Leo LT – pirmas mažas žingsnelis tiesos link

Konstitucinis Teismas pirmadienį pasakė tai, kuo niekada neabejojau – Atominės elektrinės įstatymas, kuriuo buvo nuspręsta įsteigti Leo LT, prieštaravo Konstitucijai.

KT dar nepaskelbė viso nutarimo teksto, tad daryti galutines išvadas apie šį nutarimą kiek ankstoka, tačiau iš pirmo žvilgsnio KT nutarimas yra palankus VP grupei.

Pirmiausia todėl, kad KT pranešime spaudai nurodoma, jog VST pakvietimas be konkurso dalyvauti steigiant Leo LT, pasirenkant tokį nacionalinio investitojo steigimo modelį, kurį pasirinko G.Kirkilo vyriausybė, yra pateisinamas:

byloje pabrėžta, kad akcinė bendrovė „VST“ yra specifinis ūkio subjektas, kuris veikia elektros energetikos srityje, ji yra stambi šalies elektros energetikos bendrovė, valdanti vienus didžiausių šalies skirstomųjų tinklų; be akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų, ji yra vienintelis Lietuvos ūkio subjektas, turintis didelę elektros vartotojų rinką, nepertraukiamai generuojantis didelius pinigų srautus elektros energetikos srityje.

nėra teisinio pagrindo teigti, kad pasirenkant nacionalinio investuotojo modelį ir jį įtvirtinant Atominės elektrinės įstatyme nebuvo imtasi pakankamų priemonių išsiaiškinti, ar toks nacionalinis investuotojas bus pajėgus įgyvendinti jam šiame įstatyme keliamus tikslus.

Kitas KT paaiškinimas taip pat labai naudingas VP grupei:

 Atominės elektrinės įstatymo 10 straipsnio 1 dalies (2008 m. vasario 1 d. redakcija) nuostata „Nacionalinis investuotojas yra nacionalinė elektros energetikos bendrovė, per savo dukterines įmones valdanti pagrindinę Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos dalį – elektros energijos perdavimo ir skirstomuosius tinklus. Siekdamas savo veiklos tikslo, nacionalinis investuotojas privačios iniciatyvos pagrindu dalyvauja įgyvendinant naujos atominės elektrinės statybos projektą Lietuvoje, taip pat Elektros energetikos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka statant Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos jungtis su Lenkijos Respublikos ir Švedijos Karalystės elektros energetikos sistemomis“ neprieštarauja Konstitucijos 46 straipsnio 3 daliai (valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei), 4 daliai (įstatymas draudžia monopolizuoti gamybą ir rinką, saugo sąžiningos konkurencijos laisvę).

Tai rodo, kad KT nesuabejojo, ar teisėtai nacionaliniam investuotojui buvo perduota teisė ne tik statyti atominę elektrinę, bet ir be konkurso statyti jungtis į Švediją ir Lenkiją – tai yra, įgyvendinti projektus, kurie bus finansuojami valstybės ir ES lėšomis.

Svarbu ir tai, kad KT nusprendė, kad Leo LT steigimas nebuvo rinkos monopolizavimas:

Atominės elektrinės įstatyme nustatytu teisiniu reguliavimu nebuvo sudaryta teisinių prielaidų sumažinti ar padidinti ūkio subjektų, vykdžiusių ir galinčių vykdyti elektros energijos perdavimo ir skirstymo veiklas, skaičių, taip pat sumažinti ar padidinti rinkos dalį, kuri teko ar gali tekti minėtiems ūkio subjektams. Taigi elektros energetikos srityje nebuvo sukurta nauja monopolija.

Tokia išvada bent jau man asmeniškai daugiau nei keista: remiantis KT logika, sujungus „Rimi“, „Iki“ ir „Maxima“ tinklus į vieną nacionalinę prekybos bendrovę, kurią valdytų, pavyzdžiui, VP grupė (Leo LT atitikmuo energetikos bendrovių atveju) nauja monopolija taip pat nebūtų sukurta.

Iš KT pranešimo spaudai nelabai aišku, ką reiškia KT samprotavimai dėl valstybės turto investavimo kriterijų – ar kad į Leo LT įneštas valstybės turtas buvo netinkamai įvertintas, ar tiesiog vertinimo procedūra buvo netinkama.

Ši KT nutarimo dalis gali būti labai svarbi sprendžiant Leo LT  likimą.

Svarbus yra ir KT sprendimas, išaiškinantis, kad įstatyme turėjo būti nurodytas atominės elektrinės statybos finansavimo šaltinis.  

Tuo tarpu nuoroda, kad nenustatyti principai, kuriais vadovaujantis parenkami valstybės atstovai Leo LT, neturi jokios esminės reikšmės.

Taigi – pradinė išvada būtų tokia: KT sprendimas pats savaime nieko iš esmės nekeičia.

Viskas, kaip ir iki šiol, priklausys nuo politinės valios. Tiesa, tai, kad kai kurie Atominės elektrinės įstatymo straipsniai vis dėlto pripažinti pažeidžiantys Konstituciją suteikia šiek tiek daugiau svertų tą valią įgyvendinti.

Mažas žingsnelis į priekį, bet norint galima bandyti eiti toliau.  

Norint pasakyti daugiau, reikia sulaukti viso KT nutarimo.

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • mantas

  o koks ir kiek zingsneliu naujos atomines link?

 • mantas

  2. o kas atsitinka pazeidus konstitucija?

 • Manatai, atsakymas į pirmą klausimą: 0, į antrą – Lietuvoje dažniausiai nieko.

  • mantas

   tai del sio KT sprendimo man labiau liudna tada, negu dziugu.

  • Quantum

   Na jau, na jau. Kaip tai nieko? O Pakso apkalta pažeidus konstituciją? Čia Jums nieko? :)

   • A.G.

    Manau, kad čia buvo oligarchų ataka ir tiek. Nieko bendro su teisėsauga. Oi tos srutelės kramėse…

 • jonas

  Hm, ta tiesa ir taip nebuvo kazkur uz kalnu – Lietuvoje KT yra politines valios instrumentas.

  Greiciau cia jau milziniskas suolis oligarchijos link, nes sukurtas legalus teisinis precedentas atidavineti didziuosius projektus didiesiems oligarchams.

  Kodel gi neatidavus duju terminalo Achemai, Klaipedos uosto Omniteliui, gelezinkeliu Lietryciui, ligoniniu Norfai?


