„Lietuvos rytas“ – potencialo pakanka

… Kažkaip pamiršau pasidžiaugti šiandienos „Lietuvos rytu“.

Sakykit ką norit (o, spėju, pirmieji pasisakys Fredis ir Musė), bet „Lietuvos rytas“ šiandien pasirodė profesionaliai.

Kalbu apie interviu su Didžiosios Britanijos žiniasklaidos „žvaigžde“, vadinamaja vicekaraliene Viktorija.

Penktadienis buvo jos diena Didžiojoje Britanijoje, o štai šiandien „Lietuvos rytas“ padarė ją ir Lietuvos „žvaigžde“.

Nekalbėsiu apie interviu su V.Voronova turinį – kiekvienas gali nuspręsti pats, ar tai, ką ji sako yra tiesa, ar ne.

Tiesiog norėjau atkreipti dėmesį į tai, kad „Lietuvos rytas’  šį kartą viską padarė profesionaliai, greitai ir pagal visus standartus. Ir be jokių moralų. Paliko spręsti patiems.

O tai rodo, kad potencialo yra daug.

Skaičiau ir galvojau: kad taip dažniau ir įvairesnėmis temomis…

Pavyzdžiui, apie Leo LT steigimą ar galimą išardymą, naujojo Vilniaus mero požiūrį į Rubicon ar „Dalkia“ investicijas ar D. Grybauskaitės darbą Sankt Peterburge…

Suprantu, kad temos mažiau paklausios, bet visą laiką galvojau ir tebegalvoju, kad žiniasklaida gali ir auklėti bei šviesti, o ne tik tenkinti paklausą.

(10 balsų, vidurkis: 4,30 iš 5)
Loading...
 • max

  geriausią šios dienos komsomolkėj turi straipsnis apie Grybauskaitės turtingą aplinką. Kažin kiek toks užtaisas kainuoja ir kokia valiuta? Ir kas tas Algis Tilindis ? O gal ta?

  • Musė

   Jooo, profesionalusis ir aukštų standartų paisantis „Lietuvos rytas“… Aš gal nekomentuosiu, tik pacituosiu Romo Sokodolskio straipsnį Bernardinuose:

   „Algis Tilindis „lrytas.lt“ svetainėje pasirodė 2007 m. gegužės 5 d., kaip komentaro apie mažumos vyriausybę autorius. Nei svetainė, nei laikraštis „Lietuvos rytas“ nesuteikia jokių žinių apie šį autorių, nors jis rašo apie valstybei svarbius klausimus, padeda formuoti viešąją nuomonę, o viename rašinyje netgi siūlo Lietuvai stiprinti prezidento galias.

   Kaip traktuoti tokius rašinius, kuriuose dalijamasi nuomonėmis bei vertinimais, kurių autorių tapatybės nežinome? Tokius autorius siūlau traktuoti kaip anonimus, jų rašinius kaip gatvės šneką. Būna, kad sako tiesą, būna kad ne – nėra kaip patikrinti.

   O visuomenės informavimo priemones, kurios be paaiškinimo skelbia slapyvardžiais prisidengusių autorių tyrimus ar nuomones siūlau vertinti atsargiai. Nežinau, kiek tokių atvejų pasitaiko „Lietuvos žiniose“ ar „Lietuvos ryte“. Nesu ištyręs. Gal kas pasidomės ir paaiškės.“

   Taigi, gerb. R. Sokodolskis siūlo vertinti Lryto rašinėlius kaip gatvės šneką. Nei pridėsi, nei atimsi.

   • mdxacuk

    Čia gal SAkAdolskis rašė, ne Sokodolskis. Dar užpyks žmogus netyčia apsilankęs.

    • Musė

     Tūkstantis atsiprašymų gerbiamam R. Sakadolskiui.

  • TIMIS

   Pritariu Gribauskaite priesas nr1 geltonrascio, lietriscio ir t…

 • Arūnas

  Jei jau kalbame apie spaudą – tai beveik į temą: straipsnis „Lietuvos spaudoje matomi tik daigai Vakaruose įprasto skaidrumo“ http://www.lrytas.lt/-12429944491241216811-lietuvos-spaudoje-matomi-tik-daigai-vakaruose-%C4%AFprasto-skaidrumo.htm

 • bang

  „Kalbu apie interviu su Didžiosios Britanijos žiniasklaidos “žvaigžde”, vadinamĄjĄ vicekaralienĘ ViktorijĄ.“

  • Auksinis kardas

   Manyčiau, pakaktų prikišti vien „vadinamĄja“.

