LRT: laisvės problemos

Šiandien, kaip žinia, buvo LRT Tarybos posėdis.

Nemažą jo dalį visiškai teisingai aprašė alfa.lt, kiek daugiau detalių apie vykusias diskusijas ir jose skambėjusius argumentus galima sužinoti pasiskaičius Delfi.

Galėčiau gal tik patikslinti, kad Seime šiandien pristatytų pataisų negyniau, kaip kad nurodoma pastarojo pranešimo pradžioje, tačiau nemanau, kad jų priėmimas reikštų bolševikų pergalę prieš buržuaziją.

Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl balsavau prieš tarybos parengtą pareiškimą. Kita priežastis buvo ta, kad pareiškimo tekstas labai jau priminė tai, kas pastaruoju metu vis dažniau stebima žiniasklaidoje: per daug nuomonių, gasdinimų bei žinojimo, kas atsitiks nors dar nieko neatsitiko.

Daugiau įspūdžių – gal kiek vėliau.

Pirmiausia eisiu paieškoti laisvės apibrėžimo, kad kitą kartą niekų netauzyčiau ir niekas durniu nevadintų…

Ir dar pabandysiu susirasti pasaką apie Mažylį ir Karlsoną – gal padės suprasti, ką turėjo galvoje premjeras A.Kubilius, kalbėdamas apie didesnę LRT nepriklausomybę nuo politikų priėmus naujas pataisas bei apie LRT tarybos daromus buhalterinės ir finansinės  drausmės pažeidimus.

(4 balsų, vidurkis: 3,25 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Niekad nebūčiau pagalvojęs, kad netgi Taryboj esama dundukų.

 • Knygą apie Karlsoną galiu paskolinti, nereikės pirkti.

 • nerijus

  Siūlau pažiūrėti :)
  http://multos.ru/news/2007-12-20-27

 • lida

  Man nesuprantama, kokiu tikslu tarybos nariai gaišta laik

  • lida

   …laiką ir drąsko vienas kitam bambas ginčydamiesi dėl įstatymo pataisų. Nei jie priims tas pataisas, nei čia jiems reikia kišti trigrašį. Ar priims, ar ne, kam nepatinka – staltiesėle kelias, tsakant.

  • nerijus

   „laiko gaišimą“ supratau, kaip klausimą: kam LRT taryba?
   To klausiau ankstesnėje temoje…Laukiu atsakymų.

   • lida

    Aš manau, kad nereikalinga pati LRT. Tarybą dėl manęs tai gali palikti – tegu posėdžiauja, ginčijasi.

 • Kaip didelis Astrid Lindgren kūrybos gerbėjas, galiu patikinti, kad, pirma, Mažylis šią šeimyniškai demografinį rebusą sprendė kalbėdamasis su savo mama, o ne Karlsonu, kas įrodo dažnai neatsargų konservatorių elgesį su citatomis :), antra, net aprūpintas propeleriu ant nugaros ir visomis įmanomomis uogienes atsargomis metams nepajėgčiau suvokti, kas bendro tarp LRT nepriklausomumo, naujųjų įstatymo pataisų bei Kubiliaus gražbylystės, ir, trečia, visiems į aklavietę įvarytiems diskusijoms dalyviams siūlyčiau prisiminti kitą A.Lindgren pamoką, aktualią derybiniam menui. Kai Frøken Bock paklausė Karlsono, negi taip sunku užduoti klausimą, į kurį būtų galima paprastai atsakyti „taip“ arba „ne“, anas jos paklausė „Ar jau lioveisi gurkšnoti konjaką rytais“…

 • azijatas

  Karl Rahner – “Laisvės esmę sudaro absoliučiai sava asmens galia apspręsti patį save.”

