„Tuk-tuk-tuk“: LŽEK nusprendė, alfa.lt tikriausiai nedels

Iš Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos protokolo apie 2011 gegužės mėnesio 16 dienos posėdį:

3. Svarstyta: A. Račo skundas dėl publikacijos naujienų portale alfa.lt

Posėdyje dalyvavo A. Račas. Artūras Račas prašo įvertinti 2011-01-10 naujienų portale alfa.lt išspausdintą R. Janutienės publikaciją „Tuk-tuk-tuk“. Prašo įvertinti, ar skunde cituojami R. Janutienės teiginiai ir visa publikacija nepažeidžia Etikos kodekso nuostatų.
Nuspręsta:
2011-01-10 naujienų portale alfa.lt išspausdintoje R. Janutienės publikacijoje „Tuk-tuk-tuk“ buvo pažeista Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 17 str. 1 d.
Tikiuosi, kad alfa.lt, kaip solidi žiniasklaidos priemonė, nedelsdama įvykdys Visuomenės informavimo įstatymo 46 straipsnio 7 dalies ir Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 72 straipsnio reikalavimus.
(10 balsų, vidurkis: 3,80 iš 5)
Loading...
 • Valentinas

  Po šio alfa.lt manifesto
  http://www.alfa.lt/tekstas/203757
  vadinti šią žiniasklaidos priemonę solidžia yra nesolidu.

  • Darius

   Prie garsiojo Alfa.lt manifesto labai tinka jų skelbimas portalo dešinėje : ,,Alfa.lt ieško vertėjos“. Vienoje vietoje žongliruojame Konstitucija, kitoje darome akivaizdžius jos pažeidimus.

 • Rytis

  laikas baigt su ta paskutine instancikiene kartą ir visiems laikams

 • Kaip jie gali paskelbti paneigimą, kai jie jau parodė savo poziciją – visai nesilaikyti jokių įstatymų ir etikos normų, bei palaikyti tuos, kurie taip pat elgiasi…

  http://www.alfa.lt/tekstas/203757

 • Fredis*

  Labai gerai, kad katalikų bažnyčios kantrybė yra geležinė, tačiau vis tik būtų įdomu jeigu dėl šio teiginio vienoje žiniasklaidos priemonėje būtų kreiltasi į L.Slušnio vadovaujamą komisiją:

  „Aš suprantu, kad LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius, nekreipdamas dėmesio į tokių tamsuolių kaip S.Tamkevičius siautėjimą LRT eteryje, užsitikrina mažiausiai vieno LRT tarybos nario balsą, tačiau negaliu suprasti, kur dingo Lietuvos radijuje dirbančių žurnalistų savigarba.“

  Kad šalyje per daug neįsivyrautų vienos pakraipos ideologija, kai galima nebaudžiamai rašyti kas tik šauna į galvą ir tyčiotis iš pulkininko V.Pociūno ir jos artimųjų, į ką savo pareiškime atkreipė dėmesį alfa.lt, Prezidentė bandė išbalansuoti situaciją ir šventė kartu su Kauno „Žalgiriu“:

  „Manau, kad laimėjo Lietuva, nes tai buvo istorinės rungtynės Kauno sporto halėje. Tai pirmoji salė Europoje, kuri buvo pastatyta tik krepšiniui 1934 m. Šiomis rungtynėmis tarsi uždarėme šią salę. Todėl tai mūsų krepšinio istorija ir džiaugiuosi, kad pasiekta tokia graži pergalė būtent „Žalgiriui“, nes tai yra simbolinis ir istorinis vardas Lietuvai“, – žurnalistų būriui teigė D.Grybauskaitė.

  Valstybės vadovei gerą įspūdį paliko ir prieš susitikimą sugiedotas Lietuvos himnas bei sutartinai sugiedotos vienos paskutiniųjų jo eilučių: „Vardan tos, Lietuvos.“

  „Jausmas labai geras. Manau, kad mums labai trūksta tokio rėkimo ir tokio jausmo“, – pripažino D.Grybauskaitė.