   • bang

    Manau ištaisęs nurodytas klaidas autorius galėjo šį mano komentarą pašalinti, nes Auksiniam kardui dabar kyla neaiškumų :)

    • Auksinis kardas

     Nematau vietos neaiškumams… Esama vienos, aiškios rašybos klaidos, kaip ir nurodžiau, bet ne keturių, kaip nurodė bang, nes siūlomo linksnio autorius omenyje neturėjo, antraip jį gausiau ženklintų.

     • bang

      Paaiškinu: mano komentare kabutėse yra autoriaus pirminio teksto copy/paste padidinus kai kurias raides. O tu matai jau autoriaus taisytą variantą. Dabar aišku ?

     • Auksinis kardas

      Jeigu išvardinimui originale buvo panaudota „apie interviu, apie vicekaralienę“, tai irgi būtų teisinga, tik tuomet vardinami du atskiri dalykai, abu išaiškinantys apie ką kalbama. Gi, jei antroji sakinio dalis sumanyta kaip pirmosios aiškinamoji, kas toji „žvaigždė“ minimame interviu – linksnis kitas, ir tiek.

      O šiaip jau, kiek sudedi į aiškinimą aiškumo, tiek išaiškinimo ir gaunasi. Tikrai aišku tiek, kad sakinyje tebėra likusi pažymėta klaida.

     • bang

      „Jeigu išvardinimui originale buvo…“ – juk aiškiai pasakiau, kad copy/paste :)

    • nerijus

     Manau manau manau…

 • kolega

  maxui-nepulsiu ginti lryto, bet kaip tamstai atrodo: Jei Grybauskaite solidziomis sumomis pareme Garbaraviciu klanas (informacija-viesa), o tas pats klanas su Jonu Garbaraviciumi priesaky vadovauja „Energijos realizacijos centrui“, per kuri eis rusiska elektra Lietuvai, kai uzdarysim IAE, ar del to spauda neturi rasyti? Ar Grybauskaites neliaupsinanti spauda sukompromituota, jei paraso, kad kritikuodama oligarchu Lietuva, kandidate pamirso pasakyti, kad ja pacia remia oligarchai, turiu omenyje Garbaravicius. Juk uzdusinus IAE projekta, elektra turesime juk pirkti is rusu. Nukirskit man galva, jei lietuviai elektra pirx be tarpininku, ir ketvirciuokit, jei Grybauskaite bent viena bloga zodi pasakys „Energijos realizacijos centra“.
  Any comments, Max?

  • max

   kolega, pabandyk išvesti ir paaiškink man oligarcho apibrėžimą, ypač Lietuvoje , su jos „masteliais“. Dar keisčiau atrodo, kai apie Grybauskaitės sasajas su neva oligarchais rašo Vainausko komsomolkė. O jau visai keistas padaras tai tas tilindžiuojantis algis. Na , suprantu, Birutė Vyšnia – ji nors kūną turi ( nekalbu apie dvasią) , o čia kažkoks virtualus tiesos skleidėjas , toks 3D. Briedas. Namanyk, kad esu eilinis Grybauskaitės mylėtojas – myliu tik žmoną (savo). O meilė politikams ( aktoriams, dainininkams ir tt) tai atskira iškrypimo rūšis. Nejau dabar politikas, priimdamas paramą, turėtų išsiaiškinti, ar rėmėjas nėra būdamas darželinukas pridaręs į kelnes, tampes už kasų mergaičių ir tt.

   • kolega

    Lietuvos masteliu oligarchas – vadovaujantis verslui, kuris is esmes neturi konkurencijos arba ji labai ribota del tam tikru alygu, istatymu, palankios valdzios, etc.
    Tenoriu pasakyti, kad varydama ant vienu oligarchu, Grybauskaite leidzia ateiti kitiems. Politikas, priimdas parama, neturi nieko aiskinti. Aiskintis turi spauda, ar ne? Kelti hipotezes, klausimus ir ieskoti sasaju. Vienokia ji ar kitokia, palaikanti ar kritikuojanti. Bet aiskintis turi, kad ir kokie reitingai prezidentes.
    Tai, kad rinkimu nakti aplink Grybauskaite sedejo Garbaraviciai, o ji dievagojosi „as nepazistu tu zmoniu, atejusiu i staba“, neatrodo juokingai?
    Susitikime cia po nauju metu, ir paziurekime, kam atitenka procentai nuo tarpininkavimo importuojant rusiska elektra. Ir ka apie tai bus per pusmeti pakalbejusi prezidente.

