Mes važiuosim į Havajus!!!

… Staigmena po staigmenos…

Vakar sužinojau apie naują kolegą Darių Butkų, o štai šiandien dar viena, sakyčiau, iš koto verčianti naujiena.

Mes važiuosim į Havajus!!!

Nežinau, tiesa, kada, bet tai nesvarbu.

Daug svarbiau, kad yra žmonių, kurie nenustoja tavęs džiuginti ir stebinti. Tada žinai, kad gyvenai ne veltui.

Nors iš savo asmeninės patirties aš gal net būčiau pasiūlęs nesivelti… 

O dabar – tiesiog naudojuosi šeimynine padėtimi ir, tęsdamas šio tinklaraščio tradiciją, siūlau jūsų visų dėmesiui svečio įrašą.

*******************************************************************************************************

Na štai, parašysime ką nors rimtesnio, truputį įsivelsime į reiškinį “tinklaraštininkų karai” ir pan. Žmonėms, kurie truputį pasivaikšto po Lietuvišką blogosferą šis pavadinimas turėtų kažką priminti. Ir taip tikrai, primena tokį Andrių Užkalnį ir jo straipsniuką apie mūsų (mano) kartą. Pavadintas jis nei gražiai, nei neteisingai Debilų generacijos ženklai. Yahoo avatarai: subtilus kvietimas smurtauti.

Gerbiu patį Andrių, nors manau, kad pykčio jame truputėlį per daug. Ir pats straipsnis iš pradžių buvo toks: “oho, teisingai čia.” Tik vėliau skaičiau ir skaičiau. Paskaitydavau po savaitės, po mėnesio ir vis neramia širdimi nukreipdavau akis nuo ekrano. Kažkas čia netaip. Kažkas netaip.

Brandinau, brandinau ir nusprendžiau parašyt atsakymą. Tikiuosi, pats pykčiu nepratrūksiu ir sugebėsiu tinkamai viską argumentuoti.

Kad viskas būtų dar aiškiau, esu beveik puikiai atitinkantis nupiešto “debilo” prototipą. Rašau šitą įrašą iš savo dievinamo balto Mac’o, šalia guli messenger bag’as, spintoje kito sezono laukia balti Nike sportbačiai, sėdžiu kavinėse, kurios turi nemokamą WiFi, mokausi privačiame universitete, mano siekiamybė yra turėti darbą, kuris būtų, cituoju “creative, inspiring ir promoutinti jų personal growth” Tik mano bėda yra ta, kad aš nematau čia nieko blogo. Ir neskubėkit sakyti, kad aš koks išlepęs tėvų vaikelis, nes viskas bus paaiškinta.

“Jie visą laiką kalba apie tai, ko jie nusipelno. Įkyrūs, buki, pretenzingi aukos.”

Nusipelnėme gyventi geriau. Už ką? – iškart skuba klausti. O aš atsakau, kai mes gyvensime geriau, mūsų vaikai gyvens dar geriau, o vaikų vaikai…

Gyvenimas yra ne tik imti, bet ir duoti. Kokia šitos mūsų generacijos problema? Kad mes esam pilnai kapitalistai, nesedėję prie parlamento per naktį, nesuprantantys, ką reiškia, kai nėra kur nusipirkti batų (apskritai batų, o ne tų, kur per reklamą matėm). TAIP. Mes užaugom kitoje erdvėje. Ir manot mes nesam dėkingi? Manot kiekviena sausio 13d. ar vasario 16d. mums nieko nereiškia? Manot, kad žiūrėdami, kaip 1992 metais Lietuvos rinktinė iškovoja bronzą, mes nenubraukiam ašaros?

Visi į mus tik ir žiūri, kaip išlepintą Macbook’o ir Coffee inn’o kartą. Bet nieks nesupranta, kad esame po-zi-ty-ves-ni. Mūsų tėvai mums suteikė pamatą, išvalydami visą žemę nuo šlykščių nesąmonių ir mes to jau nebepatirsim. Bet, žinot, tikiu, kad mes būsim tie, kurie pastato namą.

Mes nenorim dirbti juodo darbo, nenorim nešioti plytų stroikėse, visi nori kurti, nori surasti savo kelią, visi kalba apie laisvę rinktis. IR GERAI. Kūryba, įkvėpimas – tai pasaulio varomoji jėga. Juodadarbius keičia mašinos, kompiuteriai. Vis dažniau ir dažniau. Bet kūrybininkų kompiuteriai niekada nepakeis. Žmogus tuo ir yra unikalus, kad geba generuoti idėjas! Tad kodėl to neišnaudojus visu šimtu procentų?

Mūsų kartos požymis yra tas, kad mes siekiame komforto. Išorinio, vidinio. Pakartosiu – siekiame. Ne laukiame. Ir vėlgi, tai tik dėl geresnio pasaulio. Mano manymu.

Individualybės. Šiais laikais didžiausia blogybė yra būti “pilka mase”. Nieko negali būti blogiau už sutapatinimą su “pilka mase”. Taigi, žmonės (jaunimas) siekia individualumo. Ir vėlgi – kas tame blogo? Orvelas rašė 1984-uosiuose apie tuos vienodus žmones, galbūt dabar kas parašys apie visus skirtingus. Kišant mano nuomonę čia – įvairovė yra gerai. Spalvos. Nauji potyriai. Nemonotomiškas gyvenimas. Toks visuomenės įvairialypumas neleidžia tau pačiam dūlėti stagnacijoje, tu esi tiesiog priverstas judėti pirmyn, keistis, ieškoti naujų raiškos formų.

Daiktizmas. Panagrinėkime tai, kas Andriui kelia šleikštulį.

Messenger Bags. Taip, taip, atėjo tokia mada nešioti tašes. Na, čia pagrinde kalbam apie vyriškos giminės atstovus, nes moterys kaip turėjo rankines, taip jas ir tebeturi.

Taigi, kodėl jie reikalingi? Arba kodėl dažnai per mano petį jis būna permestas?

Pirma, tai visgi kai esi be mašinos, turi nemažai daiktų, kurie norėtum, kad būtų prie tavęs visą laiką (sąsiuvinys koks užsirašyti ką, akiniai, piniginė, telefonas ir dar visokie niekučiai nuo skėčio iki kvepalų), taigi juos susikrauni į šitą bag’ą ir esi ramus, viskas šalia. Kitas reikalas, jei daug ko nešiotis neturi, bet tarkim nenešioji švarko. Atsiprašau, bet išsipūtusios kišenės man atrodo dar idiotiškiau. Be to – žiauriai nepatogu, ypač jei daug judi, o išsitraukti reikiamą daiktą iš tos perpildytos kišenės išvis beviltiška.

Alternatyvos? Kuprinė. Taip, kartais tikrai neblogai ir patogu, ir talpu. Kita vertus tragiškai nedera prie rimtesnių rūbų ar rimtesnių situacijų. Kas dar? “Pyderaskės”. Va čia tai jau išvis nupušimas. Nežinantiems – čia tokios mažos mažos tašytės, kurių žmonės dažniausiai niekad nenusiėma. Nežinau, man toks “pyzdukas” atsiprašant kabantis prie kelnių jokio estetikos jausmo nekelia. Taigi messenger bags – win. (apie jų stilių nediskutuosiu, pats turiu konservatorišką juodą, be jokių raštų ir tiek.)

Apple. Taip, taip. Dabar visi nori apple’o. Tik dėl to, kad jis yra apple’as. Dėl šito nesiginčysiu, apie Mac’ą svajojau jau labai senai, o kai galiausiai atėjo galimybė jį gauti (ačiū nuostabiems tėvams ) jis buvo truputį nupopsėjęs. Kaip ray ban’ai ar stojimas į vadybą. Kita vertus, norėjau jo ne dėl to, kad jis baltas ir labai gerai atrodo, o dėl to, kad jis puikiai pritaikytas darbui su medijomis ir kaip tik šiandien nagrinėjau muzikos įrašinėjimo galimybes ir negalėjau sustot džiaugtis. iPod’ai, iPad’ai ir kt. Nežinau, neturiu, bet šiaip manau, kad daiktas geras, veikia gerai ir negenda. Per savo gyvenimą turėjau tiek sugedusių ausinių ir mp3 playerių, kad būtų išėjęs labai geras iPod’as, kuris, galiu lažintis, iki dabar veiktų.

Rūbai ir kt. Va čia mano karta man labiausiai patinka. Nes jie peržengė ribą. Pas Andrių komentaruose radau vieno žmogaus pasišaipymą iš “tų penkiasdešimtmečių, kurie vis dar trina džinsus”. O aš jiems sakau – super! Populiarieji fix’ai yra ne kas kita, kaip iš senelio garažo ištrauktas ir prikeltas dviratis, kiek turiu draugių, kurios iš naujo atranda savo mamos rūbus. Mes esam atviri. Mums negėda eiti į Humana, kai joje viskas po litą. Mes norim būti įvairūs, mes norim būti spalvoti, mes norim būti pozityvūs.