 • Sejanus

  Simas ir Valentinas jau parašė viską, ką norėjau aš :( Tai tik pasidžiaugsiu, kad ne vienas taip mąstau.

 • O apie ka eina kalba, gal placiau p. Racai? nevisi gi turi laiko ir kantrybes skaityti alfa, beta ar omega :)
  Kas konkreciai jums uzkliuvo, kad teko griebtis krastutines priemones..

 • Zemes Vaikas

  Ar atitinka tikrove paminėto rašinio citatoje pateiktas teiginys apie sekretorių?

  „Kaip paskutinis (mano žiniomis), jau Sąjūdžio laikų, Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto komjaunimo komiteto sekretorius Artūras Račas prarado daug karjeros galimybių.“

  • mielas Žemės Vaike, atitinka, bet ne visiškai, nes jokių galimybių nepraradau.

 • Komentaras pašalintas – A.R.

  • mielas aš, tokie gydytojai kaip tamsta paprastai renkasi kitose vietose.

   • Kaip gerai, kad yra toks darinys, kaip LZEK.. gydytoju konsiuliumas, kuris vis bando isgydyti ziniasklaida nuo ivairiausiu negandu.
    O nedekinga ziniasklaida net neketina pasveikti.
    Kokia visuomene, tokia ir ziniasklaida pasakytu zurnalistu zurnalistas D.Radzevicius ;)

 • nerijus

  alfa.lt žiniaraštis pasikeitė, kai iš jo pasitraukė ir politikon patraukė Valentinavičius. Straipsniai tapo mažiau šališki politinėms grupuotėms. Tai jiems didžiulis pliusas.

  p. s. Dainius turi pasitraukti iš pirmininko posto, nes akivaizdu, kad sėdi ne savo vietoje- nesusitvarko su pareigomis, o bando prisitaikyti prie aplinkos.

  • Lietuvai nieko gero bet kuriuo atveju.

  • nerijus

   Tomai

   Populizmas- politikos variklis. Jei nesi populistas, tai joks tu politikas. Tai priedermė, o ne gyvenimo būdas.

 • Galilejus

  Taip Nerijau, alfa visiškai pasikeitė, ji dabar pradėjo abgaudinėti skaitytojus.
  Verta paminėti, kad jie paskelbė palaikymą TV3, bet pamiršo pasakyti, kad Alfa.lt vyriausiosios redaktorės tėvo, Valdo Vasiliausko atstovaujamas dienraštis Lietuvos žinios buvo pripažintas kaip etikos nesilaikanti žiniasklaidos priemonė.

  Už to palaikymo slypi, sąskaitų suvedinėjimas.

  • nerijus

   Galilėjau

   Skaitau, kad tai alfa.lt atsakas sprendimui. Jie turi tam teisę, kaip A. Račas turi teisę ir pagrindą reikalauti bent atsiprašymo.

   Nesenai, Valentinavičius, pareiškė ir po pareiškimo įstojo į TS- LKD partiją. Kaip galime vertinti jo veiklą, kaip vyr. alfa.lt redaktoriaus, kai jis vertindavo: kokią informaciją apie tą pačią ar kitas partijas galima viešinti, o kurių- ne?..

   p.s. Kai Draugas Dainius kito draugo skundą ir Draugas Dainius nenusišalina nuo svarstymo, tai ir nelabai skaniai kvepia. Akivaizdu, kad taikomi skirtingi standartai.

   Kas su kuo kariauja, tai man visiškai vienodai.

 • Galilejus

  Taip turi alfa.lt teisę savo nuomonę, tačiau ar neturi žiniasklaidos priemonė išlikti objektyvi?

  Vėl gi galima vertinti tą pačią alfa, kuri gina etikos nesilaikančią žiniasklaidos priemonę, o dar jūs tamsta, sakėte, kad alfa nuėjo geru keliu.

