LRT Taryba nusprendė taupyti mažiau

LRT Taryboje antradienį svarstomų klausimų buvo nedaug.

Darbo grupė supažindino su LRT valstybinės strategijos rengimo darbų planais būsimam mėnesiui, vėliau buvo padiskutuota dėl LRT tarybos pareiškimo, kuriuo norima dar kartą atkreipti dėmesį į LRT finansavimo problemas.

Pareiškimui po kai kurių pataisymų buvo pritarta bendru sutarimu, o pagrindinė jo mintis yra ta, kad finansavimas LRT, priešingai nei daugumai kitų valstybės finansuojamų institucijų, šiemet buvo sumažintas ne iki 2006, bet iki 1999 metų lygio. Todėl būtų logiška ir teisinga, kad LRT nebūtų diskriminuojama ir jai būtų skirtas 2006 metų lygio finansavimas, tai yra, 42 vietoj šiemet skirtų 36,8 mln. litų (čia jau įskaičiuojant papildomus 1,8 mln. litų skirtų vasarą iš Privatizavimo fondo „LTV World“ transliacijų finansavimui).

LRT Taryba antradienį taip pat patvirtino LTV2 programos tinklelį. Jame – iš esmės tik dvi originalios pozicijos: koncertai ir filharmonijos bei teminiai vakarai. Visa kita – anksčiau jau rodytų arba LTV transliuotų laidų kartojimai. Iš dalies suprantama – pinigų nėra, tad nėra ir originalios produkcijos.

Kita vertus, galvojant apie ateitį, vėl kyla klausimas, kurį berods jau kėliau: ar LTV2 su tokia programa iš viso reikalinga? Negali juk metai iš metų kartoti ir kartoti tą patį.

Uždarame posėdyje Taryba taip pat svarstė administracijos pasiūlymą pratęsti šių metų kovą priimto sprendimo dėl transliacijų trukmės ir būdo apribojimo dalinio sustabdymo. Jo esmė – ir toliau transliuoti LTV programą antžeminiu analoginiu būdu darbo dienomis visą dieną, o ne 9-10 valandų per parą, kaip buvo numatyta kovo mėnesį.

Kadangi ši posėdžio dalis buvo uždara, LRT administracijos pateiktų skaičių pateikti negaliu, tačiau pagrindinis LRT generalinio direktoriaus A.Siaurusevičiaus argumentas buvo tas, kad dieną LTV programą transliuojant skaitmeniniu būdu, gerokai sumažėja bendra auditorija (share), o tai, savo ruožtu, gali turėti neigiamos įtakos reklamos pajamoms. Konkretūs skaičiavimai apie galimą reklamos pajamų sumažėjimą pateikta nebuvo, teko pasitikėti generalinio direktoriaus žodžiu.

Daugumai tarybos narių tokio argumento visiškai pakako ir sprendimas buvo priimtas didele balsų dauguma. Kovo mėnesio sprendimas dėl LTV transliavimo analoginiu būdu trukmės trumpinimo sustabdytas neribotam laikui. Drįsčiau spėti – iki 2012 metų, kai viskas pereis į skaitmeną.

Balsavau prieš, nes, mano supratimu, LRT, turint omenyje praėjusių metų finansinius rezultatus, turimas skolas ir paskolas bei planuojamą šių metų rezultatą, vis dar reikia taupyti. Taupyti ne tik tam, kad planuojami nuostoliai būtų mažesni, bet ir siekiant padengti anksčiau sukauptus nuostolius bei susikaupusias skolas.

Be to, turiu rimtų abejonių, ar dieną per LTV transliuojama reklama padengia išlaidas, kurios yra sumokamos LRTC už analoginę transliaciją.

Gali būti, kad tos abejonės yra nepagrįstos ir kad reklama į LTV eterį dienomis plūsta kaip mana iš dangaus.

Tikiuosi, jog tai atsispindės 2010 metų LRT finansiniuose rezultatuose.

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • Juozas

  Labiausiai taupymas jaučiasi , kai važiuojant kur nors vakare automobiliu nebelieka galimybės per radiją paklausyti vienos iš geriausių (asmeninė nuomonė) radijo stočių Opus 3 , nes kaip supratau kad dėl taupymo ją tiesiog išjungia.,, gaila..

 • austras

  Jei galima, gerbiamo Artūro norėčiau paklausti kuo jam patiko Aleksandro Abišalos „Mes 2030-siais“? Mano subjektyvia nuomone, pozityvaus mąstymo klišės ir nieko originalaus. Štai vienas mano pažįstamas buvo ir yra labai pozityvaus mąstymo žmogus. Jis savo MES prieš porą metų atrado Niujorke, dirbdamas pardavėju už tūkstantį dolerių ir pusę algos sumokėdamas už kambariuko nuomą. Multikultūrinė Niujorko aplinka jam tinka. Dar būdamas Lietuvoj, jis visad tvirtino, jog pabaigęs studijas po kelerių metų bus milijonierius. Truputį su juo pasišnekėjus, pozityvaus mąstymo pasikraudavai daugiau, nei iš visų didaktinių Abišalos straipsnių drauge. Net pamiršdavai, jog tarptautinio verslo studijas VU jam nuo pradžios iki galo apmokėjo pagyvenęs tėvas.
  Tikrai, ambicingo Abišalos ambicinga didaktika nuteikia kitaip (automatinė projekcija į ambicingą lietuvį „milijonierių“ dirbantį pardavėju ir suradusį savo MES ne Abišalos 2030-ųjų Lietuvoj, bet šiandienos Niujorke), nei, pavyzdžiui, Česlovo Laurinavičiaus „Klausimai minint Lietuvos vardo tūkstantmetį“. Žmogus sąmoningai eina prieš viešpataujančią srovę (Lietuvoje, jei leisite pastebėti, tam tikros grupės tam tikrais periodais ne vyrauja, o tiesiog viešpatauja), aštriai ir logiškai kritikuoja visą Lietuvos užsienio politikos struktūrą ir kas blogiausia, neišgirsta jokių rišlių kontraargumentų. Nei prezidentūra nei URM nepajėgūs atsakyti vienam Laurinavičiui? Nes Laurinavičius juk nieko nereiškia, ar taip? Niekas net nekriukteli, kol nemalonėja pasikeisti valdžia. O tada ir oficialiai paaiškėja, jog „prieš tai buvęs“ pavertė „valstybės“ užsienio politiką supervalstybės užsienio politikos priedėliu. Kaip čia taip?

