Konservatorius A.Dumčius myli mokyklas…

Seimo TS-LKD frakcijos nario A.Dumčiaus pasiūlymas 2009 metų biudžeto įstatymui:

1.  Padidinti finansavimą 700 tūkst. ir skirti 1.700 tūkst. Lt Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadiono dangai atstatyti.

2. Lėšų šaltinis – Kauno miesto mokyklų renovacijai skirtų lėšų mažinimas 700 tūkst. Lt.

Ir ką čia daug pakomentuosi…

(7 balsų, vidurkis: 4,14 iš 5)
Loading...
 • nonsensas

 • rasa

  Vaikai palauks. Skyles ar nutrupėjusias sienas pavers freskomis- meno pradžiamokslis tokiomis sąlygomis tik į naudą ir skatina kūrybiškumą. O žiemą sėdėti su pirštinėmis klasėje- tiesiog nuotykis! Be to, mokytojai irgi priversti judėti šaltu metų laiku- labai į naudą. Fiziniai pratimėliai apsaugo nuo antsvorio, pakelia nuotaiką ir darbingumą. Mūsų valdžia žino ką daro.

 • mdxacuk

  Ten turi būti kažkoks tarptautinis čempionatas ir iki balandžio pabaigos reikia pradėti tiesti takų dangą. Reikia kažkur surasti milijoną, o pinigų tai nėr – greičiausiai dėl to toks pasiūlymas. Mokyklų renovacija iki šiol buvo viena iš garantuotų plovyklų. Tuo tarpu statybų kainos šiemet krito nuo 30 proc iki kelių kartų. Už tuos pačius pinigus dabar galima renovuoti dvigubai daugiau mokyklų, užtat visiškai racionalus pasiūlymas, nereikia pūst burbulų, p. Račai.

  • mdxacuk gal nereikia man aiškinti apie burbulus ir statybų kainas. Čia požiūrio dalykas. Ir jei tamsta manote, kad A.Dumčiaus pasiūlymas teisingas, tai tik tamstos nuomonė. Stokite į konservatorių partiją, bet juk nebūtinai visi tamstai turi pritarti. O čempionatas ten bus ne kažkoks o pasaulio jaunimo lengvosios atletikos jei ką.

   • nerijus

    Artūrai, kartais karščiuojatės…Žmogus išsakė nuomonę.
    Pastebėjau, kad jums nepatinka kritika ( o kam ji patinka? ), todėl ir pykstat.

    mdxacuk

    Už ką rekonstruosime? Nėr pinigėlių,..Nėr…
    Eilinį kartą parodysim savo lygį, pabėgios po „bulvių lauką“ ir gerai.

    Norėjau A.R. temos apie mokyklas…Žioplas, nepastebėjau.
    Ką, Artūrai, manote apie tokį reiškinį, kai mokykla parduoda savo dalį teritorijos ( kokius 2 a ), privačiam asmeniui, kad „tas asmuo“ galėtų statytis savo ir draugų automobilius?
    Ar leidžiami tokie sandoriai? Ar tai etiška? Tai gal tada ūkininkams leidžiame išpirkti stadionus, nes, apart ispanų, tie tetikę tik bulvėms sodinti..?

    p.s.
    Nežinau, ar apie tai žino Vilniaus švietimo ministerija?
    O gal žino..? Gal ir jiems „nubiro“ trupinėliai..?

 • WU

  Joo.. čia sunku būtų ką nors be pridurti..

 • Vilnietis

  genialu…

 • WU

  Dabar pavaiščiojau po Dumčiau įstatymų pakeitimu projektus.. Šiaip niekad nebuvau į šią personą atkreipęs dėmesio.. Bet pamenu Kubilius prieš kelias dienas sakė, jei nenorit kažkam sumažinti asignavimu raskite alternatyva, kam sumažinti.. tai dar vienas Dumčiaus perliukas čia:
  http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=341176
  Argumentai: Kad nebūtų nutrauktas investicinio projekto įgyvendinimas 2009 metais.

  Pasiūlymas:

  1. Skirti 100 tūkst. Lt investicinio projekto “Kauno Kalniečių poliklinikos pastato Kaune, Savanorių 369, langų ir lauko durų keitimas, stogų renovavimas ir šilumos punkto rekonstravimas” įgyvendinimui 2009 m.

  2. Lėšų šaltinis- iš kitų investicinių projektų finansavimo mažinimo.

  Iš kitų projektų.. Tūlas kolūkietis: „Imkit iš bet ko kito – tik ne iš manęs“

 • zekas

  Kauno Dariaus ir Girėno stadione takų dangą keitė prieš keletą metų, kai vyko, berods, Europos jaunimo lengviosios atletikos čempionatas (ir kai buvo pripirkta naujų raudonų Soliaris autobusų).

