A.Zuoko pergalė: gal tegul padavinėja rankšluosčius?

… Po sekmadienio rinkimų daug kas kalba apie A.Zuoko pergalę…

Aš manau, kad visai be reikalo.

Pirmiausia, todėl, kad skaičiai nerodo jokios pergalės: A.Zuoko „nepartinių“ koalicija, nors ir iškovojo daugiausiai mandatų, tačiau susilaukė vos 17,7 proc. Vilniuje basavusiųjų rinkėjų paramos. Kalbant paprasčiau už „teisto už gerus darbus koaliciją“ balsavo vos kas šeštas rinkimuose dalyvavęs Vilniaus rinkėjas.

Jei tai „pergalė“, tai aš tikrai D. Grybauskaitės patarėjas.

Todėl A. Zuoko noras būti meru yra lygiai toks pat pagrįstas kaip mano noras žaisti „Žalgiryje“ ir gauti tokį patį atlyginimą, kokį gauna P.Jankūnas ar M.Pocius.

Išmesti kamuolį iš užribio galėčiau, sugebėčiau paduoti rankšluosti T.Delininkaičiui, per apšilimą gal net įmesčiau kokius 64 proc. visų metimų. Jei leistų mesti baudas už techninę pražangą, manau iš dviejų vieną įmesčiau.

Ar už tai man verta būtų mokėti milijoną? Pusę?

Jei būčiau atsakingas už „Žalgirio“ biudžetą, geriau jau nusipirkčiau iš „Perlo“ už kokius 80 tūkstantėlių V.Dilį, kurio mano sūnus, per kažkurį finalą nesugebėjo uždengti. Būtų verta mokėti, bent jau su mintimi, kad dar kelerius metus bėgios be traumų.

Grįžtant į politiką – A.Zuokas nevertas milijono. Nevertas nei pusės ir net šimtadalio. Jo  vieta – padavinėti rankšluosčius V.Diliui. Už minimalią algą – atsižvelgiant į nedarbo lygį.

Stebiuosi, kad to nesupranta nei išdidžiai save „tradiciniams“ save priskiriantys politikai, nei jiems oponuojantys.

Pastaruosius dar galiu suprasti – jie visą laiką sėdėjo ant suolelio ir mėtė rankšluosčius, todėl nesupranta, kad per tris  minutes aikštelėje gali patobulėti daugiau nei tris mėnesius surinkinėdamas žaidžiančiųjų treningus.

Tačiau „tradiciniais“ save vadinantys juk turėtų suprasti, kad šiandien Lietuva turi unikalią progą pasinaudoti savivaldybių rinkimų rezultatais užsienio politikoje.

Prisimenant pastarojo meto Lietuvos ir Lenkijos santykius, į kuriuos atkreipė dėmesį ir pasaulio žiniasklaida, kas galėtų būti geriau nei Vilniaus meras – lenkas?

Ar koks nors R.Sikorskis tokiu atveju dar galėtų kalbėti apie lenkų mažumos diskriminavimą Lietuvoje? Apie probemas dėl lenkiškų mokyklų, paminklų ar gatvių pavadinimų?

Lietuva taptų tolerancijos etalonu. Kaip Ryga, kurioje meras – rusas.

Taip galėtų būti, jei „tradicinėmis“ save vadinančios partijos matytų šiek tiek toliau, nei galimybę sudaryti kontraktą minimaliam atlyginimui metams. Kaip Š. Jasikevičius, pasinaudojęs savo patirtimi ir tautybe, kad uždirbtų dar vieną (ar bent pusę) milijoną.

Juk yra patirties – E. Zingeris Seime: personažas tautosakoje prilygstantis „čiukšei“, bet nepamainomas užsienio politikoje.

Galiu būti nesuprastas, tačiau kalbėkime atvirai: ar lenkų tautybės Vilniaus meras pakenktų Lietuvai labiau nei žydų tautybės Seimo narys?

Mano atsakymas būtų paprastas: abu lygiai taip pat vertingi.

Žinoma, jei galvoji ne apie milijonus litų ir „City Service“, o apie Lietuvos valstybės interesus ir ilgalaikę perspektyvą. Ir turint galvoje, kad Vilniaus meru išrinkus lenkų tautybės Lietuvos pilietį, jo visus sprendimus turės palaiminti 26 balsų dauguma, kurioje, geriausiu atveju, tik 11 balsuojančiųjų bus visada „už“.

Gali būti, kad galvoti trukdo kažkada taurę padėjęs laimėti vyriausiasis treneris, galbūt vis dar puoselėjantis tautinės komandos idėją. 

Bet juk patirtis rodo, kad nauji treneriai gali sukurti stebuklą net tada, kai niekas jais netiki.

Tai gal laikas pagerbti senuosius trenerius ir garbingai pasiųsti juos į užtsitarnautą pensiją? Kad mėgautųsi savo pasiekimais, bet netrukdytų eiti pirmyn.

Vilniaus meras lenkas, atimantis galimybę tapti meru A.Zuokui ir būtų tas žingsnis pirmyn.

Ir ne tik užsienio politikoje.

Juk tik tie, kurie per visą karjerą padavinėjo rankšluosčius, gali galvoti, kad tapęs Viniaus meru, A.Zuokas sustos ir nebenorės nieko daugiau.

Buvę aikštelėje turėtų suprasti, kad A. Zuokas, kaip ir Š.Jasikevičius, vis dar nori būti čempionu. Kaina – nesvarbu, nes pensijai tiek A.Zuokas, tiek Š.Jasikevičius jau užsidirbo.

Paduoti jiems rankšluostį galima. Tačiau tai reiškia, jog vardan minimalios algos šiandien rizikuojame galimybe sudaryti igalaikį kontraktą.

Aš sakyčiau, neverta.

Geriau tegul patarinėja iš už užribio.

A.Zuoko atveju – tegul padavinėja rankšluosčius būdamas šalia aikštelės, tai yra, garbingoje opozicijoje, turinčioje kas šešto rinkimuose Vilniuje balsavusio rinkėjo pasitikėjimą.

Galimybės laimėti dėl to tikrai nesumažėtų.

Žinoma, jei kalbame apie Lietuvą, o ne apie A.Zuoką.

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • pro

  laimejo nenumyletas kandidatas tai dabar reikia ji apjuodinti – tipinis tipinio lietuvio poziuris

  • Jei jis laimejo, tai as arklys… laimima su 51%. Tai ir yra piaras itikint , kad as mol Laimejau.

 • Na jau tikrai ne. Gal geriau vis tik sotus ir pensijai užsidirbęs Zuokas, negu alkanų lenkŪ šutvė. Zuokas nėra toks jau visai beviltiškas, tie patys lenkaI neleis per daug išbujoti ir viskas bus pusė velnio.
  Išrinkus gi meru lenką – kas su jais iš vis besusišnekės? Va tada ir būsime galutinai Vilnių atidavę, anot WU.

 • pro

  Pats Vilniuje gyvenau 10 metu, teko karts nuo karto uzsukti i raj. savivaldybe – viskas lenkiskai. Visi darbuotojai lenkai. dabar paeme valdzia visiskai sulenkins Vilniu :(

 • tupi lenkas už kalniuko

  1918 m., po Nepriklausomyb4s paskelbimo, į pirmąją Kauno tarybą buvo išrinkta 30 lenkų, 22 žydai, 6 vokiečiai, 1 rusas ir tik 12 lietuvių.

  Bet pirmasisi paskiau burmistras buvo J. Vileišis.

  Jis buvo parašęs raštą tarybai dėl lietuvių kalbos vartojimo valdiškose įstaigose. Tai pats raštas buvo parašytas rusiškai.

  Tarp kitko, jeigu jau Zuokas nelaimėjo, tai priešingai visuotinei nuomonei lenkai irgi laimėjo ne kažin ką. Nes šįkart jie ėjo bendru sąrašu su rusais, o dabartinėj Taryboj yra atskirai. Tai kartu paėmus dabar turi 8 mandatus, o turės 11.

 • volpex

  Na, savivaldybė neformuoja užsienio politikos (bent jau neturėtų), tad gal tiesiog reikėtų rinktis tą kuriam daugiausia pasitikėjimo išreiškė savivaldybės gyventojai suteikdami pirmumo balsus. Artimiausią pagal pirmumo balsus kandidatą – Tomaševski Zuokas pralenkė ketvirtadaliu balsų. Beje, jei p. Tomaševski lieka Europarlamente, tuomet sekantis lenkų rinkimų akcijos (antrojo pagal mandatų skaičių sąrašo) kandidatas nuo Zuoko atsilieka 2,6 kartus, vargu ar toks mero pasirinkimas būtų sąžiningas savo valią pakankamai aiškiai išreiškusių rinkėjų atžvilgiu.

 • nerijus

  http://tv.lrytas.lt/index.php?cid=19&item_id=1435&active=5180

  Verta atkreipti dėmesį į vieną epizodą, kuriame pasakojama apie statybas piligrimams ir, kaip kalbama, tiesiogiai, su Zuoku; jis apie tai nieko negirdėjęs bet jam tai pasirodė įdomu.

  Kalbama ir apie gatvių pavadinimų rašymą.

 • bbd336

  juodint Zuoko nereikia, nes jis ir taip yra „juodas“, t.y. teistas už „gerus darbus“

 • NiekurNeiva

  Nebūdamas vilnietis pilnai pritariu –
  tai tikrai būtų ne Vilniaus NUODĖMĖ, o DORYBĖ.
  Ir argumentacija lyginant su krepšiniu taikli ir tiksli (pvz. man labiausiai patiko labai taupi ir talpi aplinkybė apie“techninę pražangą“…)

 • Vaclovas

  Visai nesutinku,kad Zuokas nelaimėjo.Susitaikykime su tuo patinka tai man,jums ar nepatinka.Neišsidirbinėkim.
  Dar.
  Nesuprantu,kodėl meras ,,lenkiškas“ geresnis už ,,rusišką“.
  Remiantis tokia pačia logika ,,rusas“meras Vilniuje tolerancijos etalonas Rusijai.

 • Respondentas

  Manau daugelis dabar pagalvoja, kad lenkas meras geriau nei Zuokas! Tik vis kirba klausimas, jei nieks už Zuoką nebalsavo tai kaip jis laimėjo? Įdomu.

  • Sutekh

   Atsakymas labai paprastas. Už jį balsavo.

   O dabar pagalvok kodėl?

   Nes jis iš latrų kompanijos atrodo kaip žmogus, kuris gali daryti dalykus.

 • doktor barmental

  kai lietuviu mastymas pasikeis is emocinio i racionaluji, tik tada vilniaus meru gales buti tautines mazumos atstovas

 • Petriukas

  Graži fantazija… Jau turėjome ne tik sostinės merą, bet ir visos Lietuvos premjerą ne lietuvį. Ar labai tolerantiškesni pradėjome atrodyti ( :D ), pakartosiu – atrodyti, kai mūsų premjeras buvo rusas? Kodėl turėtų kažkas kitaip būti su lenku? Lietuviu? Žemaičiu? Latviu?

 • Straipsnyje tarsi teigiama, jog koalicijo ašis yra ne Zuokas, o Tomaševskis, tačiau ar tikrai taip? Zuokui ne taip ir svarbu kas bus koalicijos partneriai, programinis ir psichologinis suderinamumas su kitomis partijomis, išskyrus TiT, yra pakenčiamame, priimtiname bendradarbiauti lygyje. LLRA ir TS/LKD nesuderinamumas yra akivaizdus – švietimo įstaigų reorganizacija, valstybinės kalbos nepaisymas viešuosiuose užrašuose Vilniaus raj. ir t.t..