  Jau minėti anksčiau faktai giminystės ryšių su Lietuvos žinių vyr. redaktoriumi.

  Dėl įstojimo į partiją. Atsiprašau, už pasakymą, bet jūs šiek tiek naivus esate.
  Užsienyje priklausymas partijai nėra joks nusikaltimas. Dažnas atvejis, kad įmonei vadovauja asmuo priklausantis partijai. Kiekvienas mes turim savo pažiūras tvirtesnes ar ne. Taip pat kiekvienas gyvena pagal savo pasalėžiūra ir vertybes.
  O V. Valentinavičiaus įstojimą į politiką, kame čia blogis? Partiškumas blogis?

  Amžinatelsį K. Čilinskas buvo vyriausybės kancleris, priklausė seima Tėvynės sąjungos frakcijai ir kas čia blogo?

  • nerijus

   Galilėjau

   Ne partiškume esmė, o esmė jo pareiškime viešumai:

   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vvalentinavicius-istojo-i-ts-lkd.d?id=45109703

   „Įstojau į konservatorių partiją, nes tiesiog atėjo laikas užbaigti formalumus – ideologiškai šiame farvateryje jau esu nuo neatmenamų laikų, o politiškai – nuo tada, kai tapau premjero patarėju“, – BNS sakė V.Valentinavičius.

   Užbaigti formalumus?..
   Jei iki jo įstojimo partijon, kai jis dar vadovavo alfa.lt, jis giliai širdyje mylėjo ją, tai kaip galime vertinti straipsnių kokybę?..Ar jie nebuvo šališki vienai partijai?..
   Žinoma, po mūšio kalavijais nemojuojama…Bet…

   • Galilejus

    Nerijau,

    tame pareiškime aš nieko blogo nematau, nes iš V. Valentinavičiaus straipsnių buvo ir taip aiškų, kad jis pirskiria save dešiniųjų ideologijai. Bet ar čia kažkas blogo?

    Užsienyje yra The Guardian kairiųjų dienraštis, dažnai pasisakanti už verslo kontrolę, bankų kontrolę, nemokamą moslą ir už didesnius mokesčius .

    The Sun dešiniųjų konservatyvus dienrašis, pasisakantis už Britiškas tradicijas, pasisako prieš Euro įvedimą Jungtinėje Karalystėje, už monarchiją ir t.t.

    Bernardinai.lt – katališkas dienraštis, labiau linkstantis į kairę.

    Lietuvos rytas – nuo neatmenamų laikų, dešiniųjų dienraštis.

    Ir turbūt nereikia tikėtis, kad V. Valatka kada nors įstotų į Socialdemokratų partija. To tikrai nebus. Juolab, kad V. Valatka gal prieš aštuonis metus, pats buvo Liberalų partijos vienas iš iniciatorių ir galimų steigėjų.

    Esmė tokia, kad dienraščiai kreipia savo ideaologiją taip, kokių pažiūrų yra redaktorius. Juk negali dienraštis rašyti apie geresnes verslo perspektyvas ir tuomet metu talžyti didesnius verslininkus ir t.t.

    • nerijus

     Jei gali BNS, tai kodėl negali kiti?..

 • Genys margas, o pasaulis dar margesnis.
  Visi variantai įmanomi, tik ne visi malonūs.

  Įtaka, galia, interesai motyvuoja intensyviau už objektyvumą ar garbingumą. Nors kiekvienas gali suprasti ir supranta tai skirtingai, savaip.
  Ar teisūs visi? Sau pačiam – taip. O kitam? Ne.

  Berods, Konfucijus teigė, kad garbingam žmogui įstatymas yra jis pats, o menkam žmogeliui – tai, kas parašoma sąvaduose ir ko verčiama laikytis.
  Kur jau mums iki Konfucijaus garbės..
  Beveik kaip Amerikiečiams iki Mėnulio.

