Apie nekaltas žmonas

„Lietuvos žinios“ šiandien rašo apie Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojo Sigito Virkečio žmonos pasivažinėjimus tarnybiniu automobiliu.

Būtų tokia įprasta lietuviškos valdininkijos istorija: važiavo, galvojo, kad niekas nepamatys, pamatė, tačiau nieko, visi juk savi, į suvestines neįtraukė, tyrimo nebuvo, niekas nenubaudė, valdžia pasikeitė – senatis.

Tačiau yra vienas „bet“…

S.Virkečio istorija VSAT nėra vienetinis atvejis. Tikriausiai pamenate, kad dar šiemet jo viršininko žmonos pasivažinėjimus tarnybiniu automobiliu (su vairuotoju) tyrė pats generalinis inspektorius.

Ir ištyręs nustatė, kad kaltas ne S.Stripeika ar jo žmona, o nelaimėlis vairuotojas „neteisingai supratęs lojalumą tarnyboje“. 

Jei nekalta viršininko žmona (čia baudžiamaja prasme), tai negali būti  nuodėminga ir jo pavaduotojo sutuoktinė. Arba atvirkščiai, nes S.Virkečio gyvenimo draugė, tarnybinius automobilius, atrodo, pamėgo anksčiau, nei šefo mylimoji.

Jei nekaltos moterys, tai kaip gali būti kalti vyrai? Kurie dar be viso kito ir su žvaigždutėmis ant pečių (nepainioti su žvaigždėmis ant kelių).

O kokios gali būti bausmės jei nėra kaltės ir viskas buvo taip seniai, kad niekas net neprisimena?

O jei kas ir prisimena, kaip, pavyzdžiui, vidaus reikalų ministras R.Palaitis, tai sako, kad tokie tyrimai beprasmiški.

Suprantu aš tą ministrą. Ką čia tirsi. Dar netyčia ims ir paaiškės, kad ir jo, ar kokio nors ministerijos sekretoriaus sutuoktinė taip pat nekalta…

Štai taip ir gyvename. Nekalti, lojalūs, be atminties ir draugiški vieni kitiems.

Nes visi žino – iškasi duobę kitam, kitas iškas tau.  

Ir visa tai Lietuvoje vadinama valdžia.

Kuriai šiandien vadovauja permainų koalicija.

(17 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  sakiau, įsistatysiu kamerą mašinoje, bet…reikia tam nemažai lėšų. Gaila dėl tų „žvėrių“.
  Teko, autostradoje vytis juodą volvo su švyturėliais ir mercedesą, kurie išvyko pakeliauti šeštadienio ( ne darbo diena ) ryte, apie 9 val, pasivažinėti. Prisivijau. Nufilmavau. Akivaizdžiai, viršijo greitį, kurio jie negali viršyti. Blokavo mane, nes nepraleido lenkti. Aš juk pats baudą susimokėsiu- man nereikia, kad manimi rūpintūsi :)
  Neleido manęs prie merso- pažiūrėti, o taip smalsu buvo :)
  Dėja. Šis kadras niekieno nesudomino. Ištryniau.

  Šį šeštadienį, važiuojant Alytaus link ( per Valkininkus ), gryžta juodas volvo su švyturėliais ( apie 8- 9 val ryte ). Iš kur? Nežinau, nes nebuvo parašyta ant mašinos. Ir ką su tokiais daryti?
  A? Artūrai?
  Niekam neįdomu.

  Kur apie tokius pranešinėti? Ar bent paklausti: kur jie išvykę?

  • Nerijau, parašykite man (su automobilio numeriu ir nuotrauka). Ką nors sugalvosime:)

   • nerijus

    Nebeturiu. Ištryniau. ( tai buvo senai- dar rudenį )
    Sekantį kartą, kai užfiksuosiu, tai būtinai, Jums į e- paštą atsiūsiu.
    O dėl šeštadieninio pasivažinėjimo, tai nespėjau pamatyti nr.
    Gal yra institucija, kur būtų galima apie tai pranešti ir kuri dirba savaitgaliais, nes su 112, turėjau jau problemų. Teko apskūsti jų darbą ir jais nebetikiu.
    O kas dėl „neįgaliųjų“, tai galiu pasakytitik teik, kadpranešus policijai, tenkalaukti ilgai ir nuobodžiai, kol koks patrulis atvyksta. Jie specialiai nevažiuoja, kai pranešama, jog prie PC daug „neįgaliųjų“. Tai net 112 operatoriai pasiūliau kuro- gal, sakau, policininkai neturi jo ir dėl to negali atvykti :)Per tą laiką, kol jie „vyko“, „neįgalusis“ paliko dislokacijos vietą ;)
    Taip dirba mūsų 112 tarnybos ir POLICIJA, kuriai „nusišvilpt“.

    Bang
    Koks yra reagavimo į iškvietimą laikas? Per kiek turi atvykti policija, greitoji ir gaisrinė?

    • Marius M

     dėl neįgaliųjų prie PC esu fotografavęs ir su smulkiu aprašymu (vieta, data, laikas) siuntęs i LPEPT ir tai kuo puikiausiai veikia, ne vieną šimtą esu taip pasiuntęs, tik manau, kad tai tinka tik paprastiems „neįgaliems“…

     • nerijus

      Padidinti už statymą, neleistinose vietose, buadas ir viskas savaime susitvarkys :)
      Nereikės nei man, nei niekam kitam „gadinti“ savo fotoaparato ir laiko :)
      Vieną kartą pastatei:
      100 Lt,
      antrą:
      500 Lt,
      trečią:
      1000 Lt ir atimamos teisės 1 mėn.

     • bang

      Mariau M
      Ką turi galvoje sakydamas „puikiausiai veikia“ ? Kad paštas gerai dirba ?

     • Marius M

      Ne, tai veikia, nusižengėliai baudžiami, prieš siuntinėdamas išisaiškinau kas ir kaip, su pačia LPEPT susirašinėjau, o ir vėliau ne kartą teko važiuoti į komisariatus, kuriem buvo persiųstos nuotraukos, rašyti pranešimus (čia tais atvejais, kai labai spyriodavosi pažeidėjai) ir po to gauti ataskaitas, kad neva toks ir toks, pagal jūsų pastebėta pažeidimą yra nubaustas taip ir taip…, na ir pan… tik, kaip minėjau tai tikriausiai veikė/veikia su paprastais mirtingaisiais…

     • bang

      Nebent tie paprasti mirtingieji dar ir prisipažino.

