LRT Taryba: paskutinė ataskaita

Na, ką gi – atsiskaitau paskutinį kartą…:)

LRT tarybos posėdis buvo labai trumpas – gal net pats trumpiausias iš visų, kuriuose teko dalyvauti.

Iš pradžių, kalbėjo A.Siaurusevčius. Apie svarbiausius įvykius, iš kurių man labiausiai įsiminė tai, kad V.Savukynui šiandien gimė sūnus. Ir dar – kad prasidėjus futbolo čempionatui, jau turėtų veikti atnaujinta lrt.lt svetainė.

Kadangi nei A.Siaurusevičius, nei posėdyje dalyvavęs televizijos direktorius R.Paleckis neužsiminė apie LRT paskelbtą laidų konkursą, pasidomėjau, kodėl prieš jį skelbiant, nebuvo tartasi su Taryba. Klausiau todėl, kad praėjusiais metais Taryba diskutavo, jog būtų gerai, kad prieš skelbiant konkursą būtų sutarta dėl prioritetų, tai yra, kokių laidų labiausiai reikia. R.Paleckio atsakymas buvo trumpas ir aiškus: nebuvo laiko, o be, to, konkurso sąlygos šiemt buvo lygiai tokios pačios kaip pernai, o pernykštes Taryba žinojo.

Po to LRT Taryba vienbalsiai patvirtino LRT programų nacionalinę strategiją. Pirmą kartą LRT istorijoje.Ji turėtų būti paskelbta artimiausiu metu.

Taryba taip pat įpareigojo LRT administraciją iki rugsėjo 8 dienos parengti veiksmų planą strategijai įgyvendinti.

Trečiu klausimu buvo numatyta svarstyti būtinos informacijos gavimo tvarkos ir aprašo pakeitimus, atsižvelginat į teismo sprendimą dėl mano ieškinio. Pasiūliau, kad šis klausimas nebūtų svarstomas – pirmiausia todėl, kad LRT administracija pateikė apeliaciją, o antra – todėl, kad šios sudėties Taryba jau buvo priėmusi sprendimą šiuo klausimu, tai yra, Tarybos dauguma pritarė A.Siaurusevičiaus sprendimui neleisti man susipažinti su informacija. Mano nuomone, versti Tarybą balsuoti dar kartą dėl to paties nėra prsmės.

A.Pitrėnienė bandė kažką aiškinti, neva kažkas kažkada pažeidė kažkokias taisykles. Pasiūliau pasiskaityti teismo sprendimą. Tikriausiai neskaitys.

E.Ganusauskas siūlė prisiminti foną, kuriame Taryba balsavo už tai, kad man nebūtų leista susipažinti su informacija. Bandžiau ir man atrodė, kad jis buvo toks pat, kaip visada.

L.Gadeikis replikavo, kad sprendimą neleisti man susipažinti su informacija priėmė ne visa Taryba, o jos dauguma ir kad jis už tokį sprendimą nebalsavo.

Bendru sutarimu buvo pritarta mano pasiūlymui, kad susipažinimo su informacija tvarka ir aprašas bus svarstomas teismui išnagrinėjus LRT apeliacinį skundą.

Po to vyko atsisveikinimas su kadenciją baigusiais LRT Tarybos nariais.

Iš M.Martinaičio, kuris Taryboje dirbo 12 metų, kalbos man labiausiai įsiminė tai, kad, pasak Marcelijaus, ši Taryba buvo pati profesionaliausia ir kad ankstesnėse tarybose tarybos nariai nežinojo, kas yra pinigai ir kaip juos skaičiuoti.

„Supratau, kas yra pinigai“, – sakė M.Martinaitis ir aš slapčia pagalvojau, kad galbūt esu maža dalimi prie to prisidėjęs.

R.Valatka, kuris Taryboje taip pat išbuvo dvi kadencijas prisiminė pirmąją pažintį su M.Martinaičiu – tada jis buvo vienuoliktokas. Ir dar pasakė, kad darbas tokioje institucijoje kaip LRT Taryba, kurioje susirenka labai skirtingi žmonės, duoda daug gero, nes supranti,  kad vienintelis būdas ko nors pasiekti yra įtikinti kitus. Pagalvojau, kad man nepavyko. Gal todėl, kad nebuvau 12 metų.

A.Jokubaitis nepasakė nieko įsimintino.

Visi gavome po „Gustavo receptų“ knygą ir naujojo Tarybos nario Ž.Pečiulio raštų apie TV tomelį, kuris „Komunikacijos fakulteto Tarybos posėdžio sprendimu (2011 m. Liepos 1 d. Nr. 160 000-10-7) gali būti naudojamas žurnalistikos bakalauro ir magistrantūros studijų programose. Būtinai paskaitysiu.

Vyno taurės kažkodėl nesinorėjo.

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • briedis

  Sausokai. Procedūros procedūromis, bet gyvo vaizdelio pritrūko. O tos pačios LRT archyvuose daug ko sukaupta. Pvz., kaip LTSR deputatas pirštais snarglį voliojo,arba kaip „Šėpos“ lėlininkai iš mušamųjų katedros balkono sveikino raudonosios armijos paradą, ir dar daug ko. Atrodo, kad visko užtektų, tik belieka su direktoriais išsiaiškint..))