 • romas

  Vis tik nepritariu. Bet nepritariu ne lenko mero idėjai, o politinėms jėgoms nacionalizmo pagrindu. Nors savivaldybėje daugiausiai sprendžiami ūkiniai klausimai, bet ir juos sprendžiant reikia turėti prioritetus. Kokia Lenkų sąjungos Lietuvos ir jos sostinės vizija?

  • Respondentas

   Bėda ta, kad kas kas, o Zuokas miesto prioritetų nespręs, o spręs tik savus. Va kur esmė. Aš kaip Vilnietis sotus ir tobuliausiom šviesoforų sistemom pasaulyje ir VEKSų vamzdžiais į Nerį ir vandens parkais be baseinų ir t.t. tad manau meras lenkas, galėtų pasistengt parodyt visgi, kad jie yra geresnės rūšies! Juk būtų įpareigotas! Nes kitaip tautinėms mažumoms pasidarytų ankšta…

   • romas

    Dirbant savivaldoje, neįmanoma dirbti tik sau. Visa savivaldybės veikla vienaip ar kitaip nukreipta tarnauti miestui ir miestiečiams. Problema – ne visada pakankamas miestiečių interesų atstovavimas. Reikia rasti tinkamą balansą tarp verslo ir miestiečių naudos.
    Dažnai žmonės įsivaizduoja kad neveikimas yra didžiausia dorybė (jei neveiki, tai ir otkadų akivaizdžiai negauni). Tai irgi klaidingas požiūris. Miestas turi būti tvarkomas ūkiškai: turi būti užtikrintos geros verslo sąlygos, patogus gyvenimas ir gerai tvarkomas savivaldybės biudžetas.

    • Respondentas

     Tai aš ir sakau, kad gal lenkas tvarkytų ūkiškai – būtų įpareigotas parodyti kad geresnis. Nes kiek pamenu Zuoko ūkiškumą, tai dabar visi Rubikonui-ICOR moka nesveikas kainas už šildymus, už namų administravimus, už šiukšles. Iš Vilniaus buvo atimta keliasdešimt hektarų parko teritorijos, miestas apstatytas nesveiku skaičium šviesoforų – ūkiškumo ir miestiečių čia nematau – matau miesto apiplėšimą savo interesams patenkinti.

 • Keistoka pozicija, visgi. Manau vietos ūkio sąskaita neturėtų būti sprendžiami užsienio politikos opuliai, ir ypač tokiu principu neskirstomi postai. Tai gal tada visus didžiuosius lietuvos miestus apdalinam tokiais merais – Vilnius – lenkams, Klaipėdą – rusams, Šiaulius su Panevėžiu – latviams, nu o Kaunas labai pasispaudus galėtų likti ir kokiam tai lietuvaičiui. Už tautų santykius!

 • Smilga

  A.Zuokas yra lyderis su perspektyviomis idėjomis, racionalus politikas, ir nori kas nors to ar nenori, ar pavydi? – jis švenčia pergalę.

 • Viktoras

  Na, Zuokas ir baznycia lenku piligrimams sutiks pastatyti ir siaip viska prizades, kad tik nereiktu ranksluosciu padavinet. O del Lietuvos ir Lenkijos santykiu, tai sakyciau faktai sneka uz save – Vilniaus, Salcininku rajone lenkai valdo, Vilniuje bet kuriuo atveju gausiai bus atstovaujami lenkai, i Eurovizija siunciama lenke, na tegul tik Sikorskis pasiskundzia dar :)

 • Smokas

  Džiugina tokios Artūro „out of box“, nekompeksuotos mintys.

 • Na jei Zuokas ne laimėjęs, tada laimėjusių rinkimuose nebuvo iš vis… aišku 17% nedaug, bet sąlyginai juk daugiausia :) aišku bus kur kas įdomiau stebėti prie ko jis prisijungs…

 • Rascal

  Šiandien dar ne balandžio pirma, autoriau!

  Meras lenkas man skamba kaip prezidentas Bratka nuo Ignalinos… Pasityčiojimas iš to ką aš laikau Lietuvos sostine.

  Gėda

  • Auksinis kardas

   O kai saviškiai kakoja tautiškus gėdos kringelius – ne?!

   Ne esmė tautiškumas. O štai politinis laimėjimas, panašu, kad ir būtų. Ir ne tik nukreiptas išorėn, tas nesunkiai suprantamas. Yra dar toks vidaus naudojimui, sakyčiau, ir dar įspūdingesnis. Bet sumanymas per drąsus, sunkiai virškinamas. Čia tau ne Gugenheimo ūkanos.

 • alien

  Lenkai tikrai ne is meiles Vilniui sturmavo rinkimus.zinant koks suktas nieksas yra tomashevskis,lenkai ne ka baltesniu tikslu vedini braunasi i merus.

 • briedis romui

  romai, lenku sajungai siuo atveju „lietuvos vizijos“ visai nereikia, nes rinkimai vietiniai, o ne nacionaliniai. o kas del viziju is principo, galiu pasakyti, kad kai zenyjaus turejau daugiau noru nei viziju, bet nesigailiu. kas dar? „nacionalizmo pagrindu“, manau tu cia per stipriai, nes kas ir ka jiems siule (be tomasevskio komandos, kuri kiekviena troba aplanke), gal jie turejo zavetis g. songailos pasazais, ar, is kitos operos, autonominemis gerybemis. apskritai, ar jiems (nespindincio vilniaus ir rajono) zmonems kas nors ka nors siule?

  • romas

   Briedi, nepritariu jokiems songailoms, o TS jungimąsi su tautininkais laikau didele klaida.
   Vizijos sostinei reikia. Savivaldybės funkcija nėra tik išleisti mokesčių mokėtojų pinigus. Miestas – vieta žmonių veiklai, todėl viskas turi būti nukreipta užtikrinti tos veiklos efektyvumui. Labai svarbu gerinti miesto infrastruktūrą, mažinti biurokratiją ir taip kurti gerą investicinį klimatą. Svarbu miestą nuolat efektyvinti, kad miestiečiai vis mažiau išleistų už įvairias paslaugas, mažiau sugaištų laiko pasiekdami įvairias miesto vietas, asmeninė transporto priemonė taptų nereikalinga ir t.t. Jei Lietuva turi tam tikrą viziją tapti paslaugų ir technologijų centru, tai miesto savivaldybė per valstybės deklaruotas jai funkcijas turi tą idėją padėti įgyvendinti.
   Būti lenku ar lietuviu nėra jokia vertė savaime, o savęs išskyrimas iš visuomenės nacionalizmo pagrindu kvepia praeito amžiaus prieškariu. Nacionalistinės idėjos dar gali būti suprantamos, kai siekiama atsiskirti nuo valstybės. Bet Europos integracijos fone tai neatrodo sutampanti kryptis.

   • vaiva

    ,,Nacionalistinės idėjos dar gali būti suprantamos, kai siekiama atsiskirti nuo valstybės“ – tai apie ką ir kalba. LLRA laimėjo ne dėl to, kad pasiūlė geresnę Vilniaus viziją, o dėl to, kad mobilizavo slavus tautiniu pagrindu. Ir jeigu niekas nepasikeis, po poros metų galėsime triukšmingai surengti Šalčininkų perdavimo Lenkijai ceremoniją. Arba tyliai – kiekvienam pagal skonį

    • romas

     Nemanau, kad gresia koks nors kam nors perdavimas. Tai ir prasmės jokios neturi.

     • vaiva

      Jūsų paties komentare labai aiškiai pasakyta: ,,kai siekiama atsiskirti nuo valstybės“. Tad jeigu Šalčininkų rajonas pasisakys už tokį atsiskyrimą, ką Lietuva darys? Teks perduoti. Va tokia ta prasmė. O kad link to einama – faktas. Nepavyko įgyvendinti autonomijos idėjos prieš 20 metų, nes labai jau grubiai daroma buvo. Užtat dabar – laisvai, demokratiniais pagrindais, tskant. Hitleris irgi į valdžią atėjo visai demokratiškai

     • nerijus

      Tokių užrašų, kaip „žemaičių“, „rusų“, „lenkų“ ir pan. neturi būti partijų ir kitų organizacijų pavadinimuose (išskyrus diplomatines atstovybes, kalbant apie tautybę).

     • vaiva

      nerijau, esat visiškai teisus. Nes tokiu principu vadovaujantis, reiktų steigti Tikrų lietuvių partiją, pavyzdžiui. Aš, tarkim, buvau ir esu kategoriškai prieš Žemaičių partiją, nors ir esu žemaitė. Nes tai labai kvaila – čia juk ne fokloro vakaronė vis dėlto.

     • romas

      Vaiva, bet juk nedeklaruojamas siekis atsiskirti nuo valstybės. Rajonų autonomija faktiškai dabar jau yra. Liktų tik įteisinti galimybę kreiptis į valstybės institucijas dar ir lenkų kalba, leisti gatvių pavadinimus dviem kalbom ir faktiškai viskas. Joks gilesnis autonomijos turinys nėra įmanomas. Kaip tik tada tektų didesnė atsakomybė dėl kitų tautų diskriminacijos autonomijos vadovams, jei jiems būtų deleguota didesnė atsakomybė. Europos sąjunga galėtų tada padėti rūpinti lietuvių padėtimi Vilniaus krašte, jei matytume diskriminacijos atvejus.

     • Auksinis kardas

      vaiva, jei įdomu, paklauskite pati savęs ar veiksminga buvo ligšiolinė puoselėjamo ožiavimosi politika? Laimėjimai pelnomi anaiptol ne tokia laikysena.

      Vaizdžiausia būtų įsivaizduoti šeimą, santykius joje, ir kaip daug sveikatos pajėgus įnešti ten toks laikysenos buklumas.

     • vaiva

      auksini karde, nelabai supratau, kur ta ožiavimosi politika tad negaliu atsakyti. O dėl šeimos štai taip: jeigu turi smurtaujantį vyrą, kuris nuolat aiškina, kokia žmona mužikė, o jis bajoras ir dar nuolat prie šono stovi uošviai ir jį kursto – tai nežinau, kas čia gali tokioje šeimoje gyventi. Aš – tikrai ne, nes šeima yra lygiavertė sąjunga, o ne pavaldumo-paklusnumo santykiais paremta klipatėlė

     • Fredis*

      Ligšiolinė politika tautinių mažumų atžvilgiu buvo labai gera, išskirtinė.
      Lenkai ir rusai mokosi pustuštėse mokyklose, kai tuo tarpu lietuviškos – perpildytos, mokiniai mokosi dviejomis pamainomis. Vilnius, Antakalnis.

     • Auksinis kardas

      „šeima yra lygiavertė sąjunga“ – lašelis šito grožio praktikoje dar tikrai nieko nesužalotų.

      Vienur pasiduodami, kur mažiau svarbu, sulauksime to kitur – kur mums atrodo svarbiau. Taip auginami kompromisai ir veikia tarpusavio supratingumas.

      Fredžio replikoje švyti supratingumo perteklius. O ką pajėgus atnešti rytojui toks reikalo matymas?

     • Fredis*

      Tomaševskis turi konkuruoti dėl mero posto ir buvimo koalicijoje lygiomis teisėmis su kitomis partijomis ir judėjimais, LLRA padėtis neturi būti išskirtinė vien todėl, kad sudaryta tautinių mažumų pagrindu ar todėl, kad įtiktume Varšuvai.

