LRT Taryba nusprendė taupyti mažiau

LRT Taryboje antradienį svarstomų klausimų buvo nedaug.

Darbo grupė supažindino su LRT valstybinės strategijos rengimo darbų planais būsimam mėnesiui, vėliau buvo padiskutuota dėl LRT tarybos pareiškimo, kuriuo norima dar kartą atkreipti dėmesį į LRT finansavimo problemas.

Pareiškimui po kai kurių pataisymų buvo pritarta bendru sutarimu, o pagrindinė jo mintis yra ta, kad finansavimas LRT, priešingai nei daugumai kitų valstybės finansuojamų institucijų, šiemet buvo sumažintas ne iki 2006, bet iki 1999 metų lygio. Todėl būtų logiška ir teisinga, kad LRT nebūtų diskriminuojama ir jai būtų skirtas 2006 metų lygio finansavimas, tai yra, 42 vietoj šiemet skirtų 36,8 mln. litų (čia jau įskaičiuojant papildomus 1,8 mln. litų skirtų vasarą iš Privatizavimo fondo „LTV World“ transliacijų finansavimui).

LRT Taryba antradienį taip pat patvirtino LTV2 programos tinklelį. Jame – iš esmės tik dvi originalios pozicijos: koncertai ir filharmonijos bei teminiai vakarai. Visa kita – anksčiau jau rodytų arba LTV transliuotų laidų kartojimai. Iš dalies suprantama – pinigų nėra, tad nėra ir originalios produkcijos.

Kita vertus, galvojant apie ateitį, vėl kyla klausimas, kurį berods jau kėliau: ar LTV2 su tokia programa iš viso reikalinga? Negali juk metai iš metų kartoti ir kartoti tą patį.

Uždarame posėdyje Taryba taip pat svarstė administracijos pasiūlymą pratęsti šių metų kovą priimto sprendimo dėl transliacijų trukmės ir būdo apribojimo dalinio sustabdymo. Jo esmė – ir toliau transliuoti LTV programą antžeminiu analoginiu būdu darbo dienomis visą dieną, o ne 9-10 valandų per parą, kaip buvo numatyta kovo mėnesį.

Kadangi ši posėdžio dalis buvo uždara, LRT administracijos pateiktų skaičių pateikti negaliu, tačiau pagrindinis LRT generalinio direktoriaus A.Siaurusevičiaus argumentas buvo tas, kad dieną LTV programą transliuojant skaitmeniniu būdu, gerokai sumažėja bendra auditorija (share), o tai, savo ruožtu, gali turėti neigiamos įtakos reklamos pajamoms. Konkretūs skaičiavimai apie galimą reklamos pajamų sumažėjimą pateikta nebuvo, teko pasitikėti generalinio direktoriaus žodžiu.

Daugumai tarybos narių tokio argumento visiškai pakako ir sprendimas buvo priimtas didele balsų dauguma. Kovo mėnesio sprendimas dėl LTV transliavimo analoginiu būdu trukmės trumpinimo sustabdytas neribotam laikui. Drįsčiau spėti – iki 2012 metų, kai viskas pereis į skaitmeną.

Balsavau prieš, nes, mano supratimu, LRT, turint omenyje praėjusių metų finansinius rezultatus, turimas skolas ir paskolas bei planuojamą šių metų rezultatą, vis dar reikia taupyti. Taupyti ne tik tam, kad planuojami nuostoliai būtų mažesni, bet ir siekiant padengti anksčiau sukauptus nuostolius bei susikaupusias skolas.

Be to, turiu rimtų abejonių, ar dieną per LTV transliuojama reklama padengia išlaidas, kurios yra sumokamos LRTC už analoginę transliaciją.

Gali būti, kad tos abejonės yra nepagrįstos ir kad reklama į LTV eterį dienomis plūsta kaip mana iš dangaus.

Tikiuosi, jog tai atsispindės 2010 metų LRT finansiniuose rezultatuose.

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...