Tiems, kurie dar nesuskaitmenėjo (reklama):)

Vakar, važiuodamas iš Kauno per Lietuvos radiją klausiausi pasakojimo apie tai, kas yra skaitmeninė knyga ir kuo ji skiriasi nuo knygos.

Viena mintis buvo maždaug tokia: knyga yra ta, su kuria galima užmigti…

Man labai patiko:)

Ir tikrai neįsivaizduoju savęs užmiegant su skaitmenine knyga…

O pasirinkti, su kokia knyga užmigti, galima neseniai startavusiame tinklaraštyje, kuriame recenzuojamos Lietuvos leidyklų išleidžiamos knygos. 

Šio tinklaraščio autorius teigia, kad tai yra „bene pirmoji Lietuvoje“ tokio pobūdžio svetainė, ir aš neturiu pagrindo juo netikėti.

Juo labiau – kad kai kurios jau skaitytų knygų recenzijos man visai patiko (nors dažnai norėdavosi daugiau).

Radau ir knygą, kurią neseniai įsigijau TSMPI gimtadienio aukcione. Jos recenzija, pavadinta „Apie ginklą ir viltį“ žada, kad turėsiu gerą laiką:)

(3 balsų, vidurkis: 2,67 iš 5)
Loading...
 • Mantoske

  Artūrai, o ar esate laikęs rankose skaitmeninę knygą? Jei ne, patariu pabandyti (kokybišką variantą, pavyzdžiui sony reader). Maloniai nustebsite.

  • WU

   Geras žaisliukas :) Norėčiau. http://www.nezinau.lt/knygu-valdove-sony-reader

   • Mantoske

    Čia ne žaisliukas, čia knyga :)

   • Rolandas

    Beje, ebay galima rasti už tris-keturis šimtus lt.

  • lida

   Rimtiems ir užsiėmusiems žmonėms, kaip aš, – tik audioknygos :)

   • Mantoske

    Ir nemokantiems skaityti, taip pat…

    • lida

     Aklas kurčio neužjaus.

 • Aš tai neįsivaizduoju savęs be skaitmeninės knygos :-)
  Ir mišką išsaugosime išsiversdami su mažiau popieriaus…

 • Regis

  Lūžt gal nelūžęs, bet užmigt teko, kaip taisyklė spėju laiku saugiai padėti ir paspaust įjungimo/išjungimo mygtuką. Procesas ne toks sėkmingas vien dėl labai elementarios priežasties – baimės, kad sudaužysi, sulaužysi, užgulsi ir t.t. kas negalioja paprastai knygai. Ne mano mintis teko išgirst – svarbiausia knygos (kūrinio) turinys, o visa kita antraeiliai dalykai. Vienintelis ryškesnis skirtumas – iliustracijos. Nesižiūri kažkaip ekrane (man).

  Beje nesiginčysiu dėl procentų, bet didesnė dalis atspausdinto turinio (ne tik knygos) nevertos nei popieriaus, nei dažų, nei visų kaštų (įranga, darbuotojai, organizacinės išlaidos) ir t.t. Tai ne tik miško saugojimas. Tai daugiau požiūrio klausimas. Kam spausdinti tai, ką perskaitęs daugiau niekada nepaimsi į rankas. Tiksliau imsi tik norint išmest ar kam nors atiduot.

 • stellar penny bun

  Kietais viršeliais, su puikiomis iliustracijomis knyga niekada nebus pakaitalas bedvasiai skaitmeniniai jos versijai.

  • Regis

   Žiūrint dėl ko ta knyga tavo rankose :) (tik pastebėjimas)

  • nerijus

   Esmė:
   ne viršelyje, o knygos turinyje…

  • Kurnekur

   Na jei jau ieškote dvasios knygos pateikimo materijoje, tai siūlyčiau rašyti ne „bedvasiai skaitmeniniai jos versijai“, o „bedvasei skaitmeninei jos versijai“. Sako, knygų skaitymas padeda mokytis taisyklingos rašybos :)

   • stellar penny bun

    @ Kurnekur,

    Norėčiau padėkoti tamstai už klaidų pataisymus. O tai galvojau, kad taip niekas ir nepastebės.

    P.S. Bandau įsivaizduoti kurnekurus, skaitančius Mikės Pūkuotuko nuotykius ir veblenančius:“ O, ne čia kablelis padėtas. O čia turėtų būti nosinė…“

    • stellar penny bun

     Little Britain @ Kurnekur gerbėjams pristato:

     • nerijus

      :)

 • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

  Taigi Justino Žilinsko skaityta.lt veikia daugiau nei 10 metų. O senieji kultūros laikraščiai visada recenzuoja knygas, ar ne?