     • vaiva

      auksini karde, šitas lašelis šiaip jau skirtas šeimyninėje praktikoje abiems, o ne vien žmonai mužikei, kuri privalo paklusti:-)

   • suomis

    Na, visiškas dundukas. Jei visi vadovautusi tokia logika, tai efektyvumo prasme, patys efektyviausi buvo Stalinas su Hitleriu. Kurie , labai efektyviai išvalė teritoriją, nuo tokių asilų, kaip pats.
    Europos integracijos fone…… Ir užgiedok: Наш паравоз летит……в комуне остановка. Visiškas nomadas.
    Atrodo žmonės apsiskaitę, bet protelio – nė už kapeiką.
    Tipinis vergo mentalitetas(atmetantis visą tai kas nepatogu). Šiuo metu visa Europa perkrauta tokių „dvorniaškų“ be kilmės dokumentų ir be tėvynės.

 • Vaclovas

  Gal kas galėtų pasakyti p.Račui kiek surinko vilniečių balsų kitas kandidatas [ne partija], ,,lenkų“kandidatas į merus.

 • Vyciune

  Reiktų neužmiršti paminėti, kad Vilniaus taryboje A.Zuoko koalicijos 12 mandatų sudaro 23.5 % visų kedžių.
  Tai beveik 1/4 visų mandatų, tad tai vienareikšmiškai pergalė, tiktai kad netriuškinanti. Partijos seimo rinkimuose gavusios tiek vietų(balsavime pagal sąrašą) būdavo labai laimingos, ir ne kartą sekmingai formuodavo vyriausybę.

 • Renee

  Jei jau rinktis tarp „susitepusio“ ir teisto „už gerus darbus“ Zuoko ir pvz. „ašaros dievo akyje“ Imbraso ar „visų galų įkonomysto“ Uspaskich, tai nedvejodamas pasirinkčiau Zuoką. Šiuo metu, tai mažiausia blogybė…

 • suomis

  Jūs visi beveik teisūs, tik jei meras bus Zuokas, tai vicemeras bus Tomaševskis o antrasis vicemeras bus Uspaskich. Ir papūskit jam į subine. Finansai, mėgsta stabilumą o vilniečiai pratinsis prie agurkų.

 • vaiva

  šiaip jau Tomaševskio partija atstovauja 15 procentų rinkėjų. Ką daryti visiems likusiems? Išvažiuoti iš Lietuvos? Ar skubiai pradėti mokytis lenkų kalbos? Manęs, pavyzdžiui, neįtikina argumentai, kad jis turės ,,tik“ 11 balsų. Nujaučiant, kokiais pinigais grįsta pergalė, manau, kad labai greitai ne tik Šalčininkuose, bet ir Vilniuje turėsime dvigubus gatvių pavadinimus ir pan. O kas ateityje? Oficiali dvikalbystė ir Vilnijos autonomija? Jau dabar Vilniaus rajone net parduotuvėje nenori atsakyti lietuviškai. Tai čia išgirtasis daugiakultūriškumas? Kiek jis dar lietuvių išvarys iš Lietuvos? Nes dauguma po šių rinkimų jaučiasi taip pat pažeminti, kaip seneliai kažkada 1938 metais. Aišku, patys kalti: kai kurie net didžiuojasi, kad nėjo į rinkimus. Bet šiaip jau jeigu taip artėsim į žEČPOSPOLITA-2, tai bent jau vaikų tikrai prašysiu važiuoti iš mažosios Lenkijos, kažkada vadintos Lietuva

  • Sejanus

   O kuo yra blogai oficiali dvikalbystė? Jei ne paslaptis?

   • vaiva

    aš jau šitą etapą praėjau, jaunystėje. Jaunystė negrįš, tad kodėl turėtų grįžti dvikalbystė?:-)
    P.S.Kokią kalbą siūlytumėt dar oficialiai įteisinti ir kuri būtų pirmoji kalba?

    • Sejanus

     Aš jokios kalbos nesiūliau, tik klausiau, kuo tai būtų blogai. Nes susidariau įspūdį, kad apie dvikalbystę kalbate neigiamai :)

     • vaiva

      Sejanus, teisingą įspūdį susidarėte. Nesuprantu, kodėl turėtų būti dvikalbystė Lietuvoje? Visų pirma, lietuvių kalba vargu ar atlaikytų kitos, didesnės kalbos spaudimą. Antra, kaip supratau kalbama apie lenkų kalbą. Tad pasakykite, kodėl Skuode gyvenantis žemaitis, kuris Šalčininkus žino tik iš geografijos, turėtų mokytis lenkų kalbos? Tik dėl to, kad laikraštyje galėtų teisingai perskaityti Tomaszewski pavardę?

     • Sejanus

      Lietuvių kalba atlaikė spaudimą prie ruso, atlaikytų ir prie lenko. Kol būtų norinčių ja kalbėti. Jei tokių nebeliktų, ką gi, vadinasi, kalba niekam nereikalinga ir gali ramiai numirti.

      Aš šiaip neturėjau omenyje būtinai lenkų kalbos, kalbėjau apskritai apie dvikalbystę. Nes man, iš principo, daugiakalbystės patinka. Bet jei kalbėsime apie lenkus, kodėl pavyzdžiui neįteisinti jos tuose regionuose, kur tai aktualu? Skuode tikriausiai neaktualu, o tuose Šalčininkuose matomai taip.

 • briedis

  vaikuciai, dar ne pasaulio pabaiga, dar negriuva dangus… pvz. : broliai lavrinoviciai lietuvos krepsinio rinktineje. o akiniuotiems vaikuciams moksliukams galiu pasiulyti patogu kompresa tautinems zaizdoms: galima si ivykiu posuki priimti, kaip istorines lenku skolos lietuviams grazinima. mes jiems jogaila, marsala pilsudski (o, beje, ar zinote, kad marsalas pilsudskis savo jaunas dienas yra suterses traukinio bezdoniu stotyje apiplesimu?, cia is lietuviskos kulturines spaudos),mickeviciu, milosa.

  • vaiva

   o jie mums – ką? Tomaševskį? Tai tokiu atveju gali tą skolą pasilaikyti sau, kažkokie labai jau nelygiaverčiai mainai

   • briedis vaivai

    kas tie jie? jezau marija ir juozapai sventas (kaip pasakytu tomasevskio rinkejai su lenkisku akcentu). kiek suprantu, vaiva , sakai apie „lenkus“ kaip apie „rinkos “ produkta, apie mainus nelygiavercius (nes rinkoje kitokiu ir nebuna)

    • vaiva

     briedi, sakėte apie grąžinamą skolą. Bet juk galima tos skolos išdidžiai atsisakyti, ar mes ubagai kokie:-)

  • romas

   Dar pamiršote Gabrielių Narutowiczių iš Telšių, pirmąjį Lenkijos prezidentą. Jo brolis Stanislovas Narutavičius – nepriklausomybės akto signataras.

   • vaiva

    ir ką? nušovė kaip šunį lenkų šovinistai endekai. Va tokia va tautų draugystė, abiejų tautų respublika ir kitos pasakėlės

   • briedis romui

    romai, nepamirsau, o tiesiog ne visus zinau. as daugybes dalyku nezinau. bet viena tvirtai esu isikales – savo darba gerai daryti reikia. be priekaistu sau paciam pirmiausia.o is socialinio temperamento, ar, jei nori is nuobodulio tau o ir kitiems pasakysiu, kad tai ir yra patriotizmo turinys: lietuviskai- “ ka darai, daryk gerai“. na, ir ka? ogi lenkas tomasevskis butent darba visai neprastai daro.

    • romas

     Briedi, jei Tomaszewskis atstovautų ne nacionalistinę, o kokią nors politinę kryptį, tada jo sugebėjimai kitaip atrodytų. Neneigiu, kad nacionalistai gali būti gabūs vadovai.

     • briedis romui

      as, romai, manau, kad ne ideologiniai pamusalai tokiais atvejais svarbiausi. tiesa sakant, as manau, kad tie pamusalai – tik zaltvyksles, kurios ir painioja „zmogu su pinigine“ , prie prekystalio. o dar rimciau- as manau, kad anaiptol, ne “ nacionalizmas“ yra lenku sekmes raktas, o paprasciausiai gerai darytas darbas. galima sakyti, kad cia yra lietuviskos politikos bankrotas. romai, paprastai snekant, o ko is lenku noreti, jei i savus spjaudo?

     • romas

      Briedi, galima gerai dirbti ir konclagerio prižiūrėtoju, todėl pasakyti „gerai daryti darbą“ yra nieko nepasakyti.
      Ideologija reikalinga, kad nusistatytum prioritetus. Visų ideologijų tikslas yra žmonių gerovė, tik jos skirtingai įsivaizduoja kelius į ją.

     • briedis romui

      „gerai daryti darba“… romai, gali ir konclagerio priziuretojas ir pvz. vaiku darzelio aukletoja. (cia trumpas ekskursas, pastabele ne i tema- kazkaip cia politikai nauja arkliuka apsizerge ir zvaliai jodineja: vaiku darzeliai… tikiuosi, kad nesuvaikejo), todel, romai, tau kita pavyzdi pateiksiu: „mes dirbom saziningai ir gerai“ mazdaug taip sake tomasevskis. ir tai lietuviskos savivaldos terpej visai neprastai skamba, o ir yra (kiek maciau. gal ko nemaciau)

     • romas

      Iš tikro Vilniaus miesto savivaldybės ir rajono savivaldybės darbo kokybės niekaip negalima lyginti rajono savivaldybės naudai. Net ir organizacine, elementarios tvarkos prasme, Vilniaus rajono savivaldybė yra visiška košė ir dirba kur kas blogiau už daugelį Lietuvos savivaldybių.

     • vaiva

      deja, briedi, tik nacionalizmas šiuo atveju. Nes Vilniaus rajone tvarkos trūksta, kaip bet kuriam kitam, o valdo lenkai. Tas pats pasakytina apie Šalčininkus – tokie lenkiški pagėgiai, tik kontrabanda baltarusiška. Ir mobilizuoti buvo ne tik lenkai, bet slavai apskritai. Tai kokiu gi pagrindu, jei ne nacionaliniu? Ar matėt, kokie buvo plakatai rusiški? ,,Balsuokit už savus, o ten jau susitarsime“ (vertimas.) Tai kur čia tie gero darbo įrodymai?

    • Vienas iš mitų, kurį skleidžia pats Tomaševskis (vakar per LRT), yra tai, kad: „LLRA yra sąžininga, neimanti pinigų iš verslo“, šia prasme šis judėjimas yra kaip broliai dvyniai su Zuoko judėjimu, jie turi vienodą nuopelną padavinėti rankšluoščius TS/LKD merui R.Aleknai.
     antras mitas, kurį skleidžia „briedis“: „Tomaševskis dirba, ir dar gerai, todėl Jis yra patriotas“.

     • briedis fredziui

      rukyk gal tu geriau „kazbeka“ su tabaku, o ne su zole.

     • J. naivusis

      Tomaševskis vakar tvirtino, kad rajone yra naujai pastatytų ligoninių ir vaikų darželis, ko nėra, deja, sostinėje.
      Matyt, tai teisybė.

      Plačiau žiūrint – karti piliulė visiems mums yra tai, jog lenkai savo valstybę valdo nepalyginamai geriau. Deja.

     • romas

      J.naivusis, Vilniui nereikia naujų ligoninių, o senosios yra tvarkomos ir priestatai jiems taip pat karts nuo karto yra pastatomi (kai reikia). Privačių darželių atsidarė Vilniuje ne vienas. Biudžeto pinigus išleisti nereikia labai daug proto.

