Vyriausybė atsiskaitė: primena Algirdą Mykolą

Skaičiau šiandien Seime A.Kubiliaus pristatytą Vyriausybės veiklos ataskaitą.

Taip, suprantu, atsiskaityti dar nelabai yra už ką… Juk vos keturi mėnesiai  tos veiklos…

Kita vertus, kai pagalvoji, tai kažin ar kuri kita Vyriausybė per ketverius metus buvo taip radikaliai pakeitusi mokesčių ir Sodros sistemą…

Bet tegul, gal dar per anksti už tuos pokyčius atsiskaitinėti.

Nepaisant to, skaitant pačią ataskaitą kažkaip neujučia pasimečiau: įspūdis toks, kad viskas jau kažkur matyta ir girdėta.

Jei atvirai, tai man priminė Algirdą Mykolą. Tas irgi labai mėgo skaičius ir grafikus bei palyginimus.

Taip pat kaltinti tuos, kurie buvo iki jo, kad nepadarė to ar neįvykdė ano.

Apie save kalbėti nelabai mėgo. Nebent apie strategijas ir priemones, kurių bus imtasi.

Skaitau A.Kubilių:

Gerokai vėluojant buvo atnaujinta Nacionalinė energetikos strategija, kuri numatė branduolinės energetikos tęstinumą ir būtinybę statyti naują vakarietišką ir šiuolaikišką branduolinę jėgainę. Tačiau tam tikslui sukurtas nacionalinis investuotojas nepadarė proveržio naujos jėgainės statyboje, o dėl neskaidraus kūrimo ir netinkamo valstybės turto įvertinimo tik supriešino Lietuvos visuomenę, įnešė sumaišties į elektros ūkio ir  energetikos projektų valdymą.

Viskas kaip ir teisingai. Tik man kyla paprastas klausimas: premjere, o ką naujoji Vyriausybė padarė siekdama proveržio ir atsakydama į neskaidrų kūrimą bei netinkamą valstybės turto valdymą? 

Pakeitė stebėtojų tarybą ir valdybos pirmininką. Ir dabar jau viskas bus gerai?

Skaitom toliau:

Dujoms tiekti ankstesnė valdžia paliko sutartimis įtvirtintą tarpininkę „Dujotekaną“, iš kurios vartotojai priversti pirkti dujas 8 litais brangiau nei iš „Lietuvos dujų“.

Tikra tiesa. Bet ar šiandien jau iš „Dujotekanos“ perka pigiau? O jei ne, tai kokių žingsnių nauja vyriausybė ėmėsi, kad taip būtų?

Aiškinamės kitas kaltes:

Pajamų planai nebuvo įvykdyti dėl nelabai apdairių lėtėjančio augimo sąlygomis gyventojų pajamų mokesčio, akcizų ir PVM surinkimo prognozių: nors šių mokesčių surinkimas faktiškai nuo pat 2008 metų pradžios atsiliko nuo planuoto, keturioliktoji Vyriausybė nepateikė atitinkamų 2008 metų biudžeto patikslinimų.

Čia irgi viskas teisinga. Bet gal teisingumo dėlei vertėtų užsiminti ir apie šių metų biudžeto pajamų surinkimo planus ir jų įgyvendinimą. Bent jau tam, kad būtų galima palyginti…. Be to, juk pats, premjere, sakote, kad krizė prasidėjo jau pernai…

Bet gal pakaks tos praeities, geriau žvilgtelėkime į ateitį:

Vyriausybė pasiryžusi jau 2009 metais daryti esmines permainas 7 svarbiausiose srityse: iš esmės pertvarkyti valstybės valdymą; suintensyvinti kovą su korupcija; paspartinti strateginių energetikos problemų sprendimą; kurti inovatyvią ekonomiką; pertvarkyti švietimo sistemą; pertvarkyti sveikatos sistemą; sumažinti socialinę atskirtį.