  Kam ją prireikė dangą keisti dar kartą? ar toji danga susidėvejo? neprižiūrima ar kas nors nugramdė?

  • mdxacuk

   Danga ten keista prieš 12 metų. Ji turėjo sertifikatą 10 metų. 2005 netais pakeistas tik viršutinis sluoksnis. Faktiškai danga buvo susidėvėjus, bet dabar ir ta pati jau nulupta, nes reikėjo iš naujo išlieti pagrindą.

   • zekas

    supratau, dėkui už info.

   • nerijus

    Va, mdxacuk, eilinis pinigėlių „prausimas“.
    Pirmiausia padarome viršų, paskum,po keletos metelių vėl prašysime lėšų- „šaknelėms“.
    Ir taip, dėja, visur…

 • WU

  Artūrai, nepykit, kad taip daug komentuoju, nes užkabinot mane su tuo biudžeto rodikliu įstatymo projektu.. Štai ką siūlo mūsų „būsimoji“ prezidente, ta pati, kuri nori prezidento instituciją panaikinti: „Šiuo metu susidarius sudėtingai valstybės finansinei padėčiai, siekiant subalansuoti valstybės biudžetą, siūloma Konstitucinio teismo ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų teisėjams 2009 – 2010 metams nustatyti minimalios mėnesinės algos dydžio atlyginimus.“
  http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=341233

  O dar Šemeta buhalteriu vadina..

  • zekas

   iniciatyva įdomi. ji, aišku, grynai populistinė.

   bet visgi įdomu, kas ją blokuos ir kokiais argumentais remiantis.

  • nerijus

   Prezidentas algų nenustatinėja. Jis tik skiria teisėjus.

 • WU

  Artūrai, turėtumėt padaryt komentarų redagavimo funckija, nes čia dar vienas perliukas busimosios prezidentes http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=341077 Šiuo metu susidarius sudėtingai valstybės finansinei padėčiai, siekiant subalansuoti valstybės biudžetą, siūloma valstybės politikams ir valstybės pareigūnams 2009 – 2010 metams nustatyti minimalios mėnesinės algos dydžio atlyginimus.

  O dar Valinska su jo vidutinės pensijos atlyginimu populistu vadina.. :D

  • Valentinas

   Įdomu ar Mantas Petruškevičius irgi už minimalų atlyginimą dirba?

   • zekas

    gerb. Valentinai, kokias pareigas valstybės tarnyboje užima M. Petruškevičius?

    • Valentinas

     Gerbiamas Zekai,
     Specialiai jums aiškinu ką aš norėjau pasakyti. Graužinienė savo pasiūlymais duoda suprasti, kad aukštos kvalifikacijos specialistai gali dirbti už dyką. Kadangi ji pasisamdė įvaizdžiui kurti „aukštos“ kvalifikacijos specialistą, tai ir keliu klausimą: kas būtų jei ji pasiūlytų Petruškevičiui dirbti už minimumą? Mantas pasakytų „eik tu nafik“. Tai kodėl šita minėta ponia leidžia sau galvoti, kad kompetentingi specialistai, kurių kvalifikacija savo srityje yra gerokai didesnė nei Manto savo srityje, gali dirbti už dyką? Vien todėl, kad jie biudžetininkai? O jūs dirbtumėte už dyką gerbiamas zekai?

     • zekas

      gerb. Valentinai, Graužinienė Pedtruškevičių samdo privačia tvarka. todėl nėr ko priekabiauti prie šių dviejų žmonių sandėrio.

      toliau, gerb. Valentinai, ką tik perskaičiau labai įdomią mintį straipsnyje Delyje:

      „Derybų meno specialistai teigia, kad jei nori sugadinti idėją, ją „perlenk“. Pavyzdžiui, jei turi idėją apmokestinti automobilius, pasiūlyk patį blogiausią įstatymo variantą, ir niekas negalės pasakyti, kad tu nepritarei šiai idėjai, juk buvai labai griežtas didelių mokesčių šalininkas ir kartu iškreipei idėją taip, kad niekam nekilo rankos už ją balsuoti.“
      (http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=21692041)

      štai, taip bus sukompromituota idėja aukščiausiems valdžios pareigūnams dirbti už minimalią algą. į įstatymo projektą įtraukti ne tik aukščiausi valdžios pereigūnai, bet ir visokie prokurorai.

      gerb. Valentinai, net jei ir nebūtų į tą istatymo pakeitimą įtraukti prokurorų atlyginimai, jūs vistiek gintumėte „specialistų atlginimus“ nors, didžiausią ir juodžiausią darbą atlieka ne tie brangiai apmokami „specialistai“, o pačios žemiausios grandies darbuotojai. ir jūs galite įrodinėti, kiek tik norite, kad aukšti atlyginimai garantuoja, kad tie „specialistai“ dirbs visos valstybės labui, o ne vien tik savo kišenės labui plius gaudami didžiulį atlyginimą, toli perspjaunantį vidutinį darbo užmokestį.

