Rinkimai ir Afganistano problema

Naujienų agentūra „Reuters“ šiandien paskelbė įdomų pranešimą.

Jame pirmiausia primenama, kad šią savaitę Turkijoje ir Didžiopjoje Britanijoje vyks sustikimai, kuriuose bus kalbama apie tai, kaip perduoti daugiau atsakomybės Afganistano pajėgoms ir paskatinti derybas su Talibanu.

O po to vardijamos šalys, kuriose šiemet vyks rinkimai ir kuriose, pasikeitus vyriausybėms, gali pasikeisti ir tų šalių politika Afganistane.

Tos šalys – tai Azerbaidžanas, Didžioji Britanija, Vengrija, Latvija, Lenkija, Švedija, Ukraina ir JAV.

Kažkaip pagalvojau – ar Lietuva būtų įtraukta į sąrašą, jei Seimo rinkimai vyktų šiemet?

Ir dar pagalvojau: kažin ar sulauksiu tų laikų, kai per Seimo rinkimus Lietuvoje bus diskutuojama dėl panašių problemų?..

(2 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • austras

  Gerbiamas Artūrai, klausimai visiškai retoriniai, nes, na kokia ten užsienio politika kai Seimo daugumą sudaro sacharukų tipo atstovai? Vien nuvažiavimas į Afganistaną nesuteikia galimybės prisiauginti platesnio akiračio ar didesnės smegenų masės.. Daugumos Lietuvos politikų smegenys jau seniai sužalotos momentinėm ar ilgalaikėm siauros asmeninės naudos paieškom..

 • Fredis*

  Ilgalaikės, ne momentinės, labai plačios asmeninės naudos labiausiai siekia „austriškieji“ socialistai. Arba jų interesų ir užgaidų tenkinimas, arba viskas velniop, net mūsų valstybę „austrai“ vadina fikcija.
  Tarp kitko Seimo užsienio reikalų komitete tokie ir panašūs klausimai plačiai diskutuojami ir net socialistai misijai Afganistane pritaria. Marginalų prerogatyva suraukti veidą ir iškilmingai rėkti, kad pirmiausia reikia pasirūpinti kaimiškomis mokyklomis periferijoje mūsų krašte.
  austari, nežinojimas neatleidžia nuo neapgalvotų, karštakošiškų, spontaniškų įrašų.
  A.Račo įrašai užsienio politikos klausimais niekada didelio susižavėjimo nekėlė, gilia įžvalga ir reikalų išmanymu netryško.

  • austras

   Gerbiamas Fredi, pasikoliojot ir pasidarė geriau? :) O paskutinis sakinys ar apie sidabrinius batus ar apie užsienio politiką vis tiek toks pats.. :) Pastovumas – meistriškumo požymis :)

  • O man fredijų įrašai vis dar kelia susižavėjimą…

   Leisiu sau vieną jų čia pacituoti:

   Fredis* 2010-01-26 17:14
   Keista, kad rimti suaugę žmonės kartais moka ( gal tik primityviu, gruboku, netašytu stiliumi) parašyti teisingus rašinėlius, bet prieš tai spėja kaip kiaulės išsivolioti įtariamojo finansiniais nusikaltimais V.Uspaskich jubiliejuje.
   Šitą penkiasdešimtmečių ir vyresnių apžvalgininkų kartą reikia išlydėti į pensiją, Duokite kelią jaunimui !

 • Rolandas

  Du mygtukai galvoje. Pirmas-su užrašu „Račai, kodėl nuėjai į V.U.gimtadienį?“,(p.s.: kuomet šis mygtukas dega žalia šviesa galima pamatyti užrašą: „Pylimėlių gatvė“. Antras mygtukas-austras su paslaptingu užrašu „fikcija“. Visuomet veikia, kuomet tik nepaspausi:)

 • Vasia

  su musu politikais tuscias reikalas, zada viena o daro kas ant seiles uzeina, juk patys isrinkom, bet paraso jie mums nedave.

 • Regis

  Jeigu ir bus diskutuojama kokia tame prasmė? Pabandykime įsivaizduoti R.Paksas, V.Uspasckih, G.Vagnorius ir K.Prunskienė diskutuoja tolimojo užsienio politikos klausimais. Ir visi gražiai supranta, kad nieko tame nesupranta ir vargiai ar galės vykdyti kokią savarankiškesnę politiką. Manau, kad diskusijose apie šiuos klausimus tiesiog nėra absoliučiai jokios prasmės. O sulaukt tai sulauksim. Be abejo. Jeigu tik šie klausimai pasidarys nors kiek aktualesni visuomenei, politikai iškart pajus vietas kur galima prikabint naujų makaronų (rinkiminių pažadų).