Septyni, žinoma, gražus skaičius, bet taip norėtųsi ko nors labiau apčiuopiamo, kad ir apie sveikatos sistemos pertvarką…

O gal jums atrodo, kad štai čia labai konkretu:

Įgyvendinti atnaujintą Lietuvos 2008 metų konvergencijos programą, laikantis joje nustatytų prioritetų: įgyvendinti biudžeto politiką, užtikrinančią finansų rinkų pasitikėjimą valdžios sektoriaus finansų stabilumu, išsaugančią tvirtą pasitikėjimą valiutų valdybos principų tęstinumu Lietuvoje ir užtikrinančią ilgalaikio kainų stabilumo perspektyvą; atkūrus pasitikėjimą makroekonominiu stabilumu, paspartinti verslo plėtrą ir sėkmingai įgyvendinti švietimo, sveikatos, energetinės priklausomybės nuo importuojamo mineralinio kuro mažinimo bei kitas ūkio tvarumui būtinas struktūrines reformas; skaidriai valdyti valstybę ir siekti politinio sutarimo dėl vykdytinų reformų; siekti visuomenės palaikymo dėl skelbiamų tikslų ir talkos juos įgyvendinant; tęsti valiutų kursų mechanizmo II ekonominės politikos įsipareigojimų vykdymą, vidutiniu laikotarpiu pasiekti tvarų Konsoliduotoje Europos Sąjungos sutartyje įtvirtintų konvergencijos (Mastrichto) kriterijų vykdymą ir pasirengti euro įvedimui.

Man taip neatrodo, nors, žinoma, gal ne viską suprantu…

Tačiau šį tą konkretaus radau, nors ir be terminų, nors ir be skaičių ir nors taip pat ne viską supratau (ypač apie savivalduybes), bet vis šis tas:

2009 metais numatoma parengti Vyriausybės programoje numatytus Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriuose būtų išplėsta gyventojų nekilnojamojo turto mokestinė bazė ir neapsiribota gyventojų turimu komercinėje veikloje naudojamu nekilnojamuoju turtu, o iš papildomų šio mokesčio pajamų sudarytas savarankiškas finansinių išteklių šaltinis savivaldybėms, taip pat parengti teisės aktų projektus, įtvirtinančius mokestinį kreditą. Taip mokestinėmis priemonėmis bus skatinama smulkiojo verslo plėtra.

O štai šitą vietą supratau labai aiškiai ir jau esu apie tai rašęs – „Leo LT“ išlieka. Bent jau iki tol, kol pagal sutartis turės teisę išeiti pati ir pareikalauti išpirkti jų akcijas:

Paspartinti energetikos infrastruktūrinių projektų, užtikrinančių energijos tiekimo saugumą, patikimumą ir diversifikavimą, įgyvendinimą. Pagal šį prioritetą numatoma, kad bus spartinami šie projektai: Lietuvos ir Lenkijos elektros tinklų sujungimas; Lietuvos ir Švedijos elektros tinklų sujungimas; naujos atominės elektrinės statyba; suskystintųjų gamtinių dujų importo terminalo statyba; požeminės gamtinių dujų saugyklos statyba; gamtinių dujų tinklų sujungimas su Lenkija.

Supratau ir šiuos norus – labai gražu ir sveikintina, yapąč artėjant rinkimams:

Didinti gimstamumą, stiprinti šeimos institutą, užtikrinti paramą nepasiturinčioms šeimoms, gerinti vaiko teisių apsaugą. Numatoma skatinti kurti šeimas ir gimdyti vaikus. Didėjant šildymo paslaugų kainai, bus tobulinamas šildymo išlaidų kompensavimo mechanizmas, užtikrinama parama nepasiturinčioms šeimoms.

