Be2gether lietuviškai nekalbėti…

Žinau, kad Be2gether yra tarptautinis renginys.

Bet vis tiek nesuprantu, kodėl naujienas apie jį reikia skelbti paukščių kalba pasirašant lietuviškai:

Laba diena,

Siunciu pranesima apie festivalyje isikursianti teatras, cirka ir papje mashe technika sukurtas keliu metru dydziu kico skulpturas.

Draugiškai,

Eglė Remeikaitė

Be2gether

Festivalio marketingas

Tel.: +370 622 56 382

El. p.: egle@b2g.lt

www.b2g.lt

 

 

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Eglė Remeikaitė,
  bent varda ir pavardę sugebėjo lietuviškai raštmenimis parašyti- pagarba :)

  • Regis

   Tą patį pagalvojau :).

   Turiu pasiūlymą tinklaraščio autoriui. Dešinėje pusėje įkurti skyrelį „gėdos stulpas“ arba kažkas panašaus, į kurį patektų įvairiausio lygio nesąmonių, nemokšiskumo, klaidinimo (sąmoningo arba ne) ir t.t. pavyzdžiai.

   p.s. žinau, kaip sunku vėl pradėt rašyt lietuviškai (bent jau su liet. rašmenimis). Gal jau laikas pamiršt senai pašalintas IT technologijų kliūtis rašyt lietuviškai ir tuo labiau senai „nebemadingus“ anglikonizmus ar rusicizmus. Juk jeigu rašo būtent Eglė o ne egle, tai tegu ir rašo siunčiu aprašymą, o ne Siunciu aprasyma…

   • Donatas

    Regi, mane čia irgi keli komentatoriai (pats taip pat, berods) vis gėdino, gėdino, kad tik lotyniškomis raidėmis rašau. na, man irgi pasirodė, kad gal ‘IT technologijų kliūtis’ gal jau tikrai seniai pašalintos? pabandžiau vėl rašyti emailuose su lietuviškais rašmeninis – ir ką, pasirodė, kad tos niekingos ‘IT technologijų kliūtis’ vis dar egzistuoja :) tad laiškas su vien tik lotyniškomis raidėmis vis tiek geriau atrodo, nei su pusiau lietuviškais, pusiau kinietiškais rašmenimis :)
    na, o pas Artūrą tokios problemos komentaruose nekyla, tad čia nebuvo sunku pereiti prie lietuviškų.
    siūlau, mieli lietuvybės puoselėtojai, pakančiau žiūrėti į komentarų ar laiškų formą, o geriau pasigilinti į tūrinį. beje, mačiau diskusiją apie mob.telefonų sms’us ir jų brangumą – siūlau nepamiršti, kad tik dalis jų modelių turi lietuvišką raidyną, o kiti jo neturi.
    o kai rasite čia komentarą tik lotyniškom raidėm – įsivaizduokite, kad autorius jį rašo iš mobilaus telefono be lietuviško raidymo – gal tai padės būti pakantesniems ir nesikabinėti prie formos…
    naudingiau būtų nukreipti savo savo energiją į kalbos turinį, kada kas trečias žodis būna rusų kilmės keiksmažodžiai apie įvairius lytinius organus ir santykius. kai taip girdžiu žmonės kalbant (ju požiuriu, jie demonstruoja savo, kaip asmenybės, šaunumą:), tai man atrodo labiau žalinga, nei padori lietuviška rašyba, tik su lotyniškomis raidėmis dėl tų pačių ‘IT technologijų kliūčių’, kurios vis dar :( egzistuoja…

    • Regis

     Tikrai taip. Turinys svarbiausia. Lietuviški rašmenys yra tik smulkmena. Smulkmena kuri parodo pagarbą aplinkiniams ir tinklaraščio šeimininkui. Kartais nebūna galimybių, o kartais tiesiog noro tą pagarbą parodyt. Nors tikrai pilnai sutinku svarbiausia turinys.

     p.s. nemanau, kad tai lietuvybės puoselėjimas.. Sakyčiau, gal greičiau pilietinė pozicija. Man ne tas pats ką rašau ir kalbu. Tik tiek.

    • Rimantas

     Jokių technologinių kliūčių rašyti lietuviškai nelikę jau labai seniai. Taškas.

