LOLz.lt kuria istoriją

Galiu, žinoma, suklysti, bet man atrodo, kad šiandien buvo pirmas kartas, kai į savo pašto dėžę gavau tinklaraščio pranešimą spaudai.

Pranešimas geras, surašytas laikantis visų geriausių tradicijų ir taisyklių ir bent jau mano – ne viešųjų ryšių profesionalo – nuomone, duosiantis rezultatų, tai yra, padidinsiantis lankomumą ir žinomumą.

Galima vertinti kaip istorinį momentą ir proveržį Lietuvos tinklaraščių raidoje.

O ir  pats pranešimas vertas dėmesio:

Humoro tinklaraštis atranda vis daugiau Drąsiaus Kedžio veidų

 Sausio 26, antradienis, Vilnius. Pirmadienį žurnalistams policija išplatino specialiu kompiuteriniu būdu apdorotas Drąsiaus Kedžio nuotraukas, kuriose pavaizduota, kaip galėjo pakeisti išvaizdą vienas ieškomiausių Lietuvos bėglių. Šis įvykis neliko nepastebėtas ir Lietuvos tinklaraštininkų – mažųjų žurnalistų draugų – bendruomenėje. Kultinis juokų tinklaraštis LOLz.lt pradėjo akciją „Drąsiaus Kedžio savaitė“, kurios metu siūlo kitus galimus Drąsiaus Kedžio išvaizdos variantus.

 „Mes rūšiuojame šiukšles, perdirbame atliekas, nenaudojame benzininių variklių ir kasmet pasodiname po medelį, todėl negalėjome likti akli šitam policijos poelgiui – socialinė atsakomybė seniai yra mūsų kraujyje. Žinoma, neturime tokių galingų specialių kompiuterinių programų kaip turi policija – kiek esu girdėjęs, jie naudoja „MS Paint Criminal Edition“ – tačiau vis tiek stengsimės jiems pagelbėti,“ – mintimis dalijosi LOLz.lt valdybos narys, akcininkas ir vienas iš portalo vadovų Paulius Viesulas.

 Į pagalbą LOLz.lt atėjo visoje Lietuvoje puikiai žinomas dizaineris, drifting‘o mėgėjas, Vilniuje gyvenantis kaunietis Vidas Bučinskas, kurio „Adobe Photoshop“ programos valdymo įgūdžiais ilgus metus galėjo stebėti kiekvienas, kam nesvetima ši meno sritis.

 „Vidas – dar ir geras mūsų draugas,“ – savo ryšius „Facebook‘e“ su Vidu Bučinsku atskleidinėjo kitas LOLz.lt valdybos narys Nerijus Emotikonas.

 Tačiau portalo vadovai nežada sustoti tik skelbdami galimus Drąsiaus Kedžio išvaizdos pokyčius, ir žada pateikti dar daugiau intriguojančių sensacingos, kultinės ir visuomenės dėmesį prikausčiusios labiau nei kuro kainos bylos faktų. Portalo specialistai, specialia programine įranga padidinę turimas Drąsiaus Kedžio nuotraukas, rado šokiruojantį siūlą, galintį nuvesti iki paties bėglio.

 „Pastebėjome, kad garsiojoje „Violetinio megztuko“ nuotraukoje fone matyti kažkoks žmogus mėlyna palaidine. Mes nebijome klausti – „kas stovi už Drąsiaus Kedžio?“ tiesiogine prasme. Šio žmogaus paieškos taip pat taps svarbia mums užduotimi,“ – visiškai nesusijusias tarpusavyje sakiniais tęsė Nerijus Emotikonas.

 Visgi portalo kūrėjai neoficialiai atskleidė, kad pagrindinė šios akcijos priežastis – siekis padidinti lankytojų srautą, ieškančių naujienų apie Drąsių Kedį, ir su išaugusiu lankomumu padidėsiantis uždarbis iš reklamos. Pasak tinklaraštininkų, jie ketina rašyti ir pačias smulkiausias bei pačias neįtikimiausias naujienas apie Drąsių Kedį, kad tik pritrauktų lankytojus. Tarp būsimų temų bus tokios kaip „Kur dabar yra garsusis violetinis megztukas?“, „Drąsius Kedys gali būti susijęs „Al Qaeda“ ir „Kas sieja Drąsių Kedį ir Pipirą?“.