Taip, matyt, šita karta yra naujieji hipiai. Kurie toleruoja viską, nori būti ekologiški ir bla bla bla. Ir esu vienas iš jų, todėl mano nuomonė čia yra visiškai subjektyvi. Bet man patinka tai, kaip mes gyvenam ir aš nesu nusivylęs ir vien dėl to nesustosiu tikėti pasaulio gerove.

O kai galiausiai užsidirbsiu, dalykas kurį padarysiu – padovanosiu tėvams kelionę į Havajus. Viešai prižadu. Nes už kiekvieno mano patogaus žingsnio slypi daugelio metų tėvų darbas. Ir tą vertindamas aš auginsiu savo vaikus, kurių gyvenimo būdą gal pats keiksiu. Bet būsiu pamoką išmokęs. Stengiamės ne tik dėl savęs, stengiamės ir dėl kitų.

Ir mes liekam veržlūs, įvairūs, toleruojantys, daugiau ir plačiau besišypsantys. Tik nesam mes bukapročiai. Mes domimės istorija, domimės tuo, kas vyksta aplink mus. Mes grojam, šokam, piešiam, kuriam. Mes savanoriaujam. Mielu noru. Ne visiems rūpi jų CV eilutės. Jie tiesiog tai daro dėl gyvenimo.

O bukų visada bus. Tie patys buki žmonės parašo komentarus po Andriaus įrašu, skelbiančius, kad jis yra kokia nors akmens amžiaus liekana. Juos reikia smerkti. O gal geriau nekreipti dėmesio. Jie persipildę pykčiu.
Tegu juos užlieja ta LindyHop’ą iš naujo atradusi karta.

Padžiazuojam.

Povilas Račas

P.S. Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija

P.P.S. Redakcija į turinį nesikišo

P.P.P.S. Redakcija klaidų netaisė (apie tai bus kalbama su autoriumi asmeniškai)

(11 balsų, vidurkis: 2,82 iš 5)
Loading...
 • austras

  Sakyčiau, skonio reikalas – kaip ir Užkalnio vemalai. O gal Jūs negalvojate, kad Užkalnis savo tekstuose vemia?

 • Arturas

  Buvau – nieko gero.
  (c) Soferis

 • lida

  Skaičiau anksčiau tą Užkalnio straipsnį. Jei kažkada buvau apie jį neutralios nuomonės, tai po tos snobiškos nesąmonės, suformulavau jam neguodžiančią diagnozę.
  Povilo atsakymas labai geras. Generacijai netgi nereikia tiek daug viskuo domėtis, kad nebūtų bukesni už khmkalnius.

 • Fredis*

  Aš čia matau tik naujo tinklaraštinio rudens-pavasario (2010-2011 m.) sezono atidarymo pradžią, abipus fronto rikiuojamos kariaunos, ypač įspūdinga ir marga publika yra šiapus fronto mūsų šalyje ir kareivėlis Danijoje.
  A.Užkalni, laikykis!

  • austras

   Gerbiamas Fredi, manau, kad įsivaizduojamą karą kariaujate tik Jūs, Užkalnis ir dar keletas. Nors šiaip jau ideologiniai vemalai tiesiogine vėmimo forma būdingi beveik išimtinai tik Užkalniui.

  • mielas fredijau, kažkodėl man tamstos šiame komentare girdisi liūdesio ir pavydo gaidelės. Gal kabrioletas nebevažiuoja ar jo stogas nebenusileidžia, blondinei nenupirkote kailinių ir ji išėjo pas kitą? O gal negavote taip lauktos skyriaus vedėjo trečiojo pavaduotojo vietos ir dabar vėl reikės metus laukti? Premijų nemokėjo ir 13-o atlyginimo nebus? Nebuvo už ką į Turkiją nuvažiuoti? Tai juk sunkmetis, mielas fredijau… Bet gal dar viskas susitvarkys.

   • genpre

    Gyvenu, dirbu, mėgaujuosi, švenčiu,- GYVENU čia ir dabar, – kol … neatsiverčiu lietuviško spausdinto žodžio … Berods sunkmetis tėvynainių protuose jau niekada nesibaigs ir niekada neišdrįsiu vaikams paaiškinti tikrosios priežąsties, kodėl jų seneliai Lietuvoje, o jie – ne.

 • neidomu

  tl;dr – netingintys gali išsigooglinti šią abreviatūrą, o bet tačiau norėčiau nusistebėti tokiu beatodairišku trolio šėrimu. Ir dar elementarios internetinės higienos nesilaikymą pavadint tiklaraščių karu… :)
  Dėl būsimos kelionės į Havajus – sveikinimai.

 • Nemanau, kad tokie troliai kaip Uzkalnis apskritai nusipelne diskusijos, bet jei jau darot tai del ko ginciciausi Povilai, tai pirma:

  Indivudalizmas, nera tai individualizmas jei kopijuoji mada pirkdamas obuolio kompiuteris, bagus ar net batus. Kaip tik tokia karta yra viena didele pilka mase be jokio individualizmo

  Bukumas, parasei, kad komentatoriai manantys, kad uzkalnis yra akmens amziaus yra pikti ir buki, kai tuo tarpu paties uzkalnio straipsniai tiek perpildyti trolisko pykcio, kad palyginus su tais komentarais, komentarai yra tokie nekalti ir inteligentiski..

 • Fredis*

  Keletas keistų vietų tekste:
  „Mūsų tėvai mums suteikė pamatą, išvalydami visą žemę nuo šlykščių nesąmonių ir mes to jau nebepatirsim. Bet, žinot, tikiu, kad mes būsim tie, kurie pastato namą“.
  Neaišku apie kokį namą kalbama, nes toliau tekste teigiama, jog „mes nenorim dirbti juodo darbo, nenorim nešioti plytų stroikėse“. Jeigu kalbama apie tą Didįjį Namą, tai jis jau seniai pastatytas, reikia tik šiukšles iškuopti.
  Na, ir visiškai topinė mintis yra ši:
  „Mūsų kartos požymis yra tas, kad mes siekiame komforto. Išorinio, vidinio. Pakartosiu – siekiame. Ne laukiame. Ir vėlgi, tai tik dėl geresnio pasaulio. Mano manymu“.
  Kaip išorinis ir vidinis atskiro, pavienio žmogaus komfortas daro pasaulį geresniu?

  • dzyvai

   „Kaip išorinis ir vidinis atskiro, pavienio žmogaus komfortas daro pasaulį geresniu?“

   Filosofinis klausimas nuo laikų, kai žmogus pabandė panaudoti lazdą kad nusimušt bananą :) Pavienis komfortiškai besijaučiantis žmogus sutikęs kitą žmogų gali būti mažiau piktas už išbadėjusį išgąsdintą žmogų kuriam suveikia stipriausias išgyvenimo instinktas, taigi tuo būdu gali (turi galimybę) daryti pasaulį (supančią aplinką) geresniu*.

   *(tačiau nebūtinai, nes tai nėra pakankama sąlyga)

 • Fredis*

  Norint žinoti kaip padaryti pasaulį geresniu pirmiausia reikia žinoti kokios problemos pasaulį kamuoja. Tai sužinoti galima užėjus į oficialų Jungtinių tautų organizacijos tinklapį.
  Man tai per sudėtinga padaryti, tai troleibuse paimu nemokamą laikraštuką, o ten rašo štai ką:
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/jungtiniu-tautu-ataskaita-zmonija-gamta-privede-iki-isnykimo-ribos-57-120422
  Tai tik viena problemų, o kur dar skurdas, netolygus pasaulio regionų vystymais, rasinis ir kitoks diskriminavimas. Jaunosios kartos europiečiui reikėtų patylėti nudelbus akis ir nebepiktinti publikos su savo siekiais „vidinio ir išorinio komforto“.

 • mdxacuk

  Tenka konstatuot, kad lyginant su Užkalniu, labai naivus ir vaikiškas (tik truputį geriau negu infantilus) atsakymas. Priedo dar ir labai paviršutiniškas, nes balti applemakai ten buvo tik tarp kitko, o balti naikai iš viso ne į temą. Bet tėvelis, atrodo, tikėjosi blogiau. Tai pasidžiaukime kartu su juo. Nors pagrindo tėveliui didžiuotis revanšu prieš Užkalnį tikrai neįžiūriu. Revanšo teks dar ilgokai palaukti. Kol kas tai tik papildomas vanduo ant Užkalnio malūno.

  • mielas mdxacuk, kažkaip keistai tamsta į viską žiūrite, kaip koks K.Marksas per klasių kovos prizmę…

   Bet juk ne visi kovoja ir ne visi ką nors daro iš keršto ar siekdami atsirevanšuoti.