     • aplsncks

      Tarkim naudojantis VU paštu tokios kliūtys buvo ne kartą iškilusios (ypač nesmagu rašant kokį laišką dėstytojui, kai jis gauna ‘hieroglifus’). Po to karto naudodama šį paštą rašau tik lotyniškomis, nors labai to nemėgstu, o tuo labiau, kai paštą naudoju vien oficialesnėm rašliavom. Taigi ne visos kliūtys panaikintos (nors gal nežinau sprendimo, gali būti ir taip).

 • Mano asmenine nuomone, šis visas projektas yra tik tam tikrai asmenų grupelei pasiimti ES ir Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus. Kitaip nepaaiškinama kaip 15 000 žiūrovų skirti vos ne 0,5 mln paramos….

 • nerijus

  Truputėlį ne į temą, bet juokingai nuskambėjo:
  delfi- „dienos citata“:

  „Rytų Europa atsidūrė keblioje padėtyje, ypač Baltijos šalys, tokios kaip Rumunija.“
  Pasaulio banko vadovas Robertas Zoellickas apie tai, kad pasaulinė ekonomikos krizė gali sukelti socialinę katastrofą.

 • Valentinas

  SMS iškastravo didelės jaunimo dalies mąstymo ir rašymo įgūdžius.

  • nerijus

   Taip. Vlastybė neįpareigojo, ryšio bendrovių bei telefonų pardavėjų suderinti ryšio priemones ir ryšio tiekimą, bei sms apmokestinimą. Rašant su lietuviškais raštmenimis- mokėti tegdavo, kaip už kelias sms. Taip yra ir dabar.
   Tuo metu sms siuntimas kainavo brangiai ir šis faktorius prisidėjo prie anglicizmo/ šveplavimo.

   Labiausiai patikęs „švepliškas“ žodis- PIRSLYS ( piršlys, o ne tai, apie ką daugumapagalvojot ).

   • Rimantas

    Rašant SMS lietuviškai gali tekti mokėti kaip už 2 ar 3 žinutes, gali tekti ir kaip už vieną — tai priklauso nuo žinutės ilgio. Operatoriai čia iš tiesų nieko dėti.
    Tik nesutinku, kad pagrindinis faktorius — SMS. Lietuviai „šveplavo“ dar ir mobilių nematę.
    Baisiausia, kad tokio prasto požiūrio į savo raštą daugiau neteko niekur matyti.

    • Marius M

     o ir SMS kaina nebūtinai turėtų būti lemiamu kriterijumi kalbos pasirinkime, juk daugybę dalykų nedarome atmestinai, vadovaudamiesi tik pigumu…

 • Matotaupa

  Cia jie tipo labai siuolaikiski…

 • palyginus su tuo ką kapsto Vaišvila, Respublika, ką jie deda prokurorams ant stalo – Eglė Remeikaitė su Be2gether yra nekalta mergaitė, du kart pranešime nesuderinusi linksnio ir klaviatūros.

 • nerijus

  Įdomu, gal kas dalyvavote sms siuntimo maratone/ varžybose?
  Kokie ten sakiniai buvo rašomi? Ar juose buvo lietuviškų raidžių?

  • Regis

   SMS finale lenktynių dalyviai lietuviškais rašmenimis rašė šį tekstą: „Ančiasnapis – tai monotipinės ančiasnapių genties žinduolis. Tai unikalus Australijos žemyno gyvūnas, turintis panašų į anties snapą, plėvėtas kojas ir panašią į bebro uodegą“.

   šaltinis: http://gatve.delfi.lt/news/po_pamoku/article.php?id=22200320

   p.s. prireikė 1 minutės surast su „google“ pagalba… nieko asmeniško :)

 • Marius M

  :-) man taip pat visada užkliūna „paukščių kalba“, ypatingai tokiuose lyg ir oficialiuose laiškuose, niekada nepraleidžiu progos parašyti atsakymą ir sugėdinti…, kai kas atsiprašo, o kai kas net mane užsipuola, kad kabinėjuos…

 • V.

  O, ši Eglė man siuntinėdavo spam’ą kas mėnesį su kažkokios įmonės pasiūlymais… atrodo, ten būdavo lietuviškai parašyta..

