LRT taryba: pirmas įspūdis

Šiandien pirmą kartą dalyvavau LRT tarybos posėdyje.

Penkias valandas…

Kalbama buvo apie LRT santykius su LRTC, šiek tiek apie Lietuvos radiją, apie finansinę padėtį ir paskolą.

Buvau nusiteikęs daugiausiai klausyti, tačiau ne visiškai pavyko… 

Sprendimų buvo nedaug.

Bet buvo: D.Radzevičiaus siūlymu Taryba nusprendė rekomenduoti LRT dirbantiems žurnalistams, jei jie nori būti ir politikais, rinktis, kuris užsiėmimas jiems priimtinesnis. Aš balsavau „už“ – mano supratimu, būti ir politiku, ir žurnalistu vienu metu – per sunkus užsiėmimas.

Kita sprendimas – sumažinti atlyginimą LRT tarybos nariams 15 procentų. Prieš nebalsavo niekas.

LRT generalinis direktorius informavo, kad ketinama panaikinti 6 LRT vaikų choro etatus.

Mano supratimu, labai teisingas sprendimas – choro išlaikymas nėra LRT funkcija.

Pirmas įspūdis?

LRT tarybos nariai nelabai domisi finansais. Pavyzdžiui, kokiems tikslams ketinama panaudoti paskolą, kokie yra administracijos siūlomi sprendimai siekiant išgyventi sunkmetį.

O man atrodo, kad nekalbant apie finansus, iš viso nėra apie ką kalbėti…

Dar pasirodė, kad LRT yra daug komercinių paslapčių, kurios ir LRT tarybos nariams yra paslaptys.

Galbūt klystu, tačiau man pasirodė, kad žurnalistų darbo ir socialinės sąlygos LRT taip nėra tarp pagrindinių LRT tarybos dėmesio sričių.    

Bet juk tik pradžia…

P.S. T.Dapkaus laidos, atrodo, niekas net neketino naikinti…

P.P.S. Apie LTV2, Klasikos ir Opus3 uždarymą kalbėjo tik LRT generalinis direktorius. Man kažkodėl atrodo, kad turėtų būti ir kitų būdų išgyventi sunkmetį.

(8 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • Auksinis kardas

  Senas geras, pailsėjęs Račas. Įspūdžiai skamba protingai, laikome špygas neiššvaistyti kai ką dar turimo gero.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Penkias valandas? Ilgokai… Tikėkimės, tuose posėdžiose bus įdomu Jums ir naudinga mums.:)

 • laukėme šito įrašo. laukėme. :)

 • Artūrai, tikimės, kad apginsit geriausią jaunimo radijo stotį ir nenutiks, kaip vieną kartą jau Užkuraičiui nutiko:)

  O šiaip, džiugu turėt reporterį LRT taryboj. Kažkodėl, kažkaip panašiai ją įsivaizdavau: sėdi ponai, apsimeta kad visą informaciją valdo, ateina pasisakytojai, papostringauja, pasėdi, paguli, tačiau visur kur esmė – ten komercinė paslaptis:)

 • Aras

  Radijo neklausau, bet LTV2 kaip nekeista tikrai yra įdomi. Kurią čia dieną žiūrėjau per LTV2 apie Tarybų Estijos kompartijos siekį uždrausti estams matyti suomių televiziją, ir gyventojų pastangas tą televiziją vis tik matyti savo TV. :) Puiki programa ir ne pirmąkart. Dėl manęs – jei pinigų truks, tai LTV1 galit uždaryti, TV3 lygis pas juos.

 • Arunas

  „Kita sprendimas – sumažinti atlyginimą LRT tarybos nariams 15 procentų. Prieš nebalsavo niekas.“
  Ar tai reiškia, kad irgi balsavo neprieš? Ir jei taip, tai kodėl?
  Dėkingas.

  • lida

   Va, va, prieš niekas.
   Jonukas dejavo suspardytas kraujuose. Visi vienuolika stovėjome ir žiūrėjome. Tiesiog žiūrėjome. Nespardėme, nes susilaikėme.