   … tikėjosi, didžiuotis, geriau blogiau… apie ką tamsta čia?

   Jaunas žmogus išdėstė savo požiūrį į pagyvenusio jaunuolio pabumbėjimus. Ir tiek. O tamsta dantimis griežiate ir tulžimi spjaudote:)

   • Karolis

    Suprantu, jog paprasčiau yra viską neigti ir peikti negu kurti ir daryti.

    Suprantu, jog kažkam gali būti skaudu matyti kitų sėkmę, optimizmą ir entuziazmą.

    Suprantu ir tai, jog kartais norisi matuoti kitų žmonių požiūrio atitikmenį realybei savo asmeninės patirties pagrindu…

    Bet, Dievaži, gal laikas keisti požiūrį ir mokytis kalbėti argumentų kalba? :)

 • Musė

  Man tai jūs surūgę pikti burbekliai, palyginus su šviežiu ir entuziastingu Povilu :)

  • mdxacuk

   Muse, mes ne bambekliai, mes realistai. Tik laiko klausimas, kada realistu pasidarys Povilas.

   Iš kitos pusės, Povilo kartoj tikrai yra nepalyginamai didesnių ūbautojų ir bumbeklių už mane arba Užkalnį. Užkalnis man yra koks trečias žmogus po Landsbergio ir Girniaus, nes neatlygintinai dirba kilnų Lietuvos išblaivinomo darbą, kartas nuo karto perliedamas ūbautojus šaltu vandeniu. Jo nesavanaudišku pasišventimu ir entuziazmu galima tik gėrėtis.

   Tiesą sakant, Povilas mano manymu be reikalo varginosi. Užkalnis rašė ne jam.

   • Patapsiu, tai patapsiu, bet nieko blogo nematau dabar pabūti jaunu, naiviu ir dar maksimalistu. :)
    O aš ne Užkalniui rašiau, bet pajaučiau, kad ir mane palietė tas jo straipsnis. Tai ir rašiau dėl savęs ir savo bendraamžių. Ir šiaip reikėjo truputuką mintis išlieti, negalvojau, kad čia taip išsiviešins viskas :)

    • Trakimas

     „Maksimalistas “ nuo „minimalisto“ kokybiškai niekuo nesiskiria.Tai-kiekybinis skirtumas:)

     • mdxacuk

      Nu prasmirdusių baskietkių maksimalizmui priskirt lyg ir neišeitų. Nes mano laikais jas apsiaudavom tik per fizkultūrą. O žiemą vasarą mano klasėj jas nešiojo tik toks biednas biednas žydukas dvejetušnikas. Nes anuomet daug batų neturėjo niekas, o tas greičiausiai neturėjo ir antrų. Ir tai mokytoja užmačius vis taikydavosi jį išvyt persiaut, nors tai buvo ne žmogaus kaltė, o nelaimė.

      Bet kai pagalvoji, kad tada „inkariukai“ kainavo 3,5 rub., o dabar 350 ar visus 600 Lt, tai toks polinkis į minimalizmą ir asketizmą atrodo įtartinas. Ypač komplekse su applemaku už dvigubą kur kas geresnio kokio nors Dello kainą ar plytos dydžio iphonu SMSams už dyką siuntinėt. Dar gerai, jeigu tėveliams netenka atsisakyt kelionės į Havajus, norint apmokėt tokias zamaškes.

   • Šiaip inkariukus perka po 50lt max :) nu nebent jau labai blatni kokie, kurie jau nebe inkariukai, o tikri, kokybiški Converse. Pats nemėgstu tokių, bet šiaip kai kuriems tikrai tinka ir čia tame ir bėda, kad daugumai tai čia biednumo apraiška ir tėvai jau geriau nupirks „normalius“ batus, nes nu kaip vaikas vaikščios su tokiais, kurie kvepia senais laikais, kai kitokių nebuvo. O tiems vaikams dzin, jiems jie patinka, jie yra „papigiai“ ir visks.

    Apple – nesibaigianti diskusija, tai gal nė neverta į ją veltis. iPhone’as kol neturi didelio poreikio visada pasiekti informaciją ar dar ką yra tikrai prabanga ir tiek. Na, nežinau, nesinaudojau, negaliu pasakyti. Macbook VS PC yra beviltiška tema, nes mac’eriai iki nukritimo gins mac’ą, o PC žmonės iki nukritimo varys ant mac’o. Bet šiaip iš tikrųjų, kol neprasidedi su medijomis, tai mac’as gal ir nėra labai reikalingas, nors jis patogus tikrai ir veikia daug greičiau net ir būdamas mažesnės galios.

    • Trakimas

     Norėjau pasakyti,kad kažkas,kalbėdamas apie „maksimalizmą,pozityvizmą ir t.t.“,galvoja apie „gausumą,komfortą,pozityvumą“.Minimalizmas ,skurdas ir negatyvizmas : KOKYBIŠKAI nesiskiria nuo savo priešingybės:)Vieni nori daug,kitiems pakanka mažai,vieni nori būti dideli pliusai,o kiti renkasi neigiamesnę poziciją.Tačiau tai nevirsta į KOKYBINĮ parametrą-į konceptą iš „visai kitos operos“.:)Nelabai suprantu kur Povilas mato skirtumus tarp vyresnių ir jaunesnių žmonių?

 • tmv

  užkalnio rašinys eilinis „anksčiau buvo geriau“ paburbėjimas, todėl nematau prasmės į tokius niekus atsakinėti ar kitaip kreipti dėmesį.

 • Trakimas

  „Užkalnis man yra koks trečias žmogus po Landsbergio ir Girniaus, nes neatlygintinai dirba kilnų Lietuvos išblaivinomo darbą, kartas nuo karto perliedamas ūbautojus šaltu vandeniu. Jo nesavanaudišku pasišventimu ir entuziazmu galima tik gėrėtis.“
  Na ,ši frazė tai prajuokino .:)Ar ne per vėlai Užkalnis susiruošė „blaivinti“?Tauta jau kokie geri 20 metų,kai blaivi.Užkalnis pavėlavo,nes tuos 20 metų kažkur bastėsi ir iškrito iš konteksto.Žmonės seniai pasikeitė,o Užkalnis liko savo fantazmų kalėjime.:)

 • briedis

  na va. isvaziuos racas i havajus, visa lietuva pailses)). o siaip, apie generacijas sneketi, labai ir labai slidus reikalas. kiek speju, povilui r., 23 pliusminus. tarp tu, kuriuos sio amziaus zinau, galima ko tik norit rasti. bet gal nebambesiu, nes ponia muse pamanys, kad ji viena zvaliai duzgia. gero vakaro visiems.

  • 19, pons briedi, 19 metų ant šios žemės dar tik vaikštau :)
   O šiaip tarp visų rasim visokių, bet etiketė tik viena būna užklijuota dažniausiai.
   :)

  • Briedi, tiesiog informuoju, kad jau galima rašyti ir lietuviškais rašmenimis. Turbūt ir tamstos kompiuteriu taipogi.

 • briedis

  na, povilui sekmes palinkesiu. o ch cr> cia viskas paprasta. viena vertus, internetines rasybos protokolas neipareigoja, o kita vertus, ir kompas “ zagramanycnas“, kaip sakydavo mano generacijos visko isbadeje zmones. bet atsisveikinsiu,{kaip tas pats protokolas ipareigoja}.

  • cheesus crust

   Turiu vieną nereikalingą klaviatūrą (usb jungtis) su lietuviškomis raidėmis prie skaičių. Galėsi savo arabišką ar kokią ten turi išmesti. Jeigu Vilniuje esi, galiu atiduoti nemokamai.

 • sert

  abu rasiniai prasti ir neverti demesio. Uzkalnio stilius geresnis ir tiek.

  • Meri

   būtent!

 • Virginija

  Fu kokie neįdomūs paistalai, jokios romantikos, o dėl Havajų iš viso nevertėtų girtis, nebent tai būtų INDIJA AR CAMBODŽA, TADA SUPRASČIAU…..

  • Dar viena niekuo nepatenkinta niekuo pasidžiaugti nesugebanti senė :)

 • Neiškenčiau

  Bambekliai, realistai…
  Apibendrinus yra taip: būna diedai ir bobos (čia nuo lyties priklauso, jei ką). Klausimas – kada žmonės pavirsta diedais ir bobomis. Vieniems tai prasideda nuo, sakykime, 22, kitiems – nuo 40. Tretiems to neatsitinka niekada…

 • Perskaičiau, nepatiko. Tai nupirkote Apple? Permokėjote, vien už stilių. Prisipažinsiu ir aš norėjau, bet suvokiau, kad tai tiesiog žmonėms įbrukta eilinė reklaminė įvaizdžio dalis. O Užkalnis kaip ne būtų keista patiko (būtent tokia mada ir plinta), nors jo raštų pasipūtusio ir susireikšminusio stiliaus nemėgstu.