 • Atvirai pasakysiu, esu tiek susireikšminęs, kad įsivaizdavau, kad Račą kritikuoti galiu tik aš, Fredis, Musė, Lida ir emdėiksacukas. Todėl, kai perskaičiau, kad R. Valatka, tas žurnalistikos teršalas, pasiuntė mūsų Artūrą nafik (nepabijokime šito žodžio, juk taip ir buvo) sukilo zlastis ir noras keršyti. Artūrai, tik duokite ženklą ir suorganizuosime Valatkos moralinio sudorojimo akciją (jei sekančiame jūsų komentare bus raidžių r ir v laikysiu, kad ženklas duotas). Gal atėjo metas išnagrinėti Valatkos vaidmenį trigalvio slibino istorijoje? O gal paanalizuokime jo išgertuves su Kirkilu? Nurodykite kryptį ir nepaliksime Valatkos moraliniame kalėjime nei vienos sveikos plytos.
  Siūlau, organizuoti šešėlinę LRT tarybą. Račas bus pirmininku. Pirmas klausimas, lrt žinių tarnybos vadovo keitimas. Šiandien per panoramą, buvo pranešta, kad LRT tarybos nariai, nepritaria siūlomiems įstatymų pakeitimams. Ir nei žodžio apie tai, kad sąžiningiausias, protingiausias, nepriklausomiausias tarybos narys balsavo prieš. Žodžiu, kai pakeisime lrt direktorių, reikės keisti ir žinių tarnybą.

 • Manyciau, kad LRT Taryba galetu vienu mostu uzciaupti visus kritikus ir istatymo pataisu siulytojus, susiemusi ir pradejusi dirbti taip, kad nebutu geda. Zinau, kad LRT tam visos prielaidos yra ir visi LRT lygiai beigi koridoriai (galbūt isskyrus viena zmogu skydineje) tam pritartu.

  Tik stai yra problema – ar Tarybos nariai, kurie yra labai uzsieme zmones, turetu laiko LRT reikalams skirti daugiau nei kelias valandas per menesi. Nes dirbti reiktu daug ir sunkiai. O juolab uz toki „juokinga“ atlyginima (~700 Lt/men).

  O tam, kad Taryba pradetu dirbti kitaip, kad kurtu visai kitoki savo darbo rezultata, nereikia nei keisti istatymu, nei versti kalnu – uztenka visiems bendrai sutarti del nauju darbo principu. Jei jau labai norisi legalizuotis – galima pakeisti Tarybos darbo reglamenta. Viskas. Didziajai daliai problemu isspresti daugiau nieko nereikia. Tik noro. Klausimas, ar jo yra.

 • Dzina

  Aš irgi nematau tiesioginio ryšio tarp Tarybos nepriklausomumo ir šitų pataisų. O jei jau keisti formavimo tvarką, tai iš esmės — galbūt įtraukiant įvairesnių pilietinių org-jų atstovų. Nesuprantama man, ką ten veikia vyskupų koferencija, arba — kodėl tik ji reprezentuoja visus tikinčiuosius LT, na, bet tiek to…

  Europoje ir Š.Amerikoj galima išskirti (Pgl Hallin ir Mancini) 4 bazinius modelius, apibūdinančius viešųjų transliuotojų valdymą:
  1. Vyriausybinis (kontroliuojamas tiesiogiai vyriausybės arba politinės daugumos. Daugumoj valstybių EU taip nebėra, bet kai kuriose P.Europos valstybėse, kai parlamente susidaro vienos kurios nors politinės jėgos dominavimas, Vyriausybė gali daryti tiesiog. įtaką.
  2. Profesionalusis (pvz., BBC) modelis — transliuotojas griežtai atskirtas nuo politinės kontrolės, visi sprendimai atiduodami į žurnalistų-profesionalų rankas.
  3. Parlamentinis arba proporcinės reprezentacijos modelis.Viešojo transliuotojo kontrolė padalinta tarp polit.partijų proporcinės reprezentacijos būdu. (propociškumas šį modelį skiria nuo vyriausybinio, čia būdingas didesnis galios pasidalijimas tarp įv.polit.jėgų po rinkimų)
  4. Pilietinis modelis. Panašus į parlamentinį modelį ta prasme, kad viešųjų transliuotojų kontrolė yra padalinta tarp. įv. politinių grupių, tačiau skiriasi tuo, kad įtraukiamos t.t. socialinės grupės — profesinės sąjungos, verslo asociacijos, etninės, religinės org-jos ir pan.