 • Na kur čia nabagui Žilinskui lygintis su „Rašytoju Mindaugu Peleckiu“ :)
  Beje, skaityta.lt yra ne(tik) Justino Žilinsko, o nemažos šaunių žmonių kompanijos tvarinys. Deja, dabar užmestas. Bet – taip, 2001 metais mes buvome pirmieji ir Rašytojas Mindaugas Peleckis gali nebent papūsti mums į uodegą :D

  • ir aš rašiau į skaityta.lt
   ui kaip seniai tai buvo…
   mes pirmi, mes!
   (galiu sakyti „mes“?)

 • Gerai kad bene pirmoji kabutėse, nes http://www.skaityta.lt/ nuo 2001 egzistuoja. Forma aišku keičiasi, bet turinys išsaugotas nuo 2001 (išskyrus kai kuriuos komentarus). Seniausia apžvalga: http://www.skaityta.lt/entry/get/tik-pirmyn-ir-greitai-

  O šiaip šaunu, kad knygos skaitymą propoguojate.

 • wr

  Mindaugo Peleckio tinklalapyje parašyta, jog jis yra „bene pirmasis Lietuvoje“, kas yra visiška teisybė. Bene – tai nereiškia pirmasis. Tačiau tokio pobūdžio, koks yra šis tinklalapis, jis yra pirmasis. Šiaip ar taip, mėgėjus keičia profesionalas.

 • WR, aišku, aš labai šališkas, kitoks ir būti negaliu. Bet vartoti „bene pirmoji“, kai pirmas toks projektas atsirado prieš devynerius metus ir dabar turi virš 1000 apžvalgų-recenzijų yra mažiausiai juokinga.
  Mėgėjus keičia profesionalas? Bet žinote, kai mėgėjas įdėmiau pažvelgia į Rašytojo Mindaugo Peleckio tinklaraštį su keliomis recenzijomis, tai pamato, kad Rašytojas jį sukūrė aiškiu tikslu – reklamuoti savo knygą. Gerai, kad vėl nepasiskelbė „bene pirmuoju“ :D

  • mielas Maumaz’ai, nuolankiai atsiprašau jei ką nors įžeidžiau… Tikiuosi man bus atleista:)

   Bet juk niekur netvirtinau, kad tai yra pirmasis projektas – tik pacitavau jo autorių.

   O skaityta.lt, be abejonės, senesnis ir tikrai pirmasis.

   • Mielas Artūrai, ne ant jūsų mano suaudrintų emocijų banga užgriuvo, aš matau, kad jūs tik pacitavote, tiesa, net nesuabejojote jo tiesa, bet ką gi – skaityta.lt niekada neturėjo pijaro tarnybos :)

 • Slyvanosis

  Alah ahbar, Artūras!
  Jei nebūtų buvę Saladino ir Mehmeto, Lietuva, galbūt, iki šiol būtų likusi pagoniška. Ir nuo Rygos iki Tvankstės.
  Esame islamo karžygių politikos aukos. Bedarbiai riteriai krikščionys, išvyti islamo karžygių, užgulė baltus, prismaigstė kryžių…
  Ech, jeigu arabai būtų išsiaiškinę, kad Saladinas – kurdas, dabar girdytume žirgus Dnepre…

 • wr

  Maumaz, per 9 metus 1000 recenzijų nėra taip jau ir daug. M.P. tinklalapis startuoja su beveik 200 ir galiu užtikrinti, kad 1000 bus pasiektas gerokai greičiau nei per 9 metus :) Kokybė nuo to tikrai nenukentės. Tinklalapio tikslas parašytas preambulėje (Autoriaus žodyje), ir šis tikslas tikrai nėra M.P. knygų reklamavimas. Taip jau sutapo, kad pasirodė autoriaus knyga būtent dabar – ar tai nuodėmė pranešti apie tai? Tikslas – informavimas, knygos „užkulisių“ atskleidimas, neįkyri nuomonė. Recenzuojamos pačios įvairiausios knygos (nepaisant politinių, religinių ar kitokių pažiūrų ir kitų dalykų) – nuo Šventojo Rašto iki Karlo Marxo. Jei knyga kokybiška, ji atsidurs tinklalapyje. Jei tamstai dar neaiški žodžio „bene“ reikšmė, siūlau pavartyti žodyną. Ar dar esama pretenzijų?

