M.Širvinskas: Darbo partija, vokeliai, Balsas.lt ir aš

Ne pirmą ir ne paskutinį kartą šiame tinklaraštyje yra skelbiamas svečio įrašas. Šį kartą tai žurnalisto Marijaus Širvinsko išpažintis apie tai, kaip jis 8 mėnesius ėmė algą vokelyje iš balsas.lt grupės leidinio.

Laišką skelbiu šiek tiek pavėluotai, nes pirmenybė buvo suteikta bendrovei, kurioje dirbu. Vėliau gal pridėsiu ir savo komentarus.

************************************

Šito teksto galėjo ir nebūti. Tačiau Darbo partijai susižėrus apie penktadalį balsų daugiamandatėje apygardoje ir imantis iniciatyvos formuoti naująją mūsų šalies valdžią, jaučiu pilietinę pareigą atvirai papasakoti, kokią aš savo akimis iš arti mačiau šią politinę verslo kliką, kai dirbau vienoje su ja susijusioje bendrovėje.

Ši bendrovė – tai žiniasklaidos grupė „Balsas.lt leidiniai“, valdanti vieną iš penkių didžiausių portalų, leidžiantį nemokamą savaitraštį, kontroliuojanti keletą žinomų svetainių ir žurnalų bei savaitinį laikraštį „Ekonomika.lt“, kuriame kaip žurnalistas rašiau nuo šių metų sausio iki rugpjūčio. Į leidinį dirbti ėjau pernelyg nepaisydamas, kas jo savininkai, atėjau pirmiausia dėl savo buvusios komandos, su kuria šauniai kūrėme turinį kitoje žiniasklaidos priemonėje iki man išvažiuojant svetur 2010 metais. Bet jau praėjusią žiemą nujaučiau, kad iki šių Seimo rinkimų iš laikraščio pasitrauksiu. Taip ir padariau. Nes buvo neišvengiama – baigėsi mano kompromisų su savo sąžine limitas.

Pirmiausia pradėkime nuo personalijų. „Balso“ grupę formaliai valdo trys žmonės – jauni, veiklūs, simpatiški. Ir turtingi. Kapitalą (kartu ir banką Rusijoje) kontroliuoja toks vaikinas Arūnas Miknius (vairuoja prabangų „Mercedes-Benz“). Verslo plėtra ir sandoriai patikėti tokiam jaunuoliui Vyteniui Mažiuliui (vairuoja irgi mersedesą, o gal ir BMW, dievaži, man tos brangios mašinos panašios, kartais painioju). Na, o portalo ir laikraščių turinį tvarko Vitalija Vonžutaitė, jauna mama, verslininkė, įtariamoji Darbo partijos sukčiavimo byloje ir sekmadienį išrinkto naujojo Seimo narė – su kuo Vitaliją ir sveikinam! Beje, vairuojanti aukštos klasės BMW. Autombilių markes čia miniu tarp kitko, bet ir detalės kartais reikšmingos.

Kokią įtaką šiems trims jauniems žmonėms turi Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas ir vicepirmininkas Vytautas Gapšys, kuriuos ne kartą teko matyti redakcijoje derinant reikalus, galiu tik spėlioti. Yra žinoma viena, kad jiedu su mano buvusia ir sekmadienį parlamentare tapusia vadove – ši trijulė, yra pagrindiniai įtariamieji nelemtojoje „juodosios“ buhalterijos byloje. Po to, ką patyriau ir regėjau redakcijoje, turiu pripažinti, nesistebiu, kodėl jie yra įtariamieji. Tačiau apie kitus nešvarius šios draugijos darbelius – truputį vėliau.

Pirmiau norėtųsi atskleisti, kaip ši žiniasklaidos grupė formuoja savo turinį. Savaitraščio „Ekonomika.lt“ turinio politika buvo ganėtinai autonomiška nuo savininkų kaprizų, o aš kaip autorius – juo labiau, tačiau ir šiame leidinyje neišvengdavome draudžiamų temų arba konkrečių nurodymų. Nieko nauja – tai įprasta, bet negarbinga ir nedora Lietuvos laikraščiuose paplitusi praktika. Sakykime, gana greitai lioviausi domėjęsis savo mėgstama šilumos energetikos tema, nes po vieno mano nešališko straipsnio apie įmonių „Dalkia“ ir „Fortum“ planus sostinės šilumos ūkyje, redaktorė gavo velnių ir turėjo koreguoti padaryti „klaidą“ – tai yra turėjo organizuoti straipsnį, pozityviai pateiktiantį „rubikoninę“ įmonę ir menkinančiai – bendrovę „Fortum“.

Žurnalistinės staigmenos šioje kontoroje prasidėjo sulig pirmosiomis darbo savaitėmis. Pavyzdžiui, sausio 26 d. išėjusi žinia, kad premjeras Andrius Kubilius gavo Pasaulio lyderio apdovanojimą, turėjo būti griežtai išimta iš visų grupės leidinių. Ir atvirkščiai: vasario 20 d. žurnalo „Veidas“ atlikta apklausa, pagal kurią A. Kubilius įvardintas kaip itin nepopuliarus, turėjo būti publikuota privaloma tvarka, pagal šefės nurodymą. Paskui jau nekilo abejonių, kaip grupei priklausančiose informavimo priemonėse yra vaizduojami valdantieji, ir kokioje šviesoje – V. Uspaskichas su savo sėbrais.

Nors aš savo savaitraščiui rašytose publikacijose esu citavęs A. Kubilių, o V. Uspaskicho – nė sykio, nebegalėjau toliau tverti tokiame ceche ir taip netiesiogiai prisidėti prie Darbo partijos galios didinimo. Tiesa, turiu pripažinti, kad bendrovės vadovybės ciniškas ir dažnai neatidus požiūris į turinį sudarydavo galimybių ir tarpų išleisti vieną kitą originalią kritišką medžiagą, pavyzdžiui, apie aludarius, kokią dėl reklamos interesų nedažnai aptiksi kitose didžiosiose šalies žiniasklaidos priemonėse.

Kai tuometės mano redaktorės Eugenijos Grižibauskienės solidaus projekto „Verslo švyturiai“, pasakojančio apie šalies verslo lyderius, apdovanojimuose Vilniaus Rotušėje netikėtai buvo netgi du kartus suteikta tribūna V. Uspaskichui, kuris paskutinę minutę „pagal nurodymą“ tapo renginio komisijos pirmininku ir privertė raudonuoti tikruosius komisijos narius bei tokiu akibrokštu apstulbino ne vieną renginyje dalyvavusį garbingą verslininką, aš priėjau prie šio Kėdainių pono, prisistačiau kas esąs ir tiesiai, be užuolankų kreipiausi: kokią jūs įtaką turite „Balso“ grupėje, ar pasakysit?

