V.Landsbergis – Leo LT remiamas kandidatas?

Žiūriu laidą „Versijos“ per LTV.

Visas politikos žiedas susirinkęs: R.Juknevičienė, G.Steponavičius,  V.Bogušis, G.Kirkilas, L.Graužinienė,  V.Mazūronis…

Bet šį kartą – ne apie juos.

Apie klausimą, kuris ekrano pčioje: „D.Grybauskaitė – A.Brazausko remiama kandidatė“.

V.Rachlevčius sako, tokia versija sklando visuomenėje.

O aš girdėjau kitą versiją: Vytautas Landsbergis yra Leo LT ir „Dujotekanos“ remiamamas kandidatas.

Tie, kas tą versiją skleidžia, remiasi R.Lopatos, kartu su A.Bubmblausku viešai parašyta fraze:

Jei Lietuva bus su V.Landsbergiu, mes būsime tikri […]  kad strateginiai energetiniai projektai nevirs tuščiu parlamentarizmo Lietuvoje stiprybės įrodymu ar žaliava ministerijų „kalviams“ juos iškeisti į Rytų žaliavas.

Jie prisimena, kad R.Lopata buvo tas asmuo, kuris kartu su R.Stoniu, G.Kirkilą premjeru skyrė ir visada mūru už Leo LT stojo…

Tai tokios dvi versijos. Lygiavertės, mano požiūriu.

O gal dar kas nors daugiau žino?

P.S. Ir negaliu susilaikyti- lenkiuosi R.Juknevičienei – už drąsą viešai pasakyti, ką galvoja jau laidos pradžioje.

Žodis „apgailėtina“ labai tiko…

(13 balsų, vidurkis: 3,69 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Kame ir kur sklando, kad Grybauskaitė AMB „stumiama“ kandidatė? Ir Kas ta visuomenė?
  Ar tai nėra tik viešųjų ryšių akcija?
  Aš, asmeniškai, pirmą kartą girdžiu šį variantą.

  • Xerksas

   Čia Virgutis Savukynas per LTV tokią versiją pamėtėjo prieš pora savaičių, įkandin pasijungė „LRytas“ & Co

 • Kilgoras Trautas

  Tąso mane nuo to Rachlevičiaus…

 • mes

  irgi manome, kad visa laida apgailetina. Bet sugalvok man, pateikti dvi versijas, kurioms negali net papriestarauti. Kazin, ar LRT taryba atkreips demesi i sia laida?

  Kitas klausimas, ar si isterija reiskia, kad Rachlevicius stumia Kirkila i Prezidentus?

 • nerijus

  2K projektas toliau tęsimas.
  Grybauskiatė, kaippretendentė, per pirmą turą surenka 35 proc. balsų, AMB- 30 proc., VėVėVė- 20 proc.
  Antras turas. AMB- 45, Grybauskaitė- 65, nes ją remia VėVėVė ir daugelis kitų partijų.
  Jei, pagal šią sąmokslo teoriją, vikas taip irklostytūsi, tai reikštų, kad Grybauskaitė ne tik AMB stumiama kandidatė…Tai, tik taktiniai manevrai.

 • austras

  Jus operatyvus, Arturai. Mane tai Juknevicienes pozicija labai nustebino. Kirkilas – „kairiuju dalyvavimo valdzioje labai reikia“. Klausimas – kur kairieji? Ir dar karta -kodel Grybauskaite geriausia?

 • paprasta piliete

  Jau ne pirmą kartą graudu stebint Rachlevičiaus pastangas nepamesti laidos siūlo… o Juknevičienės pozicija lyg ir nuspėjama :) Ir tas blefavimas – „ne tik AMB žino“:)(o gal ne blefavimas?) Na kaip galima rimčiau kalbėt tokioj skystoj ir nerimtoj laidoj:) Vos ne kakadu:) Ypač po Rachlevičiaus ir Graužinienės „argumentų“.

 • Šia tema jau esu pasisakęs, galiu pakartoti:
  „Visų pirma iškelkime klausimą – koks yra R.Lopatos idėjų sklaidos gylis ir įtaka TS rinkėjams? Nulinis ir net su minuso ženklu“.