 • Arunas

  turėjau omeny „balsavoT neprieš?“

  • Arūnai, balsuoti net nereikėjo – sprendimas buvo priimtas bendru sutarimu. Spėju, kad man buvo lengviausia, nes 1) iki šiol nežinau sumos, 2) man tai nereiškia sumažinimo, nes iki tol atlygio negaudavau:)

   • dpd

    bet pirmą „darbo“ dieną sprendimas apie sumažintą atlyginimą – nuskambėjo…su juodo humoro gaidele:)

 • Iš R. Sakadolskio kritikos lavinos („Susirenkame kelioms valandoms per mėnesį ir viskas yra gerai.“, „„Vienas tarybos narys sako: „man užtenka kelių minučių pasižiūrėti į laidos aprašą ir priimti sprendimą“) galima buvo pamanyt, kad ten einama kone pusvalandukui kavutės išgerti, o čia… Tik pati pradžia ir jau penkios valandos! Kvepia naujais vėjais:)

  Beje, Artūrai, norėjau pasakyti, kad „Common sense: Ar tikrai kaltas motyvacijos trūkumas?“ nuoroda yra klaidinga. Meta „Error“. Bent pas mane.

  • Ligita, ačiū už pastabą. Pataisyta. Dėl naujų vėjų – penkios valandos su manimi niekaip nesusijusios. Todėl jokių naujų vėjų tikrai nėra. Bent jau kol kas.

 • Ramute

  Pritariu Vaidui- ateina,pasėdi paguli, el.skydinę iš vidaus paramsto…

 • Nuėjus į posėdį nereikia karpyti ausimis, o veikti.
  Jau seniai turėjo būti paruošta veiklos taktika ir tiksliai įgyvendinama.
  Piktintis kitų pasyvumu, neveiklumu, kraipyti galvą jau neužteks.
  Kol kas tai tik veltėdžio pastabos, vieno iš keliolikos…

  • Fredi, vėl bloga diena buvo? Kabrioletas nebeužsiveda ar pro stogą prilyja? Blondinės nebesišypso? Nenusimink, gal dar viskas bus gerai.

   • nerijus

    Per abu stogus prilyja… :)

    • GIGA

     Super pataikei:)

  • Rytis I

   Teisingai, turėjo būti paskelbta visapusiška deklaracija, kurioje būtų paminėtas ir „Reksas“:)

 • TIMIS

  Sveikinu zengus pirmuosius zingsnius LRT, tikiu kad isibegesi ir parodisi kelia reformom, nors ir vienas ten esi, kito kelio nematau ko ten but…

 • Žvelgaitis

  Nežinau, ar Radzevičiui tinka apie tai kalbėti, kaip sakoma ir pats puodas ir dar juodas, na bent norėjo ir buvo, kol galėjo. Šiandien įvardinta Kelmickaitė ir manau be reikalo. Gal kokie Radzevičiaus asmeniškumai?

  Na kokia ji politikė? Ji visuomenininkė, gerai, kokybiškai sugebanti vesti ir laidas. O Vilniaus taryboje jos dalyvavimas – anokia čia politika, apie ūkį pasišneka, kažką nubalsuoja, gal kokią valdininkų vagystę pristabdo. Tai ten tokie kaip Kelmickaitė geriau, nei bet kas kitas – ji išdrįs ir žodį pasakyti, jei kas bus ne taip. Šiaip tose tarybose tvyro tas baisusis pasyviųjų daugumų dumblas, kuriame visokie gudruoliai reikaliukus tvarkosi. Tai tokie grynuoliai kaip Kelmickaitė ten tik naujais skersvėjais prapučia. Ko tikimės ir iš p.A.Račo, kad bus skersvėju savojoje Taryboje, nes ten ko gero politikos bus ne mažiau nei miesto taryboje.

  • Auksinis kardas

   „tarybose tvyro tas baisusis pasyviųjų daugumų dumblas, kuriame visokie gudruoliai reikaliukus tvarkosi“ – puikiai pasakyta.

  • J.naivusis

   Žvelgaitis labai tiksliai, tiesiog puikiai parašė. Ypač dėl skersvėjų.

  • Rytis I

   Gal nežinau priešistorės, bet manau kad sprendimas „žurnalistas arba politikas“ pas mumi reiškia kaip visada – vieniems politikuoti bus galima, o kitiems ne. (Nes jie nežino „teisingos linijos“.) Daugiareikšmis toks sprendimas, – „politiku“ pavadinti gali bile ką, net tinginį. Tiesa, o kas ves politines apžvalgas? (Gal tokių nėra, tada sorry)

 • Rytis I

  Taip, pirmas įspūdis dažniausiai būna ir tiksliausias, – jokių asmeniškumų, jokių nuostatų.. Bet žiūrint iš šalies tokie vertinimai kaip „man pasirodė..“ „atrodo“ – bent jau man „atrodo“ nekorektiški ir sąlygojantys konfliktiškas situacijas ateityje. Nors gal tai ir gerai – „kare pažinsi draugą“. Va tik bijau, kad taryba ieškos teisinių būdų apriboti tokius posėdžių viešinimus. Ypač tokioje viešoje erdvėje, kuri iki šiol visuomenėje neturi aiškaus statuso.

