“Kasos knygos” rubikonas

Savaitraštis 15min 2012 12 14

**************

Aš labai noriu, kad Darbo partijos byla kuo greičiau pasibaigtų ir kad V.Uspaskich, V.Gapšys ir V.Vonžutaitė sėstų. Ilgam – kad mažai nepasirodytų.

Nes jei ta “Kasos knyga”, kuri buvo paviešinta po Seimo komisijos posėdžių ir kurioje smulkmeniškai ir tvarkingai fiksuota, kas, kam už ką ir kiek davė, yra tikra, sėdėti ilgai  tikrai yra už ką. Net jei byla ir buvo politizuota, kaip kad teigia V.Uspaskich ir jo bendraminčiai.

Jei teisingai suprantu, tai ta “Kasos knyga” ir yra vienas iš pagrindinių įrodymų darbo partijos byloje. Ir dar liudininkų, kurie, kiek teko girdėti, daug ką neigia, parodymai.

Tiesa, tai, kad “Kasos knyga” yra tikra ir kad joje esantys įrašai, ką nors reiškia, įrodyti nebus lengva. Pamenate “Rubicon” juodosios buhalterijos bylą: tada irgi daug kas galvojo žinantys, jog “Andr.” – tai V.Andriukaitis, “Kviet.” – tai V.Kvietkauskas, “Vidž.” – A.Vidžiūnas, “soclib” – A.Paulausko vadovaujama partija, “TS” – A.Kubiliaus vadovaujama Tėvynės Sąjunga, o AMB – pirmasis Lietuvos prezidentas A.Brazauskas, buvęs dabartinės šalies vadovės D.Grybauskaitės mokytoju.

Bet paaiškėjo, kad galvoti yra viena, o žinoti – visai kas kita. Ir todėl, kai telefono ragelyje girdite, kad “Abonentas nepasiekiamas”, tai nebūtinai reiškia, kad A.Zuokas vėl trumpam išvyko į Lenkiją. Gali būti, kad tas, kuriam skambinate, tiesiog išjungė savo telefoną.

Grįžtant gi prie paviešintos “Kasos knygos”, bus nenuostabu, jei paaiškės, kad VU iš tiesų reiškia Vilniaus Universitetą, o “Respublikai” reiškia ne V.Tomkui, o Lietuvai. Nes Lietuva juk respublika.

Bet jei teismas viską teisingai išsiaiškins (o aš tuo nebejoju), nuspręs, kad “Kasos knyga” yra tikra ir remdamasis joje esančiais įrašais ilgam pasodins V.Uspaskich, V.Vonžutaitę ir V.Gapšį, tai anaiptol dar neturėtų būti pabaiga. Žinoma, jei kalbame apie teisę, teisingumą ir pelnytas bausmes.

Nes ėmimo-davimo procese visada yra dvi pusės. Todėl teismui pripažinus, kad “Kasos knygos” įrašai patikimi ir kad Ž.Žvaguliui, grupei “Vairas”, ar bendrovėms “Combo” ir “Makrokoncertas” buvo mokama “juodais”, reikėtų išsiaiškinti, ar jie visi gautas sumas deklaravo ir sumokėjo mokesčius. Jei ne, sodinsime, ar užteks baudų?

Teks aiškintis ir kodėl LVPA bei Ūkio ministerijos tarnautojai, spręsdavę dėl ES paramos skyrimo, skirdavo ją įmonėms, galimai mokėdavusioms 5 proc. į Darbo partijos juodąją kasą. Ar tie tarnautojai gaudavo savo procentą? O gal jie buvo įbauginti? Jei ne, tai jie turbūt taip pat turėtų sėsti. Ir taip pat ilgam, nes išeitų, kad jie piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Nes žinome – ministras tik dėdavo parašą. Buvęs ministras D.Kreivys taip sakė.

O ką darysime su įmonėmis “Stiklita”, Paliūtis”, “Pamario medis”, “Nagisa”, “Sebra”, “Jūrės medis”, “Era ir Ko”, “Senovė”, kurios, kaip viešai aiškina K.Masiulis, galimai mokėjo 5 proc. gautos ES paramos į juodąją kasą? Logiška būtų sodinti įmonių vadovus, nes išeitų, kad jie dalyvavo korupcinėse schemose.

Be to, reikės reikalauti, kad tos įmonės grąžintų per korupcines schemas gautą ES paramą. Nes jei “Kasos knyga” bus pripažinta tikra, tai labai tikėtina, jog visą per korupcines schemas išdalintą paramą Lietuva turės grąžinti Europos Sąjungai. Nes toks paramos dalinimas ES reglamentuose ir direktyvose nėra numatytas. Ir nemokėsime juk užkorumpuotus verslininkus ir valdininkus iš biudžeto, ar ne?

Neabejoju, kad taip ir bus. Lietuva juk teisinė valstybė, kurioje prieš įstatymą visi lygūs.

(12 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Politikai ir teisėsauga puikiai suvokia kuo gresia tokia praktika, dėl to nieko ir nebus. Nes jei prasidės tokia Teismo praktika, tai jau daug kam grės cypė… Juk ne vien DP tokius triukus darė ir, tikėtina, daro – per LNK apie tai keistai drąsiai prabilo N. Puteikis (vėliau įdėsiu įrašą)… Taip galima susodinti į kalėjimus nemažą dalį Lietuvos.

  • Beje, turtingi ir įtakingi politikai bei verslininkai patekę į kalėjimą taps nenaudingi… Taip, kad… O gal aš čia per daug patikėjau serialu Boss, o realiame gyvenime taip nebūna? :D

   • suomis

    Sveikas grįžęs į realybę.

 • romas

  Dešra valgosi po gabaliuką. Ką pavyks – tą pasodins. Svarbu, kad teisinė sistema rodytų nors kažkokius rezultatus.

  • romas

   dešra valgoma

  • Rytis I

   Šiaip jau didžiai buvau nustebintas komisijos darbu, tikrai tokia baigtimi netikėjau ir bei pajutau kažką panašaus į pagarbą… Pusė dešros suvalgyta, negalima atiduoti antros pusės.

   • austras

    Aš asmeniškai manau, kad komisijos darbo rezultatai buvo pilnai prognozuojami ir aiškūs. Tik tiems, kurie gyvena TS-LKD informacinio srauto apsupty ir kaip švento rašto klausosi Jurgio Razmos ar Rasos Juknevičienės propagandinių blevyzgojimų, galėtų pagalvoti, kad nuėjus nuo valdžios palaimintojo Kubiliaus vyriausybei staiga atsidarė pragaro vartai ir visi velniai atsidūrė Marijos žemėje. Gi racionalūs žmonės turėtų prisiminti, kaip Viktoras Uspaskich buvo ūkio ministru Algirdo Brazausko vyriausybėje, kaip jis „mokėsi“ Plechanovo akademijoje, o viena stropi panelė jam „valė langus“ ir kaip po viso šito ponas Viktoras iš tos vyriausybės buvo laisvanoriškai privalomai išspirtas. Ir nieko neatsitiko: vyriausybė dirbo toliau tik Algirdas Mykolas turėjo progos pasidžiaugti, kad Viktoro toje kėdėje nebėra. Situacija su neliečiamybe yra kažkuo panaši, bet jau ne sykį patikrinta, Viktoro savigarba visomis prasmėmis yra pakankamai guminė, tad ir sielvartauti dėl jo neliečiamybės panaikinimo prasmės nėra, nepaisant to ar dėl to „sielvartautų“ palaimintojo Kubiliaus adjutantas Razma, ar pats Viktoras.

    • romas

     austrai, nesuprantu, kodėl reikia nuolat pulti į tokius skubotus apibendrinimus? Tikiu, kad socdemai laikysis to, ką priėmė jų taryba, bet kad visi, nesu įsitikinęs visu 100proc. Dėl PTT, pavyzdžiui, labai abejoju. Palaukim, kol Seimas prabalsuos, tada nusipelniusius ir pagirsim.

     • austras

      Na kad Jūs, Romai, klausote visko, ką savo galvutėje sugalvoja Razma, tai aš galiu suprasti. O kad Razmos galvutėje nesutelpa Uskaskich pasitraukimas iš ūkio ministrų, tai taip pat paaiškinama – juk visi, kas ne konservatoriai yra be galo korumpuoti, gobšūs ir tik ir gviešiasi valdžios bei pinigų.

     • romas

      austrai, ydinga reikštis kategoriškai: viskas, niekas, visada, niekada ir pan., – nes labai dažnai būsite neteisus. Aš fiziškai negaliu klausytis visko, ką sugalvoja Razma, taip pat nemanau, kad visi ne konservatoriai yra visokie blogi be galo. O patyčios inteligentiškam žmogui netinka. Argi didelis skirtumas, su kuo sugalvota – galva ar galvute, jei sugalvota, Jūsų nuomone, blogai?

     • austras

      Kiek pamenu, tai viskas kas per pastaruosius 20 metų yra užgimę Razmos galvutėje (arba tiksliau kas iš tos galvutės buvo pagarsinta viešai) „sukosi“ apie vieną mintį: mes, TS-LKD (kokiu pavidalu šis daiktas beapsireikštų) esam pašaukti tarnauti Lietuvai Tėvynei, o štai visi kiti (kas daugiau, o kas mažiau, nelygu aplinkybės) yra pašlemėkai, beisgviešintys valdžios t.y. tos gėrio darymo priemonės, kuri teisėtai turėtų priklausyti konservatoriams, jeigu tik paika ir patikli liaudis visuomet balsuotų išmintingai. Taigi, minčių kurias transliuoja Jurgis Razma, nėra labai daug, tačiau jam daugiau juk ir nereikia: nepanašu, kad žmogus būtų nepatenkintas..

     • romas

      austrai, esate karštai įsitikinęs, bet norėtumėt atimti teisę būti karštai įsitikinusiais kitiems :) Įsitikinusiu būti nėra trūkumas – greičiau privalumas; trūkumas – pakantumo stoka.

     • austras

      Aš esu „karštai įsitikinęs“, kad Lietuvos politinių partijų spektre nėra man atstovaujančios politinės jėgos. Jeigu Jūs, Romai esate įsitikinęs kažkuo kitu – Jūsų valia. Tačiau savo tikėjimo debilavota propagandisto Razmos galvute, prašom man nepiršti. Nepykit, bet norit ar nenorit tas Jūsų tikėjimas tuo, ka parašiau viršuje (Razmos mintimis) nuolat dvelkia ore. Ką tai reiškia trūkumas? Aš tokius kaip Razma naikinčiau Putino siūlomais metodais klozete. Nes tokie veikėjai, kaip šunys tarnaujantys savo šeimininkams buvo visuomet – pradedant tais, kurie gaudė į proskripcijų sąrašus įrašytus Romos piliečius, ir baigiant tais, kurie dirbo inkvizicijai kaltindami Džordaną Bruno ar Galilėjų. Naciai savo propagandistus sovietų koncentracijos stovyklose atrinkinėjo pagal mąstymo lygį: vertinimai būdavo skalėje nuo 1 iki 5. Vienas ir du – primityvai, pagal mąstymo lygį negalintys būti propagandistais, 3 – 4 valdantys savo iškalbą ir sugebantys įtikinamai pateikti ideologiją ir 5 – asmenys suvokiantys visas ideologijas ir sugebantys prie jų prisitaikyti, tam kad išpeštų iš to asmeninės naudos. Penketukų į agitatorius neimdavo. Inkvizoriais ar razmomis visuomet buvo tie, tarp 3-4, transliuojantys vieną paprastą sugromuluotą mintį, kurios daugeliui užtenka. Nesvarbu ar ta mintis būtų apie 1509 LT, ar apie pašventintą Kubiliaus patepimą būti premjeru.

     • suomis

      austrai, kodėl pats esi taip sup…tai pretenzinagas. Gal nusiramink vieną kartą. O tarp pretenzijų, prasišluok kiemą? A?

     • romas

      austrai,ar neatrodo, kad noru naikinti esate panašus į kai kuriuos tuos, kuriuos minite? Fašizmas tūno ne kažkur, o mumyse. Jis prasiveržia, kai mes negalime pakęsti kieno nors nagų ilgio, drabužių fasono arba galvutės.

     • austras

      Ne, Romai. Ne nagų ilgis ar drabužių fasonas čia yra svarbu, o būtent „galvutė“. Kai žmogus suvokia, kad niekuo kitaip neišsiskiria jis sugalvoja, jog vienintelė jo galimybė išlikti yra per prisitaikymą. Ir tuomet jis pasirenka savo šeimininką, kuriam turėtų tarnauti. Taip ir atsiranda razmos, graužinienės ir daugelis kitų istoriniais tapusių personažų.

     • Rytis I

      Man vaizdijas, kad mums ne tą „Austrą“ paliko :)…

     • romas

      Žmogus – socialus gyvulys, besiburiantis į grupes, kurioms būdinga hierarchinė struktūra. Ar neatrodo,austrai, kad piktinatės žmogaus prigimtimi?

     • Fredis*

      J.Razma yra labai savarankiška politinė figūra, frakcijos seniūnas, kuris formuoja politiką, kiti politikai jam yra pavaldūs ir atskaitingi. Nors tema ne apie Jurgį, tačiau ‘austras’ nesugebėjo suformuluoti šiam politikui nei vieno kaltinimo. Tai yra politikas, kuris nebuvo įsivėlęs nei į vieną skandalą. ‘Austras’ šiandien ne formoje…

     • suomis

      Romai, jūs teisus. Austras būtent ir bodisi žmogaus prigimtimi. Dėl to ir sakiau, kad tokie kaip Austras ir tampa breivikais. Bet aš jį suprantu. Savo sieloje jis labai geras žmogus, tik jo kančia, jį varo į dar didesnį pasimetimą. Neduok Dieve, kad idealistai įgautų valdžią, tada jie tampa robestpjerais.
      Bet, nepaisant to pokalbių kolega austras man yra simpatiškas žmogus.

     • stogas

      Fredi, o kaip asmenines problemos ir negalejimas nesugebejimas priziuret vaiku? Dukte, narkotikai.. zole, amfetaminas..?

    • Rytis I

     Kiekvienas netvirtas žingsnis link Tiesos turi būti pagirtas bei apdainuotas tautos dainose, antraip vien šliaužiosim, bet nevaikščiosim.

     • romas

      Butkevičių dėl jo laikysenos jau dabar galima pagirti:)

    • suomis

     Austrai, jūs kartais nesate užsislaptinęs Landsbergio pasekėjas?

    • leokadija

     ar jums, austrai, vis dar atrodo, kad tik Razmai „atrodo“. Ir turbūt tiksliai žinote, kaip bus toliau… gal pasidalintumėt. Man visi niekšingumo seime apsireiškimai buvo „perspjauti“ šiandien, atidėliojant neliečiamybės naikinimo sprendimus seime. O jūs dar galvojate, kad sielvartauta buvo be pagrindo ir koalicija gali pasielgti padoriai?

  • GIGA

   Bet keistai atrodo,kad niekada po gabaliuką nevalgomos „dešros“ tradicinės – TS ar SD,išskyrus smulkmę ar imitacinę veiklą.Va jei būtų matomas nuoseklumas ir lygiava tada matytųsi,kad Lietuvoje gal būt ir yra normalios teisinės sistemos užuomazgos.GAlbūt net Matuzo byla pajudės ir su valdovų rūmų aferomis išsiaiškinsime…Tuo tikite? Cha cha cha…Čia ir yra pagrindinė šio Račo rašinėlio mintis – „teisingumas pasirinktinai“

   • dzyvai

    GIGA, užburtą ratą reikia nutraukti. Net jeigu Matuzo ir kitų valdovų bylos nejuda iš vietos. Šiandien gal nejuda. Po šūkiu „selektyvus teisingumas“ gali slėptis: „teisingumo nereikia iš vis, nes taip mums patogiau“. Jei bus nuteistas Uspaskich, o Matuzas – ne – galėsite reikalauti teisingumo pilna apimtimi. Tuo tarpu dabar yra gąsdinama baubais, ir siekiama, kad nebūtų nuteistas niekas. Kadangi bus (?) nuteista per mažai, neteiskime nieko?

    • GIGA

     Be abejo „užburtą ratą’ reikia nutraukt,reikia būt principingais,po vakarykščios Gražulio kalbos bus galima ir TS tyrimą atlikti,vis gi krikščionys demokratai su juodais pinigais,dabar jau TS partijos sudėtinė dalis.Kaip manai,dzyvai,užteks principingumo toliau traiškyti „užburtą ratą’ vakarietiškomis vertybėmis,anot fredžio,garsėjančiai TS?

