Lyderio estafetę perima… Estija

Pamenate, dar visai neseniai Lietuva buvo regiono lyderė.

Na, jei ir nebuvo, tai bent jau oficialiai deklaravo norą tokia būti. Ir ne tik norą.

Aktyvi Lietuvos politika Baltarusijoje ir parama vietinei opozicijai, vėliau -tarpininkavimas deryboms Ukrainoje ir draugystė su V.Juščenka, po to – parama Gruzijai ir jos prezidentui, rūpestis Moldovos teritoriniu vientisumu vykstant ES-Rusijos deryboms  lyg ir turėjo rodyti visiems, o pirmiausia – Europos Sąjungai, kad Lietuva yra pasirengusi užsikrauti sunkią diplomatinę naštą skleidžiant demokratiją į rytus. Žinoma, su visomis iš to išplaukiančiomis privilegijomis ir visuotine pagarba.

Estija ir Latvija tuo metu rūpinosi savo reikalais ir lyderiauti, atrodo, nepretendavo.

Bet štai praėjusią savaitę Estijosužsienio reikalų ministras Urmas Paet pareiškė, kad Taline galėtų įsikurti ES Rytų kaimynystės programos mokymo centras.

Pasak ministro, jau balandį Estijos sostinėje planuojama surengti pirmuosius mokymus pagal ES Rytų kaimynystės programą, o vėliau Talinas galėtų tokių mokymų baze.

 Įdomu, ar Lietuva tokiai Estijos iniciatyvai pritartų?

P.S. Taip pat įdomu, ar Lietuva remia Estijos norą, kad šalyje įsikurtų ES informacijos technologijų agentūra. Slovėnija ir Austrija, pavyzdžiui, jau pareiškė tokias Estijos pretenzijas visapusiškai palaikančios. 

Tikėtina, parems ir Lietuva. Juk Estija tikriausiai be išlygų rėmė Lietuvą, kai ši varžėsi siekdama, kad Europos Lyčių lygybės  institutas įsikurtų Vilniuje.

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...