Tiesa, tikiuosi, kad po rinkimų dar pasakysite ir kaip tai darysite…

Nes jei ne, tai skirtumo taro Algirdo Mykolo, Gedimino ir Andriaus visai nebeliks…

(6 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • kirvis

  labai keistai atrodo koncervu bandymai visa kalte del prastos situacijos kuria paveldejo is socdemu versti tik pastariesiems,o juk be koncervu pritarimo Kirkilas tikrai nesugebetu priimt daugelio abejotinu potvarkiu.idomu kas buvo pasakyta apie „Saulelydzio“ komisija?verslas atleidzia vos ne po 10tukst per menesi,o valstybe nesugeba net keliu simtu veltedziu isvaikyt.tai ka isvis galima kalbet apie sios vyriausybes ryzta?tik liezuviu malt ir sugeba(na ir aisku suinteresutoms grupems kaip pvz bankai ar statybininkai leidzia uzsidirbt visos valstybes saskaita)

 • Arūnas

  Labai gaila, kad Lietuva yra neteisinė valstybė. KT išaiškinimai, jog kokie nors teisiniai dokumentai prieštarauja LR Konstitucijai nebeturi Lietuvoje jokios prasmės. Nors vienas internetinis puslapis ir nurodo, jog: „Konstitucija – pagrindinis įstatymas, įtvirtinantis piliečių laisves ir teises bei nustatantis valdžios šakų tarpusavio santykius ir ryšius“ (http://lt.wikipedia.org/wiki/Konstitucija}, štai šito video siužeto pabaigoje žurnalistė pareiškia, jog Seimo stalčiuose guli 20 neįgyvendintų KT nutarimų. http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12393886921238349558
  P.S. Nenuostabu, kad KT „nuomonė“ apie Leo LT irgi įkrito į tą patį stalčių. Matyt LR Seimo nariams Konstitucija yra tik tuščias žodis, kuris prisimenamas, kai duodama priesaika.

  • WU

   Na yra šiek tiek kitaip.. Nuo pat to momento, kai LRKT pripažįsta negaliojančiu įstatymą ar jo dalį (teisės normą),tai taikoma ex nunc (nuo to momento į ateitį). Todėl faktiškai, jeigu Jūsų interesai (teisės) būtų pažeistos taikant būtent tą LRKT paskelbta netekusia galios norma, problemų dėl jos neturėtumėt. Seimui nereikia jos kažkaip „panaikinti“. Problema gali būti tame, kad negaliojant tai normai gali susidaryti teisinis vakuumas. Bet mūsų seimui dabar krizė kaba ant galvos.. Aišku kur čia keisi tuos kelis įstatymus.. Reikia mokesčių reformą per naktį padaryti..
   Kitas dalykas kai Seimas tiesiogine tyčia pažeidinėja Konstituciją. Pvz.: neatstatydina Aukščiausiojo Teismo pirmininko t.y. prisigalvoja sau naujų Konstitucijoje nenumatytų galių ir piktybiškai neatlieka joje numatytų pareigų – paprasčiausiai nepatvirtina juridinio fakto..
   Teisinė valstybė – gyvenk ir žvenk..

   • Donatas

    Na, dėl AT pirmininko, tai nėra taip jau aišku, kaip sakote. AT pirmininką skiria ir atleidžia seimas, o dabartinio jis atleiti ir paskirti naujo nenori. Problema yra prezidentūroje, kuri nenori priimti tokios seimo pozicijos, tai ir vis teikia ir teikia aleisti vis tą patį, kurio seimas atleiti nenori. tai kas čia pažeidinėja Konstituciją, seimas ar adamkaus patarėjai su jų mokytojais? tikrai teisinė valstybė… :)
    beje, lygtai 2000 pradžioje socdemų seimas samoningai priėmė (ar pataisė)įstatymą, žinodami, kad jis pažeidžia Konstituciją – tai buvo nekilnojamo turto grąžinimo įstatymas buvusiems savininkams. po poros metų, tai KT tai patvirtino, žalingą įstatymą atšaukė, bet savi žmonės per tą laiką savus reikalus pasitvarkė. tikrai teisinė valstybė… :) ir jokios atsakomybės dėl žalos buvusiems savininkams…

 • Dalius

  Kaip konservatoriai prisidėjo prie to, kad būtų sukurtas milijardinis sodros deficitas, kurį sukelti ekonomikos kilimo metu – tikrai reikia nebaigti 8 klasių?

