Kaip policininkai aikštelę valė…

Šiandien Didžiosios Britanijos ambasada Lietuvoje rengė vakarėlį karalienės gimtadieniui paminėti.

Kasmet tokius rengia ir visai smagu ten būna.

Bet šiandien šalia teko sustoti visai kitais reikalais – ne šventiniais. Norėjau palikti automobilį priešais ambasadą esančioje stovėjimo aikštelėje – toje, kur prieš Petro ir Povilo bažnyčią.

Atvažiavau ten maždaug valandą iki vakarėlio pradžios, jau buvau sustojęs, rengiausi išlipti, bet priėjo labai kultūringas policininkas ir labai mandagiai pasakė, kad automobilio čia statyti negalima.

Natūrali reakcija buvo“ Kodėl?!“.

Atsakymas buvo maždaug toks – vyks priėmimas ir mūsų paprašė išvalyti aikštelę…

Kitas natūraliai sekęs klausimas buvo: „O kas prašė išvalyti?“

Atsakymas – Vilniaus savivaldybė.

Mano reakcija: „Vlniaus savivaldybė nėra aukščiau už įstatymą, o įstatymas priėmimų proga jokių valymų nenumato“.

Policininkas – nuoširdi pagarba jam – nesiginčijo ir tik šypsojosi.

Tik dėl tos šypsenos patraukiau automobilį…

Bet nuvažiuodamas galvojau: įdomu ar Didžiosios Britanijos ambasada paprašė aikštelę „išvalyti“ ar Vilniaus savivaldybė pati „susiprato“, iš anksto pasirūpindama, kad reprezentaciniai Lietuvos žmonės nevargtų ieškodami, kur automobilį galėtų palikti.

Kažkodėl labiau linkstu prie pastarojo varianto…

… O po to stebimės, kodėl piliečiai negerbia valdžios…

O kaip gerbsi, kai tavęs negerbia?

P.S. Išvykstu į Rygą per Klaipėdą, tad nenustebkite jei srautas sumažės… Nors niekad nežinai:)

(8 balsų, vidurkis: 4,13 iš 5)
Loading...
 • Jonas

  Taip, teisingai gerbiamas Artūrai, problema yra tada, kai liečia asmeniškai. Juk jei būtų policininkai Jums leidę, nebūtumėte ir rašęs čia nieko. Štai ir moralas: Jūs, Artūrai populiarus todėl, kad rašote, kalbate apie daugeliui žmonių svarbias problemas, tiksliau Jus jos (problemos) liečia (atsiprašau už nelietuvybę) taip pat kaip ir daugelį. Todėl ir linkiu kad policininkai Jums neleistų, o jei leis, kad pats turėtumėte stiprybės nepasiduoti leidimų pagundai (čia jau plačia prasme).

 • dpd

  o policinjinkas buo su šluota?:)
  primena istorijas kaip tarybinei kariai žolę dažydao
  nieko nesupratau ką Jonas norėjopasakyti
  gero kelio

 • nerijus

  Eiliniam piliečiui- policija nesišypso.

  Kam šventei reikalinga aikštelė? Mašinom? Ar šokiam?

  Šiuo metu taksi paslaugos labai pigios ir nereikia jokių rūpesčių dėl mašinos statymo/parkavimo ar vairuotojo samdymo viršvalandžiams- papildomos lėšos ir tikrai ne iš svečių kišenės ( jei, tai politikai ).

  Pasaulis apsiverstų, jei atsirastų pagarba eiliniam rinkėjui, o ne svetimšaliui.
  Kuom mums reikšmonga JK karalienė?
  Ji, savo valstybėje reikalinga tiek, kiek man penkta koja.

  O gal jau tampame karalyste? Išsirinkisim savo „Mindaugą“, pasiskelbsim monarchija, antrą kartą „priimsim“ krikštą.

  Žydeliai taip pat mėgsta, per savo šventę ( paprašyti ), kad būtų uždaryta gatvė.

  Kam dar, be muilo ( ne skysto ) lysim šiki*ėn?