     • vaiva

      Ir, aišku, Tomaševskis paims ir pastatys Vilniuje vaikų darželį ir ligoninę – turbūt AK veteranams. Žmonės, apie ką jūs šnekate? Ar čia nuo Tomaševskio priklauso? Ir be to, gal pažiūrėkim į oficialius duomenis, o ne į tai, ką koks politikas per TV pasakė

     • nesvarbu

      Asmeniškai aš tiesiog fiziškai, fonetiškai negaliu klausyti p.Tomaševskio retorikos lietuvių kalba.

      Jaunas, gabus, išsilavinęs vyras, be to ES parlamentaras nuo tos pačios Lietuvos, ar taip jau sunku pagerbti tą seną lietuvių kalbą,kalbą šalies, kurioje gimei, augai ir gyveni, ir vieną kartą ją padoriai išmokti?

      Teigtina, jog p. Tomaševskio aktyviai demonstruojamas lietuvių kalbos mokėjimas iškraipo Lietuvių kalbą, tokiu būdu ją žeminant, parodant kaip nesvarbią.

      Galvoju, kad toks itin prastas mūsų kalbos mokėjimas parodo ir p. Tomaševskio požiūrį į mus visus aplamai, bent jau pasąmonės lygmenyje, tai tikrai.

     • romas

      Man įdomesnė J.naiviojo mintis, kad Lenkija geriau tvarkosi už Lietuvą. Ką tai reiškia? Ar tai, kad mes jau amžiams pralošėme ekonominių rodiklių čemionatą, ar kad lenkai yra genetiškai apdovanoti geriau tvarkytis, todėl Tomaszevskis tinka būti meru? :)

     • J. naivusis

      romai,
      nežinau. Ekonomiką galima palyginti skaičiais, jie ne mūsų naudai, bet tai nieko baisaus, pataisoma.

      Betgi, žiūrint plačiau darosi šiurpu – pvz. tai, ką išdarinėjami mūsų miškuose. Mes, paskutiniųjų Europos pagonių ainiai…

     • romas

      Lenkija nebuvo praradusi nepriklausomybės, todėl jai lengviau buvo nei Lietuvai. Ir dabar dar daug kas jai lengviau, nes mes kol kas nesugebėjome likviduoti visų neigiamų okupacijos padarinių. Geografija ir šalies dydis taip pat turi reikšmės.

     • Valentinas

      Bėda tame, kad Vilniaus regiono lenkai nei iš tolo neprimena tuos dinamiškus, modernius, agresyvius, protingus lenkus, kurie taip puikiai valdo savo valstybę. Vietiniai lenkų siaurų polėkių nomenklatūrščikai, okupavę politinę regiono erdvę, neveiklumo dėka pavertė, arba tiksliau, neištraukė regiono iš skurdo ir atsilikimo net Lietuvos mąstais. Taip atsitiko todėl, kad politinę tapatybę jie konstruoja pasipriešinimo lietuvių „priespaudai“ pagrindu. Kai tu sakai rinkėjams „rinkite mane ir aš apginsiu jus nuo lietuvių todėl, kad aš lenkas“, tačiau nesakai „rinkite mane ir aš regioną padarysiu patrauklų darbo vietoms kurti, ir man dzin kas kurs tas darbo vietas ir man dzin ar ten dirbs lenkai ar lietuviai“, t.y. kai nevyksta politinė konkurencija o nepilnaverčius kompleksuotus politikus renka nepilnaverčiai kompleksuoti rinkėjai ir gauname atsilikusį, nustekentą regioną kurio valdovas yra kristus karalius, o vienintelė motyvacija yra prašyti pagalbos iš istorinės motinos. Jei trumpiau: lenkai valdantys Lenkiją yra modernūs ir veržlūs, lenkai valdantys Vilniaus regioną (o dabar ir Vilnių) yra stagnuojantys ir atsilikę. Būtent todėl lenkų valdymas Vilniuje neprivestų prie nieko gero.

     • vaiva

      Valentinai, gaila, kad ne aš tai parašiau. Visiškai pritariu:-)

     • nerijus

      Valentinai

      Valentinas
      Kovas 1, 2011 3:23 vakare

      Jei tai ne sarkazmas, tai dedu didelį „+“

     • romas

      Ne tiek daug skiriasi tos Lietuvos ir Lenkijos ekonomikos. Nesmarkiai atsiliekam nuo Lenkijos pagal BVP gyventojui. Jei šešėlinė ekonomika Lietuvoje sudaro didesnę visos ekonomikos dalį nei Lenkijoje, tai tikroji ekonominė žmonių padėtis dar neaišku kur geresnė.

  • suomis

   Tai Pilsudskis geras velnias buvo, nes mano kažkelintas prosenis Pilsudskiui kailį išvanojo, kai tas iš sodo obuolius vogė. Man senelis pasakojo.

 • Ople

  Siūloma Lietuvai būti pirmąja šalimi Europos sąjungoje, kurios sostinę(!) administruotų tautinių mažumų partija.

 • J. naivusis

  Utopija, deja.
  Kiltų pernelyg didelė erzelynė, kurios raktas „The Economist“ straipsnio paskutiniajame sakinyje.

 • Manau, kad žmonių neišreikšti balsai, t.y. tų, kurie nėjo į rinkimus automatiškai yra pliusuojami prie daugiausiai balsų surinkusio balsų.
  Tad sau ir kitiems manau valdžią išrenka iš esmės tie, kurie neina į rinkimus… ir nereikia čiaudėti (po mūšio kūlokais mosuotis…), – išrinktojo bet koks tartas ar parašytas žodis reiškia mūsų visų valią (žodį), iki kitų rinkimų… ir reikia dabar jau užmiršti, koks procentas balsavo už vieną ar kitą… jie dabar atstovauja visus mus. Taigi.

  • Sejanus

   Ar tikrai pliusuojami prie daugiausiai surinkusiųjų. Neteko anksčiau to girdėti. Gal kokį šaltinį turite.

   • Manau, kad savo galva reikia mąstyti… ir pamiršti pagaliau tuos nelemtus šaltinius. Tegul jais nevispročiai vadovaujasi.
    O šiaip tai gavosi situacija, – kai jau ir TS nebūtų pats blogiausias variantas…

    • Sejanus

     Supratau. Tad vadovaudamasis savo galva manau, jog jūs nusišnekate :)

     • Gal geriau ir toliau vadovaukitės šaltiniais, o ne savo galva… kad neperkaistų, sykiais…
      Joke kaip visada.

 • Tadas

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • Tadai, gal geriau eikite pas užkalnį ir ten kartu su greitai visi kartu aptarinėkite savo seksualines problemas.

   • Tadas

    p. Artūrai, tai ne mano seksualinės problemos, bet Jūsų. Bet kokia nuomonė yra nuomonė. Nemanau, kad vertėjo ištrinti mano komentarą.

    • mielas Tadai, čia aš sprendžiu, kas verta, o kas ne. O šis konkretus sprendimas buvo susijęs su tuo, kad tamstos nuomonė buvo reiškiama nepraustaburniškai ir „ad hominem“. Stengiuosi, kad šiame tinklaraštyje to nebūtų. Tie, kam tai nepatinka, renkasi užkalnyne.

     • Tadas

      p. Artūrai, nepraustaburniškumu mano komentaras nekvepėjo, tai tik Jūsų subjektyvi nuomonė.

      „čia aš sprendžiu, kas verta, o kas ne“ – o taip, čia Jūs Visagalis…

     • mielas Tadai, viskas tikriausiai dėl požiūrių skirtumo. Jei tamsta galvojate, kad bandymas matuotis lytiniais organais argumentuojant savo vertybes ir poziciją yra normalios diskusijos požymis, tai tamsta net daugiau nei nepraustaburnis.

      O dėl sprendimų, deja, taip jau yra. Net jei tamstai tai nepatinka ir net jei labai norėtumėte, kad galėtumėte spręsti tamsta. Toks tas gyvenimas sunkus…

 • jonis

  Pono Raco nuomonei pritariu. Idomi uzsienio politika. Idomus skaiciavimai.
  Siulymai: Vilniuje lenku tautos meras(kursim speciale komisija kuri tirs saknis, kad neateitu koks apsimestinis lenkas)
  Kaune- zydas meras(ji lengva bus patikrint, tik kelnias smukst ir ziurim)
  Klaipedos – rusas meras (tikrinsim pgl taip kaip geria stolicnaja)
  Panevezio – gejus meras, reikia ir sia sporto saka uzsienio politikoje pagerinti. Nes nekokie santykiai ir ivaizdis Europos geju akyse. Taip net laimesime Eurovizija net nedainuodami.
  Siauliu- latvis meras, kad galu gale susitartume del bendros energetikos.
  Salcininku meras- baltarusis.

  Nu blemba tikrai galeciau buti Grybauskaites uzsienio ir tuo paciu vidaus politikos patareju. Nu kaip Lietuva myliu,tikrai galeciau but

  • mielas johni, kai eisiu pasiimti atlyginimo už D.Kreivį, būtinai pasiūlysiu. Gal dar CV ir motyvacinį laišką, jei nesunku.

   • johnis

    ka tik perklausiau Lietuva tiesiogiai irasa su p.lenku.
    As uz mera lenka, nes zada statyti dideli religini kompleksa.
    Galu gale bus tikinciuju Vilniaus taryboje kurie rupinsis ir dvasinemis musu reikmemis.
    Kaune pastatytu didele sinagoga kuri pritrauktu zydu piligrimus, galetu but meras ir musulmonas- mecete irgi gerai.
    panevezy butu geju didele meka.

    Tiesiog puiku- LDK laiku politika kai visos tautos(o ir siaip mazumos) rastu prieglauda Lietuvoje.
    As nuosirdziai zaviuosi ir pritariu

 • Justas

  Idomus poziuris. Kas tada svencia pergale? Lenkai verti milijono? Kas sestas vilnietis balsavo uz Zuoka. Kiek liks tokiu vilnieciu atmetus pensininkus, kuriu politines paziuros nesikeicia, tautines mazumas, kurios visada yra tik skriaudziamos ir pan? Tikriaus, iseis, kad kas trecias sugebantis rinktis, balsavo uz Zuoka. Argi tai pergale – ne. Galima megti Zuoko pjara ar nemegti, bet zmones ji renka ne todel, kad turi iPad’a ar riedi, o todel, kad vykdydamas ta pacia veikla kaip ir kiti (savo kiseniu pildyma) sugebejo kazka nuveikti ir miesto labui (taip taip – nebuvo krizes ir pan. svarbiausia – buvo poziuris). Jei tokiu zmoniu pergales del kazkokiu isitikinimu virsta pralaimejimais, kelias atviras – laukiam naujo mero, iskritusio is vysnios, kaip legendinis dabar jau europarlamentaras Imbrasas. Susidejus su iskritusiais is vysnios ar pralobusiais keliu policininkais ne sveiko proto desiniuju lopai nebepades

  • Justai, viskas priklauso nuo požiūrio. Mano požiūris, kad A.Zuokas yra kyšininkas. Aš kyšių neduodu, todėl nenoriu, kad metu būtų tas, kuris juos ima. Jei jums kyšiai ne problema (duoti ar imto), galiu jus suprasti. Bet mes niekada nerasime abiems priimtino sprendimo. Myliu-nemyliu čia neturi jokios reikšmės.