  Šiaip įdomu stebėti kaip nevykusiai rangosi polittechnologai.
  Keistai į Lopatos dūdą pučia Bogušis vis kalbėdamas apie vieningą dešinės kandidatą V.Landsbergį.

  • Valentinas

   Fredi, atskleisk kas pas mus yra polittechnologai. Vienintelis, kuris apie tai viešai šneka ir netgi giriasi, tai Paleckio Butkevičius. Kas dar yra pas mus tokie proto bokštai, kad galėtų sukonstruoti ir įgyvendinti metus ir ilgiau trunkantį politinį žaidimą?
   Lopata?
   Januška?
   Zuokas?
   ?

   • Valentinai,
    užmiršk mūsų kontekste tą žodį „polit-technologai“ :) Galima panašiai kalbėti apie Karlą Rove (iki tam tikro istorinio momento), galima apie Davida Axelrodą (kol Obama jo triūso nenuskandino), o visa kita… Čia Rusijoje išrastas terminas veikejų, šnekančių, anot Ilfo su Petrovu „chiromantu ir arkliamainių“ žargonu honorarams ir kąsneliams nuo dvarponio stalo pateisinti :)
    Tikrieji polit-technologai bando grįsti savo siūlymais terabaitais socialinių apklausų ir jų pagrindų išvestomis tiesėmis, ir tai susimauna. O čia… Būrimai iš kakavos tirščių. Geriausiu atveju :)

    • romas

     O man atrodo, kad skaičiavimai vyksta. Juk jei dalyvauja arba nedalyvauja vienas ar kitas, skiriasi kiek ateis į rinkimus. Nuo to automatiškai procentai, turai, galėjimai agituoti ir pan. Yra aišku tik, kad norisi prastumti Grybauskaitę. Tačiau jos laukia gera purvo dozė, todėl viskas turi vykti trumpai. Taip pat reikia kito kaulo, kurį būtų galima kramtyti truputį atitraukiant dėmesį nuo Grybauskaitės. Manau, kad vyksta ir politinis turgus. Jame deramasi kaip bus jeigu bus. Nuo to taip pat priklauso ir purvo kiekiai ir kandidatų skaičius. Grybauskaitės be išlygų nori dalis konservatorių ir liberalų sąjūdis. Kitiems (ir Brazauskui) ji tinka tik tinkamai susitarus. Kodėl? Todėl, kas socdemai buvo valdžioj ką tik. Liko neišspręsta visokių teisinių problemų, kai kurios šiek tiek kvepia korupcija. Grybauskaitė yra energinga ir reikli. Kiek giliai ji kabins ir kiek mėgins įtakoti teisinės sistemos darbingumą?

    • Valentinas

     Aidai,
     Man irgi labai nelabai įtikinamai atrodo idėja, kad pas mus egzistuoja aukšto lygio politiniai technologai kaip tai surpantama Rusijoje arba Vakaruose. Geriausiu atveju manau vyksta taip kaip aprašė romas „prastumkime Grybauskaitę ir numeskime kokį kaulą, kad nuo jos atitraukti dėmesį.“ Štai ir visa šachmatų kombinacija.
     Kai kurie eina dar paprasčiau – padaro tyrimus ir su viešųjų ryšių ir reklamos agentūros pagalba sugavoja sau pozicionavimą pvz: „Priverčiame valdžią dirbti“ arba „Kartu mes derėsimės kiečiau“. Tikrai džiaugiuosi už tuos reklamščikus, nes jie savo darbą atliko, pinigus tikiuosi gavo, o, kad rezultatas nevykęs – ne jų kaltė :) Produktas buvo blogas.

     Esu girdėjęs, kad privačiame versle realizuojamos sudėtingos schemos. Pavyzdžiui jeigu farmacinės kompanijos nori prastumti joms reikalingą įstatymą, tai atitinkami žmonės viską taip suorganizuoja, kad koks nors seimo narys, kuris pats net nežino kas užsakovas, inicijuoja įstatymą arba pataisą ir aktyviai kovoja dėl jos įsitikinęs savo teisumu ir misija.