 • Šmočiukas

  Su lietuviškais SMS yra gana įdomių problemų, nes netgi viena – kita raidė su diakritiniais ženklais smarkiai išpučia pranešimo apimtį. Lotyniškų raidžių į vieną SMS telpa 160. Jei rašysite lietuviškai, gali tilpti, pvz., 70 ar 50, ar net dar mažiau.
  Gal ir menkniekis, bet nevisada. Praeitą vasarą teko ilgokai keliauti po užsienį ir siuntinėti daug SMS šeimai. Kai pažiūrėjau mobiliojo išklotinę, susiėmiau už galvos :) Visi SMS (o jie nepigūs) buvo patrigubinti ar net penkiagubinti. Būčiau žinojęs, tikrai būčiau rašęs paukkščių kalba :)

 • Arūnas

  Parasie panikia tai uch kaip zeurei.
  ps. Fredis, o kas tas yra „linksnio“?

 • šiaip, kadangi panelė Eglė naudojasi email klientu, tai jis tikriausiai laiško gale automatiškai padėjo jos susikurtą „parašą“ ar kažką panašaus.

  O tas 5 raides surinkti lietuviškai – sunkoka…

 • Regis

  „email klientas“ – o kas tas yr?

  • Auksinis kardas

   Klientais IT šakoje vadinamos naudojimuisi tam tikru ištekliumi skirtos programos pagal kliento/tarnybinės stoties modelį. Pašto klientas, šiuo atveju, bus naudotojo naudojama pašto programa. Greičiausiai, Outlook Express ;-)

   • kaip kad sako vienoje dainoje:
    True that – Double true :)

 • Auksinis kardas

  Laiško parašą merginai suderino IT specialistas, užtat toks tvarkingas.

  Siūlyčiau pradėti kreipti dėmesį į dar vieną reiškinį, kai Lietuvos sveitainės pasitinka lankytojus anaiptol ne valstybine kalba. Tarkime, kaip jums atrodo, kuria kalba turėtų atsiverti stambios įmonės, kurios pavadinime yra net žodis Lietuva, svetainė? O gal bent jos tinklo vardas sudarytas lietuvių kalba (visuomet galima turėti sinonimus, jei teisinamasi tarptautinio naudojimo patogumu)?

  http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=lietuvos+gele%C5%BEinkeliai&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

 • Juozas

  Regis, “email klientas” tai yr toks softas, kuris instalinasi kompe per kontrol panele ir konektinasi per neta prie email servo.

  • Regis

   ##

   Instalinasi ne per kontrol panele..

   Instalinasi kartu su vindais arba suinstalini is hard disko kai nusidaulaudini is ineto, ir tas daiktas gale emailo vadinasi signatura, nuo anglu signature. ;)

   ##

   Karts nuo karto prisiminus A.A. maestro V. Kernagį pagalvoju, kad jo apdainuotam herojui Kansarui užaugo jo verta pamaina.. „printinimai, daunlaudinimai, čekinimai, čatinimai ir t.t.“

   • Auksinis kardas

    Signature = parašas mūsų kalboje. Atkreipkite dėmesį, kaip tikras atrodo įsitikinimas, jog pastarasis žodis nepakankamas.

 • Giedre

  Kad gi nereikia taip toli ieškoti puikių pavyzdžių PSP platinimo… ŠMM atsovės spaudai ne tik dokumentus skaičių koduotėmis pavadina, bet pamirštą ir laiško temą įrašyti…
  Ka jau kalbėti apie gudručius, kurių mailing listas visiems kaip ant delno…

 • Faina

  Tikriausiai vertėtų pradėti nuo bendros internetinės kultūros. Kai išsiunčiamas laiškas lietuviškomis raidėmis, tai atgal ateina kelios dešimtys su pasipiktinimu, kad jiems rodo hieroglifus ir negali perskaityti teksto. Jei visi tvarkingai naudųti pašto sistemomis, galbūt ir tokių nelietuvybių būtų mažiau.