  • mv

   Panašiai ir aš galvojau, bet va turi draugė 3 metus ir tas mac’as negenda.. Sukasi su 512Mb ram – tiesiog veikia. Nereikėjo jokių perinstaliavmių, virusų valymo ir t.t. Gal čia tik taip pasitaikė, bet kokybė jų man atrodo gera, tai dėl permokėjimo už mac’ą nesutinku.

   • lida

    Nejau jam 512 dirba kaip 2048 ant PC :O

    • Arturas

     Kas sakė, kad dirba? Tiesiog veikia!

     • lida

      Tai prie ko čia tie RAM, lygtai, su 512 daugiau niekas be mac neveikė.

     • mv

      Dėl paprasto komentaro tiek daug visažinių atsirado. Nieko nebandau įrodyti – tik parašiau asmeninę patirtį, o pats naudoju linux. Beje, kai kurie šio blogo komentatoriai atrodo išmanantys absoliučiai VISKĄ :D Gero sekmadienio.

    • mdxacuk

     Lidai

     Mano pirmas kompiuteris 1989 metais turėjo 20 MB HDD. Būtent ne RAM, o HDD. Ir veikė.

     Kažkada MAC viduriai iš tikrųjų smarkiai skyrėsi nuo IBM PC, nes buvo naudojami kitokie procesoriai ir t.t.

     Dabar jau kokie 5 metai, kai viduriai beveik identiški ir visas skirtumas yra balta spalva, šviečiantys klavišai ir kita operacinė sistema.

     Nors baltus kompiuterius su šviečiančiais klavišais daro ne jie vieni. Bet niekas už tai neima dvigubos kainos. Kaina greičiausiai ir yra svarbiausias argumentas jų naudai, nes techninių tai beveik nėr. Išskyrus operacinę, aišku. Bet MACai dabar veikia ir su win. Kažin ar tada jie vis tebelieka nepalyginamai geresni?

     Čia kaip su Louis Vuitton tašėm. Turkijos turguj tikrai galima nusipirkti geresnių. Bet ant jų 2000 EU kainos neužsikabinsi. O ant Louis Vuitton ir kabint nereikia, visi jas ir taip žino.

     • lida

      Kiek pamenu, mano pirmas (asmeninis) kompiuteris apie 1992 metus teturėjo 1,4 gb HDD ir 4 mb RAM. Antrą 2 gb HDD pirkau po metų už 600 Lt. Užpraeitais metais man jį pavogė iš rūsio :)
      MAC
      http://www.topzone.lt/naujas-apple-mac-pro-tik-uz-1999lt-su-video
      http://www.topzone.lt/macbook-air-11-ir-13-cia-tau-ne-koks-500-netbook-suds#more-12704

     • simas

      pirmas mano makas – 1997 metai. tuo metu is tiesu buvo esminis skirtumas ypac leidyboje, daugelis programu sukosi tik ant mac os’o. beto visi vakarai sedejo tik ant maku ir norint tureti darbu tekdavo prisitaikyti prie tu standartu. taciau su laiku programu kurejai pradejo vienu metu siulyti tiek mac tiek pc versijas, esminio mako pranasumo nebeliko. galutinai principinis skirtumas isnyko pradejus naudoti intel procesorius. siandien dienai nebera jokio skirtumo net ir leidyboje, gali viena diena daryti maku, kita diena ta pati darba pratesti jau pc. taip pat ir video, muzika ar… skirtumo NERA. o jei zmogus pasiryzes permoketi uz gabala grazios plastmases… tai jo teise. paistalai apie greiti tera placebo. arba tai operacines sistemos privalumas. neabejotinai MAC OS X yra patogesne operacine sistema, bent jau nera virusu. bet cia visi nuopelnai tenka unix’ui. ar as siandien pirkciau brangu mac’a? vienareiksmiskai NE, o priezastis labai paprasta. MAC OS X sekmingai veikia ant bet kokio PC. o dezutes skirtumas vs kainos skirtumas yra gerokai per didelis. taip dizainas apple gaminiu geras, bet permoketi 100% vien uz si „isskirtinuma“ tera debilu generacijos pozymis.

     • lida

      Mano pirmas kompas (asmeninis) apie 1992 m. buvo su 4 mb RAb ir 1,4 gb HDD. Po metų už 600 Lt pasikeičiau HDD į 2 gb talpos, kompas buvo puikiai veikiantis net iki užpraeitų metų, kada jį pavogė iš sandėliuko.

      MAC
      topzone.lt/naujas-apple-mac-pro-tik-uz-1999lt-su-video
      topzone.lt/macbook-air-11-ir-13-cia-tau-ne-koks-500-netbook-suds

     • Arturas

      Kiek teko susidurti su senaisiais Macais ir kt. Apple produktais, tai kas maloniai džiugina – produktų išbaigtumas. Tiek geležies, tiek ir softo srityje. Sumastoma tam tikra filosofinė vijija, ir kruopščiai, netgi pedantiškai realizuojama. Mūsų kartą tai žavėjo. Gal būt jaunimui vėl tampa svarbūs panašūs dalykaėliai? Juk sakoma, kad kiekviena karta panaši į savo senelius.
      Tiesa, ne taip maloniai džiugina Applų funkcionalumas. Kadangi paprastai į kompiuterio „pareigas“ įeina ir tokie neromantiški (juodi) darbai, kaip pvz. įmonės buhalterijos skaičiavimas, tai aipadams, aimakams vietos po saulę ir nelikdavo:(

     • mdxacuk

      Lidai

      Nu aš tai netikiu, ilgiau negu 3 metus gali veikti tik applemakai, visi kiti per tą laiką turėtų užsilenkti kokius 5 kartus. Nebent atsilieptų sandėliuko vagis ir patvirtintų, kad veikia iki šiol.

      Bet ar jūs žinot, kad MacOS leidžiama instaliuoti tik į „Apple-labeled“ kompiuterius? Čia iš jų licencijos:

      „This License allows you to install, use and run one (1) copy of the Apple Software on a single Apple-labeled computer at a time. You agree not to install, use
      or run the Apple Software on any non-Apple-labeled computer, or to enable others to do so“.

      Jeigu būtų leidžiama ir į visus kitokius, tai ko gero applemako aureolė iš viso nublanktų. Aišku, dar lieka specifinė klaviatūra ir pan., bet daug kam paaiškėtų, kad neverta mokėti 8 tūkstančių, kai tokį patį gali nusipirkti už 3.

     • Auksinis kardas

      „viduriai beveik identiški ir visas skirtumas yra balta spalva, šviečiantys klavišai ir kita operacinė sistema“ – ko gero, geriausia komercinė OS?

      „Nors baltus kompiuterius su šviečiančiais klavišais daro ne jie vieni. Bet niekas už tai neima dvigubos kainos.“

      Apple nėra „another company“, kaip ir jos produktai tokie nėra, todėl lyginti panašiais kiekiais atsvertų ir panašia spalva nudažytų elektronikos komponentų neišeina. Tai inovacinė kompanija, produktų dizaino kompanija. Produktų, kaip konceptualios ir funkcionalios visumos, kaskart geresnės nei iki šiol pažinotos. Periodiški naujų Apple produktų pristatymai tai patvirtins bet kuriam stebėtojui. Klasikinis amerikoniškas verslo novatoriškumas. Taip, pardavimų pajamos numato ir pakankamą pelningumą – bet ar ne mainais į tai mes gauname siekį kurti tobulą kompaniją, siūlančią tobulus produktus, pačią galimybę juos pirkti? Ir panašiai tokie jie yra – naudoti Apple produktą dažniausiai yra taip malonu, kaip tik tai gali būti, ir tai pirmutinis augimo raktas.

      Taip, tie produktai genda. Ne, nebūtinai taip dažnai, kaip kiti. Gyvavimo ciklas tokio produkto ilgesnis, nei „of another PC“ – prie to prisideda sukurta produkto vertė. Kurios dalimi yra ne tik priešakinė OS, bet ir visas rinkinys su kompiuteriu gaunamos programinės įrangos. Iš kurių muzikos tvarkymo dalis GarageBand tikrai yra viena įspūdingiausių.

      Apple kompiuteris yra puikus pasirinkimas, kai nenori švaistyti laiko tobulos alternatyvios sistemos paieškoms, kovai su tvarkyklėmis, virusais ir perdiegimams, kai neturi prisirišimų prie tik tam tikroje aplinkoje veikiančių programų, kai tiesiog esi žingeidus ir nori bei nesibaimini būti šiek tiek kitoks, nei kompiuteriais iš „maksimos“ pasitenkinantieji.

