluoksnį nebeatstovaus niekas. Ir štai čia bus įdomiausias dalykas, šis sluoksnis nudreifuos pas nacius. Tai jau dabar vyksta ir ne tik Lietuvoje. Beje, Lietuvoje šis reiškinys kol kas atsilieka o va Rusijoje…. Šita krizė naciams, kaip Dievo dovana. Žiūrėsim, kaip vystysis procesai toliau.

     • Fredis*

      suomi, žodį „naciai“ keičiam į „tautines pajėgas“, žiūrėkime kaip situaciją analizuoja ‘kreivarankis’, su kuriuo sunku nesutikti http://kreivarankis.popo.lt/2012/11/03/2012-m-seimo-rinkimai-ir-tautiniu-jegu-beveik-pergale/.
      Šiandien Respublika rašo apie nebaigtą J.Veselkos kovą, dar viena niša (TT) susibėgti nuskriaustiesiems, o kiti pasiskirsto į smulkias grupeles pas NK95 ir anarchistus, tačiau dažniausiai žmonės užsimaukšlina kuprinę ant pečių ir važiuoja padirbėti į Norvegiją.
      A.Bielskio straipsneliai skirti miesto inteligentams tokiems kaip ‘austras’. Kairiosios perspektyvos ir kairiojo kelio parodymas suteikia viltį gyventi ir tikėtis, kad ateityje gali būti geriau. Kai matai perspektyvą ir būdus pasiekti geresnį gyvenimą – tampa lengvesnė kasdienybė. ‘Austrui’ vakar buvo gera diena, nes delfyje rado A.Bielskio straipsnelį.

     • suomis

      Nuskriaustieji a la austras yra visiška mažuma. O tie emigrantai, kurie, kaip jūs sakote užsimaukšline kepures, traukia į Norvegiją, grįš „breivikais“. Net ir austro nenurašyčiau. Austras, kaip tik būtų pirmas pretendentas į „breivikus“. ;) O TT yra visiškai mušta korta, šie rinkimai jiems paskutiniai. Ne nustebčiau, jei jie prisijungtų prie socdemų. Būtų ir jiems geriau, ir socdemams.

  • dzyvai

   Šalia įdomių minčių yra ir „perlų“: „Tą, beje, byloja ir situacija Lietuvoje, kurią, be kita ko, taip pat kausto neoliberalūs fiskalinės drausmės įstatymai.“ „Rinka yra mainų ir ekonominių gėrybių (verčių) paskirstymo visuomenėje principas.“

   Kaip tokia „gėrybė“, kaip skola, bus paskirstyta, nebuvo atsakyta :(

 • Luara

  ar sitas zurnaliuga nuomotusi buta senamiescio centre jeigu anglai jam butu mokeje menesini 100 svaru atlygi? Ar jis butu ten vaziaves? Ir sitas zmogus kiaules akim dar drista savo isvedziojimais moralizuot Lietuvos zmones ir matyt juos vergais? Tokio kretino dar reikia paieskot, o jeigu taip mastanciu Lietuvoje dauguma, tai greitai pasieksime Indijos lygi.

 • Ar jūs, gerb. Račai, turite širdį? Jūs tiesiog persekiojate A. Užkalnį, ir tai mane neramina.
  Jus apakina Užkalnio bravūra, už kurios nematote kenčiančios pasimetusios sielos.
  Pagalvokite, tamsta Račai, kad jūs esate stiprioji pusė – turite namą, darbą, jūsų žmonai nereikia lenkti nugaros namudiniuose versluose dėl pinigų, jūsų vaikai nenekenčia jūsų, už tai kad išplėšėt iš įprastinės aplinkos ir parvežėt į svetimą Lietuvą.
  Užkalnis neturi nei namų, nei darbo, nei diplomo. Jei po 16 metų darbo emigracijoje negali nusipirkti būsto – pagal visus mastelius, išmatavimus ir kriterijus Lietuvoje tai tragedija.
  Užkalnio dramos simptomų užtenka – vien ko vertos jo jausmingos fotografijos, kuriose atsispindi daugiausiai jis pats arba drėgnas stiklas. Versle jam nelabai sekasi – turi daryti didelius moralinius kompromisus dėl labai mažų tikslų.
  Prašau, prašau pone Račai. Ne tik aš bet ir kai kurios draugės. Neužsipulkite jūs Andriaus Užkalnio.
  Ir netrukdykite jam įsidarbinti pas Uspaskichą.
  Mylėkime vienas kitą. Gailėkim ne savęs, o kito.
  Su pagarba, senjorė Valerija.