  • As manau, kad sia savotiska diskusija reikia palenkti kita likme. Mes turime nauja Prezidente, kuriai atskaitingos ivairios jegos strukturos. Paziuresime kaip ji tvarkys visa situacija. Juk visoje sistemoje yra savotiska subordinacija. Yra atsakingi asmenys, kurie turi buti nubausti (jegos strukturose negalima tokiu dalyku toleruoti, nes neaisku kur link tai gali nueiti, tai persasi isvada, kad tai net VSD reikalas kruopsciai istirti tuos reikalus…). O visi puikiai zino kaip yra musu kariuomeneje suprantama subordinacija (tai, manau, gali suprasti tik tie, kurie apskritai yra tarnave) – yra isakymas is auksciau, tai privalai vykdyti, o tik paskui pagalvoti ar tai yra teiseta… Kodel sito dalyko, neivertina „tyrejai“? Man atrodo, kad sioje situacijoje kazka neteisingai suprato savo isakymu ribas…
   Beje, manau, kad priejome gan idomios isvados – kad filmuoti pazeidimus turi tureti teise ir paprasti pilieciai (jei pazeidziamos ju teises) ir teismai turi tai pripazinti kaip irodymus. Beje, kiek zinau, tai siuo atveju musu teisine sistema atsilieka, nes Europoje kazkokia panasi praktika vis del to taikoma. O pas mus, zinoma – NE…

   • nerijus

    Lietuvoje reikia „greito“ tesimo, kaip JAV.
    Prasižengei. Vyksta teismas ir nereikia laukti valandų valanas prie durų.
    Dėl subordinacijos. Valdžios stukrtūros ją dažnai pamiršta.
    Kokia subordinacija, kai „švogeriai“ sėdi vienam kabinete?

    • As kalbu ne tik apie valdininku subordinacija, bet ir apie kariskiu (statutiniu organizaciju. tikiuosi suprantate skirtuma?). Ten yra siektiek kitokios taisykles – pirma vykdai isakyma, o paskui galvoji ar jis yra teisetas. Net nesvarbu kad su tokiu isakymu nesutinki… Konkreciu atveju galiu atsakingai pareiksti, kad vairuotojas visiskai nekaltas, o yra sios idingos sistemos auka.
     O del „greito“ teismo tai tikrai tenka sutikti. Nes tikrai paprastos bylos labai ilgai uzsiguli arba kazkaip atvirksciai ivertinamaos. Kaip buvo precedentas su girtu vairuotoju (dabar neberandu nuorodos). Taigi dabar musu teisineje sistemoje yra precedentas, kuriuo rementis galima laimeti byla, jei vairavai girtas :) Stai tokia sistema teismai gimdo… Kai atrasiu nuoroda, tai butinai idesiu

   • Valentinas

    Simai,
    Dėl lietuviško raidyno vartojimo, skaityti vakarykščią temą apie be2gether. :)

  • Rimantas

   Žiūrim ką turim. Važiavo su švyturėliais — vadinasi greitį viršyti galėjo. Klausimo, ar teisėtai važiavo su švyturėliais dabar nesvarsto.
   „Akivaizdžiai viršijo greitį“ – sertifikuota akis pas tamsta? Na, bet tarkim viršijo, tada tamsa juos norėdamas lenkti ir greitį viršijot ir kitus KET pažeidimus padarėt (siūlau KET paskaityti).
   Gaila, kad diržo tokiam džigitui neįkrėtė.

   • nerijus

    Viskas buvo nufilmuota. Manau, kad pas mane mašinoje, greičio rodytuvas, rodo tesingai. Važiuojant, man, apie 100 km/ val- pralėkė, kaip pro stovintį.
    Manau, kad švyturėliai buvo naudojami neteisiškai, nes buvo ne darbo diena- šeštadienis.

    Rimantai, nebuvai, tai nekalbėk ir neteisink „šiukšlių“.

    Diržo neįkrėtė? Sakai, galim susitikti ir tada galėsi pabandyti įkrėsti.

    Jie, su valstybinėmis mašinomis ir jų apsauga negali viršyti greičio, jie turi tik pirmumo teisę ir viskas tuom pasakyta.

    Kol bus tokių kvailių, kurie juos teisina, tai bus ir pažeidėjų, vagių ir t.t.

    • bang

     Manau, manau. Nieko su savo manymu nepadarysi, gal kokioj kakadu parodytų ar grinevičiūtė laidų ciklą padarytų. Aš apie įrodymų sąsajumą ir leistinumą :)

     • nerijus

      bang

      Esi įstatymo „raidė“ iš didžiosios „raidės“. Pagarba.
      Man pakanka žinoti, jog jie viršijo/ naudojosi savo tarnybine padėtimi, o, kad tamsta ar Rimantas netiki, tai jau man visiškai dzin…Gali rodyti kur nori, nors ir per kakadu…

    • Rimantas

     Nerijau, už kiek teises pirkai?
     Liūdiniausia, kad iš pradžių giriesi viršyjęs greitį, pats TIKRAI tam teisės neturėdamas, o paskui kažką saplalioji apie pažeidėjus. Gaila, tikrai gaila, kad tavęs nenubaudė, bent jau KET paskaitytum.

     • nerijus

      Kur aš viršijau greitį?
      Ar bent žinai, kokiu greičiu autostradoje leidžiama važiuoti?
      Už greičio viršyjimą yra bauda ir tikrai aš ją pats susimokėsiu ir neprašysiu nei tamstos, nei valstybės.
      Teises turiu ( profesionalo ) ir važinėju 10 metų. Nei vienos avarijos, nei vienos baudos, nei vienokyšio :)

      Yra taisyklės ir visiems jos vienodai galioja.
      Nesu iš tų žmonių, kurie perka teises, duoda kyšius policininkams, daktarams. Dėja. Ne visi, Rimantai, „išsigimę“, kaip tamstai atrodo.

