„Ką jie daro su mūsų valstybe?“ O kas tie „jie“?

Europos parlamento narė laima Andrikienė šiandien Bernardinuose klausia: „Ką jie daro su mūsų Valstybe?

Perskaičiau įdėmiai – pirmiausia dėl pavadinimo.

Ir bandžiau atsakyti į klausimą, ką L.Andrikienė turi galvoje sakydama „jie“.

Jei teisingai perskaičiau, tai L.Andrikienės nuomone, tie „jie“, kurie kažką daro su mūsų valstybe yra:

 • valstybės institucijos
 • silpna pilietinė visuomenė
 • spauda
 • Rusija

Na, ir dar prezidentė, kurios „kalbėjimo ir veikimo stilius duoda peno“ įtarimams, kad Lietuvoje gali būti įvestas prezidentinis valdymas…

Iš toliau, žinoma, geriau matyti…

(4 balsų, vidurkis: 3,25 iš 5)
Loading...
 • WU

  Artūrai, pamiršot teisėjų klaną, visą teisminę valdžią ir baubą, kuris slepiasi pas vaikus po lovą..

  • nerijus

   WU
   Klaidos klaidelės…

 • Tarp kitko toks visai turintis teisę egzistuoti motiniškai globėjiškas įrašas iš toli, tarsi šliūksnis šalto kibiro vandens ant besiriejančių katinų, kuriems nuo tarpusavio vaidų taip perkaista galvos, kad savanoriškai patys save pradeda vadinti buridano asilais, o Saakašvilį – nusikaltėliu.
  Ir gal galėtų gerb. tinklaraštininkas pakomentuoti savo „gilią“ įžvalgą, kad L.Andrikienie „jie“ turėjo mintį ketvirtu punktu pažymėtą Rusiją? Iš Laimos teksto niekaip negalėjau pasidaryti tokios išvados. O gal čia R.Valatkos stilium parašytas rašinėlis – žiūrėkite, vaikai, paranojikė-megzta beretė iš Briuselio į viešąją erdvę išlindo – paspjaudykime į ją…

 • Linas

  labai geras L.Andrikienės straipsnis,kaip,beje,visada.Keista,kodėl ji nesibalotiravo į prezidentus(-es),tada Lietuvoje viskas būtų kitaip nei šiandien:vešėtų tikra demokratija ir niekas nesiūbuotų tvirtai ateitin plaukiančio laivo.Aš asmeniškai nesutinku būti nutemptas į šunkelius,todėl viešai noriu padėkoti gerb.L.Andrikienei už įspėjimus apie gresiančius visiems pavojus – tai paskatins būti akylesniems ir budresniems( ir vėl tas Paksas,taip ir žinojau).Dabar reikia spręsti kertinį reikalą:kaip priartinti visas institucijas prie pilietinio gyvenimo ir piliet.visuomenės?Čia reikėtų bendro sutarimo ar kokios deklaracijos.Būtina pagaliau baigti su asmeninių potroškių ir grupinių interesų nesusibalansavimais,nes tai jau gresia giliais politiniais lūžiais ir griuvėsiais.

 • ledynmečio voverė

  Čia toji pati Andrikienė, kuri minioje žmonių automobiliu smagiai važinėjosi pirmyn-atgal, toji pati kur persuko laiką , kad pusryčiautume saulei leidžiantis vakarop? Maniau jau seniai mirus…

  • Ignots

   Komentaras pašalintas A.R.

 • Jonas III

  Nežinau, ar Linas rimtai rašo, ar gerą dozę humoro primaišo, bet Laimutės pasisakymas nėra nekritikuotinas:
  „Tokioje situacijoje tereikia kelti vieną klausimą – kam kelti šią istoriją ir ją eskaluoti naudinga? Lietuvai naudinga? Ne! Europos Sąjungai naudinga? Ne! JAV ir NATO naudinga? Ne!“ – manau, kad tokie kategoriški atsakymai į savo klausimą galėtų (turėtų) būti priešingi. Ir nebūtinai su šauktukais.

  • Linas

   gerb.Jonas III.Noriu pabrėžti,kad pastaruoju metu stengiuosi visiškai eliminuoti bet kokias humoro dozes prie maišo ar prie kavos puodelio,kai eina kalba apie gyvybiškai svarbių Lietuvai problemų sprendimą.Užteks,prisijuokavome,todėl dabar ir srebiame šią putrą.P.S.visiškai pritariu gerb.Andrikienei,kad bet kokių kalėjimų ar konc.lagerių klausimo kėlimas Lietuvos teritorijoje yra mums visiškai nenaudingas – tai tik silpnina mūsų pozicijas,derantis dėl eilinės paskolos biudžeto skylėms kamšyti.

