LRT taryba: ataskaita, atskiras tinklas ir etika

LRT tarybos posėdis vėl neužtruko.

Pradžioje buvo svarstomas LRT veiklos ataskaitos projektas. Darbotvarkėje buvo numatyta ją apsavarstyti ir patvirtinti.

Siūliau to nedaryti, nes ataskaita tarybos nariams buvo išsiųsta penktadienį baigiantis darbo dienai, be  to, tarybos nariams buvo pateiktas ataskaitos variantas, kuris dar turėtų būti papildytas. Tvirtinti tai, kas dar bus pildoma, mano supratimu, paprasčiausiai neprofesionalu.

Pasiūlymas ataskaitos nesvarstyti buvo atmestas, tačiau ataskaita nebuvo patvirtinta – sutarta, kad ji dar bus papildyta ir tvirtinama birželio 30 dieną.

Posėdis, atrodo, nebuvo uždaras, nes balsavimo dėl posėdžio būdo nebuvo. Kita vertus, nežinau, ar būtų korektiška skalbti ataskaitoje esančius faktus ir skaičius – LRT generalinis direktorius vėl gali apkaltinti mane konfidencialios informacijos viešinimu. Todėl palauksiu, kol taryba ataskaitą patvirtins.

Pasibaigus diskusijoms dėl LRT veiklos ataskaitos, LRT generalinis direktorius informavo apies svarbiausius įvykius: LR 85 metų jubiliejus, EBU viceprezidento vizitas ir jo susitikimai Seime. Be to, A.Siaurusevičius buvo susitikęs su Seimo pirmininke, kuri, anot generalinio, pažadėjo spręsti LRT problemas. Viena svarbiausių problemų – finansavimas. LRT generalinis informavo, kad jau yra pateikęs prašymą dėl finansavimo didinimo. Konkretūs skaičiai nebuvo minėti.

Po to tarybos nariai apsikeitė nuomonėmis dėl galimybės LRT turėti atskirą skaitmeninį tinklą savo reikmėms. A.Siaurusevičius informavo, kad, nepaisant to, jog Seime pavyko surinkti reikiamą kiekį parašų, kad būtų įregistruota atitinkama pataisa, „entuziazmas šiuo klausimu pamažu vėsta“, atsiranda vis daugiau oponuojančių šiai idėjai.

Mano asmeninis požiūris į šią idėją taip pat nepasikeitė. Seimo Teisės departamento išvada atitinka tai, apie ką esu rašęs ir kalbėjęs, be to, mano abejones dar labiau sustiprina ir pateiktame įstatymo projekte atsiradusi nuostata, jog skaitmeninis tinklas LRT būtų skirtas ne tik programoms transliuoti, bet ir retransliuoti. Be to, man atrodo, kad būtų logiška prieš pretenduojant į atskirą skaitmeninį tinklą, žinoti, kaip jis bus naudojamas, ar LRT tikrai planuoja transliuoti programas HD  formatu, ar yra tam reikalinga techninė bazė, kokios bus reikalingos investicijos. Šiuo metu jokio aiškumo nėra.

Tačiau dauguma tarybos narių laikosi priešingos pozicijos ir mano, jog atskiras skaitmeninis tinklas LRT yra reikalingas. Posėdyje buvo išsakyta nuomonių, kad LRT taryba turi dėti visas pastangas, kad šis tikslas būtų pasiektas.

Posėdžio pabaigoje įvyko diskusija apie požiūrį į etiką. Ji kilo po klausimo, ar LRT ketina savo spaudos apžvalgose apžvelgti „Lietuvos žinių“ publikacijas, nes pastaruoju metu tai nebuvo daroma atsižvelgiant į tai, kad šis dienraštis buvo priskirtas etikos nesilaikančių žiniasklaidos priemonių kategorijai. Man taip pat buvo smalsu, ar LRT laikosi vienodos pozicijos kitų žiniasklaidos priemonių atžvilgiu, nes „Respublikos“ grupei priklausantys leidinia ir naujienų portalas alfa.lt neseniai viešai pareiškė, kad jie nesilaikys Lietuvos įstatymų ir nebendradarbiaus su LŽLEK, kas mano supratimu, atitinka pareiškimą, jog Etikos kodeksas jiems negalioja.