 • Regis

  Tapšnojimas pereina į aukštesnį lygį. Nuo šiol kalbėsime – socialdemokratų visuomeninė televizija arba konservatorių valstybės saugumas. Tai čia apie drąsą.

  Nežinau, kaip jums bet man asmeniškai jau pikta darosi nuo to žaidimo su Grybauskaitės kandidatavimu. Šiandien Steponavičius garsiai pasakė ką buvo galima nujausti – visiems kam reikia jau senai žinomas Grybauskaitės sprendimas, o jūs paprasti piliečiai laukit kol jums viskas bus suvirškinta ir paduota ant lėkštutės. Štai taip. Mes visi norim pilietinės visuomenės, kuri spręstų savo galva.. Pikta.

  Laidos apklausos klausimo apskritai nesupratau. Kažkokia nesąmonė. Grybauskaitę remia ne tik Mykolas. Prie ko čia tai.

  Žodžiu kai ką galima nuspėt jau dabar. Akivaizdu partijos tautą ir vėl durnina. Žaidžiami partiniai žaidimai ir bus bandoma ĮPIRŠTI savo nuomonę. Normalios diskusijos ir pasirinkimo matyt tikėtis sunku ir naivu. Įtariu, visa diskusija susives į tai, kad Grybauskaitė yra gerai, visa kita blogai. Spėkit kaip į tai sureguos žmonės. Blogiausia, kad Dalia gal iš tikrųjų yra geriausia kandidatūra bet su tokiais žaidimais jai pačiai kišama meškos paslauga..

 • be vardo

  Šiaip jau Rachlevičuis tika tik į – miltus (net Valinskas ne visai seniai jam tą vietą sugebėjo nurodyti). O Lopeta su Bumbeliausku…, na ką jau čia bekalbėt: žmonės iš mokslų, tiksliau, neva mokslų daro politiką. Tatai galima pavadinti „moksline prostitu/konstitu/… cija“

 • oi, Valentinai, „Lietuvos žiniose“ buvo nupaišytas voratinklis, visa shema su rodyklėlė, čiuptuvais ir t.t.. Reikėtų Valdo Vasiliausko paklausti, jis galėtų išsamiau papasakoti, aš tik mėgėjas. Bendrinis, sąlyginis pokiliminės politikos darymo laboratorijos pavadinimas yra Leo.

 • Orka

  na aš žinau tik tiek, kad Grybauskaitei yra paruošta riebi dozė kompromato. Tik neaišku, kas jį išmes ir ar išmes.

  • Aras

   Iš kur jau taip žinai apie „kompromatus“? Nei kiek nesistebėčiau, kad geriausia Brazausko draugė, jo dešinioji ranka, siaučiant privatizavimo vajui nebūtų prikišusi savo dailių nagučių prie pelningų nešvarių reikalų. Gal būt tie, kurie apie ją daug žino ir stumia ponią į prezidentes, nes po to kompromituodami galės laikyti ant trumpo pavadžio. Gal ji ir pati nesiveržia kandidatuoti, kad žurnalistai pernelyg nesikapstytų nešvariuose baltiniuose.

   • Orka

    Vasario 16 stovėjau šalia „įtakingų“ politikų ir netyčia nugirdau jų pokalbį. :)

 • Faktas

  As paremciau Grybauskaite ir rinkciau parasus nes zinau kad Dalia turi dar senu saskaitu su MAXIMA ir tai proga pasakyti kas nugali TIESA ar MELAS !

  • Aras

   Kerštausi „Maksimai“ padėdamas Grybauskaitei? Kerštaudami padėjom Valinskui, po tokių rezultatų noras pakartoti nepraėjo?

   • Faktas

    As manau kad lietuviai pasirinkdami Valinsko hebra rinkosi is didesniu blogybiu mazesne kuri ir padejo pakeisti svarstykles ne KOMUNISTU naudai. Tikiuos Valinskas teses esmini savo pazada ir sumazins Seimo nariu daugiau is jo as nesitikiu bet noretusi… !!! Stoma daryk tvarka ir laikas kazkada ateina buti nemazam !!!

