LRT ir valstybės perversmas

Buvęs užsienio reikalų ministras ir vienas iš socialdemokratų lyderių P.Gylys šiandien savo komentare teigia, kad Lietuvoje prieš keletą metų įvyko valstybės perversmas.

Ir kad tame perversme labai aktyviai dalyvavo Lietuvos radijas ir televizija:

Užuot nuosekliai gynusi demokratinį, pliuralistinį pradą, neutraliai informavusi, LRT valdžiusi grupuotė stengėsi šališkai formuoti viešąją nuomonę ir taip valdyti politinius procesus. Ryškūs pavyzdžiai yra Williamso atėjimo į Lietuvą, „abonentinės“ politikos informacinis dengimas, LRT dalyvavimas kad ir ne kariniame, bet gerai organizuotame valstybės perversme pašalinant iš valdžios prezidentą Rolandą Paksą.

P.Gylys, žinoma, kalba ne apie dabartinę LRT vadovybę, tačiau pareiškimas vis tiek drąsus ir vertas dėmesio…

Ypač – turint galvoje, kad du dabartinės LRT vadovai – A.Siaurusevičius ir R.Paleckis – vykstant R.Pakso apkaltai, dirbo toje pačioje LRT.

Tiesa, vienas iš jų kiek anksčiau dar dirbo to paties R.Pakso atstovu spaudai.

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • povilas

  kas tiesa- tas nemelas

 • J.

  khem… Povilas Gylys nepriklauso socdemu partijai jau senokai..

  • mielas j., žodelis „buvęs“ taikomas ir ministrui ir lyderiui:)

   • mdxacuk

    Negarantuočiau visu 100 proc., bet man rodos Gylys niekad ir nepriklausė jokiems socialdemokratams. Jis buvo TIK lddpiškis ir niekas daugiau. Naują brandą iš Sakalo ir Andriukaičio Brazauskas nusipirko jau po to, kai Gylys dingo iš partijos. Jei ko nors nepainioju, jo dingimas buvo siejamas su kažkokiu žemės skandalu

    • austras

     Gerbiamas Mdxacuk, detalesnė Povilo Gylio biografija

     1965-1969 m. studijavo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete pramonės planavimo specialybę. Vilniaus universitete dėstė politinę ekonomiką. 1970 m. įstojo į aspirantūrą. 1974 m. apgynė ekonomikos mokslų kandidato (dabar – socialinių mokslų daktaro) disertaciją. 1982-1983 m. stažavo Norvegijoje, Aukštojoje verslo ir vadybos mokykloje Bergeno mieste. Nuo 1989 metų – Gamybos valdymo ir tarptautinių ekonominių santykių katedros vedėjas. Ekonomikos mokslų daktaras (1990), profesorius (1991). 1992-1996 m. ir 1996–2000 m. Seimo narys. 1992-1996 metais – užsienio reikalų ministras. Nuo 1990 m. Lietuvos demokratinės darbo partijos narys, prezidiumo narys. Nuo 2000 m. – nepartinis. Nuo 2000 m. VU EF Teorinės ekonomikos katedros vedėjas.

     (Iš tiesų buvo tik lddpiškis, bet iš partijos ir iš politikos išėjo ne dėl žemės skandalo).

     • mdxacuk

      Taigi, o dėl ko? Dėl meilužių? Ar dėl kokios vieno ir kito fatališkos kombinacijos?

     • Rytis I

      Gylio žodžiais – „Būdamas politikoje nuolat svarstydavau, ar negalima būtų grįžti į akademinį darbą. Tai bandžiau daryti prieš 1996 m. rinkimus, tačiau jutau partijos draugų nepritarimą, taip pat nebuvau tikras, jog galėsiu pats sau paaiškinti, pasiteisinti, kodėl išėjau iš politikos “patriotinių” jėgų grįžimo į valdžią akivaizdoje. Tad ir apsisprendžiau dar kuriam laikui likti politikoje.
      Prieš 2000 m. rinkimus situacija buvo kita – formavosi stipri socialdemokratinė jėga, politinės paranojos era mūsų šalyje akivaizdžiai ėjo į pabaigą. Ir aš apsisprendžiau išeiti.“
      Nors man atrodo, kad „paranoja“ niekada nesibaigė…

     • mdxacuk

      Čia Ryčiui 1

      Tarybiniais laikais tokiais atvejais sakydavo „…его ушли по собственному желанию“.