LTV direktorius R.Paleckis į šiuos klausimus atsakyti negalėjo, tad pasitarus buvo pasiūlyta apie tai dar pakalbėti kitame tarybos posėdyje. Įskaitant ir situacijas, kai LRT laidose dalyvauja neetiškomis pripažintų žiniasklaidos priemonių atstovai arba – priešingai – kai LRT atstovai dalyvauja neetiškomis pripažintų žiniasklaidos priemonių rengiamose laidose.

Nors LRT tarybos pirmininko pavaduotojas A.Jokubaitis sakė, kad LRT taryba neturėtų kalbėti apie etiką, manau diskusija buvo naudinga. Ypač – turint galvoje, kad būtent ši LRT taryba uždavė toną ir pirmą kartą LRT istorijoje parengė ir priėmė LRT tarybos etikos kodeksą.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • azartas

  Nežinau, ko paklausti vieno dalyko.
  Visada LTV laida Panorama prasidėdavo 20:30. Dabar gi rašo, kad prasideda tokiu pačiu laiku, bet vietoje Panoramos 4 minutes matau anonsus ir reklamą. Ir dar sutrumpėjusi pati laida.
  Čia tik vasaros (atostogų meto) naujovė, ar jau su visam LTV bus tokia pati reklamuotoja, kaip ir komercinės televizijos?
  Nes tai vienintelė TV laida, kurią dar įsijungiu internetu pasiklausyti/pažiūrėti. Bet jei gros reklamą, tai teks ir jos atsisakyti.
  Ir kur nuslopo ta iniciatyva, kad reklama nebūtų transliuojama didesniu garsu? Nes kaip suprantu, net ir LRT pradėjo tai naudoti.

  • azarte, negalu atsakyti į jūsų klausimą, bet pabandysiu pats pažiūrėti ir jei yra taip kaip sakote, paklausiu tarybos posėdyje. Daugiau nelabai ką galiu ir padaryti.

 • Dažnai čia parašoma apie Tarybos posėdžius.
  Apie viešumą,ta proga.
  Taryba laikau vykusia tik tuomet, kai ji dirba konsesuso pagrindu. Kai nėra priimami sprendimas, kol jis visiem iki vieno nėra geras. Daugumoje lietuviškų organizacijų tai, tur būt, utopija (sunku išvengti, manau, mūsų šalyje organizacijų, kuriose nebūtų išsišokėlio… kaip sakoma kai įsileidžiama kiaulė yra į bažnyčią). Tačiau daugiausiai, manau yra nuveikiama, kai kiekviena pusė supranta rimties svarbą, ir žinojimą kas visiškai netinka rimtame darbe.
  Manau, kad ne kiekvienas supranta viešinimo klausimą. Iš vienos pusės jis būtinas. Net ir dėl to, kad įveja tave patį intensyviai dirbti, – apsišaukei, na tai ir varyk vyruti.
  Tačiau reikia žinoti, kokia mūsų liaudis yra tamsi. To nereikia pamiršti. Kad jiems ir kavos puodelis, – tingėjimo simbolis ir t.t. ir pan. tūkstančiai kitų dalykų.
  Tad Tautos menteliteto neįvertinimas (kai mūsų tautietis pas save nemato rąsto, o kito akyje ieško krisliuko), – yra būtina įvertinti.
  Nepavydžiui tų organizacijų Taryboms, kur piemeniškumo išraiškų yra daug.
  Ne be reikalo sakoma, kad žmogus iki 60 metų tai piemuo dar, ne vyras.
  Iš kitos pusės, o iš kur tų vyrų Lietuvoje paimti, – iš baudžiauninkų ainių tarpo… juokaujame.
  Tad turime ką turime, o tai ir matome, iš rezultatų.
  Tautai jau žiniasklaidos nebereikia.
  Jie skaito, klauso va tokius musikontus, kokius turi. Ar po centą pasauliui išdalintus filmukus, puspročiams veizėti. Visa kas tinka kumečių ainių prageroms kramėms.
  Juk kitko negali ir būti. Kas tuomet naudosis ta industrija.
  Keli tiligentai, – juk ne jie renka valdžią, kuri toliau formuoja visas kitas iki seniūnijų valytojos.
  Taigi. Vyrų reikia Lietuvai. Ir jos organizacijų Taryboms, jei kuri dar to neturi lig šiol.
  Čia šiaip pajuokavimui buvo, žinoma. O tai štilis taip ar anaip, vasarinis. Tikrų tikriausiai, tik pajuokavimai, tad nesipykime.