  • Marius M

   Tie dešimtys nepatenkintųjų yra pasekmė ne lietuviškų raidžių naudojimo o jų nenaudojimo, nes kai žmonės visur ir visada rašo atsainiai ir nepagarbiai (nerodo elementarios pagarbos nei skaitytojui, nei kalbai), tai jis ne tik, kad nežino kaip rašyti lietuviškai, jis nežino kaip tokį raštą pateikti, kaip jį perskaityti, nežino kaip reikia keliais pelės spragtelėjimais suderinti kalbų, regionų, koduočių nustatymus…

 • Jonas

  Siūlau nesinervinti. Koks festivalis (Be2gether), tokia ir aplinka. O prie aplinkos visi adptuojasi, jai pasiduoda ir paskui yra ką kaltinti. Štai Vilniuje važinėja tautietis limuzinu, kurio numeris neprastesnis nei festivalio pavadinimas: 2BIG4U. Tai įdomu, kaip su tokiu eitų susišnekėti? Jo aplinka tikriausiai suprato, kaip elgtis ir bendrauti :)

 • Aras

  Manau, jog švepliai evoliucionavo ne iš SMS`ų, tokiais neatsakingais juos pavertė mokykla. Ar kas nors matė mokykloje jau gerus penkis metus standartu patvirtintą ĄŽERTY klaviatūrą? Ar kurioje nors mokykloje mokoma rašyti akląja sistema? Greičiausiai, jokia mokykla Lietuvoje neturi nei ĄŽERTY, nei pamokos „akląjam“ rašymui. Ir niekam tai nerūpi – rašyti parkeriu atsakingai mokoma nuo pirmos klasės, rašyti klaviatūra… kas kaip moka, tas taip šoka.

  • Valentinas

   Arai, atvėrei man visiškai naują pasaulį. Iš tikro, ar mokyti rašyti klaviatūra akląja sistema yra mokyklos priedermė? Klausimas į kurį iš karto nesugalvoju vienareikšmiško atsakymo. Tačiau, nejaugi nori pasakyti, kad jei visos mokyklos turėtų teisingas klaviatūras, mokiniai dažniau naudotų lietuviškas raides?

   • nerijus

    Sutikčiau su Aru, nes klavietūros raštingumo, privalėtų mokyti informatikos klasėje. To, dėja, nėra. Nebūtinai specklavietūros. Pakaks turimų. Kam papildomos lėšos?

    • Aras

     Klaviatūra nėra brangus įrenginys lyginant su kitomis kompiuterio dalimis, kurios morališkai pasensta per 3-4 metus ir yra pakeičiamos. Mane visada stebindavo Švietimo ministerijos konkursai mokyklų kompiuteriams pirkti, kuriuose apie privalomą, standartus atitinkančią klaviatūrą net neužsimenama. Dabar Lietuvoje plačiausiai paplitęs standartas kurioje lietuviškos raidės vietoje skaičių yra unikalus nesusipratimas pasauliniu mąstu, prieš 30 metų sukurtas mėgėjų kompiuteristų ir neišnaikinamas lyg piktžolė. Niekur kitur pasaulyje klaviatūros pirmoje eilėje nėra raidžių prie skaičių.

    • bang

     nerijau, spec klaviatūros nereikia, pakanka kontrolpanelėje > regional and language options > keyboards and languages > general > add > pasirinkti Lithuanian IBM :) Pagal tai, kokiu klaviatūros išdėstymu žmiogus naudojasi, galima patikimai spėti apie jo kompiuterinį raštingumą.

     • nerijus

      O kur aš sakau, kad jos reikia? :)

     • bang

      „Arai, nėra pigu valstybei klavietūros. Paskaičiuok.
      Jei viena kainuoja, tarkim, 10 Lt. O kiek jų reikia? Tyngiu googlinti :)“

     • nerijus

      Irrr?
      Tingėjau googlinti, kiek yra mokyklų pas mus? Neieškok sliekų, ten kur jų tikrai nėra :)

     • bang

      Prie ko čia mokyklos, sakyta tau, kad fiziškai pačios klaviatūros keisti nereikia, pakanka pakeisti raidžių išdėstymą kas kainuoja 30 sek. laiko ir 0 Lt pinigų.

     • nerijus

      Ko tamsta kimbi? Aš ir nesakau, kad reikia jas keisti. Kur taip rašiau? Aš tik sakau, kiek tai kainuotų.
      Nebūk per daug teisiškas ir teisingas.
      Atsipalaiduok.