     • austras

      Tam reikėtų atsiversti 2000-ųjų laikraščius, jei kalbame apie skandalą. Bet linkčiau prie Ryčio nuomonės, nors gerbiamo mdxacuk tai ir neįtikins.. :)

 • ledynmečio voverė

  Atrodo, jog P. Gylys bus pirmasis, kuris atvirai be užuolankų R. Pakso nuvertimą pavadino valstybiniu perversmu.
  Visada buvo keista, kai žinomi žmonės ir garsūs politikos apžvalgininkai aptarinėdami VSD ir „valstybininkų“ pridirbtas blogybes, neišdrįsdavo prabilti apie patį akivaizdžiausią ir šiurpiausią jų darbą – prezidentinį perversmą.

  • max

   man taip pat labai linksmai atrodo šis mūsų seimo dėdžių ir tetų nuoširdus naivumas . Jie nagrinėja klausimus apie VSD, apie kalėjimus, apie valstybinin kus ir nei žodeliu neužsimena apie Paxogeitą, nors tai ryškiausia visų šių dalykų vieta. Jie mano , kad visas tas problemas galima išsiaiškinti apienant šį esminį klausimą. O šventas naivume (kvailume). Tikrai , kaip vaikų darželyje.

   • max ir vovere, atsargiai, tuoj ateis Valentinas ir bus jums tada…:)

    • lida

     Valentinas paklausė mano patarimo pailsėti. Siūliau nors vieną dieną, bet kuo daugiau, tuo geriau jam bus.

  • Ogis@Co

   Po perversmo kazkas turejo paimti valdzia – gal galetumet ivardinti? Kur tas pinocetas? Paulauskas? :) Laurinkus?
   O gal cia ir Grybauskaite prisidejo? Juk jei samokslas, tai turetu buti – ohoho…
   O gal… jezaumarija… pedofilai jau valdzioje…? Cia gal jie viska organizavo?

   • Nežinau, kas iš jūsų nesusigaudo – Ogis ar Co., tačiau ir aklam jau seniai turėtų būti aišku – valstybininkai lygu pedofilams. Jie viską ir suorganizavo. Nuo kolūkių griovimo iki Williams „atidavimo“ iki Tautos Prezidento raudonų batų konfiskacijos iki Pakaunės beigi Kauno įvykių ir iki psichotroninio šalies genocido lietuviškų popsu. Žinoma, turi teisę egzistuoti ir kita versija, Vladimiro Vysockio parašyta šiek tiek anksčiau, bet gana simptomiška nūdienai „Eto vsio pridumal Čerčil v vosemnadcatom godu“ :)

  • Qt

   Pakso apkaltą galima pavadinti ir perversmu, bet esmės tai nekeičia. Jei prezidento rinkimų kampaniją finansavo užsienietis, sraigtasparnių ir ginklų prekeivis Borisovas. O prezidentas buvo ant tiek silpnas, jog ne tik pasirašė jam pakištus susitarimo popieriukus, pora kartų per savaitę „aptardavo“ su juo įvairius klausimus žaisdamas tenisą, beto net sugebėjo jį paskirti savo asmeniniu patarėju. Tai jis jau ne rinkėjų valią vykdantis prezidentas, o marionetė tampoma už virvučių ir Lietuvos specialiųjų tarnybų pareiga buvo paviešinti tokią informaciją ir kaip musę iš barščių išmesti tokią marionetę iš posto. Vadinkite tai perversmu ar apkalta, bet esmės tai nekeičia.

   • lida

    Kai pagalvoji, tai nieko tokio, jei politinio lavono apsivertimą grabe nuo nugaros ant pilvo, kažkas įvardija perversmu.

    • max

     Qt , jei Paxas netinkamas prezidentas (beje taip ir yra) , tai jo nuvertimas vistiek turi būti teisėtas. Dabar gi jo apkaltos metu buvo nagrinėjamos temos – Smailytės brendis, Lolašvili tualet popierius, Ačo greičio viršijimas, todėl Paxas ir nuverstas. Teismas , beje, jam visus kaltinimus panaikino.O Kurio kuruojamas KT beišstenėjo dvasias.Tarp kitko, Adamkaus prezidentinę kampaniją taip pat finansavo vienas rusas ir daug amerikonų. Ir ką?

     • nerijus

      max

      čia tik vienas Valentinas gali iškraipyti pavardes…
      Neįsijauskite ;)
      Pamenu, kai Adamkų pavadinau Adamkevičiumi, tai greitai buvo sureaguota tinklaraščio autoriaus/ valdytojo- raštišku įspėjimu.
      Keista, kad į kai kuriuos komentatorius reaguojama atskirais atvejais- daromos išimtys?..

