“Kasos knygos” rubikonas

Savaitraštis 15min 2012 12 14

**************

Aš labai noriu, kad Darbo partijos byla kuo greičiau pasibaigtų ir kad V.Uspaskich, V.Gapšys ir V.Vonžutaitė sėstų. Ilgam – kad mažai nepasirodytų.

Nes jei ta “Kasos knyga”, kuri buvo paviešinta po Seimo komisijos posėdžių ir kurioje smulkmeniškai ir tvarkingai fiksuota, kas, kam už ką ir kiek davė, yra tikra, sėdėti ilgai  tikrai yra už ką. Net jei byla ir buvo politizuota, kaip kad teigia V.Uspaskich ir jo bendraminčiai.

Jei teisingai suprantu, tai ta “Kasos knyga” ir yra vienas iš pagrindinių įrodymų darbo partijos byloje. Ir dar liudininkų, kurie, kiek teko girdėti, daug ką neigia, parodymai.

Tiesa, tai, kad “Kasos knyga” yra tikra ir kad joje esantys įrašai, ką nors reiškia, įrodyti nebus lengva. Pamenate “Rubicon” juodosios buhalterijos bylą: tada irgi daug kas galvojo žinantys, jog “Andr.” – tai V.Andriukaitis, “Kviet.” – tai V.Kvietkauskas, “Vidž.” – A.Vidžiūnas, “soclib” – A.Paulausko vadovaujama partija, “TS” – A.Kubiliaus vadovaujama Tėvynės Sąjunga, o AMB – pirmasis Lietuvos prezidentas A.Brazauskas, buvęs dabartinės šalies vadovės D.Grybauskaitės mokytoju.

Bet paaiškėjo, kad galvoti yra viena, o žinoti – visai kas kita. Ir todėl, kai telefono ragelyje girdite, kad “Abonentas nepasiekiamas”, tai nebūtinai reiškia, kad A.Zuokas vėl trumpam išvyko į Lenkiją. Gali būti, kad tas, kuriam skambinate, tiesiog išjungė savo telefoną.

Grįžtant gi prie paviešintos “Kasos knygos”, bus nenuostabu, jei paaiškės, kad VU iš tiesų reiškia Vilniaus Universitetą, o “Respublikai” reiškia ne V.Tomkui, o Lietuvai. Nes Lietuva juk respublika.

Bet jei teismas viską teisingai išsiaiškins (o aš tuo nebejoju), nuspręs, kad “Kasos knyga” yra tikra ir remdamasis joje esančiais įrašais ilgam pasodins V.Uspaskich, V.Vonžutaitę ir V.Gapšį, tai anaiptol dar neturėtų būti pabaiga. Žinoma, jei kalbame apie teisę, teisingumą ir pelnytas bausmes.

Nes ėmimo-davimo procese visada yra dvi pusės. Todėl teismui pripažinus, kad “Kasos knygos” įrašai patikimi ir kad Ž.Žvaguliui, grupei “Vairas”, ar bendrovėms “Combo” ir “Makrokoncertas” buvo mokama “juodais”, reikėtų išsiaiškinti, ar jie visi gautas sumas deklaravo ir sumokėjo mokesčius. Jei ne, sodinsime, ar užteks baudų?

Teks aiškintis ir kodėl LVPA bei Ūkio ministerijos tarnautojai, spręsdavę dėl ES paramos skyrimo, skirdavo ją įmonėms, galimai mokėdavusioms 5 proc. į Darbo partijos juodąją kasą. Ar tie tarnautojai gaudavo savo procentą? O gal jie buvo įbauginti? Jei ne, tai jie turbūt taip pat turėtų sėsti. Ir taip pat ilgam, nes išeitų, kad jie piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Nes žinome – ministras tik dėdavo parašą. Buvęs ministras D.Kreivys taip sakė.

O ką darysime su įmonėmis “Stiklita”, Paliūtis”, “Pamario medis”, “Nagisa”, “Sebra”, “Jūrės medis”, “Era ir Ko”, “Senovė”, kurios, kaip viešai aiškina K.Masiulis, galimai mokėjo 5 proc. gautos ES paramos į juodąją kasą? Logiška būtų sodinti įmonių vadovus, nes išeitų, kad jie dalyvavo korupcinėse schemose.

Be to, reikės reikalauti, kad tos įmonės grąžintų per korupcines schemas gautą ES paramą. Nes jei “Kasos knyga” bus pripažinta tikra, tai labai tikėtina, jog visą per korupcines schemas išdalintą paramą Lietuva turės grąžinti Europos Sąjungai. Nes toks paramos dalinimas ES reglamentuose ir direktyvose nėra numatytas. Ir nemokėsime juk užkorumpuotus verslininkus ir valdininkus iš biudžeto, ar ne?

Neabejoju, kad taip ir bus. Lietuva juk teisinė valstybė, kurioje prieš įstatymą visi lygūs.

(12 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...