   • johnis

    pritariu ir cia p.Racui.
    Bet kaip su tvarka ir teisingumu tada ? ten ir teismai buvo susija su ju partijos zmonemis. bet kazkaip uz juos balsavot. Jei galima trumpa komentara. dekingas.
    beje- cv jus jau mano turite seniai :)

    • mielas johni, deja ir vėl elgiatės netinkamai, nes skleidžiate žinomai neteisingą informaciją. Tai yra, vėl demonstruojate jog esate dundukas, negalintis prisiimti atsakomybės už savo žodžius. Bet užkalnyne tamstą sutiks išskėstomis rankomis, ypač jei ten dar pasiskųsite, kad tamstą čia nuskriaudė.

   • Justas

    Justas ,( kitas)
    Artūrai ,
    draugiškas patarimas : nesate teisininkas , todėl būkite atsargesnis švaistantis kaltinimais .
    Zuokui niekada nebuvo pareikšti įtarimai kyšininkavimu . Ne tik kad kaltinimai , bet net įtarimai nepareikšti .
    Turite juristą , galite pasitikrinti .
    Suprantu , kad kyšininkas – skamba kur kas „kiečiau“ , negu bandymas papirkti …
    Bet tai jau kita ir daug platesnė tema …

    • mielas Justai (kitas), žinote aš ir vėl stebiuosi – dalijate patarimus kitiems, nors, panašu, nelabai suprantate, apie ką kalbate. A.Zuokas buvo pripažintas kaltu organizavus papirkimą. Ir už tai nubaustas. Sakote, kad negaliu traktuoti papirkimo kaip kyšio? O tai kas tada yra papirkimas? O ar kyšiu nesiekiama papirkti?

     Sakote teismas mane pripažintu kaltu už šmeižtą. Norėčiau pažiūrėti. Jei nelabai brangiai kainuotų advokatas, nes pats save į teismą už tai paduočiau.

     Ar norite pasakyti kažką kita? Tada pasakykite aiškiau, nes tikrai nesupratau.

     • Ople

      Taip, teismas pripažintu Jus kaltu už šmeižtą.:) Kyšininkavimas ir papirkimas skiriasi subjekto atlikta nusikalstama veika – pirmuoju atveju siekiama/gaunama pinigų, antruoju siūloma/duodama.

     • Ople, paduokite mane į teismą ir susitarkime taip. Jei mane pripažįsta kaltu, aš sumoku už advokato paslaugas, jei ne – jūs. Aš rimtai.

     • nesvarbu

      Ople,“kyšininkavimas ir papirkimas skiriasi subjekto atlikta nusikalstama veika – pirmuoju atveju siekiama/gaunama pinigų, antruoju siūloma/duodama“, mielas, Ople, jei čia bandėte kyšininkavimą teisiškai atriboti nuo papirkimo, tai nusišnekėjote be komentarų.
      O dėl šmeižto, tai jau…

     • Ople

      Mielas nesvarbu, Jum pateikti nuorodas į BK?

     • nesvarbu

      Nuorodas į BK:DDD, nors galite pateikti, uždrausti tikrai neturiu teisės, žodžio laisvė:D

     • Justas

      Mielas Artūrai , nuoširdžiai patariu vis dėl to su savo juristu … padiskutuoti .
      Aš netvirtinu , kad papirkimas nėra nusikaltimas . Paprasčiausia aš tik informuoju , kad kyšio subjektas yra valstybės tarnautojas , pareigūnas …
      Nemanau , kad Jūsų blogo formatas tinkamas juridinei diskusijai , todėl trumpai : kyšininkavimas patenka Lietuvos BK str. 225…Šis straipsnis Zuokui inkriminuojamas nebuvo .
      Pairkimas (už kurį Zuokas ir buvo teisamas) patenka į BK str.227…
      Štai toks skirtumas …
      Jeigu Jums atrodo , kad skirtumas neesminis , tai jau Jūsų problema …

     • mielas Justai, mano trumpas atsakymas-klausimas: o kas buvo asmuo, kurio papirkimą organizavo A.Zuokas?

      Bet ačiū už rūpestį.

      Tiesa, nereikėtų primetinėti savo problemų kam nors kitam.

     • nesvarbu

      Justai, ką Jūs turite omenyje dėl tų skirtumų?

     • nesvarbu

      justai su Ople, ar dalyvausite „Juokis2011“?

     • nesvarbu

      Beje,Ople su Justu, jei savaitgalį bandysite prasmukti į kokį padoresnį Comedy club, tai pirmas pasitaikęs apsauginis galimai Jus išspirs nuo įėjimo į tą klubą durų.

     • Ople

      Artūrai, savo sakinį apie teismą dėl šmeižto užbaigiau šypsena, turėjo būti lengvas humoras, per rimtai priėmėt. Nors, žinoma, iš šios eilutės būtų įmanoma sultis išspaust: ,,Aš kyšių neduodu, todėl nenoriu, kad meru būtų tas, kuris juos ima.“

  • Nu ka jis nuveike? Pasikartosiu- praskolino Vilniu ir nupirko graziu zaisliuku- 900 mln skola, Klaipedos tik 70 mln, Laikinos sostines – 170 mln.
   Tai reikia laikyti pasiekimu paimti daugiausiai kreditu ?

   • Mauras

    Stogai,
    su šia prielaida esate neteisus, kažkada domėjausi – zuoko merystės metais anksčiau susikaupusios Vilniaus m. sav. skolos buvo grąžinamos ir ženkliai sumažėjo. Galima nurašyti tai ant ūkio ir tuo pačiu pajamų savivaldybės biudžete augimo, bet tai faktas.

 • Woo

  Norėčiau priminti visiems, kad lenkas ne lenkas, rusas ne rusas, lietuvis ne lietuvis – visi yra LIETUVOS PILIEČIAI, todėl visi yra lygūs ir visų teisė būtų meru yra LYGI. Suprantate? Patys rusus ir lenkus išstumiate už „LIETUVOS PILIETYBĖS“ ribų, o vėliau verkiate, kad vajei, lenkai kažkodėl Lenkiją myli, o rusai – Rusiją. Kodėl? Nes anos valstybės jų laukia ir „vilioja“. Aišku, jos turi ir savo naudą iš to, bet ką dėl to daro Lietuva? Ogi beveik nieko (ypač turint omeny visokius songailas)

  • Smokas

   +++

  • nerijus

   Woo

   Paklauskite Lenkijos lenkų ar jie labai myli „lietuviškus“ lenkus; tada galėsite rašyti.

   • Woo

    Bendravau ne kartą su Lenkijoje gyvenančiais lenkais ir iki šiol bendrauju. Galiu pasakyti, kad tikrai normaliai yra reaguojama į Vilniaus krašto lenkus.

    Tačiau kiekvienoje tautoje, be abejo, atsiras tokių, kurie nemėgsta lenkų, rusų, žydų, Vilniaus krašto lenkų, kinų, dar velnias žino ko. Spėju, nerijau, Jūs esate iš tokių, ne? :)

    • nerijus

     Woo

     Neatspėjote. Man ir nemažai tenka bendrauti su Lenkijos lenkais- jie kalba kitaip, nei Jūsiškiai. Žinoma, jie myli savus, kaip ir mes- savus- emigrantus, tik…Kaip lietuvis- lietuviui nelygu ir lenkas- lenkui nelygu…

  • vaiva

   politika yra politika ir negali būti partijų tautiniu pagrindu, nebent tai ir yra ideologija, kas labai panašu Tomaševskio atveju. O neapykanta yra labai geras variklis, kas irgi idealiai dera Tomaševskio atveju. Lietuvos piliečiui, kokios tautybės jis bebūtų, pirmiausia turi rūpėti Lietuva. Bet jeigu Lietuvos pilietis paima svetimos valstybės dokumentą ir juo didžiuojasi, tai kur čia tas pilietiškumas, gal pasakysite? Ar norintiems gyventi Vilniuje irgi reiks lenko kortą pasiimti?

   • Woo

    Vaiva, visiškai pritariu, kad partija tautiniu pagrindu – nesąmonė. Na nepasakysiu aš ar LLRA yra kairieji, ar dešinieji, ar centras? Kokia jų ideologija?…

    Bet mes ne apie tai. Aš bent jau apie tai, kad atmesti kokį nors kandidatą į merus vien dėl jo tautybės yra kvaila :)

    • vaiva

     O kas ginčijasi? Bet mes tokio šiandien neturime, nes Tomaševskis laimėjo būtent tik dėl to, kad yra slavas-lenkas. Jeigu jis būtų laimėjęs kaip krikdemas, socdemas, libdemas ir t.t., viskas būtų gerai

     • Woo

      Nenorėčiau sutikti. Jeigu už Tomaševskio koaliciją būtų balsavę vien lenkai ir rusai, jie ten nebūtų gavę balsų. Manau, gerai balsavo ir lietuviai. Tie, kurie išvis nebalsavo, irgi iš esmės balsavo tiek už LLRA, tiek už Zuoką.

     • Woo

      Turėjau omenyje, tiek balsų nebūtų gavę… :)

     • vaiva

      nepažįstu nė vieno lietuvio, kuris savo valia būtų balsavęs už LLRA

     • tupi lenkas už kalniuko

      Woo.

      Eikit jau eikit. Pagal 2002 m. surašymą lietuvių Vilniuje yra 57,8%, lenkų – 18,7%, rusų – 14%.

      O Tomaševskis surinko apie 15%. T.y,, netgi mažiau, negu santykinai yra lenkų. O dar pridėkit rusus, nes šiaip ar taip ten ir rusų koalicija. Jei visi rusai su lenkais būtų balsavę už Tomaševskį, tai jie turėtų surinkti bent dvigubai daugiau.

      O jūs kliedit apie lietuvius.

    • vaiva

     Woo, ideologija labai paprasta: mes išdidi tauta lenkai, o skriaudžia mus cholopai lietuviai labusai, kuriems čia niekas Vilniuje nepriklauso, nes jie visi čia atsikraustė po karo ant mūsų tėvų žemės. Imam valdžią, Lenkija mus palaikys ir atsiimsime tai, kas mūsų. Ir taip toliau: lenko korta, lenkų užrašai, laikraštis, kuris nuo pirmo iki paskutinio puslapio tiesiog dūsta nuo neapykantos lietuviams, ypač komentatoriai, kurių kažkodėl niekas nebaudžia už tautinės neapykantos kurstymą. Ar Jūs tai vadinate rinkimine programa? Aš tikrai ne.

     • Woo

      Vaiva,

      Tai yra Jūsų interpretacija ir tiek, nes tai nėra citata. Jūs darote prielaidą, kad dauguma lenkų taip galvoja, aš sakau – ne. Mano įsitikinimas pagrįstas tuo, jog pažįstu labai daug lenkų, mano aplinkoje yra labai daug lenkų ir nei vienas negalvoja būtent taip, kaip manote Jūs :)

     • vaiva

      Woo,perskaitykite bent vieną Kurier wilenski numerį su visais komentarais, ir tada galėsime padiskutuoti. Nes dabar mūsų žinojimo lygis šiek tiek skiriasi.

 • Komentaras pašalintas – A.R.

  • alien

   O tavo vieta tuo dantu sepeteliu valytis savo ispuvusius dantis.ka ir darai savo netiesioj.lt

   • A cha cha cha – paraša, paraša, paraša, PARAŠA, PARAŠA, o ją valančiam Zuokulai tautos sąžinė ir garbė – Račas mėto rankšluosčius…….

    • mielas NeTiesa.lt, tamsta labai teisingai įvardijote vietą, kur jums priklauso būti.

     Ir tai buvo paskutinis tamstos komentaras šiame tinklaraštyje.

 • nesvarbu

  Pažadėjęs, kad kiekvienas vilnietis gaus po raktą nuo buto, kuriame sudėti visi pinigai, rinkimus Vilniuje Zuokas, deja, laimėjo. Faktas lieka faktu.