Darbo partijos pirmininkas nieko neatsakė, tik užsiminė, kad ne viską būtina žinoti.

Aš ir nežinau. Ir niekas mano buvusioje redakcijoje nežino, nors viskas tarytum kiekvienam aišku. Lietuva irgi nežino ir turbūt nesužinos, kaip įmanoma padidinti minimalią algą iki 1509 litų (o kodėl ne 1509,99 lito?), tačiau vis vien balsuoja, aklai. Neabejoju, kad dauguma už Darbo partiją balsą atidavusių piliečių yra padorūs ir paprasti žmonės, kuriuos šie apsukrūs ir gražbyliaujantys verteivos apsuko apie pirštą. Lietuva greitai pamiršo tuščią vienetukų magiją ir  susidorojimą su pagal partijos ideologiją tarytum globotinu darbo žmogumi Dalia Budrevičiene, viešai papasakojusia apie neapskaitomus atlyginimus agrofirmoje. Lietuva vis dar nežino, ar šis aukštojo mokslo diplomo pirkėjas su jaunaisiais „darbiečiais“ iš tiesų padarė nusikaltimą apgaulingai tvarkydamas buhalteriją, ar visgi yra nekaltas.

Kodėl nežino? Dėl to, kad įtariamieji tarsi iš intriguojančių Agatos Kristi detektyvų vengia teismo. Štai savo užrašinėje esu pasižymėjęs: „Vitalija buvo Vienoje, kai vyko DP byla; gydytojo lapelis, teismas suabejojo, nes įtariamoji registruota Kaune, o lapelis išrašytas Vilniuje“. Ką tik grįžau iš Austrijos, ankstyvą pavasarį pati atsakė į mano pastabą, kodėl taip lengvai apsirengusi, ar ne per šalta. Tos pačios dienos vakarą LNK žinios pranešė, jog teismas suabejojo V. Vonžutaitės išduoto gydytojo lapelio tikrumu. Neatrodė sergantis ir Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas V. Gapšys, netgi atvirkščiai – žvalus ir sveikas, kai kažkurią vasaros dienos nuliuoksėjo į redakciją pas savo partijos bičiulę, bet LNK žinios vėlgi aiškino: teisme nepasirodė dėl ligos. Tuomet mane nuoširdžiai glumino tokia įžūli judviejų nepagarba teismui.

Galiausiai – prisipažįstu.

Aš irgi ėmiau vokelius. Ir ne kartą. Nesididžiuoju ir gėdijuosi: kiekvieną kartą gaudamas nelegalią algą pasijusdavau it rydamas duonos riekę su kirmėlėmis. Galėjau kaip kai kurie kolegos „Balso“ grupėje už savo straipsnius pateikti verslo liudijimus kaip atseit už vertimus, kuriuos neva užsako kažkokie asmenys, tačiau tai vėlgi yra tokia pat neteisėta veikla, už kurią redakciją turėtų kruopščiai iškratyti Darbo ir Mokesčių inspekcijos, o galbūt ir STT su FNTT. Kitaip sakant, mes visi dirbome (o buvę kolegos ir tebedirba) pilną darbo dieną, bet tas darbas, nusukant mokesčius, buvo apskaitomas per verslo liudijimus arba vokelius. Visi dalyvavome savotiškoje sadomazochistinėje akcijoje: turbūt nė vienas net grasinant nebalsuotume už Darbo partiją, bet šiai partijai netiesiogiai dirbome; laikraščio kolektyvas yra pakankamai padorus ir pilietiškas, bet pats prisidėjo kuriant dar vieną „juodąją“ buhalteriją. Kitaip sakant, esame bendrininkai. Įrodymų, deja, nesurinkau: galiu tik pateikti savo darbo užmokesčio išklotinę, pagal kurią gaudavau 300 litų kas mėnesį, nors realiai – aštuonis kartus daugiau (mano ir kolegų sumokėti mokesčiai turėtų tapti rimtu galvosūkiu „Sodrai“). Jei kam nors atsakingam pasirodys įdomu, tai tikrosios, bet slepiamos apskaitos įrodymų tikriausiai galima rasti USB atmintinėje vienoje rankinėje. Tarp kitko, nelegalūs atlyginimai redakcijoje yra kaipsyk dalinami šiomis dienomis. Jeigu dėl šios publikacijos pinigų maišas kontoros kol kas nepasieks, prašau kolegų dovanoti. Kartu tikiu, kad jei šičia aprašytieji sumanytų mane apskųsti teismui, buvę bendradarbiai liudytų nebijodami tiesos (skirtingai nei prigąsdinti Darbo partijos štabo eiliniai, kuriuos teismas praėjusią vasarą apklausinėjo buhalterijos byloje).

Taigi, Lietuvą dar stebina užfiksuoti faktai, kai šios partijos atstovai pirko pažeidžiamų rinkėjų balsus? Štai šitaip veikia V. Uspaskichas ir jo parankiniai. Pasikartosiu: jie – gana simpatiški žmonės. Simpatiški, bet neturintys moralinių skrupulų (arba man nepavyko jų aptikti). Man susidarė įspūdis, kad vesdami neteisėtą buhalteriją, pardavinėdami žurnalistinį turinį, manipuliuodami skaitytojais, „Balso“ vadovai galbūt supranta darantys neteisėtus veiksmus, bet jokių būdu nelaikantys jų blogais ir nepateisinamais. Manau, nemaža dalis eilinių partijos narių net nenutuokia, kokių pažiūrų ir vertybių veikėjams padėjo įgyti mandatą ir patekti į tautos atstovybę. Bet esu tikras, kad patys lyderiai puikiai supranta: jų partija paremta didelių pinigų, klaninės įtakos ir neskaidrių interesų ryšiais, o visuomeniniai ir socialiniai reikalai, dėmesys neįtakingoms ir neturtingoms grupėmis iš principo neatitinka jų instinktų. Rūpestis paprastu žmogumi yra įžūlus ir apsimestinis daugiausia mandatų laimėjusio sąrašo blefas.

Kuriuo rinkėjai vėl patikėjo. Ką gi, jų valia. Sveiki atsibudę „vokelių“ Lietuvoje.

P. S. Linkėjimai Ingridai, Martynui, Gretai, Mindaugui, Evelinai, Pauliui, Gabijai, Eugenijai ir, žinoma, Dinai – laikykitės.