 • migla

  Visoje šioje istorijoje norėtųsi, kad būtų praktiškai įgyvendintas vienas esminių baudžiamosios politikos principų – svarbiausia ne bausmės griežtumas, o jos neišvengiamumas. Ir jeigu aprašytiems trims veikėjams teismas, teisingai, nešališkai ir objektyviai (t.y., jeigu teismui užteks nuovokos pripažinti, kad VU bylos kontekste nėra Vilniaus Universitetas ir pan.) ištyręs įrodymus, paskirs realias laisvės atėmimo bausmes, jos bus realiai atliktos, tada, manau, tiek valdininkai, tiek korupcinėse schemose dalyvaujantys privatūs asmenys prieš siūlydami/reikalaudami kažkokių gėrių už kažkokius palankius sprendimus, pagalvos, ar verta rizikuoti. Nes iki šiol gyvenam nebaudžiamumo/tariamo nežinojimo apie korupciją (tikrai netikiu, kad teisėsaugos institucijoms nebuvo žinoma vieša paslaptis apie Medininkuose duodamus kyšius muitininkams – bet kuris, kas bent minimaliai ir net nebūtinai tiesiogiai susijęs su tarptautiniais pervežimais, žinojo tiek šį faktą, tiek „mokesčių“ dydį) sąlygomis.
  Aišku, korupcinėse DP schemose dalyvavusius subjektus po įsiteisėjusio apkaltinamojo teismo nuosprendžio (jeigu toks bus) taip pat būtina patikrinti – dėl pajamų/išlaidų apskaitos, mokesčių sumokėjimo ir kt., bei jų atžvilgiu taikyti įstatymuose numatytas sankcijas.

  • Auksinis kardas

   Gaila tik vieno: esame smarkiai netikri, kad likusios politikos piniginės kraujotakos reikalai žymiai kitokie ir geresni. Pakankamai tikėtina, kad VU darinys yra nemėgiamas šašas benusistovinčios valdžios partijos kūne, ir būtent todėl itin uoliai krapštomas. Visgi, nepamirštant tokios išlygos, mūsų pažanga įmanoma tik per teisingumo puoselėjimą, kai chi-chi cha-cha teisiamųjų suole nebepakanka. Kaip – nekaip, net jei nesame visiems visiškai teisingi, kuriame precedentą, į kurį toliau bus ramstomasi, ir kuriuo bus baidoma. O tai pažangu.

   Keistoka tik matyti, kad Artūras vis lieka lyg ir prijaučiančiojo teisiamiesiems vaidmeny: kad ir skelbia norįs, kad jie sėstų, visgi argumentai renkami tam, kad paramstyti sunkumus, kurie nutiks nuteisimo atveju.

 • Ogis&Co

  Arturai, jus suprantate, kad griaunate Lietuva?
  Su visa 20 metu lipdyta sistema?

  • sodininkas

   Palietėte, manau, svarbų dalyką:
   svarbiau, gal būt, yra ne vieno ar kito nuteisimas, o pačios rinkiminės sitemos, kuri dabar yra paremta pinigais, blogis.
   Jei rinkimuose būtų draudžiami BET KOKIE pinigai, o visos partijos reklamos gautų lygiai vienodai – kiek skirtų rinkimus pravedanti Rinkimų komisija, tai rinkimuose varžytųsi ne dideli pinigai su dar didesniais, o idėjos kaip pakelti Lietuvą.

  • Lee

   vargu ar ši sistema sugriaunama,kadangi jos esmė „drakonas mirė-tegyvuoja drakonas“….

   • sodininkas

    Ir Uspaskis, ko gero, teisus, kada teigia, jog visos partijos tuo užsiiminėja, tik, matyt, gudriau veikia.

 • vitlat

  В нашей стране ни одно политическое дело не имело , и не будет иметь прецендента . Когда всем „демократическим миром“ Паксаса рвали , то обещали самые высокие стандарты к будущим президентам. Сегодня эти стандарты в одном месте … То же самое с Партией Труда будет . Их третируют , а остальные „элитные партии“ так и остануться со своими „рубиконами“ …. И „Масюлисы“ останутся у кормушки …. учить людишек серых …….демократическим ценностям ……

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/komentarai/arturas-racas-kasos-knygos-rubikonas-500-288294#ixzz2F8Dpm4FO

 • skaidrumo siekiančios ir tokiu formatu paminėtos įmonės savo iniciatyva po tokių sąsajų turėtų pradėti vidinius tyrimus ir sustabdyti dalyvavusių asmenų įgaliojimus

  • Jonas III

   Vidiniai tyrimai – dundukams mulkinti

  • Bobutė

   O tai Tamstos dar nepasodino?

   Tai ką čia bekalbėt apie teisingumą ant Lietuvos…:(

   • o turėtų? už ką, jei ne paslaptis?

    • Gylys

     … na kokia cia paslaptis pone „troleviciau“ – uz bandyma papirkti valstybes pareiguna…

     • Bobutė

      Gal formuluočiau truputį kitaip nei p. Gylys, bet esmė nelabai ir pasikeistų…

      trolis + ulevičius = trolevičius

      Ar teisingai supratau, p. Gyly, kad šis naujadaras – trolevičius – reiškia žmogų, kuris, išvilktas į dienos šviesą, sutinka net troliu pasivadinti, kad tik nuo atsakomybės išsisuktų?

     • Gylys

      …butent…

     • „bandymą papirkti“ – ką aš neva bandžiau nupirkti?

     • Trakimas

      Teismas nustatys,ką Tamsta bandei „nupirkti,papirkti,šantažuoti ar neteisėtai įtakoti“.Liutauras-esate suaugęs bernukas.Suimkit save į rankas:)

     • Gylys

      …ka bandete papirkti mielas „troleviciau“ ? – nagi pats puikiausiai suprantate – speju is jusu pokalbio su Jakilaiciu, kai bandete pateigti, kad itarimai bandymu papirkti, jusu atveju, neva nelogiski, nes tie „apgailetini kasmenesiniai trys tukstanciai“ neva neverti rizikos jusu karjera… Beje toks tamstos „atsimusinejimas“ apgailetinai juokingas :)… Nes kaip teisingai pastebejo Jakilaitis – jus ne nesitikejote buti „nutvertas uz rankos“ ir todel nemanete rizikuojas… O ir i trys tukstancius per menesi nespjauna ir gerokai labiau materialiai apsirupine nei tamsta – pavyzdziui kad ir Seimo nariai kovodami uz savo „parlamentines islaidas“ ir netgi nebijodami rizikuoti savo reputacija naudodami jas nevisuomet pagal paskirti perkant „kavos servizus“ ir t.t….
      … Taip kad mielas „troleviciau“ ? – kalbant tiesiai – „nekniskit proto“ zmonems bent jau cia… – ne ta publika…
      … Pasilaikykit savo „gynybines pozicijos“ apgailetinus argumentus Teismui :)… kuriame turetumet sudalyvauti, jei tik sioje valstybeje dar liko kazkoks teisingumas…

     • Gyly, matau, kad duomenų neturit, remiatės Darbo partijos draugais žiniasklaidoje ir darot išvadas. sėkmės ir taip toliau.

     • Gylys

      … o kokių dar reikia papildomų duomenų „gerbiamasis“ ? – kad pasielgėte neleistinai – kaip pats įvardinote įmanomai švelniausiu budu – „ant ribos“ – ir pats Jakilaičio laidoj nebandėte neigti… va tik, kad teisinotės juokingai, apeliuodamas, neva į tai, kad jūms, neva „neapsimokėtu“… Tai aš jums ir įrodau, logiškai, pateikdamas pavyzdį, kad net labiau pasiturintiems tai „apsimoka“ ir net dėl menkesnių sumelių rizikuoja savo reputacija… Taip kad argumentai pačio skystoki… Ar vėl bandote „patrolinti“ ?… Na tai nevarkite – mes ne TV laidoj ir juolab ne teisme dar, kur, galbūt, tikitės pataikyti ant ypač naivaus teisėjo…
      … Ir į Darbo partiją galite neapeliuoti – nepriklausau tos partijos gerbėjams, jeigu ką…

 • Fredis*

  Man visoje šioje istorijoje įdomiausias faktas buvo tai, kad buvusio Seimo audito komisijos pirmininke buvo L.Graužinienė. Pavardė (vardas, inicialai), kaip ir daugelio kitų partiečių, kasos knygoje taip pat buvo įrašyta (figūravo). Šio komiteto nariai sistemingai rengdavo ekskursijos į premjero rezidenciją ir pirštu baksnodavo: „štai čia darbai nekokybiškai atlikti, o jau sumokėta du kart brangiau nei kainuotų pagal rinkos kainas, o štai dar čia kiek nepadaryta…“
  Ponas FU (100 tūkst.) pasielgė protingiausiai – į Seimą atrodo net nekandidatavo. Kam ta vieša gėda? Tarp kitko, automobilis, kuriuo važinėja ponas FU labai specifinis tokiam atvejui, tai ne Seimo narių škodos – nenaujas, bet labai prabangus ir daug kuro eikvojantis S klasės juodas Mercedes.
  Zasčiurinskas, Mikutienė, kai jau tapo aišku, kad tokie kandidatai į ministrus kaip Graužinienė ir Baltraitienį nepraslydo per filtrą, staiga neparėjo tapti „marytėmis melnikaitėmis, kuriomis užkaišomos visos skylės“.
  Iš karto sakau, kad jokio liūdesio, nepatogumo, nevilties ir gėdos jausmo kaip kolega ‘austras’ ir kiti mano bičiuliai nejaučiu, nes ponas A.Butkevičius šiandien pranešė, kad „centro kairė“ suformavo žmonių vyriausybę. Mes, žmonės, visi esame su trūkumais, silpnybėmis ir stiprybėmis.
  Sėkmės, laimės ir gerų darbų Žmonių vyriausybei.

  Pagarbiai žmogus

 • nerijus

  Būtų įdomu sužinoti TS kūrimosi priešistorę…
  Pasidalinkite, labai prašau.
  Kuo jie tokie išskirtini iš kitų politinių partijų? Dėl pavadinimo ar ne tik?..

  • sodininkas

   Pradėk nuo Sąjūdžio pirmojo susirinkimo, kur iki tol reitinge pirmas buvo Ozolas, o Landsbergis tik dešimtas.
   Tada susirinkimas nubalsavo, tačiau BALSUS SKAIČIAVO PER VISĄ NAKTĮ (Stalinas: svarbu ne tai kas balsuoja, o kas balsus skaičiuoja :) ) ir suskaičiavo, kad … laimėjo Landsbergis. :)

   • romas

    Nemanykite, jog Landsbergis atėjo nešti Lietuvai ramybę. Jis atėjo sukiršinti sūnaus prieš tėvą, dukters prieš motiną ir marčios prieš anytą ;-)

    • sodininkas

     O svarbiausia buvo tvartelis. :)
     Ir iš viso: jis nekaltas, aplinka http://www.lsp.w3.lt/Biblioteka/V.Gulbinas%20-%20Dar_vienas_liudininkas.htm kalta – ką jis galėjo padaryti? :)

     • romas

      Žemkalnis tapo NKVD agentu anksčiau, nei NKVD buvo įkurta.

     • suomis

      :DDDDDDDDDDD

     • Rytis I

      Buvo du NKVD (respublikins virto sąjunginiu):
      НКВД РСФСР (1917—1930)
      НКВД СССР (1934—1946)

     • romas

      Kernagis dainavo:
      „Šaukiu aš tautą, GPU užguitą
      ir blaškomą it rudenio lapus,
      į naują vieškelį, į nauja buitį,
      kur niekad šiaurūs vėjai neužpūs.“
      Truputį anksčiau (iki 1923m.) ta įstaiga vadinosi GPU, o 1927m. – OGPU

     • sodininkas

      Romai,
      panašu, kad ir vėl suklydai?
      Государственное политическое управление (ГПУ) при НКВД
      http://ru.wikipedia.org/wiki/Государственное_политическое_управление_при_НКВД_РСФСР

     • romas

      sodininke, čia tamsta klaidinate, todėl ir padariau pastabą. 1923 -1934 Sovietų sąjungoje valstybės saugumo funkcijas vykdė OGPU, kuris veikė ne vidaus reikalų sistemoje, o buvo pavaldus Sovietų Sąjungos Liaudies Komisarų Tarybai http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%93%D0%9F%D0%A3_%D0%BF%D1%80%D0%B8_%D0%A1%D0%9D%D0%9A_%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0
      Sovietų Sąjungios NKVD įkurta 1934m. ir veikė iki 1946m. Bet NKVD iš esmės ne tik saugumas gi buvo. Tai – analogas vidaus reikalų ministerijos. O saugumas prie NKVD vadinosi GUGB (Главное управление государственной безопасности).

     • sodininkas

      T.y., jūs norėjote pasakyti, kad Gulbinas, kuris dirbo toje struktūroje, blogiau žinojo tos įstaigos istoriją nei jūs (jūsų pirmi žodžiai, kad pirmoje šios gijos nuorodoje , lyg ir, klaida – „NKVD atsirado vėliau nei teigia Gulbinas“)? :)
      Ar čia skaitėte?
      Народный комиссариат внутренних дел (НКВД):
      Народный комиссариат внутренних дел РСФСР — центральный орган государственного управления РСФСР по борьбе с преступностью и поддержанию общественного порядка в 1917—1930 годах.
      Народный комиссариат внутренних дел СССР — центральный орган государственного управления СССР по борьбе с преступностью и поддержанию общественного порядка в 1934—1946 годах
      wikipedia – Народный_комиссариат_внутренних_дел_СССР
      Nors yra ir mano duotoje prieš tai nuorodoje.
      Dar galima paskaityti čia: „carinė VRM tapo NKVD“ (Ministry of Internal Affairs (MVD) turned into NKVD under a People’s Commissar).
      http://en.wikipedia.org/wiki/NKVD

     • romas

      Sodininke, RTFSR nuo 1922m., kai buvo įkurta Sovietų Sąjunga, buvo sąjunginė respublika. Jei ir verbavo Žemkalnį, verbavo Sovietų Sąjunga, o ne sąjunginė respublika. Gulbinas, beje, kaip tik mini Sovietų, o ne RTFSR ambasadą

     • sodininkas

      Romai,
      jūs buvote iškėlęs abejonę dėl NKVD egzistavimo, todėl nenuklyskite į šoną – dėl kitko jokio ginčo nebuvo.

     • romas

      Aš ne abejonę iškėliau, o parodžiau, kur tekste padaryta faktinė klaida. Sovietų Sąjungos NKVD nebuvo dar įkurta 1927m., todėl tuo metu sovietų ambasados darbuotojai Žemkalnio negalėjo užverbuoti NKVD agentų.

     • sodininkas

      Romai,
      kur tu čia –> „buvo NKVD agentas, užverbuotas 1927 m. Kaune Rusijos ambasados žvalgybos darbuotojų“
      randi žodį sovietų? :)

     • romas

      Kaune 1927m. buvo Rusijos ambasada?

     • sodininkas

      Vis giliau ir giliau bandote kapstyti:),
      tik reikia turėti omenyje, kad to teismo metu jau, matyt, TSRS nebuvo, o ir kitos respublikos TSRS laike buvo ne lygios Rusijai, o tik kaip priedas, nes ir TSRS himne buvo, kad rusai sukūrė TSRS, rusai laimėjo karą ir t.t., kas, tiesą sakant, ir buvo taip, nes tų rusakalbių buvo absoliuti dauguma.
      Todėl ir pasakė žodį Rusija, nes Rusija, iš esmės, ir buvo TSRS – ką jie ir patys pripažįsta (ir savinasi), kada šiepia dantis, jei kas kritikuoja TSRS.

     • romas

      sodininke, supratau, kokia ambasada buvo Kaune. Tik pastebėjau klaidą, kad Sovietų Sąjungos NKVD tuo metu dar nebuvo. Štai ir visa problema. Aš gi neginčiju, kad Žemkalnį galėjo užverbuoti spec. tarnybos, nes nežinau. Jums ir Gulbinui tai turėtų neatrodyti problema. Sovietų Sąjunga juk buvo Jums gera valstybė, kur visi turėjo butus, galėjo pas spekuliantus nusipirkti kedus ir išvažiuoti be žmonos į Lenkiją. O kas svarbiausia, lietuviai negalėjo niekur emigruoti, todėl tautiečių buvo visu milijonu daugiau.

     • Rytis I

      Naivu tikėti, kad Žemkalnio negalėjo užverbuoti. Mūsų priešas N.1 tuomet buvo lenkai, rusai gi net Vilniaus okupacijos nebuvo pripažinę. Beveik draugai… Per Kauno radiofoną transliuodavo laideles apie pasakišką „truženikų“ gyvenimą didžiojoje šaly. Bet manau, kad supernaivu tikėti tuom arba viskuom, ką pasakoja Gulbinas. Dezinformacijos receptas paprastas ir seniai žinomas – tiksliai parinktas tiesos ir netiesos ingredijientų santykis.