  Pas mus sustyguota pgl. vadin. pilietinį modelį. Tai klausimas galbūt būtų dėl kitų socialinių/pilietinių grupių reprezentacijos ir atstovavimo Taryboje? Galbūt tai spręstų kai kurias veiklos efektyvumo problemas?
  Tas pats Hallin su Mancini laiko, kad profesionalusis modelis yra labiausiai autonomiškas, vyriausybinis yra — „politics over broadcasting’, o pilietinis ir parlamentinis — „politics IN broadcasting“ (LT atvejis). Tai ką ten gerb. R.V. turėjo omeny kalbėdamas apie laisvę, irgi nelabai supratau…

  • Kaip tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad teisę deleguoti Tarybos narius atidavus įvairioms visuomeninėms organizacijoms, mes turime variantą, kai į Tarybą sueina žmonės, ryškiai stokojantys kompetencijos ir todėl nesugebantys tinkamai kontroliuoti administracijos veiksmų. Dažnai tokie žmonės gina juos delegavusių organizacijų, o ne visuomenės (mokesčių mokėtojų) interesus.

   • Dzina

    Kad jau dabar atiduota. Org-jų nariai taip pat yra mokesčių mokėtojai. Aišku, nenoriu kalbėti apie hierarchizuotas autoritarines struktūras, dėl jų kyla problemų ir greičiausiai tame tiesos yra kalbant apie kompetenciją. Kita vertus, yra tų org-jų ir su pakankamos kompetencijos žmonėmis, tada jau klausimas būtų, kodėl vienas, o ne kitas visuom. org-jas pasirenkame, kad atstovautų visuom.interesą.

 • Regis

  Hmmm… o niekam nekyla klausimas kas nori atimti iš visuomeninio transliuotojo komercinę reklamą? Padėliojus ryšius pasidaro šiek tiek aiškesnės atskirų LRT tarybos narių pozicijos. Nors.. gal iš tikrųjų viskas vardan tos..?

  • Regi, gal galėtumėte išplėtoti savo mintį apie ryšius ir aiškumą dėl LRT narių pozicijų? Man būtų smalsu. O gal tik šiaip blevyzgojate?

   • Regis

    Neblevyzgoju. Lietuvoje viskas daroma dėl pinigų ir įtakos. Arba didelių pinigų ir didelės įtakos. LRT turima komercinės reklamos dalis ne paslaptis, kad viliojančiai atrodo kitiems tos rinkos dalyviams. Čia ir MG Baltic valdoma LNK ir B.Lubio BTV ir ta pati TV3 kuri vis dar kankinasi su baisiai bloga žurnaliste J.Butkevičiene. Visi jie, gal tik TV3 mažiau, išgarsino skydinę ir jos herojų. Kam visa tai? Toliau minčių nedėliosiu, nes žinau, kad už kiekvieną ne ten padėtą žodį būsiu užtampytas. Tik kaip piliečiui įdomu, jeigu LRT visgi netransliuos reklamos kas tuos pinigus kompensuos? Ar atitinkamai sumažės tik biudžetas ir transliuojamų laidų kiekis ir kokybė. Nelabai tuo tikiu. Paprasčiau pakeitus LRT generalinį atrišti bendro valstybės biudžeto kranelį..

    • Regi, štai ką jūs sakėte: „Padėliojus ryšius pasidaro šiek tiek aiškesnės atskirų LRT tarybos narių pozicijos“. Mano supratimu, tai blevyzgos, nes savo teiginių niekuo nepagrindžiate. O juk tai kaltinimas, kad „atskiri“ tarybos nariai specialiai siekia, kad LRT netektų reklamos…

     • Rolandas

      Artūrai,

      Dėl intensyvaus informacijos srauto apie LRT problemas neišvengiamai jos užkliūva. Todėl kyla klausimai, ar galite atsakyti į kelis iš jų:

      1. LRT direktorius Audrius S.visuomet buvo tik žurnalistas ir studentas, ar turi jis kvalifikuotų patarėjų finansų, vadybos reikalams? Jei turi, ar klauso jų patarimų? Jei neklauso, tai kodėl?

      2. Ar turi LRT verslo planą, kaip išbristi iš krizės? Jei turi, kas jį rengė? Kaip tą planą vertina nepriklausomi ekspertai? Kaip jį vertinate Jūs?

      3. Ar Jūs asmeniškai teikėte Prezidentei/LRT Tarybai/LRT administracijai/ kokius nors raštiškus pasiūlymus dėl LRT veiklos optimizavimo? Jei teikėte, tai kiek jų buvo, kada jie buvo teikti ir kur su jais galima susipažinti?