    • nonsense

     kolegai

     Rinkimu nakti maciau ir besisukinejanti Pilveli. Trenk mane perkunas, netikiu kad jis darys kokia nors itaka Grybauskaitei. O kol kas nematau nieko tokio kas rodytu, jog Grybauskaite proteguoja kitus oligarchus – prisiplakelius garbaravicius.
     Apie Lietuvos ryta, dar zinoma kaip Sri Lankos ryta ar Maximos ryta, tai is vis neverta ka kalbet, nebet palinketi kad kuo greiciau subankrutuotu kartu su savo kolegomis is Respublikos. Bent apsivalytu spauda..

    • Auksinis kardas

     Gali būti ir taip, kad Garbaravičiai investuoja į jiems parankius dalykus, tačiau tai nereiškia, kad Grybauskaitė gavo paramą mainais į pažadus. Taip, jos numatomi veiksmai šiems žmonėms gali būti parankūs, bet pažiūrėsime kaip viskas suksis, priimant energetikos rinkos sukūrimo veiksmus ir likviduojant tapačios vertės nesuteikiančius tarpininkus. ERC atvejis gali darytis įdomus, ypač, jei elektros pirkimo iš Rusijos sutartis pasirašys dar kažkas Lietuvoje, ir Garbaravičiai neturės kam jos realizuoti. Galiausiai, kokiu būdu jie tapo įvado į Lietuvą valdytojais, kad šiuo disponuoja? Pasistatė savo linijas?

 • Regis

  Šiaip Lietuvos rytui neretai pasitaiko tokios temos kur jie kaip kompiuterinė programa „pakimba“ ir nesugeba sau nusistatyti išankstinės savos pozicijos. Rezultate gaunasi pakankamai išsamūs ir objektyvūs straipsniai. Nurašyčiau tai į tokių specifinių temų buvimą (kaip su ta panele iš Šiaulių), o ne į „potencialo turėjimą“. Rašymas objektyviai, be išankstinio nusistatymo ir stūmimo į vieną pusę, aš manau, yra daugiau iš norų ar pozicijos srities, o ne sugebėjimų ar potencialo. Deja, deja. Kur nepasisuksi lietuviškoje žiniasklaidoje vyrauja puolamoji, stumiamoji, formuojamoji žurnalistika. Su objektyvumu pas mus sunku. Gal dėl to, kad turtingų žurnalistų ir / ar redakcijų mažai??

  p.s. kažkada labai patiko Kauno diena. Visiems kauniečiams sakydavau turit labai gerą ir objektyvų laikraštį. Tačiau ir jie kažkaip paskutiniu metu apsikrėtė „V. Vasiliausko“ bacila.

  Kas be ko tai tik mano asmeninė paprasto skaitytojo nuomonė (subjektyvi, dar ir ne specialisto)…

 • Giedrius

  „Juk net STT nesidomi, ar prabangus „Porche“ yra tik maloni smulkmena politikų atžaloms, ar iš tikrųjų patys politikai – niekuo neįsipareigoję Rusijos magnatams?“ („Geležinė magnolija-turtingų draugų glėbyje“)…Ir jokios korupcijos, ar ne?:-)

 • Slyvanosis

  „Tiesiog norėjau atkreipti dėmesį į tai, kad “Lietuvos rytas’ šį kartą viską padarė profesionaliai, greitai ir pagal visus standartus. Ir be jokių moralų.“
  Moralams ir išplėstiniams komentarams tiesiog nebuvo laiko…
  Pokalbis apolitiškas, apie pinigus, seksą ir purvą…
  Tokio stiliau rašiniai apie Leoną, Cezarį ar Liudviką XXX be išankstinės autoriaus nuostatos ir formuojamo įvaizdžio nebevilioja skaitytojų dėmesio…
  L.rytas gi ne edukacinis leidinys, tik plečiantis akiratį…

 • Roco

  Va ka pasake ponas seimunas Vidziuas sulaikytas isgres prie vairo:
  „Nuo dabar mano gyvenimo taisyklė bus paprasta: pakėlei taurę – nesėsk už vairo“.