  Akcinė bendrovė „[irasyti interesanta]“ yra specifinis ūkio subjektas, kuris veikia [irasyti veikla] srityje, ji yra stambi šalies [irasyti sriti] bendrovė, valdanti vienus didžiausių šalies [irasyti rinkos nisa]; be akcinės bendrovės [irasyti konkurentus], ji yra vienintelis Lietuvos ūkio subjektas, turintis vartotojų rinką, nepertraukiamai generuojantis didelius pinigų srautus [irasyti srities pavadinima] srityje.

 • dimes

  8 TS-LKD nariai jau yra pasirašę po nepasitikėjimu Leo LT. Tarp jų yra ir Degutienė. Įdomu, kodėl dabar ji sako, kad būtų nenaudinga nutraukti suartį… Nors…jeigu kas skaitė tą sutartį, tai žino, kad ginčas būtų sprendžiamas Švedijoje, arbitraže. Taigi, valstybė turėtų nemažai suploti.

  Bet, diveži, kaip aš nekenčiu Vėsaitės su Kirkilu.

 • Justinas

  Neesu teisinis asas, bet nemaloniu kvapeliu nukvipo sis KT sprendimas del LEO. Kas gali paneigti, kad nebuvo tartasi, papirkineta ir t.t. Gaila, pasirodo , kad LR konstitucija KT isaiskinimais negina manes kaip piliecio praktiskai niekur :(.
  VP grobkit ,griebkit jums leidzia …. vsio zakonno !

 • Tikrai

  Išlošiau gero viskio butelį, nes nei sekundei nesuabejojau, kad sprendimas bus palankus VB. Pagal dabartinę logiką, reikia keisti įstaymus ir konstituciją, kadangi KT nutarė, kad LEO nereikia išformuoti. Aišku, reikia sulaukti viso teksto, bet, sprendžiant iš to kas paskelbta, taip ir bus……

 • Benedikta Vaivadaitė

  Susidaro įspūdis, kad VP grupė visuomet yra vienu ar keliais žingsniais priekyje. Gal dėl to, kad turi susirinkusi stiprią (!) komandą, kuri tokiais atvejais, kai reikia pasiruošti, dirba 20 val. per parą. Jie randa įstatymų spragas ir, kaip kai kas sakė, per mėnesį padaro darbą, prilygstantį daktaro disertacijai. Galėtų tokių žmonių daugiau būti ir valstybės tarnyboje. Nustebsiu, jei pavyks pažaboti Leo LT…

  • inf

   Tik nereikia romantizuoti visuomenės priešų. Jų veikla pagrįsta politikų pirkimu.

   Įdomu kaip pakomentuos KT sprendimą Kubilius. Bet jis ir prieš rinkimus labai aptakiai kalbėjo apie Leo lt reikalus. Manau, kad būtų labai naudinga parodyti valdžiai ką piliečiai galvoja apie tai.

   • Benedikta Vaivadaitė

    Romantika bus kai ant stogų išsikelsim vėjo turbinas ir saulės baterijas, arba kai vakarais sėdėsim prie žvakių :)

  • A.G.

   Aš jiems skirčiau net ir Nobelio premiją (VP savininkams) – už tikslią lietuvių proto diagnozę.
   Jų Akropolis įrodė, kad jie neklydo – vietoje smegenėlių ten (kramėse) pasirodo buvo radę pavarvintų srutelių… o mes manėme…
   Šaunuoliai – o nugalėtojų niekas netesia, ponai.

   • inf

    Ne, ne šaunuoliai. Manau, kad jie yra visuomenės priešai, o jų veikla kenkia nacionaliniai saugumui.

    • A.G.

     Pratęsiu joke – manau, kad nacionaliniam saugumui kenkia, kaip tik tos srutelės kramėse…

 • Neabejingi

  Kas suvokiama net mazam, jog yra sukurtas monopolis Lietuvos el. rinkoje ir imone privatizuojant 40% Lietuvos energetikos parinkta be konkurso – tai mus garbiems ponams nesuvokiama – cia juk Lietuva cia Teise negalioja :( Ko negali pinigai gali labai dideli pinigai !

  Visos viltys i EK isvadas ir sankcijas sitam aferistiniui dariniu !

  • Mūsų Klounui nėra lygių

   Siandien lrytas cituoju:

   „Žlugdyti naujos atominės elektrinės statybą būtų didelė žala Lietuvai.“ klounas atsargoje G. Kirkilas

   Tai kad mielas Kloune, kad nera ką „Žlugdyti“ (nera sudeties)? Jau virs metu jusu „LEO lyderis“ stovi kaip ikaltas asilas (ES kontekste) nei pirmyn nei atgal :) gal paskerdus tauta pamaitinti ?

 • Ogis&Co

  Yra tekę per administracinius teismus su savo problemom pakliūti ir į KT.
  Keisčiausia, kad ten, kur paprasto žmogaus galva yra didžiausi įstatymų keistumai ir nelogiškumai, KT nerado nieko, viskas, jų nuomone, taip ir turėtų būti :)
  Tačiau ant ledo nepaliko, rado kabliukų netikėtoje vietoje, ir tas kabliukas leido išsivynioti iš ganėtinai bjaurių biurokratų pinklių…
  Labai kūrybiška, originalu ir – svarbiausia – negriauna sistemos.

 • dimes

  Aš siųlyčiau susitelkti ties Sekmoku. Kitas žingsnis turi būti jo. Jam reikia strprybės palinkėti. Ir per daug nevarykite ant konservatorių vien dėl to, kad jie dabar yra valdžioje. Nuo jų politinės valios tai priklausys. Jų, LRLS, TPP, LiCs, ir, gal pasirodys keista, nuo TiT.

 • Marius

  siandien dar ramu, kolei uz elektra mokam proto ribose. klausimas, kiek visuomenė bus pakanti, kai už kilovatvalandę kitais metais reikės mokėti apie 60 cnt.