      Rimantai: ar gali valstybinės mašinos viršyti greitį? Kur taip parašyta? Ar gali važinėti savaitgaliais, kai nėra paskelbta „darbo diena“? Laikiu konkrečių atsakymų, o nepuolimo ir nepagrystų paistaliojimų.

      Nelygink policijos, greitosios ir ugniagesių su valstybės tarnautojais ir jų apsauga.

     • Rimantas

      Na, tai papasakok, kaip galima neviršijan greičio pasivyti automobilį, kuris jį „akivaizdžiai viršija“.
      Taip, taisyklės yra. Yra ir jų XXIV skyrius. Yra ir 190 punktas.
      Policijos, greitosios ir ugniagesių su VAD nelyginu — VAD turi dar daugiau teisių. Jei netiki — paskaityk atitinkamus įstatymus.

     • nerijus

      VAD turi teises viršyti greitį, važiuoti prieš eismą, važinėti savaitgaliais ir t.t.
      Turi jie tų teisių. Turi. Negi atimsi?
      Gaila tik tai, kad niekur negalima pažiūrėti ir patikrinti: kur ir koks valstybės tarnautojas išvykęs su VAD pareigūnais.
      O kas VAD pareigūnus plius valstybės tarnautojus baus už greičio viršyjimą? Policija?
      Nejuokink.
      Kaip kitaip man įrodyti, jog buvo viršytas greitis, kaip tik filmuojant vytis?
      Kaip? Gal pranešti policijai? :)
      Nebejuokink.

    • gie

     Važiuoti su šviturėliais gali ir nedarbo dienomis, jei važiuoja t.t. tikslu, numatytu pagal įstatymus. Šviturėlius naudoti gali ir ne VAD pareigūnas, tačiau turi išklausyti specialius kursus ir gauti leidimą. Paprastas „mirtingasis“, net ir meras, etc, to leidimo negaus – tik jo vairuotojas. Šitą prisimenu iš istorijos, kai Garbaravičius gavo tokią mašiną būdamas Kauno meru.
     Turbūt yra tik 2 klausimai : ar buvo priežastis įjungti šviturėlius, ir ar vairavo žmogus, turintis leidimą tai daryti. O kad tai sukontroliuoti, reikia visose mašinose su šviturėliais įrašinėti kada ir kiek laiko buvo panaudoti švyturėliai, kokiu greičiu važiuota. Berods panašią sistemą turi policija ( seka kokiu greičiu juda konkretus ekipažas visą laiką). Tokią informaciją vertėtų skelbti viešai.
     Tai, kad mašina su švyturėliais pralekė pro šalį nėra joks pažeidimo įrodymas pats savaime.

     • nerijus

      Sutinku, kad nėra įrodymas, bet man pakanka pasižiūrėti į savo „spidometrą“ ir viskas aišku. Nekalbu, kad juos paduosiu į teismą ir pan. Kalbu apie esmę, jog valstybinės mašinos, naudojamos ne pagal įstatymus, o jų vairuotojai viršyja savo kompetenciją. Apie tai kalbėjo LNK žiniose, kai buvo parodytas nufilmuotas vaizdelis automagistralėje ir, kai A. Valinskas iš Šiaulių gryžo greičiau, nei turėjo.

      Neginčyju, jog reikėtų tikslesnių įrodymų.

      Valstybės tarnautojas, privalo rodyti pavyzdį visuomenej, o ne naudotis tarnybine padėtimi. Kol bus tokių, kuriems rūpi tik tai, kas parašyta ir pas juos nėra nei kruopelytės sąžinės, tai bus tokių, kurie juos gins ir teisins. Amen ( Enter )

     • nerijus

      gie

      Blogiausia ir yra tai, kad neįmanoma patikrinti, kur jie lakiojo.

    • Rimantas

     „Kaip kitaip man įrodyti, jog buvo viršytas greitis, kaip tik filmuojant vytis?“

     Jei KET neišeina surasti, tai dar kartą pakartosiu: su įjungtais švyturėliais jie gali važiuoti kokiu nori greičiu. Nebent švyturėliai buvo oranžiniai.

     • nerijus

      Nebejuokink Rimantai.
      Kur parašyta, jog VAD vairuotojas turi išimtinę teisę viršyti greitį? Jam, mėlynas švyturėlis, tokių tesių nesiteikia. Jis ne policija.
      Kodėl žinisklaida „kibo“ pire A.Valinsko, jog jis iš Šiaulių gryžo „per greitai“? Taip išeina, pagal tamstą, jog VAD vairuotojas gali viršyti greitį, o A. Valisnko vairuotojas negalėjo?
      Nebejuokink.
      Esmė ne greityje, esmė valstybės tarnautojų sąžinėje.
      Fiksuosiu visus ir lai tikrina- ar jie teisėtai važinėjasi savaitgaliais ar ne.
      Turiu savo nuomonę ir jos laikysiuosiu, o savo teisinius argumentus pasilikite sau. Man svarbiau, kad lėšos būtų naudojamos pagal paskirtį. Enter

     • nerijus

      Be to…rimanati, praeitą šeštadienį „vienišas“ volvo gryžo su neįjunktais švyturėliais? Gal gryžo iš pirtelės?
      :)

     • nerijus

      Atsiprašau…
      Rimantai

     • Matyt nezinote, kad policija net per plytos zenkla negali vaziuoti… Jiems galioja visos KET, tik svytureliai suteikia pirmuma… Kai kuriais atvejais, kai vaziuojama i iskvietimus, tai galima virsyti, bet ne namo skubeti kai siaip atsibosta stoveti pries raudona sviesofora…

 • Vaidas

  Man labai patinka Vokiečių mentalitetas, nors jie truputėlį snobai bet tas jų ORDNUNG moralėje labai prideda pliusa prie jos ekonominės galios.

