Kuo serga jūsų žiniasklaida?…Įdomu, kas nuo ko užsikrėtė

„Respublikos“ vyriausiasis redaktorius klausia teisingai…

O aš dar paklausčiau: kuo serga jūsų politikai?

Baisios tos užkrečiamos ligos…tik įdomu, kas nuo ko užsikrėtė…

(14 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • RM

  Vemt mane verčia nuo šito …. Dagio :(

  Q-tvėla iš vaikų pinigus atėmė, kad sutaupytų savo sekretorėm (Komentaras redaguotas – A.R.)

 • Valentinas

  Pinigus atėmė ne iš vaikų, o iš tokių tėvų kaip aš. Aš galiu susimokėti už savo vaikų maitinimą ir valstybės pagalbos man tam nereikia. :)

 • gintaras.m

  Čia typo, R vyriausiasis leidėjas klausia pas socialdemokratus dutūkstantininkus ? O jie ką atsako ?

 • Žmogus iš kairės

  Cia tai gaila: neperku ir neprenumeruoju Respublikos (kaip ir neperku Maximoje), tai negalesiu perskaityti nei sio „sedevro“, nei sestadieni isspausdinto, susijaudinusios drauges komentuoto man telefonu Pilvelio laisko.
  Manau, jei tik is tokios rasliavos Respublika isgyvena, arteja jos bankroto laikas…

 • mdxacuk

  Paskutinį kartą „Respubliką“ skaičiau dar tada, kai kainavo 15 kap. – maždaug prieš 20 metų. Kaip galiu suprasti iš šito gerb. Račo atsiliepimo, nieko dėl to nepraradau. O kuo blogas Dagys? Kubilius blogas tuo, kad su niekuo nesitaria ir niekam nieko neaiškina. O Dagys – kad aiškina?

 • J. naivus

  Jau ne pirmas kartas, kai aptariame tai, ko nematėme. Ar nenorime, kaip tos „Respublikos“.
  Ta proga siūlyčiau kitką – padiskutuoti koks turėtų būti idealiai tobulas žurnalas ar dienraštis. O gal toks jau yra?
  Toks tikrai elitinis, – t.y. mums. Nes gi kiekvienas čia berašinėjantis širdies gilumoje save būtent prie elito ir prisikiria, kad ir ką besakytų.

  • Žmogus iš kairės

   Oi-oi-oi!!! Taigi idealiai tobulas elitinis leidinys tik ka „apdainuotas“ – tai Fortuna privata“.
   Siaip jau pasinagrinekime zodzio „elitas“ reiksmiu ir etimologini lauka: elite-elect-lite/light/enlighten, elevate/lift.
   Sorry, grubiai sudeliojau is anglu kalbos, bet ir prancuzu panasios reiksmes: isrinktieji, apsviestieji, pakyletieji.
   Taigi, tas idealusis leidinys ir butu „apie isrinktuosius, apsvietuosius ir pakyletuosius“. T.y. apie tuos, kuriuos mes isrinkome, pastateme sofitu sviesose ir pakeleme i scena…
   Argi Respublika, idejusi interviu be uzsakymo Nr., nera tokio leidinio „nuostabi“ iliustracija?
   PS Interviu su Dagiu radau balsas.lt. Tokiu tekstu skaityti nesivarginu. Yra idomesniu skaitiniu. Bet, sprendziant is drauges komentaro, Pilvelio tekstas (regis, sestadienio Resp?)vertas teisesaugos demesio del baisokoko seksizmo. Gal matete kur tinkluose ta teksta? AS jo neradau.

   • Musė

    Aš nusipirkau šeštadienį „Respubliką“. Ai, galvoju, parėmė Tomkus „Žalgirį“ 3 milijonais, tai aš paremsiu Tomkų 3 litais :)

    Pilvelio tai pošlykštės mintys, net neprisiverčiau iki galo perskaityti. Iš serijos – netekėjusi ir vaikų negimdžiusi moteris neturi teisės stoti už valstybės vairo, nes ji nėra visavertė pilietė ir t.t. Šiaip nieko šokiruojančio – šiame bloge atsiras nemažai pritariančių Pilvelio mintims(pvz. Nerijus) apie bobos vietą šiame pasaulyje.

    • Valentinas

     Nerijau, iš karto noriu pasakyti, kad tai yra Musės nepriklausomos mintys ir aš čia ne prie ko :-)

 • Quantum

  Nieko baisaus, soc. ministerija užsakys keletą reklamikių ir Dagys taps geriausiu ministru per visą „nepriklausomybės“ istoriją.

 • Musė

  Tiesa, aš visą dieną galvoju, kad nelabai supratau pagrindinės šio A. Račo įrašo minties.