     • lida

      max, kokią pramę suteikiate sąvokai „teisėtas“ ? Aš čia klausiu todėl, nes dar negirdėjau, jog kokios apkaltos procedūros ar galutinis KT sprendimas būtų pripažinti neteisėtais (čia mano suprantama šios sąvokos prasme).

     • ledynmečio voverė

      Jei prakalbom apie pavardes, tai mane kankina mirtinas smalsumas: kokia yra V. Adamkaus žmonos pavardė!? :) Lietuvoje Adamkų garbinę žurnalistai jo žmoną vadino Adamkiene, bet žinant Amerikos realijas teisinga būtų manyti, jog anos pavardė Alma Adamkus? Ar ne? :)

     • nerijus

      Always coca cola?..

     • Jeigu ponas painiojat tai, ką blusinėjo TV tiesioginių transliacijų metų Seimo komisija su su KT išvadomis, kurias po to domėn priėmė tas pats Seimas balsavime dėl apkaltos, tai, kaip sako mano geras ir iškalbus draugas „pono kiaušai – pono valia“ :)

 • Gal man tik nepavyko užtikti teksto, bet visgi įdomu ką p. Račas mano apie R. Paksą kaip valstybės lyderį. Teko skaityti tik Jūsų nuomonę apie jo pašalinimo procesą..

  • mdxacuk

   p. Račas, kaip ir p. Gylys, savo laiku buvo svarstomi vienas kaip kaip potencialus Pakso patarėjas, kitas – kaip atstovas spaudai ar pan. Jei Pakso nelaikysime visišku durnium, tai turėtumėm daryti prielaidą, kad jis negalvojo rinktis sau žmonių, kurie apie jį blogos nuomonės. Šitas p. Gylio straipsniukas tam tiktai papildomas patvirtinimas.

 • Slyvanosis

  Profesorius ėmė miklinti plunksną. Apie kokius tektoninius judesius lietuviškos politikos plutoje jis nori perspėti?
  Ar apie socdemų vedamos paunksminės programos gimdymą ir derybų dėl mėnesienos vyriausybės sudarymo pradžią?
  Jei plyš pluta ir išsiverš įkaitusi lava, liks tik pelenai. Reikia sprukti iš šito Herkulanumo.

 • kazimieras

  O jeigu ir perversmas. Taigi šitiek poezijos būtų mūsų nusmurgusiame, suirzusiame dėl vartojimo sumažėjimo pasaulyje. Voldemaras, 2026-ųjų gruodžio 17…
  P.S. Įtariu, telefonas jau pajjungtas

 • Aš apie politiką nedaug tesuprantu, bet kažkodėl visuomet LRT ir socdemų sąsajas įžvelgiu…

 • Tai lyg ir istorija.
  Bet kas galėtų paneigti, kad LRT ir toliau nelieka mėgstančiųjų perversmus ar kažką panašaus įrankiu? Ir tas įrankis nebus panaudotas (nėra naudojamas)? Juk vien Artūro dalyvavimas taryboje nieko nekeičia. Miliūtės tauškalai apie valantinų ir pedofilų nekaltumą – ar tik ne iš tos pačios serijos?

 • mantas

  Prisiminus p.Raco pozicija Pakso apkaltos metu, butu idomu isgirsti ar jo nuomone ne kiek nepasikeite nuo tu laiku..

  Kad jau „postina“ si Gylio irasa, itariu, kad liko prie savo nuomones, kas mane baisiai stebina. Daugelis dabartiniu autoriaus izvalgu man atrodo priimtinos ir savalaikes, bet tik ne „Paksogato“ interpretacija.

  Mano asmenine nuomone, visuomene stipriai laimejo ismokus „atstatydinti“ jei netinkamai atstovaujanti asmeni (ko dar iki siol niekaip nepavyksta padaryti Seime). Teorija, kad kazkas visuomene itikino ir pastume link tos apkaltos yra nesamone, nesd augelis pilietisku zmoniu buvo kategoriskos nuomones apie tuometine Prezidentura. Tame tarpe visa eile ziniasklaidos kanalu (televizijos, spaudos leidiniai)ir LRT cia tikrai negrojo nei vieninteliai, nei pagrindiniu smuiku.

 • Smokas

  Mantai, del tos priezasties as rinkimuose sugadinu savo biuleteni. Kam man sukti galva ? Yra „visuomene“, dabar suzinojau, kad ir mantas ten. Pasitvakysite kaip noresite. O as galiu pabuti ir vietiniu emigrantu. :)