 • Regis

  Kiek suprantu bernardinai.lt (kaip ir lrytas.lt) tik perspausdino jos įrašą iš asmeninio tinklaraščio. Kaip tinklaraščio formatui visai pakenčiamas tekstas nepretenduojantis į labai gilią ar tikslią analizę, tai beje ir ji pati pripažįsta:

  „Mano įrašas bloge – tai mano situacijos Lietuvoje vertinimas, diagnozė. Šis mano dienoraščio įrašas nepretenduoja būti nei strategija, nei veiksmų planu. Jis svarbus, nes kitiems žmonėms Lietuvoje atrodo, kad mūsų valstybėje vykstantys dalykai yra norma, kuri neturi kelti ne tik nepasitenkinimo, bet net ir nuostabos. O man taip neatrodo, todėl apie tai rašau.“ (šaltinis: laimaandrikiene.lt)

  Kas tie jie p. Laimos Andrikienės nuomone? Matyt palikta skaitytojui atsakyti. Kryptys kur ieškot nurodytos o toliau kiekvienas pagal savo nusivylimo laipsnį ras kas tie jie. Tiksliau eilinį kart pasitvirtins savus įtarimus.
  Vienok patogu iš Briuselio vertinimus ir diagnozes pateikinėti. Atrodo ir savi valdžioje ir kaip ir pats turėtum jaust atsakomybę, bet matyt Briuselis suteikia galimybę nutolt nuo visų šių reikalų ir suteikia teisę komentuoti iš stebėtojo pozicijos. O juk galima ir jos pačios paklaust ką konkrečiai padarė (daro) dėl tų jų veiklos (neveiklos).

  p.s. pagarba už tokį išsamų net ne tinklaraštį o visą informacinį portalą. Čia kažkas laikraštukų iš parlamentarų pasigedo, štai pavyzdys kaip norint ir turint ką pasakyti galima bendrauti ir pateikti apie save, savo veiklą išsamią informaciją.

 • Tadas

  Mano teze: „Jie“ siandieninio lietuvio ar lietuves kalboje yra realybej neegzistuojantis, ty virtualus, personazas, kuris reiskia ne ka kita kaip „ne as“, „ne MES“. Cia tokia psichologine asmenines (manau, kartu ir grupines) atsakomybes nusimetimo „figura“, gimstanti po daug metu vengimo pasziuret i veidrodi ir pasakyt „jie“ = „as“, arba „mes“.

 • vasia

  soti kiaule alkano suns neuzjaucia :(

 • Slyvanosis

  „Ką jie daro su mūsų Valstybe?“ klausia Laimutė.
  „Juos“ įvardijo A.R., o kas tie „mes“, valstybės suverenai?
  Žiniasklaidininkai, „įvedantys“ tiesioginį prezidentintės valdymą;
  europarlamentarai, kaip gandrai, kregždės ar vieversiai, išlėkę peržiemoti po dvylikos žvaigždučių dangumi, čiulbantys giesmes pagal partinę „fanierą“;
  alfa ir omega raidyno išradėjų agentai, daužantys langus ir užgožiantys brandžios vakarietiškos demokratijos daigus grabais, pedofilais, žydruolių paradais, pogrindiniai kalėjimais ir jų kankiniai etc;
  nepatikimi partneriai Europos Sąjungai?
  Ar išties tokie esam?
  Ponai valstybės suverenai! Kreipiuosi į jus: atlikite savo vaidmenį ir misiją, kurkite viziją, turėkite savo valstybę ir už ją atsakykite. Visiškai ir pilnai. Tik ginkdie, nepradėkite dirbti darbą valstybei, jos žmonėms (vardant TOS, ckant), bo bus vėl tas pat, kaip iki šiol!
  Išmokime gyventi ir dirbti taip, kaip mus moko vairuoti Autotransporto kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

 • Ramunė

  Cituoju: „Ar tik nesame daug didesnio žaidimo dalis? Juk Lietuva yra Europos Sąjungos valstybė narė, jos dalis. Ar tik nebandoma mus, Lietuvą, parodyti demokratijų bendrijai kaip nepatikimą partnerį, panaudojant naujus argumentus?“

  „Ne tik Lietuvą, bet ir Latviją bandoma parodyti Europos Sąjungai, tarptautinei bendruomenei kaip nepatikimas partneres (tik dabar jau dėl kitų priežasčių), kaip kokias rakštis, kurios vis neduoda ramiai gyventi“.
  Taip gudriai parašyti, kad visai neaišku, kas tie jie… Tai gal vis dėl to Rusija? Kas dar gali norėti toookio Lietuvos likimo?