  • Pažiurėjau „bene“ reikšmę, tai būtų „beveik“, „galbūt“. Lygiai taip pat sėkmingai jus lenkia http://www.rasyk.lt/ ar http://www.salomeja.eu/. Net nekalbu apie individualius tinklaraštininkus, kurie aprašinėja lietuviškas knygas. Tas „bene“ toks labai abejotinas tampa. Tiek to… PR’as yra PR’as.

   Smagu, kad tai daroma.

  • Rimantas

   Kokybė tikrai nenukentės, kur ten bekrisi nuo grindų.

 • Niekada nesupratau tų žmonių, kurie prie vairo gali užmigti, lygiai taip pat nesuprantu, kaip galima skaitant užmigti. Aišku, čia galbūt tik mano asmeninė patirtis:)

 • Linkiu sėkmės lenktynėse. Pamenu, kai Rašytojas Mindaugas Peleckis dar nė nebuvo gimęs, buvo toks dėdė, kuris žadėjo pralenkti ir pavyti Ameriką, o kandūs nesusipratėliai sakė: „galima, tik po to pasimatys plikas užpakalis“ :)

 • skaityta.lt

 • wr

  Maumaz, džiugu, kad save lyginate su „progresu varikliu“ Amerika, tik dabar ne Chruščiovo laikai. Ameriką baigia išsekinti karai ir makdonaldizacija, o Europa dar vis gerai žino, kas yra Gutenbergo galaktika. Tiesa, čia nėra lenktynės, nebent su vėju, šis tai rimtas konkurentas, kitų nematyt :)

  • Žinote, dabar tokie „self-proclaimed“ laikai, kas save vadina amerikomis, kas – rašytojais…

 • nerijus

  E- knyga, manyčiau, kad greitu laiku, kaip ir PC, mikrobangų krosnelė, šaldytuvas, mob. telefonas ir pan., bus ne ateities vizija ir namūdininkų svajone, o tiesiog „reliktu“ be kurio neapseinama :)
  Tinginystė- kelias į tobulėjimą :)

  Artūrai

  Verta pabandyti- gal snūstelsit :)

 • wr

  Maumaz, Jums dar ne vėlu atsiimti savo žodžius apie „self-proclaimed“ rašytoją ir atsiprašyti, nes Mindaugas Peleckis yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys, taigi, rašytojas: http://www.rasytojai.lt/writers.php?id=514&jaunieji=1&sritis=jaunieji.

  • Rašytojau Mindaugai Pelecki, o kodėl manote, kad tai buvo taikoma Jums? Žinote, Lietuvoje yra daug rašytojų, pvz., rašytojas Arūnas Daugėla (http://www.daugela.eu/). Taigi, iš sakinio dalies „kas save vadina amerikomis, kai kas – rašytojais“ jūs darote visiškai neteisingą ir giliai subjektyvią išvadą, kažkodėl tai taikydamas sau. Bet draugiškas pasiūlymas: kai atnaujinsite savo puslapio dizainą, būtinai, būtinai parašykite ten „Lietuvos rašytojų sąjungos narys“. Nes kažkaip dabartinis atrodo net nepadoriai, ypatingai kuklus. Neduok tu Dieve, kas nors iš tikrųjų suklys!

 • lida

  Mėgstantiems užmigti su knyga geriausiai tinka knygos su plunksnų ar grikių lukštų užpildo viršeliais.

 • wr

  Mielas Maumaz, dėkui už patarimus – jų tiek daug, nespėju konspektuoti :) Tamstos ironiją pritaikiau Mindaugui Peleckiui, nes jam ji ir buvo/yra adresuota. Kuo gi Jums nepatinka kuklus šio puslapio dizainas? Minimalizmas, manau, yra puikus būdas neapkrauti skaitytojo niekais. Tinklalapio tikslas, pasikartosiu, yra pristatyti, recenzuoti, apžvelgti knygas – sutelkti tamstos ir kitų skaitytojų dėmesį į tekstą, sudominti, „užkabint“, suteikti papildomų žinių. Beje, tinklalapyje yra ir komentarų galimybė, tad galite pasireikšti ir jame.