  Tarkime, kad kokio Niujorko mero rinkimus laimėtų koks aferistas B.Madoffas – mažai tikėtina versija.

  Ir ne šimtametės demokratijos tradicijos būtų to priežastis, paprasčiausia tokie talentingi Ostapai B., kaip Zuokas, tikrai nesimėto.

  • romas

   Jei reiktų rinktis, ką norėčiau matyti meru, tai Zuokas man labiau patiktų už aktorę Podolskaitę.

 • Zuoko atveju man įdomus vienas aspektas – Zuoko sąrašas yra KOALICIJA, t.y. nepriklausomų ir savarankiškų kandidatų rinkinys, kurie sėkmingai gavę mandatus nebūtinai turi remti Artūrą Zuoką :)

  • Justas

   Nematau kur problema ?
   Kurio sąrašo/partijos deleguoti kandidatai yra nuo ko nors priklausomi ir kaip ta „neprigulmybė“ pasireiškia ?
   Kas trukdo mandato turėtojui (kaip kokiam , atsiprašant, drėmai) pakeisti orientaciją ?

  • Liutaurai, labai gera pastaba…:)

   • Jo, bet i Abonento sarasa neeme is gatves be pazado remti Abonenta iki mirties.

 • Soliaris

  Tai senai jau žinoma, kad skaičiuojant, kiek atiteks mandatų laimėtojui, pridedami neatėjusių balsai. Gal laikas būtų jau žinoti, kad jei neateisi balsuoti, paremsi tą, kuris surinks daugiausiai balsų.

 • briedis romui i 12,53

  nepalyginsi ir bet kurio kito miesto ir rajono santykio. ne cia suva pakastas. bet jau eisiu, geros dienos.

  • mielas briedi, nepamenu, ar netamstai sakiau, bet jei nesakiau, tai: nerašykite prie savo slapyvardžio, kam skirtas komentaras. Tiesiog spauskite „Atsakyti“ ir visiems bus aišku, į ką kreipiatės.

   Sunaudojate labai daug skirtingų paveiksliukų… Pradėsiu šalinti, jei neišmoksite:)

   • Auksinis kardas

    Paveiksliukas sunaudotas vienas, nes jie išskiriami ne pagal užsivadinimą :-)

    Pastaba teisinga – pasivadinimas turėtų būti vieningas, nes šis laukelis skirtas vardui. Norint, sėkmingai galima kreipinį nurodyti rašomo teksto pradžioje.

 • Gugis

  Kad sudėti taškus ant i užduosiu durną klausimą: ar tikrai startiniame penketuke susirinks tokio lygio žaidėjai, kad zuokui beliktų padavinėti rankšluoščius. Ar tikrai atsiras jankūnai, pociai ir delininkaičiai, o ne nauji imbrasai ir navickai?

  Gal zuoko rinkėjai tiesiog balsavo už mažiausią blogį?

  P.S. aš iš Vilniaus rajono, jei ką…

  • Gugi, remdamasis patirtimi atsakysiu taip: būna, kad turėdama labai agresuvų ir galinti daug įmesti žaidėją, komanda nuolat pralaimi, nes tas žaidėjas rūpinasi tik asmenine statistika. Tada jau geriau turėti penkis V.Dilius, kurie žaidžia kaip komanda, nei vieną Š.Jasikevičių, kuris nors ir nepataikė jau 18 kartų iš eilės iš už tritaškio linijos, vis tiek neatiduoda kamuolio esantiems po krepšiu ir meta 19-ą kartą.

   • Justas

    Yra ir toks variantas …
    Bet istoriškai susiklosto taip , kad daugiausiai pasiekia komanda , kuri turi ne tik krūvą susižaidusių vidutinybių … bet dar ir Abdul Džabarą , Maiklą Džordaną , „Lia Bronių“ Džeimsą … Sabonį …kurie kartais pramesdavo ir daug metimų iš eilės .
    Istoriją daro asmenybės .
    Nesutinkate ?
    Na , o siūlymas , kad meru būtų paskirtas lenkas (žydas, homosekas , krepšininkas)mano manymu nėra adekvatus …

    • Justai, šiaip tai mano siūlymas buvo meru paskirti rinkimuose dalyvavusį ir į tarybą patekusį Lietuvos Respublikos pilietį, priklausantį Lietuvos Respublikoje teisėtai veikiančiai Lenkų rinkimų akcijai.

     Ir šiek tiek atsargiau rijnkitės žodžius. Čia ne užkalnynas.

     • Justas

      Atsiprašau .
      Stengsiuos politkorektiškiau …:)
      Bet sutikite , kad demokratija tai ir skrupulingas procedūrų laikymasis …
      Neužtenka tik būti „Lietuvos Respublikos piliečiu, priklausančiu Lietuvos Respublikoje teisėtai veikiančiai…“
      Demokratinė procedūra reikalauja , kad ta „teisėtai veikianti“ surinktų daugiausia balsų per rinkimus .

     • mieas Justai, kaip tik šia tema ką tik parašiau komentarą komentatoriui „Nežinojau“. Gal dar tik pridurčiau, kad jokia procedūra nereikalauja, kad meras būtų iš mažiau nei ketvirtadalį vsų balsų surinkusios grupės. Žinote ką, meru galėtų būti net nepriklausomas kandidatas, dalyvavęs rinkimuose vienas. Ir tai tikrai būtų demokratiška. Nes meras renkamas balsavimu, jei kartais nežinojote:)

     • ir kaip tyčia į temą įvykiai Kaune: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/akupcinskas-kaune-formuojasi-oligarchine-koalicija.d?id=42615737

      Kas vieniems demokratija, kitiems – oligarchiniai interesai. Ypač – kai staiga gali netekti valdžios…

   • ok

    V.Dilys šiuo metu rungtyniauja žemesniame lygyje, t.y. Perle. Ir jei surinksi tokius 5 kaip jis ir įmesi į aukščiausią lygį, tai ne tik kad nieko nepasieksi, bet dar ir psichologiškai gali juos sužlugdyti. Bet jei pridursi salia toki kaip Saras, jis ne tik pats imes kada reikia, bet ir kitus padarys geresniais. O jau apie tobulą žaidimą 2X2 Pasaulyje legendos sklando
    http://www.euroleague.net/main/results/showgame?clubcode=LIE&gamecode=103
    Tik 6metimai is zaidimo, 11pt, 10rez perd pries Eurolygos cempione barca. Kuo Saras nepatinka?

   • Tik viena beda Dylio nenaudai- Jaska – N kartu Eurolygos nugaletojas „auksinis berniukas“. Ar pasieks ka nors panasaus Dilys ar tik aplosines Jusu sunu, tai dar tik bus arba nebus… nesazininga net bandyt lygint :)

 • Skirgaila

  Artūrai, lenkų grupuotė 2009 metais Vilniaus rajono valdžią perleido vandeniu vaikščiojusiam pasakų personažui.

  http://www.teisingumas.lt/naujienos/straipsniai-interviu/rekst-co-konstitucijos-negerbimo-tradicija

  Tad pagalvokite, prieš kalbėdamas apie lenko tapimo Vilniaus miesto meru privalumus, nes paskui duobėtas Pylimėlių gatves padės užlopyti nebent 10xSveika Marija arba 8xTėve Mūsų (ir tai tik jeigu sukalbėtumėte ta kalba, kurią dievas supranta, o ne kažkokia tai paganska mowa).

  • romas

   Nereiktų lenkų įžeidinėti nei nacionaliniu, nei religiniu pagrindu. Pats suprantate, kad nusišnekate – Vilniaus rajone niekas maldomis su asfalto duobėmis nekovoja.

   • Skirgaila

    Apie maldas tebuvo sarkazmas. Keista, kad to nesupratote.

    Mano duotas pavyzdys rodo, kad Vilniaus rajone (kaip ir Šalčininkų) yra kovojama prieš Konstituciją. Pridėkime dar ir iš principo nevykdomus teismų sprendimus bei raginimus gyventojams jų nevykdyti.

    • Auksinis kardas

     Pats nesuprantate, kaip sumenkinate savivaldą sostinėje. Vadovaujantis Artūro siūlymu, manyčiau, ji tik stiprėtų.

     • Skirgaila

      Konstitucija ir įstatymai visiems galioja vienodai. Ir Zuokui, ir lenkų rinkimų akcijai. Ir Zuokas, ir lenkų rinkimų akcija juos pažeidžia/pažeisdavo būdami savivaldoje. Todėl jeigu manote, kad jiems būnant valdžioje „savivalda stiprėtų“, tai jūsų nuomonė, mano nuomone, yra ganėtinai originali.

 • dejavu

  70 procentų kad meras bus Zuokas, juk su lenkais jis ir sudarys koalicija ir turės 23 balsus iš 51 o po to tereikia prisivilioti dar viena partija. Kas lengvai pavyks, kai turime Tvarką ir teisingumą ir Darbo partiją. Man tik keista kiek dar turi laiko praeiti, kad liberalai pagaliau susijungtų ir žmonių balsai nenueitų vėjais.

 • gied

  O galima žiūrėti ir taip:
  Zuoko kandidatūrai neprieštarauja 63+% rinkėjų ( 56% nedalyvavusių rinkimuose bei dalyvavę ir balsavę už Zuoką). Tai yra daug.
  Ir verta pagalvoti kodėl. PR? Iš dalies. Zuoko kalbos įtikina dalį žmonių. Ir jei judėjimai priverčia dalį rinkėjų ateiti balsuot ir prabalsuoti už juos – tuo geriau.

  • sim

   uz abonenta balsavo tik 18609. mazoka rekiant, kad vilnieciai nori matyti sita sukta vagi meru.

   • nerijus

    http://lt.wikipedia.org/wiki/Vilnius

    Jei tikėti wiki, tai Vilniuje gyvena (registruotų) 548 816 Žmogus, greičiausiai, įskaitant ir Lukiškes- netoli Lukiškių aikštės?..

    Rinkimų teisę turinčių piliečių – 437109,
    rinkimuose dalyvavo – 192405 (44,02%),
    negaliojančių biuletenių – 6165 (3,20%),
    galiojančių biuletenių – 186240 (96,80%).

    Iš 186240 Žmonių, pagal galiojančius biuletenius, už Zuoko koaliciją balsavo TIK 34136.

 • nesvarbu

  Ne į temą.
  Seimo blondinė p.Irena pasirašė potvarkį, kuriuo parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariui Aleksandrui Sacharukui panaikintas leidimas dirbti su įslaptinta informacija.

  Leidimas panaikintas atsižvelgus į Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimą, kad „A.Sacharukas dėl savo asmeninių savybių (yra nesąžiningas) netinka darbui su įslaptinta informacija“.

  Įdomus kriterijus. Pasirodo, kad sąžinė gali būti labai materiali!!

  Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymas numato, jog leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija ir asmens patikimumo pažymėjimas panaikinamas, jeigu nustatomos tokios asmeninės ir dalykinės savybės, dėl kurių jis netinka darbui su įslaptinta informacija.

  Čia galimai ir slypi tas bachūriukui Sacharukui lemtingas nesąžiningumo kriterijus, kurį atkapstė VSD žiniuoniai.

  Lietuva yra krikščioniškų tradicijų valstybė, o krikščionių tradicija ir su ja susijusi metafizinė filosofija teigia, jog sąžinė yra Dievo šauksmas. Tad pagrįstai galime spėti, jog VSD mano, jog Sacharuko dorovė tokio šauksmo neatitinka, jam disonuoja.