      4.Ar Jūs asmeniškai teikėte per Seimo narius/Darbo grupes pasiūlymus dėl normų, reguliuojančių LRT veiklą, pakeitimų? Ar Jūs dalyvaujate tokių teisės normų rengimo darbo grupių veikloje? Ar teikiate joms pasiūlymus? Ar Jūs buvote pakviestas teikti tokioms darbo grupėms pasiūlymus? Jei ne, tai ar Jūs reikalavote tokios galimybės?

      5. Ar sutikdamas būti LRT Tarybos nariu paruošėte rašytinę savo veiklos Taryboje programą/viziją (būtent rašytinę)?

     • mielas Rolandai, šiaip jau nesu jūsų pavaldinys ir nežinau, ar turėčiau prieš jus atsiskaityti. Bet tebūnie…:)

      1. Nežinau, nes tai ne mano kompetencija. Tačiau sprendžiant iš dabartinės LRT finansų būklės, spėčiau, kad atsakymai yra ne, ne, ne ir ne.

      2. Ne. Nežinau. Neteko girdėti. Negaliu vertinti, nes nemačiau.

      3. Raštiškų pasiūlymų neteikiau. Žodinius – taip.

      4. Taip. Ne, išskyrus vieną pasitarimą prezidentūroje. Taip. Vieną kartą.

      5. Ne.

      Tikiuosi patenkinau jūsų smalsumą.

     • Rolandas

      artūrai, kaip ne mano pavaldinys?, aš moku mokesčius, aš išlaikau LTV, aš turiu teisę žinoti, aš …aš…:)

      Galima juk pajuokauti:)

      Dėkui už išsamius atsakymus.

     • Rolandai, pagavote…:) Aš apie tai net nepagalvojau – juk iš tiesų privalau atsiskaityti, nes man mokama iš mokesčių mokėtojų kišenės… Na, bet galiu pasiteisinti, kad bent šiame tinklaraštyje iš dalies savo prievoles vykdau:)

     • Rolandas

      Artūrai,

      Teigtina, kad LRT Tarybos narys- ir vienas lauke karys, jei tik moka naudotis savo teisėmis ir laisvėmis.

      Juk tarybos nario veiklos laukas labai platus. Tarybos narys gali teikti pasiūlymus dėl programų strategijos, jų mastų ir struktūros, transliavimo trukmės, sudėties ir jų pakeitimų, kanalų skaičių, LRT įstatų pakeitimų, gauti informaciją kaip įgyvendinami LRT uždaviniai, reikalauti, kad būtų laikomasi teisės aktuose transliuotojams keliamų reikalavimų, teikti pasiūlymus dėl LRT veiklos perspektyvinių planų.

      Balsuoti, gauti informaciją ir teikti pasiūlymus dėl administracijos teikiamas LRT metines pajamų ir išlaidų sąmatos, bei vykdymo ataskaitos, balsuoti dėl metines LRT veiklos ataskaitos, reikšti nuomonę dėl LRT kūrybinių darbuotojų, dirbančių pagal terminuotas darbo sutartis, taip pat darbuotojų, priimamų viešo konkurso tvarka, pareigybių.

      Gauti pilną informaciją ir teikti pasiūlymus dėl konkursų LRT laidoms rengti rezultatų, dalyvauti LRT ūkinės ir finansinės veiklos klausimams svarstyti Administracinės komisijos veikloje, ruošti, teikti pasiūlymus dėl Administracinės komisijos nuostatų, dalyvauti skiriant generalinį direktorių, taip pat spręsti dėl jo atlyginimo, teikti nuomonę ir balsuoti dėl generalinio direktoriaus pavaduotojų skaičiaus, taip pat dėl jų atleidimo.

      Dalyvauti LRT administracijos bei Administracinės komisijos posėdžiuose, taip pat gauti iš LRT administracijos, Administracinės komisijos, valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų informaciją, būtiną savo funkcijoms atlikti, ir t.t. ir pan.

      Taip, kad vienas veiklus Tarybos narys gali kalnus versti. Tik reikia paimti visuomeniniais pagrindais padėjėjais pora žurnalistikos studentų ir pora teisės studentų ir pirmyn.

      Studentai su džiaugsmu sutiks ir dirbs už tris, rašys raštus, projektus, laiškus, pasiūlymus. Beliks tik tikrinti ir pasirašinėti.

      Kas trukdo?

     • Rolandai, Rolandai… visa tai, ką jūs čia surašėte yra tik plika teorija. Deja.