  • suomis

   Atsiprašau, bet gal galėtumėte paprotinti, kas šiame pasaulyje dar veizėja ne po centą išdalintus filmukus.

   Kaip sau norite Artūrai, bet gali tekti jums apsilankyti vienoje įstaigoje, jau ne kaip darbuotojui, bet kaip pacientui. Nes iš paskutinio posto susidaro toks vaizdzialis. Arba baikite šį karą su LRT taryba, nes niekur jis jūsų nenuves. Tik ton įstaigon, kur ką tik paminėjau. Būtų gaila prarasti visai neblogą bendrapilietį. :)

   • mielas suomi, kadangi šiandien dar neikas nesugadino nuotaikos, nesakysiu tamstai, kad mano sveikata ne dundukų reikalas:)

    Kalbant rimčiau, tai su niekuo aš nekariauju. Tiesiog bandau dirbti savo darbą, už kurį man mokamas, tegul ir labai nedidelis, bet vis tiek atlyginimas. Jei tamstai atrodo, kad to daryti neverta, mūsų požiūriai nesutampa. Kol kas. Kai pradėsiu galvoti, kad tikrai nebeverta, nebevaidinsiu, kad stengiuosi ir įrašų apie LRT tarybą nebebus.

    • suomis

     Na, na : /

     • suomis

      O čia šiek tiek nuotaikai pakelti.
      http://www.youtube.com/watch?v=_5-XF_pnXX4
      Kažkodėl, ponas Artūrai, man susidaro toks įspudis, kad šį savaitgalį jūs žolės nenupjpvėte, tvoros nenudažėte ir tos cigaretės nesurūkėte. Čia be piktumų. Ir manau su neblogais palinkėjimais. Pabandyti tai atlikti ateinantį savaitgalį. :)

     • mielas suomi, klystate – būtent šį savaitgalį nupjoviau žolę, su dukra dažėme garažo duris ir surūkiau ne vieną ir ne dvi. Dalį savaitgalio ir pirmadienio, tiesa, teko praleisti kitur ir ne visai linksmai, bet toks jau tas gyvenimas…

   • Kęstutis
  • mielas Izbliondine, nelabai supratau, ar tai aš ta kiaulė bažnyčioje, kuriai dar nėra 60 ir kuri niekaip nesuauga?

   • Atsiprašau, kad neatsakiau iš karto, – nebuvo galimybės prieiti prie kompiuterio.
    Ir dar kartą atsiprašau už nevykusį mano komentarą, kuris galėjo sukelti tokias aliuzijas.
    Žinoma, kad ne Jus turėjau omenyje.
    O kaip ir nuklystant nuo temos, labiau, kad Tarybos, kaip ir kitos bendruomenės turėtų tikriausiai skirstytis, jei jose nėra rimto darbo, pasitikėjimo, – daugiau apie pačią žmonių čia Lietuvoje bėdą.
    Tas pats gi ir Lietuvos kooperatyvuose, ir ką bepaimsi, – pasitikėjimo nebuvimas (o tam nepasitikėjimui pagrindas juk būna… tai sistematiška), tuomet rietenos, finišas…

 • AndriuZ

  „tarybos narimas buvo pateiktas ataskaitos variantas“… gal nariams???