      Kuomet Apple skelbia naujų produktų tiekimą, senesniems galima aptikti patrauklių siūlymų, taip išvengiant ir menamo ar tikro švaistūniškumo.

 • Na man tai cia pasirode mazdaug taip:
  Anksciau buvo pilka mase zmoniu, kur visi dare ir galvojo vienodai. Dabar yra spalvota mase zmoniu, kuriu spalvotumas vienodas ir mintys vienodos. Niekuo tai nesiskiria, cia man atrodo tiesiog jaunatviskas optimizmas ir tikejimas, kad gali viska pakeist :) Bet taip galvoja kas antras pauglys – nieko praeis :)

  O inkariukai ar makbukas jau seniai nera isskirtinumo zenklas, tikri alternatyvscikai (is ko ir perimti fixai, dideli akiniai ir pan) jau seniai bando nuo to pabegt ar pabego.

  • Dar filmukas i tema:

 • doktor barmental

  uzkalnis kaip visada teisus. raco jaunesniojo straipsnio turinys ir forma tai dar karta irode.

 • jurgita

  man patiko :)

 • Petriukas

  Džiugu už Artūrą, kad synku padorus auga (kiek čia kas tą padorumą supranta žinoma). O Užkalnis, tai – absurdo teatras. Žmogus net nesupranta apie ką rašo. Toks pat komentaro lygis, kaip kad kaimo girtuoklėlio komentarai apie Lietuvos užsienio politiką.

  Ir kodėl žmonės pastoviai nori rašyti apie tai ko nesupranta ir net nebando pasidomėti, kad yra ištisos mokslo šakos analizuojančios ir tiriančios tas temas, kurias jie taip mėgėjiškai ir paviršutiniškai užkabina.

  Kaip darželyje sakydavo (kai smirdančius inkariukus nešiojau), – Ant kito sakysi – ant savęs pasisakysi.

 • Clear

  Šaunuolis Račo vaikas. Gerai mintis rezga, galėjo žurnalistiką studijuoti…Beje, mano vaikui irgi 19, žurnalistiką kremta, o ir mintys panašios. Gal dėlto ir Rač,-iukas man patiko:)…

  • mdxacuk

   Pats Račas kažkada yra pasisakęs, kad žurnalizmas nėra profesija. Jei nori būt žurnalistais, tai žmonės turėtų pradžioj mokytis rimtų dalykų, o paskui tik kokiuose nors kursuose pasimokyti be klaidų rašyti. Žurnalistikos institutą galima būtų ir panaikinti. Tai jau kažin ar būtų Povilui pataręs gaišti laiką bereikalingiems mokslams.

 • Clear

  mdxacuk,
  yra tiesos…Tai Račas pats nėra žurnalistas, matyt, ir patarė:)

 • Trakimas

  Taip,Povilas yra geras berniukas:)Jis daug dirbs ir daug pirks.Žino daug prekių ženklų ir pavadinimų.Korporacijos ir koncernai ne veltui skiria tiek pinigų teisingai gyvenimo būdo propagandai.Jaunuoliai net nesusimąsto KAS yra „išorinis ir vidinis komfortas“?Išorinis komfortas yra namas iš putų,baldai iš pjuvenų,o vidinis-sugebėti tai įpirkti.Ubagas prie konteinerio tarsi iškrenta „iš vaizdo“?Kažkas tikrai švenčia pergalę ir kelia šampano taurę,gudriai merkdamas žalią akį….

 • loto

  Gal ir ne i tema, bet ar prisimenat kiaules galva prie sinagogos? Tai va, jau prasidejo tendencingi ir neskanus reportazai :) http://www.youtube.com/watch?v=eDA2FtvJF78&feature=player_embedded

 • Apie daiktus macus ir kitus dalykus…
  Reklamoje nėra labai gausu teorijų,tačiau ką pateikia žymūs reklamos specialistai jos tinka ir dabartiniame interneto laikmetyje.Patirti ,kaip veikia reklama skirtingas žmonių grupes yra nelengva.Nors žmonės iš esmės panašūs,kaip panašus Papua Naujosios Gvinėjos aborigenas į amerikietį,visi jie stebisi grožybėmis.Gražus ir patrauklus daiktas traukia amerikietį,tačiau gražusis daiktas lygiai traukia ir Gvinėjos laukinį.Kodėl taip?Daug neslėpsiu ir nelyginsiu,tačiau galima paminėti vieną dalyką.Čia lietuvoje ikyri reklama daug ką geba iteigti.Skalbimo mašina ,garintuvas tai labai reikalingi daiktai kur kas geriau palengvinantys buitį negu ankščiau kai šių dalykų nebuvo.Esmė yra ta, kokios kompanijos produktą reikia pirkti….Pinigų yra-daiktų yra tai yra tiesiog šūkis,kuris remia kapitalizmą,stiprina jį.O Naujosios Gvinėjos laukiniui tereikia keletą daiktų krypčių:kovos irankių,apdorojimo irankių ir aksesuarų.Vieni jo daiktai simbolizuoja mirtį,kiti racioną,treti išskirtinumą.Tai jeigu skaičiai ką nors simbolizuoja,tai tik 3 šių daiktų kryptys,paskirtys lemia Gvinėjos laukinio neišsivystymą.Tačiau niekas negaletų paneigti,kad jis nėra laimingas,nes savo laimę ir priklausymą motinai gamtai aiškiai jaučia.Mūsų apsupties žmogus yra apsuptas begale daiktų,varžtelių,elementų.Ir atrodo technikos sudėtingumas su savo nesuskaičiuojamais elementais,panašus į ląstelės sudėtį.Ne struktūra aišku,bet kiekybe.Toks skaičių pasaulis yra gana didelis…Bet koks nuostabus dalykas yra pirkti ir įsigyti daiktus!! Tai yra daiktistų egzistencinė esmė.Vieni perka,kiti parduoda.Net kai atsiranda naujų daiktų grupių,nauja ir skoninga vartojimo kultūra,tai ko daugiau reikia daiktistams…Jeigu sudarytume daiktų medį,tai jam prireiktų daugybę šakų.Ant jų surašytume populiariausius ar mažiau populiarius daiktus.Jų tiek būtų daug,jog smulkūs ar mažiau įžiūrimi daiktai,atrodys labai reikšmingai užrašyti ant kurios šakos….Šių dienų daiktai yra vis labiau susieti su sparčiai kompiuterizuojama gyvenimo aplinka ir nanoproduktai vis sparčiau užima savo vietą rinkoje.Ir tai tiesa dabar Macai yra GERIAUSI!!

 • Trakimas

  „Daiktas“ yra mūsų juslės ar funkcijos „iškėlimas į išorę“,jos (funkcijos) tęsinys.Pvz. plaktukas yra rankos tęsinys ir t.t.,suteikiantis mums didesnę „galią“.Taip „mašina be organų “ realizuoja „valią siekti galios“:)Tačiau manau,kad „mašina be organo“ negali pasiekti „vidinio komforto“.Ką manote jūs?:)

 • nerijus
 • briedis> cheesus crust i 22 spalio 8,42 vakare

  na ir pasivadinai… o del klaviaturos, aciu. bet manau, kad gal jos kam nors labiau, nei man reikia. padovanok, tiesiog, tiems, kam ji tikrai reikalinga. nes as esu didelis spartietiskos buities salininkas, nereikalingu daiktu priesininkas, o pajamomis nesiskundziu, ir ne ta mano profesija, kur reiketu rasyti lietuvisku raidynu. tokiu aspiraciju as tiesiog neturiu. o neabejoju, kad si maza dovana kam nors dideli dziaugsma reikstu.

 • briedis

  rezonieriskai, bet ir atlaidziai jums pasigirsiu. zinote, ponai, nesioju nenesiotus 46 to dydzio batus, bet kuo cia didziuotis, ar girtis, na, nesuprantu, nors uzmuskit.

 • Skeptikas

  Siaubas, kiek galima prirašyti apie nieką.

 • Pingback: Apie betikslį erzinimą ir audrų provokavimą()

 • Trakimas

  Kodėl jum atrodo ,kad tai „niekas“?Juk kaip tik matome,kad Povilui tai-viskas:) Macbook,Coffee inn, messenger bag, Nike sportbačiai,Apple,iPod’ai, iPad’ai ir kt,Populiarieji fix’ai,Humana ir t.t.t.t.:)Aš tiesiog žavėčiausi,būdamas investuotoju ,kaip dirba šios kompanijos,jei jau 20-mečio smegenys yra užkrėstos šiais prekių ženklais.:)Šis rašinėlistai-darbo gairių žemėlapis kompanijoms,norinčioms uždirbti.Vartotoją reikia susikurti,jį įdarbinti gerai apmokamam darbe,o jis jau pats žinos ,ką pirkti:)

 • Aras

  Vartojimo kartos vaikis: dirbk-pirk-mirk. Dėl Apple, tai jau ir kiti komentuotojai patraukė per dantį. Kita vertus, aplefūnai – fanatikai, jie neklauso kritikos.

