O mes švenčiam!!!

Sakykite ką norite, bet šiandien mes švenčiame…

Ne tai, kad labai džiaugiamės tuo, ką turime, bet juk vis tiek turime…

Daugiau nei nei turėjome prieš 10 metų – pasirinkimo prasme ir daug daugiau nei buvo prieš 20 – visomis prasmėmis.

Taip, žurnalistų ir žiniasklaidos Lietuvoje yra įvairios. Kaip yra ir įvairių žmonių, įvairių politikų, įvairių gydytojų ir įvairių mokytojų…

Bet prisipažinkite – sunku būtų be mūsų – tų, kuriuos vadina „purvasklaida“, „šmeižikais“, „propagandistais“ ir t.t…

Ką veiktumėte rytais prie kavos?

Ką darytumėte darbe ištaikę trumpą laisvą valandėlę ar grįžę po sunkios darbo dienos?

Juk nyku ir nuobodu būtų, ar ne?

Na, prisipažinkite:)

Štai todėl man ir patinka mano darbas. Nuo pat tų 1993 metų, kai pradėjau jį dirbti.

Todėl ir švęsiu šiandien. Su tais, kuriems taip pat patinka tai, ką jie daro.

Su tais, kurie tiki, kad garbinga ir padori žiniasklaida yra įmanoma.

Su tais, kurie neperka ir neparduoda, su tais, kurie žurnalistai.

Tokių Lietuvoje yra dar ne vienas ir ne du.

(7 balsų, vidurkis: 4,14 iš 5)
Loading...
 • Nors švenčiate ir be sveikinimų, vis tiek sveikinu:)

 • Kaip be sveikinimų? Tuoj pažirs sveikinimiai, kaip iš gausybės rago:)
  Su Neparduoto Žodžio Švente!

  • J. naivus

   Gaila, kad ne muzikiniai. Labai tiktų koks senas geras Armstrongo „When The Saints Go Marching In“ – kaip tik tiems šventesniems – kurių „ne vienas ir ne du“

 • bang

  Sveikinu.

 • Donatas

  dar yra toks naujas pavadinimas ‘žiniaspauda’ :)
  spėju, kad labiau taikytinas l-rytui ir respublikai, nes šiaip juk ir jų kiemuose šiandien šventė…

 • Iliuminatas

  „Tokių Lietuvoje yra dar ne vienas ir ne du“ – sveikinu tuos tris ;)

 • kolega

  Su profesine švente! Tolerancijos ir įžvalgumo.

 • Algis

  Kažkada užkliuvo – visuomenės sanitarai :). Tempkit viską kas blogai (ir gerai) į viršų – rodykit, kalbėkit, rašykit apie tai. Nuo jūsų priklauso tikrai nemažai, pvz. ant kiek pas mus bus švariau ir šviesiau. Gal kartais būna ir sunku tačiau žinokit, kad jūsų darbas yra labai reikalingas. Belieka tik palinkėt, kad tas veidrodis (žiniasklaida) kuriame save (visuomenę) matome būtų kuo tikslesnis, mažiau kreivas ir be jokių dėmių ;). Su švente!

 • yra dar tokiu

  Apibendrinant, tai spjauda ir purvasklaida.
  Bet „vis dar pasitaiko“ sąžiningų ar per daug save gerbiančių (šioje vietoje ypač reikalinga savybė), kurie savo žodžio neparduos už pinigus (nu nebent už labaaaai didelius). Jie save mato didesniam Laiko intervale, negu tie, kuriems „po manęs nors ir tvanas“.
  Gerbiamiausias Račas man irgi iš tų kelių ar keliolikos žurnalistų, kuriems Tiesa svarbiau, nei šilta vieta po Saule.
  Dar Rūtą Grinevičiūtę laikau iš tokių. Gal dar vienas kitas.
  Ir viskas.

 • vasia

  „Su tais, kurie neperka ir neparduoda, su tais, kurie žurnalistai.“

  Spauda galima tiketi kai perskaitai viska- nuo delfio , lietuvos ryto iki respublikos. Viska sukramtai, tada ziuri oru prognoze :)

  Su sventemis!

 • Berge

  Gerb. p. Artūrai,
  Šilčiausi sveikinimai ir nuoširdūs linkėjimai Profesinės šventės proga!
  Na ir tikrai, ką mes be Jūsų darytume :)
  Smagios dienos!!!

