Dviguba pilietybė: reikia referendumo

Šiandien Seime vyko Teisės ir teisėtvarkos komiteto organiozuota diskusija pilietybės klausimais, kurioje vienu iš pagrindinių akcentų buvo dvigubos pilietybės problema.

Sprendžiant iš Seimo pranešimo spaudai, sveikas protas ir teisiniai argumentai šioje diskusijoje nugalėjo prieš bandymus manipuliuoti įstatymais ir apgaudinėti patiems save.

Štai, kas be kitų dalykų, rašoma minėtame pranešime:

Diskusijos metu buvo pažymėta, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, 1992 m. priimdami Lietuvos Respublikos Konstituciją nusprendė, kad Konstitucijos nuostata, pagal kurią išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis, gali būti pakeista tik referendumu. Todėl norint išspręsti pilietybės, įgytos gimimu netekimo, įgijus kitos valstybės pilietybę, klausimą, su kuriuo susiduria nemaža dalis šiuo metu iš Lietuvos emigravusių lietuvių, reikėtų rengti referendumą ir keisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnį.

Iš esmės nieko naujo, pats apie tai rašiau ne kartą, paskutinį kartą – prieš metus, kai buvo pristatytos Prezidento sukurtos darbo grupės išvados.

Klausimas tik, kam reikėjo tiek laiko kalbėti apie tai, kas visiems jau seniai aišku?..

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...