 Apie LOLz.lt:

 Humoro, juokų, pokštų, išdaigų ir nuotraukų tinklaraštis LOLz.lt pradėjo savo veiklą 2009 metais, dieną po to, kai Audrius Siaurusevičius užsibarikadavo skydinėje. Jis ir tapo pirmuoju tinklaraščio herojumi – http://lolz.lt/tag/skydine. Per metus LOLz.lt apsilanko mažiau lankytojų, negu pas Artūrą Račą, bet daugiau, negu Manto Petruškevičiaus tinklaraštyje. LOLz.lt apyvarta sunkmečio metu siekia apie ketvirtį milijono litų, juodojoje rinkoje skirtingais vertinimais jis kainuoja nuo 50 litų iki 700 tūkst. litų.

 Daugiau informacijos:

Paulius Viesulas ir Nerijus Emotikonas

juokasjuokais@gmail.com

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Kaip sakant su kiekviena diena, ateina vis daugiau būdų, kaip atkreipti į save dėmesį :) Tik įdomu ar nors viena žiniasklaidos priemonė užkibs ant kabliuko, kadangi pats pateikimas kiek per ironiškas.
  Ir dar klausimas, po to, kai paviešinote šį laišką ir atkreipėte dėmesį į tai, kad tai buvo pirmasis bandymas pateikti pranešimą spaudai iš tinklaraščio autorių pusės, ar neprasidės tokių dalykų bumas?

 • Iki pilno profesionalumo dar reikėjo, kad nepaliktume klaidų pranešime… Bet pirmajam racas.lt entuziastui, radusiam bent vieną klaidą, dovanosime LOLz.lt prenumeratą RSS formatu!

  • Idomu, visgi, kiek Racas.lt padidino trafika?

 • Egidijus J.

  Man tai puslapis apgailetinas pasirode, bet bent jau moka naudotis reklama. O gerbiamas A. Račas buvo puikiai panaudota priemone reklamai skleisti. :D

 • Papompuokim violetinį megztuką dar ir dar kartą:) Lolz.lt galėtų dar atlikti tyrimą juodojoje rinkoje, kiek išaugo / sumažėjo tokios spalvos megztukų pardavimas…

 • Taip absurdiška, kad net juokinga! Žinoma, tai bukina protą, bet juokas ilgina gyvenimą

 • tinklaraščių „pranešimas spaudai“ ne pirmas. giliai paieškojęs rasčiau. tik ankstesni ne taip pagal visas taisykles „sukalti“.
  bet įtariant, kas šį rašė, nenuostabu :)

 • Aras

  Prisijuokiau, net ašaros ištryško.. :) Policijos ir prokuratūros liurbiai labai taikliai pašiepti.

  • Rolandas

   Kuo gi tamstai užkliuvo prokuratūra? Kalbėkite faktais, o ne sąmokslo teorijomis, jei galite, kas labai abejotina

   • austras

    Paadvokatausiu:
    „Pirmadienį žurnalistams policija išplatino specialiu kompiuteriniu būdu apdorotas Drąsiaus Kedžio nuotraukas, kuriose pavaizduota, kaip galėjo pakeisti išvaizdą vienas ieškomiausių Lietuvos bėglių. Šis įvykis neliko nepastebėtas ir Lietuvos tinklaraštininkų – mažųjų žurnalistų draugų – bendruomenėje. Kultinis juokų tinklaraštis LOLz.lt pradėjo akciją „Drąsiaus Kedžio savaitė“, kurios metu siūlo kitus galimus Drąsiaus Kedžio išvaizdos variantus.“
    Pirmas išvaizdos variantas jau pateiktas Lolz.lt

 • Taigi paieškojau klaidelių…
  Viena klaida šioje sakinio dalyje: „… kurio „Adobe Photoshop“ programos valdymo įgūdžiais ilgus metus galėjo stebėti (s) kiekvienas, kam nesvetima ši meno sritis.“
  Kita klaida čia: „… visiškai nesusijusia(i)s tarpusavyje sakiniais tęsė Nerijus Emotikonas.“
  Dar kita klaida: „Drąsius Kedys gali būti susijęs (su) „Al Qaeda“

  Gal, sakau, užteks jau ;)

  • Visiškai teisingai. Dar yra ir viena faktinė klaida – LOLz.lt savo veiklą pradėjo 2008 metais, tada ir Audrius Siaurusevičius buvo užsidaręs skydinėje.