  Ar tokio dėmsesio sulauktume JK, JAV, Rusijoje…Tikrai abejoju.

 • p. Artūrai,
  ar Jūs tarp 62% lietuvių kurie pasitiki policija?

 • Pijus

  Nezinau kaip Vilniuje, tačiau pas mane kaime, kai kaimynas sugalvoja vakaruška atbega ir paprašo leidimo svečiu automobilius statyti mano kieme. Ir kas čia tokio kad kažkas pasirupino elementariu svetingumu…

  • nerijus

   Tuom viskas ir skiriasi, kad paprašė kaimynas, o ne respublikos vardu, laikinai dislokavo svečius tamstos kieme.

 • bang

  Vis dėl to automobilį patraukė.
  O ne koks eilinis bogas.
  …O po to stebimės, kodėl valdžia negerbia piliečių…
  O kaip gerbs, kai savęs negerbi ?

 • albinas

  Artūrai tu pasielgei „kulturingai“, pamatei policininko sypsena ir tai tave papirko. Bet ar tai nera vysos Lietuvos mastu didele beda, politikas (valdzia itakingieji)nusisypso, o visuomene pamate „nuosirdu veideli“ ir nuleidzia akeles.
  Paprastas pilietis palikes tokioje situacijoje automobili, tikrai nebutu pazeides KET. Nebent tai butu susisiekimo ar vidaus reikalu ministro isakymas, ar kaskas panasaus, o to manau tikrai nebuvo.

  P.S. O policininku yra tikrai gerai dirbanciu, nera vien istiestom rankom laukianciu „snaranciu“, esu keleta kartu atsipirkes tik su sypsena ir geru zodziu.

 • vezdas

  ai ai ai pavaziavo i kita vieta su auto…amziaus problema…nuvaziuok i pirma pasitaikiusia paezere su uzrasu privati valda ir ten tave staigiai „paprasys“ be jokios sypsenos:) galesi pilstyti apie teises kiek nori…nevaziuoji ten nes puikiai zinai kuom baigsis:)

 • Andrius

  O įdomu ar privatus žmogus galėtų kažkaip pasisamdyti policijos pareigūną, kad „išvalytų“ kokią aikštelę? O šiaip tai viskas šitoje situacijoje gerai – kažkas paprašė – kažkas nekėlė problemos ir visiems viskas gerai, tik gal vienas žmogus įsižeidęs jaučiasi, nes jam mat kažkoks nepatogumas pasidarė, nes dėl kito prašymo pasijudint prireikė.
  Pagalvok, Arūnai, jei dėl kiekvieno kažkieno prašymo, ar nereikšmingo noro reiktų įstatymus priiminėt – baisu juk būtų. O čia: mandagiai paprašė.
  Jei politikui reiktų viešai tautos paklausti ar gali jis už „kažkokius“ pinigus nusipirkti sau šikpopierio, taigi žmonės jį ruloniukais užmėtytų…

 • Linas

  šiandien esu geros formos,dirbti – nedirbsiu,taip kad laikykitės.Gal ir man patraukt į kokią Rygą,bet kadangi esu patriotas,penktadienio rytą paskirsiu buvimui Vilniuje.Toliau bus matyt.Tikrai gerbiu blogo šeimininką,ir,
  atskleisiu tiesą,dar nuo Tauro kalno laikų(kas nori,tas supras,ką turiu omeny),tada iš tikro A.R.man paliko didžiulį įspūdį,nors nepasirodė kaip didis oratorius,bet ne čia buvo esmė.Dabar – apie reikalą.Likimo ironija,bet mano darbovietė kaip tik šalia G.B.ambasados.Iš anksto būdamas prieš tokias ,mano galva,mažareikšmes temas,turiu vis tik pastebėti,kad didelio kriminalo čia nėra.Visur ir visada vadovautis tik konstitucija,įstatymais,kodeksais tur būt reikėtų,bet galvoju,kad tai atsitiks ,kai mes numirsime.O dabar gerai,kaip yra.Siūlau temą apie Leo LT,nes čia mano nuomonė šiek tiek skiriasi nuo blogo šeimininko ir yra gana artima gerb.Šimašiaus pozicijai,nors nesu liberalų elektorato narys.P.S.visada atsimenu,kad griauti – paprasčiau negu kurti.Nors suprantu,kad nereikėjo gal būt kurti tokio pavidalo.