 • Trakimas

  Aš ,atvirai pasakius,nežinau ,kada buvo kažkokia kitokia,nei „vartotojų“ karta?Visos generacijos vartotojiškos,tačiau tik vystantis komunikacijoms ,vartotojai tapo nebe muzikos,duonos ar kavos vartotojais,o prekinių ženklų „vartotojais“.Ir nuostabu ,kad tai įvyko:)Žmonės kalba ne apie muziką,o apie ipodą-koks jis geras,patikimas ,nuostabus.Galva gali apsisukti ,stengiantis suvokti apie ką kalbama?:)
  Ką lieč apple.Netechninio profilio žmogui nebus suprantami IBM pc ir apple skirtumai.IBM PC architektūra leidžia įrenginį plėsti begalei gamintojų.WinDosai sumanyti,kaip masinė produkcija pasauliui.Windosai ir IBM PC prisitaiko prie vartotojo.O apple -vartotoją pritaiko prie įrenginio.Apple amerikietį „pritaiko“ prie savo skaičiavimo mašinėlės.O kodėl apple patikimesnis?Nes į jį negalima prifarširuoti ko tik nori-nei pašalinių gamintojų geležies,nei programų.Apple-tai atsuktuvas ir niekas daugiau.O IBM PC-tai universalus įrankis-atlenkiamas peiliukas ,šaukštas,yla,atsuktuvas ir t.t.:)

  • Auksinis kardas

   Apsukote vežimą priešais arklį. Kaip tik po ranka pasitaikė pravartus skaitinys, kurį ir pats ruošiausi įveikti, jame iš pirmųjų sakinių matyti – dizainas, dizainas, dizainas:

   http://www.cultofmac.com/john-sculley-on-steve-jobs-the-full-interview-transcript/63295?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+cultofmac/bFow+(Cult+of+Mac)

   • lida

    Gero dizaino atsuktuvas ?

    • Auksinis kardas

     Skaitinys, aišku, ilgokas – suprantu. Lengviau pradėti suprasti reikalą būtų galima nuo to, kaip ir kodėl rinkoje, pilnoje MP3 grotuvų, atsirado ir iškilo grotuvas-ikona, kurio pavadinimo sufleruoti neprireikia. Oras pasitaikė palankesnis, ir kaip kokios bulvės labiau užderėjo?

     Kai jums ant stalo išrikiuota aibė atsuktuvų, bet vienas yra tikras geras, turbūt ir geriausias – ką pasirinksite? Tiesa, gal nežinote, kad gerų, patogių dirbti atsuktuvų iš tikro ne taip jau gausu?

     Su kompiuteriu ir dar kitaip – tai daugelio esamų ir vis naujai atveriamų galimybių įrankis. Lygina su atsuktuvu didžioji dauguma kitų gamintojų, kurių nemažai jau ir užsidarė, kiti neturi JOKIO anei tikresnio, anei net menamo pranašumo.

     Įdomu stebėti, kaip vis varžosi galimybė sužinoti ir galimybė tiesiog imti, ir pasirodyti išmanančiu – nesvarbu kiek, kaip, kokybė užtikrintai talpinama antrame plane vardan iliuzinės ranka grybštelėjamos pergalės. Nesvarbu kaip kukliai kitas tesugeba net užrašyti žodžius – pats sau jis visuomet bus minties galiūnas – minčių konkurso nugalėtojas. :-)

     Sėkmės, lida.

     • lida

      Išbandižiau MAC, manęs neužkabino. Kaip ir sektantai autobusų stotyje su savo knygutėm. Bet aš gerbiu jų teisę į tikėjimą ateiviais, ar ikonomis – nesvarbu.

     • Auksinis kardas

      Žinot, lida, ką man primena tokia replika? Interneto eros pradžioje buvo retenybė įsigyti galimybę prie jo jungtis – tuomet jungdavomės per tokius šnypščiančius modemus, nedaug kas turėjo pasijungimo planą, ir TEO dar nebuvo, daug ko nebuvo. Kažkas dar prisimins ir BBS pavadinimą, tai buvo tuometinių galimybių ribos. Nors visa tai tebuvę visai neseniai, tiesiog tai labai dinamiška sritis.

      Taigi, sykį kažkur besidarbuojant, nugirdau kažkieno pirmuosius įspūdžius „išbandžius Internetą“, tokius irgi mergaitiškus, – reziumuotus drūtai „nieko ten gero“. Kaip kirviu nukirsta. Šiandien skamba klaikiai, ar ne? Tai štai – jei nelabai turite galimybių įvertinti, tai toks tas gaunasi ir įvertinimas. Ir, svarbiausia, nieko čia tokio, tiesiog neverta vaidinti šikančio katino, jau nesupykite už išsireiškimo tirštumą. Turėdamas įvairių kompiuterių daug, gerokai per daug, daugiausia laiko praleidžiu prie iMac’o – tai nieko nereiškia, tik, reziumuojant, šiek tiek gaunasi jo naudai :-)

      Todėl yra ir ką apie jį papasakoti net nebūnant sektantu – jums, beje, nebjauru jausti eilinės sąmokslo teorijos pelėsį burnoje?

     • lv

      Prieš išskrendant į Havajus reikėtų sudėlioti taškus: Auksinis kardas turbūt turi obuolį, o lida naudojasi pc. Žinia, kad geriausias atsuktuvas yra tas, kuris „po ranka“ ir jau prie tos rankos „prilipęs“, kaip ir tai, kad tokio (geresnio, kokybiškesnio) sąmoningai tikimės (ir juo didžiuojamės, jį netgi labiau saugom) pirkdami brangesnį, novatoriškesnį, ESNĮ (ne veltui tiriant vaistus į kontroliuojamas grupes įtraukiami ir pacientai, kurie vartoja placebo… ;))
      Pusiau rimtai.
      OS kaip ir patys obuoliai, be abejo, turi savo išskirtinę koncepciją, tačiau man asmeniškai mac’ai labiau sietųsi (siejasi; ankstesnieji) su inžineriniu šedevru (dizainu) tik dėl jų geležinio interjero (t.y. dėl powerpc procesorių). Naujesnieji… jaučiu, kad labiau parduodama išorė ir ezoterika, legendos likučiai. Kokybės ir inovacijų tikrai neneigiu, nors kokybę daug kas supranta jau ne kaip techninę (materialiąją) savybę, o kaip fetišą.

     • Auksinis kardas

      lv, matyt vėliau pasirodė manasis įrašas – taip, neturėdamas keleto „obuolių“ ūkyje, ar turėjęs galimybių juos gainioti dar Apple II laikais, gal nebūčiau toks atkaklus juos gindamas. Bet esmė tame, kad graužti prieš dabar šnekant teko visko, ir labai nemažais kiekiais. Tad jau atleiskite už objektyvumą. Gal pavadinimas „sąmokslo teorija“ ir netikslus čia pasitaikantiems sprendiniams, bet kalba apie „nesveikus sektantus“ gerokai toliau nuo teisybės.

      Man labai patinka pats požiūris į produkto kūrimą, kaip jį supranta pagrindinis Apple kompanijos asmuo. Ir visai taikliai skamba „fetišo“ terminas – kas paskaitė interviu, galėjo pastebėti labai tikslią analogiją su juvelyriniu dirbiniu, kažkuo pateikiamu kaip ypatingas pasiekimas – tiek gamintojui, tiek laimingajam gavėjui. Tai svarbi sumanymo visumos dalis. Kaip galėjo matyti pokalbį skaičiusieji, toks išskirtinumas iš principo taikomas visuose kompanijos veikimo lygiuose – iki įpakavimo, gamybos organizavimo, vizualinio pateikimo, varžtelių kiekio korpuse (NEI VIENO!), prekybos taškų, OS sprendinių. Taip nuosekliai kuriama išskirtinė vertė. Nepigus malonumas – bet jis ir neturi būti pigus pagal patį sumanymą. Užtat malonumas gaunasi nesumeluotas.

      Beje, esu tikras, interviu nesuterštas korporacinių PR pastangomis, kurie tiesiog nebūtų leidę tokio atvirumo apie vidinius kompanijos veikimo principus, be to – kalba vadovas buvęs, tai su korporacija tiesioginių ryšių tiesiog nebeturintis. Kaip galima matyti rimtesniuose supančiuose vertinimuose – pokalbis išskirtinio atvirumo, pasitaikančio nedažnai, besidominčiajam atskleidžia daug.