      korupcija nuo nuo didelių algų nemažėja. nėra valdininkų ir aukščiausių valdžios atstovų, įskaitant Seimo narių, visų rangų teisėjų, darbo kontrolės. valdininkai ir aukšti valdžios pareigūnai yra praktiškai nekontroliuojami rinkėjų. tie Seimo rinkimai kas keturis metus yra demokratijos miražas. todėl, mano požiūriu, daugumos valdininkų ir aukščiausių valdžios atstovų atlyginimai yra gerokai per dideli už jų, sutikit, dažniausiai prastą darbą.

      klausėt ar dirbčiau už dyką. kažkokis senovės filosofas sakęs kažką panašaus, kad „darbas valdžioje turi būti toks, kad norint priversti jį dirbti reikėtų su bizūnu varyti“. pasakysiu jums taip, gerb. Valentinai. eičiau dirbti kažkiek metų valdžios pareigūnu ar seimūnu už dyką, jei man apmokėtų pragyvenimą, transporto išlaidas ir pan. išlaidas, kad galėčiau gyventi be kasdienių rūpesčių ir dirbti darbą. bekitako užtikrinčiau ir galimybę viešai kontroliuoti savo veiksmus. tai daryčiau dėl to, kad man tai būtų neįkainojama gyvenimiška patirtis ir galimybė realizuoti savo idealistišką požiūrį į darbą valdžioje.

     • Valentinas

      Mielas Zekai,
      Visa ką rašote yra daugmaž teisingai ir nesiruošiu ginčytis. Tačiau valstybė samdo darbuotojus darbo rinkoje. Darbuotojai turi savo kainą. Sunkmečiu ta kaina mažėja, tačiau yra tam tikra riba, kai žmogus tiesiog nedirbs jei negaus tiek kiek jis mano esąs vertas. Pavyzdžiui kokioje nors finansų ministerijoje, kokiame nors departamente dirba koks nors analitikas, ekonometrikas skaičiuojantis valstybės pinigus. Gauna kokius 2500 lt, t.y. labai nedaug turint galvoje jo kvalifikaciją. Žmona seniai zyzia, kad eik dirbti į banką, gausi dvigubai daugiau ir t.t. Jei sumažinsite tokiam įsivaizduojamam darbuotojui atlyginimą iki minimumo, jis tiesiog nedirbs. Jis išeis. Vietoje jo dirbti už tokią sumą neateis niekas, net ką tik baigęs VU ekonomikos fakultetą absolventas. Valstybė labai greitai praras kompetentingus žmones.
      Be to zekai, aš už jus nebalsuočiau, jei praneštumėte, kad seime dirbtumėte už dyką. Nepatikėčiau, kad einate nevogti. Už dyką nieko nebūna :)

     • zekas

      na, gerb. Valentinai, tarnyba valstybės naudai turėtų būti prievolė visiems piliečiams.

      dabar yra tik prievolė tarnauti kariuomenėje, bet, aš asmeniškai nei už ką neičiau ginti Lietuvos. nei už jokius pinigus, nei už jokias privilegijas – už nieką. nes negaliu praktiškai nieko įtakoti Lietuvos gyvenime, todėl nematau reikalo rizikuoti savo sveikata ir gyvybe ginant svetimus interesus. ginčiau tik savo artimus žmones, savo namus – t.y. tik tai, kur matau savo pastangų vaisius.

      grižtant prie tarnybos valstybei, gerb. Valentinai, jus matau, neatidžiai perskaitėte tai ką parašiau aukščiau pateiktame komentare – dabar piliečiai praktiškai neturi jokios valdininkų ir valdžios pareigūnų kontrolės. o aš dirbčiau su maksimaliai vieša kontrole. taipogi mano darbas nebūtų už dyką – reikėtų gi valstybei apmokėti mano pragyvenimo išlaidas už tarnybą.

      suprantu, kodėl jūs, gerb. Valentinai, nebalsuotumėte už mane. jūs netikite nei idealais, nei idealistais. tačiau, jei ne humanistų idealai, mes iki šiol būtume arba vergais, arba tų vergų šeimininkais, o ne „apylygiais“ piliečiais. nesakau lygiais, nes kol kas netikiu tuo, kad Lietuvoje visi yra lygūs prieš įstatymą…

     • zekas

      tik idealai ir tikėjimais jais skatina žmoniškumo progresą.