    Is mazyciu gal net atrodytu populistiniu darbu atsiranda saltiniai is ju upes po to juros kuriu jau nebeuztevenksi ! „Amerikos viesbutis paskutine filmo minute“

    • Rimantas

     Ką čia šneki, va Račas turėjo mintį, kad TPP yra komunistų produktas. Tik kažkur pametė paskui :(

 • Nesakysiu

  Ar is vis LRT taryba atkreipia demesi tokias laidas?
  Ar si laida reiskia, kad politikos darymo specialistas yra Rachlevicius?

  Manau, kad nei vieno is tokiu laidos dalyviu pasisakymo – jokios naudos TV ziurovui! Tegyvuoja REKLAMA ir REKLAMINES pauzes!

 • Kaip kad valstybės valdymo institucijose yra gerai ir blogai
  dirbančių, taip ir LTV televizijoje (išlaikomoje iš mokesčių mokėtojų
  pinigų) yra įvairių darbuotojų. Yra tikrai gerų laidų, tačiau laida
  „Versijos“ į tą sąrašą nepatenka. Jeigu teisingai suprantu- laidos
  koncepcija yra aptarti įvairias visuomenėje aktualias versijas,
  savotiškai- sąmokslo teorijas. Tad pagal koncepciją laida savo turiniu
  turėtų būti panaši į A.Klivečkos „Sąmokslo teoriją“, tačiau mano
  numone, jai gerokai nusileidžia, nes yra per „skysta“. Štai A.Klivečka
  sugeba aiškiai suformuluoti klausimus ir kad ir kokia būtų laidos
  tema- vystosi diskusija. Laidoje „Versijos“ dažnai pašnekovai
  stengiasi savo iniciatyva grąžinti diskusiją po V.Rachlevičiaus
  klausimų, nes šie klausimai labiau panašūs į padrikus teiginius. Kaip
  pavyzdį galiu pateikti paskutinę laidą, kurioje vedėjas paklausė
  TS-LKD atstovės R.Juknevičienės kodėl konservatoriai priešinasi
  D.Grybauskaitės kandidatūrai (nes anot vedėjo, partijos susitikime
  kažkas užsiminė, kad D.Grybauskaitė netinkama kandidatė
  konservatoriams). R.Juknevičienė kiek suglumo, ir atsakė, kad
  konservatoriai nėra prieš D.Grybauskaitę. Šios situacijos
  absurdiškumas yra tame, kad dar anksčiau konservatorius A.Kubilius yra
  ne kartą pasakęs, kad remtų D.Grybauskaitės kandidatūrą, o štai dabar
  V.Rachlevičius ima ir klausia konservatorių kodėl D.Grybauskaitė jiems
  netinka. Ir tai tik vienas iš daugelio nelogiškų klausimų. Dar vienas
  pavyzdys balsavimas irgi paskutinėje laidoje, balsavimo variantai du:
  pirmasis- „partijos pristigo naujų lyderių“;
  antrasis- „D.Grybauskaitė A.Brazausko remiama kandidatė“.
  Kur čia logika??? Čia tas pats kas pvz.: per laidą apie sportą „3
  milijonai“ būtų šnekama apie krepšinį ir būtų siūloma balsuoti dviem
  variantais: pirmasis- Žalgiris neišbris iš krizės; antrasis- Lietuvos
  krepšinis ne pačioj geriausioj padėty. Tai logikos būtų lygiai tiek
  pat kaip ir paskutiniame „Versijos“ laidos balsavime. Kitaip sakant-
  nulis logikos.
  V.Rachlevičius yra „Versus“ redaktorius, ilgą patirtį turintis
  žurnalistas, bet gal tiesioginis eteris ir laidos vedėjo darbas yra
  per sudėtingas uždavinys?

 • albinas

  Ir Grybauskaitės ir Lanzbergio atveju yra skeidžiami gandai. Kažkas „netyčia“ prasitaria, kažkas „netyčia“ itraukia į radio ar TV diskusija, ir gandas jau sukurtas. Kam tas naudinga, nesunku nuspėti. Ir čia tik pradžia. Nesunku isivaizduoti, kas bus kai minėti asmenys oficialiai paskelbs kandidatuojantis į prezidentus. Tada pasipils kruša išgalvotu kompromatų iš visų kampų.
  Mano manimu, totėl ir bandoma kiek imanoma ilgiau neskelbti savo apsisprendimo.