     • lv

      Na, kiek istorinės-tautinės retrospektyvos. Kumečių ainis pretenzingai rinkosi kokybiškus daiktus ir anksčiau (kuliamoji, siuvamoji, …) Tik anuomet tie daiktai visų pirma *tarnaudavo*, o paskui, jau ir antikvaru pavirtę, žiū pradėjo pretenduoti į išskirtinį dizainą, kokybę…
      Jei anuomet būtų toks platus siuvimo mašinų pasirinkimas, kaip nūnai kompiuterių, tai aš suabejočiau, ar Singer’is būtų toks populiarus (ar apskritai žymus)…

     • Auksinis kardas

      lv, teisingas pastebėjimas. Ano meto technikos vertė buvo labiau išreikšta jos išpildyme, rimto tarnavimo paskirtyje. Šiuo metu galimybės gaminti pigiau bet kuriame planetos taške išblaškė tokią vertės prasmę (išgauto pigumo pasekmė), įnešė daiktų trumpalaikio naudojimo bruožus. Visgi, pretenzijos kurti ir siūlyti neeilinę vertę aptinkamos ir šiais laikais (mūsuose tai kiek mažiau patiriama), būtent toks yra raktas, kurį sąmoningai renkasi aptariamas gamintojas – aišku, ir tai palyginti plataus vartojimo reikmenims.

     • lida

      Dar neskaičiavau, kiek yra varžtų ant mano laptopo dugno (nors klaviatūra ir balta), nes paprastai naudoju jį ne apverstą. Bet patikėsiu jūsų žodžiu – šiuo svarbiu parametru, galbūt, PC atsilieka. Ko gera, MAC ir viduje turi mažiau varžtelių – tai dar vienas neabejotinas pliusas.
      Na, nėr ko meluoti, pirkdama kompą, į dizainą atsižvelgiu, ir man labai patinka mano Acer Aspire 590G http://news.digitaltrends.com/images/stories/2008/4/4365/Acer_Making_WiMax_Aspire_5920_for_Sprint-1.jpg, bet ir vėl patikėsiu jūsų dizaino skoniu.
      Tikrai nei apie vieną savo buitinį prietaisą negaliu pasakyti, taip kaip jūs – „naudoti produktą dažniausiai yra taip malonu, kaip tik tai gali būti“. Didžiausią malonumą iki šiol patirdavau be elektros prietaisų, bet aš atvira naujovėms. Perkant vartojimo produktus, man labai svarbu gauti pardavėjų siekį kurti tobulą kompaniją, siūlančią tobulus produktus, ir ypač – pačią galimybę juos pirkti. Taip pat labai svarbu, kaip kompanija veikia visuose lygiuose: pateikimo, prekybos taškų ir ypač – įpakavimo. Iš tiesų, galimybė rinktis vien iš obuolių, išlaisvina nuo laiko švaistymo alternatyvoms (šlykščiai saldžioms kriaušėms ir rūgštiems kiviams), valgant vien obuolius, nereiks kovoti su žirnių kirminais bei vyšnių kauliukais (žinoma, jei neturi prie jų kvailo prisirišimo, esi žingeidus obuolių tyrinėtojas ir nori bei nesibaimini būti šiek tiek kitoks valgydamas vien obuolius). Ypatingai revoliucingai naujoviškai skamba lojalumo programa seniems obuoliams. Jau užsimerkusi įsivaizduoju, kaip gaunu ikoną, fetišą, juvelyrinį dirbinį, pateikiamą kaip ypatingą pasiekimą, tiek gamintojui, tiek man – laimingajai gavėjai. Ir neprašykite atleidimo už savo objektyvumą !!! Tik pasakykite, kada ir kur renkatės. Ir koks nario mokestis.

     • Auksinis kardas

      lida, čia labiau šnekame ne apie asmenines pirmenybes, bet apie tai, kaip ir kodėl produktai tampa tokiu produktu, apie kurį kalbama. Tai visai įdomu. O jums Acer turbūt labiausiai ir tinka – niekas tam neturi jokių pretenzijų, patikėkit.

     • Auksinis kardas

      Tiems, kas abejoja tuo, kad Apple yra išskirtinė, dizaino kompanija:

      http://www.itworld.com/business/172227/apple-plans-new-spaceship-campus

   • Auksinis kardas

    Tiems, kas norėtų prielankumais nesaistomo technologijų apžvalgininko įvertinimo:

    http://www.infoworld.com/t/tech-industry-analysis/expect-more-apple-in-your-future-977

 • Trakimas

  ?.Dizainas technokratui yra įrenginio konstrukcija.Paprasti žmonės dizainą supranta kaip kažkokį vizualų modelį.:)Lemputės klaviatūroje kažkodėl laikomos skiriamuoju bruožu:)Nenorėčiau nieko įžeisti,bet tai yra jau iš anekdotų srities:)))

  • Auksinis kardas

   Iš anekdotų srities yra kas?

   Ir iš kokios srities galėtų būti nenoras ar negebėjimas perskaityti puikų tikresnių žinių šaltinį – interviu su buvusiu Apple direktoriumi, nustelbiamas noro žiniomis dalintis?

   • Trakimas

    Mielasai Auksinis Karde:)Kokių žinių galima pasisemti iš viešų ryšių skyriaus kruopščiai parengto ir suredaguoto interviu:)?Žinių galima pasisemti specialiuose elektronikos,kompiuterijos ir pan.leidiniuose.

    • Auksinis kardas

     Mielasasai, pasiaurinant – jūsų teiginys apie „viešų ryšių“ skyrių (beje, kieno šis skyrius?) remiasi būtent kuo?

     Kas dėl žinių sėmimosi – tik semkitės! Laiko, spėju, tam dar turite apsčiai, telieka jį vaisingai išnaudoti. Tik spėjimas, kad kiti negalėjo daugiau nuveikti tais tikslais – kūdikiškai naivus.

     • Trakimas

      Taip.:)Sėkmės.

     • Auksinis kardas

      Būtent.

     • Trakimas

      Nesikarščiuok „karde“:)Dar prieš interneto erą,aš su kolegomis eksperimentavau,jungdamasis telefono linijomis.Dėl skurdžios elementinės bazės eksperimentai buvo labai primityvūs.Taip pat pats asmeniškai konstravau primityvius z80.:)Aš tiesiog labai gerai žinau,kas ,kaip ir dėl ko.Pabandžiau Tamstai-visai kitos srities specialistui-paaiškinti suprantama kalba ,kuo skiriasi vienas įrenginys,nuo kito.IBM PC yra atlenkiamas peiliukas ,kuriame yra atsuktuvas,peilis,šakutė,yla ir t.t.Dar kitaip-IBM PC yra lizdai ,į kuriuos galima įmontuoti 100 gamintojų vaizdo ar tinklo plokštes.Tačiau ,kad tos plokštės veiktų ,reikia tam tikro „geležies“ ir programinio interfeiso.Kai reikia pritaikyti 100 įrenginių-tai pavyksta padaryti tik kompromiso būdu.Apple neleidžia paprastuoju būdu keišioti bele kam -bele ką.Scheminiai ,komponentų ir programiniai sprendimai tokiu būdu yra pritaikomi tik konkretiems elementams ir tik tai konfiguracijai.Patikimumas dėl to išauga,tačiau nukenčia universalumas,o taip pat apple greičiau „pasensta“,kas apple visai neblogai-vėl tenka pirkti naują „produktą“:)))

     • Auksinis kardas

      „Pabandžiau Tamstai-visai kitos srities specialistui-paaiškinti suprantama kalba“ – o kurios srities specialistas esu, gal galėčiau ta proga apsišviesti? Gal turiu iš ko rinktis?

     • Trakimas

      ?.Esat apple pardavimų vadibinikas?Neatspėjau?:)

     • Auksinis kardas

      Ne, Trakimai. Atvirkščiai – pasakojau apie tai, kaip įsigyti Apple gaminių pigiau. Striuka su nuoseklumu. O štai su „sąmokslavimais“ ir vėl perlenkta. Tautinis filosofinis bruožas?

      Teiginys dėl Apple gaminių trumpesnio gyvavimo ciklo – irgi išsigalvojimas, nes tikrovėje PC platformos gaminiai užsilenkia sparčiau. Dėl eilės įvairių priežasčių, bet greičiau. Ne Mac naudotojai pirmieji nutaria, jog jiems metas pirkti naują kompiuterį – iš dalies ir todėl, kad jie nemenkai susimokėjo. Tai PC platformos žaidėjų apsisprendimai kažko nepalaikyti, pareikalauti keleriopai stipresnių pajėgumų – kasdienis reiškinys.