 • nu ne

  O ko čia stebėtis,juk policininkai atliko savo pareigą.O Jus, p.Artūrai,taip pat atlikote savo pareigą „ištrindamas“ Jums nepatinkantį mano komentarą apie Jums patinkančią Ona Juknevičienę.

 • Paulius

  O įdomu ar privatus žmogus galėtų kažkaip pasisamdyti policijos pareigūną, kad “išvalytų” kokią aikštelę?

  Čia geras klausimas, tik aš performuluočiau kitaip: ar nebuvo viršyti įgaliojimai iš savivaldybės nurodinėjant policininkams kaip jie turėtų prižiūrėti tvarką.

 • Jonas

  Gerbiamieji, nesuprantu, kodėl bandote šitoje situacijoje būtinai „išknisti“ kokie blogi policininkai, kokia bloga „kažkas“ (savivaldybė?, policija?, ambasada?) kad pasirūpino aikštele svečių automobiliams. O gal pasidžiaukime? Policininkas Artūrui šypsojosi ir aš noriu tikėti, ne tik todėl, kad Artūras žinomas žmogus. Svečiai: ambasadoriai, politikai, kultūrininkai, agentūrų direktoriai:), seimistai, žodžiu, mūsų valstybės atstovai, galėjo ramiai, tvarkingai pareikšti pagarbą Anglijos Karalienei. Ar tai blogai? O jei jie stotų gatvėje, aplinkiniuose kiemuose ir panašiai, ar nebantymėte ieškoti vėl kaltų, kodėl kažkas nepasirūpino?

  Mielieji, šypsokimės! Policija rodo pavyzdį :)

  • nerijus

   O kam Anglijos karalienei mūsų pagarba?
   Man jos pagarbos- nereikia.

   • mdxacuk

    Matot, karalienės įpratusios galvot, kad ne svečiai atvyksta jų pagerbti, bet jos suteikia garbę juos pakviesdamos. Užtat ir kviečia tuos, kurie jos pačios manymu yra to verti. O jeigu kažkam tos pagarbos dar ir nereikia, tai kokios pretenzijos?

    • nerijus

     Jei norite gerbti savo karalienę, kuri nieko neveikia ir Lietuvai naudos neduoda- gerbkit.
     Kas Jums draudžia?

     Geriau pradėkit gerbti savo kaimyną, artimą, draugą ir Tėvynę.

     Važiuokit į Angliją uždarbiauti, taip galėsit būti arčiau savo monarchės.

     Galit prabalsuoti „blogas“, nors ir tūkstančius kartų…Jei Jums ant širdies tik lengviau.
     Man lengviau, kai galiu pasakyti tai, ką galvoju, o ne apsimetinėti, kaip čia daugelis rašančių…

    • nerijus

     mdxacuk

     Tokios ir pretenzijos, jog policininkas stovi ne už „ačiū“, o jam mokama alga iš biudžeto.
     Užtenka, kad auksinį tualetą pastatė ir karalienė jo „nepagerbė“…

 • bang

  … o mes šoksime sau gatvėje po meilės lietumi… :)

 • Viole

  gal ir ne į tema, bet vistiek apie priėmimą – vakarykštė Žiemelio suorganizuota puota seime. Manau, kad čia taip pat tinka p.Artūro mintis (citata):
  „… O po to stebimės, kodėl piliečiai negerbia valdžios…“

  Sūrskis su Mauzeriu tikriausiai pasakytų – blogas Žiemelis, blogas… :)

 • Musė

  Aš viską žinau. Artūras įsižeidė, kad jo į vakarėlį nepakvietė. Neliūdėkite, mielas Artūrai, po šio jūsų įrašo kitais metais ambasada jus TIKRAI pakvies. Galite pradėti dairytis naujo kostiumo.

