Mieli konservatoriai, LRT – vis dar visuomeninė televizija, jei ką…

Konservatoriai, kartu su kitais naujais valdančiaisiais savo darbą Seime pradėję nuo žurnalistų teisių ribojimo, staiga prisiminė, jog žurnalistai dar kažką ir privalo.

Permainų skelbėjų nuomone, pavyzdžiui, jie privalo transliuoti gyvai visą Sausio 13-osios posėdį, nes jis labai svarbus Lietuvos valstybės gyvenime.

Todėl ir surašė konservatoriai „laišką-paklausimą“ Lietuvos radijo ir televizijos Tarybos pirmininkui, kuriame pareiškė, kad:

Vienos  svarbiausių Lietuvos Valstybei – Laisvės  gynėjams dienos , Sausio tryliktosios iškilmingo minėjimo tiesioginė transliacija iš LR Seimo rūmų 2009-01-13 dieną buvo nutraukta viduryje iškilmingo minėjimo. Dėl to visos Lietuvos žmonės neteko galimybės netiesiogiai dalyvauti minėjime jį stebint per nacionalinę televiziją.

Konservatoriai dėl to labai labai užpyko, to visiškai neslepia ir reikalauja nubausti kaltuosius:

Esame pasipiktinę tokiu Lietuvos nacionalinio transliuotojo- Lietuvos radijo ir televizijos transliacijos organizavimu, atkreipdami dėmesį į tai, kad Lietuvos radijas ir televizija (toliau tekste – LRT) yra valstybės finansuojama nacionalinė, nekomercinė visuomenės informavimo priemonė, turinti ne tik išskirtinę teisę, bet ir prievolę atlikti savo, kaip nacionalinio transliuotojo funkcijas.

 Atsižvelgdami į aukščiau išdėstytą, prašome atsakyti:

         kieno sprendimu buvo nutraukta  tiesioginė transliacija,

         kokios priežastys lėmė tiesioginės transliacijos nutraukimą,

 Prašome įvertinti sprendimą priėmusio asmens elgesį bei apie taikytas priemones informuoti LR Seimą.

 Štai taip.

 

Tiesa, gal galėjo ir prieš supykdami įstatymus paskaityti. Pavyzdžiui Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą , kuriame nurodoma, kokios yra LRT prievolės ir funkcijos.

 

Prievolės transliuoti politikų ir kitų visuomenės veikėjų kalbas, net jei jie iš permainų koalicijos ar su ja susiję,  ten nėra. Išskyrus kai kuriuos, aiškiai apibrėžtus atvejus:

 

 • LRT suteikia laiką Respublikos Prezidentui kalbėti šalies vidaus ir užsienio politikos klausimais Prezidento įstatymo nustatyta tvarka. Seimo, Vyriausybės ar Seimo opozicijos lyderio prašymu LRT pagal galimybes kuo greičiau suteikia laiką oficialiems Seimo, Vyriausybės ar opozicijos pranešimams.
 • LRT suteikia Lietuvos tradicinėms ir valstybės pripažintoms religinėms bendruomenėms laiką transliuoti religines apeigas dvišaliuose susitarimuose nustatytomis sąlygomis ir tvarka.
 • LRT suteikia laiką rinkimų metu kandidatams į Respublikos Prezidentus, politinėms partijoms ir jų kandidatams į Seimo ar savivaldybių tarybų narius Prezidento rinkimų, Seimo rinkimų ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų nustatytomis sąlygomis ir tvarka.

O apie Seimo posėdžius įstatymas sako štai ką:

LRT turi leidybos teisę, taip pat teisę nemokamai įrašinėti ir transliuoti Seimo bei Vyriausybės posėdžius, iškilmingus valstybės aktus ir disponuoti įrašais savo nuožiūra.

Bet gal įstatymus skaityti konservatoriams ne lygis?

Tada pakaktų prisiminti, kad LRT jau gana seniai nebe valstybinė, o visuomeninė televizija.

O tai susidaro įspūdis, kad prisimena tai tik būdami opozicijoje.

(13 balsų, vidurkis: 4,31 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  nesutinku.

  visuomenine televizija, kuri gyvena dar ir is reklamos.
  o sausio 13-tos posedi galejo bent is pagarbos transliuot.

  aisku koncervai ne is tos puses priejo. bet moraline teise jie tam turi.

  jei visi dirbsim pagal pareigybines instrukcijas – zlugsim. nepriaugom dar iki biurokratijos (valdymo formos su grieztai aprasytomis proceduromis – teigiama prasme)

  • Anonimas

   O ką reiškia „gyvena dar ir iš reklamos“? Jei dalį lėšų, kurių biudžetas neišgali skirti visuomeninio transliuotojo misijai atlikti, priverstas susirasti pats visuomeninis transliuotojas, ar tai vadinama „gyvena dar ir iš reklamos“? Jei ne tos lėšos iš reklamos, tai ir matytume tik Seimo posėdžius per LTV.

 • Anonimas

  Ir dar paantrinant.. Kodel informuoti reiketu Seima, jei jis nieko neklause? Klause gi konservatoriai kiek supratau.

 • Anonimas

  Kad netransliavo viso Sausio 13-os dienos iškilmigo posedžio yra gėda visuomeninei televizijai. VISUOMENINEI, ne privačiam kromeliui ne partinei, ir ne konservatorių, socdemų, TPP ir tt. Gali Siaurusevičiui ir Co. nepatikt Valinskas, Balčytis ar Kubilius, bet jam nereiktų izoliuot visuomenes nuo informacijos, kas dabar atsitiko. Ir ne tik izoliuot. Juk nepagarbą parodė ne seimui, bet mums visiems, o labiausia sausio 13-osios aukoms.