     • sodininkas

      Mielas Romai,
      klaidą padarėte pats, nes tekste (nei mano, nei mano cituotame – nuorodoje) nebuvo minėta jokių sovietų (gal nebekartokit to paties per tą patį, o jei kyla kokia abejonė, tai perskaitykite giją iš naujo? :),
      o TSRS buvo jau tikrai ne stalinistų laikų valstybė – ką parodo ir tas faktas, jog tada susikūrė LPS (kas galiausiai nuvedė į TSRS išardymą), ko stalinistų laike nebuvo įmanoma įsivaizduoti.
      Išeidami iš TSRS kai ką praradome (stabilumą – darbą ir t.t.), kai ką įgijome – daugiau laisvės, tik kam visa ta „laisvė“ išėjo į naudą?
      Visuomenės daugumai tai vargu, nes per nepriklausomybinį laiką iš Lietuvos išnyko milijonas lietuvių (išvyko, mirė, negimė): dabar nebėra 3-jų milijonų, o apie 1987-uosius buvo apie 4 mln.
      Kada vertinate Lietuvos buvimą TSRS sudėtyje, tai nepamirškite atskirų periodų: iki 1953m., po ko baigėsi kovos ir Lietuva iš okupuotos teritorijos perėjo į kitą fazę – jau buvo aneksuota ir tada prasidėjo Lietuvos ūkio kilimas, o apie 1980-uosius Lietuva jau turėjo nemažų pasiekimų toje srityje. Pvz., grūdų užaugindavo tiek kiek labiausiai toje srityje išsivysčiusios šalys – JAV ir Kanada.
      Ir t.t., ir pan.

     • romas

      sodininke, jei Gulbinas tikrai turi omenyje RTFSR ambasadą ir RTFSR NKVD, tada iš viso vėjus rašo.

     • sodininkas

      TSRS mano laike.
      Lietuva užaugindavo grūdų vienam gyventojui tiek kiek JAV ar Kanada (po toną).

     • sodininkas

      Romai,
      mes galime tik spėti ką kas galvojo :), tačiau akivaizdu, kad jam Rusija ir TSRS buvo kaip ir tas pats.
      Nereikėtų ir tau to sureikšminti.

     • romas

      Tai dėl to aš prie jo nesikabinu – pasaulyje daugelis nedarė jokio skirtumo tarp Sovietų Sąjungos ir Rusijos, o SSRS piliečiai daugeliui buvo rusai. Dar ir dabar pasitaiko, kai mus rusais laiko. Gulbino faktinė klaida ta, kad Žemkalnio 1927m. negalėjo užverbuoti NKVD agentu, nes ta įstaiga ne taip tada vadinosi.

     • Rytis I

      „grūdų užaugindavo (Lietuva) tiek kiek labiausiai toje srityje išsivysčiusios šalys – JAV ir Kanada.“
      – tuo pačiu metu TSRS importuodavo šimtus milijonų tonų grūdų iš tų pačių JAV ir Kanados…

     • GIGA

      Sodininkas,o po toną čia geria ar blogai??Nes Lietuvos grūdų derlisu paskutiniu metu niekaip nenukrenta mažiau 3 mln.t,šiemet net apie 4 mln.t,gyventojų net 3 mln. neturim,tai kaip ir viskas neblogai:)

     • Vidas

      Romui.
      Gal jūs turite kokį patvirtinimą, kad ta įstaiga vadinosi kitaip, nes kol kas jūsų oponentai pateikė bent kelias nuorodas (pvz., iš Vikipedijos), kur yra įrodoma, kad ta įstaiga, iš karto nuvertus carą, buvo pavadinta NKVD?

   • GIGA

    Sodininke,o iš kur info apie Landsbergį Nr 10 ??? Kodėl pvz. ne Nr 8 ?

    • sodininkas

     Iš tuomet skaitytų laikraščių (bibliotekose galima rasti).

     • GIGA

      Šiaip tai to savo knygose,net aršūs Landsbergio kritikai Petkevičius ar Andriukaitis nenurodo.Taip,kad Ozolas su landsbergiu turėjo pakankamai vienodas pozicijas,o pirmas buvo net labiau aktyvus Sąjūdžio formavimosi laikotarpi tai faktas,bet tokio stiliaus informacija „kaip Nr 10“,tai panašu į VBS agentūrą (viena boba sakė) :)

     • sodininkas

      Gigai.
      Pavartykite maždaug 1989m. antros pusės Tiesos, Komjaunimo tiesos laikraščius ir nebereikės abejoti.

     • GIGA

      Dar neblogi buvo laikraščiai „Pravda“ ir „Komunistas“.Kam man vartyt,kad su Ozolu apie tai ne kartą šnekėjomės:)

 • LAntanas

  O kur galima pamatyt tą „Kasos knygą“ ištisai arba bent gabalą? Aš tai tik mačiau, kaip Masiulis pamosavo kažkokiu lapeliu ir tiek.

 • Kęstutis

  Pareigūnai šneka, jei judins kitą pusę, t.y. visus davusius, tai byla iš kart žlugs. Todėl ir nejudina, o tempia. Ir Artūro R. sarkazmas labai taiklus.

 • Fredis*

  Kai kurie mano bičiuliai pasisakė itin nenuosekliai ir painiai, bei visai be reikalo mato prokuratūros institucijos klastą. Taip nėra. Prokuratūroje narpliojama politinės partijos ir politikų byla niekaip netrukdo demokratijos sklaidai. Priešingai, jeigu byla bus išnagrinėta ir priimta kvalifikuota teismo nutartis – šalyje bus daugiau tvarkos ir teisybės. Įdomus tekstukas kodėl nebus jokio nuostolio, jeigu atsitiks taip, kaip sako tinklaraštininkas („noriu, kad byla greičiau pasibaigtų ir sėstų ilgam, kad mažai nepasirodytų“). Socialdemokratės Giedrės mintys: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/socialdemokrate-giedre-purvaneckiene-uzsienyje-pasakojo-apie-nauja-koalicija-darbo-partija-populistai-be-isitikinimu-tvarka-ir-teisingumas-ultraradikalai-56-287376
  Kaip matome tokios partijos dažniausiai įsivelia į abejotinus sandorius, jų veikla dažnai būna neskaidri. Išvardinkite dar nors vieną partiją, kuri yra įtariama nesumokėjusi apie 30 mln. litų mokesčių. Kitos tokios paprasčiausiai nėra, todėl argumentas – „selektyvumas“, ir dar politinis(?), yra atmetamas kaip bandymas nevykusiai pasiteisinti. Žmonės iš žmonių prokuratūros reikalauja greito, efektyvaus ir teisingo teisingumo.

 • Fredziui: Rubikono juodojoje kasoje salia AMB minima ir kazkokia TS (matyt Transporto Skyrius)… AMB nebaksnojo tik tinginis, o TS nelieciama iki siol… Butu Viktoro vaikas spaklives su narkotikais, kad ir 15 metu pries… baksnotu kasdien, o pagauta Palangoje panele R. niekas is oponentu prisiminti nedrista… ir neprisimins, nes ziauriai nukentes nuo vieninteliu tautos gineju… Kai lieciami ju zmones, su skriaudikais susidorojama kruvinai, skant, iki gyvos galvos ir neskundziamai (Paksas, Prunskiene, “Pirmasis Sutuoltinis”…)

  • GIGA

   Šaunus komentaras,Bambekli,tik gaila,kad paskaitę tokius „frediniai“ ir Co,prityla,nes atsakymo jų galvelėse nėra,nebent surikti „TS – šviesulys ir absoliutus idealas,visi sakantys kitaip,niekingi šmeižikai“

 • GIGA

  Dienos anekdotas – Razma,labai savarankiška politinė figūra :) Gyvenymo nuopelnas – Razma,nebuvo įsivėlęs nei į vieną skandalą,ne taip kaip 99 proc. kitų.Kadangi dabar Jurgis tik pozuoja liaudies menininkams kai šie rūpintojėlius drožia,tai po mirties su tokia savo biografija,garantuotai bus šventuoju paskelbtas

  • stogas

   Giga, siap jo seimoj buvo vartojami narkotikai, dukters neprieziura… cia ne pavyzdys nepriekaistumo ir dorumo !

   • GIGA

    Na šiaip,tai dar Stalinas sakė,kad sūnus už tėvą neatsako.Logiškai,tėvas už dukrą taip pat.Skirtumas tik tas,kad jei Pakso dukters gimtadienyje buvo Daktaraitė tą triūbino visi kas galėjo,vos ne akvariumistų žurnalai tai aprašinėjo,tuo tarpu apie TS narių ir jų šeiminykščių moralinį veidą stengiamasi patylėti,nes „šventieji“ gi neklysta.Fredis mėgsta paimt partijų sąrašus ir sulygint juos su kitais – taip anot jo DK triuškinančiai nugali PTT.Bet pagal ką tas lyginimas vyksta?Pagal tai ką „triūbina“ spauda,pagal mums iš žiniasklaidos priemonių žinomą žmogaus moralinį veidą,tai tada netgi pagal nutylėtus ir neaskaluotus faktus TS būtų dugne – lyderio uošvienė turtelį kaupia,Matuzai vagia,Vidžiūnas su Vareikiu girti vairuoja,be je pastarasis ir partijas kaip kojines keičia,net Paulauskas n -tos kartos kgbistas jam moraliniu guru tiko,Matulas – amoralus,Šimėnas su Bekentiene parceliuoja Lietuvos miškus, Abramikienė kalba kaip turgaus boba,o ir bažnytines santuokas nutraukinėja įdomiau nei Bosas,Degutienės šeimoje zonos slengas,Starkevičius kažkaip iš mailiuko bando uždirbt,Kreivio,Adomėno,Šedbaro gyvenymp peripetijas dėl laiko stokos neminėsiu.Įdomi chebrytė,nieko nepasakysi,tokie šventi,kad tik kitų akyse krislą ieškot belieka

    • Taškas

     Nebėr šventų ant Lietuvos.
     Kadais panašioj internetinėje diskusijoje savaitei užintrigavau kolegas, paskelbdamas, jog žinau tokį nepriekaištingą politiką – V.P.

     Po visokiausių spėlionių – nuo žinomo profesoriaus iki žinomo rašytojo – visus nuvyliau- tai Vardenis Pavardenis.

     Dabar kartais pagalvoju- gal iš tikro toks yra, studijuoja Sorbonoj, Harvarde ar VU.

     • romas

      Nėra žmogaus be nuodėmės, nėra ir vieningų vertybių. Įmanomi moraliniai pasirinkimai daromi ne tik tarp gerai ir blogai, bet ir tarp blogai ir dar blogiau.
      Apskritai, sistemos be trūkumų yra negyvybingos.

    • romas

     GIGA, visus faktus apie TS žinai iš spaudos, todėl ji yra dugne pakankamam kiekiui rinkėjų, kad nebūtų valdžioje. Gerai, kad žinome daug visko ne tik apie TS – dėl to dar geriau suprantame, kas Lietuvoje darosi.

     • Taškas

      Būtent- „iš spaudos“. Zuokas kartą labai įtaigiai išaiškino, o gal ir įrodė, kad jis ir Zuokas ne visai tas pats. Gal visai kitoks :)

     • GIGA

      Romai,teisingai supratai,tai kažkada buvo žiniasklaidoje,bet ar tai buvo išmąsuota tokiu lygmeniu,akip mąsuojama,tarki,kokio nors Valinsko medžioklė? Va tas ir už… juodai,kaip sakė Mamantovas.Vieniems galima viskas,kituose krislą taip sureikšmina,kad atrodo,ten visas rąstas.Po to keli debiliukai sėdi kokiame nors tinklapyje ir diskutuoja apie tai kaip Venckienė su prokuratūra nesiskaito,nors jai „paviestkes“ kas 4 paras į ligoninę nešioja,tuo tarpu koks Matūzas „pampsta’ partijos pinigose ir ‘paviestkių“ negauna. Ir tokių pvz galima n + 1 surasti nuo Lietuvai nusipelnusių Sadekovų iki skirtingai pagal situacijas ir poreikį vertinamų eks „partškolos’ darbuotojų.Kaip reikia „šventiesiams“ tai ir „š…“ lavandom kvepia

     • romas

      GIGA, o tamsta manot, kad kažkokiu būdu TS dėl to kaltą? Pagrindiniai informacijos tiekėjai Lietuvoje yra BNS ir ELTA. Nepastebėjau šių agentūrų kokio tai prielankumo.

     • mielas romai, ELTA jau seniai nebėra „informacijos tiekėja“. Tą jums puikiai gali paliudyti M.Adomėnas, žinantis, kiek kainuoja nusipirkti ELTĄ rinkimams.

     • GIGA

      Romai,
      1. čia kalba eina ne apie TS,o bent jau apie TS ir SD,tai yra „tradicinius prognozuojamus valstybininkus“,kurių veiksmai aiškūs ir prognozuojami visoms interesų sferoms,nes tikriausiai nemanai,kad koks nors iš 2K iš tikro valstybę valdo ? Bent jau vienas iš tų K,tai Pinskaus pirtelėje „startavo“
      2.BNS yra viena,bet yra ir Mockaus bei Lubio žiniasklaida.Primink kaip ten užsibaigė Janutienei ir ar ta pabaiga kaip nors su BNS ar ELTA susijus ?
      Nemažas gi vaikas esi,Romai,kad neigtum ar bent nepastebėtum elementarių dalykų..Ir gerb.Artūras laiks nuo laiko apie tai bando parašyt – apie tendencingą „šlapaklynių“ žiniasklaidą.Bet vėl nesifokusuokim į kažkieno vieno šlapią klyną,visumą aprėpkim

     • romas

      Tai čia Bačiulis su Mockum taip sugeba paslėpti informaciją, kad nei Elta, nei BNS nepramuša? Ar neatrodo, kad mąstai kaip visiškas glušas?

     • GIGA

      Romai,tu tikrai totalus balvonas.BNS kažką paims ir paskelbs.Taškas.Kas po to.Aštuoniolika LNK prodiuserių savo laidose pradedant nuo „Srovės“ baigiant kokiu šokiu konkursu gali ją masuot,o gali tos temos atvirkščiai neliest.Kaip pasiekiamos žmonių masės,eilinis statistinis rinkėjas ? Na,bet jei apie tai reikia ginčytis,tai gal geriau padiskutuokim „apie Ivaną prie krano“ :) Čia net diskusijios būt negali – žiniasklaida iškelia ar nubloškia politiką,ne kas kita.O jei ji tendencinga ?

     • romas

      Artūrai, norite pritarti GIGAI, kad informacinius srautus Lietuvoje valdo TS-LKD?

     • mielas Romai, turiu įtarimą, kad turite didelių teksto suvokimo problemų. Mano pastaba buvo susijusi tik su jūsų visiškai neteisingų teiginiu apie tai, kad ELTA yra vienas iš „pagrindinių informacijos tiekėjų“. Nei Gigos, nei TS-LKD aš neminėjau.

     • GIGA

      Romai,Giga taip sakė? Aš sakiau,kad didelė dalis Lietuvos žiniasklaidos yra kišeninė,ji tendencingai formuoja nuomonę,ką reikia „iškelia“,ka pasako „neliečia“,ką nurodo trypia.Prie ko čia BNS ir netgi TS ? Galvelė perkaito?

     • romas

      Tai kokios LNK laidos varo prokonservatorišką propagandą? Kiek esu pastebėjęs, ten iš ekrano Uspakich neišlenda – delfi rašė, kad net šokių vertinimo komisijoje sėdi.