 • Mindaugas

  man taip pat kliūna ta rekomandacija dėl Kelmickaitės. Kaip kažkur skaičiau, berods šiam sprendimui pretekstą sudarė kitas sprendimas – kai vienai rajoninio laikraščio atstovei (berods iš Jurbarko) buvo konstatuota, kad darbas taryboje nesuderintas su žurnalsitės darbu.

  Manau skirtingi dalykai, tarp rajoninio laikraščio reporterės, kuri gali nušviesti ir apie tuos pačius rajono politinius reikalus (arba nenušviesti sąmoningai) tai tikrai galima prognozuoti interesų konfliktą, tačiau šiuo atveju, kai Kelmickaitė neveda politinių aktualijų laidos arba nedirba pvz. „Vilniaus dienoje“ arba Lietryčio „Sostinėje“ – tai tas kofliktas labai jau abejotinas.

 • nerijus

  Galvoju, kad Artūro atėjimas ir nulėmė, jog prasėdėta 5 val. :)
  Svarbu išlitki nešališkam…

 • nerijus
 • Musė

  Aš iš A.Račo LRT Taryboje tikiuosi labai daug. Vienintelė sąlyga – jei sugebės atsiriboti nuo savo bilekokių politinių pažiūrų bei savos chebros – Roliko, Renatos ir Viktoriuko.

  Pažiūrėsime, kas A. Račui geriau sekasi – ar niurzgėti dėl kitų neveiklumo, ar pačiam kažką nuveikti. Nors tikiu (noriu tikėti), kad būtent Artūras yra veiklos žmogus, galintis ir norintis dirbti, o ne atsėdėti. Puiku, kad pagaliau LRT Taryboje yra žmogus – praktikas, atėjęs iš komercinės įmonės, kuri yra valdoma visai kitais principais nei sustabarėjęs, intrigų kupinas monstras.

  Išties sunku atrasti geresnį kandidatą šiaip pozicijai, turintį ir ilgą žurnalistinę praktiką, ir vadovaujančio darbo pažangioje vakarietiškoje įmonėje patirtį. Ir dar gerą skonį (tikiuosi, Artūras dėl Opus3 gulsis kryžiumi :) O tokios sąvybės kaip autoritetų nepaisymas bei priekabumas toje pelkėje gal padės sujudinti vandenį…

  Beje, vienas iš geriausių straipsnių apie LRT buvo blog’e genijai.lt, kur Artūras nuorodą įdėjęs, sutinku su kiekvienu jų žodžiu.

  Artūrai, gal galite atsakyti – jau spėjote pirmame posėdyje iškelti klausimą dėl religinių valandėlių panaikinimo, ar ne? Jei ne, gal kas norėtų lažintis, kad tai bus padaryta per artimiausius 2 LTR Tarybos posėdžius?

  • >>>>Puiku, kad pagaliau LRT Taryboje yra žmogus – praktikas, atėjęs iš komercinės įmonės, kuri yra valdoma visai kitais principais nei sustabarėjęs, intrigų kupinas monstras>>>>

   Tai kas tada yra Valatka? Teoretikas? :)

   • Musė

    Aš pagalvojau apie Valatką, bet jam apibrėžimas „dirba pažangioje vakarietiškoje įmonėje“ negali būti taikomas :)

   • Valentinas apsimetė kvaileliu lyg nežinotų Lryto šaknų. Galiu priminti – „Komjaunimo tiesa“.
    Likimo ironija yra ta, kad žurnalistikos pradžiamokslį ten išėjo ir Račas. Apibrėžimas „vakarietiškas“ netinka nei vienam, nei kitam. Du intrigose paskendę save mylintys narcizai. Galėtų sudaryti vieną frakciją LRT taryboje priimdami į savo tarpą kitą liūdnai pagarsėjusį veikėją Radzevičių.