2012 m. spalio 15-oji, rytmetys

(31 balsų, vidurkis: 4,71 iš 5)
Loading...
 • Dainius U.

  Tikiuosi FNTT jau pakeliui į balsas.lt redakciją.

 • Dainius U.

  Beje, štai taip mokesčius moka DP nariai-direktoriai:

  SILVINIJA SIMONAITYTĖ UAB „Verslo valdymo konsultacijos“,Generalinė direktorė
  Gautų pajamų suma
  (GPM308 formos 12, 13, 14 ir GPM308V formos V14 laukelių suma) 7777,61 Lt
  Išskaičiuota pajamų mokesčio suma
  (GPM308 formos 27,28,30 laukelių suma) 240,00 Lt

  JURGIS MIKAILA – UAB „Vedos transportas“,Direktorius
  Gautų pajamų suma 3240,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  RITA NAUDUŽIENĖ – UAB „Naujininkų valda“,Direktorė
  Gautų pajamų suma 15416,64 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 1641,00 Lt

  ARVYDAS SABOCKIS – UAB „Geodeziniai matavimai“,Direktorius
  Gautų pajamų suma 8850,09 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  ALGIRDAS BELEVIČIUS – UAB „Algiada“,direktorius
  Gautų pajamų suma 780,85 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  KASTYTIS MASALSKAS – UAB „Akseleracija“,Direktorius
  Gautų pajamų suma) 0,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  SERGEJUS PETUCHAS – UAB „Lanreta“,Kokybės vadybininkas
  Gautų pajamų suma 11077,11 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 860,00 Lt

  SAULIUS GIRDAUSKAS – Individuali veikla,Sportininkas
  Gautų pajamų suma 15212,34 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 1001,00 Lt

  VIAČESLAV ŽDANOVIČ – UAB „Pylimo pirtis“,Direktorius
  Gautų pajamų suma 895,25 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  VALDEMAR GEDRIS – Individuali veikla
  Gautų pajamų suma 10052,06 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 353,00 Lt

  VAIDAS RATKEVIČIUS – UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“,Atliekų ir teritorijų tvarkymo padalinio vadovas
  Gautų pajamų suma 0,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  OVIDIJUS URBANAVIČIUS – UAB „Norvainė“,Direktorius
  Gautų pajamų suma 11784,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 418,00 Lt

  VOITECHAS VINSKEVIČIUS – V. Vinskevičiaus P.Į.,Savininkas
  Gautų pajamų suma 0,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  ARNOLDAS LINKEVIČIUS – A. Linkevičiaus įmonė,Savininkas
  Gautų pajamų suma 6241,25 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  BIRUTĖ BOREIKINA – I.Į. „Totalas“,Įmonės savininkė
  Gautų pajamų suma 0,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  TOMAS STASKEVIČIUS – Privatus veslas,Savininkas
  Gautų pajamų suma 1128,46 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  ALINA GOREVAJA – I.Į. Gorevajaus,Buhalterė
  Gautų pajamų suma 5717,16 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 219,00 Lt

  MINGAILĖ BINKAUSKAITĖ – UAB „Prodevia“,Direktoriaus paavduotoja
  Gautų pajamų suma 9307,57 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 190,00 Lt

  VAIDOTAS GLOBYS – UAB „Globegas“,Direktorius
  Gautų pajamų suma 16560,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 1127,00 Lt

  RIMVYDAS PODOLSKIS – UAB „Samaniai“,Direktorius
  Gautų pajamų suma 18000,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 1387,00 Lt

  STANISLOVAS TOMAS – Individuali veikla (teisinės konsultacijos)
  Gautų pajamų suma 0,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  DARIUS JANKŪNAS – Single resource,Darbininkas
  Gautų pajamų suma 11678,72 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 968,00 Lt

  GINTARAS STEPONĖNAS – UAB „Gintaro sodyba“,Savininkas
  Gautų pajamų suma 5930,00 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00 Lt

  SERGEJ URSUL – Vilniaus raj. ŽŪB „Kyviškės“,Likvidacinės komisijos pirmininkas
  Gautų pajamų suma 292906,97 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 907,00 Lt

  RIČARDAS SARGŪNAS – UAB Jaros sauga,komercijos direktorius
  Gautų pajamų suma 14351,25 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 1285,00 Lt

  ŽIVILĖ PINSKUVIENĖ – UAB „Danielita“,KOmercijos direktorė
  Gautų pajamų suma 4907,78 Lt
  Išskaičiuota (sumokėta) pajamų mokesčio suma 0,00

  • Kabliataškis

   Vargšeliai……………..:)
   turbūt plėšikai darbuotojai ir valstybė verčia juos gyventi pusbadžiu :D

  • JG

   O tu esi ką nors girdėjęs apie reinvestavimą, dividendus? :) Skaičiuotojai mat..

  • Konan

   Matyt, tikri išgyvenimo ekspertai, kad sugeba išgyventi su tokiom menku atlyginimu. :)

 • Bravo, lenkiu galva prieš abu, tiek Marių, tiek Artūrą. Labai taiklus, savalaikis ir sprogstamas užtaisas. Man tik idomu, kokią apsaugą gali pasiūlyti LT valdžia žmogui, kuris atlieka Whistleblower misija? Pvz.: UK yra teisinė apsauga, žr https://www.gov.uk/whistleblowing. O kaip mūsuose?

  p.s. suprantu, kad naivu tikėtis kažko pažangaus, kai su paprastais gydytojų lapeliais galima prisidengti nuo teismo, bet vis tik, gal yra?..

 • ss

  Vieša paslaptis. Bet kas iš to tavo rašinio, jei nepateiki jokių įrodymų. Bent nufilmavęs būtum – tada būtų nauda.

 • lv

  Žurnalistui būtų gėda neišsiaiškinti, kad Gapšys yra Gapšys, o ne Gabšys. Šiaip jau labai desperatiškas ir revanšistinis žingsnis. Ir, kaip nenuostabu, labai tinkamu, jautriu laiku…
  Kai pinigus juodais gaudavo, tai GaBšių cinizmai tik stebindavo, bet dar kažkaip netrukdė tų pinigų imti, o kai jau pasiliuosavo, tai, žinoma, susivokė valgęs duoną su kirmėlėmis. Šis straipsnis yra daugiau smūgis kolegoms (žurnalistams), nei demaskuojantis DP. Kertantis per pasitikėjimą. Aš, pavyzdžiui, labai suabejočiau, ar Širvinskas, įsidarbinęs kokioje kitoje kalvėje, vėl nevalgo duonos su kirminais ir nekenčia metus, kol galų gale praregi. Abejočiau dėl jo esamų ir buvusių kolegų, kurie tą duoną turbūt tebevalgo.
  Liūdna, kad sąžinė prabunda jau tik tos duonos atsivalgius, o ne jos siūlant. Tačiau vilties suteikia drąsa ir atvirumas.