  • WU

   Jeigu dydis tiks, galėtų pasisikolinti vieną iš R. Vilkaičio..

 • Musė

  Apskritai, paskaičius įrašą ir komentarus, jaučiasi paprasčiausias lietuviškas pavydas, provincialumas, etiketo neišmanymas. Kaip Šustauskas protestavo prieš Vienos balių, taip mes dabar protestuokime prieš karalienės gimtadienio šventimą. Nes kas, anot Nerijaus, mums ta karalienė? Kas ta D. Britanija ir kodėl mums reikia ją gerbti? Mums juk labiau patinka su aplinkinėmis šalimis pyktis, su jomis kovoti, ginčytis, akis drąskyti. Mums labiau patinka garsėti D. Britanijoje savo prostitutėmis, nei gražiu ir pagarbiu elgesiu karalienės atžvilgiu.

  Man asmeniškai atrodo labai gražus ir kultūringas sostinės valdžios rūpestis, kad mums svarbios ir draugiškos šalies ambasada galėtų be trukdžių ir nepatogumų atšvęsti vieną iš svarbiausių šalies švenčių. Žinoma, visam proletariatui būtų kur kas smagiau, kad „aukštuomenės poniutės“, pasistatę automobilius už poros kilometrų kur nors krūmuose, krypuotų su išeiginiais aukštakulniais per balas, kad susidarytų žiede kamščiai, kad būtų užkimšti aplinkiniai kiemai. Tai būtų taip lietuviška, taip miela…

  • Maras

   Ne prieš šventimą, o prieš šiknon lindimą protestuoja. Poniutės galėtų ištekti pinigų ir taksi, jei neištenka vairuotojui paisisamdyti.

 • mdxacuk

  Tikrai nereikia jokio įstatymo kokiai nors teritorijai uždaryt ar „išvalyt“. Tam greičiausiai pakanka kokios nors savivaldybės struktūros leidimo ar nurodymo. Gal šiuo atveju jo nebuvo, gal viskas buvo sutvarkyta telefonu – istorija nutyli. Normaliai policija galėtų išstatyt atitinkamus laikinuosius ženklus, pastatyt eismo reguliuotoją, greta – budintį autovežį ir nesileisti su jokiais žurnalistais į kalbas. Nors užtektų ir vien reguliuotojo – jo reikalavimai yra privalomi, o poveikio priemonės irgi egzistuoja. Man, pavyzdžiui, būtų visiškai įdomu paskaityt nuTASERinto p. žurnalisto įspūdžius.

  • Orka

   Nežinau, koks, bet manau, kad vis dėlto koks nors įstatymas ar bent jau taisyklės apibrėžiančios tokio „išvalymo“ tikslus, būdus ir priemones.
   Tiesą pasakius ir aš nematau čia didelės problemos, svarbu, kad viskas būtų teisingai sutvarkyta. Parašytas motyvuotas prašymas, gautas leidimas ar panašiai. Nebent aikštelė būtų išvalyta tam, kad švenčiantiems neužstotų gražaus vaizdo. Bet kokiu atveju, tai geriau nei kasdien lakstantys mūsų trejetas ir ne tik su kortežais ir švyturėliais.
   Iš kitos pusės, jei kiekviena ambasada pradės švęsti savo karalių, karaliukų ar prezidentų gimtadienius…
   Kaip ten bebūtų, tas policininkas, matyt, buvo ne tas, kuriam per koją kažkada pervažiavo, o ir Artūras ne tas kur pervažiuotų…

 • J. naivus

  Nerijui

  Tuoj per 1 kanalą prasideda Michalkovo „12“

 • Vilė

  Sostinės valdžios rūpestis būtų labai gražus ir kultūringas ne tik Didžiosios Britanijos atžvilgiu, bet ir vilniečių atžvilgiu, jei pora dienų prieš renginį per media būtų pranešta „mieli vilniečiai ir miesto svečiai,…ir pabaigoje: atsiprašome už laikinus nepatogumus. Pasirašo – Vilniaus miesto savivaldybė“.Juk taip paprasta ir suprantama.O ir pačioje aikštelėje pora dienų prieš galėjo būti įrengta panašaus turinio iškaba.Dabar gi pasirūpinta tik viena-Didžiosios Britanijos puse. Vilniaus miesto savivaldybės kultūros ir mandagumo stoka akivaizdi.