 • Tomas Vaiseta

  zmogus, kuris rasytoja atskiria pagal jo priklausomybe sajungai, tikrai priklauso Chrusciovo laikams. Man atrodo, kad rasytoja isskiria talentas. Skaitydamas MP tekstus, sito stebuklingo daikto pedsaku nesu aptikes. Palaikau Maumaza:)

 • wr

  Mielas Tomai Vaiseta, narystė LR sąjungoje parašyta tik dėl to, kad būtų paneigti pareiškimai apie „self-proclaimed“ rašytoją. Mindaugui Peleckiui visiškai nerūpi, ką Jūs galvojate apie jo tekstus ir talentą. Jis taip pat yra nusivylęs Jumis – pirma, jaunasis žurnalistas turėtų laikytis etikos (gal praleidinėjote L.Tapino paskaitas) ir nešmeižti žmogaus, o ypač kolegos; antra, apie Jūsų straipsnių kokybę ir talentingumą nekalbėsiu dėl tos pačios priežasties: nenoriu prisijungti prie minios žmonių, kurių hobis – komentavimas (turiu galvoje purvo pylimas ant kitų). Pirma užaukite, mielas Tomai Vaiseta, tada ir pakalbėsime. Turite asmeninių pastabų – rašykite į asmeninį MP emailą.

 • 7x

  Ok, kažkas yra tikrai blogai su šalimi, kurioje tokios nesąmonės lieka nepastebėtos. Kalbu ne apie apgailėtinus ginčus, kas buvo pirmas, o paprasčiausią faktą, kad Rašytojas Mindaugas Peleckis yra pseudomokslinių rašliavų generatorius ir bene pats pačiausias. Visai neseniai lryte pasirodė jo straipsnis apie JAV super gamtos stichiją valdančio ginklo bandymus, sukėlusius Haičio žemės drebėjimą. Iš lryto.lt straipsnis, išjuoktas net ne itin išprusiusių komentatorių, buvo greit pašalintas, tačiau jį vis dar galime paskaityti čia: http://saulesbaterijos.com/index.php?option=com_content&view=article&id=382%3Ahaiio-tragedija-ir-haarp&catid=53%3Apaslaptys&Itemid=133&lang= . Tai yra šlykštus senų konspiracijos teorijų plagiavimas ir pritaikymas naujausiai humanitarinei katastrofai.
  Rašytojo knyga, kuriai, kaip Maumaz pastebėjo, ir sukurtas šis „recenzijų“ tinklaraštis, paremta tokiais pat pseudomoksliniais teiginiais. Mitas apie Majų kalendorių atseit pranašaujantį 2012 metų pasaulio pabaigą yra sena ir nuvalkiota new age ir kitų ezoterikų pasakaitė, apie kurią galima pasiskaityti čia: http://en.wikipedia.org/wiki/2012_phenomenon . Mokslininkai nesiaiškina, ar teisinga Majų pranašystė, kuri visai ne pranašystė. Pranašysčių įrodinėjimas ne mokslininkų duona, o visokių Peleckių, kurie, sakyčiau, pinigus iš to darosi, bet liežuvis neapsiverčia – netikiu, kad iš knygų Lietuvoj apskritai kas nors ką nors darosi.
  Norėčiau tikėti, kad ne man vienam rūpi, kai viešąją erdvę teršia įvairūs „Rašytojai“ – straipsniais, knygomis, blogo įrašais ar kalbėjimu atsistojus ant bačkos. Informacija, tiksli, teisinga, moksliška informacija yra gėrybė kiekvienam, o į dezinformaciją, ypač į tokią dezinformaciją kaip Peleckio, reikia reaguoti, o ne, rimuojant, ignoruoti. Ponas Račas, taip dažnai susirūpinęs žurnalistų profesionalumu, turėtų atkreipti dėmesį į tokius dalykus (jokiu būdu neįpareigoju, tiesiog manau, kad tai įeina į Jūsų interesų sferą). O jūs, visi kiti, irgi, bo apie tokį dalyką kaip skepticizmas Lietuvoj 4 žmonės girdėję, vienas iš jų užsienietis, kiti du emigruos po savaitės, o paskutinis turbūt kokį „Negali būti“ veda.

  • mielas 7x, žinote kartais stebiuosi, kokių protingų žmonių Lietuvoje yra…

   Tik gal tą savo išmintį kitą kartą pasistenkite dėstyti neįžeidinėdamas kitų.

   Ir savo patarimus, kam į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kas į kieno „interesų sferą įeina“ gal taip pat pasilaikykite sau. Aš, nors nė iš tolo negaliu lygintis su tamstos išmintimi, gal kaip nors jau pats nuspręsiu.