  Kas kuo serga? Dagys kažkuo serga? Ta prasme, blogis slepiasi tame, kad Dagys pirmame „Respublikos“ puslapyje? O apskritai galėtų būti BET KOKS Lietuvos politikas pirmame „Respublikos“ puslapyje, kad nebūtų blogis (išskyrus žinoma Imbrasą) ???

 • Ar

  Dešiniąjam iš kairės:
  gal paaiškintumėte terminą „apsviestieji“ :
  – sviestu apteptieji?
  – apsvaidyti (š…)?
  O gal dar kas nors?

 • Miela Muse, gal pagalvokit dar vieną dieną…:)

  Žinoma, kad nėra nieko blogo, kai ministrui suteikiama galimybė pasisakyti nacionalinėje žiniasklaidoje, kartu įdedant dvi jo nuotraukas.

  Visai čia nieko stebėtino.

  Bus juk ir A.Kubilius, ir A.Šemeta ir G.Steponavičius, ir R.Juknevičienė, ir visi kiti ministrai. O gal jau net buvo, gal tik aš nepastebėjau.

  Ir taip, taip, taip, J.Imbrasas yra mano mylimiausias politikas. Ir dar R.Paksas, G.Kirkilas, A.Brazauskas (galite dar kelias pavardes prisrašyti pagal savo skonį).

  • Musė

   Tomkus gi sakė – „Propaguosiu ir ginsiu tradicinę šeimą“. Straipsnis kaip tik apie tai. Garantuoju, kad jo net neskaitėte, nes išvydęs konservatorių pirmame puslapyje iš siaubo nuo kėdės nuvirtote.

   Štai ir atsirado nuomonių įvairovė žiniasklaidoje, su kuo Jus ir sveikinu.

   P.S. O kad Dagio 2 nuotraukas įdėjo – apie viską pagalvota, solidus simpatiškas vyras iš stuomens ir liemens, į AMB panašus, moteriškės turbūt iškart visą tiražą iššlavė :)

 • VP

  man tikrai atrodo, kad respublika sparciai keiciasi i geraja puse. skaiciau, po to nebeskaiciau, dabar vel pradedu skaityti

 • briedis

  cia ne liga, o „respublika“- ne ziniasklaida. gal ir klystu, bet manau, kad tas popiergalis yra perdaug sureiksmintas. nes kazin, ar labai daug kas uz gryna piniga priima „respublikos“ turini? , beje, kaip ir kito mohikano- valatkos rastu. siaip, gal politikams ar biznieriams geriau butu ne santazo klausyti ir taip ji tik dar paskatinti, o tos pacios grybauskaites pavyzdziu aisku atsaka duoti. ir tuos pacius pinigus, kur valinskas, ar, kaip galima speti, ir dagys moka uz pornografija, galima isleisti rimciau pasiskelbiant. o kas nuo ko apsikrete? dabar jau ir nesvarbu- dabar tai nebe korupcija, o simbioze.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Man asmeniškai netrukdo, kad ministras ieško šeimos ambasadorių, bet ar paieškoms tokia forma pritartų mokesčių mokėtojai?

 • Gediminas Stanišauskas

  Mielas Artūrai,
  šį kartą drįstu jums paprieštarauti apie ligas, diagnozes ir susirgimus. Jeigu jums kyla klausimų, ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „Respublikai“ sumokėjo už šį straipsnį, tai pasakau – „0“ litų ir „00“ centų. Ministro žodžiai apie šeimos politiką toli gražu nėra nei „bonusų“ rinkimas, nei dar kas nors panašaus. Jeigu leidiniai ar kitos žiniasklaidos priemonės pačios imasi iniciatyvos publikuoti žinias apie gerus dalykus, tai dar nereiškia, kad už juos buvo sumokėta. O tarp šeimos ambasadorių, kuriuos jau prisišnekinome tokiais būti, nėra nė vieno politiko ir nebus. Šeima yra ta vertybė, kurioje šiuo sunkmečiu randame atramą, todėl jos iškėlimas šiuo metu ir yra vienas pagrindinių mūsų ministerijos tikslų.
  Beje, viešai jus kviečiu tapti šeimos ambasadoriumi.

  Pagarbiai,
  Gediminas Stanišauskas
  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

 • Mielas Gediminai, prieštarauti jūsų teisė. Klausimų man kyla, tačiau ne konkrečiai dėl šio straipsnio, o dėl jūsų ministerijos kai kurių sprendimų, kurie, tikiuosi, dar bus paaiškinti kitų institucijų.

  Todėl tapti jūsų ministerijos šeimos ambasadoriumi neketinu. Aš ir be ambasadoriaus vardo turiu šeimą, kuria didžiuojuosi, manau ji netaps niekuo blogesne be ministerijos suteikto vardo.