      Pradėkime kad ir nuo to, kad, LRT iki šiol nėra patvirtinta tvarka, pagal kurią Tarybos narys galėtų iš administracijos gauti informaciją, kuri priskiriama konfidencialiai informacijai. Klausimas dėl tokios tvarkos iškilo kai pradėjęs dirbti taryboje paprašiau pateikti mane dominančią finansinę informaciją. Pastaruosius keletą mėnesių vyksta šios tvarkos derinimas su administracija, nes tarybos paskirtų narių ir administracijos atstovų nuomonės šiuo klausimu nesutampa. O jūs sakote, paimti porą studentų ir pirmyn…

      Panašiai atsitinka ir sprendžiant daugelį kitų klausimų, ypač susijusių su valdymu ir finansais.

      Problema ta, kad vienas Tarybos narys gali tik kalbėti ir prašyti, o štai sprendimų priimti jis negali. Sprendimai priimami balsuojant Tarybai.

      Daugelis jūsų minėtų klausimų – sąmatos, finansinės ataskaitos, laidų konkursai ir panašiai svarstomi konkrečiu laiku ir per mano buvimą taryboje to dar nė karto nebuvo. Generalinis direktorius ir jo pavaduotojai man būnant taryboje taip pat nebuvo skiriami.

      Taip kad iš didelio jūsų išvardyto sąrašo ne kažin kas lieka…

     • Rolandas

      Artūrai,

      Artūrai,

      Man labai patiko tavo atsakymas į mano klausimą. Tai buvo testas:)

      Jį išlaikei dešimtukui. Esmė tame, kad aš, kalbėdamas apie LRT Tarybos narių veiklą ir galimybes, žodį “spręsti” panaudojau tik VIENĄ KARTĄ, o tu šį žodį panaudojai vos ne tris kartus, pats to nepastebėdamas.

      Tai lyderio, vadovo, vedlio, atsakingo ir ambicingo žmogaus leksika bei požymis:)

     • Rolandas

      Artūrai – turėjo būti tik viena kartą parašyta, tai tikrai ne mėgždiojimas, tiesiog nuslydo.

 • Beje, norečiau patikslinti mintį dėl Tarybos neveiksnumo. Taryba šiuo metu yra tikrai neveiksni, ir bet kas, apsilankęs Tarybos posėdžiuose, tai puikiausiai mato. Bet Taryba yra neveiksni ne dėl to, kad jai dirbti trukdo Siaurusevičius ar kokie nors įstatymai. Taryba yra neveiksni dėl to, kad… nieko neveikia. O nieko neveikia ne dėl to, kad nieko negali, o dėl to, kad Tarybos nariai veikti arba nenori, arba nesupranta nuo ko čia pradėjus ir apskritai, ką čia galima būtų nuveikti. Taip kad problema yra ne kažkur Seime ar įstatymuose ir netgi ne skydineje. Problema yra viduje ir konkrečiuose žmonėse bei jų požiūryje į savo darbą bei atsakomybę.

  • mielas bunnie, jūs čia labai gražiai kalbate. mokote kitus dirbti, krūtine ginate visuomeninį transliuotoją. Tai gal reikėjo ten pasilikti ir savo pavyzdžiu mokyti kitus dirbti?

   • Arturai, nelabai supratau, ka blogai darau. Ar kad stoju krutine uz visuomenini transliuotoja, ar kad sakau, jog Taryba galetu pradeti realiai dirbti ir taip uzciaupti visus savo kritikus…

    • bunnie, jūs kalbate viską labai gerai. Aš tik stebiuosi, kodėl pats tų gerų darbų nedarėte, kai buvote pačioje LRT… Tik tiek, nieko daugiau:)

     • Gal tiesiog nesidomėjote…

 • „Aš netikiu, kad politikų primesta didesnė atsakomybė privers mus dirbti geriau. Na, nebent į kalėjimą sodintų, tada gal“, – sakė jis ( citata iš alfa.lt, D.Radzevičius).

  Keista, visuomenė davė deleguotiesiems nariams į rankas tokį instrumentą – LRT tarybą su visais jos įgaliojimais, kuri užsiimtų visuomeninės TV kontrole, užduočių administracijai formulavimu, o susirinkę joje asmenys jaučiasi kaip apgultyje, veiklos rezultatai – apgailėtini.
  LRT taryboje įsivyravo tas pats apgulties, panikos, kontrolės baimės sindromas kaip ir VSD, URM-e. Valstybė valstybėje.