     • nerijus

      Valentinai,
      Valstybės tanautojams yra nustatyti, pačios Valstybės, algų tarifai ir jie niekuom „nepririšti“ prie darbo rinkos.
      Jų algas gali reguliuoti atitinkamos instituciojos pagal darbo pobūdį.
      Jų algos, gal būt, labiausiai priklauso nuo ekonominės situacijos. Ir tik.

     • Valentinas

      Mielas Zekai,
      Galima būtų ilgai ginčytis kas yra idealai ir idealistai ir ar aš turiu idealus ir ar jūs turite idealus ir kokie jie yra. Gal netgi finale išeitų, kad aš esu idealistas o ne jūs :)
      Tačiau faktas yra vienas: jei būtų įgyvendintas populistinis graužinienės pasiūlymas, iš valstybės tarnybos masiškai išeidinėtų kompetentingi žmonės. Atitinkamai valstybės sugebėjimas ir pasiruošimas pergyventi krizę sumažėtų dramatiškai. Atitinkamai valstybei būtų šakės.
      Beje, pati graužinienė turi graužinio pajamas, tai jai kaip ir būtų dzin. Jos šeimininkas uspaskis turi irgi žinote kokias pajamas. Jam, būtų juo labiau dzin. Visiems darbo partijos milijonieriams irgi būtų dzin.

     • Valentinas

      Nerijau,
      Valstybė dalyvauja darbo rinkoje ir samdo žmones ta prasme, kad patys žmonės renkasi ar jiems apsimoka dirbti už valstybės siūlomą atlygį ar ne. Atitinkamai, jei valstybė nuspręs mokėti minimumą, patys gabiausi išeis. Įvyks tokia atvirkštinė selekcija- svarbiausios pareigos blogiausiems kandidatams. Prie valstybės vairo stos nemokšos. Kas norėtų, kad finansų minsterijoje, Lietuvos Banke, Vyriausybėje, Teisingumo ministerijoje, URM ir kitur dirbtų nemokšos?

     • nerijus

      Sakai, nemokšos..?
      Jų ten apstu.
      Kita kalba, kai žmonės renkasi: ar dirbti, ar nedirbti tarnautoju.
      Vien finansų ministro pavyzdys kiek pasako…prie Vagnorisu darbavosi- nepasisekė ir vėl darbuojasi? Keista tik kodėl?
      Nejau, jis nepakeičiamas?
      Dirba tik artimieji ir pažystami. Be gerų pažinčių net nesitikėk laimėti konkursų.

     • zekas

      nu jau, gerb. Valentinai, suskėlėt tai susikėlėt anekdotą – „prie valstybės vairo stos nemokšos“! kas jums leidžia manyti, kad prie to vairo nestovėjo ir dabar nestovi nemokšos ir dar gaunantys didžiulį atlyginimą?

 • Zero

  2009 metų liepos 16 – 19 dienomis Kaune vyks jaunimo iki 23 metų Europos lengvosios atletikos čempionatas. Į čempionatą planuoja atvykti dalyvių beveik iš visų Europos valstybių (50), dalyvaus ne vienas sportininkas jau savo jėgas išbandę Pekino olimpinėse žaidynėse. Dalyvių skaičius turėtų būti 1300 – 1400 (sportininkai, treneriai), žiniasklaidos atstovų apie 300.

  Kauno stadione danga keista prieš 12 metų. Tuo metu jai buvo suteiktas 10 metų galiojimo sertifikatas.

  • WU

   Tai jaunimas atims pinigus iš vaikų.. Evoliucija – mitybos grandinė :D

 • Linas

  na,tokių kaip Dumčius visuose seimuose – dauguma.Kažkokios pilkos pelės,turinčios vienintelį tikslą:įlysti į š..rinkėjui.Taip ir permetinėja iš vienos biudžeto eilutės kiton,net koktu,darbą,vadinasi,dirba už 10tūkst.į mėnesį.Kalbos,kad mažindami valst.tarnautojams atlyginimus,neteksime visų geriausių darbuotojų skamba virš 10metų.Aišku,kad DP pasiūlymas mokėti min.atlyginimus teisėjams ir kt.pareigūnams tik atitraukia dėmesį nuo realių sprendimų priėmimo ir tiesiog parodo,kad kai kam gaisras valstybėje tik proga pasišildyti.Apmaudu,matyt,Viktoras įsižeidęs iki begalybės už savo nesėkmes,todėl priėjo iki tokio stiliaus.Vis tik tokių beribių atlyginimų mokėjimas kad ir KT teisėjams rodo,kad ir geriausius specialistus turėdami,nusivairavome į dugną.Aš asmeniškai abiem rankom už,kad atlyginimai aukščiau išvardytiems mažėtų iki 30 proc.Kam per mažai,tegul eina į privatų sektorių,pažiūrėsim,kaip ten seksis.Manau,kad iš dumblo pakelti Lietuvos ūkio nepavyks ir jiems.