     • bang

      „Išleistų įsakyma dėl “lietuviškos klavietūros” įsigijimo mokyklose…“
      „ar bent pamenate, kiek “plafonų” pakeitė, o šiuo metu ( priverstinai ) pakeisti ir numeriai. Va, jei tą klavietūrą būtų sukūręs koks Steponavičiaus, Zuoko, Masiulio, draugas, pažystamas, giminaitis- įstatymas atsirastų, kosminiu greičiu :)“
      „Arai, nėra pigu valstybei klavietūros. Paskaičiuok.
      Jei viena kainuoja, tarkim, 10 Lt. O kiek jų reikia?“

      Jeigu aš turėjau suprasti, kad čia kalbėjai apie kelis pelės judesius raidžių išdėstymui pakeisti, o ne apie klaviatūros pirkimą, tada sutinku – man laikas atsipalaiduoti.
      Kiek kainuoja, aš tau parašiau.

     • nerijus

      Neturėjau omenyje, jog pirkti. Reikia ieškoti geriausio/ ir nebūtinai brangiausio varianto.
      Kalbėjau apie variantus: kas būtų, jei būtų :)

   • Aras

    Taip. Esmė net ne klaviatūros „teisingumas“ (patvirtintas lietuviškas ĄŽERTY standartas yra kompromisas tarp ergonomikos ir plačiai pasaulyje paplitusios angliškos QWERTY klaviatūros) Svarbiausia yra įgūdžių suformavimas. Jei nuo mažų dienų būtum mokomas teisingai spausdinti akląja sistema, tai kvailioti ir spausdinti šveplai tau būtų tokia pat kančia kaip šiuo metu Eglei Remeikaitei klaviatūroje surasti ir paspausti ą,ū,ė,ų… Pripratimas – antrasis prigimimas. Užsienyje spausdinti akląja sistema mokoma mokykloje, tai visiškai suprantama ir natūralu, nes rašymas kompiuteriu jau tampa svarbesnis nei rašymas ranka.

    • Valentinas

     Rašymas akląja sistema reikalautų sistemingo, bent jau du kartus per savaitę mokymo, bent jau po 15-20 min. Atitinkamai prie to pačio valandų skaičiaus, sumažėtų kitų žinių perteikimas. Todėl reikėtų dididnti valandų skaičių, o tai reiškia daugiau išlaidų, daugiau mokytojų ir panašiai. Kažin kaip reaguotų spauda, opozicija, lituanistai, vaikų teisių gynėjai ir kiti panašūs veikėjai.

     • bang

      „sumažėtų kitų žinių perteikimas“ galėtų sėkmingai pakeisti kai kurių žinių pateikimą. Gal kompiuterinio raštingumo, teisės, politikos, finansų pradmenys pasirodys šiais laikais esantys reikalingesnis išeinant į gyvenimą, nei pav. skaičių eilutės ar cheminės jungtys.

     • Valentinas

      Bijau, kad lendame į žiauriai gilią ir kontraversišką temą. Juo labiau darome tai neįvykusio chemiko bloge :)

     • bang

      Neįvykusio ar nepavykusio ir kodėl ?

     • mdxacuk

      Tarybiniais laikais mokyklose buvo mašinraščio pamokos kartą per savaitę – kaip tik aklai ir mokino. Gal ne visose, bet maniškėj buvo. Dabar tas tikriausiai nebeaktualu, bet taisyklingai naudotis klaviatūra pamokyti būtina. Tiktai klausimas, kaip pasirinkti išdėstymo variantą.

     • nerijus

      Naudojuosi „tyliąją“ klavietūra, kurią tikrai išmesiu ir nesakysiu- kur. Esu pripratęs prie to, kad lietuviškos raidės vietoj skaičių ir į jokius IBm ar kt. nesiruošiu keisti. Svarbu, kad šiame tinkliaraštyje pripratau rašyti lietuviškais raštmenimis, taip, kad esu, šiek tiek, dėkingas ir A.R. AČIŪ :)
      Paskum, vėl sakys, žmogus, kad nei atsiprašot, nei dėkojat :)

      Gal ir ne esmė kokia klavietūra mokyklose, bet esmė tame, kad reikia mokyti rinkti lietuviškus tekstus su lietuviškais raštmenimis.