   Su geriausiais linkėjimais,

   • laila

    nes visus kitus izeidineti galima tik Racui :)

 • wr

  Pone 7x, o knygą Jūs ar jau skaitėt? Jei ne, tai prašom prikąsti liežuvį (atsiprašau už gruboką toną, bet Jūsų vis tiek nepralenksiu) ir pirmiausia perskaityti M. Peleckio knygą – nuo šios dienos ji jau parduodama. Ši knyga kaip tik yra skeptiška, racionali, nagrinėjanti visokias pranašystes bei „pranašystes“, verifikuojanti jų tikrumą, kalbanti apie galimybes/tikimybes, kas gresia mūsų planetai, atsižvelgiant į ekonominius, karinius, ekologinius ir kt. faktorius. Smagaus skaitymo! Ir teneklaidina Jūsų bei kitų žmonių antraštė – tai ne pseudomokslinė knyga. Pirma tokia mūsų padangėje.

 • wr

  Pone 7x, pirmiausia paskaitykite M. Peleckio knygą. Joje skeptiškai vertinamos visokios „pranašystės“ ir visapusiškai nagrinėjamas 2012 m. ir pasaulio pabaigos fenomenas, taip pat kalbama apie mokslininkų teorijas, ekologinių ir kitokių katastrofų tikimybę bei daug kitų dalykų, kurie galbūt bus pirmąsyk girdėti. Knyga gausiai iliustruota. Su pseudomokslu ji neturi nieko bendra. Jokios teorijos knygoje nekopijuojamos. Tai – analitinė, mokslo populiarinimo knyga.

  • 7x

   „Knyga gausiai iliustruota.“
   I’m BUYIN’ it!
   Jei knyga skeptiška (kuo vis dar smarkiai abejoju), tai kodėl ji pristatoma tokiais sakiniais: „2009 m. birželį mįslingai dingęs „Air France 447″ skrydžio lėktuvas, M. Jacksono nužudymas, kiaulių ir kitokių gripų pandemijos, ekonominė krizė, Nibiru kultas – kas visus juos sieja? Paslaptingas skaičius 2012 12 21.“, kodėl net viršelis akcentuoja, jog „mokslininkai ir pranašai“ aiškinasi Majų pranašystę? Susiraskite Stephen Hawking „Visata riešuto kevale“ (ten irgi daug iliustracijų, jums tikrai patiks!), taip atrodo mokslo populiarinimo knyga. Peleckio rašliava taip neatrodo. Jei aš klystu dėl turinio – BAISIAI džiaugsiuosi.

   • @7x
    Ei, skirkim PR, kurio žanrui tikrai priklauso knygų anotacijų požanriai, nuo knygų turinio. Galiu lažintis, kad šiais laikais ir, sakykim, Erich Maria Remarque „Trys draugai“ būtų anotuojami: „Kas sieja Adolfo Hitlerio kopimą į valdžios olimpą, romo gėrimo ritualą, didžiausią pasaulio istorijoje ekonominę krizę ir klastingos ligos pasiglemžtą gyvenimo meilę. Ar pavyks Robertui išgelbėti Patriciją? Ar suklestės Oto ir Gotfrido remonto garažas? Ar bus sustabdytas rudasis maras?“
    Rinkodara…

    • 7x

     Tame dalies tiesos yra, juk lygiai taip pat galima mane apkaltinti, kad vertinu knyga pagal viršelį (kaip nekeista šis nuvalkiotas posakis neretai pasiteisina). Tačiau esu šiek tiek susipažinęs su ezoterine, pseudomoksline literatūra ir dažnai iš jos viršelio bei aprašymo galima gana lengva nuspėti turinį. Žinoma, mane galėjo suklaidinti pasirinkta marketingo taktika, tačiau ji lygiai taip pat suklaidins visus kitus potencialius pirkėjus. Kaip minėjau, to rezultatas bus, jog knyga pirks įvairūs new age sekėjai, o ne populiariojo mokslo mėgėjai, kuriems, neva, ši knyga turėtų patikti.
     O grožinė literatūra pastaruoju metu, bent jau ant viršelių, pristatoma itin apgailėtinai. Geriausiu atveju aprašymas susideda iš kelių nuvalkiotų sakinių apie rašytojo dydybę bei knygos nuostabumą (nuostabybę?), o blogiausiu tiesiog išspoilinamas knygos siužetas.

     • new age, new age…
      savo laiku tai buvo muzikos stilius.
      dabar tai įvardijama kaip gyvenimiška pseudofilosofija (pasaulėžiūra) ar pan.
      įdomu, kad tokį apibūdinimą išgirstu iš stipriai krikščioniškų žmonių, kurių vienas šiam „judėjimui“ (?) priskiria ir Jurgą Ivanauskaitę.