  • romas

   Be abejo, kad smūgis kolegoms. Ir anksčiau būtų buvęs smūgis, ir vėliau būtų. Jei yra valia padėtį keisti, nuo kažkurio konkretaus momento tai turi prasidėti. Suprantu, DABAR nemaloniems sprendimams beveik visada atrodo netinkamas laikas.

  • Mauras

   Tai, kad prisipažinimo tekstas tapo rinkimų kovos dalimi, nedidina simpatijų jo autoriui, nors veiksmas teisingas ir skatintinas. Motyvai, kodėl dabar, neaiškūs bet man nelabai svarbūs. Svarbiau suprast, kas mūsų žiniasklaidoje slepiasi už redakcijos, todėl neribojant liberalios žiniasklaidos verta pagalvoti, kaip padėti jai deklaruoti savininkus ir interesus, įskaitant partinius, ir kokias priemones taikyt kad akcininkai nepradėtų diktuot turinio.

  • em

   o skirtumas – koks? Svolačius ans ir yr svolačius, kad ir kaip jį vadinsi – svolačium ar svoločium.

 • Viktorija

  Sveikinu, Mariau!

  http://www.youtube.com/watch?v=ZvNQ3WJs_BM

  Viktorija

 • Pingback: Buvęs „Ekonomika.lt” žurnalistas prisipažįsta didžiąją dalį algos gaudavęs vokeliuose, leidėjas tai neigia «()

 • Fredis*

  Nieko neišmanau apie žurnalistinę virtuvę, tačiau mėgstu logiką.
  Jeigu bendrovėje mokami atlyginimai vokeliuose, tai pasiremdamas Mariaus vaizdžiu palyginimu teigiu, kad toje įmonėje atlyginimus gavę darbuotojai perka parduotuvėse kirmėlėtą duoną.
  Atsiverčiau šį puslapį, žurnalitai, kurie tikėtina ir galimai valgo kirmėlėtą duoną: A.Brazauskas, G.Stanišauskas, T.Čyvas…
  LRT turėtų atsisakyti A.Brazausko paslaugų iki kol išaiškės tiesa, nes krito šešėlis.
  Jeigu dar kas nors prabiltų iš kitų žiniasklidos priemonių – būtų taip pat smagu, drąsu, pilietiška.

 • Fredis*

  Lietuvoje, anot V.Dubnovo, „pirminio antikomunistinio ir antiimperinio impulso užteko romantiškam pabėgimui iš TSRS“.

  „Į tai, ko estai ėmėsi su protestantišku metodiškumu, lietuviai atsižvelgė su visu socialdemokratiniu palaipsniniu požiūriu. Ir dėl to ne tik atsiliko nuo Estijos ir daugelio kitų vakarinių kaimynų, bet, buvusius ryšius su Rusija konvertavę į bendrus verslo interesus, perėmė ir didelę dalį jos ekonominių manierų – daug daugiau nei čekai, estai ar lenkai“. http://www.alfa.lt/straipsnis/15061862/Rusijos.apzvalgininkas..Uspaskichas..musu.zmogus.Lietuvoje=2012-10-18_10-43/

 • Dima

  O kaip dedasi teisingais kitus smerkdami Čyvas, Brazauskas, Stanišauskas,…. Gėda. pagarba Mariui. Geriau vėliau nei niekada. gal ir kiti nebetylės.

 • marukas

  „…gaudavau 300 litų kas mėnesį, nors realiai – aštuonis kartus daugiau…“
  O tam, kad sąžinės graužimas neatrodytų dirbtinis, manau reiktų dabar ir mokesčius susimokėti. Marijau, kaip manai? :)

  „P. S. Linkėjimai Ingridai, Martynui, Gretai, Mindaugui, Evelinai, Pauliui, Gabijai, Eugenijai ir, žinoma, Dinai – laikykitės.“
  Taip, jiems laikytis reikės, nes didelė tikmybė, kad jų pajamos artimiausiu metu gali kristi beveik dvigubai :)

 • me

  Jei toks teisuolis, galėjo ir neimti. Gal ne pakankamai davė, todėl ir užpyko!

  • stellar penny bun

   Jau geriau toks teisuolis, nei mankurtas pasiryžęs bučiouti savo šeiminiko šlepetes..

 • nerijus

  Prajuokino. Kur buvo tuos aštuonis mėnesius ir kodėl nesikreipė į STT?..
  Ir dauguma tokių, kurie gauna, o tik praėjus kuriam laikui, kai susipyksta su darbdaviu ir tenka palikti įstaigą „savo noru“, pakelia triukšmą ir ieško paguodos.
  Tokius reikia kartu sodinti į teisiamųjų suolą ir teisti už bendrininkavimą darant nusikaltimą.

  • Tadas

   Tobuli darbai nesimėto, o valgyti norisi. Kitas dalykas – norint kelti triukšmą, geriau turėti kolektyvo pritarimą.

   Net jei juokinga, labai nelinkiu, kad tamstai pačiam tektų ieškoti kažkur paguodos. Tikiuosi neimate vokelių.

   • nerijus

    Tadai

    Galiu pasakyti tiek, kad dar nesu su tuo susidūręs (darbo rinkoje esu apie 12 metų), tikiuosi, kad niekas nesikeis.

    Galiu pasakyti tiek: patriukšmaus ir apsiramins.

    Kiek jau tokių „bylų“ numarinta ir dar laukia numarinimo?..

  • Sejanus

   Matote Nerijau, rinkimus laimėjo Bloga partija. Šią problemą reikia skubiai tvarkyti. Dėl rinkėjų papirkinėjimo jau keliamos bylos, o DP nuskriaustų žmonių istorijų ir išpažinčių ateity tik daugės, galiu garantuoti. Galbūt net rinkimų rezultatai bus anuliuoti, ir graudžių istorijų prisiskaitę žmonės kitą syk nebebalsuos už Blogą partiją.

   Mat demokratijos trūkumas, kad žmonės kartais išsirenka sau Blogą valdžią. Bet šis trūkumas išsprendžiamas, Blogą valdžią pašalinant ir iš naujo išrenkant Gerą valdžią. Atsimeni, pavyzdžiui, kai netyčia išsirinko Blogą Prezidentą Paksą.