      Arai, nėra pigu valstybei klavietūros. Paskaičiuok.
      Jei viena kainuoja, tarkim, 10 Lt. O kiek jų reikia? Tyngiu googlinti :)

     • nerijus

      bang

      Dėl fizikos, chemijos, biologijos sutikčiau. Viena pamoka per savaitę ir gana. Mokytis ir kišti galvon, to ko nereikia- bergzdžias reikalas. Tarybinių laikų atgyvena. Tas pats ir Universitetuose. Reforma, pirmiausia, turėjo būti ne „piniginė“, o mokymosi programų. Kaip visada, ne nuo to galo pradedama.

     • nerijus

      Valentinai
      Nieko daugiau- nei mokytojų, nei valandų. Pakeisti ATGYVENUSIĄ mokyklinę programą ir viskas. „Šiais laikais“ dauguma moksleivių jau moka įsijunkti ir išjunkti kompiuterius, o tam skiriama po dvi pamokas? Kam?
      Šio atsakymo ir aš nežinau.

 • nija

  Nuolat susiduriu su tokia tarnybinių pranešimų gramatika, ir, kas pikčiausia, juos siunčia įvairių viešųjų įstaigų, įvairių įmonių vadybininkai, siūlantys paslaugas, prekes ir pan. Beveik visada stengiuosi atsakyti, kad tiems, kurie negerbia valstybinės kalbos, galimybės bendradarbiauti nesuteikiu, tačiau praeina laikas, ir vėl gaunu „šveplus laiškus“.
  Manau, ateity pradėsiu elgtis taip: laiško siuntėją apskųsiu Valstybinėi kalbos komisijai. Gal baudos bus paveikesnės už mandagias užuominas?

 • WU

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet manau, kad šitas būtų vertas atskiros citatos. Noriu pasidalinti su visais.
  P. Gražulio įregistruotose įstatymų pataisose politikas homoseksualumą prilygina zoofilijai ir nekrofilijai.

  „Tas, kas sistemingai viešai ragino tenkinti lytinę aistrą zoofilijos, nekrofilijos ar homoseksualizmo būdu, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo“, – tokią Baudžiamojo kodekso nuostatą siūlo įtvirtinti politikas.

  Oj būtų LAT’ui vietos interpretacijoms :D Gaila, senatas nutarimu „nebekepa“. Padarė BAUŽIAMĄJĮ NUSIŽENGIMĄ ir baudžiamas LAISVĖS ATĖMIMU. :)))))))

  Bang, komentare yra nemažai tiesos. Jeigu Gražuliui mokykloje būtų kokie teisės pradmenys? A? Arba, kaip jums disciplina „elementari logika“ ar kažkas tokio?

 • bang

  „kas pikčiausia, juos siunčia įvairių viešųjų įstaigų, įvairių įmonių vadybininkai, siūlantys paslaugas, prekes ir pan.“ „apskųsiu Valstybinėi kalbos komisijai“ – ir kas tada bus ?

 • Aras

  Kaip atrodo standartizuota ir vienintelė Lietuvoje vartotina klaviatūra : http://lt.wikipedia.org/wiki/Ąžerty Atkreipkit dėmesį – raidė „F“ sukeista su „Š“. ;) O ar kas matėt parduotuvėje tokį išdėstymą? Aš tai ne, nors mielai įsigyčiau. Jei Švietimo ministerija skelbdama konkursą kompiuteriams pirkti vieną iš salygų pareikalautų standartizuotos klaviatūros, tai greitai jų atsirastų ir prekyboje. Bet kažin ar G. Steponvičiui rūpi.

  • nerijus

   Arai, niekam nerūpi. Jie dabar užsiėmę kultūra- kultūrinasi :)
   Išleistų įsakyma dėl „lietuviškos klavietūros“ įsigijimo mokyklose ir viskas, bet niekam to nereikia.
   Jei kas bandys argumentuoti priešingai, tai pateiskiu tksistų pavyzdžius: ar bent pamenate, kiek „plafonų“ pakeitė, o šiuo metu ( priverstinai ) pakeisti ir numeriai. Va, jei tą klavietūrą būtų sukūręs koks Steponavičiaus, Zuoko, Masiulio, draugas, pažystamas, giminaitis- įstatymas atsirastų, kosminiu greičiu :)

