LTV „Versijos“ – neblogai, bet tobulėti dar yra erdvės

Vis niekaip neatrasdavau laiko pažiūrėti naujosios LTV laidos „Versijos“. Vakar pagaliau tokia proga pasitaikė – iš vidaus:)

Pirmas įspūdis visai nieko.

Žinoma, galiu būti subjektyvus, nes savęs iš šalies nemačiau (kai kas sakė, kad buvau per daug aktyvus ir atrodžiau „nesolidžiai“ – ką padarysi, esu cholerikas). Be to, mūsų flangas laimėjo!!!:)

Bet nepaisant gana neblogo pirmo įspūdžio tobulėti dar yra kur. 

Pirmiausia, reikia rimčiau galvoti apie dalyvių parinkimą. Štai, pavyzdžiui vakarykštės temos svarstyme būtinai turėjo būti politikas, nes kariškiai negali kalbėti apie sprendimo motyvus, jų kritikuoti, ar jais abejoti. Jiems pasakė, jie vykdo ir tiek. Taip ir turi būti.

O štai į visus klausimus apie pilietiškumą, diskusijas su visuomnene, Konstituciją ir įstatymus turėtų atsakinėti politikas. Suprantu, kad rinkimai, aguitacija uždrausta, tačiau jei A.Paulauskas gali per „Žinių radiją“ 3 minutes kalbėti apie naujus biologinius valymo įrenginius, tai ir koks J.Olekas galėtų ateiti paaiškinti, kodėl per pusmetį kardinaliai pasikeitė Vyriausybės pozicija ir kodėl sprendimas buvo toks staigus ir iš esmės be diskusijų. Arba koks nors premjero ar prezidento patarėjas.

Antras priekaištas – laidos vedėjų pasirengimas. Manyčiau, kad gerai būtų, jei laidos vedėjai kiek giliau pasidomėtų problematika ir patys paprovokuotų ir pateiktų faktinių klausimų, tieisogiai susijusių su tema. Ir nedarytų klaidų, kurių vakar buvo.

Taip, galima pasikliauti svečiais (vakar kaip tik buvo tas atvejis), tačiau kartais galima ir nusvilti.

Pagaliau trečias ir man labiausiai užkliuvęs dalykas: Vidai, kalbi aiškiai per daug. Taip Tu gali, Tu moki, turi gerą jumoro jausmą ir gali gražiai šaržuoti (Račas su „Stingeriu“ prieš rusų tankus…). Tačiau laidos šeimininko pagrindinis uždavinys – provokuoti ir skatinti diskusiją, o ne pačiam joje dalyvauti.

Klausimai buvo per ilgi, kai kurios įžangos – taip pat. Aš, žinoma, irgi ne saldainiukas, tačiau laidos vedėjas turėtų nepasiduoti provokacijoms…

Rūta bent jau vakar labiau atitiko žanrą. Įsiterpdavo rečiau, tačiau pakankamai akcentuotai ir nenukreipdavo dėmesio į save.

Gal dar tiesiog reikia laiko….

O šiaip tai vakar kilo dar viena mintis. Kodėl žiūrovų skambučiai kainuoja 2 litus? Juk tai visuomeninė televizija, mes visi už ją jau susimokėję. Galėtų leisti balsuoti nemokamai arba gerokai pigiau. Būtų reprezentatyviau ir kitaip nei komercinėse.

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...