     • GIGA

      Romai,tau tikrai užkrito ant smegenėlių ar apsimetinėji? Prie ko čia LNK,konservatoriai ir t.t.Pabandysiu dar kartą,bet jau paskutinį.Aš teigiu,kad:
      1. Žiniasklaida yra tendencinga ir ji vykdo atitinkamas komandas.Yra dalykų,kurie leidžiami,kiti atvirkščiai net skatinami,o treti draudžiami – stoguojami.Prisimink kuo užsibaigė Valinsko pasišaipymai iš „Buratino“,Janutienės laida apie prezidentę.Nereikia primint,kad Zuoko net į „Svogūnus“ nekviesdavo kaip su Mockum apsipyko.Pasižiūrėk pedofilijos skandalo nušvietimą,Snoro bylą,galų gale kaip rašo Resublika,LL,delfi,Lrytas ir t.t. Ar nematai vienos krypties?Ar nematai,kad ta kryptis bendra,jei žiniasklaidos priemonių vienas savininkas?
      2. Kam priklauso žiniaklaida yra aišku.Kai kurie tos žiniaklaidos savininkų interesai yra aiškūs,kai kurie spėjami ar numanomi.Interesai tvarkomi valdžios pagalba,tai faktas,kad jei sąlyginis laikraščio savininkas Petras valdant TS nori kažko gauti,tai jis tikrai savo laikraštyje 10 savaitgalių iš eilės nenagrinėja Matūzų vagysčių peripetijų.Lygiai taip pat elgiais TV kanalo savininkas Jonas valdant SD ir atvirkščiai,jei žiniasklaidos savininkas ar interesų grupė,kuriai jis atstovauja „puola“ kitą interesų grupę,tai galima 10 laidų padaryti apie tai,kad tas „blogietis“ pirstelėjo prieš n metų mokyklos vakarėlyje.Man tai net keista tokius dalykus rašyt,atrodo,kaip su ufonautu kalbėčiausi,kuris ar nemato ar ne nori matyt kas vyksta
      3. Dėl Uspaskicho visur.Vienas dalykas jis „bašliuoja“,kad visur būtų,pats nori visur būti,na o po to būkim biedni bet teisingi jis ir įdomus liaudžiai.Bet siūlau nesusifokusuoti į VU,kalba ne apie tai.

     • Fredis*

      GIGA, kokios tau reikia žiniasklaidos krypties?
      Su žiniasklaida matau tokią „bėdą“: rodoma/spausdinama tai, kas perkama, kas turi paklausą. Kartais žiniasklaidos valdytojai net turi kažkokią pasaulio viziją ir simpatizuoja kuriai nors ideologijai. LNK rado įdomią nišą („Drąsos kelias“), lrytas tapo griežtai antivioletinis, Delfi – kaip kempinė: susiurbia ir išsunkia iš savęs viską, vyr. redaktorė Monika – griežta liberalė/antikonsrevatorė, redaktorius Laučius – toks pats su dar ryškesne pakraipa į raudonos spalvos (rožės) pusę, abu nemėgsta konservatorių. 15min.lt taip pat trykšta nemeile konservatoriams, prisitraukti į savo puslapius ką nors iš dešinės – sunkus ir beveik neįmanomas uždavinys, vien bieliniai…, tiesa, buvau aptikęs Vareikio ir Adomėno tekstus, tačiau tai retenybė. Respublika, ELTA – varoma Medalinsko ir Ozolo pakraipos tautinė ideologija (rinkimuose 0.9 proc palaikymas). TVtrys – vien pinigas, krenta įtariami ėmus iš juodos V.U. kasos.

     • romas

      Artūrai, Jūs komentuojate mano komentarą:
      „GIGA, o tamsta manot, kad kažkokiu būdu TS dėl to kaltą? Pagrindiniai informacijos tiekėjai Lietuvoje yra BNS ir ELTA. Nepastebėjau šių agentūrų kokio tai prielankumo.“
      Turiu omenyje, ar TS kalta, kokio turinio ir kokia informacija yra skleidžiama Lietuvoje. Iš Jūsų komentaro galim būtų suprasti, kad Adomėnas lyg ir perka ELTA informaciją, nes žino, po kiek ji kainuoja. Adomėnas, matyt, šiuo atveju traktuojamas kaip TS atstovas, o ne privatus asmuo. Darau išvadą, kad Jūs norėjote pasakyti, jog informacijos turinį TS valdo per ELTA, o apmoka ją Adomėnas – arba nesuprantu, ką norėjote pasakyti.

     • mielas Romai, tamsta arba apsimetate, arba tikrai ką nors parūkėte. Aš komentavau tik vieną tamstos komentaro dalį, kuri yra žinomai neteisinga. Tai yra, kad ELTA neva yra „pagrindinė informacijos tiekėja Lietuvoje“. Toks teiginys nuo tikrovės yra tiek pat, kiek pavyzdžiui, tai kad Užkalnis yra lieknas ir sportiškas vaikinas. Man pasirodė keista, kad iki šiol dažniausiai racionaliai kalbėjęs, tamsta taip nusšnekėjote. Būtent į tai ir atkreipiau dėmesį ir po to dar kartą pabrėžiau, kad nekalbu nei apie TS nei apie Gigą. Jūs to girdėti nenorite, Spėju, kažkas užylė akis arba smegenis.

      Mano nuoroda į Adomėną buvo tik tam, kad paklaustumėte jo, kaip jis pirko ELTA rinkimų kampanijai. Ir kodėl būtent ELTA? Ir už kiek?

      Jei dar nesuprantate, paklausiu paprasčiau: ar, nepaisant kažko, užpylusios tamstai smegenis ir akis, jūs suprantate, kad kokia nors žiniasklaida perkama rinkimams, ji jau nebėra informacijos šaltinis. Tik propagandos ruporas.

     • austras

      Štai ir išdygo durnelis Fredijus, su savo pamąstymais kaip, pasirodo, konservatoriai neturi savo balso žiniasklaidoje… Čia tik anapusinio pasaulio konservatorių mazgotė besišildanti po savo megzta berete galėtų sugalvot, jog Monika Garbačiauskaitė arba Vladimiras Laučius yra prijaučiantys „raudonos rožės pusei“.. Garbačiauskaitė, jei gerbiamasis nepastebėjote, net rinkimų naktį lankėsi tik vienos partijos – Liberalų sąjūdžio rinkiminiame štabe. Kairiuosius ponia Garbačiauskaitė toleruoja tiek, kiek anie kalba apie moterų teises, perdėtą bažnyčios vaidmenį ir apskritai žmonių pilietines teises. T.y. tik tenais, kur socialdemokratinis situacijos matymas nesikerta su politinio liberalizmo dogma. Čia „įsileidžiama“ Nida Vasiliauskaitė, bet praktiškai nieko daugiau. Nes kalbėjimas apie darbuotojų išnaudojimą, apie progresinius mokesčius, apie tai, jog kapitalas Lietuvoje apmokestinamas labai nedaug, o darbas – neproporcingai daug Lietuvoje yra praktiškai neįmanomas. Kartais koks vienas Lazutkos straipnelis su iškalbingais Eurostato duomenimis „pralenda“, bet iš tiesų tai nieko daugiau. O štai priešingai pusei dirba visas Vainienės LRI institutas su mažiausiai dešimčia ekonomistų, kurie būtent už savo straispnius įvairiose spaudos priemonėse gauna pastovią algą iš stambiųjų LRI rėmėjų, tokių kaip tas pats Mockus. Jau nekalbant apie tai, kad pačiam Mockui priklauso nemaža žiniasklaidos grupė – pvz. LNK. Šiandien visiems aišku, jog nemažoje dalyje šalies įmonių įsitvirtinusi neoficiali baudžiavos sistema, kuomet Darbo ar Mokesčių inspekcijos užmerkia akis kai darbuotojas dirba už grašius gerokai ilgesnes darbo valandas nei oficialiai deklaruojama, beje, kartais užtai dar gaudamas „juodais“, o kartais ir ne. Tai yra seniai visuotinai priimta ir niekieno nestebinanti norma, apie kurios egzistavimą Lietuviškoje žiniasklaidoje informacijos praktiškai nerasim. Ir kodėl ji turėtų būti, jeigu šiai informacijai atsiradus, ta žiniasklaidos priemonė bus nubausta tiesiogiai per piniginę? Tarkim palietę Maximos kasininkių situaciją nebegausim reklamos užsakymų iš Maximos. Juk kasininkės nesusimes iš savo algelių, kad padengtų delfi.lt nuostolius, kuriuos ši patirtų pradėjusi asmenine iniciatyva tirti Maximoje vyraujančius darbo santykius. O ką apie tokį tyrimą pagalvotų, pavyzdžiui „Rimi“? Juk ir jie patys žino, kad pas juos ne viskas yra gerai. O jei „delfi“ staiga peršoks nuo „Maximos“ prie jų? Tai gal dabar ramiai susitarkiim su „Maxima“ ir abu solidariai neduokim reklamos „delfi“, kad šie kvailiukai suprastų kas jiems duoną kasdieninę uždirba? Štai apie ką galvoja ponia Garbačiauskaitė, kuri, nenuostabu, tokių žiniasklaidos tyrimų net nepradeda. Nepradeda jų ir kiti Garbačiauskaitės kolegos, nes jiems, juk reikia pelną nešti, o ne lietuviškos kapitalizmo sistemos nešvarius baltinius skalbti. Prie tokios situacijos prisideda ir asmeniniai prioritetai, nes praktiškai visi vedantys žurnalistai ar redaktoriai: Valatka, Matonis, Miliūtė, Garbačiauskaitė, Tapinas ir t.t. ir pan. yra politinio liberalizmo šalininkai.Jie uždirba geras algas ir jie žino kodėl jas gauna. Taigi, tikrųjų politinės kairės temų Lietuvoje praktiškai niekas neviešina. Nebent tam , kad parodytų kaip ten, kažkur kaime vargšas Jonas gyvena, ir dar ligotą sūnų Petrą turi, o mes TV žiūrovai, tam Jonui turėtumėm truputį padėti. Labdara su ašaromis yra gerai, o štai kalbėti apie bananinėje respublikoje įsitvirtinusius iškreiptus darbo santykius – blogai. Taigi Fredi, kad kažkoks Laučius, asmeninės antipatijos Kubiliui skatinamas, parašo kažką apie nupezusius konservų propagandistus, dar nereiškia, jog Lietuvos viešąją erdvę valdo kas nors kitas, nei dešinieji. Nes, kaip jau sakiau, tikrųjų kairės temų apie tikrą socialinę padėtį Lietuvos žiniasklaidoje su žiburiu tenka ieškoti.

     • suomis

      Nu nors vienas Austro postas, po kuriuo aš pilnai pasirašau. :)

     • romas

      Artūrai, patinka Jums ar nepatinka, ELTA yra naujienų agentūra ir tiekia į rinką naujienas arba, kitaip tariant, informaciją. BNS srautai didesni, bet ELTA, grynai mano pastebėjimu, antroje vietoje, todėl kartu abi, mano nuomone, yra pagrindinės informacijos tiekėjos Lietuvoje. Aš manau, kad mūsų rinkoje teikiamos informacijos rinkėjams, tame tarpe ir GIIGAI, pakanka, kad TS-LKD negautų daugumos Seime, nors anas verkia, kad neigiamos informacijos apie TS-LKD žmonės gauna per mažai.

     • GIGA

      Džiugu,kad ir blogo šeimininkas atkreipia dėmesį,kad mūsų kolegos Romo smegenys kažkuo užpilti.Matyt, eilinis sunkus savaitgalis po ne taip susiklosčiusių Seimo rinkimų :( Romai,taip keturis metus neištrauksite,kažką reikia keist mąstysenoje,o gal ir su psichologu pasitarkite,nes kažkodėl tai Jums visur matosi replikos susijusios su TS,nors apie tai oponentai net nešneka ….Labai taiklus Artūro komentaras,bet visa mūsų diskusija,Romai,paskutinėje jo komentaro pastraipoje,o ne kur kitur.Negi,Jūs, nemanote,kad žiniasklaida perkama ? Kad ji yra ruporas ir dažniausiai tas ruporas atstovauja sistemines partijas.O kaip vyksta tas pirkimas – už „cashą“,už gerus darbus,barteriu,nepastebint kitų dalykų ar stipriau suspaužiant,o po to gailestingai atleidžiant redaktoriaus ar žiniasklaidos savininko kiaušinius,aš nežinau.Matyt,priklauso nuo situacijos.Faktas tas,kad kunigo Varkalos,pensininkų ar,tarkim,emigrantų partijos galimybių čia turi mažiau nei TS ir SD.O šiaip tai,bent jau anksčiau buvote racionalus komentatorius,visi mes nejaunėjame,bet nemanau,kad Jums jau tokia gyvenymo krizė,kad nesugebate normaliai analizuoti ir adekvačiai suvokti situacijos.Paimkite pvz,kokias nors dvi Lietuvai žinomas politikų korupcijos bylas,tarkim,Matūzo ir pvz. Lementausko ir paskaičiuokite publikacijas šiuo klausimu,kad ir trijuose populiariausiose Lietuvos dienraščiuose,pirmais skandalo metais.O gal vis gi ir be skaičiavimo numanote apie ką mąsuota daugiau?

     • romas

      GIGA, negerai pamiršti ką sakei per pusdienį, o sakei štai ką: „..tai tada netgi pagal nutylėtus ir neaskaluotus faktus TS būtų dugne…“. Ar to nereiktų suprasti, kad žiniasklaida nutyli arba neeskaluoja faktų apie TS?
      Man pasirodė, kad pačiam ne tik su atmintimi, bet truputį ir su logika blogai, nes jei faktus vardiji, tai jie yra bent jau nenutylėti :)

     • Fredis*

      ‘austrai’, su giliu liūdesiu pranešu, kad žiniasklaidoje nusistovėjo Status Quo, kurį pakeisti ne mūsų jėgoms: nėra šalyje nei kairiosios, nei krikščioniškosios žiniasklaidos, tik liberali, todėl mano išsakytų nuogastavimų nepaneigei, nors Seime liberalai turi tik 10 vietų iš 138.
      ‘austrai’, kodėl nepklausei savęs kaip jie mus, tokius reiklius ir protingus, sugebėjo įvaryti į padėtį be išeities ir apmulkinti – palikti be mus tenkinančios žiniasklaidos?
      Gudrią žiniasklaidos magnatų bei be deramos priežiūros paliktų samdomų vyr. redaktorių skaitytojų mulkinimo schemą beveik tiksliai papasokojai, parašysiu tik santrauką ir išryškinsiu mano galva esminius dalykus: Garbačiauskaitė-Budrė su Laučiumi žiniasklaidoje puldinėja konservatorius – iš džiaugsmo trina rankas visi krikščionių demokratų nekentėjai (socialdemokratai, marginalai, liberalai), TV parodo seriją graudinačių laidų kaip kaime vargsta užguitas varguolis Jonas, jo pati Katrė ir jųdviejų ligotas sūnius Petras – gausiai SMS žinutėmis paaukoja krikščionys demokratai ir didžiuojasi kokį puikų turi „Bėdų turgų“, bei nuostabiąją/patriotiškąją LRT. Tuo tarpu liberalai nuo pieno nusigriebia visą grietinėlę ir laižosi kaip katinai nekeldami tikrųjų šalies ekonominių/politinių problemų – katorgiško kasininkių ir sandėlininkių darbo parduotuvėje XXL, kurie niekam išskyrus ‘austrą’ nerūpi.
      Ką daryti aš tikrai nežinau, nieko patarti negaliu.
      Birželį įvyko konferencija http://www.youtube.com/watch?v=FyjO0RDzwcY, gal tiesiog reikia įsiklausyti į pasisakiusiųjų iškeltus klausimus bei pasiūlymus ir juos įdiegti į gyvenimą. Rezultatus netrukus turėtume pajusti, permainos – artėja, būkime optimistiški ir tikėkime šviesia ateitimi. Tamsiausia būna prieš auštant, dabar, matyt, kaip tik yra šis tamsos žiniasklaidoje metas.

    • stogas

     GIGA, kas galima paxo dukteriai tas negalima Kubiliaiaus sunui…. paxas ne lygis… jei vagia uspaskihas , gal ir man vogti galima?

     P.S. jei tevai nepriziuri nepilnameciu, tai juos reiktu tai pat bausti..apie auklejima ir pasauleziura aplamai patyliu…

    • leokadija

     nejuokinkit, GIGA, savo gigantiškais pastebėjimais. Jei žiniasklaida būtų selektyviai atlaidi konservatorių atžvilgiu mes keturis būtume gavę adekvačių vertinimų Kubiliaus vyriausybės veiklai. O dabar (su menkom išimtim) buvo vien krtikuojama, šaržuojama, iškraipoma ir lojama… Ir iki šiol Kubiliaus kainetas bando teisintis (mano manymu, visiškai be reikalo) – „nemokėjome iškomunikuoti žmonėms“. Žmonės gavo savo „dozes“ ir nepakeičiamai žino, kaip Kubilius nuvarė šalį – nekenčia jo veido, nenutuokdami apie jokius esminius darbus/paskemes/priežastis. Ir šiame fone jūs teigiate, kad selektyviai sudirbinėjama Paksaitė ar panašūs dievo avinėliai… Purvas prie purvo limpa – yra kažkokia tokia patarlė (gal net fizikos dėsnis :)). Gal tai (bent iš dalies) galioja?

