Kūryba ir muzika

Penktadienio vakarą leidome „Artistų“ kiemelyje.

Lijo, buvo šaltoka, bet įspūdžiai – kuo puikiausi.

Įspūdžius kūrė „Sweet Salt„,  „Skyders“ ir „Arbata„.

Pirmuosius pirmą kartą išgirdau per Gatvės muzikos dieną. Ir jau tada jų daina „Jie man sakė“ pasirodė neabejotinai verta eterio. Tuo dar kartą įsitikinau ir penktadienį.

Yra ir dar pora dainų, kurios tikrai nesugadintų nė vienos radijo stoties grojaraščio.

Tiesa, „Sweet Salt“ turi ir vieną problemą: abu kartus, kai juos mačiau, pasirengti koncertui, susiderinti balsus ir mikrofonus jiems reikia maždaug pusvalandžio. Šiek tiek atsibosta…

O štai „Skyders“, kuriuos mačiau pirmą kartą (nors groja jie jau, pasirodo, beveik 10 metų), pasirengimas neužtruko. 

Ir nė minutės nesigailiu.  Nes pastaruoju metu Lietuvos eteriuose jau senokai neteko girdėti tokios energijos, tokio balso ir tekstų, kurie turi prasmę. Arba tiesiog skamba kaip trumpas pasakojimas. Kaip, pavyzdžiui, „Jei neturi kultūros“ arba „Laisvė“.

Su malonumu eičiau dar kartą pasiklausyti. Ir taip pat su malonumu klausyčiau per radiją.

Kaip kad pastaruoju metu klausau „Arbatos“. Nes ten taip pat yra muzika ir yra tekstai. Ir jaunas gitaristas:)

Bet, jau pasibaigus koncertui, toks savotiškas liūdesys apėmė… Liūdna buvo dėl to, kad muzikos ir tekstų Lietuvoje, atrodo, gali pasiklausyti tik klubuose, bet jokiu būdu ne per radiją, nekalbant jau apie visokius šventinius televizijų koncertus. Ten – radžiai, zvonkės, vudžiai ir į juos panašūs.

Nei muzikos, nei tekstų…

P.S. Ne į temą, bet bandau spėti, kad šiemet Euroviziją laimės danai arba airiai. Nors man labiausiai patiko Austrijos atstovė.

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...