 • 7x

  Ką konkrečiai įžeidžiau? Ar Jūs, Artūrai, tiesiog turit štampą, kuriuo atrašot nepatikusiems komentarams ir pamiršot tą vietą pradelete’inti?
  Beje, kad patarinėti šiame bloge draudžiama man naujiena. Ką gi – atleiskite, nežinojau, nors nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, tikiuosi būsite gailestingas.
  Beje, man atrodo nepaprastai žavu, kad atsako sulaukė tik arogantiškas mano komentaro tonas, komentaro, kuriame iš dalies piktinamasi, jog dėmesys kreipiamas formai, o ne turiniui.

  • mielas 7x, mano nuomone, jūs įžeidėte M.Peleckį, tačiau visiškai neketinu dėl to leistis į ilgus ginčus ir aiškintis su tamsta ar žodžiai „rašliava“, „teršia“ ir pan. yra įžeidimas ar ne. Leksiką sau pasirenka kiekvienas (jaučiu tuoj atbėgs lidiją ir ką nors pasakys:).

   Patarinėti tamstai niekas nedraudžia, tiesiog norėjau, kad žinotumėte, jog puikiai apsieinu ir be tamstos patarimų.

   O kai dėl komentaro turinio – jau sakiau: nesu pakankamai išmintingas ir kompetentingas su tamsta ginčytis apie M.Peleckio knygų vertę ir Majų kalendorių.

   Mano įrašas buvo apie tinklaraštį, kuris man patiko. Jei jo autorius būtumėte tamsta, būčiau parašęs tą patį, nepaisant to, kad esate arogantiškas (kaip pats prisipažinote) visažinis išminties bokštas.

   • baklazanas

    Mielas Artūrai,

    Seniai skaitau Jūsų blogą, kuris man išties patinka – ir Jūsų nuomonės įdomios, ir komentatorių pastebėjimus skaityti įdomu.

    Man atrodo, kad jus turbūt jau seniai užknisa daugelio aplinkinių spaudimas ir klausinėjimas „kodėl rašote apie tai, ir kodėl rašote taip ir ne kitaip“ – tam aplinkiniai teisės lyg ir neturėtų, tai jūsų blogas. Visgi komentatoriai šiame bloge kuria daugiau nei pusė turinio, todėl leisiu ir sau kažkiek pakomentuoti- šiuo atveju paburbėti:

    Mano manymu, prieš vartojant ir reklamuojant, būtų neblogai išsiaiškinti, ką (juolabiau, kai produktas -svetainė, naujas ir beveik nieko apie jį nežinoma).

    Jei įdomu platesnės Mindaugo Peleckio pažiūros, savaime aišku, jog atsiliepsiančios ir kito projekto vykdymui (pvz knygų recenzijoms, kuriose pateikiama sava nuomone) dedu linką į jo straipsnį „Respublikoje“, kuris, deja, parodo, jog etikos, išsilavinimo ir tolerancijos problema guvi ir tarp jaunų žurnalistų:

    http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/prezidentams_ir_seimo_pirmininkui__pedofilijos_remeju_akcija/,coments.1

    .

    • mielas baklazane, pirmiausia ačiū už komplimentus ir tikrai nesiginčysiu, kad komentatoriai šiame tinklaraštyje ne mažiau svarbūs nei jo autorius.

     Dabar apie reklamą – juk įrašas buvo apie tinklaraštį, o ne jo autorių. Prieš rašydamas, jo tinklaraštį paskaitinėjau ir neradau nieko, kas man labai nepatiktų. Be to, kaip ir minėjau, radau porą knygų, kurias esu skaitęs ir jų anotacijos man visai patiko. Kadangi darbo įdėta nemažai, leidau sau tą darbą pareklamuoti. Tikrai nenoriu jūsų įžeisti, bet labai atvirai sakau: taip darysiu ir toliau, tai yra, ką ir apie ką rašyti spręsiu pats, nepaisant visų burbėjimų, patarimų, nepasitenkinimų ir pamokymų.

     Aš labai džiaugiuosi, kad čia lankosi gana daug žmonių, kurie kažką sau atranda mano tekstuose arba komentaruose po jais, tačiau tai visiškai nereiškia, kad kas nors, išskyrus mane, čia galės įvedinėti savo tvarką. Tinklaraštis bus toks, kokį aš jį noriu matyti.