 • Marius

  O tiesa sakant jaučiuosi šūdinai… kaip ten sakoma iš didelio rašto…

 • TOOPas

  Gerb. Artūrai. Ne visai vykęs pavyzdys. Parduotuvės bent jau teoriškai gali konkuruoti, tačiau RST su VST nelabai, tačiau su jomis irgi nelabai yra kam konkuruoti. Geresnis būtų – jeigu apjungtume Rokiškio sūrį, Pieno Žvaigždes, ūkininkus, Maxima, Iki ir Rimi į vieną LEO LT. Ir dar nustatytume, kad šitas drakonas turėtų išimtines teises importuoti/eksportuoti, pardavinėti visus maisto produktus – nes Lietuvai labai reikia pastatyti pačią didžiausią pasaulyje pieno talpyklą su paauksuotais krašteliais. O maxima yra maxima. Sumetė savo pervertintą VST į bendrą LEO LT katilą. Dabar iš ten vargu ar kas ją iškrapštys. Nebent labai labai brangiai. Gal pigiau būtų panaikinti Lietuvą kaip juridinį asmenį ir įsteigti „Lietuvą IV“ ir t.t. ;)

  • durdo

   del to juridinio asmens panaikinimo siais laikais visai tiketina, kad tik netapti „VP Lietuva“

 • Slyvanosis

  Tai gi, tai gi, kaip gis… KT įvykdė Andriaus užsakymą nenušauti liūtą, bet uždėti antsnukį… Tokią išvadą padariau pasiklausęs per „Žinių radiją“ buvusio G.V. vyriausybės kanclerio K. Čilinsko diskusijos su buvusiu pavaldiniu J. Razma. Jurgis buferizavo advokato kategorišką agitaciją denonsuoti (pripažinti niekine) LEO. Lt steigimo sutartį ir leido suprasti, kad vyriausybė ketina užvaldyti nacionalinį investuotoją.
  Teisus Ogis, kad KT funkcija – negriaunant nusistovėjusios sistemos pasukti reikalą „užsakovui“ naudinga linkme semantinėmis priemonėmis. Žodžiu, didysis akcininkas (Energetikos ministeris) turės pademonstruoti atsparumą NDX danajiškos dovanoms.
  Bet vyriausybės keičiasi, o VP – visžalis augalas…

 • Sarunas Skyrius

  Arturai,

  LEO sukurimas tik labai tendencingai ar naiviai interpretuojant tolygus IKI, Rimi ir Maximos sujungimui. Ar susikurtu monopolis sujungus, pvz, Vilniaus, Kauno ir Klaipedos vandentiekio imones?

  • Mielas Šarūnai, jūs pats atsakote į savo klausimą: Iki, Rimi ir Maxima nėra regioninės įmonės, o Vilniaus ir Kauno ir Klaipėdos vandentiekio įmonės yra tokios.

   • Sarunas Skyrius

    Nieko panasaus – akivaizdu, kad monopolija nesusikure, o egzistavo ir pries sujungima.

 • dimes

  Račai, o kodėl nepateikiat politikų pažiūrų į KT sprendimą?

  Birutė Vėsaitė: „Balsavo daugiau kaip 71 Seimo narys, o socialdemokratai tuo metu turėjo 29 ar 30 narių. Šiaip jau buvo kolektyvinis sprendimas“.

  Artūras Zuokas: Manau, KT sprendimas yra kompromisinis, kuris leis Seimui peržiūrėti iš naujo ne vieną įstatymą, tačiau jis nenaikina pačios įmonės. Galima iš naujo įvertinti akcijų dalis, kurios iš pradžių kėlė abejones. Privataus partnerio akcijų dalis įvertinta per brangiai ir šiandien Seimui, valdančiajai daugumai reikės apsispręsti, kokių ryžtingų priemonių imtis siekiant vienintelio tikslo – kuo skubiau pradėti naujos atominės elektrinės statybą“.

  Jurgis Razma: „Įžvelgti Konstitucijos pažeidimai, žinoma, sustiprina argumentus, kad gali tekti spręsti klausimą dėl „Leo LT“ įkūrimo visų teisės aktų naikinimo ir grįžimo į pirmykštį atskirų bendrovių būvį“.

  Valentinas Mazuronis: „Aš dar neįsiskaičiau išaiškinimo teksto, tačiau manau, kad steigimo sutartis turėtų būti pripažinta niekine nuo jos pasirašymo. Jeigu iš tiesų yra pažeista Konstitucija, tai reiškia, kad šita sutartis turėtų būti naikinama, turėtų būti grįžtama į poziciją, kuri buvo prieš pasirašant sutartį, ir galvojama, ar verta kažką iš naujo daryti“.

  Arūnas Valinskas: „KT vėl paliko sprendimo naštą politikams. Galutinis sprendimas dėl „Leo LT“ bus priimtas Seime“.

  Laimontas Dinius: „Mūsų nuomone, visos sutartys ir visa šita miglota istorija turi būti peržiūrėta nuo A iki Z. Politinę atsakomybę turi prisiimti tie, kurie buvo valdžioje tuo metu ir tą dalyką „stūmė“.

  Viktor Uspaskich: ,,„Sveikinu, kad taip yra, bet tai neturi likti paskelbta ir viskas, kaip dėl „Alitos“. Turi Seimas imtis ir nagrinėti arba pritaikyti įstatyminę bazę, kad atitiktų Konstituciją“.

  —————————————————————-

  Žinote, ponas Račai, ignoruokite mane, bet norėčiau paklausti, kodėl parlamentarų nuomonė nešmėžuoja nei delfi.lt, nei alfa.lt, kur daugiausia lankytojų?
  Sąmoningai ar nesąmoningai?
  Kodėl tik balsas.lt?
  Kodėl?
  Juk ne viskas dar prarasta.

  • Dimes, niekaip nesuprantu, kodėl manęs klausiate tokių keistų klausimų. Nesu nei delfi.lt, nei alfa.lt redaktorius ir negaliu nurodyti jiems ką rašyti. Ir šiaip jau kreiptis į vyresnį žmogų, kurio nepažįstate, vien pavarde nėra gero tono ženklas.

   • dimes

    Ponas Račai, ta informacija yra iš BNS todėl ir noriu atkreipti Jūsų dėmesį. Ne visiems ,,lapelius“ išdalinote.

    • Dimes, net tamstos minimame balsas.lt yra nuoroda į BNS. O išdalinome, kiek sugebėjome….