 • Ignots

  Tarp kitko, radau A. Račui veikiausiai alergiją sukėlusį sakinį, dėl kurio jis nepasivargino parašyti šitą įrašą: „Trečia, spauda taip pat neatlieka savo misijos, to vaidmens, kurį demokratinėse šalyse atlieka žiniasklaida.“
  A. Račas tai pavadina klaidinančiai „spauda“, kas žymiai (ir iš esmės) susiaurina Andrikienės mintį, nes žiniasklaidai priklauso ir „informacinės agentūros“, tokios kaip BNS, ELTA, taigi ir A. Račas. Susiaurindamas Andrikienės mintį, jis save paverčia „pašaliniu stebėtoju“: tarsi jo neliestų jos kritikos strėlės…

 • ledynmečio voverė

  Andrikienė yra teisi – „jie“ veikia. Pastebėjau, Vasario 16 iš visų balkonų mojavo V. Landsbergis. Kur nueitum – Landsbergis jau spėjęs aplenkti, jau balkone, bet keista, vienas. O kur R. Ozolas, K. Prunskienė, A. Medalinskas, J. Marcinkevičius ir kt.? Andrikienė teisi, tai „JIE“ anuos pašalino.

  • Fredis*

   Vakar profesorius V.L. buvo signatarų namų balkone, o šiandien JIE jau ir koncertų salėse – http://piano.lt/index.php

 • Regis

  „Aš siūlau atsakyti į labai paprastą klausimą. Jeigu iki šiol „Mažeikių naftos“ savininkai, kompanija „PKN Orlen“, nori įsigyti „Klaipėdos naftą“, o tuo pačiu metu sklinda gandai, kad Rusijos kompanijos jau ruošiasi nupirkti visą Lietuvoje turimą „PKN Orlen“ turtą, tai ar protinga būtų „PKN Orlen“ taktika prašyti, kad jai būtų parduota „Klaipėdos nafta“ ir tuo pačiu metu pardavinėti savo turimas akcijas?“ A. Kubilius.

  Čia kiek klasių reikia baigt, kad suprast jog „Mažeikių naftos“ vertė kartu su „Klaipėdos nafta“ žymiai padidėja? Ar čia mūsų premjeras jau pasiekė tokį pasitikėjimo lygį, kad net akivaizdžiausius dalykus nesidrovėdamas sugeba pateikti taip kaip norisi ar patogu?

 • Orka

  ne į temą: „Krikščionys prie koalicijos prisidės, jei A.Kubilius nebus premjeru“ – šiandien paskelbta. Tai jau gali būti rimta prielaida, kad pavasarį valdžia keisis…

  • Regis

   Visai nesenai premjeru buvo kitas K. kuriam skaudėjo galvą kaip prisirinkt balsų iki daugumos (nors aritmetinės). Ir nieko, taip su skaudančia galva iki eilinių rinkimų išgyveno. Aišku klausimas ką tai davė gero Lietuvai, bet tai jau antraeilis dalykas.

 • max

  jei JIE negerai elgiasi su valstybe, tai kas tie MES? Pvz aš esu JIE , ar MES? O Andrikienė?

  • lida

   Ono.

 • Rytis I

  Labai teisingai p. Andrikienė rašo (turbūt pati rašo, ar ne?), džiugu, – gyvenimas Briuselyje moko europietiško požiūrio (net lietuvį), leidžia iš tolo, kaip nuo kokio švento kalno pažiūrėti į tuos nusidėjėlius… Nepamiršo visgi tikros lietuviškos sąmokslo teorijos, Paksui tai amerikietiški kalėjimai, o poniai – JIE. (Turbūt tai kaulų čiulpuose) JIE griauna mūsų vienybę, nors tiesą sakant, nelabai stebiu bent kokias pačių mūsų pastangas vienytis. Visi kalba tik apie TUOS, kurie šokėjui labai trukdo šokti. Na ką daryti?…

 • Aldona

  Gerbiamas Artūrai, L. Andrikienės straipsnyje išvados yra, Jūsų interpretacijų tikrai nereikia, nes jos labai siauros ir klaidinančios. Skaitykite:
  „Kas gi vyksta mūsų valstybėje? Atsakymas yra banalus ir neįmantrus – Lietuva per du Nepriklausomybės dešimtmečius nesukūrė brandžios vakarietiškos demokratijos, kuri yra Europos Sąjungos pradžių pradžia, alfa ir omega, leidusi sukurti klestinčią konkurencingą Europą be karų, be griaunančių socialinių krizių, gerbiančią piliečių teises, turinčią atsparius ir lanksčius politinio valdymo mechanizmus, kurie tiesiogiai išreiškia ištisų tautų ir jų žmonių interesus bei siekia įgyvendinti jų lūkesčius.
  Mūsų valstybės institucijos atitrūkusios nuo pilietinio gyvenimo ir vis labiau veikia pačios sau. Vis labiau svyruoja valdžių balansas, o žiniasklaida ne tik nepadeda stabilizuoti demokratijos procesų, bet dar labiau įsiūbuoja politines aistras, tapdama ne mažiau šališka ir priklausoma, nei pirmosios trys valdžios formos. Tokie, švelniai tariant, demokratijos nukrypimai, nelieka be pasekmių – bet kokia spraga yra išnaudojama savanaudiškiems potroškiams ir interesams, nesvarbu, ar asmeniniams, ar grupiniams. Tai vis dažniau tapatinama su oligarchijos atmainomis ar net feodalinės mąstysenos apraiškomis. Savo ruožtu tokios aplinkybės iškelia į politinį elitą ir labiausiai prie šios situacijos prisitaikančius ir tinkančius personažus. O šie dar labiau stumia valstybę link giliųjų politinių lūžių ar net bauginančių konstitucinių valstybės politinės sandaros permainų.“