      Na, ir PC lyginimas su atlenkiamu peiliuku – sumeluotas, nes funkcionaliai, būtent – funkcionaliai – gaminiai panašūs, Mac gali praktiškai viską, ką gali PC. Persėdau, ir jau pamiršau, kad beveik nebenaudoju MS – tokia tikrovė. Skirtumas tik kaip sprendžiamas tas „gali“. Taip, be didesnių galimybių supulti pasipinigauti visiems, kas netingi – bet tai ir yra svarbus apsisprendimas: supaprastinimas, bet anaiptol ne trūkumas. Beje, šis aspektas visiškai neįdomus apibūdinant kas yra Apple produktas – tai dalykas šalutinis, tik esminių sprendimų pasekmė. Tarp kitko, tikresniam šios srities profesionalui neišvengiamai įdomu būtų perskaityti nurodytą interviu – ar nutiko kitaip? O gal skaitinys buvo įdomus ir įveikiamas, paliko kažkokių atradimų, minčių?

     • Aras

      Auksinis karde, gal Apple kompiuteriai pagaliau turi lietuvišką sąsają? ;) Nes Microsoft gaminiai sulietuvinti nuo 2002 metų, IBM OS/2 nuo kokių 1998 metų.

     • Auksinis kardas

      Bravo, Arai – tai tikrai trūkumas, ir parodo kaip gamintojas vertina tokį dalyką, susitelkdamas į produkto savybes pirmumo rinkose. Ar tokia sąsaja yra smulkesniuose įrenginiuose, kaip iPhone? Nebūdamas sektantas (prašovėte, lida) – nežinau. Ten atvejis tikrai paprastesnis. Visgi, anglų kalba kompiuterijoje (beigi vis kur kitur) taip įleidusi šaknis, kad jų kartais tiesiog nebepastebime kaip svetimybės.

     • Aras

      Apple kompiuteriai yra gaminami JAV rinkai ir ten, ir tik ten, konkuruoja su PC, net šių platformų kainos valstijose yra panašios. Europai tiekiama nedidelė šių kompiuterių partija ribinei snobų rinkai patenkinti ir todėl Europoje šie kompiuteriai du-tris kart brangesni negu parduodami JAV. Apskritai, tai šiuo metu kompiuteriai Apple korporacijai yra nišinis nereikšmingas gaminys – tuo galima įsitikinti užėjus į reprezentacinį Apple.com puslapį. Jus užgrius lavina reklamos bei informacijos susijusios su ipuodais, gi kompiuterių ten reikės gerokai paieškoti.

     • Auksinis kardas

      Atsiverčiame apple.com, skaitome per visą lapą: The new MacBook Air. The next generation of MacBooks. Navigacija viršuje: Store, Mac, iPod, iPhone, iPad, iTunes, Support. Iš septynių punktų su kompiuteriais bendro neturi du. Mac stovi prieš šiuos du – tradiciniam iš kairės į dešinę skaitytojui patalpintas pirmiau.

      Žodžiu, šioje pasisakymo vietoje Aras išankstinio šališkumo neišvengė.

     • Rytis I

      Man liūdna, jog Macas patapo popsiniu žaisliuku. Anksčiau tokius pirkdavo tie, kam buvo reikalingas instrumentas, dabar gi velniažin kam… Niu gal ten su kainom apsilyginimas išėjo.
      Šiaip su macais dirba absoliutūs lūzeriai – jie žino, kad prisėdus prie windų bus iškart ir daug kartų išvadinti invalidais (komandiniais), todėl to labai bijo ir gali dar ilgą gyvenimo tarpsnį neprisėsti. Fobija… Bet čia aišku ne apie Povilą :) Man patiko.

     • Auksinis kardas

      Stipru. Bet ir juokinga.

 • briedis

  tai va, povilai r. > parasysi pacia neutraliausia „a“, tuoj pat tau bus protestas pareikstas> kodel ne! „b“. o kad raidziu abeceleje daug, net 32, mazai kam tai rupi. bet stai, ka tau pasakysiu> alternatyva > abecele is triju raidziu…ir si alternatyva gali buti vaisinga…ir ji labai paprasta> tikejimas, meile ir viltis. rasau tau tik todel, kad jokie tevai jokiems vaikams to nepaaiskins, nors labai noretu, ir as net neisivaizduoju, kaip savo vaikams ta pasakysiu.

 • Trakimas

  :)Taip-Povilas tikrai bus geras berniukas:)

 • briedis

  o dabar va> gailiuosi, kad nenesioju 56to dydzio batu. nes tada nebebuciau paprastas „vartotojas“ o jau buciau isdidus vaikstovas, ant gedimino kalno uzlapatojes, pamokslus nuo jo sakyciau. ka nors apie trumpas valandas pakalnes menkystu… ka nors , kas toms utelems parodytu ju pleiskanota vieta.

 • Mielasis Arturai, is tiesu verta pasidziaugti tokiu sunumi, kuris viesai pasizada jumis pasirupinti senatveje. Sveikinu gerai uzauginus.
  O Havajuose, jei domina gamta tai vaziuokit i Big Island arba Hawaii. Ten gyvenau Volcano Crater viesbutyje – tikrai grazu. Sekmes!

 • Pranas

  Jaunoji karta geri derybininkai ir pažadukai. Jie moka pagirti tėvelius („tėvai mums suteikė pamatą, išvalydami visą žemę nuo šlykščių nesąmonių“), sukurti jiems viltingą viziją („tėti, aš tave nuvešiu į Havajus“), bet mainais paprašyti Mac’o. Įdomu, kaip tekste apibrėžiama ta situacija: „atėjo galimybė jį gauti“ :) Totalinis pozityvus likimo šypsnys :)

  Pastebėkime, prieš tai buvusi (Užkalnio?) karta pozityvumą būtų apibrėžusi taip – aš geriau iš tėvo nei lito neimsiu, visą vasarą braškę skinsiu, bet savo pirmą kompiuterį nusipirksiu, atsivežiu ir tėvui parodysiu. Tai va ta pikta karta šiuolaikinę Lietuvą ir pastatė… tokią, kokia ji yra. Bijau, kad stato ir toliau… ir dar ilgai statys.

  Kol kas pozityvumo daug nematyti, daugiau tėvų pinigų leidimas, na bet čia anksti spręsti. Kiek žinau tekstą parašęs jaunuolis groja grupėje, tai va po 2 metų galima čia susitikti ir pažiūrėti, kur ta grupė bus nukeliavusi su messengerio maišeliu ir pozityviu mąstymu. Kol kas spręsti sunku…

 • Petriukas

  to Pranas

  Get a life man. O pradžiai pasižiūrėk į veidrodį.

 • Pranas

  Kodėl turėčiau? Enjoying my life, running a business and a family…

 • Pranas

  Jaučiu taikliai pataikiau į hipsterį, jei pereina ant asmeninio įžeidinėjimo, ne kalba apie diskusijų subjektą. Kaip jūs moderatorijujus Račas galvojat, negaila negaila pinigėlių ant Mac’o išleistų, jei jau „galimybė jį gauti sukūrėt“ jaučiu dirbtinai.

 • julius

  Tiesiog siaip uzkliuvo neverta demesio smulkmena – snekant apie lyndy, ne dabartiniu dvidesimtmeciu karta ji atgaivino. Labiau trisdesimtmeciu, kurie i Uzkalnio aprasyta personaza visai nepanasus :)

 • Pingback: Roll over, Beethoven. | veranda su vaizdu į saulėlydį()

 • Petriukas

  to Pranas

  Šiaip vis neprarandu vilties, kad ims gal žmogus ir pagalvos. Bet retokai pasitaiko.

  Bet galiu pasakyti tiek, kad jau pats bendros masinės atsakomybės taikymas yra dundukizmo, o ne proto požymis. Apie tai ir siūlyčiau pagalvoti prieš klijuojant etiketes kitiems, o ypač prieš klijuojant etiketę sau. Mes – žmonės, o ne etiketės. Tamista irgi žmogus, o ne etiketė, kaip ir visi kiti.

 • v

  Juokiasi puodas, kad katilas juodas?

  Ilgai postringaujama apie jaunosios kartos tolecancija, apie po-zi-ty-vu-ma (su visais bruksneliais), ir t.t. Taciau po akimirkos visa tai kazkur isgaruoja, ir jau teigiama, kad „Pyderaskės“ (a.k.a „sling bag“) tai „jau išvis nupušimas“ :)

  Nors „Pyderaskė“ tera tas pats „messenger bag“, tik truputi mazesnis (t.y. neorientuota i moksleivius/studentus, kurie A4 lapus nesiojasi). Tad jei raktai, telefonas, pinigine, ir pan. puikiai telpa i mazesni krepsiuka (kuris veliau puikiai telpa i daugumos automobiliu dureles, daiktu loveli tarp sedyniu, ar pan.) – kam tampytis „messenger bag“ ar kuprine?

  Zodziu pasigendu ne tik nuoseklumo, bet ir elementarios logikos :)