  Pagaliau suprato…

 • `Mykoliukas Beraštis

  Gerbiamas A.Račai, lietuviška žiniasklaida ne moko, o masturbuoja skaitytoją. Bet su Jūsų vizija sutinku! Jei taip būtų, tai močiutė būtų senelis. Deja…

 • Fredis*

  Nepykite, ponios ir ponai, bet jau seniai nustojau krupčioti apie spaudoje aprašomus „prostitučių“ žygdarbius ir kitus „aštriadančius“ lietuvių nuotykius užsienyje, net jei tai susiejama su karališkąja šeima. Šį straipsnelį buvau praleidęs. Lrytą skaitau tik internetinį varijantą. Jie pirmi sureguoja kai kas nors prisiploja į medį ar apvirsta aukštyn ratais, dar labai įdomu į kokias tolumas nudreifavo vyr. redaktoriaus mintčių srautas, kaip padorų veidą ir objektyvumą bando išlkaikyti finansų ministerienė. Ji – ne socialistė. Geras nuotraukų kaleidoskopas. Įdomu kokią dar galima išknisti šlykštynę apie Išrinktąją D.Grybauskaitę. Viskas.
  … šiap, ne į temą, bet pastebėjau, kad jau pora mėnesių beveik su viskuo sutinku ką rašo, kaip interpretuoja A.Račas, net keista … čia mes vieni kitus paauklėjame, pabarame ir prieiname prie bendro konsensuso.

  • mdxacuk

   „…Išrinktąją …“ Labai simptomiška. Turiu galvoj didžiąją „I“.

 • `Mykoliukas Beraštis

  5% nieko nekeičia 95% kliedesio kontekste. Bet pasidžiaugt, aišku, galima…

 • Fredis*

  taip, mdxacuk, žmonės sieja su D.Grybauskaite dideles viltis, visai ne netyčia parašiau „I“, trupuį su humoru.
  Labiausiai nustebau, kad ji neduoda trijų mėnesių A.Kubiliaus vyriausybei išardyti Leo.lt, klausiau jos kalbą ir savo ausimis netikėjau jos ryžtu, valia, artikuliuotu, akcentuotu kalbėjimu. Juk pas mus buvo įprastas minčių srautas, kad stipriems, stambiems verslininkams būtina pataikauti, tai tokia objektyvi realybė, kad neįmanoma galvoti kitaip kaip tik su viskuo sutikti ko jie nori. Dalia nepanaši į tas visas graužinienes, prunskienes, vėsaites, skardžius ir paulauskus. Visdėlto kai pagalvoji kokia mus šutvė aštuonis metus valdė, tai net nejauku…

 • TIMIS

  kaip sake labai visu gerbiamas asmuo asmeniskai, lrytas yra metriniu uzhsakymu auka raudonuju, o respublika ir tomkus yra pataloginiai ligoniai.

 • Tautvydas

  man apskritai labai patinka lietuvos ryto tv. ir labai gaila girdėti gandus, kad jie siaubingai nuostolingai dirba.. kvaili reitingai. tikiuosi išsilaikys, mūsų vietinis cnn’as ;-)

 • Benedikta Vaivadaitė

  Tenkinti paklausą nėra blogai. Kiekvienas verslas, kartu ir žiniasklaida, to siekia. Idealu būtų, jeigu tos šviečiamosios, auklėjamosios temos būtų paklausios, nes kai taip nėra… reitingų viršuje atsiduria sugedę leidiniai, o tokie kaip „Atgimimas“ rašo tik keliems tūkstančiams. Jeigu turėtume reiklų, sąmoningą, šviesų skaitytoją, nekokybiški leidiniai tiesiog išnyktų. Pavyzdžiui, „Respublika“ – dažname numeryje galima rasti medžiagos bylai iškelti, bet apšmeižtietieji tyli kaip tyli ir etikos sargai, o dienraščio tiražai beveik nenukenčia. Jeigu niekas paprasčiausiai nepirktų ir nebendradarbiautų su neetiškais leidiniais, tokiems paklausos neliktų ir erdvė išsivalytų. Gaila, kad įvairios pilietinės akcijos prieš panašius leidinius baigiasi nedidelės grupelės intelektualų pasipriešinimu, visi kiti toliau vartoja springdami.