  • miela Aldona, tamstos cituojama straipsnio dalis neatsako į klausimą, kas yra tie „jie“, kurie kažką daro su mūsų valstybe.

   Tiesa, tamstos pateiktje antrojoje pastraipoje matome tuos pačius „kaltininkus“: valstybės institucijas, žiniasklaidą ir oligarchijos atmainas su feodalinės mąstysenos apraiškomis.

   O ar reikia, ar nereikia mano interpretacijų, palikite spręsti man pačiam. Iki šiol be tamstos patarmų isiverčiau, gal kaip nors ir ateityje pavyks.

 • Kawianskas

  Atsikėlė šeštadienio rytą ponia Laimutė ir jau begerdama kavutę pradėjo baksnoti piršteliu klaviatūrą… parašė, kad visur krizė, o Lietuvoj ypač. Be to, dar Lietuvos vyriausybė nekompetetinga, Seimas amoralus, Prezidentė autokratiška, žiniasklaida korumpuota, visuomenė abejinga. Ir tai būtų dar pusė bėdos, bet yra kažkas, kas pastoviai kenkia Lietuvai, trukdo „…pagaliau baigti su asmeninių potroškių ir grupinių interesų nesusibalansavimais,nes tai jau gresia giliais politiniais lūžiais ir griuvėsiais.“(citatos pabaiga, šaltinis – Linas)
  Partinių veikėjų bukagalviškumas, tarpusavio rietenos, smulkios ir stambios vagystės čia, žinoma, ne prie ko.

 • Supratau. Puikiai!

 • fsm

  Jie – tai tie, kurie neskatina ekonomikos(nespausdina litų), „atšaukia iš valstybės tarnybos, nepaaiškinus jų netinkamumo užimamam postui“, spaudžia prokurorus, palieka VSD be vadovo, tiria „CŽV kalėjimus“.

  Jie – tai „nevalstybininkai“. Nenuostabu, kad Andrikienė cituoja Laurinkų ir L.ryto tv.

 • Ignots

  Nieko naujo po saule… „Naši“ gali šmeižti, o šmeižto absurdiškumą nurodantys komentarai Artūro pašalinami… :-) Tikriausiai Artūras mano, kad jį skaito tik nuosava publika? „LKŽ: „pérsti, pérdžia, pérdė intr. K; Q201, R vlg. garsiai gadinti orą: Žirnių virtų su pienu rūgusiu suėsk, tai pérsi daug J. Ris ir per̃s Dglš. Jums paėdę tik pérsti, o dirbti tingat Šll. Eik pérsdamas aplei pūdymą, i bus zuperis (juok.) Erž. Kaip sugreibiau brūklį, persdamas (labai greitai) išlėkė pro duris Vvr. ^ Ūtura – kap lazdon pérdžia (kvailai kalba) Ign. Nepérsk į vandenį – vėžių negąsdyk (negąsdink be reikalo) Plv. Ar šneki, ar lenton pérdi, man vis tiek Ut. Kap katei pérst, tep jam reik (visiškai nereikia) Gs. Atsiminė numirėlis (numiręs Erž) pérst (po laiko susigriebė) Rk. Miręs pérsti norėjo, ale nebgalėjo Sg. Pérsti – soto darbas (apie arklį) Ėr.“ – sėkmės trinant…:-)

 • Kas tie JIE- gal tarp JŲ ir Kubilius. KODĖL TĖVYNĖS SĄJUNGA NEPAREIŠKIA SAVO OFICIALAUS POŽIŪRIO Į LIETUVIŲ KALBOS ŽEMINIMĄ- Į PAVARDŽIŲ IR VIETOVARDŽIŲ RAŠYMĄ SVETIMŠALIŲ KALBA? Ar ten neliko savo, o ne Kubiliaus galva galvojančių žmonių ir partijos garbės pirmininko? Kodėl poniai Andrikienei tai neužkliuvo?