 • donatas

  tipo ‘saliamoniskas’ KT sprendimas – nepripazinti, kad pazeide Konstitucija, negali, nes pasirodysi nekompetetingas, tad tenka pripazinti, kad pazeide ten kelius smulkius procedurinius punktus, bet siukstu, leo-lt istatymas ir sutartis nera niekiniai, taigi musu visu 3-4 mljrd. litu lieka maximos kiseneje :) ir vilkas sotus, ir avys sveikos, ar ne?
  protinga atrodo ir versija, kad kubiliui, kaip dabartiniam ministrui-pirmininkui leo-lt reikalingas, tik itakos jame reikia daugiau. o kad is mokesciu moketoju pinigu grupe privatininku gavo neuzsidirbto turto, – nieko tokio, lietuva iskentes?.. drakonas mire (kirkilas), tegyvuoja drakonas (kubilius)?
  klausimas mums visiems – ka mes darome? jei jau KT dangsto auksciausiu pareigunu korupcija, ka galime mes, paprasti pilieciai? as nezinau…

 • Valstiečių partija ir NS jau išnyko iš politikos, dabar tas pats likimas laukia ir Vėsaitės/Kirkilo socialdemokratų ir Darbo partijos. Kam kam, bet Uspaskichui reikėtų patylėti …
  Ot prisigyvenome, anksčiau valstybę šantažavo Gazotekana, dabar – VP/Maxima ir kaip hienos aplink pinigus abejais atvejais sukasi Vainauskai iš Komtiesos. Nubyra iš pinigų ir ponui Račui … nepardavinėk savo produkcijos jiems, tegul bankrutuoja.

  • Fredi, man atrodo peržengei ribas. Jei nepavyks argumentuotai paaiškinti iš kur man „nubyra pinigų“ ir kokią „savo produkciją“ aš pardavinėju, tai tikriausiai bus paskutinis tamstos komentaras šiame tinklaraštyje.

   • Regis

    Kai taip ramiai žiūrima į įvairiausius t e i g i n i u s buvo aišku, kad tik laiko klausimas kada koks Fredis ką nors ims ir „parašys“ ir apie Artūrą. Ribos peržengtos jau senai. Čia mano nuomonė..

 • donatas

  korupcija kainuoja labai brangiai – aisku, yra tiesioginiai nuostoliai – pereikvoti pinigai ir negauta nauda, taciau didelis ir netiesioginis nuostolis – nebetikejimas teisingumu, nebetikejimas, kad imanoma saziningai dirbti, nebetikejimas savo valstybe. turbut girdetas teiginys – jei ekonominio pakilimo metu daugelis paprastu pilieciu tiesiogiai nepajunta dideles korupcijos zalos, tai krizes metu ji paliecia visus ir daug. kaip suprantu, dabartinio skaudziai deficinio biudzeto metu, pas maximos privatininkus sedi musu pinigai, kurie galetu nemazai amortizuoti krizes padarinius. taciau ar jau yra lietuvoje ta kritine mase zmoniu, kurie netoleruoja korupcijos ir mato joje tiesiogine savo interesu zala?
  Cilinskas kalba apie sutarties, kaip niekines, nutraukima, turto grazinima valstybei, taciau ar bus ji palaikanciu? ar taip ir liksim prie suskilusios geldos, lietuva pavadintos, tik kubilius bus kirkilu, o maxima vis neapsispres, kokiu dar rumu ir tarnu jiems reiketu?..

 • donatas

  bijau, kad tai ne ‘pirmas mažas žingsnelis tiesos link’, bet stiprus patrypciojimas vietoje be teises zengti pirmyn…

 • J. naivus

  Taigi, tai tik pirmas mažas žingsnelis per įstatymų klampynę. Vedlių kaip ir nėr, užtat aiškinančių kelią bus apstu- kiekvienas aiškins savaip ir įrodinės savo tiesą.
  Ir tai vadinam kova dėl energo nepriklausomybės.
  Kažkaip kraupiai panašu į kokius 1939 metus.

 • Po Komtiesos straipsniais matau ženkliuką BNS, o gal tik man vaidenasi …

  • Fredi, 1) BNS nėra „mano produkcija“, 2) BNS naujienos parduodamos visoms žiniasklaidos priemonėms be jokios diskriminacijos, 3) labai džiaugiuosi, kad „Lietuvos ryte“ ir kitose žiniasklaidos priemonėse yra BNS naujienos, nes, mano asmenine nuomone, šiandien Lietuvoje nėra nieko geriau ir arčiau tikrosios žiniasklaidos nei BNS. Todėl laukčiau tamstos atsiprašymo.

 • blogas (žiniatinklis) yra tai kas subjektyvu, nebūtinai teisinga, išsamu, labai korektiška, tai daugiau laisvalaikio praleidimo forma, jau vien apsilankymas čia yra savotiškas asmens-šeimininko pagerbimas.

  • Fredi, atsiprašau, bet šiame bloge galioja kitokios taisyklės ir korektiškumas bei teisingumas yra tos savybės, kurių čia reikalaujama. Vis dar laukiu.

 • dimes

  Na norėčiau, kad išplatintumėte ir dar net paspaustumėte, p.Račai, informacija, kurios pavadinimas yra ,,Premjeras A.Kubilius: po Konstitucinio Teismo sprendimo visuomenėje neturi likti neteisingumo jausmo“.

  Neesu joks Kubiliaus apologetas, bet tiksliai žinau, kad Kubilius visada buvo už demonopolizaciją.

  Žmonės dabar sumišę, niekuo nebetikintys po tokios naujienos, neskaitė visų KT išvadų.
  Jiems reikia šiokios tokios paramos.

 • Esu nuomonės, kad su blogiu nereikia bendradarbiauti.
  Nepirk, neskaityk, nebendradarbiauk – taisyklės universalios tiek realiame gyvenime, tiek save gerbiančio žmogaus bloge.
  Jei vyko akcija – nepirk Maximoje, tai ta pati taisyklė turėtų galioti ir Komtiesai.

  • Fredi, primenu, ką sakei: „Nubyra iš pinigų ir ponui Račui … nepardavinėk savo produkcijos jiems“. Ir jau paskutinį kartą sakau – laukiu faktų, pasitaisymo arba atsiprašymo.

 • austras

  Artūrai, klausimas Jums. Ar esant panašiai situacijai, kaip buvo su „Leo LT“ steigimu, dar kada nors imtumėtės parašų rinkimo akcijos? Nes manau, kad mūsų politikai sugalvos dar ne vieną „Leo LT“… Ir dar ne vienas Marcinkevičius pasibels į vyriausybės duris…
  P.S. Gaila, kad tuomet negalėjau Jums padėti. Politikuoti porą metų negalėjau, o, be to, ir Lietuvoj buvau tik probrėkšmiais.

