Apie Estiją: pliusai ir minusai

Tarptautinis valiutos fondas, vakar baigęs misiją Taline pranešė, kad Estijai tikriausiai pavyks pasiekti savo tikslą įsivesti eurą 2011 metų pradžioje.

Europos Komisija taip pat vakar pranešė, kad 2007 metais Estija pagal infekuotųjų ŽIV/sergančių AIDS skaičių pirmavo visoje Europos Sąjungoje. (9900 arba 1,3 proc. visų suaugusiųjų gyventojų).

Lietuva apie eurą šiandien tegali pasvajoti, o ŽIV/AIDS rodiklis mūsuose – vos 0,1 proc. (2200 žmonių).  

Kas geriau?..

(5 balsų, vidurkis: 3,20 iš 5)
Loading...
 • Įdomus derinys: ŽIV/AIDS ir euro įvedimas.
  Kažin, ar atsiras „ekspertų“, kurie drįs nuspręsti, geriau Estijoje ar pas mus.
  Nors… Žmogiškumo eurais nepamatuosi, o už tuos pačius eurus ŽIV/AIDS gali pristabdyti.

 • Na su statistikomis žaisti nesunku. O estai pasiskaitę mūsų žiniasklaidą mažų mažiausiai norvegais pasijustų :-)

 • Mantas

  Idomu kodėl autorius pasirinko būtent šiuos 2 rodiklius.

 • Linas

  man viskas aišku:kuo greičiau įsivesim eurą,tuo greičiau priartėsim prie normalaus skaičiaus ŽIV/AIDS nešiotojų.0,1 proc.rodiklis,patikėkit,mūsų visai nepuošia,todėl šiam kontekste tampa aiškios mūsų pastangos kuo greičiau skverbtis į euro zoną.Ganėtinai aišku,kad įsivedę eurą,pagerinsim tokius rodiklius,kai pedofilijos atvejų skaičius 1000 valdininkų,gyventojų eksporto/importo balansas bei seks mažumų mitingų ar paradų rodiklis per metus.Šiandien dar nemažai atsiliekame nuo moderniai visuomenei keliamų reikalavimų,todėl infekuotųjų reikalai,kaip jau seniai nurodė TVF,neturėtų būti palikti savieigai.

 • Regis

  Įsives tai įsives, tegu turi greičiau tą eurą. Galės papildyti nauju įrašu ir taip ilgą savo pergalių sąrašą.. O ir šiaip tiek geografiškai, tiek pagal abėcėlę jie žymiai aukščiau už mus ir bijau, kad tai jau ilgam. Estai geriausi :).

  Beje, savaime aišku visada įdomu kas pas kaimynus vyksta tačiau gal svarbiau kas darosi namuose, pvz.:

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10296610/?Sodros.vadovas..jei.nieko.nedarysime..mums.bus.kaput=2009-10-27_11-17

  • nerijus

   Regi

   Kuo „euro“ įvedimas pergalė gyventojams?
   Suprantu, kad paprasčiau atsiskaitinėti, kai yra viena valiuta, bet, ar verta viską paaukoti, vardan, verslo ir nepasilikti valstybei bent simbolio- Lito?

   • Regis

    Nerijau, man asmeniškai estai visiškai neįdomūs. Jeigu jie nori pasidžiaugti kokie jie šaunūs tegu. Kad tik nuo to laimingesni būtų.

    Aš tą ir norėjau pasakyt. Apie eurą kalbėti mums dar labai labai anksti. Laukia antra krizės banga susijusi su masine bedarbyste. Todėl tas euras tiek aktualus, kaip šiandien Palangos ar Nidos pliažai.

    • nerijus

     Regi

     Čia ne estai džiagiasi, bet lietuviai- mes, nes straipsnius perspausdiname iš jų žiniasklaidos :)

     O pei Lietuvos ekonomikos „atsigavimą, puikiai aprašė Ramanauskas:
     įveskite į googlę

     Svajos apie greitą Lietuvos ekonomikos atsigavimą nepagrįstos

     Aš, taip minčių nemoku išdėstyti… :)

 • Minkštakaktis

  Geriausia yra nesirgti nei AIDS, nei išvis niekuo. Ir turėti pilnas pilnas kišenes bei sąskaitas eurų :)

 • ŽIV infekuotujų skaičius nustatomas pagal tai kiek jų ateina pasitikrinti right? Manau tas mūsų 0.1 procento yra tiek pat nutolęs nuo realybės, kiek ir amžiais planuojamas euro įvedimas.