 • :)

  Artūrai,
  Kirkilas Jums dvigubinasi :)
  […]Visas politikos žiedas susirinkęs: R.Juknevičienė, G.Steponavičius, V.Bogušis, G.Kirkilas, L.Graužinienė, G.Kirkilas, V.Mazūronis…[…]

 • Asaras

  Labai keista, kad laidoje pateikiamas klausimas apie Grybauskaitę, o pačios Grybauskaitės laidoje net nebuvo. Laida visiškas šlamštas. Šiuo atveju net nesvarbu kas kokius kandidatus remia ir kaip.

 • LL

  dar nemačiau nė vienos geros Rachlevičiaus laidos… visada nulis logikos ir situacijos valdymo… beviltiškas žmogus ne savo kaliošuose

 • Giedrius

  Regis, D. Grybauskaitė tipinė eurobiurokratė…ir nieko daugiau.
  Galvojau, jog kažkas pasikeis ES, kai slenkstį peržengė Dalia…Išvilks dienos švieson visus finansinius parazitus. Deja, deja. Viskas liko minkšta ir patogu…

 • O man kažkodėl atrodo, kad Kubilas remia D.Grybauskaitę

 • Justinas

  Manau, kad versija jog Landsbergis yra remiamas LEO LT yra visiskas absurdas, Landsbergis niekada nesusidetu su LEO LT

 • Slyvanosis

  Nu i kas? Šiądie vyr. klauns pareiške, ka partijai paprašius, jisai sutink būt prezydentu… I paksistu terpeliacja jam pati geriausia reklama: nenueis nuo viršelių i anonsų šviesioji jojo galvike… Nu i kas, ka pinokis, ale veizėk – kokis!
  A Vycka su Dalka i Algiuku tokia advertaizinga gal tik pasvajot…

 • Milda

  o kaip, jums toks,siuzetas:)AMB-prezidentas,Grybauskaite-premjere:), apie kubiliu ir Valinska, kol kas neaisku :( Kazkodel niekaip is galvos neiseina, Kubiliaus veido israiska susitikime su Grybauskaite.Man, patinka Grybauskaite, bet kazkas ne taip…

 • Simas

  Siaip niekada negalvojau ir niekur nemaciau tokiu versiju, kad Grybauskaite stumia Brazauskas… As kaip tik maciau atvirkscia situacija – ja labai stumia konservatoriu galvos ir ju elektoratas… Be to, siandien perskaiciau, kad Valinskas pareiske, kad atmes prezidento veto del ministeriju pertvarkos… Labai savalaikis reiskinys, nes tai parodys naiviems lietuviams, kad prezidentas neturi jokiu realiu galiu lietuvos vidiniame gyvenime… Tik ar tai suvoks lietuviai-rinkejai?

 • Giedrius

  Prezidentas turi labai daug galių! Regis, Junoko pavyzdys įrodė?:-)
  Kažkas prezidentūroje kalbėjo, jog „sudrebins teisėjų klaną“…:-)

 • dimes

  Grybauskaitė geriau tegul būna ministre, bet ne Prezidente. Reiklus ji žmogus, bet ją tikrai gali laikyti ant pavadėlio kažkas.

 • G.P.

  INFORMACIJA APIE GRYBAUSKAITĖS BIOGRAFIJĄ, KURIĄ PASKELBĖ p. DALIUS STANCIKAS (skiriama p.Račui):