     • GIGA

      ‘Frediniams“ – Fredžiui,Romui,leokadijai ir kitiems po rinkimų vis tiek šlapimas smegenis spaudžia.Prie ko čia konservatoriai ir žiniasklaida?????? Aš sakau,kad tos Fredžio sisteminės prognozuojamos didžiosios partijos įtakoja žiniasklaidą,nes žiniasklaidos „turėtojai“ lankstosi tam kas valdžioje ya ar bus.Todėl kokį Valinską ar Venskienę gali pamedžiot iki valios,o va norėdamas užsukti straipsnių/reportažų seriją apie AMB ar VL,turi jau susiderinti ir dar lazdos neperlenkti,nes užsibaigs kaip Janutienei.Ar galvojat,kad tą laidelę šiaip dėl nepopuliarumo uždarė? Tai viena
      Antra,ką rašo Artūras.Jei tavo „šlapias“ klynas,tai kažkaip nesimato „šlapaklynio“ pamąstymų,kad TS kažkas ne taip,o tendencingai liaupsinama partija ir jos veikėjai,tuo tarpu kaip vieno laikraščio savininkas su AMB bičiuliavosi,tai ir jame be liaupsių pastarajam nieko nebuvo rašoma.

     • romas

      Kas valdo informaciją – tas valdo pasaulį. Kadangi konservatoriai nevaldo Lietuvos, galima teigti, kad jie nevaldo informacijos pakankamu mastu, kad valdytų.
      Visokie austrai ir GIGOS galvoja, kad įsitikinimus turi nuo prigimimo, tačiau jie klysta.

     • miela leokadija, o kokie buvo keturi „esminiai darbai/pasekmės/priežastys“, dėl kurių mums labai reikėtų džiaugtis?

     • leokadija

      na gal savo turbūt vis dar gerbiamos ex ministrės tekste (http://simonyte.popo.lt/) rasit, kuom pasidžiaugti… Bet aš ne apie džiaugsmą. Apie nebuvimą žiniasklaidoje normalaus turinio – pvz., apie skolinimosi, apie energetinės (ne)priklausomybės, apie švietimo reformavimo galimus scenarijus, Lietuvos pasirinkimą, kitas galimybes. Rašoma iš vienos pusės, dažniausiai pritaikoma liaudžiai paverkti ir valdžiai pakeikti(nes tai perkama/pelninga). O tikrasias realijas turi pasakoti patys ministrai, reformatoriai, profesoriai… Juk tai turi sugebėti atlikti žurnalistai… Kodėl jie nesugeba parašyti objektyviai? Kodėl sukeliama neapykanta žmogui, neapšvietus jo darbų… Esu karštai įsitikinusi, kad tai buvo skaudūs neobjektyvumo metai Kubiliaus kabineto atžvilgiu… Ir todėl nevertinu „konservatorių užvaldytos žiniasklaidos“ teorijos, kurią čia siūlo (ir paskui išsisukinėja) GIGA.

     • GIGA

      Leokadija,kad suprastum,jei pajėgsi.Giga niekur nesako,kad konservatoriai valdo visą žiniasklaidą.Aš sakau,kad viena žiniasklaidos dalis jų valdoma,kita – jų politinių priešininkų.Teigiu tai,kad niekieno nevaldoma žiniasklaida ir ne apie agentūras čia kalbu,pirmiausiai daug kartų pagalvos ar reikia mąsuoti tai,kas gali nepatikti „valstybininkų klanui“.Jie geriau pasakos apie Valinsko medžioklę,Baukutės nešertą šunį,Antano veselę,Lementausko WC,pakso dukters gimtadienį,Uokos kovą su gėjais ir t.t.,bet nutylės ar minimaliai nušvies ‘Draugystę“,pilietybę Sadekovui ar Matūzų šeimos vagystes.Dabar daėjo? TS niekur nebuvo paminėta,jei ką….

 • Fredis*

  Darbo partija ir Tvarka bei teisingumas neturi didelių perspektyvų visai ne todėl, kad dabar vyksta teisminis procesas prieš vieną šių partijų. Norint žinoti priežastį kodėl jų laukia liūdnas likimas reikia skaityti socialdemokratę Giedrė Purvaneckienę, užtenka tik antraštę: „Darbo partija – populistai be įsitikinimų, „Tvarka ir teisingumas“ – ultraradikalai“, 15min.lt. Žmonėms patinka partijos su įsitikinimais, kurios turi ką pasakyti, ne vien tik pakalbančios apie skaičių 1059, ir juo labiau ne ultraradikalai. Tvarka, sistema surikiuos nusižengusius, prasižengusius, į aferizmą, paraštes ir paribius nusitaikiusius nesisteminius darinius į sisteminį, demokratinį darinį. Tokia pasaulinė Vakarų Europos praktika, imkite bet kurią Vakarų valstybę. Drąsos kelias, uspaskiečiai – partijos be ateities.

  • suomis

   Atleiskite Fredi, bet jūsų liaupsinami neokonai, taip pat neturi ateities. Ir paskutiniai įvykiai JAV tik atskleidžia problemas vyraujančias neokonų proteguojamoje politikoje.
   http://www.delfi.lt/news/daily/world/tragiskos-zudynes-jav-policija-atskleidzia-detales.d?id=60236259

  • GIGA

   Gal ir taip,bet prie ko čia partinė ateitis ??? Kad kažkas neturi ateities,tai dabar reikia liaupsinti partijas ,kur dar tvarka ir sistema nieko nesurikiavo ??? O kas dėl ateities,tai jei toms principingoms partijoms šiandien tinka/tiko stomos ir rokai,tai rytoj tiks tai,kas liks iš partijų be ateities ir švies kokio nors Gedvilo žvaigždė po 5 metų TS sąrašuose,o koks nors Mazūronis bus liberalų lyderis.Ir tada jie bus geri ir „šviesūs’ kaip koks Vareikis

   • Fredis*

    Mazuronis niekada netaps liberalų partijos nariu net jeigu šis atsiklauptų ant kelių, nes liberalai turi savo rinkėjus, kurie turi galvą ir savo partijos vertybes. Gedvilas TS-LKD partijai taip pat manau, kad nereikalingas. Į partiją lengvai neįstosi, nes yra pakankamai griežtos priėmimo procedūros, tikrinama kandidato biografija, vertybinės nuostatos, reikalingos nors kelių partijos narių rekomendacijos ir t.t.. Kuo blogas, neigiamas yra Rokas Žilinskas?

    • GIGA

     Mazūronis šiaip buvo Šiaulių liberalų lyderis,o Paksas liberalus,tiksliau liberališką alaus mėgėjų klubą pavertė politine partija.Bet ok,neprisirišk prie pavardžių,netinka Gedvilas su Mazūroniu,paimk Patacką su Brunza.Negi galvoji,kad pirmam būtų problema tapti TS nariu,o antram,tarkim,socdemu ?? Nežinau kur tu čia matai tas griežtas priėmimo procedūras? Faktas tas,kad kai tampama „savu“,tai tas „savas“ iš kart ir kvepia kitaip nei prieš „savu“ tapdamas.
     O kodėl tu čia Žilinską ištraukei,kodėl apie Stomą ar Vareikį nutylėjai? Ar taip va ir gyvena „ventoji partija“ kai reikia,tai ką reikia ir akcentuoja ???
     O tarp kitko,žinau iš pirmų šaltinių,kad Urbšys per 3 min taptų TS nariu,nes ir pasiūlymus turi,nors ir prieš Matuzą „sufokusuotas“.Štai ir griežtoji atranka.Xa xa xa…

    • suomis

     „Vertybinės nuostatos“. Nejuokink Fredi. Jūsų patriarchas ir tai negali apsispręsti dėl vertybinių nuostatų.
     http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-landsbergis-reikia-issiaiskinti-kas-esame
     Tikra marytė melnikaitė. :DDDDDDDD

     • romas

      Šiaip ne taip įveikiau interviu.
      „Patriarchas“ kaip tik nekvailas tame, kad supranta vyksmo nenuspėjamumą. Partija – nevaldomas procesas:stichija. Kiek supratau, jam staigmena buvo miesto žmonių palaikymas, bet tuo pačiu VL suprato, kokias metodais šis palaikymas pasiektas. Iš tiesų, svarbi mintis – laimi ne partijos, o politika. TS pralaimėjimas – politikos pralaimėjimas; ir iš esmės pralaimėjo ne tiek dėl pačios krypties, kiek dėl krypties nesupratimo.
      Kažkiek, beje, ir nesutinku, kad TS vykdyta politika pralošė galutinai, nes ji nebuvo tarnavimas tik TS interesams. Kai kurie momentai, manau, šios valdžios bus suprasti ir išvados bus panašios. Reikia laiko išeiti iš rinkiminės kovos ir pamatyti valstybės problemas praktiškai.

    • Bobutė

     Fredi,

     atsargiau… O tai iš juokingo pradedate darytis apgailėtinu…
     Kokios ten vertybės, kokios procedūros.

     Krikščioniškas vertybes deklaruojančios partijos Seimo nariai (suprask – partijos elitas) girti šlaistosi su buteliu kišenėje bei naudojasi Seimo automobiliu. Ar, dar gražiau, propaguoja homoseksualinius santykius…
     Užbėgdama už akių, paaiškinu, kad man nerūpi pajaco Roko homoseksualumas, jo daugkartiniai pasisakymai šiuo klausimu TV laidose, bet turėtu rūpėti partijai, jei jau bando dėtis krikščioniška…:)

     O kaip p. R. Dagys pateko į tą partiją?

     http://www.lnk.lt/laida/3207/kk2

 • GIGA

  Romai,man dėl tavęs neramu.Nurodyk,prašau,mano komentaro laiką,nes arba jo nėra (peržvelgęs tokio neradau) arba kažką ne taip supratai ir bandysiu dar kartą paaiškinti

 • GIGA

  Tai net nelabai žinau ką turėčiau pakomentuot ? Ta prame 21 a. ES valstybėje visko kaip kokioje Stalino laikų SSSR nuo žmonių nenuslėpsi.Ir mes visi esame girdėję,apie vieno ar kito politiko ar šiaip viešo asmens nuodėmes,paslydimus ar „pikantiškesnius“ gyvenymo momentus.Tai faktiškai nepriklauso nuo partiškumo.Bet nuo partiškumo ar priklausymo klanui,kas tiksliau, priklauso to MĄSAVIMAS.Aš ir surašiau visiems bent kartą išgirstas TS narių nuodėmes,kitaip apie jas ir nežinočiau,bet ar jos buvo taip mąsuotos žiniasklaidoje kaip,tarkim,kokia nekalta Valinsko medžioklė ar Antano veselė?Aš jau Jums daviau pvz. su Matūzo ir Lementausko paklydimais.Ar jie vienodai išgarsinti žiniasklaidoje? Gal žiniasklaidoje Jums daug teko skaityt ar per tv matyt samprotavimus apie Adamkaus rinkimų skolų grąžinimus,pilietybes Sadekovui,’Draugystes“,Alytas,Valdovų rūmus ir t.t. Bet nemažai rašo apie Viktoro verslus ar Pakso vienus ar kitus veiksmus.Apie Prezidentę iš vis nekomentuosiu,nes net „partškolos“ istoriją stengiamasi pateikti vos ne kaip disidentavimą kartu su Sadūnaite ir t.t. Ir atvirkščiai,dabr lyg ir visi praregėjo,kad partškola visgi buvo.Ką tai buvo paslaptis/Ar tai visgi tendencinga kažkam dirbanti žiniasklaida ???? Tai va tik tą ir norėjau pasakyt,o TS,čia visiškai tarp kitko,tik dėl to,kad pasiskaičius Fredžio,galima pagalvoti,kad ten kažkokia tai šventųjų kąsta su beveik masonų sektą atitinkančiais įstojimo kriterijais.Žinant tave,spėju,kad dabar prikibsi prie kažkokio žodžio,bet vis vien nematysi visumos – ŽINIASKLAIDA TENDENCINGA,JI YRA POLITINIO SUSIDOROJIMO PRIEMONĖ ir tranauja tam kas daugiau galių turi,o galių daugiau pas tą,kas valdžioje ar dažniau valdžioje.Tik tiek

  • suomis

   Jo, labai liguistai Fredis su romu reaguoja. Tokioje, aklinoje gynyboje. :) Nors niekas nesiruošia jų personaliai pulti.

  • romas

   Pradėsim sukti ratą antrą kartą :)
   Tai kas kaltas, kad pačiam nepakanka neigiamos informacijos apie TS? Šį kartą mėginsiu įtikti Artūrui ir nebeminėsiu ELTA, kaip informacijos tiekėjos. Štai BNS kasdien paleidžia didelį srautą naujienų, kurias platina Lietuvos žiniasklaida. Kodėl šitame sraute neigiamos informacijos apie TS yra per mažai arba kodėl BNS neigiamą informaciją nutyli?

   • Griežtas

    Jei jums „per mažai“ neigiamos informacijos apie tą grupuotę, tai pradėkite nuo to, kad, visų pirma, jie griovė ekonomiką, vietoj sugriaunamo prieš tai nieko nesukūrę, sumanė kilnoti paveldimas žemes, dėl ko iki šiol to proceso neįmanoma užbaigti, o toliau bražuolės, išėjimai į mišką, vienrankiai, violetiniai ir t.t., ir pan.
    Visa tai buvo n kartų aprašyta žiniasklaidoje.

   • GIGA

    Romai,tamsta ligotas,gal girtas ar apsirūkęs.Iš pat pradžių galvojau,kad tai mano subjektyvi nuomonė,bet ir blogo šeimininkas tai pastebėjo.Prie ko čia vėl ta TS ? Asmeniškai man apie juos visko užtenka,Fredžiui net ir tiek per daug,jis norėtų,kad TS partinis sąrašas pilnu sąstatu taptų biblijiniais personažais.Gal būt,bet kalba/diskusija ne apie tai.Labanaktis,Romai,diskusija baigta,jei prieš miegą valysitės dantis ir pastebėsite,kad iš maišytuvo išlenda „TS“,tikrai,iš visos širdies patariu,nedelskite ir iš karto kvieskite medikus.Kitaip bus vėlu…,jei jau ne vėlu :(

    • romas

     Nagi prie to, kad jei faktai apie TS būtų nenutylėti ir pakankamai eskaluoti, TS būtų dugne – ir čia ne aš taip sakau, o tamsta :)

     • Griežtas

      Balsuoja už juos, nepamirškite, tas kontingentas, kurie buvo išvežti ar kaip rėmėjai, ar kaip tai sudalyvavo žydšaudystėse, ar pokario banditizme ir pan. dalykuose.
      Lietuva dabar moka už jų darbelius žydams, o ir jiems patiems moka visokias pensijas, nors pensijas privalo gauti tas, kuris dėjo įnašą, o ne už ačiū – kad kažkas, gal rasiejiniai imperialistai, o gal patys ar kas iš giminės yra kaltas dėl to, kad jiems tokia dalia teko.

     • romas

      Na taip – TS rėmėjai yra žydšaudžiai, banditai, KGB stukačiai ir kitokios padugnės.

    • Griežtas

     Nei apie vieną kitą partiją nėra žiniasklaidoje paskelbta tiek kompromituojančių žinučių kiek apie konservatorius – pradedant ekonomikos griovimu, vietoj griaunamo prieš tai nieko naujo į tą vietą nepastatant, teisių į žemę kilnojimu, dėl ko visa tai neįmanoma yra pabaigti iki šiol, baigiant bražuolėm, išėjimais į mišką, vienrankiais, violetiniais, žudikų paskelbimu didvyriais ir t.t., ir pan.

 • Rimantas

  Nežinau ką norėjo pasakyti Bobutė, bet apie trolinimą yra geras straipsnis:

  http://bendraukime.lrytas.lt/isklausykite/vrk-narys-l-ulevicius-smeizia-trolinimo-varda-kas-is-tiesu-yra-trolis.htm

  • Rimantas

   Skirta Ulevičiui.

  • Rimantai, jeigu turite noro – pasinagrinėkite JAV rinkimų kampanijas ir „Concern Troll“ taktiką. jeigu gerb. Andrius Rudeičiukas nesugeba išlipti iš žaidimų dėžės, tai nereiškia, kad ir kiti ten turi sėdėti

 • briedis

  O rimtai šnekant- Lietuva NĖRA teisinė valstybė. Nėra- ir tiek žinių. Nes valstybės, kurioje teisė galioja tik žemiau pačių aukščiausių, taip vadinti neišeina. Jei kam nepatinka tas ką sakau, tegul pasiklausia bet kurio prokuroro, advokato, tyrėjo ar teisėjo- išgirs apie nerašytos, bet labai efektyvios teisės ribas (ten, kur prasideda partinė teritorija).
  Tai ir sakyčiau, kad geriau mesti iš konstitucijos paistalus apie „demokratiją“, perrašyti situacijai labiau tinkamai „poliarchija“, ir tada bus viskas savo vietose.