 • romas

  Nematau kuo stebėtis :) Puikiai pažįstu savo tautą. Manau, kad didžioji dalis nesuvokia savo prasižengimų. Tą įrodo ir korupcijos suvokimo indeksas. Garantuoju, kad didžioji dalis čia komentuojančiu be sąžinės graužaties apvaginėja darbdavį (privatininką arba valstybę), patys to net nesuvokdami. Man būtų įdomi statistika, kokį kiekį kanceliarinių prekių nuperka įmonės ir kokį privatūs asmenys. Bent jau rašiklį tai tikrai retas kuris atsimena pirkęs. Čia aš, aišku, apie smulkmenas. Bet jei pilietis paauga pareigose, tai lygiai taip pat sėkmingai naudojasi tarnybiniu automobiliu, kaip vakar spausdino sūnaus kursinį darbą įstaigos printeriu. Čia yra tik viena visuomenės ligų. Ligų žudančių valstybę ir visuomenę yra daug, o jomis serga ne tik valdžia. Ligos mastas atsiskleidžia augant pareigoms, nors papuvęs žmogus būna jau seniai. Galiu pastebėti, kad teisingas žmogus visuomenėje atrodo juokingai. Jis paprastai rašo skundus, kovoja ir laikomas psichiškai ne visai sveiku. Įsivaizduokim patys, jei kolega paskųstų darbdaviui, kad neleistinai pasinaudojote dauginimo aparatu, vietoj to, kad nueitumėt atsišviesti į miestą. Toks žmogus kolektyve greičiausiai neturėtų draugų.

  • Regis

   Vagystė vagystei nelygu. Kai vagi iš valstybės PVM’ą poros milijonų sumoje, tam, kad savo meilužei (nes žmona jau turi) nupirkt ir BMW naujausią ir namuką tokį kuklų ir kai spausdini sūnaus kursinį darbą įmonėje, kad nereikėtų pirkt labai brangaus rašalo į seną ir pigų spausdintuvą namuose tam, kad koks šimtas litų liktų, kad ir kokiam drabužiui.

   Suprantu, kad tiek ten, tiek ten vagystė. Suprantu, kad tokie paprasti žmonės papuolę į aukštesnes pareigas daugiau ir „neš“ namo. Tačiau.. Pradžiai, kad nors kiek apsikuopt atskirkim stambias šiukšles nuo dulkių. Šaukt visi vagys ir nieko nedaryt.. Ką tai duos? Lygiai nieko..

   • romas

    Regi, visada viskas prasideda nuo smulkmenų. Pastebėkite, kad labiau išsivysčiusiose šalyse žmonės labiau laikosi eismo taisyklių, o atsilikusiose – vairuotojai važinėja kaip išprotėję, o pėstieji vaikšto gatvės viduriu. Tai nėra atsitiktinumas. Kuo drausmingesnė ir sąmoningesnė visuomenė – tuo didesni jos laimėjimai ekonomikoje. Klystame skirstydami save ir valdžią į „mes“ ir „jie“. Realiai ką nors keisti gali tik bendra nepakantumo prasižengimams atmosfera. Įstatymai yra nieko verti, jei juos įgyvendina morališkai papuvę visuomenės atstovai(jei policininkas laikys vištos pavogimą smulkmena, jam kodeksas nepadės). Reikia gydyti visuomenės moralę. Visi pavyzdžiu rodo Skandinavijos šalis. Jų sėkmės šaltinis – protestantiška etika. Reiktų suprasti, ką tas reiškia.

    • Regis

     Romai, tikrai suprantu ką nori pasakyt. Tačiau.. Pasakysim paprasčiau. Jeigu vaikai mato, kaip mama (ar tėvas) kas savaitę namuose išvalo mažiausias dulkes didelė tikimybė, kad jie laikysis tvarkos ir jie gerbs tą tvarką. Jeigu namuose bardakas, dulkės nevalytos mėnesiais tai tėvų bandymas priverst vaikus palaikyt tvarką ir auklėt juos laikytis tos tvarkos kai patys to nedaro, yra mažų mažiausiai neracionalus. Tikrai neskirstau į „mes“ ir „juos“. Kalba apie tai, kad kai paprasti žmonės mato (net ir be žiniasklaidos pagalbos) kaip valstybės tarnautojai, įvairūs verslininkai ir t.t. sukčiauja, apgaudinėja, vagia, ir t.t. iš valstybės, vienas iš kito ir t.t. ir kas labai svarbu vyrauja NEBAUDŽIAMUMO atmosfera, tikėtis, kad ši bacila neplis toliau yra mažų mažiausiai naivu. Pradėt reikia nuo visų. Ypatingai nuo valstybės tarnautojų. Kai žiniasklaida trimituos, kad už bandymus važinėtis ne darbo reikalais valstybiniu transportu yra BAUDŽIAMA, tai veiks ir paprastą žmogelį. Tokie procesai manau vyksta ir Skandinavijos šalyse (jie tiesiog ankščiau pradėjo). Ir ne prie ko ta jų kultūra.

     • nerijus

      Jei apie vaikus, tai draugo 2 metų mergaitė, kai pasodinama gale į „savo“ kėdutę, prisegama joje ir rodydama, jog ji prisegta liepia prisiegti ir tėveliams.
      Dauguma veiksmų priklauso nuo tėvų, kaip jie žiūri į diržų prisisegimą, mandagumą ir t.t.
      Kirkšto sūnų teko auklėti,kad nemėtytų saldainių popieriukų:
      pamačiau, kai numetė, bet lukterėjau, kol nuėjome kokį gerą kilometrą ir liepiau gryžti atgal- paimti. Suveikė. Daugiau nemėto, bent prie manęs :)

     • Kostas

      su Nerijaus auklėjimu visiškai nesutinku. Gerai dabar krikštasūnis sugrįžo paimti popierėlės, gal mažas ir bijo. O kai paaugs ir kai liepsite vėl sugrįžti ko nors paiimti – jis pasiųs jus ant trijų raidžių. Ir kada tada darysite? Daugelis imasi diržo, o tai tikrai nieko neišsprendžia. Lietuvoje visas auklėjimas pagrįstas baime, visus gąsdina baudomis ir visokiomis blogybėmis, nors turėtų kaip kažkas jau rašė paremta pavyzdžiais. Ir jei to krišktasūnio tėvai šiukšles meta į šiukšlinę nemanau jog jis mes į pakelę.
      Teko gyventi Vokietijoje ir važinėtis automobiliu, tai kažkaip matydamas kaip visi daro įpranti automatiškai ir diržą segtis ir pėsčiuosius praleisti bei kitas mašinas iš kitos eilės. O pas mus gatvėje pavyzdžių maža, jei net policijos mašina prie perėjos nesustoja, tai nėra ką čia ir kalbėti apie kultūrą.
      P.S. Dar teko matyti kaip Vokietijoje pravažiuodama policijos mašina rankomis mojuojantiems vaikams pamojavo atgal, Lietuvoje tokios situacijos nelabai įsivaizduoju :).