  Klausimas žurnalistams: ar jums negėda turėti tokį savo sąjungos pirmininką?

  • gie

   Man irgi užkliuvo Radzevičiaus nusišnekėjimai. Jei yra būdas kaip jį priversti dirbti geriau(pvz pasodinti į kalėjimą), reiškia, kad jis dabar dirba blogai ir nemato tame problemos. Na gal tai iš konteksto paimta…

 • A.G.

  Laisvės kaina. Šitoje mokykloje kaip tik budėjau (nuo Sąjūdžio), kai vyko referendumas iš karto po kruvinų įvykių.
  Ir štai: „Vilniuje mokykloje sumušta mokytoja. Nukentėjusioji dėl patirtų traumų gydoma ligoninėje. Policijos duomenimis, incidentas įvyko antradienio popietę Architektų gatvėje esančioje Sausio 13-osios vidurinėje mokykloje. Nenustatytas jaunuolis šešiasdešimtmetei pedagogei sumušė galvą, nosį, veidą ir sulaužė delnakaulį.“

  • dzyvai

   Tai ne laisvės kaina, o laisvės be atsakomybės ugdymo kaina. Tai moralinių/religinių vertybių atsisakymo kaina.

   • Quantum

    Pasak jūsų, moralė be religijos negalima ?

    • dzyvai

     Galima.

     Manyčiau, kai gerai supranti religiją, kuri padėjusi susiklosčiusios vertybinės sistemos pamatus, geriau gali suprasti ir priimti siūlomą/istoriškai susiklosčiusią vertybinę sistemą.

     Priešingu atveju gaunasi įdomių dalykų: štai tarybiniais metais juk mokino/moralizavo nevogti, bet gavosi, kad vogti iš kito žmogaus negalima, o štai iš valstybės – toleruotina – tai netgi ne vagystė, o apsukrumas, – ta mintimi dar lig šiol gyvena dalis žmonių.

     Religiniai mokymai ir aiškinimai tikrinti/taisyti savo keliuose ir klystkeliuose, o štai kai vietoj jų bandoma įdiegti kažkokią neaišku kokia teorija paremta abstrakčią vertybinę sistemą, pritrūksta tvirto atramos taško. Nes „bendražmogiškos“ vertybės tarp vakarų vokiečių ir pvz. afganistaniečių gali būti suprantamos labai skirtingai.

 • p. Račai, truputėlį keista po posėdžių girdėti tokius pasakymus, kad LRT valstybinamas ir pan.

  Pastaruoju metu tenka darbiniu požiūriu analizuoti LRT veiksmus ir tai, kas sakoma po posėdžių, yra visiškai nesuprantama ir nesutampa su jokia LRT misija ar vizija: eilinį kartą riejamasi dėl Siauro, dėl kažkokio valstybinimo, tačiau jūs visi apie tai bekalbėdami, visiškai pamirštat šviečiamąją LRT funkciją.

  Ir netgi galėčiau paprognozuoti: kai LRT tarpusavyje visi per dar kokius metus ar du su visais pasiskers, susipyks ir pan, nei vienas Lietuvos jaunuolis jau nežiūrės TV, o kai nežiūrės TV, LRT neprisitrauks jaunimo.

  Vaikiškai atrodo, kiekvieną kartą panašaus scenarijaus susirinkimo protokolas. Temos irgi nesikeičia: Siauras, Politikai ir pan.

  Aišku, blogiausia šioje situacijoje tai, kad pats LRT yra diedukų ir bobučių TV kanalas ir ši situacija iš metų į metus nesikeičia ir ko gero, su tais pačiais šulais, kurie kultivuoja tas pačias temas, nepasikeis, tad sėkmės ir ištvermės ten būnant:)

  • gerbiamas Vaidai, pirmiausia, nežinau, kodėl man priekaištaujate dėl pasisakymų apie LRT valstybinimą, nes nieko panašaus, atrodo, nesu sakęs.

   Tai, ką jūs vadinate „riejimusi dėl A.Siaurusevičiaus“, mano labai asmenine nuomone, yra kertinis momentas, nes sdabartiniam generaliniam direktoriui vadovaujant LRT įsmuko į tokią gilią finansinę duobę, kokioje ji tikriausiai nėra buvusi per visą savo istoriją.