  • Marius M

   manau, kad tenkinti paklausą yra labai blogai, dėl tų pačių priežąsčių, kad labiausiai paklausus visiškas šlamštas, jei, kaip sakote „… turėtume reiklų, sąmoningą, šviesų skaitytoją… “ tai tikriausiai niekam nekiltų tokių minčių, kad kažkas turėtų kažką kažkaip šviesti ar kokius intelektualesnius dalykus propadguoti…

   • Benedikta Vaivadaitė

    Mariau, aš priekaištauju skaitytojui, kad jis nėra sąmoningas, reiklus ir šviesus. Kai didesnei daliai visuomenės aktualus jūsų minėtas visiškas šlamštas, naivu tikėtis kokių nors pokyčių. Kodėl kai kurių senųjų demokratijų dienraščiai bijo skelbti tikrovės neatitinkančią informaciją? Kodėl tuose, vadinamuosiuose quality laikraščiuose nerasime paslėptos reklamos? Todėl, kad jie nedrįstų juokauti su auditorija, nes skaitytojas, pastebėjęs neetišką žurnalistiką, nusigręžtų. Pas mus niekas nieko nebijo ir galvoja, kad skaitytojas kvailys. Pataikauja tariamai pilkajai masei…

 • Arūnas

  Viskas su tais lietuviais aišku: visi vyrai – žydšaudžiai, visos moterys – prostitutės. Vaikai, kurie dar nėra nei tie, nei kiti, kai užaugs – aišku kuo taps.
  P.S. Klausimas Musei: kaip jautiesi, būdama prostitute? O gal tu pasisakai prieš kolektyvinę atsakomybę?
  P.P.S. Čia dar trumpas siužetas, susišaukiantis su neseniai „gromuluota“ tema: http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12433652441241814511

  • Musė

   Prašyčiau. Prie ko čia aš?

   • Arūnas

    Muse, jei neklystu – tu moteriškos giminės bei lietuvaitė. Jei teks lankytis Londone bei neslėpsi iš kur tu (neapsimesi kokia skandinave, o išdidžiai pareikši: „Aš – lietuvė“)- žinok ką apie tave galvos. Iš čia ir klausimas: ar mes kartais nepersistengiame vieno, ar kelių išgamų bei vienos, ar kelių „paukštyčių“ tapatindami su visa Tauta?

    • bang

     1. Turime pripažinti, ne tu, nei aš negalime pasakyti, ką pagalvos londonietis.
     2. Spėjimą apie londoniečių mintis darai iš [b]savo prielaidos[/b] „visi vyrai – žydšaudžiai, visos moterys – prostitutės“.
     3. Londoniečių mintys apie lietuvaites, niekaip neįtakoja mūsų „persistengimo“.
     4. Mūsų „persistengimas“ niekaip neįtakoja londoniečių manymo apie lietuvaites.

     • Arūnas

      bang’ai, pirmiausia – tai aš pats negalvoju, kad lietuviai būtent tokie, kokiais aš juos ką tik išvadinau. Tai buvo sarkaztiškas bandymas „imituoti“ kai kurių piliečių mąstymo stereopipą. Jei (gal būt) kokie 10 lietuvių nušovė (gal būt) kokius 100 žydų (faktų pateikimu niekas nesivargina, nes 6 mln. kai kam lygu 11 mln.), bet tų „gal būt“ užtenka, kad lietuvių tautą apšaukti žydšaudžių tauta. Tas faktas, kad Londono Raudonuosiuose kvartaluose dirbančiųjų daugiausia yra iš Lietuvos bei faktas, kad lietuvaitė jau ir ekskursijas organizuoja po Karalienės garažą, NESVEIKAS prielaidas darantiems piliečiams pilnai gali suformuoti nuomonę apie visas lietuvaites. Kaip bus iš tikrųjų? Pagyvensim – pamatysim.

     • Valentinas

      Arūnai,
      Iš kur tu gali žinoti ką apie lietuvius galvoja užsienyje? Tu nemoki kalbų, neturi draugų užsienyje. Vienintelis tavo „informacijos“ šaltinis yra Tomkus ir dar kai kurie ksenofobiški tinklalapiai.

  • Musė

   Aš tai netapatinu savęs su kažkokiom kūtvėlom ir nemanau, kad lietuvės užsieniečiams asocijuojasi pirmiausiai su prostitutėmis. Kaip tu pats save vertini, taip ir kiti į tave žiūri. Šiaip visas šitas reikalas man atrodo baisiai išpūstas – tiek prostitučių, tiek nusikaltėlių pasitaiko iš įvairiausių šalių ir nemanau, kad kam nors Lietuva asocijuojasi būtent su kriminalais. Šiaip man prostitucija kur kas labiau asocijuojasi su Tailandu, narkotikai su Kolumbija ir t.t. Čia mes patys, žinoma padedami žiniasklaidos, linkę save pernelyg nuvertinti.

