Apie nekaltas žmonas

„Lietuvos žinios“ šiandien rašo apie Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojo Sigito Virkečio žmonos pasivažinėjimus tarnybiniu automobiliu.

Būtų tokia įprasta lietuviškos valdininkijos istorija: važiavo, galvojo, kad niekas nepamatys, pamatė, tačiau nieko, visi juk savi, į suvestines neįtraukė, tyrimo nebuvo, niekas nenubaudė, valdžia pasikeitė – senatis.

Tačiau yra vienas „bet“…

S.Virkečio istorija VSAT nėra vienetinis atvejis. Tikriausiai pamenate, kad dar šiemet jo viršininko žmonos pasivažinėjimus tarnybiniu automobiliu (su vairuotoju) tyrė pats generalinis inspektorius.

Ir ištyręs nustatė, kad kaltas ne S.Stripeika ar jo žmona, o nelaimėlis vairuotojas „neteisingai supratęs lojalumą tarnyboje“. 

Jei nekalta viršininko žmona (čia baudžiamaja prasme), tai negali būti  nuodėminga ir jo pavaduotojo sutuoktinė. Arba atvirkščiai, nes S.Virkečio gyvenimo draugė, tarnybinius automobilius, atrodo, pamėgo anksčiau, nei šefo mylimoji.

Jei nekaltos moterys, tai kaip gali būti kalti vyrai? Kurie dar be viso kito ir su žvaigždutėmis ant pečių (nepainioti su žvaigždėmis ant kelių).

O kokios gali būti bausmės jei nėra kaltės ir viskas buvo taip seniai, kad niekas net neprisimena?

O jei kas ir prisimena, kaip, pavyzdžiui, vidaus reikalų ministras R.Palaitis, tai sako, kad tokie tyrimai beprasmiški.

Suprantu aš tą ministrą. Ką čia tirsi. Dar netyčia ims ir paaiškės, kad ir jo, ar kokio nors ministerijos sekretoriaus sutuoktinė taip pat nekalta…

Štai taip ir gyvename. Nekalti, lojalūs, be atminties ir draugiški vieni kitiems.

Nes visi žino – iškasi duobę kitam, kitas iškas tau.  

Ir visa tai Lietuvoje vadinama valdžia.

Kuriai šiandien vadovauja permainų koalicija.

(17 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...