     O kai dėl jūsų nurodyto M.Peleckio teksto – jūs visiškai teisus: kaip žurnalistui M.Peleckiui dar mokytis ir mokytis… Nors tokius tekstus rašydamas kažin ar ką nors gali išmokti… Bet juk, sako, P.Širvys buvo linkęs į alkoholį, o kokius eilėraščius rašė…:)

     • Mindaugas Peleckis

      Pone A.Račai, prašome neįžeidinėti M.Peleckio. Kiek jo tekstų esate skaitęs? Tai žmogus, turintis ilgametę žurnalisto praktiką. Tekstas ištrauktas iš konteksto. Teigti, kad M.Peleckiui kaip žurnalistui „mokytis ir mokytis“, yra mažų mažiausiai nekolegiška, neetiška ir neteisinga, galų gale. Visiems reikia mokytis, visą gyvenimą. Jums taip pat.

    • mdxacuk

     Seniai galvoju, kad p. Račas turėtų skirti daugiau dėmesio naujų ir beveik nežinomų produktų reklamai. Pavyzdžiui, kvyrų. Nežinau kaip kitiems, bet man tai tikra naujiena. Vien dėl galimybės užsilopyti išsilavinimo ir tolerancijos spragas verta lankytis p. Račo tinklapy. Ačiū ir p. Peleckiui kaip mokslo populiarintojui.

  • laila

   Komentaras pašalintas A.R.

 • Slyvanosis

  Jaunųjų ir apyjaunių plunksnos sesių ir brolių egocentriški šukaliojimai skaudina rašančiųjų gildijos grandą A.R.
  Iš tiesų, jaunieji kolegos, apie jūsų visų kietumą ar minkštumą, genialumą ar grafomaniškumą sprendžia jūsų opusų skaitytojai, dažnas kurių nesišvaisto pagyrom beigi nesiplūsta. Nespjaudikite ant skaitytojų anei ant kolegų.
  „Skaitomiausią“ spausdintą žodį galima paskleisti ant „Gritės“ ritinėlių: pardavimai masiški, skaitytojai neužmiega, metama aliuzija į Aleksandrijos bibliotekos pergamentų ritinius.
  Pabandykit…

 • wr

  Tamsta, 7x, nesuprantate esmės: pirmiausia, čia kalbama apie knygų recenzijų ir apžvalgų tinklalapį. Tai, kad jame pastebėjote tik naują tinklalapio knygą, ką gi, smagu. S. Hawkingas rašo gerai, jis yra mokslininkas fizikas (ir ne tik), ši knyga kiek kitokia. Joje – įvairiausios hipotezės, teorijos, moksliniai duomenys, statistika (be mistikos), mistika (be statistikos) ir dar daug kas. Iliustracijas paminėjau, nes panašu, kad tik pagal jas vertinate knygas – viršelis pasirodė „netinkamas“, vadinasi – ir 300 puslapių knygos šlamštas? Na, nebūkite toks paviršutiniškas, pone 7x, pirmiausia perskaitykite, jau antrąsyk siūlau. Va kai perskaitysite, galite kviesti knygos autorių į dvikovą, manau, jis neprieštaraus.

  • 7x

   Aš nemiręs grabe apsiversčiau, jei kas nors pripažintų, jog jo knyga yra pseudomokslinė. Nagi žinoma, kad NE. Šioje knygoje (kaip, beje, ir kiekvienoje kitoje) aptariamos įvairiausios hipotezės, teorijos ir moksliniai duomenys! Žinoma, moksliškai ar nemoksliškai tatai daroma teks išsiaiškinti patiems. Tai kad nieko konkrečiau nesugebėjot išspausti nėra jūsų naudai.
   Ir vis tik susilaikau nuo kritiškesnių komentarų, nes išties – knygos neskaičiau ir galiu klysti. Tačiau savo forma tai ezoterinė literatūra, kuri pritrauks ezoteriką mėgstančią publiką ir prie mokslo populiarinimo neprisidės, nes retas mokslo mylėtojas drįs pagalvoti, kad toje knygoje galėtų rasti ką nors naudingo.

  • Ir neskaitęs galiu drąsiai sakyti, jog ten popsiniai paistalai. Praeis kiek laiko ir atsiras kita lygiai tokia pati knyga, tik skaičiai ir įvykiai bus kiti :)

 • wr

  Ne, pone 7x, čia ne ezoterinė knyga, ne pseudomokslinė ir ne dar kokia nors negera. Ji – mokslo populiarinimo. Knygos autorius Jums neįsipareigoja „išspausti“ ko nors „konkrečiau“, – tam juk yra pati knyga. Trečią kartą kartoju – imkit ir skaitykit. Sėkmės.

 • mdxacuk

  Nežinau, kodėl p. Račui pasirodė, kad ten skelbiamos knygų recenzijos. Norėčiau pamatyt bent vieną. Ten viso labo reklaminės anotacijos. Prieš pirkdamas gal ir perskaityčiau, bet reikia būti krašturinai naiviam, kad bandytum iš jų ką nors spręst apie turinio kokybę.