    • Fredi, dar blogiau yra savęs nemylintis ir nuolat savęs besigailintis narcizas… Dar kartą tamstai reiškiu užuojautą. Bet vis tiek nenusimink – būna gi kartais ima ir tokiems pasiseka

 • Matotaupa

  Matosi, kad jums pirmas blynas neprisvilo:-)

 • „P.S. T.Dapkaus laidos, atrodo, niekas net neketino naikinti…“

  Priminkite, kiek Dapkus turi laidų? Senais gerais laikais šis ponas turėjo kokias tris. Taip ir skambėdavo radijas tarsi Dramblio lauko respublikoje, su vienu vedėju: ryto garsai, spaudos apžvalga, Dapkaus 11 val laida, muzika, lietuvos diena, Dapkaus laida už pramonininkų pinigus (turbūt kad už jų, jei neklystu), antra pavara, ir vėl Dapkaus laida, tai yra, jo ir jo draugų pasisėdėjimas.

 • Matotaupa

  Kai kurie komentatoriai siūlo nuo pradžios griebti jautį už ragų. :-) Vienas iš tokių drastiškų variantų būtų nueiti į kitą posėdį su klouno Traškio (iš Simpsonų) apranga ir bajeriais :-)))

 • Nelyginamas dydis

  Aš pasisakysiu kiek mėgėjiškai (o gal ir visai mėgėjiškai, nes nesu nei didelis TV vartotojas, nei tuo labiau specialistas). Kadangi LRT deklaruoja savo visuomeninę ir švietėjišką rolę, tai norėtųsi dvasinių ir moralinių investicijų į jaunimą, nes mus, senius :), vargu ar beperauklėsi (gerąja prasme). Tačiau čia toks užburtas ratas, nes jaunimui (kiek save jauną pamenu, o LTV nuo tada ne itin pasikeitė, ir kiek girdžiu dabartinio jaunimo atsiliepimų) ši televizija yra, švelniai tariant, nuobodoka. Todėl jie žiūri LNK ir TV3. Ten yra tikrai nenuobodu, bet užtat tiesiog trykšta debiliškumas, primityvumas ir popsas.
  Kaip LTV turėtų patraukti jauną žiūrovą – nežinau. Krepšinio visą dieną juk nerodysi, o ir jį žiūri ne visi (ypač ne visos) :)
  Ir dar mano nuomonė kiek ne į temą. Jeigu LTV bandytų įvesti abonentinį mokestį, aš būčiau labai prieš. Man labai nepatinka „laisva“ rinka, kurioje privalu ką nors pirkti, net jeigu tau to ir nereikia.

 • Nelyginamas dydis

  Tiesa, dėl abonentinio mokesčio turbūt suklydau, nes jeigu būtų pasirinkimas (o jis turbūt būtų) – moki ir žiūri, arba nemoki ir nematai, tuomet viskas su laisva rinka OK :)

 • A.G.

  Žinau puikiai tą situacioją, kai apsisprendi renginyje patylėti (juk ne dėl to, kad tik tuomet atrodai labai protingas).
  Bet reikalai renginyje paprastai sukasi kitaip… ir nėra jėgos, kas tave priverstų patylėti.
  Tai žinoma – nėra ko dėl to pergyventi.
  Tik tuomet iš tikrųjų patiki, kad už kantrybę Dievas gausiai apdovanoja.
  Jei logiškai mąstant. Iš tiesų pradžioje reikia įsigilinti. Kiek galima daugiau kontaktų su kolektyvo žmonėmis. Kad pajusti. Kitkas – kalbant apie visuomenę (tas, sakykime žinoma Jums tikrai – bet gal taip pat reiktų truputį tuomet „išeiti“ iš žurnalisto pozijos į tokio labiau miesto liurbelio – pagrindinio TV veizėtojo pozicijų…).
  Na o tada, esminis darbas prieš posėdį – finansai, finansai, finansai… jokiu būdu ne pagal savo teises. O su paplonintu liežuviuku, nuo Tarybos pirmininko (jis mažai žinos… tai, tur būt, ir taip aišku), tada direktoriaus – ir jokiu būdu tai neskubant, su kantrybe ir visiškai be viešumo.
  Kitaip tai bus – kai buvo. Pš. – tik daug viešumo.
  Galima va bank – bet tuomet dažniausiai nepasiseka.
  Bet būna, kad ir pasiseka.
  Sėkmės.

 • Petras B.

  Smagu girdėt dėl visų trijų: LTV2, Klasikos ir Opus3. Tik dar labai džiugu būtų jeigu Klasikos programa nesibaigtų vidurnaktį, o bent jau kokią trečią ar ketvirtą valandą ryto. Na o naktį galėtų skambėti tiktais muziką.