 • Gedos renginys

  Slykstokai atrodantis tekstas pasakyciau

 • Benedikta Vaivadaitė

  Manau, kad po šio įrašo Eglė Remeikaitė laiškus siųs tik parašiusi juos lietuviškai ir atidžiai patikrinusi. Kartais tokie šalti dušai greit išauklėja, nors labai nenorėčiau, kad kas nors viešai auklėtų mane:)

 • Jei neklystu, šis laiškas yra grynas vertinys. Google Translate arba Babel Fish translation auka. Tik kyla klausimas, kodėl yra verčiame į lietuvių kalbą. Būtų į kokią kitą dar galima būtų suprasti, bet taip aklai versti į gimtąją kalbą ir net gramatikos nesužiūrėt. Na, B2G šiais metais tikrai smigo žemyn. Žiūrėsim kas dėsis birželio 12-14d.

 • Keija

  Įsiterpsiu ir aš į šią diskusiją. Pati kai rašau pranešimus spaudai ir juos platinu susiduriu su dilema, kaip rašyti el.laišką lietuviškai ar lotyniškai. Bandžiau ir taip ir taip. Bet galiausiai nusprendžiau, kad rašysiu lotyniškai, nes būna kad atgal gaunu laišką su hieroglifų kratalyne ir prašymą rašyti laiškus šveplai.Gal kas galėtų pasidalinti savo mintim kaip geriau?
  O šis B2G komunikacijos pavyzdys mane nuvylė. Apie renginį siųsti tokį pranešimą. Festivalui pliuso tai tikrai neprideda.

  • Marius M

   Žema yra prašyti rašyti laiškus šveplai, jiems turėtų būti gėda… Jei kažkas mato hieroglifus, tai ne rašančiojo problema, ir ne lietuviškų raidžių…, tai techninis ir nesunkiai išsprendžiamas dalykas, aišku, kokiam nors mulkiui paprasčiau pareikalauti perrašyti laišką bet kaip, kad tik jam patogiau skaityti būtų, tai nepagarba ne tik kalbai, bet ir didelė nepagarba rašiusiajam…

 • Whisker

  ne viena karta jau teko girdet is kitu festivaliu organizatoriu tiesiogiai, kad sitie Be2gether tiktai pinigus is valstybes lb graziai isplauna. Ir is tikro, daug pas mus tu festivaliu, bet taip stambiai finansuojamu kazkaip ir nera daugiau. Idomu, idomu…

 • nerijus

  O „Bliuzo naktims“ Varniuose, skiria valstybė lėšų?

 • nerijus

  Artūrai

  delfi.lt perskaitė Jūsų tinkliaraštį ar patys inicijavo dėl rašymo lietuviškais raštmenimis:

  http://www.delfi.lt, bet kuriame straipsnyje „komentarai“.
  :)

  Pažanga. Šaunuoliai.

  • Nerijau, manau, kad aš čia niekuo dėtas…

   • nerijus

    Netikiu, kad patys sugalvojo…
    Manau, kad skaitė ir „kilo“ geniali mintis :)

    • Marius M

     ar kalbate apie tą paveiksliuką („saugokime kalbą, rašykime lietuviškai…“) komentaro rašymo lange?

     • nerijus

      Taip.

 • nerijus

  arba, net komentavo :)

 • Valentinas

  Ir aš gavau šiandien tokį elektriniį laišką:

  Sveiki,

  vasarai Lukiskiu aiksteje esanti reklamini 44 kv.m.plota parduodam su 50 % nuolaida. Vasara jo kaina butu 2750 lt + PVM menesiui.

  Pagarbiai,
  Erika xxx
  projektų vadovė

  xxxx UAB
  Tauro g. xx, LT-01114 Vilnius
  Tel. (8 5) xxx
  Mob. 8 659 xxx
  Faks. (8 5) xxx

  • Valentinai, atsargiau su elektriniais laiškais, dar nutrenks ;))

 • J.

  Negalėčiau net bendrauti su moterimi, kuri sugeba šitaip tyčiotis iš kalbos, bet kokios…:) Na, nebent esi užsienietis ir tikrai nesugebi parašyti kitaip. :)
  Nors pavardė jos ne Meksikietiška ir ne Rumuniška:)))

  Tikrai šlykštokai atrodo.:)
  Ne veltui B2G 2010metais nebevyks.:)