 • Pingback: Tweets that mention LOLz.lt kuria istoriją | Artūras Račas -- Topsy.com()

 • Na mūsų tikslas tikrai nebuvo pašiepti policijos. Man labiau patiko gludinti subtilų akmenuką paskutinėje pranešimo pastraipoje, kurį metėm į naujienų portalų/portalėlių daržą. :) Kiek gi galima kalbėti apie Kedį? :)

 • Regis

  http://www.lzinios.lt/lt/2010-01-27/tyrimas_2/kgb_taktika_auka_i_psichiatrijos_ligonine.html

  Kiek gi galima kalbėti apie D.Kedį? Tai jo, spjaukim į visa tai ir gyvenkim toliau. Klausimas tik kur, tiksliau kokioje šalyje? Problema jau senai ne dvejose mergaitėse, nušautame teisėjuje ir kituose šios istorijos tiesioginiuose dalyviuose. Problema žymiai rimtesnė – kas pas mus vyksta su teisėsauga. Teisės sauga. Čia kieno teisės ir teisė saugomos?

  • Tai gal ir kalbėkime apie tai „kas vyksta su teisėsauga?“ O ne kur dingo Drąsiaus megztukas. Mano galva, žiniasklaidai tiesiog lengviau ir paprasčiau kalbėti apie megztuką, o ne apie sudėtingas problemas. Ir ji nuėjo tuo keliu. Tą mes ir norėjom ironizuotai pabrėžti.

   • Regis

    „Tą mes ir norėjom ironizuotai pabrėžti“

    Tai ir gerai. Šaunuoliai.

    p.s. norėjau pasakyt, kad ši tema yra verta kiekvieno gyvenančio šioje šalyje dėmesio. Ir ne tik dėlto, kad pedofilų pilna ir jie gali pasikėsint į bet kurio vaikus. O dėl to, kad vyksta sunkiai suvokiamos machinacijos. Praktiškai bet kokios bylos gali atsirasti iš niekur ir dingt į niekur. Tai priklauso tik nuo pinigų kiekio ir/ar ryšių.

 • Regis> kalbėti – apie bet ką, tame tarpe ir apie Kedį – reikia tada, kai yra ką pasakyti :)

 • Eimantas

  Nezinau kodel, bet pamascius daugiau, man kilo tokia samokslo teorija:

  Nors visi zinome, kad policijoje ne auksiniu smegenu vyrukai dirba, taciau ir netokio lygio kad toki prasta fotorobota sugebetu padaryti.

  Gal tikslas ir buvo specialiai padaryti juokinga atvaizda, kad prasidetu masine Kedzio atvaizdu parodijos gamyba, taip pamazu keiciant, jo kaip savo vaiko gynejo, i komisko personazo ivaizdi.

  Numesk ideja lolz’am, laiskas Racui ir vualia, viskas toliau sekmingai sukasi.

 • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

  O kas naujo žurnalistikos istorijoje? :) Negali būti, kad valdančiosios partijos vadovas nuolat tik su kaimų seniūnais bendrautų, o agentūros vadovas – su blogeriais.

  • mielas Karoli, kai būsite premjeru galėsite bendrauti ne tik su kaimų seniūnais, o kai tapsite naujienų agentūros vadovu – ne tik su blogeriais.

 • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

  Man tik įdomu, kaip jūs vertinat, na, informacinę žurnalistiką jums turbūt būtų neetiška vertint, bet tiriamąją žurnalistiką – tikrai įdomu, kaip vertinate.

 • Karoli, BNS vertinu labai gerai, o tiriamosios žurnalistikos pavyzdžių pastaruoju metu kažkaip nepastebiu. Gal dėl to, kad TV labai mažai žiūriu…

 • Pingback: Kedžio savaitė #3 — LOLz.lt()

 • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

  Žurnalistikos instituto direktorius Žygintas Pečiulis sakė, kad iš visų tų srovių besienių buvo sutikęs kelerius metus TV pradirbusių žurnalistų, kurie nebuvo girdėję apie etikos kodeksą. Tiriamosios žurnalistikos žurnalistų.

  Krivickas fikciją pateikia kaip tikrovę, Rūtai Grinevičiūtei sunku atskirti nuomonę nuo faktų, Atgimimas apsiriboja nuomonių analize, Veidas tyrimus daro ant kurpalių ir tam neskiria laiko. Tai aš ir galvoju – nejaugi nepasitaiko gerų žurnalistų darbų? Ar man reikia pasistengt ir „Flintą“ perverst? :/

  • Rolandas

   Tiksliai pasakėte, šaunu.