  • dzyvai

   Tai gal iš kart prie džiunglių įstatymo, kam dar ta tarpinė siekiamybės stotelė?

   • suomis

    Taip būtų netgi geriau. Būtų mažiau dedama apgaulingų vilčių. Veiktų, jo didenybė Koltas. „Vsio na krugi svaja“.

    • dzyvai

     Na, simasius.lt jau svarsto, kad LT per daug sudėtingas ginklų įsigijimas. Pasisako už laisvesnį ginklų išdavimą savigynai. Visai derinasi su džiunglių įstatymo priėmimu. Kaži, ar granatsvaidžius legaliai leis įsigyti tik seimo nariams, ar ir eiliniams mirtingiesiems? Nors jei džiunglės, tai džiunglės, visi apsiginkluojam, ir teatre briedis pats problemas išspręs (žr. jo komentarą žemiau). Nereiks raudonuoti prieš naivius skandinavus.

     • briedis

      Tokiais atvejais, pone dzyvai, į teatrą niekas neina- eina į geležinkelius, paštą ir telegrafą (jei gerai pamenu kaip revoliucijos daromos)))

   • briedis

    O kodėl jūs pamanėt, kad tai tarpinė stotelė į visišką anarchiją? Čia geriau tiktų prisiminti socializmo kaip tarpinės stotelės į komunizmą aiškinimą.Pamenat?.. Pritaikius poliarchijos terminą būtų žymiai patogiau- galima būtų sakyti, kad gyvenam brandos laikotarpyje, kuriame retkarčiais atsitinka vis dar pasitaikantys trūkumai, o demokratija jau ne už kalnų- jau mūsų vaikai ją pamatys. Be to netektų mykti ir raudonuoti prieš kokius naivius skandinavus, kurie niekaip nesupranta kaip galima pvz. už 35 mln. paremontuoti teatro sceną ir toliau sau vadovauti iki sekančio remonto- užtektų pasakyti, kad tokia pas mus santvarka- kai kas yra aukščiau įstatymo…

 • Raimis

  Jei as vesciau kasos pajamų orderiais pagrindziama juodaja buchalterija, tai niekaip sau nepaaiskinciau, kam ji tokia man reikalinga. Siais technologijų laikais. O jei ir vesciau, tai, kam tada pildyti kvitukus, ar kažkokius kitus popieriukus. Kam mokėti is juodosios kasos uz paslaugas, ar prenumeratas, dar suprantu kyšius, bet juodais? Juk PVM prarandi. Ar ne paprasčiau viską buvo tiesiog mažoje užrašu knygeleje zymetis, jei jau taip tvarkos norejosi. Čia tas pats, kas vagiui tyčia pirštu antspaudu pridelioti vagystes vietoje. O jei ir taip įvyko, kodel visus 6 metus tos visos įmones dirbo. Ir laimedavo konkurencine kova konkursuose, konkurencineje kovoje. Niekaip nesuprantu. Teisėsauga žinojo ir nusikalstamai tylejo. Ministerijos žinojo ir tylėjo. Viešųjų pirkimų tarnyba žinojo ir tylėjo. Juk VU įmones irgi gavo. Bet matyt nesumokejo 5% DP todėl jas ir kabino. Bet ir jos toliau dirbo. Juk Butkevičius buvo nuteistas uz pasikesinima duoti kysi. O čia milijonai pasikesinimu ir davimu, pagal prokurorus ir Tyla!!!!

  • briedis

   Tai, pone Raimi, matyt dėl to, kad Butkevičius (nepainiokit su premjeru) savo kėslus vykdė ne kostiumą, o šortus apsivilkęs..

 • Liutauras Ulevičius

  Bobute, mano reikalas buvo įspėti. Kas čia už ko iš tikrųjų slepiasi, nežino niekas. Kad tik Jums pačiai netektų prirašinėti, kur čia Bobutė, o kur koks pridurkas (-ė). Storašiknių atvipalūpių įžūlumas beribis, ir ką gali pagimdyti jų liguista fantazija, nuspėti neįmanoma.

 • Fredis*

  V.Baltraitienė: „bus kita vyriausybė, tik ne kaip anksčiau vadinosi „2K“, o vadinsis truputį kitomis raidėmis“.
  O raidės bus tokios: BK.

  • romas

   Kaip simboliška :)

 • prūsė

  Pons Radzevičius savo bloge skelbia sąžiningos žurnalistikos erą, bet mano komentarą pašalino kartu susavo replika „expertams“. Maniau, kad ir p. Račas bus pašalinęs, bet esu maloniai nustebinta, kad ne. Ta pačia „prichvatizuojamos“ medijos monopolio tema vakar kalbėjo ir geriausias (mano manymu) Lietuvos žurnalistas Jakilaitis savo laidoje apie Nacionalinės kredito unijos aferą. Šiandien Seimas turėjo pasirinkti – už ką jie?.. už aferistus ar už sąžningą politiką ir žiniasklaidą.

  • suomis

   Nuo kada Jakelaitis tapo žurnalistu? Juk jis yra laidos vedėjas, moderatorius taip sakant.

 • prūsė

  keista, kad mano postas atsidūrė kažkur tarp komentarų, o ne paskutinis kaip priklauso.
  Paskaitinėjus kitus komentarus supratau, kad jei stočiau į partiją, stočiau su „Fredžiu“, nes jo pažiūros atitinka manasias. O visi kiti savo mąstyme turi daug neadekvatumo.

  Pavyzdžiui „sodininkas“ labiau pasitiki enkevedistu Vladimiru Gulbinu (Lebedev’u) nei mūsų nepriklausomybės Patriarchu Landsbergiu. Kažinkokiu pagrindu? Dvasinė trauka?:)

  • Gylys

   …protingam zmogui norint kuo nors pasitiket neuztenka skambios frazes „patriarchas“ – tam reikia, bent jau, kad nebutu pagrindo abejonems pasitikint tuo zmogum… O pono Landsbergio biografijoje (kaip ir jo tevo, beje) – yra buve keistu faktu kelianciu abejones ir tinkanciu Gulbino versijai… Ir tu abejoniu, bent jau viesai, niekas dar nebande issklaidyti pakankamai itikinamai…

   • romas

    Tėvo Žemkalnio biografijoje nėra keistų faktų. Chruščiovo atšilimo metu grįžo į Lietuvą ne tik Žemkalnis, bet ir daugiau emigrantų.

    • suomis

     Ną romai, jis grįžo anksčiau, nei prasidėjo chruščiovizmas. ;)

     • romas

      Ne, neanksčiau. Chruščiovas partijos suvažiavime pasmerkė Stalino kultą 1956m ir nuo tada prasidėjo atšilimas. Žemkalnis grįžo 1959m.

     • suomis

      O kur, tuo metu, gyveno rezistentas Nr.1? :)

     • romas

      Kaip tai kur? Lietuvoje. Jis buvo likęs su motina.
      Šiaip, Žemkalnis turėjo ir nuopelnų sovietų akyse. Per vokiečių okupaciją slapstė rūsyje komunisto J.Vito šeimą.

    • Gylys

     …Romai, gerbiamasis… Landsbergio tevas, kaip zinot, buvo laikinosios vyriausybes bendradarbiavusios su naciais, narys… Ir i vakarus traukesi kartu su kara ptalaiminciais naciais puolant sovietams… Kaip sakytu Landsbergis jaunesnysis – „ir arkliui aisku“, kad sovietu valstybeje tokia veika buvo laikoma „sovietu valstybes isdavyste“ dar ir koloboruojant su nacisis ir baustina vienareiksmiskai mirtimi net ir velesniuoju laikotarpiu (ne tik tuoj po karo)…
     … Bet… Landsbergis vyresnysis grizo (nors, zinant sovietu klasta, net nebutu, logiskai, turejes tiketi sovietu geranoriskais pazadais jei tokiu buvo)… Taigi – grizo… ir netik kad nebuvo baudziamas, bet dargi turedamas viena sunu priesiskoje sovietams Australijoje, buvo sovietu valdzios visaip gerbiamas ir premijuojamas…
     … Sutikite, Romai, faktas ganetinai keistas…

     • romas

      Aš žinokit netikiu, kad Jūs, Gyly, tikite, jog Landsbergis buvo KGB agentas. Jūs tik norit, kad aš tikėčiau, o tamstai KGB yra saviškiai.

     • suomis

      Kai suvedi šiuos faktus į vieną, tai viskas tampa aišku, tiksliau – beveik viskas. Tiesa, aš Landsbergio taip neužsipulčiau, kaip kiti. Ne viskas taip paprasta. Kad tėvas agentas buvo, tai čia jau aiškiau negu aišku. Pasižiūrėkime vien kiek VSD agentų veikiančių dažnai priešingomis kryptimis.
      Čia labai tiktų toks palyginimas, kaip jau legendiniu tapusiame filme.

     • Gylys

      … na neklijuokite etikeciu nepagrisdamas mielas Romai su megzta berete :)… As juk savo abejones ir prielaidas grindziu ? :)…
      … O jei tikrai norite zinoti kuo as tikiu – tai tuo, kad TS-LKD yra KGB projektas… Tik ne visi tos partijos nariai (o juolab gerbejai) ta zino…

     • romas

      suomi, yra dalykai, kurie logiškai neišsiveda. Norint ką nors tvirtinti, reikia faktų.

     • suomis

      Matot romai, astronomai dažnai planetų irgi nemato, bet sprendžia apie jų egzistavimą, pagal kitus veiksnius. Čia identiškas atvejis. :)

     • romas

      suomi, žinomi faktai nekelia jokių įtarimų. Šnipas juk nėra titulas. Būtų veiklos pėdsakai, būtų dirbęs kur nors, kur prieina prie svarbios informacijos arba būtų buvęs kažkokioje pogrindinėje Lietuvos komunistų kuopelėje.

     • suomis

      Nebūtinai. Kimas Filbis irgi nebuvo komunistų partijos narys. Užteko vien jau to, kad ir kaip ponas austras buvo prijaučiantis sasaldemokratų idėjoms o kaip mes žinome, Lietuvos inteligentija, naiviai, žavėjosi komunistine ideologija. Kaip ir dabar. Nieko naujo. Beje romai, jūs su austru turite daugiau panašumų negu įsivaizduojate. Susitiksite viename (liberaliajame) taške, tik vienas ateis iš kairės, kitas iš dešinės. :)

     • romas

      Tai kuo Žemkalnis galėjo būti naudingas sovietų ambasadai?

     • suomis

      Kaip tai kuo? Naudingas kaip įtakos agentas propaguojant TSRS tarp inteligentijos ir kitokio mažiau susipratusio elito. Dabar tokių pat veikėjų pilna, tik dabar propaguojamos libertarinės vertybės, tačiau tai to pačio lizdo paukščiai.

     • romas

      Maskva rėmė visokius komunistinius pogrindžius, bet kad Žemkalnis lyg ir nebuvo pogrindininku. 1940m. pogrindininkai išlindo į dienos šviesą ir aktyviai dalyvavo kuriant LTSR.

     • suomis

      Kad neturime duomenų, tai dar nereiškia kad nebuvo o ir užduotis jo galėjo būti kita. Ką istoriniai duomenys sako apie jo gyvenimą 1940 – 41m.

     • romas

      suomi, jei mes tikrai žinotume, kad Žemkalnis buvo sovietų šnipas, galėtume ieškoti, kokia veikla tai patvirtina. Dabar gi mes ieškome ko nepametę.

     • suomis

      romai ieškoti to jau nebėra prasmės, nes jau ir Sovietų Sąjungos nebėra.

     • Gylys

      … Mielas Romai… Jūsų prielaida Landsbergiui vyriasniajam (o ir jaunesniam) būvus sovietų spec. tarnybų agentu, turėtu būti likę kokių nors tą liudijančių pėdsakų gal ir būtų logiška… Bet tokią Jūsų prielaidą nesunkiai gali paneigti kita, nemažiau logiška – pėdsakai gali būti slepiami tos pačios KGB (ir jos paveldėtojų), tarkim, bandant apsaugoti dar veikiantį agentą ir jo reputaciją…

     • romas

      suomi,ieškoti nepametus ne nebėra, o iš viso nėra prasmės.

     • romas

      Gylį, nuo Jūsų milicininkas sodininkas nieko neslepia.

     • romas

      atsiprašau, reikėjo kreiptis, Gyly

     • romas

      Žemkalnis, kai Jį verbavo Rusijos NKVD, kūrė Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčios projektą http://lt.wikipedia.org/wiki/Kybart%C5%B3_Eucharistinio_I%C5%A1ganytojo_ba%C5%BEny%C4%8Dia. NKVD buvo labai susidomėjusi bažnyčios planais.

     • Gylys

      … Romuk, Jūs tipiškas besmegenis :)… neradęs argumentų pereinate ant darželinoko lygio deklamacijų – „kas taip pasakė – ant saves pasisakė“ :)…
      … O kodėl nepabandote argumentuoti ? – na pabandykite sugriauti loginę mano prielaidą pateikdamas, neva, jos „alogiškumą“ ?… arba pabandykite paieškoti kitos versijos loginę prielaidą (tik labai nefantazuodamas apie tai kad „kartais KGB pramušdavo ant humaniškumo“)…
      … Ar negalite dėl to, kad, kažkur gyliai viduje, ir pats turite abejonių ir bijote susigriauti tą savo įdiotų pasaulėlį kurį savo fantazijose susikūrėte ir kuriuo gyvenate ? :)

     • romas

      Gyly, nėra ką griauti – vieni griuvėsiai pas patį :)

     • Gylys

      … o konkrečiau ? :)

    • Gylys

     …Beje, Romai, uzbegdamas Jusu komentarui, jei kartais manytumete, kad sovietai galejo „atleisti“ Landsbergiui koloboravima su naciais nes, neva, laikinoji vyriausybe nutrauke savo veikla dar prie vokieciu ir, neva, tai galetu reiksti, kad Landsbergis susiprato klydes ir stojo su naciais i priespriesa – tai butu visai neitikinama, nes buvo tukstanciai atveju, kai pakliuves i nelaisve, o veliau pabeges is jos ir net dalyvaves partizaniniame kare pries nacius, zmogus vistiek stodavo pries tribunola uz pati fakta, kad buvo naciu nelaisveje ir tuo „isdave Tevyne“…
     … Beto Landsbergio atvejis buvo sunkesnis – jis nebuvo pakliuves i nelaisve… Jis koloboravo su naciais savo valia ir dalyvavo laikinai vyriausybei priimant keleta potvarkiu III -iojo Reicho dvasioje… Ir dirbo, kol patys naciai (jei neklystu) isvaike ta „laikinaja vyriausybe“… O sovietams artejant, priminsiu – pasitrauke su naciais i vakarus…
     … Faktas tikrai keistas ir, bent jau man, persasi vienintele logiska isvada – zmogelis turejo jau buti sovietu spec. tarnybu agentu (veikiausiai)… arba turejo duoti sutikima bendradarbiauti su tarnybom mainais i leidima sugrizti ir nebaustinuma (maziau tiketinas variantas)…

     • prūsė

      šitiek pliuškių susirinko…
      Pagal Gylio logiką – jei žmogus išliko gyvas, vadinasi jis su kažkuo būtinai koloboravo?
      Škirpa, LAF’o vadovas, išviso nacių nebuvo įleistas į Lietuvą. O jo pavaduotojas Prapuolenis buvo suimtas. Taigi Lafas egzistavo vos du mėnesius. Prieš tai, dar iki birželio Vilniaus rajono narius (apie 400) suėmė sovietai ir išmėtė į savo lagerius. Taigi zurofininkams nėra jokio pagrindo LAF’ą kaltinti dėl Panerių žudynių.