 • Anonimas

  to me

  Nesutinki su įstatymu? :D

  Koncervai dar nuo Tatos laikų persisunkę pasipūtimu: „atėjom šimtmečiams“ ir pan. Tad nėra čia ko stebėtis. Jei jau Lietuvoje turime „trečią šalies ponią“, tai kuo jau čia daugiau stebėtis? :)
  Kalbant apie įstatymų skaitymą, tai esu įsitikinęs, kad neskaito. Bo kam skaityti, kai TURI TAUTOS MADATĄ? Taigi kai mandatc kišenėje, tai iš karto tampi visa ko specu ir nieko skaityti nebereikia ir taip viską žinai :D

 • Anonimas

  Valinsko narcizinį šou transliuoti??? kam to reikia…

 • Anonimas

  tas konservatorių surašytas ”laišką-paklausimą” Lietuvos radijo ir televizijos Tarybos pirmininkui viešas ar Jus esate LRT tarybos pirmininkas?

 • Anonimas

  Aš galvoju, kad LRT taip pasipiktino, kad Landsbergis nebuvo deramai pakviestas į posėdį, kad nutraukė transliaciją.

 • Anonimas

  Į dešimtuką.

 • Anonimas

  Jei būtų visai netransliavę, ar būtų buvę gerai, Artūrai? Be to jie juk tautos atstovai. Neatimčiau teisės jiems visokiais būdais reikšti nuomonę, piktintis ir protestuoti. Pinigus LTV iki šiol gauna iš biudžeto, todėl negali būti tokie visiškai nepriklausomi. Aš nežiūriu tokių renginių, bet turėtų būti žiūrinčių. Galvoju, kad žiūrėjusieji buvo įžeisti. Jūs savo šeimai irgi neišjungtumėt televizoriaus per vidurį filmo.

  • Anonimas

   Tada jūsų šeima pyktų ant jūsų, o ne filmo ir reklamos transliuotojai. Jaučiat skirtumą? Visuomeninis transliuotojas yra (na, turi būti) nepriklausomas nuo politikų įgeidžių ir įtakos, bet matyt labai sunku persiorientuoti nuo įprastos (galiojusios) tvarkos…
   O grasinti biudžetu primenant priklausomybę šeimininkui…

   Tam jis ir yra visuomeninis transliuotojas, tam ir taryba yra, kuriai atsiskaitoma…

   • Anonimas

    Tai reikėjo visai nerodyti. Kam rodyti pusę. Susidaro toks įspūdis, kad visuomenė nusprendė pusę posėdžio žiūrėti. Ar Siaurusevičius jau yra visuomenė? Mano galva reikėjo parodyti tik reportažą žiniose. Bet jei rodai tiesiogiai, tai rodyk visą, arba įspėk, kad viso nerodysi. Gal žmogus žiūrėdamas laukė kol pasisakys tas kurio paskui nerodė.

 • Anonimas

  man atrodo, kad žodį „visuomeninė“ kiekvienas savaip supranta – vieni , kaip dujininkų visuomenė, kiti kaip teisėjų, treti kaip žurnalistų. Šiaip iš teksto matosi, kad ta „visuomeninė“ pažeidė įstatymą, neleisdama Paxui pasveikinti su naujaisiais metais. Bet gi čia paxas – jo atžvilgiu įstatymai negalioja.

 • Anonimas

  Konservatoriai uzpiko,kad ju tata,Juknevicenes kabinete sededamas,negalejo visa posedi stebeti,juk paciam dalivauti minejime nehonoras buvo,neteisingai pakviete patriarcha :))

 • Anonimas

  nežinau,kaip jums,bet man iškart atgijo partijos suvažiavimų dvasia.Atsimenu,kaip gaila buvo išankstinių programų,jei įlysdavo suvažiavimai ar panašūs renginiai.Iš kur tas susireikšminimas,noras rodyt,kad esi šventesnis už visus kitus?Atleiskit,bet aš vėl matau profesoriaus ranką ir mostą.Gal klystu,bet labai pasigendu elementarios tolerancijos,gero tono ir kuklumo,kuris šiuo atveju partiją puoštų.Sekančio pareiškimo ,matyt reikia laukti liepos 1d.

 • Giliai kapstyti nereikia, Arturai, tai uzuomina i tai, kad prosocdemiskas Siaurusevicius netinkamas eiti savo pareigoms…

 • Anonimas

  Kada konservatoriai, buvo- konservatoriais,kaip ir socdemai- socdemais?
  Niekada.
  Jie mišrūnai,tai ir vadinkime „daiktus“ tikraisiais vardais…

  O kam tas minėjimas? Taip žmonių neatgaivinsi.
  pagarba yra žuvusiems,bet netiems,kurie sėdi priešais ekraną ir nemokamai reklamuojasi savo prestižui pakelti.
  Minėjimas turi būti trumpas ir per jį pasisakyti turi: žuvusiųjų artimieji tik tada Prezidentas(nes valdžia iš žmonių), Seimo pirmininkas ir Vyriausybės vadovas…ir nebūtų čia jokių „skandalų“.
  Iš čia rašančių,kad reikėjo transliuoti,gal,koks 10 proc. žiūrėjo šią transliaciją…
  Norit pagerbti žuvusiuosius- važiuokite į Antakalnio kapines ir uždekit žvakutę.Kam ta reklama?
  Aš taip ir padariau.Žvakutės neturėjau,bet,bent nuėjau ant kapų…
  Dažniausiai „bamba“ tie,kurie nieko nedaro- tik „bamba“.

 • Keista, kad yra dar tikinciu, jog LRT yra visuomeninis kanalas. Paskaitykit straipsni „LRT ir nudvesusio asilo ausys“ is genijai.lt, maziau stebesites konservatoriu ekvilibristika :)