   • romas

    Ir vėl reiškiasi klanas, užvaldęs valstybę. Ką tik klanas dangstė pedofilus ir pagrobė mergaitę, o dabar klanas jau siekia eliminuoti iš politikos Blogą partiją, nori atimti iš žmonių pasirinkimo galimybę.

    • suomis

     Romai, nemaišyk miltų su mėšlu. Klanui pofig Bloga partija. Ir apskritai viskas visiems pofig. Na laimėjo DP šią kadenciją, kitoj kadencijoj bus kiti. Vieni suka makles šiandien, ryt kiti. Tautų mus draugystė, kaip plienas tvirta. :DDDDDDDD Nieko naujo po šia saule. Reikia atsipūsti ir laikyti kojas šiltai.

  • nerijus

   Pamenu dar nesenai vykusią istoriją, kai žmonės išsirinko ne tą prezidentą ir kas su jo nutiko vėliau.

   Daug kam nepatiko, kad žmonės balsavo prieš naująją AE.

   Negi anuliuos ir referendumo rezultatus?..

   LRK

   9 straipsnis
   Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.
   Įstatymo nustatytais atvejais referendumą skelbia Seimas.
   Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 300 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.
   Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato įstatymas.

   71 straipsnis
   Respublikos Prezidentas Seimo priimtą įstatymą ne vėliau kaip per dešimt dienų po įteikimo arba pasirašo ir oficialiai paskelbia, arba motyvuotai grąžina Seimui pakartotinai svarstyti.
   Jeigu nurodytu laiku Seimo priimto įstatymo Respublikos Prezidentas negrąžina ir nepasirašo, toks įstatymas įsigalioja po to, kai jį pasirašo ir oficialiai paskelbia Seimo Pirmininkas.
   Referendumu priimtą įstatymą ar kitą aktą ne vėliau kaip per 5 dienas privalo pasirašyti ir oficialiai paskelbti Respublikos Prezidentas.
   Jeigu nurodytu laiku tokio įstatymo Respublikos Prezidentas nepasirašo ir nepaskelbia, įstatymas įsigalioja po to, kai jį pasirašo ir oficialiai paskelbia Seimo Pirmininkas.

  • Rytis I

   „Tokius reikia kartu sodinti į teisiamųjų suolą“
   – manau „tokius“ reiktų atleisti nuo teisinės atsakomybės. Berods tai numatyta įstatymuose. Kiitaip sąžiningas visada bus biednas… arba sėdės kalėjime.

 • suomis

  Kiek iš čia pasisakiusiųjų yra katalikai? ;)

 • Nis

  Pagarbos Mariui nepajutau. Kažin, ar jis pats ją sau jaučia. Abipusiai nešvari istorija.

  Norėtųsi, kad šią istoriją jis būtų papasakojęs bent 4 savaitėmis anksčiau. Bet papasakojo šiandien ir dėl to labai apmaudu – DP šalininkai sumenkins ją kaip tendencingą.

  Gaila.

 • Gerbiu Jus, ponas Mariau, uz tokia drasa. Aciu, kad atliekate pilietine pareiga. Labai prasau, publikuokite tai visur , kur tik galit, as prie to prisidesiu taip pat. Ne vieta tokiems zmonems kaip Uspaskichas Lietuvos vyriausybeje.
  Tarp kitko zurnale ekonomika apie mane buvo taip pat didziulis straipsnis parasytas. Uz tai redaktorei esu dekingas.

 • simas

  Apuokai Jus apuokai,

  vokeliai cia maziausiai ka lemia..matai zurnalistas dar jiems nepatinka… eme ir tik paskui prisipazino..

  o tai, kad politine partija be skrupulu valdo ziniasklaidos grupe ir formuoja jos turini, gina Rubikon ir panasias istaigas, jums atrodo nereiksminga…?

  Apuokai Jus Apuokai..

 • nerijus 2

  mane irgi prajuokino. tikrai nesitikejau kad Racas galetu imineti babkes vokeliuose

 • Ponas Cepelinas

  Galeciau tik patvirtinti Mariaus straipsni. Pats pries keleta metu dirbau Balsas.lt ir viskas pradzioje buvo gerai, taciau kai Balsas.lt nupirko Epaso grupe (kurios ‘direktore’ V.Vonzutaite) tai ir prasidejo vokeliu paradas. Minimuma mokedavo baltais pinigais, o kita dalis vokeliuose (is rusijos kiek buvo gandu). Dar po metu, visus verte issimti verslo liudijimus, ir didzioji dalis darbuotoju buvo ‘vertejai’ arba ‘konsultantai’, ir gaudavo pinigus pagal verslo liudijima. Kiek zinau dabar vel grizo prie vokeliu. Va tokie ten dalykai dedasi, o uz viso to yra Darbieciai.

 • Skaitytojas

  Būdamas žurnalistu, prelegentas galėtų savo laiške bent jau logikos ir skyrybos klaidas išsitaisyt. Atrodytų solidžiau ir pačios idėjos nekompromituotų.

 • Lina Pečeliūnienė

  Mes,“Valstiečių laikraščio“ žurnalistai prieš tą Uspaskicho juodąją buhalteriją pradėjome kovoti dar praėjusių metų pradžioj, kai mūsų laikraštį nupirko Balsas lt (uspaskicho statytiniai)ir vertė mus dirbti su verslo liudijimais. Skundėme ir Darbo, ir Mokesčių inspekcijoms. Tikėjomės, kad Balso lt darbuotojai mus palaikys, deja, jie visi melavo tikrintojams. Pati skambinau Grižibauskienei (savo draugei dar iš „Lietuvos aido“ laikų), ji tik patarė man geriau išeiti iš darbo, bet jokios pagalbos. Mus, kovos organizatorius, aišku, atleido iš darbo, dabar likę vergauja gaudami atlyginimus vokeliuose. Aš pati rašiau du laiškus premjerui Andriui Kubiliui. Po pirmo vyko pakartotinis Darbo ir Mokesčių inspekcijos tyrimas, kuris baigėsi taip juokingai: rado, bet nerado. Antrą mano laišką Kubilius persiuntė FNTT. Iš jos gavau atsakymą, kad FNTT darbo santykių netiria. Nors FNTT tada vadovavo tas gerasis Gailius. O aš buvau parašius, kad Uspaskicho imperija pavojingesnė negu Gariūnų turgus.

  • suomis

   O jūsų diedas ką tuo metu darė, nosį krapštė? Ar dar kokia veika užsiiminėjo? :DDDDDD

 • valstiečiai

  Lina Pečeliūnienė parašė tiesą.