     • Gylys

      … miela „prūse“… pats faktas, kad žmogus liko gyvas nieko dar „Gyliui“ neįrodo ir net nesuteikia pagrindo prielaidom – nusiimkite savo megztą beretę užslinkusią jums ant akių ir pabandykite įdėmiai perskaityti dar kartą mano išsakytas mintis… Gyvų buvo likę net buvusių Lietuvos partizanų, o vėliau būvusių tremtyje, tarpe… Bet, dar kartą, akcentuoju – pats faktas, kad, neva „ypač antisovietiškai“ nusiteikęs žmogus ir beto dar „laikinosios vyriausybės“ narys (o priminsiu, kad visi Smetoninės vyriausybės nariai sovietų buvo teisiami ir sušaudyti) ir dar koloboravusios su naciais… ir dar turint sūnų gyvenantį sovietams priešiškoje Australijoje – ir toks žmogus sovietų ne tik kad nepersekiojimas, bet jam leidžiama netrukdomai grįžti ir tapti ypač gerbiamu ir sovietam nusipelniusiu architektu – neįtikėtina…

     • Gylys

      … O kol ieškote argumentų mano prielaidų „alogiškumui“ pagrįsti mielas Romai, aš paplėtosiu savo prielaidą, kaip ponas Landsbergis, galimai, galėjo patapti tuo kuo patapo – juk, būtent, jo dalyvavimu Sąjūdžio ir vėlesnėje veikloje veikiausiai grindžiate neįmanomumą jam būti KGB agentu ? :)…
      … Manau, dabar jau niekam nepaslaptis, kad paskutiniaisiais savo gyvavimo metais sovietų valstybė SSSR buvo ženkliai susilpnėjusi… Tai puikiai patvirtina ir M. Gorbačiovo „perestrojkos“ reformos – gūdžiais „išvystyto socializmo“ ir „šaltojo karo“ su JAV laikais bet koks pataikavimas vakarų pasauliui būtų laikytinas pažeminimu sovietams… Bet Gorbačiovas savo „perestroika“ leido sovietų valstybėje įdiegti šiek tiek vakarietiškos demokratijos… Kodėl ? – o gi, būtent, pataikaudamas vakarams ir žinodamas tikrąją valstybės padėtį reikalingumą vakarų pasaulio paramos…
      … Labai tikėtina, kad ir KGB (kuri buvo vadinamas valstybe valstybėje) padėtį žinojo neblogiau… Visai galimas daiktas, kad KGB analitikai jau kokiais 86 – 87-aisiais (jei ne anksčiau) jau suprato, kad sovietų valstybės griutis neišvengiama – tai buvo tik laiko klausimas. Neįtikėtina ? – kodėl… Vėlesni įvykiai lėmę SSSR griuvimą tik patvirtina, kad tai nebuvo nereali fantazija… O jei nebuvo fantazija, vansi tikėtina, kad kažkas tai jau galėjo prognozuoti – kaip pvz. šiandieninę krizę dar tik besipūčiant „gerovės burbului“ – juk pamenat, kad buvo tokių prognozuotojų iki ateinant krizei ?:) – tuomet jų prognozės irgi atrodė neįtikimos, bet… Tikiuosi, Romai, KGB analitikų idiotais nelaikote ? :) – juos galima laikyti niekšais… cinikais ir kuo tik norite, bet tik ne kvailiais – kaip ir į bet kurios kitos valstybės spec. tarnybas ten atrenkami būdavo tik geriausi protai…
      … Taigi – KGB ir GRU, tikėtina, numatė sovietų valstybės žlugimą… Dar daugiau – tikėtina, kad tų tarnybų viršunėlė, net įžvelgė tame naudingas perspektyvas sau suprasdama, kad griunant SSSR atsiveria unikalios galimybės užvaldyti, pavyzdžiui, griuvančios didelės valstybės energoresursų išteklius ir tapti pasakiškai turtingais – tikiuosi nebūtumėt, Romai, nustebintas aukščiausių KGB ir GRU šūlų tokiomis žemiškosiomis savybėmis kaip meilė pinigams ir prabangai ? :)… Todėl, galima daryti prielaidą, kad sovietų valstybės griutis ne tik kad buvo realiai prognozuojama kaip neišvengiama (juolab tam laike jau buvo Karabacho, Tbilisio įvykiai ir kt. kurie liudijo netolimos ateities tendencijas), bet ir labai nesikirto su savanaudiškais tų spec. tarnybų interesais…
      … Tai dabar ir pasvarstykime – jei darytume prielaidą kad KGB žinojo, kad sovietų valstybės išsaugoti nepavyks – ką protingiausio ji galėjo padaryti ?… Ką Jūs Romai darytumėt jų vietoje ?…
      … O protingiausias žingsnis būtų dirbti į ateitį… Tai yra – jei jau besikuriančių organizacijų „kovai už Nepriklausomybę“ sąjunginėse valstybėse išvengti neįmanoma – būtina, bent jau, tuos judėjimus kontroliuoti… Nes labiausiai tikėtina, kad, būtent, šių judėjimų pagrindu kursis išsilaivinusių respublikų valdžios… O kaip sukontroliuoti tuos stichiškai besikuriančius judėjimus ? – o gi pradėti juos kurti patiems ir vienyti aplink juos visus „Nepriklausomybiškai“ nusiteikusius piliečius, įdant nespėtu juos apjungti atsitiktiniai gaivališkai kuriami judėjimai… Tai, galbūt, kiek pagreitina didžiosios sovietų valstybės žlugimą, bet jei jau jis vistiek neįšvengiamas – tai koks skirtumas ar mėnesiu, ar net metais anksčiau, palyginus su tuo, kad naujai atsikurusių valstybių valdžiose bus KGB statytiniai ir, tuo pačiu – KGB akys ir ausys… Beje, Lietuvoje tokią prielaidą puikiausiai patvirtina KGB-isto Petkevičiaus dalyvavimas kūriant Sąjūdį, o taip pat pirmojo Landsbergio pavaduotojo demaskuoto KGB agento Čepaičio (beje dar vienas argumentas – jei KGB agentu galėjo būti antras žmogus Čepaitis, tai kodėl atmestina prielaida, kad juo galįtu būti ir pirmasis – V. Landsbergis ?)…
      … Vėlgi klausimas – kaip tokiu metu, kai gaivališkai plinta Nepriklausomybės ir tautinio atgimimo įdėjos rasti neeilinės visuomeninės padėties žmogų, kuris matydamas ateities tendencijas sutiktu išduoti savo Tautą ir busimą savo valstybę ? – pakankamai sudėtinga užduotis KGB analitikams – juk kalbame apie laikotarpį, kai bundanti Tauta buvo ypač jautri naujai atsikuriančios ir visuotinai remiamos atgimstančios Tėvynės sąvokai – dabar, gal, atrodo ir neįtikėtina, bet juk prisimename, kaip masiškai žmonės gindami parlamentą ir protestuodami prieš sovietus net varstė tuo metu galiojančius piniginių ženklų banknotus ant armatūros strypų ?… Rodos, tokiu metu, rasti žmogų sutiksiantį išduoti savo valstybę ir dar vardan ko – vardan griuvančios valstybės be ateities perspektyvų – misija neįmanoma… Tokių galima, gal būtų, nesunkiai surasti tarp pesimistiškai tautinio atgimimo atžvilgiu nusiteikusių kai kurių tautinių mažumų atstovų… ar, galu gale, tarp sovietinių agentų, bet… – savaime suprantama tai būtų neperspektyvu – toks žmogus neturėtu ir niekuomet negaletu turėti reikiamo autoriteto išsilaisvinusios Tautos tarpe ir, tikėtina – atsikurus naujai valstybei, būtu nustumtas į užrybį… Būtų manoma, kad savo misija atliko, o dabar valstybei vadovauti turi žmonės „be praeities šleifų“… Tad toks variantas KGB logiškai galėjo atrodyti nepatrauklus ir neperspektyvus… Taigi – kur KGB galėjo atrasti tinkamą kandidatą ?
      … V. Landsbergis, visai galimas daiktas, galėjo tikti idealiai (aišku jei tikėtume, kad bent jau jo tėvas turėjo sąsąjų su KGB) – pakankamai išsilavinęs… profesorius menininkas ir turintis antisovietiškai nusiteikusi brolį Australijoje… Kaip galima buvo KGB jį įtikinti tapti tuo kandidatu ? – juk prisimenant 88-tuosius visiem buvo aišku, kad sovietų laikai jau praeina ir joks bendradarbiavimas su SSSR struktūromis perspektyvų neturi…
      … O prielaida būtų tokia – KGB galėjo įspęsti poną Lansbergį į kampą (aišku, jei prielaida dėl tėvo būtų teisinga) – arba ponuli mes viešiname Tamstos tėtušio „didingus praeities žygdarbius“ dokumentaliai smulkiai, kad niekam nekiltų abejonių (ir jei tik tėtušio) – ir tamsta iš pagarbaus profesoriaus tapsi apgailėtinu Tautos atstumtuoju – „Tėvynės išdaviko sūnumi“… Arba paslėpdami visus bendradarbiavimo su KGB įrodymus, padėsime tapti Tautos lyderiu ir didžiavyriu „iškovojusiu Nepriklausomybę“ ir įsirašiusių auksinėmis raidėmis į Lietuvos istoriją… Be to – leisime veikti „Tautos labui“ absoliučiai nevaržomai (juolab kad ir bereikalingų įtarimų niekam nesukeltu) tame tarpe ir visaip kaip koneveikti tiek KGB, tiek Rusiją (nes ir garsesnių pasaulyje keikiančių netrūksta – tad labiau jau nepakenks)…
      … O mainais KGB, galbūt, paprašė tiktai mažmožio – ateityje užimamose padėtyse pabūti „blake“ – KGB „ausimis“ ir „akimis“… Kaip manote, Romai, verta KGB būtų sužaisti tokią šachmatų partiją žiūrint iš nudienos pozicijų ? – turėti „akis“ ir „ausis“, dabar, ne tik kad Nepriklausomoje Lietuvoje, bet ir, galbūt, savo istorinio priešo – NATO struktūroje, o taip pat ES ? :)…
      ..

     • suomis

      Taip Gyly, su šiuo jūsų komentaru sutinku visiškai. Tik noriu dar pridurti, kad KGB Sovietijos griūtį numatė dar 1980m. Andropovas bandė užsiimti TSRS reanimacija, bat tai jau buvo pabaigos pradžia.

  • prūsė

   vargu ar padorus žmogus gali patikėti enkavedisto liudijimu. Juo patikėti gali nebent panašaus sukirpimo žmogus arba visiškas naivuolis. O žiniasklaidos didžioji nuodėmė yra ta, kad nutyli apie didžius Landsbergio darbus ES ir todėl leidžia drumsti vandenį, pudruoti snmegnis nesusipratusiems piliečiams, kurie, nemokėdami anglų kalbos, nesigeba susirasti papildomos info nete . Na, kad ir apie Prahos Deklaraciją, kurią Landsbergis su Zingeriu pasirašė kartu su Havelu, Klintonu, ir daugybe kitų kaip rašo wikipedija: „:2008 m. Čekijoje buvo pasirašyta Prahos deklaracija, sulyginanti nacių ir sovietinį režimus bei jų vykdytų nusikaltimų mastą.[8][9] Ši deklaracija buvo inicijuota Čekijos vyriausybės ir pasirašyta daugelio Europos politikų, buvusių politinių kalinių bei istorikų. Deklaraciją parėmė Anglijos, Prancūzijos, Kanados bei JAV vyriausybės.[10]. 2009 m. Prahos deklaraciją taip pat parėmė Lietuvos seimas, Emanuelio Zingerio iniciatyva.[11]. Rugpjūčio 23oji Europos Parlamento oficialiai paskelbta tiek stalinizmo, tiek ir nacizmo aukų atminimo diena.
   Tačiau deklaraciją kritikavo Rusija bei žydų aktyvistai.“

   Tai pagalvokit. kiek „internaionalių“ priešų įsigijo Landsberhis ir mūsų teisėsauga, kuri patraukė atsakomybėn lietuvšaudžius enkėvėdistus, kurie Izraelyje laikomi „didvyriais“, tokius kaip Dišanskis ir kiti.

   O kas būtų jei ir rusų liaudis imtų suvedinėti sąskaitas su „rusašaudžiais“? Enkėvėdistai rimtai išsigandę:)

   • Gylys

    …Beje… Tą Deklaraciją būtų pasirašę ir be pono Landsbergio… Anokia čia žala KGB ir jos sekėjams – o maskuotė „agentui“ ideali… Ir šiaip, pasvarsčius, tai pono Landsbergio išpuoliai prieš KGB ir Rusiją tiek pat reikšmingi savo įtaka kaip žiurkėno pirsčiojimas dykumoje – metro spinduliu skruzdelytėms daro įspūdį, bet toliau niekas nei pastebi, nei girdi…
    … Nes nieko tokio reikšmingesnio ir pavojingesnio KGB struktūroms ponas Landsbergis nepaviešino ir neišsakė kas nebuvo išsakyta ir paviešinta visame pasaulyje garsių disidentų kad ir Solženicino, ar Sacharovo, ar kt…. Juos žinojo visas pasaulis ir jau ne du ar tris dešimtmečius… pono Landsbergio, gi, „antisovietinei ir antirusiškai kovai“ viso labo tik vos du dešimtmečiai ir tos „kovos“ sklaida nepalyginamai siauresnė… Taigi tai niekaip negali prieštarauti loginei prielaidai, kad toji „kova“ gali būti tik „agento priedanga“…

    • romas

     Buvo toks anekdotas.Užmena mįslę:
     – Kabo ant sienos ir šaudo. Kas?
     – Šautuvas.
     – Neatspėjai. Tai – silkė.
     – Tai kodėl ant sienos ir šaudo?
     – Kad sunkiau atspėti būtų.

     • Gylys

      ..Romuk …labai „intelektualus“ anekdotas… Bet ir šis nėra argumentu, ar logiška prielaida… Gal dar pabandykite ? :)

  • Bobutė

   Valio!!!
   Pagaliau šiame blog’e atsirado adekvatumo matas – prūsė…

   Anksčiau, kai p. A. Račas ką nors pavadindavo dunduku kildavo ginčai. Dabar ginčų nebebus, nes absoliučiai tiesai bei adekvatyvumui nustatyti nustatyti jau turime atskaitos tašką.
   Jei pažiūros sutampa su p. prūsės pažiūromis – adekvatus, o jei ne… Pats kaltas…:)

   • Bobutė

    P.S. Atsiprašau, vos nepraleidau… Pasirodo p. prūsė dar ir padorumo matas.

    • suomis

     O man šmėkštelėjo mintis, kad prūsė gali būti ir užsislaptinęs „tikrasis…“ :D

   • prūsė

    esu iš VISIŠKĄ HOLOKAUSTĄ (visišką išnaikinimą) patyrusios tautos. Todėl turiu teisę kalbėti jos vardu apie tai, kas nutylima. O jūs galite „politkorektiškai“ patylėti, jei ką..“)

    • Bobutė

     O tai Jūs žydė… Ar tik terminus vartojate nelabai žinodama jų reikšmės? Gal norėjote kalbėti apie genocidą?

     Beje, niekaip nesuvedu galų Tamstos pasisakyme…
     Jei, kaip Jūs teigiate, tauta visiškai išnaikinta, tai Jūs negalite būti tos tautos. O jeigu Jūs esate tos tautos, tai vadinasi tauta dar ne visiškai išnaikinta…:)

     • Izbliondimas

      Padėsiu bobutei.

      Manau, kad „prūsė“ kalba apie prūsus ir jų nelemtą likimą…
      Dar giliais tarybiniais laikais, gal atmenate, buvo toks filmas „Herkus Mantas“…

     • Bobutė

      Ačiū aiškintojėli tu mano… O kaip siejasi prūsai ir holokaustas?

     • prūsė

      na va, o kai kas stebisi, kad pasaulis visai nežino kaip ir nuo kada Karaliaučiaus/Kaliningrado kraštas tapo „slaviškas“…

      Bobute, terminas „Holokaustas“ nebuvo vartojamas Niunbergo proceso metu kalbant apie žydų genocidą. Jis atsirado tik apie 1980 metus užsienyje, o pas mus pasirodė tik atgavus nepriklausomybę. Kaip manot kodėl? Juk terminas reiškia „sudeginti visi“, t.y. deginamąją auką, kurią žydų dvasininkija aukodavo už dideles nuodėmes. Tačiau kas šiuo atveju buvo tas šventikas-‘aukotojas“, kaip manote?

     • Bobutė

      Ačiū, p. prūse, išaiškinot…

      Dabar jau žinosiu, kad holokaustas – tai žydų dvasininkijos aukojama deginamoji auka. O degina žydai, matomai, prūsus? Visus jau sudegino, palikot tik jūs viena ir, kaip vienintelė išlikusi, turite teisę kalbėti prūsų tautos vardu…:)

     • Griežtas

      +10. :)

    • Gylys

     … nu va… pasirodo „prusė“… vienintelė išlikusi…ir pažymą tai patvirtinančią gal turite ?… Va taip, skant – nuvažiavo, turbūt, porą kartu su „passat’-u“ dideliu baku į Kaliningradą degalų – ir „prūsė“ jau…
     … O aš, žinote, senovės Majų tiesioginis palikuonis… na tų, kur 2013 metų kalendoriaus neatspausdino… Ir irgi, skant, vienintelis likęs po to „Holokaus.. – nors nežinau, ar tikrai po jo, nes nesu tikras kad prie mūsų, t.y. – majų, išnaikinimo buvo prisidėjusi ta „žydų dvasininkija“… Na bet, betkokiu atveju, mes, majai, savo civilizacija senesni už prūsus, taip kad mieloji „prūsė“, mano atžvilgiu, „politkorektiškai“ turėtumėte patylėti Jūs…

     • Gylys

      … va ir nepabaigiau :) – komentaras užlūžo… Tai va ką norėjau dar parašyti kaip senas „majus“ – mūsuose buvo tokia tradicija, kad kai susėda keli „majai“ prie butelio ir susiginčyja… o kuris nors iš ginčo dalyvių, užuot argumentavęs bandydavo pateikti kaip argumentą savo kilmę, ar kokiu medaliu pablizginti – tai tokiam „majui“ kitas kai vožteldavo per „lempą“ ir spyriu į minkštąją žemyn nuo piramidės…
      … Gražus tas mūsų pasaulis tradicijų įvairovę… O pas JŪs, prūsus, spėju ginčai vykdavo „politkorektiškiau“ ar ne ?