  • A.G.

   Yra paprasčiau.
   Paduodi prašymą dėl renginio Vilniaus m. savivaldybės administracijos direktoriui (privačioje teritorijoje tokio prašymo ir leidimo nereikia, bet aikštelei prie bažnyčios – reikėtų).
   Po to būna komisija, kuri spręs ar suteikti renginiui tą aikštelę prie bažnyčios.
   Gauni leidimą renginio tai daliai dėl aikštelės prie bažnyčios (sumoki už val. 70 Lt).
   Kad tą leidimą gauti, sudarai dar atitinkamą sutartį, kad aikštelėje prie bažnyčios (kru renginio dalyviai statyas mašinas) bus palaikoma švara ir kad po renginio – aikštelė bus palikta švari.
   Taip ar panašiai būtų ir Londone, ne tik Vilniuje.
   Taip turėjo būti ir prie Operos teatro, kai aikštelę užstatė Ūkio banko renginio dalyviai.
   Tam yra labai aiškios taisyklės: http://www.vilnius.lt/newvilniusweb/index.php/143/?itemID=213
   Blogai kai kokio taim renginio organizatoriai nepaiso nustatytų taisyklių.
   Aš pvz. per metus organizuoju begalė renginių ir net minties nekyla nesivadovauti nustatytomis taisyklėmis.
   Net tokios minties nekyla.
   Ir tik nereikia čia painioti svetingumo ambasadai su elementaria tvarka.
   Galėčiau papasakoti aibę pavyzdžių, kaip mes pavyzdžiui laikomės atitinkamos tvarkos užsienyje ir kaip ten taip pat ašaromis netiki (mūsuose yra įprasta dar nuo tarybinių laikų, kai pareigūną gali sugraudinti ašaromis – va užsienyje važiuoji pvz. ne tos kategorijos traukiniu nei nurodyta biliete, nes kitaip nespėsi į laivą (o nespėji nes dėl didelio įvykio tame krašte, sutriko traukinių eismas iš esmės), o tuomet ir į labai svarbų tarptautinį susitikimą… kokioje Vokietijoje pareigūnui dėl to ašarų neišspausi… turėsi arba sumokėti baudą arba išlipti iš to traukinio artimiausioje stotelėje).
   Pratinkimės prie tvarkos, o tai ir yra demokratija.
   Tačiau šiuo atveju, jei pareigūnai neatliko kas privalu (žr.tą nuorodą) – pritarčiau miesto veiksmams, nes mes svetingesnė esame šalis tradiciškai nei visos kitos pasaulyje.
   O tradicijų reikia laikytis nors ir „krov s nosu“.
   Taigi, policija matau iš aprašymo suprato šalies, miesto tradicijas – pasirodė esanti protinga.
   Pagarba jai.

   • A.G.

    Tiesa, dar Ūkio banko renginio atveju, prie Operos teatro, apart mokesčio už renginio val. (70Lt/ val), dar reikėjo sumokėti už gatvės užstatymą (transporto gatve sustabdymą), tas mokestis yra labai didelis (už vieną minutę, panašiai kaip už renginio valandą). Be to, dar turi būti sutartis su Parkavimo kompanija, jei yra paliečiama mokamos parkavimo vietos (kitaip negausi taip pat leidimo renginiui).
    Čia viskas šiam bloge ne apie tai buvo, bet jei jau buvau pradėjęs rašyti apie tvarką, tai nenoriu ją aprašyti klaidingai.

 • as