 • Antanas

  Kuom užsiima VMI???Ar miegasi gerai???

 • shiup

  beje, Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis žinojo apie vokelius balsas.lt leidiniuose, tačiau ne tik kad nesiėmė veiksmų, bet ir skundą raportavo leidinio vadovams.

 • Izbliondimas

  Dažnas pagalvos kodėl tai šiandien.
  Po nia Lina pasakė, kad ne šiandien.

  Bet. Visgi šiandien. Kodėl tuomet šiandien. Kalbu ne tik apie vokelius. O apie tai, kad jau 20 metų nėra šalyje demokratinių rinkimų (na apie asilėlius, kuriems ši demokratija lig šiol ne vadinama, – nekalbame, juk☺ ).

  Na ir apie vokelius, appirkinėjimus. Jokia čia naujiena, – juk į ES, gerų žmonių valia įstojome, paperkant padugnes… (kai vadinama demokratija, tai ar ne padugnės išrenka…).

  Pabaigai. Štai ir Obama sako, kol dorai, kulturingai vedžiau priešrinkiminę kampaniją buvau ir atsilikęs nuo konkurento…
  Kaip bebūtų, kai pakvimpa skerdena, žvėriukai… ne tik suaktyvėja, taigi☺

  • Sejanus

   Jei ne paslaptis, kada ir kur Obama taip sakė, kur būtų galima pasiskaityti ar pasižiūrėti?

 • Sejanus

  Tos automobilių markės čia minimos siekiant sukelti pavydą ir pasipiktinimą blogaisiais turčiais ar kaip?

  • Šis prisipažinimas yra publicistinis tekstas, tad tamstos bėda, jei neužtenka protinių resursų suprasti retorinių figūrų.

 • Tai va, valgyti nori visi ir, kai nebėra išeities, sąžinė kažkuriam laikui išsijungia (kai kuriems išsijungia visam laikui)… Bet gi tokie dalykai, manau, vyksta ne tik balsas.lt… Kodėl visi tyli? Ogi dėl to, kad valgyti nori dabar ir puikiai suvokia, kad Lietuvoje nėra jėgos, kuri juos apgintų…

  • Ugnė

   Man tai atrodo, kad todėl, kad priešingu atveju tiesiog nebūtų tos darbo vietos. Nėra čia nuskriaustųjų, o tik kvailiai, kurie nesupranta elementarių rinkos ekonomikos dėsnių. Visada yra variantas eiti į Maximą ar Iki, kur, mano žiniomis, nebemoka vokeliuose. Yra variantas pradėti ūkininkauti. Yra variantas pazapirdolinti ir įsidarbinti įmonėje, kurioje tavo darbas padarys tiek „oboroto“, kad tau galės sumokėti daugiau nei minimumą „pavedimu“ :D. Variantas kurti savo leidinį ir varyti ten be vokelių :). Variantų n+k.

 • Gal būtų galima išgryninti problemą ? T.y. ar problema yra užsakomieji straipsniai (hmm. o būna ir kitokiu ??) ar problema vokeliai, apie kuriuos žino VISI (kiek iš čia prunkštaujančių VISADA reikalaujate sąskaitos/čekio ?), bet visiems giliai DZIN.

  Aišku, sveikintina iniciatyva. Dar keli 100 tokių.. ir galbūt reikalai LT pagerėtų. Bet kolkas matau tik dar viena būsimą auką.

  • romas

   Keletas ištraukų iš šio įrašo ir spaudos:
   „portalo ir laikraščių turinį tvarko Vitalija Vonžutaitė“
   „V. Uspaskichas, jo pavaduotojas Vytautas Gapšys, V. Vonžutaitė, Marina Liutkevičienė ir pati Darbo partija kaltinami apgaulingos buhalterinės apskaitos organizavimu“
   „V. Vonžutaitės sutuoktinis Sergejus Fedotovas dirba UAB „Ūkio banko investicinė grupė“ ir yra bendrovės valdybos narys.“
   ir dar iš VRK:
   http://www.vrk.lt/rinkimai/416_lt/Kandidatai/Kandidatas67892/Kandidato67892Anketa.html

 • Lietuvis

  Neseniai RAIT atliko apklausą apie atlyginimą vokelyje. Štai pranešimas spaudai: http://www.lrt.lt/naujienos/ekonomika/4/4697/atlyginima_vokelyje_sutiktu_gauti_beveik_puse_lietuviu Faktas, kad tai yra problema. Gali nesutikt gauti algą vokelyje, bet atsiras kitas, kuris sutiks ir užims tavo darbo vietą.

  • Tai va, ir aišku kur yra problema. Ne tik tame, kad mokama vokeliais, bet ir tame, kad yra labai daug tų, kurie sutinka už tuos vokelius dirbti…

   • Vingių Jonas

    Tik niekas nepasako, kodėl sutinka už tuos vokelius dirbti? Aš manau, kad viena priežasčių – nenori būti apšaukti išlaikytiniais-pašalpų gavėjais. Aišku, p-nas Artūras greičiausiai būtų kategoriškesnis: – Dundukai ir tiek žinių.:))

  • Ugnė

   Pasikartosiu, bet, reikia liaudį šviesti, jei jie nesupranta… Davai chebra, pavarom ir sukuriam tokį verslą, kur pasodinsime darbuotoją ir liepsime jam tiesiog sėdėti ramiai per daug nesijudinant :D. Nėra šitoje situacijoje nuskriaustųjų, o tik nelabai išsilavinę ar šiaip ne itin gudrūs žmonės (visi negali gi būti protingi ir gražūs), kurie nežino, kas yra rinkos ekonomika. Niekas niekam neprivalo sukurti darbo vietos. Jei tavo darbas realiai įmonei atneša tiek vertės, kad nelabai lieka mokesčiams, tai teisė pasirinkti ir darbuotojo, ir darbdavio. Tai yra niekas tavęs negins, o atleis, nes nebus elementariai už ką sumokėti. Darbdavys neprivalo subsidijuoti darbuotojo. Darbdavys toks pats žmogus. Tik šiek tiek verslesnis, gudresnis, na ir gal dar kažkuriam pasisekė.

 • augis

  „vairuoja prabangų „Mercedes-Benz“ … vai bėda, bėda, pavydas shikna graužia. ir pagiežingas straipsnis tai puikiai iliustruoja

  • Šamanas

   Pažiūrėk į pajamų deklaraciją – gal ką nors suprasi.