  • wr

   Nieko sau reklaminės anotacijos. O tamsta paskaitykit, pvz., apie „Nuogą kąsnį“ ir daugybę kitų recenzijų, kur sudirbamas vertimas arba pati knyga, ir pamatysit, kad tik pirmas įspūdis, jog čia skirta reklamuoti.

 • Rytis I

  Elektroninė knyga gerai… Nesigirsiu, – nes neturiu kuom, šiaip kartais nutrūkęs nuo darbų ir nežinodamas kuom užsiimti pavarvinu seilę, nors taip iki šiol sau neatsakiau į nemandagų klausimą – ar man jo reikia. Vienas iš pranašumų, beje turbūt nelabai čia akcentuotas – kad jame saugosi vos ne visą biblioteką „viename“. O gal ir ne viena. Klausimas – man reikia tą biblioteką su savimi tampyti? Moraline prasme. Aišku, paieška per turinį, geras skaitomumas (apšviečiamas – ne šviečiantis ekranas), ekologija… Yra ir dar vienas – ne kiekvieną storą knygą pirksi rizikuodamas ją nedasisiperskaitydamas, o paskiau vis dar bandant kaip nors sutrombuot jau perkreiptoje lentynoje, gali net stipriai pavargti, – šioje situacijoje elektroninė versija turbūt išeitis. Jei tokia būtų. Kaip ir su čia aukščiau minėtais konkrečiais autoriais. Šiaip jau, manau, kad mylimos ir geros knygos liks popieriniu atvaizdu ir bus perkamos dar labai ilgai, – kaip vienetinis begarsis kinas, – o visa kita… Tegul būna kažkurioj direktorijoj, kažkokiu pavidalu, „o gal kada dar prireiks“.
  …Tiesa sakant nieko konkretaus nepasakiau, pasamprotavimai apie nieką – turbūt jau laikas (arklio amžius) perskaityti dar vieną puslapėlį ir :I

  • nerijus

   Ryti I

   Įsivaizduok, kaip nukentės LR pramonė, kuri negaus iš baldininkų ir iš pirkėjo mokesčių biudžetan :)
   Bet manau, kad ji bus tokia pat „antro būtinumo“ prekė, kaip ir kompiuteris namie :)
   Ypač patogu moksleiviams, kuriems nebereikės tampyti didžiulių kuprinių, taip sumažės vaikų stuburo iškrypimų :)
   Bet vėlgi, nukentės biudžetas…

   p.s. nauja mada- rūbų spintas pakeičia „uošvėnių“ kambariukai :)
   Tai ne tik iš taupumo, bet ir iš patogumo.

 • Pingback: Ketvirtadienis – susitikimų ir konferencijų diena | PDFONTOUR tinklaraštis()

 • Mielai sugriaučiau jūsų įsivaizdavimą, kad su e.knyga negalima užmigti:)
  Galime paskolinti skaityklę testavimui. Pabandykite :)

 • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

  Aš šitam įraše įžvelgiu Račo baimę prisijungti prie feisbuko, o „blogą“ perkelti į BNS.lt :)

  • Karoli, pavydžiu jums sugebėjimo taip giliai žvelgti…

 • Na, turiu aš skaityklę. Labai norėjau dėl straipsnių, gal ir dėl knygų, nes kompiuterį ne visur patogu naudoti, juolab, kad ne skaitymui jis skirtas. Na, dar metai nepraėjo, bet jau nebeįsivaizduoju savęs be šio daikto. Guli lovoj, nereikia laikyti sunkiai, nereikia puslapių prlaikyti, akys žiūri kaip į knygą (na, čia galioja normaliom skaityklėm su ink, o ne kokiems tai aipadams, ten ne knygoms skirta). Tai va. Nepasidalinam namie, nes vyras pradėjo skaityti knygas :) Popierinės knygos buvo ir bus, čia kaip juodai balta ir spalvota fotografija – žiūrint kur ir kaip. Aš kaip mokslo žmogus, kuriam nuolat reikia daug skaityti, derinu šiuos du būdus. Kelionėse – tik el. knyga. Bibliotekoje rašant darbus, tik popierinė. Nebijoki tų technologijų, o tai po to juoksis jaunoji karta, kad mes kaip tos bobutės šiandien, kur bijo bankomatų :) Viskas ten gerai, patogu ir kas svarbiausia – turinys nekinta ;)