  P.S. Linkėjimai mano bendraamžiui Fredžiui, kuris parekomendavo man jūsų svetainę.

  • Bobutė

   Fredi, pradėjote pats sau linkėjimus siųsti?

  • Kuzia

    užjaučiu Užkalnį dėl kenčiančios sielos, jei taip yra,bet nuo kančių sielos geriausiai išsigrynina vienuolynuose ar kitais vienovės būdais. Bet kai kenčiantysis mazochistiškai mėgaujasi savo kančiomis visose įmanomose masinėse infopriemonėse- tai jau patologija. O jei kaip visų galų ekspertą į studiją reguliariai kviečiasi Žinių radijas- tai galima ne tik Napoleonu, bet ir pačiu viešpačiu dievu pasijausti…

 • Marius

  Gal geriau tegul ponas Užkalnis eina dainuoti ar šokti (visgi populi tai dabar), nes rašytojas iš jo labai nekoks… Tinkamas gal tik fantazijoms rašyti. O p. Račo pasirodymai ir vieši pasisakymai dažną stato į nepatogią (tiesos) padėtį….

 • Fredis*

  Rytą reikia pradėti nuo kultūrinių naujienų, vis tik šeštadienis.
  Susipažinkite, buvęs kandidatas į kultūros ministrus: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pretendentas-i-kulturos-ministrus-giedrius-drukteinis-skandalingiausios-citatos-56-283572

  • suomis

   Fredi. Juk šeštadienis o tu sugadinai nuotaiką, pakišdamas smirdantį daiktą. Suprantame įroniją, bet… Jeigu jau nori kultūros tai, ar ne kultūringiau būtų tai?
   http://www.alkas.lt/2012/11/26/dainininke-ir-zurnaliste-a-simanonyte-vilniuje-rengia-koncerta-i-lietuva-kaip-i-save/
   http://www.lzinios.lt/Svietimas-ir-kultura/Prabilusi-dainomis-tevynei

  • Fredi, ar galvojate, kad Antrosios Respublikos įkūrėjas Vytautas Landsbergis yra KGB agentas? Pastoviai susiduriu su tokiais tekstais internete, todėl galiu pradėti kaišioti netvarkingai į Račo blogą, kaip jūs kaišiojate savo contrauspaskichizmą. Tie tekstai yra labai įtikinami, kaip sakoma „compelling case“. Negi KGB mokėjo taip gerai meluoti? Tai kodėl tada KGB pralaimėjo?
   Vakar konservatoriams buvo juoda dienam, visiškas „Saulės P. užtemimas“ laidoje „Valanda pas Rutą“.
   Sakykit Fredi kodėl jūs, konservatoriai išsiauginot tokį vimdančiai šlykštų elektoratą? Žiūrėdamas konservalfa.lt redaktorę Saulią Paulivienienę prisiminiau, kokia buvo pirminė priežastis, kodėl mes darėme Spalio revoliuciją ar 56 metais plaukėm nuomotu laivu į Kubą, kodėl man patinka Majakovskis ir Ilfas su Petrovu.
   Nemanau, kad S. Pauliuvienė yra labai turtinga. Bet arogancijos ir paniekos žmonėms – aukščiau galvos.
   Kodėl, Fredi, per tarpinikus jūsų konsevatoriškas klanas moka S. Pauliuvienei palyginti didelę algą ir darote iš jos smulkiaburžuazinę autokarikatūrą?
   Kažkaip, Fredi, jūs konservatoriai paperkat tokius žmones. Jie balsavo už jus šeimomis ir naminiais gyvūnėliais. Saulė P. sukratė 18 akvariumo žuvelių į balsavimo urną, todėl konservatoriai netikėtai gavo tiek daug balsų miestuose?
   O Giedrius Drukteinis yra išsilavinęs, panašu doras ir, svarbiausia, savarankiškas žmogus (nenomenklatūrinis). Į ministrus netinka, nes gal nežinotų, kurio pirmo rėkiančio kultūrininko gerklę užkišti pinigais. Sumaišius eiliškumą gali baigtis kaip Vilkaičiui.