  Siaip grazu, kad gerb. Racas „priziuri“ LRT :)

 • Fredis*

  Man labiausiai patinka tokio turinio pranešimai ir įvykiai LRT Taryboje: „Be to, A.Siaurusevičius buvo susitikęs su Seimo pirmininke, kuri, anot generalinio, pažadėjo spręsti LRT problemas“.
  !!??!! …. :)))
  Gryna analogija su A.Lukašenkos valdoma Baltarusija ir ES: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-07-09-lukasenka-netiki-kad-greitai-pageres-santykiai-su-es/47318.
  Gaila paprastų Baltarusijos žmonių (techninio personalo darbuotojų, jaunų, gabių, profesionalių, visą savo gyvenimą atidavusių radijo ir televizijos darbuotojų, kurie sunkiai dirba gaudami varganą atlyginimą), tačiau reikia kažkokiu būdu nubausti nedemokratišką režimą ir pritaikyti jam sankcijas. Bjauriasia yra tai, kad vadovybė yra faktiškai nenubaudžiama ir savivaliauja toliau.

  • suomis

   O kas jums sakė, kad jie gauna varganą atlyginimą? Manau, kad jie gauna labai neblogą atlyginimą ir labai neblogą. : )

   • Fredis*

    Pragyvenimas Viniuje yra žymiai brangesnis negu Švenčionėliuose.
    Be administracijos darbuotojų tikėtina, kad labai neblogą atlyginimą gauna tik R.Miliūtė, V.Savukynas, na, ir dar vienas kitas, o kitų tai tikrai labai vargani atlyginimai.

    • suomis

     Nori pasakyti, kad Vilniaus Maximoj duona brangesnė?
     Manau, kad Baltarusijos TV darbuotojai gauna labai neblogą atlyginimą. Kas dėl LRT, tai ten tamsus miškas. Ir, kaip sakė Valatka: LRT – paskutinis Lietuvos kolchozas. O, kaip mes žinom iš istorijos, tai kolchoznikams, metų gale priklauso du maišai grudų ir tiek. : DDDDDDDDDD

     • na, kai ne kurie produktai, kaip bebutu keista, netgi kauno maximose kainuoja pigiau…

 • Sapnas

  Kaip manote: ar per 60 milijonų dinozaurų epochos negalėjo išsivystyti protingos būtybės. Nebuvo jokio meteorito. Tiesiog yra materijos apsivertimas.Apsiverčia materija.

 • Andrius

  laba diena,

  gal galėtumėt paaiškinti kodėl „Lietuvos žinios“ priskirtos etikos nesilaikančių žiniasklaidos priemonių kategorijai?

   • nesvarbu

    Artūrai, pačio nuoroda jau neaktuali. Metai praėjo ir „Lietuvos žinios“ vėl tyros, kaip kūdikio ašara- nėra priskiriama prie neetiškų.
    Gal ir nekaltas sutapimas, tačiau šitas straipsnis
    http://www.lzinios.lt/lt/2011-06-06.html
    (apie jį diskutavote su Maldeikiene)
    http://racas.lt/citata-388-utenos-trikotazas-apie-sunkmecio-pabaigos-zenklus/#comment-84820
    pasirodė būtent tomis dienomis (šio mėnesio pradžioje), kuomet šaunioji komisija nėrė į krūmus – nusprendė daugiau jau nepriskirti dienraščio „Lietuvos žinios“ profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai.

    • nesvarbu, nuoroda aktuali ta prasme, jog buvo prašoma paaiškinti, kodėl „Lietuvos žinios“ buvo priskirtos. Dėl kitko iš esmės sutinku.

     • nesvarbu

      Dėl to „kitko“. Kaip pačiam toks hipotetinis vaizdelis, kaip tai vertinti-tomis dienomis ar valandomis, kuomet oficiali komisija svarsto vienus veikėjus dėl jų galimai neetiškų poelgių, tie veikėjai publikuoja jų nuomone kompromituojančius straipsnius apie tą pačią komisiją? Ar tokia veika etiška? O gal tai brutalus spaudimas? Aš tai nežinau…

     • nesvarbu, aš apie tą publikaciją jau esu pasisakęs. bet jei norite – taip, tai spaudimas. Ar brutalus – tikriausiai.