  Kaip konservatoriai prisidėjo prie LEO LT sukūrimo?

  Citata iš http://lt.wikipedia.org/wiki/LEO_LT

  „Kritikuodami Seimo narius ignoruojančius teisinę argumentaciją [LEO LT atžvligiu], prieš siūlomas įstatymų pataisas pasisakė ir pasiūlymą ragino atmesti Seimo nariai [b]Kęstutis Čilinskas, Andrius Kubilius, Egidijus Klumbys, Petras Gražulis, Gintaras Šileikis, Saulius Pečeliūnas, Liudvikas Sabutis, Julius Veselka, Vytautas Bogušis, Ramūnas Garbaravičius, Raimondas Šukys, Henrikas Žukauskas, Kazys Starkevičius.[/b] Į projekto kritiką atsakę Vidmantas Žiemelis, Birutė Vėsaitė, Zigmantas Balčytis, Vytas Navickas, motyvavo ypatinga skuba reikiamus įstatymus priimti dėl projekto partnerių spaudimo, taip pat kaltino kritikus atstovaujant „trečiai šaliai“ ir ragino kitus Seimo narius palaikyti įstatymo projektą. 2008 m. vasario 1 d. naujasis Atominės elektrinės įstatymas buvo priimtas.[b] Prieš pat balsavimą iš Seimo salės pasitraukė keliasdešimt Seimo narių iš konservatorių, Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir Centro sąjungos frakcijų bei Tvarkos ir teisingumo frakcijų.[/b] Taip norėta pasiekti, jog salėje liktų mažiau nei 71 narys ir balsavimas neįvyktų.

  • Mielas Daliau, čia jūs kalbate apie antrą balsavimą . Gal pradėkite nuo pradžių. Ir prisiminkite, kas dirbo darbo grupėje, kuri rengė pradinius Leo dokumentus?

   • Dalius

    Na tikriausiai rengė NDX energijos lobistai, o jų šuniukas kirkiliukas tik amsėjo pritariamai, mano nuomone, tik neaišku ar kaulą už tai gavo ar ne, o jei ir gavo tai matyt labai jau apgraužtą. Na Kubilius būtų mulkis jeigu dabar atvirai užsimotų naikinti LEO LT, nors savo populiarumą gal ir pakeltų, tačiau kas šoka prieš traukinį su šakėmis? Mano nuomone, reikia viską daryti tyliai, ramiai, niekur neskubant, ypač žinant, kad LEO LT sutarties 7.3. straipsnis numato, kad LR atsisako valstybinio imuniteto savo turtui. LEO LT turėtų būti jau prokurorų reikalas.

 • A.G.

  Mums tai jau taip ar taip viena koja grabe, bet ar kas galvoja apie banditus ar jie bus utilizuojami vieną kartą (policija viena darbuojasi – visuomenė galima sakyti labai aktyvi plėšikų gynėja (tik nepajudink), o kiti irgi kaip maišu trenkti).
  Taigi, matomai jau prasideda banditizmo era ir Lietuvoje (jei jau sentre ir ne naktį): „…Per apiplėšimą vienas iš vyrų gavo buteliu per galvą, kitam buvo praskeltas antakis. Nukentėjusieji jautėsi blogai, todėl pareigūnai iškvietė medikus, kurie juos pristatė į ligoninę.

  Grįžę į įvykio vietą ir ją atidžiai apžiūrėję, pareigūnai aptiko ir pagrobtą rankinę su visais dokumentais. Ji bus grąžinta nukentėjusiems asmenims.