 • Audrius Šulcas

  Nuobodoka. Reikėjo eiti įkalus 200 gramų degtinės. Būtų įdomiau.

 • Bobutė

  Spėju, jog vyno nesinorėjo, nes per daug nuosėdų…

 • Henkas Moodis

  Bet dovanos tai klaikiai juokingos. LRT rimta „zavidenije“. Tik nesuprantu vieno ką kiti ten „grybai“ (tegul atleidžia šalies (ne)kultūros grandai) veikia dvylika metų, jei poną Račą išpkrapštė po keturių už ataskaitos pareikalavimą.
  Vienu žodžiu kaip suprantu – sėdžiu, nosį krapštau ir formuoju Lietuvos kultūrą per greit skaitmeninę TV.
  Nenustembu kad geriausia progrma tampa Animal Planet.

  • znakorius

   Va va – ataskaitos pareikalavimas aniems pasirodė antiek baisu, kad nebeįmanoma kentėti – todėl pajungė tam „ištaisyti“ visus organus.
   Iš čia išvada: jei bijo, tai gal vagia (čia pamąsčiau kaip tarybinis OBXCC darbuotojas :))?
   Kas paneigs (kaip sakė garbusis Landsbergis :))?
   Reikėtų griežtai, bet nebūtinai teisingai :), patardyti.
   Prie gerų tardytojų nekalti prisipažįsta, o čia … (kaip gerokai pakaušęs sakė vienas tarybinis statybos inžinierius apie savo darbą, galima sodinti be teismo ir tardymo, nes tik per 3 darbo metus statybos inžinierius nebežinodavo kur jo darbų pradžia, o kur – galas).

   • briedis

    šiaip yra toks valstybinis darinys , kaip „Valstybės kontrolė“. Kažin kaip finansinę uodegą LRT direktoratas suktų audituojamas…))

 • migla

  Nereikia tokiose užpelkėjusiose „tarybose“, „komisijose“, „komitetuose“ nesisteminių žmonių, keliančių nepatogius klausimus. Taigi trukdot toje pelkėje visiems ramiai murkdytis…

  • znakorius

   Dauguma ten – miega.
   O ne dirba.

 • Audrius Šulcas

  Štai jums metodinis patarimas: http://www.youtube.com/watch?v=8RHBOfM9CFQ

 • Fredis*

  Niekada aktualumo neprarandantis kūrinys http://www.youtube.com/watch?v=5aLs1hFp7r4&feature=related
  Ne ta kompanija, su šiais pakeleiviais sienos niekada nepramušite.
  Trūko Fredžio*…. pažirtų plytos akimirksniu.

  • R

   O, gal Fredi šitas „kūrinysRolandas Kazlas interviu 4 „aktualus ir dabar…

 • Tiesiog… elegentiškas ir itin subtilus… arkliškas juokas ir pašaipa.

  Taip sugeba retas. Ne tik tarp eilučių, bet ir tarp žodžių išjuokti.

  Pagarba.

 • kad ankstesnėse tarybose tarybos nariai nažinojo – kas per žodis „nažinojo“?

  • nažinojo yra nežinojo parašytas su klaida. Tikiuosi, dabar supratote.

 • Rytis I

  Taip, durys atsidarė ir vėl užsidarė. Dabar vėl ramiai bus galima užsiimti mėgstamu darbu – meniniu siuvinėjimu kryžiukais, laikas nuo laiko balsuojant (vienbalsiai) už sprendimą užjausti Afrikos badaujančius vaikus, prieš autoritarinį režimą Baltarusijoje ir už Čilės darbininkų klasės teisingą kovą. Neapčiuopiamas toks slogutis – stabilumas, Brežnevas, profsąjungos posėdis…

  ps. Tiesa, kaip ten ponui Radzevičiui sekasi su video transliacijomis, taip nei vienos ir nespėjau pamatyti :( Jau per vėlu?

  • Audrius Šulcas

 • austras

  Šiaip tai už tokią pono Račo kovą pasitelkus viešumą, pilietinės visuomenės kūrėjai, ar jais besiskelbiantys, manyčiau, turėtų padėkoti. Aš galiu padėkoti tik savo vardu. Nors, kaip jau kažkada komentavau po Banio tekstu, su didžiųjų valstybių televizijomis LTV lygintis būtų neįmanoma, net jei jai vadovautų ne skydinės tipo direktoriai.

 • darius

  atsidarau tinklapį lrt.lt, pažiūrėti, kaip gi sekėsi mūsų atstovui, matau – liuks. Skaitau ir negliu patkėti savo akimis, išvydęs parašą po interviu su Montvydu:
  „Esu labai laimingas… manome, jog tai buvo geriausias pasirodymas iki šiol, visi patenkinti“, – iškart po žinios, jog pateko į finalą, sakė D. Montvydas, kurį cituoja delfi.lt.
  Delfi.lt???? Kai LRT organizuoja šitą reikalą?? Kai Baku gyvas velnias LRT atstovų??
  neįsivaizduoju didesnio „pazoro“ lrt komandai… Nors, skaitant Jūsų pasisakymus apie LRT „virtuvę“, gal tai ir desninga.