  • Žinot, austre, po patirties su Leo LT antrą kartą labai labai labai ilgai galvočiau…. Nesigailiu nė minutės, kad tai dariau, nes susipažinau su daugybe gerų ir padorių žmonių, supratau, kad dar ne viskas prarasta, tačiau labai jau daug kainuoja – visomis prasmėmis.

   Ir tiek daug veidmainystės, šikaliojimo ir padlaižiavimo…

   Todėl atvirai sakau – nežinau.

   • austras

    „Veidmainystė, šikaliojimas ir padlaižiavimas“ – mūsų politinės sistemos dirvos vaisiai… Žinot, tuo metu dėjosi įdomūs dalykai. Net vyriausybės kancleris Antanas Zenonas Kaminskas ėjo į LSDP skyrių susirinkimus, „aiškinti“ partiečiams „tikrosios padėties“. Na, bet, manau, Jūs žinot dar stipresnių istorijų…

   • donatas

    manau buna gyvenime situaciju, kai zmogus tampa lyderiu ne todel, kad labai noretu ar to samoningai siektu, bet kad atsidure tokioj sitacijoje, kurioje jis turi pateisinti kitu zmoniu jam rodoma pasitikejima. slibino parasu atveju jums pavyko naturaliai suburti tokia bendraminciu komanda, kurios nepavyktu kitiems gal net ir labai stengiantis ar net turint finansavima. ir ne todel, kad tai komandai ‘patiktu Racas, nes geras bicas’ :), bet todel, kad jus viesai issakete pozicija, kuri buvo ir tu zmoniu pozicija, ir pakvietete juos prisijungti, kiek gali… tada nepavyko, ko buvo siekta. taciau tie zmones niekur nedingo. jie laukia. ir stebi, ka pasakys ‘tas geras bicas Racas’ :), nes jus jau tapote jiems lyderiu, norite to ar ne… si akcija parode, kad yra dar pas mus zmoniu, kurie nesitaiksto su viesomis vagystemis, korupcija, kurie nori ne is virsaus nuleistos ir valdomos demokratijos, bet tikros, kurioje zmoniu interesai stovi auksciausiai. o tokiu labiausiai ir bijo tie, kurie valstybe valdo ir bizni sau daro uzkulisiniais susitarimais… taciau be aiskaus lyderio ta komanda taip ir liks amzini internetiniai komentatoriai, besiskundziantys del neteisingo gyvenimo…

 • rasa

  O aš eičiau dar kartą.Net neabejočiau. Jei tik reikalas būtų. Ir visai nesvarbu, ar laimėtumėm. Tai, kad žmonės po truputį atsibunda, kai prie jų prieini ir aiškini, yra labai daug. Nes kitaip nebus jokių pokyčių Lietuvoj. O protingas gatvėje, ypač jei jis ne vienas, priartina pergalę. Proto. Prieš nešvarius reikalus.

 • Na tai ka pritariu del monopolijos ponui A.R. Rasau diplominy ir kaip ziuriu KT isvados neatitinka monopolijos termino net tz zodyne. Bus darbo perrasant lietuviskaja literatura mikro ir makro :) beja KT kazkaip isaiskina viska is kitos puses. Gaila, po dar 10m. bus pripazinta kad viskas priklauso VP net musu marskiniai ant kuno ;}

 • Mhm, pamenu, išgirdau per radiją šią naujieną ir išsyk šyptelėjau: „Na va, nors kas nors aiškinamasi šitoj painioj istorijoj“.

  • GIGA

   is tikro nesupratau ka,tamsta,norejo pasakyt?

   • „Konstitucinis Teismas pirmadienį pasakė tai, kuo niekada neabejojau – Atominės elektrinės įstatymas, kuriuo buvo nuspręsta įsteigti Leo LT, prieštaravo Konstitucijai.“ – va ką turėjau omenyje;))

 • GIGA

  Eilini karta pasitvirtino:
  1)nesvarbu kokios butu pakraipos politikai,jie vienas is kito „kasnio“ neatimines ir „neskandins“.Nebent oponentas butu Paksas
  2)visos valstybines institucijos ir KT tuo paciu,priimines tokius sprendimus,kad visoms politinems jegoms butu „pakankamai“.Isimtis,jei reikia ivertinti Paksa.
  Isvada Lietuvoje,kaip gerb. blogo seimininkas A.Racas rase gali pasikeisti kas nors tik tada kai nors viena karta realiai uz grotu atsidurs „auksto kalibro“ valdininkas.O as vis tikiuosi kada nors sulaukti kokios nors valstybinio vieneto,nors ir Kraziu ar Balbieriskio seniunijos audito.Kubilius jau apie tai ir gi nesneka….O kalbejo,didziakaktis Andrius…

 • Rūta

  Gyveno „Leo“ ir gyvens, juk KT sprendimas galioja į ateitį…
  Manau, mus nuo šio junginio galėtų mėginti apsaugoti Generalinė prokuratūra, jei kreiptųsi į teismą CPK 49 str. pagrindu gindami viešąjį interesą.
  O ką, patampytų liūtą už ūsų:)

 • filosoffas

  Sveiki, manau parašus galima butu dar kartą rinkti, tik reikia pradėti nuo kito galo. Pirma sukurti struktūra, paskui pradėti rinkti. Savanorius galima būtu registruoti internete, panašiai kaip dirba: http://darom09.lt/ projekte renkant šiukšles. Galima registruoti ir dirbti paruošiamąjį darbą gana ilgai. Jei užsiregistruotu bent 2000 savanoriu, parašus greit surinktume. Kad mažiau kainuotu galima bendrauti per “Skype”- operatyvu ir patogu. Man vis dar norisi darbą užbaigti iki galo.. Iniciatyva, kuri dar anaiptol nesibaigė?

 • Pamąstymas

  Kas ivyko?
  KT atvere „neissemiamus“ VP grupes lobizmo klodus konservatoriams, liberalcentristams (R.Sukys) ir valinskininkams.
  Ziurek, gal net valdanciosios daugumos Seime maksiminiams performuoti nereikes (o visokiu minciu jau gi buvo) – KT leido „dirbti su istatymu koregavimu“, nenaikinant Leo. Sakyciau – viskas kaip pagal uzsakyma. Visuomenei -KT teisingas, Kubilius – ryztingas, o esme – lieka ir Leo, ir NDX joje:) O ir koalicija turi sansa toliau buti valdanciaja:)))
  O va darba su istatymu tobulinimu tai jau maksiminiai moka. Tik ar mums is to kas nors bus?…

 • NiekurNeiva

  KAS GALI PANEIGTI, kad
  pasikeitus KT pirmininkui,kitiems teisėjams, naujas KT pirmininkas ir visas KT tapo „kišeniniu“… Priedu prie kažkokios „Linijos“, bau, ne teisinės?
  DAUGIAU niekada nebus sprendimų, kurių nebūtų galima nuspėti. Ir gaila, ir, deja, liūdna, …

 • nerijus

  LEO sandoris nebus panaikintas. Jam bus pritaikyti įstatymai, kurie jau ruošiami keisti.
  Pakso atveju, Konstitucija suveikė akimirksniu, o 2K jis neveikia.
  Išlenda ir „ausys“ tų, kurie nagelius prikišo prie šio projekto, pasirodo ir konservai, „abonentininkai“,..
  Dabar „karia šunis“ tik ant Kirkilo?