   Beje, vakar kaip tik paklausiau savo draugo brito, gyvenančio Oksforde, kaip jis vertina šį karalienės saugumo skandalą. Specialiai parašiau jam, kad man apmaudu, jog pastaruoju metu Lietuva Anglijoje garsi pirmiausiai dėl savo laisvo elgesio merginų. Tai gavau atsakymą, kad Lietuva tuo visai negarsėja. Žinoma, galbūt taip buvo atsakyta iš mandagumo.

 • JolaS

  Staiga LR, po 20 Nepriklausomybės metų „atsibunda“ ir demaskuoja tikruosius Grybauskaitės rėmėjų kėslus. Įdomu ar tęsinys bus? Gal turėsim progą pažinti ir kitų „politikų“ rėmėjus.

 • skalvija

  Dar vienas pavyzdys iš mūsų „profesionalios“ ž-sklaidos (jau) istorijos: kai Pociūno laidotuvių dieną lrytas įdėjo užsakomąjį straipsnį apie tai.. Aišku, tokių atvejų buvo daug – gal net prasidėjo ne nuo lryto, o nuo vakaroziniu, gal dar anksčiau – nuo lziniu – bet kryptis aiški. IR NEBUS TAM PABAIGOS. Ką padarysi – juk ir į maximą kartais nueini, valgyti tai norisi…

 • skalvija

  10.45 jaunassis Paleckiukas prisėdo papietauti su žilagalviu tipu. Mambo lauko kavinėje, po tiltu.. Ech, neturėjau fotiko – būčiau lrytui prakišęs:) Būčiau kažkuom prisidėjęs prie „profesionalios“ ž-sklaidos.

 • nerijus

  Vakar per RTVi ( jau visi žinome kieno jis? ) kanalo žinias pranešė, jog Izraelyje už nusirašinėjamą egzaminų metu bus baudžiama- neleisti egzaminų laikyti trejus metus. Kada taip bus Lietuvoje?

 • Nuostabus paskutinis apibendrinantis rašinio sakinys.
  Visi jau pavargom nuo žiniasklaidos sensacijų ir šou, kurios, iš esmės ir suformavo tokią paklausą.
  Yra vilčių, kad keisimės :)

  • Marius M

   nors aš ir optimistas, bet nelabai turiu vilčių, kad keisimės…, na, kad keisimės į gerą (tikrą) pusę…

 • Arūnas

  SADM šeimos vertybes visuomenei skleis už beveik 400 tūkst. litų
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=22358697
  P.S. Negi nebus Artūro Račo temos apie „seną, gerą draugą“?

 • Valentinas

  Šiaip šiuo metu pasaulyje aktualiausia tema yra įtampos padidėjimas Korėjoje. Mūsų žiniasklaidai panašu, kad dzin. Ta proga suradau oficialų Šiaurės Korėjos tinklalapį:

  http://www.korea-dpr.com/

  Jei norite pasilinksminti, galite užeiti. Ypač man patiko skyrius skirtas verslo ryšiams :)

  • romas

   Valentinai, nesupratau, kas ten pralinksmino. Viskas ką ten sako apie mokesčius, pigią jėgą, skaidrumą ir tarpininkų nebuvimą, beveik sakyčiau yra tiesa ir parduoti jie turi ką. Galvoju, kad jei ne sankcijos, tai ta prekyba ir vyktų. Šiaip matyt labiau jie gali parduoti mineralinius produktus ir žaliavas. Bet nustebino, kad jie gamina visai modernių formų džipus. Įtariu, arba vagia iš Pietų Korėjos technologijas ir dizainą, arba ten ir yra Pietų Korėjos pastatytame fabrike gaminamas produktas. Jei norite tikrai pasilinksminti siūlau žurnalą rusiškai:
   http://www.kcckp.net/ru/periodic/korea/index.php
   nes angliška http://www.kmpa.or.kr svetainė yra kenkėjiška :)

 • Sarunas Skyrius

  Juokai juokais, Maximoje mačiau Š.Korėjoje išaugintų grybų. Nusipirkau, suvalgiau ir nešviečiau tamsoje.

  • Valentinas

   Šis faktas gali padėti atskleisti naujų įžvalgų iš kur pas Maximą kapitalas ir kodėl jiems taip sekasi plėstis :)