 • palaikau zurnalista

  sveikinti nesveikinsiu, bet zurnalista, parasiusi si viesa laiska, palaikau. Teko ir man dirbti sioje istaigoje ir maciau nemazai. Jei butu organizuojami teisiniai veiksmai, papasakociau

 • algis

  Panašu, kad pasitvirtina blogiausia. Čia kaip tame priežodyje. Lietuva iki seimo rinkimų stovėjo ant bedugnės krašto, po rinkimų ji žengė didelį žingsnį į priekį.
  O M. Širvinskas gerai padarė, kad viską pasakė ir tikrai aš suprantu, kad jam nelengva buvo apsispręsti mūsų korupcinėje sistemoje.
  Bet, kai USPkichas mokės po 1509lt vokelyje kiekvienam, tada kiekvienas iš mūsų galės ryžtingai to atsisakyti, parodyti savo pilietiškumą. Toks įspūdis, kad bolševikai vėl nugalėjo, net seimo Pirmininkė įbauginta ir ima pinigus vokelyje…

  • suomis

   Būtent.

 • Tomas

  Tai ar paimsite Sirvinska dirbti i BNS, rodos zmogus jau pakankamai atkentejo?

  • Tomai, tikrai ne. Gal dar šiandien parašysiu kodėl.

   • Tomai, čia jums leidus įsiterpsiu, kad prašytis į BNS neketinu ir dirbti ten nepretenduoju.

 • VG

  O konservatoriai darbiečių šutvei siūlė koaliciją, o dabar – neabejotinai į ją nertų stačia galva. Tai kas Lietuvoje moralu? Be galo liūdna… Už ką balsuoti? Premjeru „De facto“ būtų Uspaschčius. Tai kuo pasitikėti?

 • TS-LKD propagandistas M.Širvinskas viešai prisipažino, kad jis pusę metų vykgė nusikalstamą veiką – nepranešė prokuratūrai ar mokesčių inspecijai apie jam 8 mėnesius mokėtą algą vokelyje. Klausimas gen. prokurorui: Kodėl nusikalteliui M.Širvinskui nekeliama baudžiama byla??? Gal todėl, kad jis”savas nusikaltelis”???

 • zinantis

  V.Vonzutaites atlyginimas, kuri jai moka A.Miknius- 40000 lt. FAKTAS.
  ir dar- Marius parase visa tiesa. Jei STT tikrintu- daug ka rastu, zinoma, jei nors kiek jai idomu

  • Ugnė

   Šitoj vietoj aš užpavydėjau… kur mano maišas pinigų :D :D…???

 • aras

  Labas,

  aš manau, kad žurnalistui jau giliai po.. kas čia bus, man ši rašliava yra tikras garo nuleidimas, kas protingas supras.
  O tie visi BNS ar pan. tai šudo reikalas.
  Palaikau parašiusį ir manau, kad vokeliai yra blogai, bet tikrai ne jie yra svarbiausi jo pasakojime, tai viskas iprasta ir normalu, nieko isskirtinio.
  pats geriausias metas emigruoti. grizti bus galima tada kai neliks nei vieno esamo seno gero seimuno ir bus viskas elektroniskai ir saugiai

  • arai, kuo greičiau tokie kaip tamsta emigruos, tuo greičiau mums visiems likusiems bus geriau. Tad mėžkitės iš Lietuvos kuo greičiau. Padengsiu pusę bilieto Ryainair kainos.

   • Ramunė

    Arai, ar Jums nekilo noras patikrinti, kaip ponas Račas laikosi savo pažadų:

    „arai, kuo greičiau tokie kaip tamsta emigruos, tuo greičiau mums visiems likusiems bus geriau ….. Padengsiu pusę bilieto Ryainair kainos“?

    Nesutinku su mintimi, kad laikas emigruoti (nes gali nebelikti kur grįžti) ir manau, kad elektroninis balsavimas nėra toks saugus kaip atrodo žiūrint iš šalies. Tarp elektroninio balsavimo ir internetinės bankininkystės yra daug skirtumų
    http://www.balsavimas.lt/klausimai/pagrindiniai-skirtumai

 • retukis
 • Solovejus

  O kas tas Miknius per veikejas? Is kur jis atsirado ir is kur pas ji pinigai? Gal kas galetu placiau jo istorija aprasyti?

 • Pingback: Nes Jūs to verta ir sulandsbergėjimas. « Žymantas Baranauskas()

 • JG

  Priminsiu, jog buvo toks žurnalistas Vytautas Matulevičius, jis kadaise prieš Uspaskich reportažus darė. Pamenat tokį?..

  Šaunuolis Marijus, tikiuosi kailis liks sveikas.

  Kiek teko panašių situacijų stebėti, tai VMI, FNTT kaip velnias kryžiaus bijo politikų ir net jų kvapo. Jei tik gali, tai jokiu būdu nesikiša ir nesikiš, nebent kas nors privers juos.

  • Mauras

   Ką jūs, VMI patys drąsiausi, jie net agurkichui ir draugams bylą iškėlė. Taip, tą pačią dėl juodosios buhalterijos, o jei konkrečiau – dėl nesumokėtų mokesčių už sumas, praėjusias juodai. Nieko, nei tiesiogiai turi čio tuo rūpintis VSD nei seimo, kadaise uoliai narpliojusio paksiaus viražus, nedomina, kieno pinigais agurkichas reklamavosi ir laimėjo 2004 m. rinkimus. O prokurorai dėl pajamų šaltinio bylos nekelia, nes „niekas nesikreipė“. Štai kur tikrieji triušiai, pamiršę už ką mes mokam jiems algą.

 • Už šitą – Račui šimtas karmos taškų (nors nemėgstų paties Račo, galvoju apie jį blogai ir pan. bet už šitą – jis nusipelnė, ir tebus nuplauta ano nešlovingojo gimtadienio gėda). Lygiai taip pat devyniasdešimt karos taškų Širvinskui – ne visi šimtas, kad ne iš karto, tačiau daug – už tai, kad prisipažino ir pan.
  Labai didelė pagarba – Pečeliūnienei. Apskritai Valstiečių laikraštis – man visada buvo toks kaip iš kosmoso – dvelkiantis nostalgija kolchozinei ideologijai, ir todėl stengdavausi jo neskaityti. Nors jei papuldavo atsitiktinis numeris į rankas, tai jis mane stebindavo – rasdavau straipsnių, kurių analitiškumo man trūkdavo kitokioje spaudoje. Net galvojau, kad ES fondai maitina Valstiečių laikraštį, kad jis išgali atitinkamus ekspertus nusipirkti,ko neišgali kita žiniasklaida. Dabar pasiskaičiau Pečeliūnienės straipsnius Delfyje – ir giliausia mano pagarba jai, už sveiką protą ir nuovoką – tiesą sakant, dabar suprantu, kodėl Valstiečių Laikraštis galėjo turėti tiek gerų straipsnių.