  Jei statinys neteisėtas, lieka jį įteistinti. Taip bus ir su LEO.
  Tik įdomu, kas privertė KT taip nuspręsti?

 • Marius

  kai pagalvoji, be krautuvininkų dar juk yra mg balticai, achemos, dujotekanos, rubikonai, lukoilai, zia valdos, kavenski tiltai ir tt. a „atstovų“ tik 140, saviems vietos neužtenka, o mes dar tautos atstovo norim, kad mums nors vienas tarnautu. A maximalistai per realybės šou „vienas iš trijų…“ dar turėjo naglumo pasiūlyti mažinti neliečiamųjų skaičių iki 120, čia jau total blogis… taupyt tokioj vietoj p. žilvinai ir p. nerijau negražu, oi kaip negražu…
  ale, bet tiedu vis tiek liuks vyriokai, jau ir taip užtektinai turi ir atrodo galėtų nebskaičiuot kam čia ir kiek.. bet rupužiokai pajamė skaičiavke ir primetė, kad gedimino prospėkta padalinių gaidos jau neatsiperka ir paliepė trečiajam išlaidas mažint…

  • nerijus

   Ką norėjai pasakyti, taip ir nesupratau. Giliai kasi/ knisi.
   Paaiškink žmogiška kalba. Paprasčiau.

 • Rasa

  Kokio atsakymo tikėjausi, tokį ir gavau – tai tas pats, kaip ,,papudruoti liūtui nosį“. Jokių žingsnelių aš, asmeniškai, nematau. Tai tik gudrus KT atsakymas žonglieruojant sąvokomis. Viskas aišku, KT niekas nepasikeitė – kaip buvo prie kūrio, taip liko ir dabar.

 • Regis

  nežinau, neturiu tiek daug laisvo laiko, kad pats įsigilinčiau į visą šią situaciją iš esmės. Todėl belieka (pasi)tikėt viena pozicija. Aš asmeniškai pasitikiu K. Čilinsku. Jis sako, kad vienintelis (ir geriausias) sprendimas panaikint šį sandėrį apskritai, tikiu (nes savo nuomonės neturiu), kad taip ir reikia daryt. Iš kitos pusės niekada netikėjau ir netikėsiu, kad valstybinė įmonė (Lietuvos) kokia ji bebūtų gali efektyviai dirbti. Todėl manau, kad vien mūsų valstybė tos atominės elektrinės gerai, greitai ir pigiai nepastatys. Viską ką sugebės tai surast kokius nors partnerius koncesijai iš užsienio. Suprantu, kad tipinis lietuvis niekada nemėgo nemėgs savų ponų, todėl visada bus išskirtinis pasipriešinimas VP grupei ir niekada nebus tokio pasipriešinimo lygiai tokio pat plauko verslininkams iš Skandinavijos šalių. Bus pilna straipsnių apie pigius indus Maximose ir nerasim rimtų analitinių straipsnių apie švediškų bankų vykdoma grobuonišką politiką Lietuvoje. Tiek to. Turim, ką turim. Patį sandėrį manau reikia naikint ir pradėt nuo pradžių. Klausimas ar nebus sukurta dar didesnė afera lieka atviras. Prie to pačio lieka atviras klausimas ar konkrečiai konservatoriai turi noro ir / ar yra įgalus visą šį procesą pradėt iš naujo ir tuos klausimus išspręst skaidriai, kompetetingai ir svarbiausia su maksimalia nauda Lietuvai, kaip dabar visi to ir nori… Pagyvensim, pažiūrėsim.

  • nerijus

   Regi
   Ir aš prtariu K. Č. bet vienas lauke ne karys.
   LEO yra didžiuliai pinigai ir tikrai, niekas, jo taip lengvai nepaleis.
   Tamsta, jei truėtumei gerų pažinčių įvairiuose terpėse, nepasinaudotumei tuom?
   Pasinaudotumei. Ieškotumei spragų įstatymuose, o jei jų neraistumei, tai „įtakingų“ draugų/ artimųjų/… pagalba, tuos įstatymus „pakoreguotumei“ taip, kad tavo jachtai, namui visada pakatų kuro ir dar liktų salai nusipirkti.
   Kol valdžia „tepama“ iš tų pačių „maximų“ sviestinių, tol nieko nesikeis.
   Baikit, žmoės, negi tokie naivūs esate?

   • Regis

    Apie verslo prigimtį ir paskirtį diskutuot tikrai neverta. Jeigu verslininkai randa skyles įstatymuose tai pilnai natūralu ir suprantama, kad jie tomis skylėmis ir pasinaudos. Kitas dalykas kai valdžia suauga su verslu ir pradeda tarnauti verslui.

    K. Čilinskas senai nebe vienas karys lauke. Jo balsas vis stipriau ir stipriau girdimas. Maža to jau plika akimi matomas dalies žiniasklaidos atviras Čilinsko ignoravimas. O tai jau reiškia, kad Čilinsko nuomonės yra BIJOMA arba ji NEPAGEIDAUJAMA. Tam, kad visus „užliuliuoti“ taip kaip reikia, geriau pakalbint Uspaskihą, Prunskienę gal kokį Kirkilą ir to užteks. Leo LT yra blogai, Kirkilas yra blogai, o procesas tyliai ramiai eina toliau.. O jūs ir toliau paprasti piliečiai laukit sekančių rinkimų, nes po rinkimų jūsų nuomonė mums neįdomi…

    • nerijus

     Regi
     Nebuvo įdomi mūsų nuomonė iki rinkimų ir nebus po, ir dar po kitų rinkimų.
     Ne tik Kirkilas priėmė LEO po sparneliu, bet ir tei, kurie atstovavo mažumos Vyriausybę.
     Kol nėra politikai atsakingi už tai, kad priima įstatymus, kurie žlugdo valstybę, tol nieko nebus daroma, kad tokie projektai/ aferos išnyktų nuo žemės paviršiaus, Kalbėti yra viena, o daryti- kita.
     Daryti ir kažką keisti niekas nesiims, nes jie „vęda“ iš to pačio lovio.
     Palos per rinkimų agitaciją, baiksis rinkimai ir nurims.
     Šaunuolis, Čilinskas, kad bent jis kalba, kaip ir A.R. Drąsu, sakyčiau.