 • mantas

  TV nemačiau jau mėnesį ir tuom labai džiaugiuos. Dar kažkaip komentarų skaitymo reikia atsikratyt. :)

 • Nelyginamas dydis

  Kažkur neseniai komentaruose pamačiau nuorodą į Artūro straipsniuką apie durimis muštą LRT generalinį. Su didžiuliu malonumu perskaičiau dar kartą :)
  Parašyta buvo labai STIPRIAI (Artūro mėgstamas epitetas). Ir, kaip sakoma, nei pridėsi, nei atimsi :)
  Kaip ir nuorodą įdėjęs komentatorius, dabar mąstau – kaži, kaip čia seksis Artūrui dirbti su tuo primuštuoju :)

  • GIGA

   liaudies išmintis byloja,kad už vieną muštą,du nemuštus duoda:)

   • Rytis I

    Plati burna – siauro protas. Arba –
    Be lašinių ir skydinė „siaurėja“..

 • ilgesnis vardas

  Noreciau matyti „Lrt“ laidas internete, matau ateiti butent cia.

 • lida

  Privatizuoti. Ir nebereiks iš biudžeto išlaikyti partinių žurnalistų ir dar neaiškesnių tarybų.

 • Almansoras

  Radzevičiaus rekomendacija ir jam pritariančio RA supratimas, „atseit būti ir politiku, ir žurnalistu vienu metu – per sunkus užsiėmimas“, atleiskite, skamba pernelyg neargumentuotai. Nesuderinamas galbūt? Bet kad per sunkus?!

  Kitaip gali atsirasti teigiančių, vertinančiam pagal savo asmenines spėkas, kad tūlam gali būti per sunku derinti darbą LRT taryboje, BNS bei kitur. Jeigu ne, tai galbūt ir kiti pakelia didesnę/mažesnę darbo krūvio naštą.
  Jei kalbame apie Z.Kelmickaitę ar precedentu tapusią Jurbarko savivaldybės Tarybos narės-žurnalistės atvejį, tai atkreipkime dėmesį kur jos dirba – savivaldybių tarybose, kurioje gaunamas DU yra daugiau-mažiau simbolinis.

  Kitas viešas pasidžiaugimas 15% LRT tarybos narių algų „apipsipjaustymu“, LRT vaikų choro etatų sumažinimu, atitinka laiko dvasią, bet mažai informatyvus, nes nesužinome kiek nariai gaudavo, kiek mažinant algas ir choristų etatus sutaupyta lėšų, lieka neaišku. Įdomu, kiek galima būtų sutaupyti paleidus LRT orkestrą?

  Dėl Dapkaus laidos, kiek teko skaityti, tai jis „prijungiamas“ prie kitos laidos. Tai reiškia, kad meistriškai „atjungiamas“ laidos savarankiškumas ir pamažu, tyliai tyliai problema pasišalina.

  Dėl paminėtų kanalų irgi lieka neišku. Nežinoma nei A.S. argumentų, nei išgirdau apie RA kitus būdus išgyvenimui.

  Betgi tik pradžia, sėkmės, kol kas lieku skpetikas.

 • mantas

  o kokie yra krepšinio neberodymo argumentai? bene ltv turi kažko geresnio?

 • Pingback: Ar kas nors žino viską, kas vyksta LRT? Manau, kad ne « Dainius Radzevičius()

 • nerijus

  Idėja, transliuoti viešai, LRT tarybos posėdžius- logiška ir teisinga.
  Pakaktų ir įrašo, kaip, kad Viliaus savivaldybės posėdžių.
  Matytume produktyvesnį darbą ir ( gal? ) nepolitizuotą, ir nesuasmenintą narių poziciją.

  • Rytis I

   Visuomeninė televizija visuomenei transliuos savo pasitarimus… Tai galėtų būti kaip koks realybės šou:) Ir viskas dėl to, kad, Dainiaus nuomone, blogai nušvietė tokį ypatingai svarbų posėdį? Baikit juokus.. Toks persivertimas iš vieno kraštutinumo į kitą baigsis tuom, kad į tualetą įstaigoj bijos užeiti, webkameros bus visur – įskaitant ir skydinę:)

 • nerijus

  Ryti I

  O Seimo, Vyriausybės, savivaldybių posėdžiai?
  LRT yra neprivati organizacija, kaip ir aukščiau minėtos…
  Nereikėtų, kaip Sakadolskiui, aiškintis po laiko, kad jo niekas nenorėjo girdėti ar klausytis…

  • Rytis I

   Tai aš ne prieš.. Visvien žiūrės nebent savi. Bent jau man nuo visokių posėdžių likę slogūs prisiminimai, todėl nežiūrėsiu.