 • nerijus

  Minimalus atlyginimas, Lietuvoje, „į rankas“, apie 670 litų. Žmonės dirba po 8- 12 valandų per parą ir penkias (jei ne „slenkantis“ grafikas)dienas per savaitę, kuri, Lietuvoje, trunka net septynias dienas.
  Vienas posėdis LRT taryboje: apie 500- 700 litų.
  O vardan tos- Lietuvos ir vardan LRT, negalima dirbti nemokamai?..
  Va, tai būtų tikras pavyzdys kitiems.

  • nesvarbu

   Nerijau,cha cha cha, dėl pačio tai Valentinas tikrai yra teisus- esi neblogas humoristas, gerai pavarai. Ką rodo ir paskutinis komentaras-galima dėti tiesiai į „Dviračio žinių“ peliukų lūpas:)

   • Valentinas

    Kažkuriuo momentu pradėjau abejoti savo teorija, kad Nerijus užsimaskavęs genijus. Vėl buvau pradėjęs galvoti, kad jis tiesiog kvailiukas. Ačiū, kad sustiprinai tikėjimą Nerijumi.

    • nerijus

     Валентаи

     О бандеи кажкада негалвоти?..

     • Valentinas

      Nerijau, nemandagu Račo tinklalapyje nuolatos jam priminti ir prikaišioti Uspaskį.

     • mielas Valentinai, nesikuklinkite, čia tamsta šioje srityje didžiausias specialistas. Pradedu galvoti, kad kažkada vietos Darbo partijos sąraše negavote.

     • Valentinas

      Jei būčiau nemandagus, tai sakyčiau, kad „Dėjau“ ant to ką apie mane galvoja Račas. Tačiau aš mandagus ir taip nesakysiu. Man „neįdomu“ ką apie mane galvoja Račas. Tačiau man labai įdomu ką Račas galvoja apie įvykius savivaldybėje, apie Uspaskich siekį gauti trečdalį valdžios. Žinau, kad Zuoko Račas nemėgsta. Žinau taip pat, kad Račas dalyvavo Uspaskich jubiliejuje kaip svečias, o ne žurnalistas, o tai reiškia, kad Uspaksich jis mėgsta (nes neisi gi į jubiliejų žmogaus, kurio nemėgsti). Tai galvoju, gal jei Uspaskich Vilniuje gaus trečdalį valdžios, tai Artūro požiūriu tai būtų labai gerai, nes tai reikštų mažiau valdžios Zuokui?

    • Genijus

     Valentinai, galite mano atžvilgiu daryti, ką norite: prikaišiokite man Uspaskicho gimtadienį, dėkite ant manęs, vadinkite dunduku ir t.t.
     Bet užsimaskavusiu nerijum manęs nevadinkit – įsižeisiu :)

     • Genijus

      P.S. Jūsų humoro jausmas komentare apie Uspaskiską – genialus. Na, toks, koks būna pas genijus :D

     • Genijus

      P.P.S. O va Artūras humoro genialumo ir „nepagavo“… :)

     • nesvarbu

      Genijau, jei kas ir buvo šiame tinklapyje tikrai genialaus, tai pačio „duobės kasimo“ istorija, išaiškinanti, kas yra darbas ir kokia jo vertė. Dar kartą dėkui už tai.

  • romas

   Nerijau, reik suprast, kad kažkur savaitė trunka mažiau nei septynias dienas

 • nerijus

  „Угол зрения зависит от занимаемого места.“

 • nerijus

  To dar nebuvo net privačiose TV: sezono uždarymas.

  Skolingi milijonus, o rengia sezono atidarymo ir uždarymo vakarėlius savai hėbrai. Būtų įdomu sužinoti: kiek LRt kainuoja šie vakarėliai?..
  Artūrai Jums kovinė užduotis: paskelbti racas.lt vakarėlių kainas (sąmatą) ir kas juos rengė.
  Juk mes privalome žinoti kur leidžiami mūsų pinigėliai?..

 • Baisuoklis

  Ar LTV telecentrui (LRTC) skola jau grazino?

  • Baisuokli, mano žiniomis, ne, nes iki šiol nepasibaigę teisiniai ginčai.