  Policija yra pasirengusi nedelsdama reaguoti į gyventojų saugumui iškilusius naujus iššūkius, tačiau, atsižvelgdama į nelengvą šalies gyventojų socialinės raidos laikotarpį, norėtų atkreipti žmonių dėmesį į savisaugos būtinumą. Atkreiptinas tėvų dėmesys į nepilnamečių šeimos narių patiriamą riziką būnant viešose vietose tamsiuoju paros laiku. Vaikų saugumas beveik visiškai priklauso nuo suaugusiųjų rūpesčio, kontrolės ir atsakomybės…“
  Man už šitą įvykį nieko nėra svarbiau (net jei Lietuva būtų šiandien Mėnulį savo kosmonautą išlaipinusi).
  Deja, žmonėms krepšinis tas (suš…), politika, o banditai nei motais…

 • A.G.

  Čia anksčiau buvo diskusija dėl GMO.
  Taigi, Vokietija jau uždraus genetiškai modifikuotus kukurūzus MON810 (MON – reiškia, kad biotechnologijos gigantės MONSANTO).
  Plačiau: http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4176790,00.html

  Atleiskite. Nes ta tema jau archyve, o ši naujiena, kaip reta gera.

  • romas

   Gerai, kad vokiečiai turėjo specialistų sugebančių tirti. Aš visada už saugius produktus. Galvoju, kad lietuviai būtų pasielgę taip pat. Pasitikiu lietuvišku bruožu uždrausti viską labiau. Pasidairykit, gal aš neteisus, bet iki šiol jokių liberalumo reiškinių Lietuvoj nepastebėjau.

   • A.G.

    Gal tik tiek, kad blogis aplamai lengviau skinasi kelią.
    Juk mes iki 1990 m. Vakarus matėme tik rožinėmis spalvomis ir tą blogį priėmėme atvira, mūsa gera ir naivia širdimi.
    Pirma pamoka buvo (bent man), kai JAV, kaip labdarą, atplukdė mums laivą sugedusių kukurūzų.
    O šiaip gal klausėte vakar labai gera buvo laidelė „Kelias į Bibliją“, kuomet, kaip nekeista, buvo išryškinti tos Testamento (senojo) vietos, kuriomis yra aiški nuoroda, kad Dievas baudžia negailestingai apsimelėlius (tie, kurie dėl karjieros ar pražuvėliai – paprašaikos… kaip teigiama žymiai labiau nei ateistus), o taip pat blogus žmones (kokie yra dauguma vakariečių).
    Taigi, matomai jokios injekcijos nebeišgelbės „civilizuotų“ vakariečių, – jie tiek jau yra prasikaltę, besiekdami to pašvinkusio dolerio, to „linksmo“ gyvenimo, kad jau atėjo atpildo valanda.
    Juk yra pavyzdžių, kaip buvo nubausti prasikaltę žmonės, kai prasikalsta totaliai – pasmerkdami ir savo būsimas kartas…).
    Kad ir Lietuva, iki 1940 m. turtingesni vargesnį (neturint omenyje tinginių ar pijokėlių) oi kaip skriaudė, besigviešydami to metro žemės arlišno lito…
    Tačiau šiandien tik pavieniai proto bokštai apie tai prabyla – t.y., kad ne apie injekcijas reikia mastyti, o kaip keisti šį supuvusį pasaulį.

    • romas

     Tikslo siekti trumpiausiu keliu yra gamtos dėsnis. Todėl blogis ir skinasi kelią lengvai. Ką nors padaryti labai gerai kainuoja daug pastangų, reikia sugebėjimų, tuo tarpu darymas blogai suryja mažiau sąnaudų. Dalyvavimas blogyje yra abipusis. Tas kuris sutinka mokėti už blogą produktą taip pat remia blogai atliekamą darbą. Dažnai tai būna iš nežinojimo. Todėl siekiantys nuslėpti tiesą nusikalsta dvigubai. Tamsta kaltinate blogiu vakariečius. Ar neatrodo, kad su sąžinės trūkumu susiduria vienodai visa žmonija. Nematau jokio moralinio biednesnių kraštų pranašumo prieš vakarų civilizaciją. Dažniausiai kaip tik vakaruose yra labiau suprantamos žmonijos problemos ir yra bandoma jas spręsti.