 • Rytis I

  Ir visvien niekaip nesuprantu – kodėl „žurnalistas (o ypač LRT) negali būti objektyvus, jei jis vienu metu užima ir politinį postą.“
  1) Kodėl taip kategoriškai – NEGALI BŪTI? Neobjektyvuma manyčiau dar reikia įrodyti, o etikos kodekse kiek supratau tik pasakyta (neapibrėžtai) apie kažkokių kitų įsipareigojimų nebuvimą. Tiesa sakant, neskaičiau, nes nesu žurnalistas.
  2) Kodėl vien LRT žurnalistas – ar kitiems kitoks etikos kodeksas? Ar tiesiog LRT žurnalistai lengviau prieinami ir kontroliuojami?
  3) Kodėl TIK politinį postą? O jei komercinė struktūra, o jei „pachaltūrina“ ir konkuruojančiai TV?

  Vienas sakinys.. ale kaip pirštu į akį pataikė.

 • Rūta Jaunutienė

  Artūrai, jau neiškentusi tau skambinau šiandien. Bet dar ir parašysiu… Ne dėl Dapkaus, kurio neliks, bet dėl choro. Kuo LRT skiriasi nuo TV3 ar LNK? Europoje nacionalniai radijai ir televizijos turi chorus, orkestrus, daro fondinius įrašus, nes nac. transliuotojas de facto yra tapęs pgrindiniu kultūros sklaidos „masėms“ kanalu. Tiesa, Europoje kolektyvai važiuoja ir groja gyvai savo Babtams. Lietuvoje, kur to nėra dėl kėvišizmo, LRT apskritai lieka vienintelis, kuriam mokesčių mokėtojai specialiai moka už kultūros, o ne Radžio sklaidą. O tu – „ne televizijos funkcija“. Pasakyk tai danams, vokiečiams, prancūzams, britams (net keli BBC orkestrai), kurių geriausios muzikų pajėgos bazuojasi prie nacionalinių transliuotojų.
  Pilnai suprantu, kad Siaurui užtenka paklausyti, kaip bugnais dunda Valionis, bet juk LRT ne elektros skydinė. Vienok…

  • Rūta, pirmiausia tai manau, kad T.Dapkus liks. O jei net neliktų, tai, tiesą pasakius, Tomas tikrai nėra tas etalonas, kurį reikėtų saugoti kaip LRT kokybės ženklą. Per apkaltą ir pats tą esu patyręs. Tačiau sutinku, jo pašalinimas iš radijo eterio galbūt kiek sumažintų nuomonių įvairovę.

   Dabar apie chorą. Na, LRT ne BBC, o choro išlaikymas nėra kultūros sklaida. Aš ne prieš vaikų chorų dainuojamų dainų transliavimą per LRT, tačiau kodėl LRT turi tą chorą išlaikyti?

   Vaikų chorų Lietuvoje yra ne vienas, Vilniuje – taip pat. Mano dukra taip pat lanko chorą ir nematau didelės problemos už tai mokėti.

   Laikantis Tavo logikos, vaikų chorai galėtų bazuotis ir prie Seimo, ir prie kultūros ministerijos ar prezidentūros. Galėtų, bet ar turėtų. Mano nuomone – ne. Žinoma, galiu klysti.

   • Žvelgaitis

    Klystate, Artūrai, ir panašu, kad nuoširdžiai, deja. Tuomet nieko nepakeisi, tamsta teisus:)

    O kad ir ateityje nepasitaikytų klaidelių išdykėlių, parašykite čia savo supratimą apie LRT ir bent minimumą to, ko žadate pasiekti savo buvimu toje taryboje.

    Galima juk tai padaryti dešimčia sakinių? Profesionalui grynas juokas. O mums, tautai, ir žodžio laikymosi mokykla, branda, tskant.

    • Žvelgaiti, jau esu parašęs ir pasakęs. Nemanau, kad dėl tamstos pageidavimo turėčiau kartotis.