 • briedis

  į pagalbą Romui. Nagi, ponai austrai gyliai ir suomiai (į ponus trakimus ir nesikreipsiu- patys atsilieps)Kaip šaukėt, taip ir atsiliepsiu ir aš- ak jums mažeikių nafta- tai jau atsitikusi pasaulio pabaiga.. ak jums padovanotas dujų vamzdynas- tai nieko tokio…O cacai lialiai viešbutis- tai tradicinės magaryčios?… Ponuliai tamstos, -susivyniokite savo įžvalgas ir palaukite geresnių laikų.

  • suomis

   :DDDDD

  • Trakimas

   Nusipiginote,briedis:)))Dar visai neseniai išgirdome iš Tamstos gana gilias įžvalgas apie „darbuotojų ir vartotojų“ pirmenybę bet kokioj protu rezgamoj ekonomikoj,o štai čia jau atsipalaidavote „absoliučiai“-vėl Tamstos protą jaukia „Mažeikių nafta,dujų vamzdžiai ir kitokios „geležys“:)

   • briedis

    tamstos „geležiniam“ protui ir autobusų grafiko patingėčiau rašyti (bet neįsižeiskit)- ir nenusiminkit- jis yra iškabintas.
    O dėl „nusipiginimo“…tik jau nereikia brangenybių raginti ieškoti mėšlo krūvoj..

    • Trakimas

     „Raginti“-auginti ragus,briedis:))))?

     • briedis

      „raginti“ , tai, pone trakimai,- grąžinti ragus atgal(turėtumėt iš tokios gražios kolekcijos suprasti)..(plasnoju tamstai pirščiukais…)))

     • Trakimas

      Ak,briedis….Tamsta toks mielas…:)

 • briedis

  nepaprastai gerbiamam ponui „gyliui“ eeeee- nors kas ten žino- gal jam reikia ne „garbės“ o „garbęęs“. kiek matau- ponas to tiesiog nežino…

 • tas pats neaiškumas su …racas.lt/kasos-knygos-rubikonas/#comment-113944

 • Fredis*

  Naujas skvarbus žvilgsnis kartais pasako daugiau, nei rašantys paklodėmis ir nieko neišstenantys, tik kaip karvės pašarą atrajojantys.

  „šitiek pliuškių susirinko…“, prūsė

  • Gylys

   … na tai Alfredijau, elementariai paprasta – tai ir „neatrajok“… Ar, kaip sakoma – „karta atrajojes negali sustoti“ ?

   • Fredis*

    Žiūrint per TV kaip nejaukiai rangosi, muistosi, kraiposi, šnopščioja labai sulysęs ir „iš veido iškritęs“ pagrindinis TV ir herojus ir faktiškasis Seimo pirminkas – artinantis Kalėdoms artėja ir teisingumas. Nesparčiais žingsniais, žingsnis po žingsnio, socialdemokratams vilkinant, kitiems piliečiams norėtųsi greitesnio proceso, tačiau po truputį baltais sniego patalais artėja…

    • V v v

     Ar tik jūs pats nesate suinteresuotas ir netaikote į seimą? :)
     Tuomet jūsų pozicija šališka.

    • Vingių Jonas

     „Teip, teip“ – artinasi teisingumas:)). Teismas gali nuspręsti ir priešingai, nei tikitės. Ką tada sakysite? Arba dar blogiau – koks nešališkas teismas pripažins, kad buvo pažeista kaltinamųjų teisė į nešališką teismo procesą ir priteis iš Lietuvos kokius 25 mln litų moralinės žalos. Kaip tada? Gal visi mokesčių mokėtojai turės mokėti?:))

     • romas

      Laikas likviduoti teisinę sistemą, nes ji pažeidžia žmogaus teises. Dar ir sutaupytume.

     • Fredis*

      Sutaupius ant teisinės sistemos teisingumas vyksta kitokiomis priemonėmis http://www.youtube.com/watch?v=Re644qgnCtw
      Nuo teisingumo pabėgti neįmanoma.

 • a

  suprantu, kad trakimas yra gavęs suvirintojo su netikru diplomu patvirtinimą apie tai, kad visus stebi VSD. koks jus naivus, panele trakimai…

 • Fredis*

  Šinadien baltos pirštinės laimėjo prieš mėlynus šalikėlius. Visi nepatenkinti ir pasijautę pralaimėję – laisvi, galite eiti padaryti „čerką“. Manau, kad kartu su mėlynais šalikėliais eis kartu nusitašyti ir pusė socialdemokratų, tik vakarietis ‘austras’ – griežtai NE, liks blaivus kartu su krikščionimis demokratais ir liberalais.

  • GIGA

   Svarbu,kad čerkos nedarytų Vareikis su Vidžiūnu,o tai vėl girti važinės snieguotomis Vilniaus gatvėmis,tegul jau geriau geria vakarietiškas liberalas Steponavičius,tas bent jau arba garsiai dainuos,bet kaimynai jau įpratę arba atvirkščiai tyliai kokią mergiotę į viešbutį nusitemps

   • Fredis*

    Užuojauta GIGAI, Bobutei ir kitoms bobutėms, šiandien jums buvo sunki diena, stiprybės.

    • GIGA

     asmeniškai man tai šiandien išpuolė puiki diena.Jei Fredis,mąsto,kad ji turi būt sunki,dėl to,kad panaikino Viktoro ir Co imunitetą,tai aš už DP net girtas nesugalvočiau balsuot.Galėčiau liūdėt nebent dėl to,kad Lietuvos Seime tiek debilų,kurie galvoja,kad diena prieš rinkimus kaltinimų pirmą turą laimėjusiai partijai perkvalifikavimas nėra politinis momentas įskaitant,kad byla vilkinama 6 metai ir jei tuos kaltinimus taip jau reikia perkvalifikuoti,tai galima ir pirmą dieną po rinkimų,bet su debilais Seime jau seniai susitaikiau,kaip beje ir su debilais Račo bloge,tiesa jis juos diplomatiškai vadina „dundukais“

     • Fredis*

      Kas Seime debilai? Prašau neįžeidinėti. Galimai sukčių, mokesčių nemokėtojų – taip, galbūt yra, galb0t net visa partija, tai nustatys teismas.
      Neblizgi savo iškalba, GIGA.

     • GIGA

      Fredi,užzombinto žmogaus nuomonė apie mane, man giliai „dzin’.Galų gale,Giga paprastas žmogelis,o va,kad profesorius Masiulis neblizga iškalba ir kažką sapalioja drebančiu balsu,tai jau gėda partijai,negi normalių oratorių neturi.Toks profesorius net trečdalio suvirintojo nevertas – žinau iš praktikos,vertino kažkada magistro darbą.Jau tada šlapimas į smegenis profesoriui smelkėsi,bet dar nepezėjo nesąmonių kaip po darbo kurpium dirbdavo,kokiu būdu dukra butą senamiestyje ant garažiuko pasistatė ir kitus briedus.Laikykis,Fredi,sunkūs 4 metai tik prasidėjo.Stiprybės,tau,žmogau ir … nesprogdinkit tiltų

  • Rytis I

   ..Vakar skambėjo itin tragiškai, šian jau kiek lengviau… Juk jauni žmonės su mažais vaikais pasmerkiami giljotinai, krikščionys siurbia kraują iš atvirų žaizdų, socialai be sąžinės ir gėdos (gal turintys ją, bet sukaustyti baimės, o slapčia po stalu gal būtų sąžiningi). Daug patyrusių politikų ir visuomenės veikėjų, neturinčių jokios nuomonės duotuoju klausimu. Visgi, esant pasirinkimui arba-arba (susilaikymo neskaitau nei dorybe nei nuomone o tik manipuliavimu) turbūt geresnis variantas leisti pabaigti nelemtą bylą, nei vilktį tą šleifą ilgus metus. Įdomūs beje Gražulio prisiminimai apie vežamas kronas ir markes, temą reiktų pratęsti, būtų naudinga informacija ne tik tautiečiams. Vienu žodžiu, kažkodėl prisiminiau, jog seniai nežiūrėjau kašio ir man jo netrūksta, buratinas 100 Lt iš manęs nesulauks.

   • Rytis I

    p.s. Beje, taktiškai kniazius turbūt blogai sužaidė. Per daug argumentų ne už politizavimą o prieš partnerius. Tokio atvirumo joks ištikimas draugas manau nepakęstų.

   • Fredis*

    Jeigu Seimą laikome Tautos atsovybe, tai nuomonė „duotuoju klausimu“ labai aiški, susilaikę buvo tik keli.

 • Fredis*

  V.Dumbliauskas pernelyg optimistiškas. Galimai kriminalinės partijos mirtis nebus staigi, o jos elektoratas visu 100 proc. neatiteks socialdemokratams. Maždaug lygiomis proporcijoms išsidalins socdemai su TiT, mažiau liberalai, dar mažiau krikščionys demokratai. Sunykus darbo partijai visų žvilgsniai nukryps į TiT. Tada vieni kitų paklausime: o kas čia per darinys? Artėjančius debesis ir audrą gerą politinę uoslę turintys šios partijos veikėjai nujaučia, todėl taip konvulsiškai ardosi. Bylą už dokumento klastojimą vienam tvarkiečiui galima būtų pradėti rengti jau dabar. Profilaktiškai.

  • GIGA

   Puiku,Fredi,puiku.Tikra valstybininko intriganto pozicija,gal būt teko kokį „taziką“ išpilt,o gal net vantą palaikyt,kai „žydrieji albinai“ pirtelėje pėrėsi ? Logika paprasta,valdžioje reikia laikyti prognozuojamus žmones,prognozuojamas partijas.Jas galima pavadint skambiai,kaip pats šiandien – vakarietiškomis.Nesvarbu ar jie dešinieji,ar kairieji – svarbu prognozuojami ir….valdomi.Paksas kada blogas pasidarė? Kai atsisėdo Prezidento poste ir pradėjo neaiškių popieriukų reikalauti.O kur gi toks neprognozuojamas gali nueit,pamąstė žmonės pirtelėje ir… tame poste atsidūrė daugiau nei prognozuojamas senelis.Viktoras irgi neprognozuojamas,bet jo klausimą išspręs,su tokiu klounu Valinsku,iš vis nebuvo ką veikt.Bijau,kad neprognozuojamų eilėje ne tie vargingi TiT likučiai.Imk aukščiau,Fredi – po truputį artėja ir partškolos atstovų eilė.Bent jau jos reitingai ir publikacijos,anot tavęs ir Romo,nepriklausomoje žiniasklaidoje staigiai pradėjo kisti.“Tazikiniai“ puola:)

   • Fredis*

    GIGA, tavo, Drąsos kelio atstovo (simpatiko), išsireiškimų ir teksto aš neįveikiu. Pabandysiu atsakyti taip: kuo daugiau šviesos – tuo mažiau paraštės. Ir priešingai – tamsoje, prieblandoje – vieni tamsuoliai, beraščiai, purvas, paraštė, neapykanta kitokiam (švebeldiuojančiam, mikčiojančiam, aklam, berankiam, su raudonomis kelnėmis, žydrais batais), marginalizmas. Mes juk norime, kad būtų kuo daugiau šviesos. Ar ne taip?

    • GIGA

     Fredi,pilnai su tavim sutinku,kad šviesos reikia daugiau,o paraštės mažiau,tik va nepajėgiu niekaip suvokti,kodėl šviesa tik TS ??? Na niekaip nedaeina,gal auklėjimo stoka ar spragos išsilavinime. Anksčiau naiviai galvojau,kad politines partijas reikia/galima klasifikuot pagal doktrinas.Kaip ir logiška,kaip tu sakai,vakaruose visiems aišku,už ką pasisako „kairiosios“ ir už ką „dešiniosios“ partijos.Bet kaip Lietuvoje,pvz. savivaldybėse į frakcijas pradėjo jungtis liberalai ir SD,supratau,kad tai atkrenta,nes visiškai diametraliai priešingos politinės doktrinos jungtis gali tik naudos klausimu.Dėl laiko stokos apie junginį 2K net ir nekalbėsiu.Gaunasi,kad partijos partijom,programos programom,ta pati TS programa daugiau kairė nei dešinė,viską lemia partijos nariai,t.y. žmonės.Kadangi prie visos pagarbos Fredžiui,jei esi TS narys,aš tavęs nepažįstu,reikia vertinti tai ką matai viešojoje erdvėje.Gal aš ir glušas,bet nusikaltėlių žargonu besikeikiantys Degučiai,vagiantys Matūzai,girti vairuotojai Vareikiai,Vidžiūnai,amoralus Matulas ar Abramikienė ir daugelis kitų man „ne šviečia“.O yra dar tokie „šviesuliai“ kaip Adomėnas,Dagys,Šedbaras,galų gale Ramanauskas.Tai kur ta šviesa? Ko šitir poltikai „šviesesni“ ,tarkim,už Mazūronį,Patacką,Varkalą ar Graužinienę? Kažkas čia ne taip,Fredi…Labai jau ta šviesa blausi

 • Mauras

  sveikinu visus, po praeito Seimo priimto draudimo partijas finansuot iš verslo tai dar vienas požymis kad partinė sistema ir visuomenė turi šansų sveikti. Gaila, bet paksistai su lenkais pademonstravo teisinį nihilizmą ir nuostatą „mes lygesni už kitus“ ir vietoj teisinės sistemos stiprinimo skatina nepasitikėjimą.

  Mėginamas aiškint motyvus, Gražulis demonstratyviai prisipažino, kad krikdemuose buvo, ir jo įsitikinimu visos partijos turi juodas buhalterijas (kaip žinia argumentas „visi vagys“ yra naudojamas teisint savus vagis), tačiau ar paksistai turi, nepatikslino, po to pradėjo aiškint, kad nieko nesupranta kas ta juodoji buhalterija, gal tai ministerijų užsakomi straipsniai spaudoj. Paksistai su imbraso ir lementausko istorijom ir tokia logika toliau marginalizuojasi ir patys kloja sau paulausko-prunskienės kelią.

  • romas

   Tikėtina, kad daugelis partijų galėjo turėti nešvarias buhalterijas, tačiau vakar ne partijų pasmerkimas buvo svarstomas Seime, o konkrečių Seimo narių, kaltinamų korupcijos byloje, neliečiamybė. Apgailėtinas toks kaltinamųjų palaikymas, kokį stebėjom vakar, bet baisu, kad palaiko ir gan nemaža dalis visuomenės. Nesu tikras, kad tos visuomenės dalies parama žulikai toliau nesinaudos. Dabar dar yra užpakalius spardanti Prezidentė, bet po pusantrų metų gali kėdę užsėsti kokia nors Blinkevičiūtė ir teisėsauga gali vėl užmigti žiemos miegu. Daugelis jų net to norėtų. Juk taip gerai yra pasistatyti kur nors namelį,pirtelę prie ežero, gerą mašiną turėt :)

   • Rytis I

    Miegą žiemą ir vasarą, daug metų iš eilės pavadinčiau koma. Visada lieka nedidelė tikimybė, kad iš komos atsibus pats.

 • Fredis*

  Seimo pirmininką reikia pagirti, nes Uspaskichui išdrįso pasakyti, kad jau praėjo 30 min laikas pastarąjam sakant savo ginamąją kalbą, o Zasčiurinską pavarė nuo tribūnos tokiais žodžiais: „Eik iš čia!“ Kruopelytė žmogiškumo, sąžiningumo, svarankiškumo šiame žmoguje yra. Manau, kad šis žmogus nori ir toliau likti Seimo pirmininku, todėl pastangos būti savarankišku bei nepriklausomu turi būti deramai įvertintos.

 • Fredis*

  Žiūrovo Seimo salėje pirmi įspūdžiai veiksmui pasibaigus, I-a dalis: http://tv.lrytas.lt/?id=13560257171353969966

 • Fredis*