     • bang

      „Daugelis imasi diržo, o tai tikrai nieko neišsprendžia“ – dar kaip išsprendžia. Netgi nereikia imtis, pakanka priminti.

     • nerijus

      Kostai

      Rinkitės racionalesnį būdą. Kas Jums draudžia?
      Man taip geriau, nei diržu per „sėdimąją“.
      Pakolkas nepasiuntė ir nepasiūs. Tuom esu tikras.

     • nerijus

      O kaip Vokietijoje to buvo pasiekta?
      Papasakokite išsamiau?
      Juk daug žinote apie šią šalį?

 • Regis

  Jeigu pabandyt suprast visą šią situaciją aš manau reikėtų pradėt nuo to, kad R. Palaitis yra palangiškis. Turiu omeny atėjęs iš Palangos valdžios. Turbūt visi žinom (aš šiek tiek geriau) kas Palangoje darosi. Ne tik Palangoje, o greičiau pajūryje apskritai. Yra trys kategorijos žmonių – be pinigų (turto), su pinigais (turtais), su pinigais (turtais) ir valdžia. Tiesa yra ketvirta kategorija žmonės be pinigų valdžioje. Tačiau jie pagal elgesį nelabai kuo skiriasi nuo „turtingųjų“ valdininkų, o ir šiaip su laiku įvyksta vienas iš dviejų: arba netenkama valdžios, arba atsiranda didesni ar mažesni turtai.

  Tai va, prie ko aš čia visa tai. O gi prie to, kad suprast, kodėl taip žmonės elgiasi. Žmonų, gyvenimo draugių, meilužių ir t.t. važinėjamasis valdišku transportu tai tik žiedeliai palyginus su tuo kaip tie ponai naudojasi visais valdiško darbo suteikiamais privalumais.. Tikrai nepateiksiu jokių įrodymų, nes man jie kaip eiliniam piliečiui nelabai ir pasiekiami. Tenka tik pasiklausyti viena ausimi pažystamų, draugų, paskaityti vietinę spaudą kurioje pvz. devynaukščiai Šventojoje pristatomi kaip atsigaunančios ir pagražėjusios Šventosios pavyzdys. Pamatai tuos pačius A. Sabonio botelius Neringoje, A. Boso elnyną ir t.t. ir supranti – valdžia tai didesnė ar mažesnė melžiama karvė arba lovys ir tik visiškas durnius nesinaudos tos valdžios suteikiamomis galimybėmis.. Ypatingai kalbant apie vietines „kunigaikštystes“ (savivaldybes). O jeigu tokie ponai iš rajonų dar ir pakyla iki postų Vilniuje tai jau tikrai nesitikėkit, kad jie ims ir vieną dieną pasikeis. Net ir tuo atveju kai tų ponų sambūris bus pavadintas „PERMAINŲ KOALICIJA“.

  p.s. tikrai ne mano mintis, pilnai tam pritariu. Nustokim vieną kart vadint dirbančiuosius valstybės t a r n y b o j e – valdininkais. Jie yra valstybės t a r n a u t o j a i . Ir kai mes visi šios šalies piliečiai suvoksim, kad jie anokie valdininkai, o tiesiog tarnautojai, gal kažkiek pasikeis ir požiūris į valstybės tarnybą. Pradedant ministrais, baigiant eiliniu specialistu.

  • nerijus

   Taip Regi ir aš pritariu ir nesuprantu iš kur žiniasklaida „pagimdė“ valdininkus?
   Jie- valstybės tarnautojai.

  • Jonas

   Regis teisus

 • nerijus

  Pažymėtų mašinas netik raj. herbu ar kt. ženklu, bet ir kiekviena mašina turėtų savo identifikavimo piešinį, kurį lengva įsiminti ar pamatyti. Numerius sunku pastebėti ar įsidėmėti.
  Tai galiotų ir apsaugos mašinoms ( volvo su švyturėliais :) ).

  • Regis

   Nerijau, automobiliai tik viršunėlė. Ką daryt su kelionėmis? Kaip jas pažymėt? Išlaidų prasme tai visiškai nesulyginami dalykai. Kuras pats žinai kiek kainuoja. Pabandyk įsivaizduoti kiek kainuoja savaitinė kelionė pavyzdžiui į Afriką..

   O kur dar viešieji pirkimai…

   p.s. paprašykim visi draugiškai A. Račo bandyt išsireikalauti, kad kiekviena ministerija bent jau savo einamąsias išlaidas skelbtų internete (privalomai). Užpirkimai, kelionės, konferencijos ir t.t.

   p.p.s. turiu konkrečių pavyzdžių kaip vienoje ministerijoje kelionėms perkami lėktuvų bilietai be jokių konkursų, ar apklausų. Tiesiog kur atsakingam asmeniui patinka. Kelionė pavyzdžiui į Paryžių (vien lėktuvų bilietai) kainuoja 2000 lt!! O kur dar viešbučiai ir t.t.

  • mdxacuk

   Jei taksistams egzistuoja specialūs numeriai, tai ir valdiškoms mašinoms turėtų egzistuot. Nes abiem atvejais tikslas tas pats – apriboti vogimą iš valstybės. Privalomi herbai ir užrašai taip pat nepakenktų. Vien moralinis poveikis ponams ko vertas!

   • nerijus

    Numerius sunku įsiminti.
    Bet, variantas būtų, jei kiekviena savivaldybė turėtų spalvą ( numerių ). Ir tik kelis skaičius, kuriuos būtų lengva prisiminti.
    O Volvo su švyturėliais tik skaičius pagal tai, kiek jų yra garaže.
    Juk mašinų nėra tiek daug.