   • Palyginkit kaip mintis dėsto L.Donskis ir vienas iš „chebros“:
    http://www.delfi.lt/news/economy/Media/ldonskis-del-asiauruseviciaus-klydau.d?id=23899800
    Liūdesys…

 • Rūta Jaunutienė

  Etalonas. Čia labai gerai pasakei. Gal galėtum pavardinti etaloninius, kuriuos reikia saugoti? LRT asocijuojasi su R.Miliūte su tvirtais ryšiais VSD senojoje vadovybėje, su Siauru iš el. skydinės, Matoniu iš „valstybininkų“. Tai jie yra tie, kuriuos turi išlaikyti mokesčių mokėtojai? Mano žiniomis, tas išlaikymas gerokai viršija šalies vidurkius. Tiesa, PR visada kainuoja brangiau, nei žurnalistika.
  Kas dėl meno kolektyvų, tai man liūdna, kad tavo ir kitų tarybos narių „iš lubų“ nuskaityta nuomonė tampa kūnu.

  • Rūta, na kodėl būtinai reikia minėti blogiausius? Aš, pavyzdžiui, paminėčiau G.Aleknonį, kurio laidos radijuje man labai patinka. Kažkada buvo R.Juozapavičius… Galbūt ateityje bus dar kas nors.

   Dėl kainų – bandysim pasiaiškinti. Bent jau aš stengsiuosi.

   Dėl meno kolektyvų – niekaip nesuprantu, kodėl mano nuomonė „iš lubų“, o Tavo tai ta tikra ir teisinga? Nors man dėl to neliūdna.

 • Rytis I

  Atrodo, kad po truputį šitas neblogas „blogas“ bus užipildytas nauju turiniu –

  „Klystate, Artūrai….parašykite čia savo supratimą apie LRT ir bent minimumą to, ko žadate pasiekti savo buvimu toje taryboje.“
  …arba taip –
  „Artūrai, jau neiškentusi tau skambinau šiandien..“

  Džiugu.. Arba bijo, arba myli.. Jau?

 • ziniasklaida is tinklink.lt

  Įsikišiu ir aš. Yra daug gerų žurnalistų LRT. Puikiai dirba V. Jakovlevas, Mitkaitė, Aleknonis, Grikšaitė (puiki sporto žurnalistė), R. Maskoliūnas, V. Savukynas, Bumblauskas (ne žurnalistas, bet labai intelektualus ir puikus „pasakorius“), Geleževičius, Vytautas Markevičius… Ir atsiprašau dar daugelio, kurio pavardžių nepaminėjau. Šioje kontoroje daugiausiai dirba geriausių žurnalistų.

 • Rūta Janutienė

  Žinok ir tu:
  http://w.mdr.de/klangkoerper/967058.html – čia ne visos Vokietijos, bet Leipcigo nac trasliuotojo kolektyvai. Tokie pat – visose žemėse.

  http://www.br-online.de/br-klassik/br-chor/konzertkalender-DID1218037963221/index.xml

  http://www.ndr.de/orchester_chor/ndr_chor/chorindex2.html

  http://koris.radio.org.lv/index.php?&15

  O jei netinka EU, tai štai – kaimynai:
  http://www.tvr.by/rus/musiccol.asp?pr=dety
  Tokia pat situacija Rusijoje, iš kurios mes dabar masiškai ir labai brangiai importuojam koncertus, spektaklius.

  http://www.amazon.co.uk/french-radio-chorus-Classical-Music/s?ie=UTF8&keywords=French%20Radio%20Chorus&rh=n:697386,k:French%20Radio%20Chorus&page=1
  http://www.hbdirect.com/browse_classical.php?v%5B0%5D=form_genre&form_genre=Opera/Operetta&v%5B1%5D=specific_ensemble&specific_ensemble=Italian+Radio+Chorus+Rome
  http://www.arkivmusic.com/classical/Name/Italian-Radio-Chorus-Rome/Ensemble/62881-4

  Paskutinė nuoroda tau atskleis, kuo tie kolektyvai ir su kuo užsiima. „Susiaurinta“ LRT dabar groja sovietinius įrašus. Nieko prieš juos neturiu, tačiau naujo nebuvimas diagnozuoja kultūrinio gyvenimo klinikinę mirtį. Kelmickaitė niekaip negali atstoti kultūros, nebent Zuokui.