    • Valentinas

     Gerbiamas A.G.
     Daugumas vakariečių, kuriuos pažįstu yra „geri“ žmonės. Kaip pasakytų Artūras „arba klystate arba tyčia klaidinate“ :)
     Kai buvau jaunas ir prisiskaitęs apie rytų dvasingumą, įsivaizdavau kokie vakariečiai sumaterialėję ir kokie tie rytiečiai dvasingi ir pakylėti, nesugadinti materializmo. Žinote kas išgydė nuo tokių įsivaizdavimų? Kai Indija, o vėliau Pakistanas, pasigamino atomines bombas, raketas ir nutaikė vieni į kitus. Tada pagalvojau – kurgi dešimtis tūkstančių metų puoselėta rytų išmintis ir dorybės?
     Taip ir išgijau :)

     • J. naivus

      Gal ne viskas taip paprasta? Nors man patiktų. Ta prasme, kad Vakarų kultūra dar ne visiškai sužlugdyta pačių vakariečių.
      Gal labai blogai įsivaizduoju, bet talibų judėjimas užgimė iš rytiečių, baigusių harvardus ir sorbonas. Tokie disidentai, kurių revoliucinės idėjos pavirto košmaru ir terorizmu.

     • romas

      Talibų judėjimas gimė tarp religinių mokyklų studentų (būsimųjų mulų) kaip radikalus atsakas į besiskverbiančias vakarietiškas vertybes. Vakaruose daugiausiai yra semiamasi marksistinių idėjų, nes jos populiarios vakarų akademinėje visuomenėje. Polpotas buvo Sorbonos auklėtinis.

     • A.G.

      Tuomet pagalvokite, o į kur vergijon tas pavogtas merginas veža – matyt daugiausiai visgi į Vakarus.
      Na gerai – jos pačios ne šventos…. bet kalbame apie Vakarus. Jie juk paima jas.
      Na gerai – pasakysite jas paima ten atvykęs juodiems darbams visoks zbrodas, t.t. ir iš Lietuvos.
      Bet reiškia ta demokratija nemato viso to – ir čia ne tik vergių klausimas.
      Jau sakiau – važiuojant Kansas sityje, mūsų šefas pasakė, kad šiame kvartale nesustotume jei ir visi ratai būtų nuleisti (mat tame kvartale buvo matomai pigesnis viešbutis). O iš viešbučio perspėjo nei kojos.
      Jei tik zona nėra pridengta (apsaugos) – geriau nosies nekišk.
      Kalbu ne apie pavyzdžius – o sistemą.
      O aš taip pat galiu paantrinti Jums – visose stažuotėse, konferencijose, seminaruose ir pan. … super.
      Bet kalbame ne apie jų elitą.

 • Tai, kad jau nebėra ir greitu laiku nebus matomų, išsiskiriančių savo ideologijomis partijų – ne naujiena, o tai, kad principai, veikiantys mūsų valdžios vyrus irgi labai panašūs (pagrįsti nauda dažniausiai didžiajam verslui, kuris dalina „atkatus“ naudingiems politikieriams) – taip pat ne naujiena…
  Toks įspūdis, kad Kubilius tiesiog padarė savo vadovaujamos vyriausybės nepadarytų darbų sąrašą… Ar negalime pagirti bent jau už tai, kad yra (gal ir be nenoromis…) atviras??? :)

 • Marius Ulozas

  siulau visiems paskaityti Kubiliaus ataskaita… demagogijos ir burbulu putimo virsune..

  • Valentinas

   Gerbiamas Mariau,
   Jei nesunku, trumpą analizę kurioj vietoj demagogija ir burbulų pūtimas. :)

   • Musė

    Mariaus komentaras toks pats įžvalgus ir argumentuotas, kaip ir p. Aušros :)

    Šiaip esu šokiruota ponios ekonomistės komentaro. Toks jausmas, kad vienas „Delfio“ budulių prisijungė MA vardu ir taškosi čia purslais. Ir ką gi tokio blogo padarė A. Kubiliaus Vyriausybė, p. Aušra?