 • viktoras

  nieko jūs mums nepadarysit….
  nesvaičiokit…

  • nerijus

   Padarysim :)

   Nežinai, kaip aš atrodau, kaip atrodo mano mašina, dviratis…
   :)

   Fiksuoju visus ir ypač myliu Volvo su švyturėliais, kurie važinėjasi savaitgaliais. :)

   Bijok, kad nepapultumei į kadrą ;)

   • Rimantas

    O tu esi tikras, kad volvo su švyturėliais savaitgaliai — nedarbo dienos? Pradėk dar ir policijos automobilius šeštadieniais su švyturėliais važiuojančius filmuot…

    • nerijus

     Kokios valstybinės įstaigos savaitgaliais dirba?
     Volvo su švyturėliais vyko „vieniša“ ir nežinia iš kur..?

     • Rimantas

      O kokios valstybinės įstaigos turi volvo su švyturėliais? O kokiom dienom dirba Valstybės Apsaugos Departamentas?

     • nerijus

      Kada dirba valstybės tarnautojai?
      Ar valstybės tarnybos departamento mašinos važinėjasi savaime ir šiaip- sau?

     • Rimantas

      Tai tavo galva, vadovybės apsaugos departamentas nuo pirmadienio iki penktadienio kažką gali saugoti, penktadienį penktą vakaro susipakuoja ir eina namo?

     • nerijus

      Kaip patikrinti, kad jie saugo ar ne?
      Patark.

     • nerijus

      VAD gali saugoti ( savaitgaliais ir ne tik ) tik prezidentą, Seimo pirmininką ir Vyriausybės vadovą. Kitiems, valstybės apsauga nepriskirta. O kokiomis mašinomis šios personos važinėja- žinau ( išskyrus Kubilių ). Ir nereikia čia man „pūsti miglos“.

 • Matotaupa

  Pritariu Arturo nuomonei apie duobiu kasima vienas kitam. Tik as tuos veikejus prilyginciau kaip sedincius vienoje valtyje – jei vienas sugalvos kitam po kojomis isgrezti skyle – juk visi nuskes… Tai kad sedes ausis suglaude ir tyles.

 • Meskite į mane akmenį.
  Ar atsiras nors vienas iš čia komentuojančių, kuris prisipažins, kad nors kartą nėra paskambinęs įmonės, ar valdiškos įstaigos telefonu, mamai, žmonai, ar auklei paklausti ar nesloguoja 9 mėn. mylimiausia vienturtė dukrelė.
  Esu mažas vagis, po to apetitas auga, auga ir tampu išpampęs biurokratiškasis kaiulė (kuilys).

  • Regis

   Fredi,

   nepatikėsi skambučiai valdišku telefonu visai neaktualu. Rinkoje pilna pasiūlymų kalbėtis nemokamai ir ne tik tarp vyro ir žmonos, mamos, auklės ar dukrelės (9 mėn. ar vyresnės) o ir meilužės, kaimynės ir pan.

   Kalbant apie apetito augimą tai egzistuoja taip vadinama ribotų galimybių teorija. Jos esmė, kad ir kokia stambia kiaule benorėtų tapti paprastas eilinis kirminas, jis per visa savo trumpą ir niekšingą gyvenimą tiek neapžios kiek tai gali padaryt per vieną kartą paprasta ir niekuom neišsiskirianti eilinė net ne veislinė lietuviška baltoji.

   O juk taip norisi, kad tas daržas būtų gražus… Ar ne?

  • mdxacuk

   Teko keletą metų dirbti privačioj bendrovėj Vokietijoj. Ten prie spausdintuvo ir dauginimo aparato stovėjo dėžutė ir už kiekvieną lapelį asmeniniam reikalui turėjai mesti kažkiek variokų. Nors kava ir netgi elementarūs sausainiai buvo už dyką. Visiems atrodė normalu.

   • Musė

    Kalbant apie naudojimą kopijavimo aparato savo asmeninėms reikmėms, puikiai veikia tokia drausminamoji priemonė kaip sąskaitos-faktūros išrašymas pagautiems darbuotojams ir rakinimas kambariuko, kuriame stovi aparatas, po 17 val. ir savaitgaliais :) Žiauru, bet veiksminga…

    • Regis

     Dar yra variantas kopijavimo aparato 220V laidą pas direktorių laikyt. Turi ateiti su aiškinamuoju raštu ką kopijuosi ir tada griežtai tik tam laikui gauni laidą, kad galėtum atsikopijuoti. Po to iškart gražini laidą direktoriui arba administratorei…

     Žiauru, bet linksma…

    • Kostas

     aš pvz. dirbu valdiškoje įstaigoje ir savo nuosavą mašiną bei benziną naudoju darbo reikalais, man niekas to neapmoka ir nesijaučiu vagiantis jei pasidarau keletą kopijų. O jei paprašytų pinigų ar kaip čia rašė kokią sąskaitą išrašys – gerai, sutinku, tegul skiria automobilį, užpila benzino niekuo nesinaudosim. Išvis sunku įvertinti tą naudojimąsi, juk vienas gal niekuo nesinaudos, bet ir jokios naudos iš jo darbo jei tik savo darbo valandas atsėdi.

     • nerijus

      Jūs šaunuolis. Maža ir reta, tokių „pasišventusių“?
      Yra ką draugams pasigirti, valgant „šašlykus“- va,esu valstybės tarnautojas ( o ne valdžia, prisiminkite tai ).
      O savaitgaliais kur stovi mašina? Namie? ar savivaldybės garaže?

  • Marius M

   nu tai dar betrūko akmenimis mėtytis, o ir akmenį juk ne kiekvienas užantyje nešiojasi… :-)

   na, kad žmonės pagedę tai čia nėra abejonių, nuo mažiausio vagies iki didžiausio…, atrodytų, kad neutrėtų būti sunku kiekvieną veiksmą prafiltruot, ar tai teisinga?, ar dora?, ar sąžininga?…