  Tačiau sąžinės negalima tapatinti su dorovinės sąmonės, nuolat formuojamos švietimo, auklėjimo ir etc., t.y. visuomenės raidos, turiniu. Sąžinė visuomet yra reliatyvi.

  Todėl nėra aišku, ar nepakankamas kokių nors dalykų žinojimas, dorovinės sąmonės vertinimo klaidos, apribojo Sacharuko sąžinės laisvę taip, kad ją panaikintų.

  Ir kas gali paneigti, jog negalėjimas eiti prieš savo sąžinę, suvokiant kokių nors oponentų Seime veiksmų nedorybingumą, suteikė Sacharukui teisę tam pasipriešinti.

 • Auris

  Viskas būtų teisinga, bet: Lenkų rinkimų akciją sudaro ne šiaip lenkų tautybės Lietuvos gyventojai, bet lenkų nacionalistai. Tai yra nacionalistinė, antilietuviška partija, kuriai rūpi tik tikros ar tariamos lenkų problemos. Ji ne vienija, o skaldo.
  Todėl lenkų nacionalistas Vilniaus meru būti negalėtų. Dėl politinių, kultūrinių, netgi estetinių priežasčių.

 • Šiaip Čiūvas

  aš taip suprantu, kad pagal duotą logiką pas mus rinkimus ilgą laiką ištisai pralaimi visos partijos? Na, su kai kuriom išimtim – štai LLRA akivaizdžiai laimėjo Vilniaus rajone ir panašiai :)
  Netikėta Jūsų meilė nacionalfundamentalistams nenustebino, bet argumentai neįtikino – meras atstovaujantis nacionalines mažumas nebūtinai turi būti lenkas, nes užmerkiate akis į tai, kad LLRA „išjojo“ ant naivių rusų nugaros – esat gavęs jų agitaciją? Vienoj pusėj rusiškai, kitoj lenkiškai, o lapelio esmė buvo parašyta viršuje „Golosui za svoix“. Štai žmonės ir prabalsavo – už Lietuvą pastoviai juodinantį nacionalfundamentalistą Tomaševskį. Kalbant apie pastarajį, tai jis lyg aiškiai pareiškė kad jis toliau sau sėdės Europarlamente (nes pinigai šneka už save). Ir siūlydamas merus, pamiršta kartu buvusius rusus – meniu matome tris lenkus. Facebooke matau nemažai lenkų, kurie prieš rinkimus savo pavardes perrašė lenkiškais rašmenimis. Nac. problema aštrėja ir išsilieja į politikos vandenis. Kas ją aštrina? LLRA. Ir toliau aštrins, nes tai vienintelė agenda, kurią jie supranta. Blah-blah-blah apie daug naujų mokyklų bliūkštai, kai supranti kokiam plote jos buvo statomos ir palygini kaip skiriasi miesto ir rajono finansai ir įpareigojimai.
  O štai tuoj turėsim ir naują „abonentą“ – Kreivį. Metodai tie patys, aš jau laukiu STT staigios operacijos, kurios metu „suras“ sasiuvinį su inicialais ir sumom, bus „tekinami“ telefono pokalbiai, įgarsinti aktorių atgrasiais balsais ir taip toliau ir panašiai. Įdomu, kokį jam slapyvardį suteiks? Aš balsuoju už „baldžius“.

 • a

  vis del to teisingai sakoma kad nusipelnem tokios valdzios kokia turime,nes didzioji dalis nemato nieko blogo balsuot uz kysininkus,korupcienierius nes patys arba duoda arba ima ,che kokia visuomene tokia ir valdzia,uz zuoka balsavo valdininkeliu armija kuriai jis priimtinas ir artimas,savas,tas pats su socdemais ar darbo partija,leo atrodo lietuvai kainavo iki 2 milijardu,va ir sumazintos pensijos ir algos,bet kam tai rupi toliau balsuojam uz socdemus,apie uspaskicha tai isvis nera ka kalbet.Taip kad perspektyvos liudnos,visuomene giliai supuvusi,skundzias kad gyvent sunku bet smegenys nuo to sunkumo geriau veikti nepradeda,sita nacija pasmerkta isnykti,kas ir vyksta zveriskais tempais,jau turesim mera lenka :)) ne uz kalnu autonomija.

 • nesvarbu

  Dar ne į temą.
  Kaip jau visiems šiandien tapo aišku-Kreivio ministravimui parėjo galas, jo dienos, gal net ir valandos, šiame poste jau yra suskaičiuotos.
  Įdomu, tačiau Kubilius, siekdamas tinkamai to kreivio atsikratyti, paklausė kai kurių čia komentuojančių protingų patarimų:D

 • tomukas

  Sutikti su autorium galima būtų tik tuo atveju, jei lenkų rinkimų akcija būtų lojali Lietuvos valstybei partija. Dar nepamiršom šios partijos kūrėjų autonomistų bandymo atskirti vilniją ir palikti TSRS sudėtyje nepriklausomybės aušroje. Nepagarba Lietuvos valstybei ir įstatymams Vilniaus rajono ir Šalčininkų rajono savivaldybėse gerai žinomi faktai. O kaip tos partijos atstovai tvarkosi savo valdomuose rajonuose? Tragiškai. Todėl scenarijus, kad sostinės meru būtų tos partijos žmogus būtų didelė ir nepataisoma klaida. Tik Vilniaus mieste betvarkės betrūksta… :-(

 • Ogis@Co

  Gal Artura butu galima palaikyt, jei negyvenciau Vilniaus rajone…
  Keliai visiskai nevalomi, duobes nelopomos, autobusu marsrutais rupinasi patys gyventojai (sakau – zinau, pats dariau), siuksles verciamos artimiausiame miskelyje, nes siuksliu konteineri prie namu turi gal tik kas trecias – t.y. ukininkavimo jokio, vien tik rupestis lenkiskais uzrasais ir pseudolenkiskumu.
  Tiesa, kartais ijungiamas gatviu apsvietimas, bet ne per valstybines sventes – padarem isvada, kad gal per Lenkijos respublikos :)
  Nemanau, kad Vilniaus mieste prioritetai pasikeis.
  Tai ir klausimas, kas geriau: smulkus tomasevskiskas bardakelis, ar stambus grobstytojai?

  • nesvarbu

   kas geriau: smulkus tomasevskiskas bardakelis, ar stambus grobstytojai?:DDD

  • romas

   Nesuprantu, kodėl rajone bardakėlis smulkus :)

   • tupi lenkas už kalniuko

    Lietuvoj yra, atrodo, 2 savivaldybės, kurios neturi skolų. Viena iš jų – rejonu Wilenskiego.. Kita lyg tai Visagino.

 • Nežinojau

  Hmh, nesuprantu, kam toks stūmimas ant to Zuoko- ką išsirinkom, tą ir turim. Jeigu ir Zuokas taptų merų- pripažinkim, jis tikriausiai geriausias iš tų galimų variantų. Gal dar jaučiu simpatiją Aleknai (bet abejoju, kad jis bus paskirtas meru).
  Kitas variantas- kažkuris iš lenkų/rusų partijos atstovų- abejoju ar Tomaševskis paliktų EP dėl šio posto. Jei nebus tomaševskio, abejoju, ar bus kuris kitas lenkas/rusas. Vienavertus- net jei lenkas taptų meru-gatvės nebūtų keičiamos į lenkiškus pavadinimus, kaip kažkas čia hiperbolizuoja, gal tik tai būtų vienas pretekstas delfio komentatoriams numesti repliką į Vilniaus pusę tose „Lrytas-Žalgiris“ kovose.
  Mano akimis- per daug pesimizmo, pagyvensim pamatysim. Patys išsirinkom, o dabar tereik laukti.

  • mielas Nežinojau, nereikėtų klaidinti žmonių. Jei tamsta rinkote A.Zuoką, tai visiškai nesuteikia teisės sakyti „mes išsirinkome“. Tai reiškia, jog tamsta išsirinkote A.Zuoką. O mes išsirinkome Lenkų rinkimų akciją, socialdemokratus, konservatorius. Jūs norite, kad meru būtų A.Zuokas. Tai – jūsų teisė. Tačiau mes, kurie A.Zuoko nerinkome, to nenorime. Ir atkreipkite dėmesį į labai svarbią aplinkybę: mūsų yra daugiau nei jūsų. Todėl remdamiesi demokratiniais principais, mes turime visas teises siekti, kad mūsų nerinktas asmuo nebūtų meru.

   Tad niekas ant nieko nestumia, o ieško būdų, kaip pasinaudoti demokratiškuose rinkimuose pasiekta pergale. Mes, nebasavę už A.Zuoką, taip pat tai darome.

   • Šiaip Čiūvas

    Ar aš taip suprantu, kad dalis Lietuvos turi teisę pasakyti – mes nerinkom Prezidentės, už ją nebalsavom?

    • mielas Šiaip Čiūve, žinoma. O kas gali tokią teisę atimti?

   • Nežinojau

    Gerb. Račai,
    Na deja, bet aš palaikau konservatorius. Tiesiog samprotauju- ką dalis žmonių išsirinko, tas ir bus. Bet iš galimų kandidatų (taip skelbiamų žiniasklaidoje) palaikyčiau „zuokulą“, nors visa širdim norėčiau, kad juo toliau liktų Alekna. (bet to gi nebus).
    O kas liečia demokratijos principus- taip, tie kurie jo nerinko, turi visas teises siekti, kad jis netaptų meru. Bet taip nereiškia, kad taip būtinai bus, vistik demokratinėje visuomenėje tokias pačias lygias teises turi ir mažumos.
    Ir visas tas mano komentaras yra ne tam, kad išgirti kažkokie vieną ar kitą asmenį, ir apjuodinti kokį kitą, o tiesiog pastebėjimas, kad per didelis pesimizmas, dar net nežinant kas ištikrųjų tuo meru taps. Tokiam ir atsiradus, prireiktų dar laiko, kad pradėti kažkaip plačiau komentuoti.
    Nieko pikto tikrai omenyje neturėjau.

    • mielas Nežinojau, atsiprašau, jei atsakiau piktokai, tačiau panašu, kad susikalbėjome:)

     Ir aš tikrai nesu pesimistas ir manau, kad mes turėsime savo merą:)

     O diskusija yra apie tai, kas galėtų būti meru iš esamo 51 kandidato. Manau, kad tema verta diskusijos, nes po to jau bus galima diskutuoti tik apie to mero veiklą.

     • WU

      Nepykim ant nežinojau, jis tiesiog daug nežino :)))

   • Jūsų ši mintis suponuoja tai, kad visi kas nebalsavo už Zuoką, tai balsavo prieš jį. Manding tai irgi neteisinga nuomonė. Teiginys, kad tų, kurie prieš Zuoką daugiau, negu tų, kurie už – taip pat neteisingas. Nebent esate padaręs gilesnius tyrimus, kurių rezultatais remiatės.

    P.S. vėlgi prisimindamas jūsų diskusiją „sąmokslo teorija“ laidoje, prisimenu, kad jūs teigėte, jog jeigu Zuokas gavo balsų ir nemažai, tai reiškia mūsų teisinės sistemos pralaimėjimą (pataisykite, jei ne sakėte kitaip). Kodėl neplėtojote šios gijos toliau? Jeigu teisinė sistema pralaimėjo, tai ar nereiškia, kad ji bloga? Jei ji bloga, tai ar nereiškia, kad ir sprendimai jų neteisingi?