    Kiek pamenu, p. Aušra viena pirmųjų pasisakė dėl vienodo gyventojų pajamų mokesčio tarifo – argi tai nebuvo padaryta? Ką tik pati auklėjo žurnalistus, kad be reikalo nepultų Vyriausybės savo straipsnyje „Žurnalistų solidarumas“. Bijau sumeluoti, bet man atrodo, kad ir PVM lengvatų naikinimui neprieštaravo ir t.t.

    Kaip žmogus gali būti toks nestabilus, kaitalioti savo nuomonę nuo beveik besąlygiško rėmimo iki juodos kritikos? Kaip tuomet galima ja tikėti, žiūrėti rimtai į „eskpertės“ įžvalgas ir pan. Kai tos įžvalgos apsiverčia aukštyn kojom vos per mėnesį kitą?

    • Donatas

     galbūt MA ir nėra p. Aušra? iš už geometrinio paveiksliuko juk nesimato? :)

    • mdxacuk

     Mane tai irgi labai sukrėtė p. Maldeikienės atsiliepimas apie Kubiliaus ataskaitos literatūrinius privalumus, o taip pat jo asmeninę potenciją ir raudonus žandukus. Tada pamaniau, kad moterys periodiškai būna nervingos ir tiek. Bet faktas, kad jos dar ir negailestingos viena kitos atžvilgiu. Kai Musė blogu žodžiu mini Pareigytę, tai visi iškart pagalvoja, jog galbūt pavydi jai grožio ir pasisekimo (nors, kaip žinom, be pagrindo). O ko pavydėti p. Maldeikienei? Jai reikia užuojautos ir paguodos, nes kaip ir didžioji dalis tautos ji jaučiasi apgauta ir apvilta piktojo Kubiliaus. Tiktai tauta tikėjosi, kad jis mažins mokesčius ir didins algas. O p. Maldeikienė laukė dar didesnių mokesčių ir šviesios ateities vizijų. Kadangi nei vieno, nei kito niekas nepasiūlė, tai dabar visi liūdni ir nelaimingi. Aš verkiu.

     • romas

      mdxacuk,
      čia tamstai http://www.senukai.lt/p.php/sodo-darzo-ir-buities-prekes/kosmetikos-prekes/nosines-popierines-grite-3sl-10vnt10.html?alist_tab=actions
      ir pritariu tamstos mintims. Dar pastebėjau, kad mūsų ūkininkai negali pigiau už lenkus mėsos turguje parduoti, nes pas juos PVM mažesnis. Čia iš piktumo matyt;) Arba gal pardavus kumpį turguje suima baisus noras PVM sumokėti?

     • Musė

      Mielas mdxacuk,

      Aš putoju, nes p. Aušra mane nuvylė beveik taip pat, kaip ją nuvylė A. Kubilius :) Vis guodžiuosi ta mintimi, kad čia visgi buvo ne tikroji MA…
      O pereigytei jos „pasisiekimo“ tikrai nepavydžiu :)) Ir apskritai, kas čia per prielaidos? Jeigu jūs, gerb. mdxacuk oponuojate A. Račui, ar tai reiškia, kad tai darote iš pavydo dėl jo garbanų, ūgio, sugebėjimų krepšinio aikštelėje ir t.t.?

 • Musė

  Ir apskritai, man dabar juokingi tokie komentarai, kaip „reikėjo daugiau PVM didinti“, „reikėjo GPM mažinti“. Vos prieš kelis mėnesius visi žviegte žviegė, kai mokesčius pakėlė, piketavo, langus daužė, emigruoti žadėjo, Kubiliui atsistatydinti siūlė. O dabar jau matote per mažai mokesčius padidino :)))

  • Miela Muse, jei ką, tai ne žviegė, piketavo, langus daužė ir emigruoti žadėjo. Viliuosi, kad ir jūsų nebuvo tarp pastarųjų…:)

   • Musė

    Na, kas žviegė, kas burbėjo :)