R.Janutienė – etikos pažeidėja

Jei kartais, kas nors neatkreipė dėmesio, tai Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija paskelbė:

2011-03-21 d.  posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai

2011-03-21 Nr. 5

1. Svarstyta: L. Garnelienės, R. Šalaševičiūtės, V.P. Andriukaičio skundas dėl TV laidos „Kodėl?“

Posėdyje dalyvavo laidos vedėja R. Janutienė ir laidos redaktorius. Klausimas buvo įtrauktas į š.m. vasario 28 d. posėdžio darbotvarkę, tačiau laidos vedėjos R. Janutienės prašymu atidėtas. Skunde teigiama, kad kviečiant pareiškėjus į 2010-09-20 TV3 laidos „Kodėl?“ filmavimą buvo pateikta nepilna ir klaidinga informacija apie laidos formatą, laidos dalyvius ir temas. Taip pat, pasak pareiškėjų, filmuojant laidą buvo vienokia pokalbio seka, o sumontavus laidą žiūrovams pateikta visai kitokia pokalbio versija, t. y. montažo metu buvo iškreiptas filmavimo metu vykusio pokalbio nuoseklumas ir prasmė. Dėl šio skundo kreipėsi Lietuvos radijo ir televizijos komisija ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.

Nuspręsta:

2010-09-20 TV3 laidoje „Kodėl?“ buvo pažeistas Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 16 str.

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Nėra ką ir pridurti. Tai, kas matosi protingesniam vartotojui, pagaliau įvardijo ir atitinkamos institucijos… Jaučiu, kad greitai gims dar vienas paskvilis apie A. Račą ir jo super-duper įtaką :)

 • VYTS

  Apie ką buvo ta laida?

 • dzyvai

  Nuspręsta – etiką pažeidė. O kokios pasekmės? Ar tai paveiks tokių laidų gamintojus labiau nei uodo įkandimas?

  • Valentinas

   O pasekmės bus kaip ir Zuokui: Janutienė girsis, kad pažeidė etiką vardan gerų darbų :)

 • Fredis*

  Jeigu žurnalistas nepažeidinėja etikos, jeigu nesibylinėja su politikais, jeigu jis nėra grubiai išvarytas iš švietimo ministerijos su visomis kameromis ir mikrofonais, jeigu apįe Jį nekalba žmonės ir žiūrovai, jeigu Jo pavardės nėra Račo tinklaraštyje – tai nėra joks žurnalistas.
  Etikos komisijos sprendimas tolygus politiko A.Zuoko nominacijai „Teistas už gerus darbus“. Dalis vilniečių, o ir kauniečių („kad mums tokį merą ir Kaunas suklęstės“) A.Zuoką, o taip pat R.Janutienę myli ir gerbia. Net tinklaraštijos nepriklausomas ekspertas Valentinas savo bloge vieną iš fotografinių etiudų yra pavadinęs „Zuoko Vilnius“.

 • a

  kazin kodel Lietuvoi, taip sudina gyvent,kad baigiam issibegiot. nors turim daugiausia europoi etikos komisiju,ir etikos expertu.Man tos visos jusu komisijos primena tsrs laikus,oficiali priemone susidorot su bet kuo, uz bet ka.Postringauja apie etika o uz nugaros, vagiami milijardai,veidmainyste.Ar nors vienam zurnalistui rupi tokios temos kaip janutienes,kad ir miskai,priejimas prie vandens telkiniu,kai kada ji perlenkia bet is esmes daro dideli darba.

 • Ieva

  Cia speju ta laida, kai isejo Andriukaitis…

 • Ziurovas

  Nenoriu reklamuoti, tačiau šiuo metu, tiosiogiai per TV-3, Auksinių svogūnų apdovanojimo ceremoniją veda, liaudiškai tariant, gatavut gatavutėlis V. Šapranauskas.