    P.P.S. Jau kai pridaroma visokių gilių, kelių lygių analogijų (savivaldybė->krepšinis->komanda->žaidejas(jo savybės, statistika ir kt.)->įvairus sportinis inventorius) ir kai paskui tekste manipuliuojama tik analogijom, tekstas gaunasi toks sunkus ir toks fraktališkas, kad pagrindinė mintis tiesiog išnyksta, bandant suprasti ką reiškia ta techninė pražanga, tas rankšluostis, baudos ir kt. O kai diskusijos dalyviai pradeda manipuliuoti tomis analogijomis, kurias padaro nebūtinai į tą temą, kurią vedė autorius, tai apskritai darosi kažkoks šifras.

    • mielas skirtume, dėl tamstos minimų teiginių, tai tikrai priskiriate kažkieno kito žodžius man. Neturiu po ranka laidos įrašo, tačiau lyg ir prisimenu, ką sakiau. Jei vis dėlto pagrįstumėte savo teiginius faktais, būtų paprasčiau diskutuoti. Nes dabar (perkeltine prasme) sakote, kad valgau mažus vaikus ir prašote paneigti, kad to nedarau.

     Dėl mano minčių interpretavimo – vėlgi esate ne visiškai teisus. Aš nesakiau, kad visi nebalsavę prieš A.Zuoką, balsavo prieš jį. Aš tik sakiau, kad norinčių kito mero, kartu sudėjus buvo daugiau nei norinčių matyti meru A.Zuoką. Ir dar sakiau, kad laikantis demokratinių principų, į tos daugumos nuomonę taip pat galima atsižvelgti.

     Taip pat atkreipiu dėmesį, kad ir šiuo atveju elgiatės taip pat, kaip ir kalbėdamas apie teisinę sistemą: priskiriate man žodžius, kurių nesakiau, o po to juos kritikuojate, ginčijate, ir prašote tyrimų, pagrindžiančių tai, ką pats sugalvojote ir priskyrėte man. Šiaip jau būtų nieko neįprasto, dundukai taip dažnai daro, bnet jūsų komentaro stilius ir tonas lyg ir liudija, kad toks nesate. Todėl šiek tiek keista vis dėlto:)

     Na, ir atsakant į priekaištą dėl analogijų, galiu tik atsiprašyti, kad jis jums nepatinka ir sunkiai skaitosi. Galu pasiguosti tik tuo, kad buvo žmonių, kurie viską suprato labai aiškiai, kas lyg ir turėtų liudyti, kad nebuvo taip jau labai sunku.

     • Atleiskite, jei priskyriau kažkieno kito žodžius jums. Matyt neįdėmiai klausiau. Bet gal vis dėlto galėtumėte pakomentuoti tą teiginį, nežiūrint į tai kas jį pasakė (ar aš jį sugalvojau), t.y. ar Zuoko 17 gautų procentų yra Lietuvos teisinės sistemos pralaimėjimas ar ne?

      Dėl norinčių matyti ir nematyti Zuoką meru.
      Nežiūrint į tai, kad norinčių matyti kitą merą nei Zuoką gal būt ir daugiau, bet ar nors vienas kitas turi daugiau teigiamo palaikymo nei to paties teigiamojo turi Zuokas? Taigi iš principo – tos pačios prasmės klausimas kitokia formuluote.
      Nebent jūs teigiate, kad bet kuris kitas kandidatas tikrai turės daugiau palaikymo nei Zuokas.
      Vėlgi atsiprašau dėl klaidingo teksto interpretavimo.

      Žinoma, žiūriu savikritiškai ir tikiu, kad yra žmonių supratusių tas analogijas. Tiesa, nesakau, kad jų nesupratau aš, tik itnerpretacijomis paliktoje per didelėje erdvėje buvo sunku suprasti, kokią mintį autorius nori perduoti.
      Tikimybė, kad jūsų nuomonė apie jų supratimą gali būti taip pat klaidinga, didėja gilėjant analogijoms. Nes užkodavote paprastą žinutę kodu, kurio raktas yra sportas (krepšinis) – nedrįsčiau teigti, jog atkoduota buvo taip kaip tikėtasi. Gali gautis taip kad pokalbio dalyviai dėl visko sutinka, bet gina kardinaliai priešingas pozicijas.
      Analogijomis buvo mėgstama praeityje kalbėti, t.y. koduoti žinutę taip kad valdžia nesuprastų, jog yra kritikuojama, tuo tarpu tikslinė auditorija supranta žinutę taip, kaip ją siunčia siuntėjas.
      Ar dėl to pasirinkote tokias analogijas? T.y. kad suprastų tik tie kam reikia?

 • briedis

  nerimtai (bet daug kas cia raso kaip snargliu i dangu). teisybe yra tokia: kazkada zuokas skelbe dvimiescio ideja. ir mane, kad niekas jo nedemaskuos? teisgrauzia! kiekvienas prisimena twin peakso miestelio kosmara, kai klanai zude jaunas grazuoles, zuokas kausais seme pinigus is merijos izdo, dali ju skirdamas lenkams kenkejams, kad sie iskastu duobe lietuvai ir toje duobeje zuokas galetu kartu su lietuva ir savo nusikaltimu galus uzkasti. elementaru…

  • romas

   breidi, o tai dvimiesčio idėja kažkoks nusikaltimas? Maniau, kad Zuokas laikomas korumpuotu, todėl yra blogas kandidatas į merus. Fantazijos turėjimas – greičiau privalumas.

   • briedis

    romai, greiciau nusikalstamas yra paikas atlaidumas zuoko praktikai. ir ne vien zuoko. jei rimtai sakoma, kad tegul vagia, bet su fejerverkais, tai ir zuokas ir kitas voge vagia ir vogs.

    • romas

     Zuokas dar netapo meru. Bet jei ir taptų, tai būtų teisėta. Aš asmeniškai nebalsuočiau už Zuoką, bet nepritariu, kada jis yra laikomas nusikaltusiu iš anksto. Žiniasklaida pas mus gerai dirba, turime reiklią prezidentę, kontroliuojančią specialiąsias tarnybas, todėl galimai Zuokas apie papirkimus bijo net pagalvoti ir tik laukia progos reabilituotis :)
     Beje, kas nėra paėmęs kyšio, nereiškia, kad nepaims ;)

 • Kad Zuokas „padavinėtų rankšluosčius“ – nesulauksite, gerbiamieji! Zuokas galėtų nebent pardavinėti rankšluosčius bile kokiems „žaidėjams“ (beje, iš pradžių taip ir perskaičiau), panašiai kaip fluxą miestui pardavė.

 • Šiaip viena aksioma, kai kalbama ne apie krepšinį: KAD KOMANDA LAIMĖTŲ ŠUOLIO Į AUKŠTĮ VARŽYBAS, RASKITE VIENĄ ŽMOGŲ, GALINTĮ IŠŠOKTI Į AUKŠTĮ SEPTYNIAS PĖDAS, O NE SEPTYNIS ŽMONES IŠŠOKANČIUS PO VIENĄ PĖDĄ

 • a

  Komentaras pašalintas – A.R.

 • Fredis*

  Dvi A.Vinokuro citatos (Lrytas.lt), kurios teikia vilties:
  „Konservatorių patriarcho rūpestis dėl Vilniaus nuskambėjo lyg vilko kauksmas tyruose. Svetimo vilko tyruose, turiu pasakyti, nes net vilkiško jo kauksmo šiuolaikiniai vilkai nesupranta“.
  „Mažiausiai, ko reikia Vilniui, tai konservatorių iškritimo už borto. Būtų gaila, nes rinkimų rezultatai turėtų sustiprinti šią partiją“.
  Deja, kai kurių žmonių liūdesiui ir nusivylimui LLRA nebus valdančiojoje koalicijoje, todėl jau dabar galima pranešti A.Zuokui, kad labai rimtai ir detaliai nereikia derėtis su V.Tomaševskio partija dėl koalicinių reikalų.

 • MinDiuSe

  Aš manau , kad iš visų merų buvusių Vilniuje Zuokas pats geriausias jis bent nestatė vamzdžių neries pakrantėje už milijonus . O lenkas meras tik sukiršintu Vilniečius ir užsieniečiams atvykusiams Vilnius atrodytų kaip Lenkijos provincija ,

  • Pats geriausias nes skola sostines sieka 900 mln lt. Pvz , Klaipedos skola net 70 mln, laikinos sostines- 170 mln.
   Kad laimejo konkursa: pasikolink daugiau dabar – o skolas grazins vaikai. Tai tiesa!

   • romas

    Stogai, jei Vilnius ir skolose, tai nereiškia, kad sostinę praskolino Zuokas. Mauras jau Jums sakė, kad klystate, todėl dabar Jūs jau ne tik klystate, bet ir klaidinate.

 • Karolis Jachimavičius

  Zingeris kenkia Lietuvai. Bet lenkas kenktų tiek pat. Kenkia todėl, kad abu ne lietuviai. Ką su jais daryti? Na, ką padarysi, jau yra jie. Kad mano pažiūros būtų aiškesnės – še jums analogija su rasistiniais anekdotais.

  Kaip sako anglosaksai, this is a disgrace. Bet kaip parašytų BNSas, teisiu Račą vos už vieną sakinį. Kadangi sakinys vienas – tai ne rasizmas.

  • mielas Karoli, neteisingai interpretuojate. Mano mintis buvo iš esmės ta, kad E.Zingeriui aukštą vietą konservatorių sąraše labiau garantuoja jo tautybė nei jo politinė veikla (tai, beje, visai nėra blogai, kaip, pavyzdžiui, ir kai kurių partijų politika turėti sąrašuose daugiau moterų ar jaunų žmonių). Jei įrodytumėte, kad yra priešingai, su malonumu išklausyčiau.

  • kariunas13

   Žinai Karoli lietuvis kuris neturi pareigų ir atsakomybės didesnis degradas ir nereikalinagas Lietuvoje negu, Juodaodis ar musulmonas kuris turi atsakomybę ir pareigas Lietuvos nustatytais įatatymais ir taisyklėmis. Nesvarbu kad tavo seneliai čia gyveno tu toks pat esi nepageidaujamas jei nesilaikai įstatymų ir pareigų(beje aš dar daugiau neapkenčiu tokių tipo Lietuvių negu kokio svetimšalio)

 • Giedrius

  Patiko mintys, Artūrai, tik forma krepšinio metaforomis manding persūdyta.

 • Tadas

  vargas BNS’ui …

  • Kodėl „vargas BNS’ui“? :) Dėl tam tikrų priežasčių manau, kad yra atvirkščiai.

 • Rytis I

  Šiaip jau savivaldybėje egzistuoti galėtų ir etatiniai atstovai kiekvienai čia kilusiai mažumai. Pakolkas, kiek suprantu, tokių nėra. Lenkiškai-lietuviškas meras būtų visai teisinga tokiu politiniu kampu (o kompetencija?), gal ir kaimynai nesuprastų to kaip nuolaidžiavimo ar kapituliacijos. Bet tai.. turbūt sunkiai suvokiama pakolkas vilniečiams. Interesų grupuotės tuoj išmestų amžiną nacional&socialistinę kortą, ir vėl – gražuliniai, tomkiniai… Eisenos su deglais ir daug triukšmo.

 • Fredis*
 • nerijus

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vuspaskichas-parama-azuokas-gavo-su-salyga-kad-neis-i-seima.d?id=44607933

  „Šis postas – ne kokia nors tarpinė stotelė ar tolesnės politinės karjeros tramplinas“, – teigė naujasis sostinės meras.“

  Puiki galimybė pasirodyti iš gerosios pusės ir dalyvauti, ne sekančiuose, prezidento rinkimuose.