 • aAlgirdas

  Visa bėda tame, kad Lietuvos rinkimų įstatyme nėra straipsnio —- pilietis per einamus metus nesumokėjęs NĖ VIENO LITO pajamų mokesčio kandidatuoti nei į savyvadybes nei į Seimą NEGALI. (Tiesa, tai neliečia senjorų.O apie duomenis pateiktus šiame komentare —— informaciją turi paptikrinti mokesčių inspekcija ir imtis atitinkamų priemonių.

 • Mokesciu nuslepimas tai jau baudziamoji atsakomybe. Darbuotojas kuris eme pinigus vokeliuose buvo priverstas tai daryti, nes jam reikejo isgyventi, todel gali isvengti atsakomybes, o tuo labiau prisipazinimas. Butu ziauru jei nebutu imamasi kokiu nors priemoniu siuo atveju.

 • MONIKA

  permeciau straipsni ir komentarus-ir nieko.Vienas verslininkas per kazkuria tv.pasake,kad priverstas moketi vokeliuose,nes kitaip bankrutuotu.Juo tikiu.O sitais visais-ne.Siulyciau jiems pasidometi,o kur nueina mokesciu moketoju pinigai,kai valdo vagys,melagiai,kuriem paprastas pilietis-0(minia)Racas tai is viso priplaukes,kaip ir Valatka.TV visos parsidave chuntai.Apie brangstancius mokescius uz kom.paslaugas,kura,maista-nera zodziu.Viena iseitis Lietuvai buvo-versti visus valdziazmogius,jau 20m sedincius prie lovio,bet…to neivyko.TAIGI-ZIURIM KA TURIM! AMEN.

 • PanaCėja

  Račai, netrink mano komentarų ir nerodyk savo silpnumo.

  • miela Panacėja (man jau skamba kaip gonorėja), niekas nieko kol kas netrynė, bet manau jau laikas bus pradėti, nes tamstos vieta aiškiai ne čia.

 • Klaudija

  Marijau Širvinskai. Paskaičius jūsų šį prisipažinimą susidaro toks įspūdis, jog esate labai negeras žmogus. Jeigu tai tiesa, ką jūs rašėte – kuo aš labai abejoju, nes kodėl dabar, o ne tada kai dirbote skelbiatės? Juolab jeigu tai ir tiesa, kam jūs dirbot? Juk žinojote sąlygas, reikėjo atsisakyt ir nelįst, o dabar bandot ieškoti teisybės. Pastebėtinas dalykas, kad jūsų socialinio tinklo „facebook“ anketoje taip pat įžeidžiančios darbo partiją nuotraukos, tokios kaip: vidurinio piršto rodymas į reklaminį plakatą. Nors galbūt jūs norit išgarsėti kurdamas istorijas? :) Būtų įdomu sužinoti.

  • Klaudija, neabejoju, kad jūs tai tikrai esate geras žmogus. Nesuprantate mano motyvų, ir nereikia, nematau prasmės prieš pačią teisintis (nors jeigu tamstai iš tiesų įdomu – esu pateikęs daugiau detalių komentare po A. Račo įrašu apie „judošišką“ poziciją).

   Mano padarytų nuotraukų reportažas, refleksija po balsavimo, manote, įžeidžia Darbo partiją? Man vienodai, ar įžeidžia – aš tik smaginausi su savo fotoaparatu balsavimų sekmadienį. O gal įžeidė jus? Tada kitą kartą žinosite, kad į mano feisbuką geriau nelįsti ir pasiieškoti galbūt skoningesnių fotografijų kitur.

   Galiausiai ar savo klejonėmis apie „išgarsėjimą“ ir „istorijų kūrimą“ jūs norite nusišnekėti, man visiškai neįdomu sužinoti.

 • aAlgirdas

  ponia, Jūs esate neteisi, nes NORMALŲ žmogų vadinate negeru, Jūsų argumentai primityvūs.Ir žinote kodėl? Todėl, kol žmogus neturintis garantuotos darbo vietos (ar išvažiavimo į užsienį) TYLĖS, Nežinau nieko apie kažkokias nuote raukas, bet supratau esate nepartinės DP narė. Nepartine DP vadinu todėl, kad PARTIJA privalo turėti IDEOLOGIJĄ, kurios DP su žiburiu nesurasi

 • Asta

  su Marijum susipazinau tuomet, kai jis baiges mokykla uzdarbiavo Palangoje isveziodamas maista i namus is kinu virtuves. Puikiai atsimenu jo svajone tapti zurnalistu (kaip matau ta svajone issipilde), sasiuvini, kuri visur nesiodavosi ir kazka rasydavo, bet niekam nerode ir tai, kad Marijus “zodzio zmogus“. Nors praejo bemaz 10 metu, bet tikiu, kad jis toks ir liko ir tai, kad apie savo patirti papasakojo tik dabar, reiskia, tam buvo priezasciu.

 • Pingback: Gerbiama ministre, I.Šimonyte, gal jau laikas būtų įsikišti?... | Artūras Račas()

 • TTT

  Gal kiek ir pavėluotai perskaičiau ir straipsnį ir komentarus. Gaila, to berniuko žurnalisto, kad jis dar toks naivus. Kas tokį žmogų gali priimti į darbą? išdavikų niekas nemėgsta. O dėl tų vokelių žiniasklaidoje tai ačiū Kubiliui.Tai jo naktinė reforma, kai žiniasklaidai buvo smogta PVM ir honorarų apmokestinimo mokesčiais privertė visus ieškoti išeities. taip ir atsirado pinigai vokeliuose, kurių iki tol žiniasklaidoje nebuvo. Tad be vokelių liko tik užsienio valdoma žiniasklaida. Tiesa, kad ir kaip keista, bet Romanovas irgi moka normalius pinigus, tik atrodo pradeda buksuoti.

 • Pingback: Pabusk, pabusk ir patalus praskleisk: skiriama Valstybine darbo inspekcijai | Artūras Račas()

 • Sbynev

  reikejo nedirbti isvis uz atlyginima vokelyje, o jeigu dirbai, tai tu tampi toks pat kaip jie…O dabar pursktaukt kiek nori… Vaidink pilietini heroju… ir t.t. Esi susitepes lygiai taip pat, tokiu atveju geriau jau nutyleti….

 • Pingback: Ko vertas politikų ačiū? | Edvardas Pocius()