 • Fredis*

  dirbtinė šventė, kokios jos ištakos?
  gal bolševikai pradėjo spausdinti „Iskra“?,
  kažkuo panaši į gaisrininkų, policininkų, fizikų, mokytojų…
  tikri lietuviai švenčia Kalėdas, Velykas, Motinos dieną, Jonines, žolinę, dar paskutiniu metu populiarėja Valstybės diena liepos 6-tąją (visus kviečiu į iškilmingą Valdovų rūmų atidarymo ceremoniją),
  bet įrašų šių švenčių proga niekada nesulauksite, gerbiami skaitytojai.

  • Donatas

   pritariu, tačiau valdovųlendas niekaip nėra susijęs su liepos 6-tąja, na nebent AMB ten demonstruos savo kiemelį :)

  • romas

   čia tokia copypastė:
   „Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena baisias rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Veltui nuėjo rusų pastangos įpiršti valdžios leidžiamas knygas, spausdintas rusiškomis raidėmis. Slaptųjų knygų skaičius nepaprastai sparčiai augo. Nuo lietuvių raštijos pradžios ligi 1864 m., – t.y. per 300 metų, lietuviškų knygų iš viso buvo išspausdinta vos 750; nuo draudimo pradžios iki 1883 m., – t.y. iki „Aušros“ gimimo, buvo išspausdinta 484 knygos, o nuo 1883 m. iki 1903, neskaitant laikraščių, buvo išspausdintos 1372 knygos.“

  • Fredi, nepyk, bet šį kartą truputį susimovei… :) Vis dėlto lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo diena verta minėjimo…

  • Orka

   Fredi, laukiam atsiprašymo. :)

   • GIGA

    arba amnsetija,tik kai bus 2 mln:)Su švente,gerb.Artūrai

 • max

  citata

  Su tais, kurie tiki, kad garbinga ir padori žiniasklaida yra įmanoma.

  Su tais, kurie neperka ir neparduoda, su tais, kurie žurnalistai.

  Taip ir nesupratau, su kuo šves Artūras.

 • Rimantas

  Be “purvasklaidos”, “šmeižikų” ir “propagandistų” sunkiau tikrai nebūtų. Gal Lietuvoje ir yra kitokios pobūdžio žiniasklaidos, bet jau tingiu ieškoti. Laimei yra kokybiška užsienio žiniasklaida ir knygos, tad problema „ką darytumėt“ visai neaktuali.

 • romas

  Sveikinu visus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, nes čia šventė netik tiems, kurie rašo, bet ir tiems, kurie skaito.

 • A.G.

  Vienas garsus žmogus Lietuvos, čia prieš pora dienų laikraštyje sako, kad man svarbiausia „laisvė“.
  Tuomet pagalvojau – jei visiems suteiki laisvės tiek, kiek kiekvienas nori – tai tau žmogau jos gali visai ir nelikti.
  Antra. Lietuvoje kai buvo kelios mašinos – jomis tuomet nužudydavo kasmet vidutiniškai apie 700 žmonių, t.y. tiek pat panašiai, kiek ir dabar, kai mašinų dešimtis ar šimtus kartų daugiau… tačiau žmogeliui atrodytų, kad tik dabar žudomi žmonės keliuose. Kodėl.
  Trečia. Niekada taip gerai žmogus negyveno Lietuvoje materealiai (na gal 1988-1989-1990 m. kovo mėn., jei morališkai), kaip šiandien. Kodėl jie tokie tuomet nelaimingi, net nori mirti (na ne visi)… štai prie J.V.S. kasmet gerėjo (tai…), o dabar kasdien vis blogyn (šiandien dirstelėjau į laikraštį ir pagalvojau, na neištversiu – kada gi aš pagaliau numirsiu…). Kodėl taip.
  Na nereikia galvos kišti į smėlį… bet ar gali ta menka žmogučio kramė atlaikyti tokį milžinišką perėjimą, kai viskas blogai, blogėja, blogėja…
  Kodėl.
  Ir vistiek su švente, popiegraužiai.
  Kaip ten bebūtų blogybes, kurios panaikinamos, išvelka kol kas Lietuvoje tik vienos firmos atstovai – tie popiegraužiai ar kaip ten JD ketvirtoji valdžia.
  Tad dar po paskutinę.

  • Rimantas

   „tačiau žmogeliui atrodytų, kad tik dabar žudomi žmonės keliuose. Kodėl.“

   Turbūt todėl, kad pagal keliuose žuvusių skaičių 100 000 gyventojų pirmaujame europoje ir jos vidurkį lenkiam tris kartus.