  Deja, taip jau susiklostė, mieli kolegos, kad D. Grybauskaitė yra bene mįslingiausia asmenybė iš visos galimos pretendentų komandos, todėl man keistoka, kad jums bent iš profesinio smalsumo nerūpi, kaip tik baigusiai mokyklą devyniolikmetei Daliai pavyko tapti LTSR Valstybinės filharmonijos kadrų skyriaus inspektore? Kai kadrų skyriuose tuomet dirbdavo tik itin lojalūs okupacinei santvarkai ar atitinkamų struktūrų pateptieji. Ypač aplinkoje, susijusioje su menininkais, nesušukuojama inteligentija, mokančia kalbėti, net dainuoti ir groti ezopo stiliumi. Kas paskatino tokią gabią merginą išvažiuoti į Leningradą ir septynerius metus dirbti kailių gamykloje su labai įdomiu pavadinimu „Rot – Front“? Kas ten buvo dirbama ir ar tik dirbama, nes grįžus į Lietuvą ji iškart tapo Lietuvos mokslo olimpo – Mokslų akademijos atsakingąja sekretore, įstojo į aukštąją partinę mokyklą? Ar teisingai suprantu D. Grybauskaitės skelbiamus biografijos faktus – kad ji dėstė aukštojoje partinėje mokykloje politinę ekonomiją – vieną atraminių komunizmo doktrinų net Sąjūdžio laikais, iki 1990 metų – tol, kol neuždarė šios, vienos baisiausių diktatūrų, mokyklos? Kieno iniciatyva žmogus su tokia biografija įsitvirtino net keliose nepriklausomos Lietuvos vyriausybėse, o vėliau, LDDP valdymo laikais, padarė svaiginamą karjerą – tapo nepaprastąja pasiuntine ir įgaliota ministre – iš pradžių misijoje prie Europos Sąjungos, o vėliau JAV ambasadoje?

  Kas yra D. Grybauskaitės tėvai, giminės, artimieji, jei ji galėjo taip kilti karjeros laiptais sovietmečiu? Ar toks žmogus gali būti „nesisteminis“? Pagaliau, kokia jos nuostata šeimos politikos klausimais – beje, kertiniu TS-LKD programos klausimu, nes, pasak A. Kubiliaus, jei neišspręsime Tautos gimstamumo klausimo, daugelis mūsų pastangų bus bergždžios.

  Galiu tikrai suprasti, kodėl visa tai nedomina A. Brazausko, kuris ir okupacijos metais ir šiandien skrupulingai nuoseklus kartodamas savo gyvenimo credo: svarbiausia – kad pasiturimai gyventume.

  Bet kodėl tokie klausimai nedomina politinių kalinių, konservatorių, krikščionių demokratų, tautininkų partijos vado ir jo pavaduotojos, kurie laiduoja ir ragina balsuoti už D. Grybauskaitę, nepavyksta niekaip suprasti. Gal jie žino daugiau, žino visus atsakymus? Žino, nesako ir prašo bendrapartiečių pasikliauti aklai? Bet ar nenutiks taip, kaip nutiko ne sykį A. Kubiliui ir R. Juknevičienei, kai vadovavosi taktika: mano priešo priešas (šiuo atveju būtų „valstybininkų“ priešas) yra mano sąjungininkas? O juk tokia logika vadovaujantis, nekreipiant dėmesio į perspėjimus, „paksiados“ laikais buvo remiami KGB rezervistai Arvydas Pocius ir Antanas Valionis (R. Pakso priešai), vėliau G. Kirkilo Vyriausybė („darbiečių“ ir A. Brazausko priešas) ir į valstybės bankrotą vedantis jo 2008 metų biudžetas?

  Sukinėjantis tarp šių netikėtų politinių akivarų eilinį kartą supranti, kad visos išmintys jau seniai atrastos iki mūsų. Belieka tik nuo jų nupurtyti laiko dulkes. Tada ir paaiškėja, kad svarbiausia ne nugalėti „valstybininkus“, bet netapti tokiais pat – nusprendžiančiais už kitus, Lietuvos piliečius: kas yra geriausias kandidatas ir ko reikia valstybei.

  Spėju, kad panašus mąstymas ir pagimdė vadinamuosius „valstybininkus“.

  Bernardinai.lt

  • Mielas, G.P., jau skaičiau – nieko naujo. Na, gal tik tai, kad labai jau detalu… Bet ne pirmas kartas. Įdomu, tik, kur kolega šią informaciją rado: pusnyje ar po čiužiniu traukinyje.

  • Valentinas

   Mielas Orka,
   Gal čia ir yra tas kompromatas apie Grybauskaitę, apie kurį jūs pasakojote nugirdęs per vasario 16 d. minėjimą?

 • Pingback: ELGETŲ GIESMĖS | uagadugu()