   Tai, savo ruožtu, daro didžiulę įtaką turiniui, nes kai nėra pinigų, labai nukenčia ir programa. Todėl – vėlgi mano asmenine nuomone, iš esmės nesutvarkius LRT vadybos kokių nors pokyčių visuomeninio transliuotojo eteryje tikėtis nelabai verta.

   • gerb. Artūrai, visų pirma, nepriekaištauju, o tik išsakau savo menką nuomonę, antra, remiuosi spauda ir jos antraštėmis.

    Dėl Siaurusevičiaus ir jo trukdymo eterio kokybei sutinku, tačiau kodėl šis postas toks nejudinamas, jei tik tame problema? Juk tarkim, kai nuverčia valdžią, tai labai greitai krenta ir visų pavaldžių institucijų vadai, tik kažkodėl iš valdžios pasitraukus LSDP, tam tikri žmonės liko. Galbūt iš to galima daryti prielaidą, kad konservai yra tie patys socdemai?

    Ir šiaip, jei prisiminsim neilgą Siaurusevičiaus direktoriavimą, per tuos beveik pusantrų metų nieko kito apie šią pavardę negirdėjome, kaip tik negatyvią nuomonę medijoje.

    Tad kažkaip įdomiai: visi prieš, tačiau direktorius laikosi įsikibęs kėdės ir nesvarbu, kad kanalas eina žemyn. Šiek tiek primena vieno buvusio Birštono mero istoriją: muškit užmuškit, bet mero kėdės neatiduosiu. Ir nesvarbu, kad dėl to kurortas artimiausius du metus negaus lėšų jokiems projektams….

    • Vaidai, pakeisti LRT generalinį direktorių gali tik taryba 2/3 balsų dauguma.

 • Ara

  LRT valdymo esmė per beveik 20 metų menkai tepakito: visais laikais čia buvo skambiai kalbama apie visuomeninio transliuotojo misiją. Deja, kas turima galvoje iki šiol liko neaišku ( juk tų modelių ne viena…). Vienas po kito keisdavosi LRT „valdovai“, su trenksmais pasitraukdavo Tarybos nariai…Artūrai, Jūs matote teisingai,tačiau ar nuo Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpio šiai įstatymų suvaržytai struktūrai vadovavo tikrasis vadybininkas ( gal Milaknis…)? Jei taip, ką reikšmingo jis nuveikė?

  • Ara, V.Milaknis nuveikė tai, kad sutvarkė LRT finansus. Tai – labai daug ir geras pagrindas tolesniam darbui.

   • idomu

    Įdomu, kokiu būdu tvarkė? Pervedė kūrybinius darbuotojus prie autorinių honorarų, taip sutaupydamas krūvą mokesčių? Gavo iš valstybės biudžeto milijonus skoloms padengti ir atleidžiamų darbuotojų išeitinėms kompensacijoms? Atleidinėjo žmones taip kad būta darbuotojų bandymų pasidaryti sau galą darbo vietoje?

 • Ara

  Būdamas LRT Tarybos pirmininku jis galėjo daryti kitokią įtaką LRT Tarybai, užuot atsistatydindamas. Vertinu ir pripažįstu Jūsų autoritetą, tačiau ar yra prasmės kovoti su vėjo malūnais ( anot a.a. Jurgos):)?

 • Rolandas

  Pastaba-aišku, kad studentai dokumentus ir pasiūlymus ruoš tik įgyvendindami Tarybos nario idėjas bei nurodymus.

 • Karolis Jachimavičius

  Artūrai, vis tik pripažinote, kad laisvės „šiek tiek“ sumažėtų. Kadangi laisvė nematuojama, tas šiek tiek iš esmės yra visiškai. Galbūt jūs tikite gerais valdžios ketinimais, aš irgi TS-LKD pasitikiu, tačiau teisė reikalinga tuo atveju, kai reikia užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui. Nuo to niekas neapsaugotas :)

  O kad po tokio kaip skydinės skandalo neatsistatydinusį Siaurusevičių reikia atstatydint aš neabejoju. Lyg to būtų negana, kiek aš žinau, jis „Triumfo arkai“ gaminti nusamdė savo draugą Jogailą Morkūną, kuris tai padarė už niekingus 70 tūkstančių litų, nors Gaivenio firma siūlė tai padaryti dvigubai pigiau. Ir taip toliau…

  Vienintelis tikrai keistas dalykas šioje istorijoje man yra tas, kad su marksistais socdemais flirtuojančio laikraščio „Lietuvos rytas“ redaktorius kažką šneka apie bolševikus! Vagie, dialektinis materializmas smirda.