 • mdxacuk

  Šiandien yra dviguba šventė Lietuvai – ne tik Spaudos diena, bet ir I. Staškevičiaus gimimo diena (taip, to paties, iš LEO LT). Dar klausimas, kuri svarbesnė.

  Nors tie, kurie jaučiasi žurnalistais iš idėjos, nieko neperka ir neparduoda, tikriausiai atšventė jau užvakar, kai buvo Tarybinės Spaudos diena.

 • borisas

  ka as veikciau be ziniasklaidos?pasiimciau gera knyga ir pabuciau pabendraves su protingesniu(uz mane)zmogumi.pasisemciau isminties,ir gyvenciau toliau.myledamas savo gyvus vaikus ir savo tevus.nedramatizuociau as to gyvenimo be ziniasklaidos.

 • Nu atsiprašau, bet gyvenimas be tradicines žiniasklaidos nėra nuobodus ir nykus, priešingai net daug įdomesnis.

 • nerijus

  Sveikinu Lietuvą, kad ji pergyveno/ išgyveno priespaudą, lenkėjančią bajoriją ( keista, kai į paveldą įtraukti ponų rūmai- šio dalyko tikrai nesuprantu ), okupaciją ir išsaugojo savo kalbą.

  Artūrai, Jūs, 10 pastraipoje prisipažystate ir atsakote į prieš tai pateiktą straipsnį “ Studentas nori paslaugos. O man norisi jį pasiūsti.“.

  Suprantama, kad netiesiogiai, šiuo straipsniu ir pasiuntėte. Galvojate, paskaitys, tai gal susiprotės ir daugiau nerašinės.

  Linksmos šventės.

  • A.G.

   Gal Jums vertėtų daugiau susipažinti su bajorų veikla (jų laimėtų Žalgirio ir kitais mūšiais), o ne vien vadovautis komunistine propaganda.
   Glima kad ir užeiti ir į svetainę bajorusajunga.lt – gal nesupyks už nuorodą blogo šeimininkas… bet taip nusiteikti prieš žmones, kurie duoda priesaiką Tėvynei, Konstitucijai, nėra gerai manau.

   • nerijus

    Susidėjimas su lenkais ir kalbos negerbimas, ir garbės neprideda.

    • A.G.

     Griechų būta ir daugiau.
     Bet juk ir dabar – tarptautinėje konferencijose (su sinchroniniu vertimu) žiūrėk lietuvaitis klausia pvz. angelskai… mat jis vertesnis už kitus… tuomet kitiems lietuviams lietuvio klausimą verčia vertėja… juk tokie mes skudurėliai esame…
     O tie dabartiniai įmonių pavadinimai, o leksikonas (edukacija, divizionas ir t.t. ir pan., kai yra gražūs lietuviški žodžiai.
     Ta prasme su Jumis sutinku – už lietuvių kalbos laužymą galima manau prieiti ir nieko netaryus užkabinti žemaitišką kablį (kad ir išgirdus tuos minėtus divizionus ar edukacijas…), kaip ir tam, kuris kancarą švystelna prieš įšokdamas pvz. į troleibusą.
     Ne gėris tik baime yra išlaikomas – jei žinos, kad snukis bus išmaltas, tik tuomet kulturingesniu stengsis būti. Neribota laisvė ir baimės jausmo praradims už blogus darbua gimdo išsigimėlius

     • nerijus

      Nieko. už numestus „kancarus“ padidins baudas nuo 500 Lt. Ir gerai. Galėtų ir už šunelių kakinimą ne vietoje- tiek pat, nuo 500 Lt. ir priedo, jei turi mokesčių lengvatų- metams atimti. Ir nereikėtų nei vienam „stenėti“, jog žolytė, gėlynas ar pan.

      Sutinku, kad nereikėjo leisti atsirasti, kaip tokioms maximoms, norfoms, rimėms, sostena ( galima suprasti dviprasmiškai ), autodina, baughoff, ir t.t.

 • Su puikia švente. Tik nepadauginkit, o bus kaip man šiandien:)

 • Slyvanosis

  Nuoširdžiausi sveikinimai žąsies plunksnos brolijai ir asmeniškai abatui Artūrui!
  Vakar vakere klausiausi lakštingalos ir užsakiau jums daug giesmių kas vakarą.
  Su meile,
  Slyvanosis

 • Aras

  Matyt, šventės proga žurnalistė Budrevičienė teisme pasistengė laimėti prieš buvusį darbdavį – TV3! :)