 • albertas

  Gerb. Arturai.
  Mano komentara galite perskaityti ALFA.lt. puslapyje po siuo Jusu straipsniu.

 • Simas

  Kaip suprantu, tai KT nieko idomaus ir nepasake. Tereikia sulaukti ju vieso nutarimo. Manau, kad to reikejo ir tiketis, nes valdant milijardine imperija nera sunku itakoti net labiausiai priesiskai nusiteikusius politikus. Viskas blogumas yra tame, kad tokie dalykai yra sprendziami uz uzdaru duru ir visos sutartys yra islaptintos. Garantuoju, kad KT turetu priekabiu ir prie MN (Mazeikiu Naftos) pardavimo sutarciu…

 • J. naivus

  Dėl mažo žingsnelio=0 į atominės elektrinės statybą , panašu, jog tiks tokia „tautosaka“:

  Petras Pirmasis rašo savo valdiniams Olandijon:

  Posylaju sto rubliov-
  Na postrojku korabliov !

  Po kurio laiko gauna atsakymą:

  Polučili sto rubliov
  Na postrojku korabliov.
  Devianosto tri rubli
  Propili i proj..bli.

  Ostalos nam sem rubliov
  Na postrojku korabliov
  Dai skoree, Car, otvet-
  Dalše stroit ili net?

  • nerijus

   Nebus jokios atominės.
   Visada apsimoka geriau pirkti, nei patiems gaminti.
   Pavyzdys ir dabartinė AE ir MN.
   Elektra kainuoja brangiau nei baltarusams, latviams, estams ir rusams taip, kaip ir kuras.
   Turim savo naftos perdirbimo įmonę, bet mokame brangiau už kurą, nei mūsų kaimynės?
   Visi viršpelniai, kaip ir dujų pavyzdys, keliauja tarpininkams.
   Ir pasakykite: ar rasis toks galingasis, kuris pažabos monopolijas?
   Nemanau, nors norėčiau, kad taip būtų.
   Kol visi, politikai (ir ne tik) yra „sviestuojami“ iš tų pačių oligarchų, ar kaip juos ten bepavadinsi, tol mūsų kalbos nieko nepakeis.
   O gaila.

   • J. naivus

    Atominė tikrai bus. Tik ne Ignalinoje, o daug arčiau Vilniaus. Kita- daug arčiau Kauno.

    • nerijus

     tai kam mums, tokiems mažiems reikalingas toks gigantas, jei kaimynai turės?
     Neturės kur parduoti energijos, nes viršijimas turi būti kažkur :“nusodinumas“, tai parduos pigiau, nei pas save ir tikrai pigiau, nei dabar perkame iš savo AE.
     Nebent, viską „susrėbs“ LEO, kaip eiliniai tarpininkai. O taip ir bus.
     LEO panašu į Dujotekaną ir LietuvosEnergiją.

     • J. naivus

      Jeigu neturėtume dabartinės jėgainės, gal ir nieko būdas – pirktis.
      Betgi dabartinėje situacijoje, kai visais atvejais privalom turėti branduolinių atliekų saugyklas, neturėjom leisti, kad mus aplenktų…
      Dabar gi dar kartą perfrazuosim himno pirmąjį posmą.

     • nerijus

      Jei būtų norima parunktyniauti, tai AE jau būtų seniausiai statoma.
      Statybos, neįėjo į Lietuvos planus.
      Tai tik dėl bendro vaizdo iš EU paprašyti pinigėlių, o tai ir nėra blogai.

 • Regis

  Beje tas Leo LT palyginimas su įsivaizduojamu Maxima, Rimi ir Iki sujungimu tikrai nėra teisingas. Elektros rinkoje ir iki Leo Lt faktiškai egzistavo monopolija. Aš kaip paprastas vartotojas (ir visi kiti elektros energijos vartotojai) negalėjau ir negaliu pasirinkt nei elektros tiekėjo, nei jo gamintojo. Todėl šiuo atveju Konstitucinis Teismas iš esmės tą ir patvirtino: „Atominės elektrinės įstatyme nustatytu teisiniu reguliavimu nebuvo sudaryta teisinių prielaidų … sumažinti ar padidinti rinkos dalį, kuri teko ar gali tekti minėtiems ūkio subjektams“. Dėl to, kad teoriškai turėjom 3 subjektus, dabar vieną – tai tas esmės nekeičia. Kaip buvo monopolija taip ir liko monopolija.

  • nerijus

   Smulkiesiems Rimi, Iki, Maxima, Norfa- tikrų tikriausios monopolijos derintis dėl produktų/ „lentynų“ kainų/ įkainių.
   Kada paskutinį karta buvai užėjęs į privačią/ mažytę parduotuvę bent duonos?

   • Regis

    Prie ko tai Nerijau? Kalba eina apie tai, kad elektros gamintojo ir tiekėjo kaip negalėjai pasirinkt taip ir negalėsi. Suprantu, ne koks jausmas mokėti maximai už elektrą, žymiai maloniau būtų jeigu tai būtų ne NDX/VST, o koks „Svenska Kraftnat“. Tada ir apie elektros kainas net negalvotum, o dabar vis galvoje įkyrios mintis kaip koks Naumavičius už mūsų pinigus namus statosi. Nekoks jausmas. Suprantu.

    P.s. esu gal kokį N kartų nudegęs mažose prekybos taškuose. Pasitaikė ir stambiuose. Mano asmenine nuomone bent jau maisto produktus reikia pirkt tiesiai iš gamintojo (jo parduotuvėje) arba normalioje parduotuvėje kuri turi didesnį logistikos tinklą ir neužsiima smulkiais sukčiavimais – tokiais kaip apsvėrimais, etikečių kaitaliojimais, žaidimais su prekės galiojimo laikais ir dar daug visko. Jau nekalbant apie prekybos įrangą ir t.t.