 • Arūnas

  Taip, romai, tie, kurie laikosi įstatymų iš tikrųjų „atrodo juokingai“ bei „laikomi psichiškai ne visai sveikais“. Štai neseniai už automobilio vairavimą neprisisegus saugos diržais buvo numatyta NEDIDELĖ piniginė bauda (dėl kurios, žinoma, pareigūnas negaišins savo BRANGAUS laiko) arba NU, NU, NU (kitais žodžiais tariant – įspėjimas, dėl kurio pareigūnas taip pat nesivargindavo stabdyti pažeidėjo). Tuo metu vairuotojas, prisisegęs saugos diržu iš tikrųjų „atrodė juokingai“ bei „psichiškai ne visai sveikas“. Padidino baudas – situacija pasikeitė: visi važinėja prisisegę ir niekas niekam nebeatrodo juokingas.
  Juokingai atrodo Etikos ir procedūrų komisijos darbas. Vakar per žinias girdžiu: Algimantas Salamakinas sako: „dėl A.Šedžiaus veiklos tyrimas nebus pradėtas, nes parlamentars nutraukė nuomos sutartį su tėvui priklausančia bendrove.“ Nuostabi šalis ta Lietuva. Pasirodo joje NUSIKALSTAMOS VEIKOS NEBUVIMAS ŠIANDIEN PANAIKINA TOS VEIKOS BUVIMO VAKAR FAKTĄ. Ar tai ne puikiausios sąlygos bujoti piktnaudžiavimui tarnybine padėtimi? Nekaltas, kol nepagavo. Pagavo – irgi nekaltas, nes nebedarai to, ką darei iki pagaunant. Įstatymai nuostabūs ir jų keisti visiškai nereikia :)
  Juokingai atrodys ir Seimo Antikorupcinės veiklos komisijos bei visokių kitokių komisijų atliekami tyrimai, kol galios ATPK 35 str. numatytas 184 dienų senaties terminas.
  P.S. Visa tauta džiaugiasi artėjančia Leo LT „mirtimi“. „Geležinė magnolija“ reikalauja liepos 12-ąją matyti visus įmanomus sprendimus, kaip galima būtų išardyti Leo LT, ant savo darbo stalo. Akivaizdu, kad V. Adamkus iki to laiko Leo neardys (jis ir pats to neslepia). Akivaizdu, kad „G. magnolija“ per tris dienas irgi nespės išardyti Leo. O liepos 15-oji yra labai svarbi data. Štai ką rašo Laisvas likraštis: „Nepaisant visų Seimo narių pastangų demontuoti „Leo Lt“ sandėrį, ir jį panaikinti, premjero A.Kubiliaus pastangomis šis „amžiaus afera“ įvardijamas sandoris jau legalizuotas. Reikalas tas, kad trys Baltijos šalys ir Švedija balandžio 28 d. pasirašė sutartį dėl elektros kabelio tiesimą į Švediją. Šiam projektui finansuoti iki liepos 15 dienos Europos Komisijai reikia pateikti bendrą paraišką dėl finansavimo.“ ir dar „Premjeras Andrius Kubilius, prispaustas Tėvynės sąjungos politinės tarybos, kuri vienbalsiai balsavo už “Leo Lt” naikinimą, viešai paskelbė, kad “Leo Lt” bus ardoma. Tiesa, čia pat pridūrė, kad tai bus daroma jau po trijų mėnesių, kai “Leo Lt” dukterinė įmonė jau bus įsisavinusi 160 mln. eurų Europos Sąjungos pagalbą nutiesiant elektros liniją į Švediją.
  Po to, kai į “Leo Lt” įplauks ir ES parama, ši įmonė, pasak A.Kubiliaus, bus naikinama. Tačiau kaip tada su elektros linija, ir kaip tada su “NDX Energijos” valdomais “Vakarų skirstomaisiais tinklais” (VST), kurie, panaikinus “Leo”,galės reikšti pretenzijas ir į ES milijonus. 38 proc. ES paramos Lietuvai statant elektros liniją taps “NDX Energijos” turto dalimi, ir net panaikinus “Leo”, ji galės reikalauti jai gražinti padarytą “žalą”.

  • romas

   Arūnai, kad man kas tokį žinojimą apie Leo kaip tamstos. Aš tai spaudoje matau ir versijų, kad Leo LT nenaikins, o tiesiog nacionalizuos VST. Kai pasiskaitai, kad yra verslio grupuotės, kurios užsiims rusiškos elektros tiekimu nuo 2010m., tai Leo LT klausimas nebeatrodo toks paprastas. Juk Leo LT dukterinės įmonės ruošia jungtis, o tai yra alternatyvūs energijos šaltiniai rusiškai elektrai. Mano galvoje yra iš tikro jovalas (jau seniai) ir aš tikrai nesu toks garantuotas, kokį sprendimą reikia priimti. Dar didesnis jovalas pasidaro nuo to, kad tarpininkas tiekime gali būti toks J.Garbaravičius.

   • Arūnas

    romai, kad Leo bus išardytas, tai faktas. To nori 3 mln minus vienas žmogus (V. Adamkus). Manau, kad to nori ir VP 10. Jie gerai uždirbo iš Leo „gimimo“, gerai uždirbs ir iš Leo „mirties“. Jei jūs VST nacionalizavimo nevadinate Leo LT mirtimi – tuomet mes vargiai besusišnekėsime. Aš Leo suprantu kaip Valstybės ir NDX „santuoką“. Jei nieko nekeičiam, bet pakeičiam tik pavadinimą – aš neskaitau, kad Leo mirė. Jei išmetame NDX’ą iš žaidimo, bet paliekame Leo LT vardą – aš skaitau, kad Leo mirė. Taigi ir VST nacionalizavimas yra „liūto mirtis“.

    • Regis

     Matau visas galimybes naujoms lažyboms? Ar ne?

     • nerijus

      Ne.
      bang jau siūliau, bet jis „nepasirašė“ :)

     • Regis

      Nu kaip, labai aiškiai matau Artūro įsitikinimą, kad LEO bus išardytas. Logiškai mąstant jeigu atsirastų toks pats įsitikinęs, kad to ne bus gali įvykti visai neblogos lažybos. Visgi lažybos ne šiaip iš bet ko, o iš LEO likimo :) Sakyčiau reikėtų bent dėžės alaus. Iš kiekvieno :). Procentas matyt priklausytų ir tinklaraščio autoriui. Vis kokia nauda iš mūsų rašliavos :)

     • nerijus

      LEO neliks.

     • Regis

      Aišku, kad neliks. Manau ir Lietuvos neliks anksčiau ar vėliau.

      Nerijau, K A D A? Štai kur klausimas. Pvz. Hamletui reikėjo klaust ne „būti ar ne būti“, o KADA?

      Kai susitariam dėl laiko, tada jau galima ginčytis bus ar ne bus..