 • Rūta Janutienė

  LRT tarybos „likbezui“ – nac. transliuotojų kolektyvai vakaruose ir Rytuose. Tik kelios nuorodos iš dešimčių.
  Pirmi trys – Vokietijos žemių nac transliuotojų kolektyvai (vaikų chorai, deja, irgi yra)

  w.mdr.de/klangkoerper/967058.html

  .br-online.de/br-klassik/br-chor/konzertkalender-DID1218037963221/index.xml

  .ndr.de/orchester_chor/ndr_chor/chorindex2.html

  koris.radio.org.lv/index.php?&15 – čia – nuolat pasaulyje gastroliuojantis Latvijos radijo choras.

  tvr.by/rus/musiccol.asp?pr=dety – baltarusai….

  amazon.co.uk/french-radio-chorus-Classical-Music/s?ie=UTF8&keywords=French%20Radio%20Chorus&rh=n:697386,k:French%20Radio%20Chorus&page=1 – prancūzai
  hbdirect.com/browse_classical.php?v[0]=form_genre&form_genre=Opera/Operetta&v[1]=specific_ensemble&specific_ensemble=Italian+Radio+Chorus+Rome
  arkivmusic.com/classical/Name/Italian-Radio-Chorus-Rome/Ensemble/62881-4 –

  paskutinė nuoroda įdomi tuo, kad parodo, ką ir su kuo tie kolektyvai veikia. Taip žmonės supranta nac transliuotojo misiją. Prie TV komersantų – „muzikos akademijos“, kuri atlieka baisinio popsinio-komercinio muzikavimo per TV funkciją, o prie nac transliuotojo – kultūrinis klodas – kaip atsvara. Tu sakai, kad Lietuvai to nereikia. Tą patį sako ir Siauras su Zuoku ir jų VEKS’u.

 • Aras

  LŽ šiandienos straipsniu LRT chorų naikinimą pateikia visiškai kitoje šviesoje. Gal vis tik vertėtų išsaugoti visuomeniniais pagrindais (savo malonumui) dainuojančius vaikus ir grašius algos gaunančias kelias choro vadoves? Gal atsikratyti nuobodžiosios R. Miliūtės, o sutaupyto jos atlyginimo užtektų išlaikyti toms šešioms, aš taip manau.

 • Musė

  A. Račas kaip visada paskęsta smulkmenose. Pasigendu platesnio žvilgsnio, strateginio mąstymo, toliaregiškumo. A. Račas eina jau išbandytu, pasiteisinusiu keliu – atsiribojant nuo konteksto prisikabinti prie menkos smulkmenos, ją išpūsti, ištrimituoti ir patapti Didžiuoju Kovotoju prieš sistemą, blogį ir melą.

  Lengiau pašūkauti – R. Juknevičienė per brangiai už kompiuterio nuomą iš tam oficialiai skirtų parlamentinių išlaidų sumokėjo, A. Anušauskas gal be reikalo kalbų kursus užsisakė, generolas tarnybiniu automobiliu žmoną pavežė. Kur kas sudėtingiau sugebėti pažvelgti iš šalies, atsiribojant nuo emocijų, įvertinant platesnį kontekstą, patiekti įdomių ir nepaviršutiniškų įžvalgų, konstruktyvių pasiūlymų.

  Ar tikrai visas pertvarkas visuomeniniame monstre reikia pradėti nuo vaikų choro naikinimo ir įdomaus, profesionalaus žurnalisto vedamos laidos atsisakymo? Ar ši „optimizacija“ išgelbės LRT finansus? Tai praktiškai tas pats, kas restruktūrizaciją pradėti susikoncentruojant ties kilimėlių nuomos ar tualetinio popieriaus tiekėjų efektyvumo didnimu.

 • eilinis

  Galbūt man vaidenasi, tačiau labai jau stropiai (ypač šįryt) Šalkauskas per spaudos apžvalgas peržvelgia lietryčio straipsnius. Įdomu kas sudarinėja asorti kiekvieną rytą, nes čia yra pakankamai puiki vieta reklamuotis, kas mano manymu maža bėda. Kita jau yra brukti lietuvai tas kreivas tiesas, ko didžioji dalis nebesiprenumeruodama šio „laikraščio“ savanoriškai išvengia.

 • Stepas

  Gerb. Račai, gerokai nuklydai į pievas dėl chorų, vienžo, nusimušei kelis reitingo balus daugelio tave gerbiančių akyse, nes pademonstravai savo profesionalumo spragas. Nuvylei kažkiek, gaila. Prisėsk prie interneto šį vakarą, pasklaidyk įvairių visuomeninių transliuotojų misijas kultūros puoselėjimo aspektu, gal kiek prašviesės akyse. Sėkmės.

 • Pingback: FACEBOOK naujienos ir patarimai #3 « Komunikacija FACEBOOK'e()