  • Karolis Jachimavičius

   P.S. Koks geras, doras ir sąžiningas bebūtum, nieko negalėsi padaryti, jeigu Seimas ar Prezidentas tave sugalvos atšaukti. :)

  • Karoli, laisvė, mano supratimu, glūdi ne Seime ir Prezidentūroje, o kiekviename tarybos naryje. Juk ir dabar skyrimo tvarka tokia pati: skiria Seimas, skiria prezidentas. Taigi ir dabar tarybos nariai gali vadovautis ne visuomenės, o partiniais interesais, tai yra, vykdyti juos paskyrusios partijos ar prezidento valią.

   Taip, dabar nėra galimybės tarybos nario atšaukti, bet ar atsiradus tokiai galimybei, kaip nors sumažėjo tarybos nario laisvė? Mano galva – ne, nes tarybos narys ir toliau gali vadovautis visuomenės interesais net rizikuodamas, kad jį atšauks. Tačiau kiekvienas atšaukimas, jei jis įvyks kels klausimą kodėl tas ar kitas tarybos narys buvo atšauktas. Jei tokių atšaukimų bus daug, LRT politizavimas taps akivaizdus.

   Kita vertus, dabartinėje situacijoje kiekvienas tarybos narys, net ir nebijodamas būti atšauktas, gali būti nelaisvas dėl vidinių įsitikinimų. Arba – nesusidoroti su turima laisve.

   • lida

    Nesigilindama, ar gerai, ar blogai, bus tie pakeitimai, noriu tik pažymėti, kad jūsų filosofinis asmeninės laisvės apibrėžimas čia nelabai tinka. Pagal jį, netgi Tarybos narius įkalinus, jie gali būti laisvi, draudimai teisėjams ar Prezidentui veikti politinėse partijose yra visiškai nereikalingi :) Dėl atšaukimo galimybės, kaip laisvę ribojančio veiksnio, labai iškalbingas faktas, kad pav. atšaukti Seimo nario negalima visose Europos valstybėse. Pagal jus tai tik keltų klausimą, kodėl tas ar kitas Seimo narys buvo atšauktas.

    • Rolandas

     lida, nelabai supratau: „atšaukti Seimo nario negalima visose Europos valstybėse“? Čia aš ne apie žodžių žaismą – Seimo ar Parlamento- narį, o apie parlamentarų atšaukimo institutą, klausiu.

     • lida

      Na taip, parlamentaro.

     • Rolandas

      lida, neatsakei:( ar tikrai visoje Europoje negalima jų atšaukti?

     • lida

      Kiek žinau – taip. Bet gal ir yra išimčių patvirtinančių taisyklę. Beje kalbėjau ne apie visą parlamento paleidimą, o tik apie parlamentarų atšaukimą.

   • mdxacuk

    Sakadolskis pats atsišaukė iš Tarybos. Dėl to klausimų galėtų kilti dar daugiau, negu atšaukimo iš pašalies atveju. Ir kam kilo? Niekas jo dabar ir neprisimena.

   • saulius

    Viskas,ką čia „politikuojate“ yra šlamštas. Jeigu Siaurusevičiaus juokdario tada „neatšaukė“, tai apie ką dar galima kabėti? :))) Čia Lietuva, nusileiskit ant žemės, ponai.

  • Laurynas Seskus

   Na nesamde LRT Morkuno gaminti Triumfo arkos, o Gaivenis tokiuose projektuose visiskai nera dalyvaves ir nezada. „Triumfo arka“ gamina vidiniai LRT zmones bei samdomas puikus rezisierius Ricardas Rickevicius. Cia perskaityta mintis apie Gaiveni, kuris galetu pigiau padaryti svetima projekta panasi i pasiulyma Nekrosiaus spektakli pastatyti kam nors uz pigiau nei jis pats. As kaip suprantu sis susirasinejimas yra viesas, tad reiketu atsakingiau ir maziau dezinformacijos.

 • Pingback: LRT TARYBA: NIEKTAUZŲ ŠOU MARO METU()