     • bang

      Manau, aktualiau susitarti dėl sąvokos „neliks“. Ar kai bus įsiteisėjusiu teismo sprendimu pripažinta LEO LT, įmonės kodas 301732248, buveinė Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Žvejų g. 14, veikla pasibaigusia ar kai steigimo sutartis pripažinta negaliojančia/niekine ar kai įmonė bus bus išregistruota iš JAR ar kai pasikeis dalies akcininkų savininkas ar … :)

     • nerijus

      Iki laiko, po kurio nieko negalės su šiuo projektu padaryti- manau, kad spės.
      Tarkim, spėju, jog iki liepos 31 dienos :) arba iki rugsėjo 1 d.

     • nerijus

      Realiausias variantas, jog LEO liks valstybine, o NDX energijai bus „kompensuota“. Bent jau VP10 taip norėtų.

     • Regis

      Tai liks LEO ar ne? Ir jeigu neliks tai kada? Morališkai pasiruošęs lažyboms :)

      Sakau, kad liks. Liks kaip juridinis vienetas sukurtas dar praeitais metais. Beje nemaišykit LEO išformavimo su NDX dalies nacionalizavimu.

     • nerijus

      Pagal D.G.- jo neturi likti :)
      Pagal dabartinę eigą ir kubiliaus, bei sekmoko samprotavimus, tai LEO liks, bet nacionalizuotas. Jei norima susijunkti su švedais kabeliu, tai jis liks. Manau, kad kabelio nebus, kaip ir LEO.
      Aš už tai, kad jo neliks ( neskaitant, pakeisto pavadinimo ).

      Kur Slyvanosis? Kalba „sveika Marija“?

     • bang

      Tas „nacionalizavimas“ gali būti paprasčiausias NDX akcijų pirkimas-pardavimas už NDX užsišauktą kainą :)

     • nerijus

      bang
      Link to ir einama/ siekiama…
      Juk NDX verslo struktūra siekianti pelno.
      Ši tema apkalbėta, perkalbėta, perrašyta ir t.t.
      Palaukim ir pažiūrėkim kaip elgsis Kubilius, Grybauskaitė ir t.t.
      EP rinkimai, tad Kubilius nepriiminės nepopuliarių sprendimų.
      Išlauks ir paskum priims sprendimus. Po EP rinkimų baikties.

 • nerijus

  Tik NDX reikia „išmesti“ be kompensacijų, sumokant tai, ką jie „įnešė“- 700 mln. ir ne daugiau. Jie ir taip „pavalgė“ mūsų sąskaita.

  • Arūnas

   Ką tik pažiūrėjau Jakilaičio interviu su Staškevičiumi. Čia nuoroda:
   http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12432790691241604359&sk=1
   Iš tos ilgos „pliurpalijos“ išgryninau du momentus:
   a) Leo LT projektas pasitarnavo demokratijos sustiprėjimui Lietuvoje (schema paprasta: grobstymas iš valstybės – duoda temų žurnalistams; žurnalistų rašiniai – demokratijos daigeliai; nebūtų grobstymų – žurnalistai neturėtų apie ką rašyti; nerašytų žurnalistai – demokratija „nudvėstų“. Išvada – „satkevičiai“, „šedžiai“ bei „virkečiai“ yra demokratijos puoselėtojai. STIPRU!
   b) vargšė Valstybė nebegalės pasistatyti atominės be NDX’o, nors tas ir net nesiruošė nieko statyti.
   P.S. Jei pirmu atveju (a – red.) dar galima kažkokį, nors ir visisškai nelogišką ryšį nustatyti, tai antruoju atveju (b – red.) aš iš viso nematau jojkio ryšio: nei loginio, nei neloginio.

   • nerijus

    Atominei pasatyti, reikalingi milžiniški resursai. Jos, niekas ir nesiruošė statyti.
    Žiūrėjau dokumentinį filmą, kaip buvo statoma IAE.
    Labai nuodugniai papasakota. Viskas ne taip paprasta, kaip atrodo ir kalba „pliurpologai“- politikai ir VP10- tukai.

 • nerijus

  bang
  Uždaviau klausimą, kaip teisininkui: koks yra policijos, greitosios ir gaisrinės reagavimo laikas po skambučio/ gauto pranešimo, o tamsta, neatsakai. Laukiu. Man įdomu.

  • Arūnas

   nerijau, papasakosiu tau trumpą istoriją „apie reagavimo laiką“. Dirbau aš Lietuvos Kino Studijos pastate – tame, kuris už Antakalnio žiedo. Skambina man kaimynė ir sako: tavo žmonai visiškai blogai, iškviečiau greitąją. Jei gali – atvažiuok, nes gal daugiau jos ir nebepamatysi. Baigęs pokalbį einu pas cecho viršininką. Po trumpo pokalbio jis mane išleidžia namo. Aš einu į persirengimo kambarį bei pasikeičiu rūbus iš darbinių į „laukinius“. Tuomet einu į troleibusų stotelę, sėdu į troleibusą, stotelėje „Meno mokykla“ persėdu į kitą bei privažiavęs stotelę J. Basanavičiaus gatvėje ties Santuokų rūmais išlipu. Pakylu į savo butą ir… „greitukės“ dar nėra. Pasirodo, kad aš vėlaiu „iškviestas“ važiuodamas troleibusais su persėdimu, sugebėjau namo atvažiuoti anksčiau, nei „greitukė“ iš Žalgirio gatvės, iškviesta anksčiau. Būtų linksma, jei nebūtų graudu.

  • bang

   Nežinau, bet taip pat įsitikinęs, kad negali būti nurodyta minutėmis ir sekundėmis :)

   • nerijus

    O turėtų, kad neliktų jiems pasirinkimo: važiuoti ar nevažiuoti. Bent jau policijai.

 • nerijus

  Arūnai
  Aš noriu sužinoti reagavimo laiką. Įstatymišką, kuris parašytas įsakymuose.
  Kad paskambinus 112, daugiau netektų skambinti tuo pačiu klausimu ir klausti kur policija ar, ir nereikia jai kuro?

  • Arūnas

   Net neabejoju, kad nėra nurodytų min., val., dienų, ar savaičių. Yra nuostata tipo: „kuo operatyviau“(aišku, įvertinant metereologines bei kitas eismo sąlygas).