 • Smilga

  Nusibodo tas aimanavimas, reikia pagaliau duoti pinigų LRT, nes galbūt ir šiek tiek dirbtinai finansiškai „smaugiama“. Bet kaip sukontroliuoti Siaurusevičių, kad efektyviai administruotų, nemokėtų savo „chebrantams“ nerealių atlyginimų ir pan. Ir dar, atrodo baisus vienvaldis Generalinis – kaip pasako taip ir būna, viskam pritariama.

 • LRT yra kiauras kibiras, todėl labai teisinga finansavimą laikyti 1999 metų lygyje. Administracijos vadovas turėtų pažaboti savo pasipūtėliškumą ir LRT tarybos nariams tiksliai skaičiavimais įrodyti kaip transliacijos analoginiu būdu dieną padidina reklamos apimtis. Latvijoje ir Estijoje TV signalas siunčiams TIK skaitmeniniu būdu jau seniai. Čia taip pasireiškia Lietuvos regioninė lyderistė, kuri buvo labai intensyviai propaguojama G.Kirkilo valdymo laikais?.
  Mano nuomone dėl mažesnio LRT finansavimo labiausiai kenčia senamiesčio barų ir kavinių apyvarta (administracija su LRT tarybos nariais ir valdžios žmonėmis puotauja vis rečiau), tačiau turistų iš Rusijos netikėtas šią vasarą antplūdis apyvartos praradimus kompensavo su kaupu.

  • Smilga

   Ačiū už verslo pamokėlę :) Tu teisus, bet man jau pradeda atrodyti, kad LRT pati nebeišsikapstys, todėl ir siūlau skirti pakankamai lėšų.

 • Savo 20-ies metų egzistavimo istorijoje LRTV leido ne kartą įsitikinti, jog geriausai išmokstama plaukti ne su gelbėjimo ratu, o įstūmus nemokančius plaukti į banguotą ir šaltą jūrą galingai srovei nešant nuo kranto.

 • Kažkodėl manau, kad skaitmeninio transliavimo atitolinimas yra tiesiogiai susijęs su šios televizijos mokesčio žiūrovams atitolinimu. Diskusija apie mokestį juk vyksta? Juk čia aiškiau nei aišku – sumažėtų reklamos apimtys ir tuomet kažkas negautu didelių priedų. Gal būt net nelegalių priedų… Taip ir atsiranda ant stalo argumentai susiję su reklama…

 • stogas

  Uz 30 mln litu biudzeta galima butu nupirkti is komerciniu TV metams kokiu 15 teminiu (svietiejisku) programu konkurso tvarka. Likusius 6 mln paaukoti labdarai. Neefektyvi kontora ta LTV. Parduot ir isvaikyt kartu su skydinem.

  • pastoge

   na tai ir pamatysim kas bus nupirkta uz 35 mln. skirtų renovacijos viešinimui ir kiek iš jų liks labdarai.

   • stogas

    Koks skirtumas pagaliau per kur bus pinigai isplauti. Sitoje valstybeje svarbu vogti „po krupnomu“. Nacionalinis stadionas, VEKS , Abonentas ir Co, dabar Navickas ir Co, seniau Valdovu rumai ir AMB su trestu, partiju skolu dengimas. Tingiu net ir vardinti, metai eina , o kaip buvom vagiu valstybe taip ir liekam.. tik keiciasi naglos vyru hares :(

 • Linas

  Fredžiui*.Per Savo 20 metų egzistavimo istoriją turėjau galimybių ne kartą įsitikinti,kad geriausiai išmokstama plaukti ne įstūmus save į banguotą ir šaltą jūrą,ne nešant galingai srovei nuo kranto,o šiltoje vonioje,įsipylus dirbtinių putų ar šampūno ir įbėrus žiuksnelį jūros druskos.Vienoje rankoje -Havanos cigaras,kitoje – „Hennessy Paradis“(be dėžutės).Kažkodėl manau,kad p.Siaurusevičius man pritartų.

 • lida

  Komentaras pašalintas A.R.

 • nerijus

  Miliūtė, vakar, per laidą „Teisė žinoti“ padėkojo BNS ir tiesiai į kamerą…Jos akyse matėsi kibirkštėlės :)

  Beje, Laučių verta pagirti už jo taiklų, teisingą žodį.

 • Aš gal ne labai į temą, bet kodėl Panoramos metu nutraukiama LRT transliacija internetu?