 • aze

  Lietuviai yra atspariausi ŽIV visoje europoje, dėl genetikos 16 proc. (bent jau pagal Wiki) turi atsparumą.

  O šiaip, Artūrai, galėtumei pasiaiškinti, wtf? Kodėl toks sugretinimas? Tinka ir atsakymas „kodėl gi ne?“ :)

  • Arturas

   Kiek suprantu, ŽIV atsparumo genas tas pats, dėl kurio nemirštama nuo maro. O kadangi Lietuvą ne taip seniai nusiaubė totali maro epidemija (mirė 2/3 gyventojų), tai teoriškai visi grynakraujai lietuviai ir baltarusiai AIDS gali nebijoti:)

  • aze, o kodėl gi ne?..:) O jei rimčiau, tai tiesiog abu pranešimai buvo paskelbti vakar. Ir abiejų ašis buvo Estija. Tad jokio sugretinimo, paprasčiausias sutapimas.

 • nerijus

  Galvoju, kad abu pliusai- mažiausiai infekuotų ir, kad neįsivesime euro :)
  Prarasti savo piniginį vienetą, tai tas pats, kas netekti identiteto…Daug vokiečių nusivylė ir gailisi, jog atsisveikino su marke.

  • Arturas

   Na, tai mes gi praradom prieš 15m. Įvedus eurą kaip tik atsirastų galimybė nors kažkiek valdyti savo valiutą.

   • nerijus

    Kaip galima valdyti SAVO VALIUTĄ, kai įvedus eurą jos neliks? :)

    • tai kad jau keli metai lietuvoje yra euras pavadinimu 3.4528lt

  • Tai būkim dvasingi ir pinigo nesusiekim su indetitetu :)

 • Ogis@Co

  Matyt reikia daryti isvada, kad estai turi protingesne vyriausybe, bet paemus bendrai visus gyventojus, tai protingesni esame mes… :)
  Na cia tik neaisku, kodel renkame neprotingus…

 • max

  Ogis@Co – linksmai pasakei, kuo protingesnė tauta (lietuviai) , tuo kvailesnius lyderius renkasi.Ir atvirkščiai . Originalu… Reikėtų mums įgalioti lyderius išrinkti Vasaros 5 kontingentui…

 • Loreta

  Šiandien estijos parlamente buvo priimtas įstatymas kuriuo virš politinių interesų yra iškelti Baltijos jūros ekosistėmos interesai. Taip Estai pasakė didelį fį Suomijai ir Nord stream’ui. Džiugu kad Estijos mokslininkai buvo išgirsti parlamente.

 • Ko gero Estai tiksliau žino AIDS sergančių skaičių…

 • Kawianskas

  Taip taip, kam mums tas euras. Tegul estai jį ir vedasi. Ir šiaip, vynuogės dar žalios. :)

 • Override

  Na jei apie statistikas, tai prašom! Oksfordo universiteto Said verslo mokykla ir Oviedo universitetas atliko tyrimus nustatyti pasaulio šalių, bei miestų plačiajuosčio interneto išvystimą.

  Delfi rašo: „Anot tyrimų, Lietuva pagal plačiajuosčio interneto kokybę jau įsiveržė tarp pirmaujančiųjų šalių pasaulyje. O Kaunas yra vienas iš trijų pasaulio miestų, galinčių pasididžiuoti geriausiu plačiajuosčiu ryšiu. Jis nusileidžia tik Japonijos miestams Jokohamai ir Nagojai, o Europoje yra akivaizdus lyderis, rašo „Verslo žinios“.“

  Kagi jau turbūt pirmaujame pagal daug rodiklų… Pirmas vietas imame tarp labiausiai išvystytų IT technologijomis (šiuo atveju gauname vienas geriausių interneto paslaugų pasaulyje…) šalių, bet manau nenusileidžiame „lyderiams“ tarp didžiausia NE darbo lygi turinčiose šalyse. Aišku turiu galvoje „lyderiaujame“ tarp išsivysčiusių šalių, o kaip gi daugiau, juk interneto paslaugos vienos GERIAUSIŲ pasaulyje!
  Tai kas geriau šiuo atveju ar didelis (NE)darbo lygis ar vienos geriausių interneto paslaugų pasaulyje…?
  Tai tiek apie „sausas“ statistikas…