  Vis labiau intriguoja: ar naivumas – labiau dorybė, ar nuodėmė?

 • nesvarbu

  Artūrai, sveikinu.Principingai.Tai geras pavyzdys kitiems, kaip reikia duoti blogiui atkirtį, nubausti siautėjančius budulius ar budules, kaip šiuo atveju. Artūras dar kartą patvirtino, jog yra principingas, t.y. ištikimas savo doroviniams principams. Tuo pačiu atkreiptinas dėmesys, jog neretai tas jo principingumas pasireiškia kaip primityvus užsispyrimas, tačiau pastarasis atvejis džiugina.

  • mielas nesvarbu, ačiū už sveikinimus. Tačiau, jei labai atvirai, jau užkniso įrodinėti, kuo skiriasi „primityvus užsispyrimas“ nuo vertybių… Be to, vis dažnia apima jausmas, kad ta neverta.

 • Dainius Radzevičius

  Neslėpsiu, kad alfa.lt, LŽ ir TV3 man yra už etikos ribų.

  • nesvarbu

   Dainiau, uždėjau pliusą.

 • pelke

  arturai, naivu tiketis, kad alfa kazkokias isvadas padarys…jie jau broliaujasi su tomkum, vieni kitu „atsisaukimus i tauta“ deda..o kur dar lietzinios..zodz tevelio dukreles ir dedes tomkaus burelis

 • Gerb. Artūrai, kadangi laikau jus padoriu ir profesionaliu žurnalistu, norėčiau išgirsti jūsų poziciją/nuomonę apie ŽLEK sprendimą televiziją TV3 pripažinti neetiška. O taip pat Alfa, LŽ ir Respublikos pastarųjų dienų veiksmus. Ar ketinate apie tai parašyti?

  • gerbiamas Gediminai, komentaruose čia kažkur savo nuomonę jau parašiau, tačiau, spėju, kad po šiandieninių pareiškimų kažką gal ir parašysiu. O kol kas gal galite išdėstyti čia savo nuomonę. Jei nesunku, žinoma…

   • Kad ir kaip mylėčiau laisvą žodį, manau, kad viskas turi ribas. Suprantu, kad kartais tenka laužyti taisykles, siekiant šviesesnio rytojaus, bet viena yra viešinti skandalus, ir visai kas kita – skleisti šmeižtą.
    Taip, rimtai publicistikai Lietuvoje trūksta pinigų, bet tai negali būti pasiteisinimas rengti prastą „publicistiką“.

    Mano asmeninė nuomonė apie dvi TV3 laidas, Respubliką ir LŽ buvo ir yra kritiška. Šiandienos pareiškimai tik sutvirtino tokią nuomonę.
    Alfa sprendimu nusivyliau, nors jį nesunku suprasti.

    O labiausiai smalsu, ką apie ŽLEK sprendimą mano savaitinę laidą TV3 vedanti I.M….

 • dais
  • mielas dais, turiu jus nuliūdinti: man šio savimi besižavinčio menkystos vapėjimai, bandymai vaizduoti genijų ir nuolatinės pastangos atkreipti į save dėmesį jau pasidarė per daug nuobodūs, kad į juos reaguočiau. Šiame tinklaraštyje jau esu pasakęs viską, ką galvoju apie tokius kaip jis dėmesio šūdeliaujančius šlykštukus. Tegul kilnoja sau uodegą pats.

 • Pingback: TV3 manifestas, lygesnės kiaulės ir ...utopija | Artūras Račas()

 • Vygantas

  Jums turbut butu gera gyventi Orvelo 1984. Ar kada teko suprasti kaip veikia JAV Konstitucijos Pirmoji pataisa. Asmeniskai man jus kolektyvistas ir globalistas. Duok jums valia, uzdetumete bata savo ant zmoniu veido nedvejodamas. Be to jusu edate musu mokesciu moketoju pinigus.