 • Mykoliukas Beraštis

  Kapeikos seniai pasidalintos. O Konstitucinio teismo dvasios ir gyvena dvasių pasaulyje, kuris nieko bendro neturi su realiu. Niekas nepasikeis. Na, gal šiekt tiek šia tema bus manipuliuojama Prezidento rinkimų metu, bet tai ir tiek. Per daug gerai ir per daug rimtų vaikinų pasišildė rankas. Galiu lažintis iš “Blue label” butelio. “Lietuva Tėvyne mūsų, Tu…” ar kaip ten?

 • nerijus

  Ne tik rankas, bet ir kūnus/ sielas(alumi, degtine, samanėle) kokioj pritelėj prie Asvejos ežero ar Neries upės kranto/ papėdės?
  Visos temos, kurios susiję su tam tikrais asmenimis, kurie dalyvauja rinkimuose, visada būna laiku ir reikiamoje vietoje.

 • Audra

  Laba diena, Gerb. Artūrai,
  Vykstant LEO LT pristatymams visuomenei 2008 metais, atsimenu Jūsų poziciją ir Jūsų numatytas liūdnasis scenarijus ko gero įvyks… Klausimas: ar tuo metu, kai rinkote parašus prieš šį projektą, Jus palaikė kokie nors politikai, analitikai, specialistai ir kt. ? Atsimenu, kad tas projektas buvo apauges tokiu rūku, kad paprastam žmogui nebuvo aišku, kas kaip ir kodėl . Jūs vienas gana paprastai ir garsiai pasakėte, kas to projekto laukia. Gal nepastebėjau, bet kur Tuo metu buvo Teisininkų-piliečių-viešojo intereso gynėjų brigados, ekspertai, kurie galėjo taip pat paremti Jūsų versiją ? Suprantu, kad iš politikų to reikėjo reikalauti, bet visgi nevyriausybinis sektorius, mano nuomone, buvo gana pasyvus, gal ir klystu… gal nesigirdėjo… Buvo gaila ir liūdna dėl tautos ir savęs kai stebėjau per TV3 Valinsko vedama „diskusija“ su Ž.Marcinkevičiaus šou … Tad po viso šito politikų-energetikų teatro tik noriu pasakyt AČIŪ JUMS, STIPRYBĖS IR VILTIES :) Nepasiduokit…

 • Regis

  Nerijui:

  „Monopolija (iš graikų kalbos: monos, vienas + polein, parduoti) – padėtis rinkoje, kai egzistuoja tik vienas tam tikros prekės ar paslaugos pardavėjas. Susiklosčius tokiai padėčiai konkurencijos nelieka, o visi pirkėjai tampa visiškai priklausomais nuo monopolisto“ (wikipedia)

  Elektros rinka kaip buvo taip ir lieka ar su LEO ar be LEO, monopolinė rinka – kur paslaugos / prekės pirkėjas neturi galimybės pasirinkt bent iš keletos šaltinių. Ar struktūriškai tai 3 atskiros bendrovės ar sujungtos į vieną esmės nekeičia. O esmė reali, o ne popierinė konkurencija. Šiuo atveju KT mano supratimu tai ir pasakė „Taigi elektros energetikos srityje nebuvo sukurta N A U J A monopolija“.

  • donatas

   taciau kodel slapta, be konkurso parinkus VP-10-uka buti ‘strateginiu investuotoju’, KT nepamate saziningos konkurencijos trukumo, ta matyt zino tik dvasios…
   o kas del ‘investuotojo’, tai tuo metu jis ir buvo persamas tam, kad nekiltu elektros kainos, nes AE butu statoma ‘investuotojo’ lesomis. taciau dabar leo-lt kelia elektros kainas motyvuodami, kad reikia AE statyti. o tai dideli pinigai is musu mokeciu i ju kisenes. ar cia nereikejo konkurso, nes gal butu ir daugiau susidomejusiu, kaip legaliai rinkti sau pinigus is gyventoju? :)

   • Regis

    aš kalbėjau apie monopolijas..

    • donatas

     taip tai taip, taciau kalba juk eina ne tik apie monopolijas, bet ir apie konkurencija…

 • Marius

  na nevisai taip, paprastiems gyventojams gal ir nalabai kaip būtų buvę galima pasirinkti iš kurio skirtytotojo prisijungti elektrą. bet įmonės ateityje, ypač tos, kurios naudoja didelį energijos kiekį, gal ir būtų galėjusios pasirinkti perdavimo operatorių, arba bent jau pasirinkti pačios energijos pirkimo šaltinį, nes magistralinės aukštos įtampos perdavimo linijos būtų išlikusios Lietuvos energijos nuosavybė. O dabar ir aukštos įtampos linijos (lietuvos energijos) ir žemos (VST ir RST) yra vienose rankose. Be to yra ir elektros gamintojai, jeigu būtų buvę keletas skirstomųjų tinklų, tai jie būtų galėję pasirinkti kuriam perdavimo tinklui parduoti savo pagamintą energiją, taip šiandien nėra konkurencijos, nes dirba Ignalina, bet kada Ignalina uždarys ir jeigu regione bus elektros energijs poreikis, gamintojas galėtų daugiau uždirbt, ir gal tai skatintų alternatyvių elektros energijos šaltinių plėtrą.

  • Regis

   Viskas „ant popieriaus“ gal ir taip. Praktikoje yra praktikoje.

   • Marius

    Nesutinku, praktika atsiranda esant poreikiui, Šiandien Lietuvoje kolei už Ignalinos AE kilovatvalandę mokama berods 6 cnt poreikio nėra.. ES yra siekiama, kad atsirastų konkurencija elektros gamyboje. sistema veikia taip, stambus vartotojas gali nusipirkti elektros energijos tiesiai iš gamintojo, o skirstymo tinklams susimoka už perdavimą. Taip būtų atskiriama elektros gamyba nuo perdavimo. PVz kokia achemos grupė, turėdama savo elektrinę Jonavoje galėtų tiekti elektros energiją savo grupės įmonei Klasco Klaipėdoje, susimokant VST tik už energijos perdavimą. Sakyčiau achemai tai labai apsimokės, nes jie perka dujas tiesiogiai iš gazpromo. Esant monopoliui Leo, kada visas perdavimo tinklas vienose rankose, galima sukurti tokias sąlygas, kad toks energijos perdavimas būtų nenaudingas įmonėms.

 • Jo, išdūrė mus VP marketas.