  Pagarbiai

  • mdxacuk

   Nu va, p. Račai, truputį megztaberetiškai čia jums išėjo su šituo straipsniuku. Suprantu, kad apmaudu, bet kam taip grubijonyt p. Stanišausko atžvilgiu? Mandagiai atsisakytumėt ir viskas. Jei „Respublikai“ nemokėta nei cento, tai Dagiui pretenzijos lyg ir turėtų atkristi, o išauklėtam žmogui tiktų ir atsiprašyt. Nebent Dagio šeimos koncepcija jums iš principo nepriimtina – pavyzdžiui, per mažai tolerantiška ir t.t.

   • Mielas, mdxacuk, man atrodo, kad labai mandagiai atsakiau p.Stanišauskui. Be to, atrodo, neatidžiai skaitėte ir išvada apie tai, kad nemokėta nė cento, yra jūsų. Todėl nelabai suprantu, už ką turėčiau atsiprašyti: ar už tai, kad nenoriu būti ministerijos, kuri laužo sutartis, šeimos ambasadoriumi? Ir, beje, gal galėtumėte nušviesti, kokia yra R.Dagio „šeimos koncepcija“ – turbūt kažką būsiu praleidęs…

    • mdxacuk

     Ką aš žinau – p. Stanišauskas rašo, kad sumokėta 0,00 Lt „už šį straipsnį“. Gal mokėjo už kokius nors kitus penkiagubai? Bet tai reikia įrodyt. Aš, pavyzdžiui, labai nesigilindamas iš konteksto susidariau įspūdį, kad čia galbūt Dagys varo savo propagandą už valdiškus pinigus Blinkevičiūtės, Prunskienės arba Paulausko maniera. O, pasirodo – ne! Drįstu spėti, kad ir jūs šito nežinojot.

     O dėl koncepcijos tai reikia skaityt patį straipsnį. Pilna jo variantų ir internete. Ką aš čia patarinėsiu.

  • arta

   Na is tikruju, norejot paklaust, o pridejot kazkokiu nuotrauku. Ziniasklaidos atstovui deretu buti konkretesniam.
   Ir ambasadoriaus misija yra kiek kilnesne, nei Jus, atrodytu, suvokiate… Nors manau, tikrai suvokiate, bet kodel tuomet taip iseina, jei leidziate pasireikst tokiam zemaziuriskam poziuriui. Ko tada noret is musu visuomenes, jei jos vadinamas „elitas“ ne ka geresnis.

 • Pažiūrėkite į šios dienos Respubliką. Dar vienas minixtras. Kodėl? Sutapimas? Kas bus rytoj? Kas toliau?

  • Musė

   O jūs pažiūrėkite į šios dienos/vakar dienos/praeitos savaitės ir t.t. Lrytą ir raskite bent vieną numerį, kuriame nebūtų JOKIO ministro. Raskite. Bent vieną numerį, kuriame nebūtų blogo blogo Kubiliaus, Šemetos, Šimašiaus, Čapliko, Juknevičienės ir t.t.

   Tau gal Respublika apie bitininkystę turėtų rašyti?

  • virgis

   Dainiau, neskaityk Respublikos. rankas purvina. nervus gadina. tave kritikuoja. remejus tavo vardina.

 • Gediminas Stanišauskas

  Artūrai, regis šį kartą mestelėjai gerokai pro šalį, nors prisipažinti apie suklydimą ar paklydimą nėra blogybė. Blogiau, kai žmogus „užsiciklinęs“ kartoja vieną ir tą patį…
  Be kita ko, norėčiau pabrėžti, kad šeimos ambasadoriai nėra nei ministerijos, nei dar kažkieno. Jie mūsų visų (jeigu aišku pripažinsi, kad visi esame vienos šalies gyventojai ir gyvename vienoje visuomenėje, kuriai rūpi ir geri dalykai, o ne tik kriminalai). Realiai tai žmonės (šeimos ambasadoriai), tokie kaip tu arba aš, kuriems svarbi šeima. Galiausiai, ir tiems ambasadoriams mes taip pat nemokėsime pinigų, nes jų tiesiog žmogiškai ir iš širdies (ne raštais, o tiesiog telefonu) paprašėme skleisti šeimos, kaip valstybės pamato, idėją (tiesiog jei žurnalistai paklaus, kodėl esi šeimos ambasadorius ir pan.). Gal ir čia įžvelgsi kažkokius pirkimus, bonusus ir pan. Gali pats paskambinti tokiems Kriščiūnams į Kaišiadorių rajoną, kodėl jie sutiko būti šeimos idėjos skleidėjais, kodėl tokiais sutiko būti dar bent šešios šeimos (be jokių didelių įkalbinėjimų ir pan.). Galiausiai, neperšame tau šito, o tik pasiūlėme. Nenori, tai nenori. Tavo reikalas. Tiesiog gerus sumanymus mes mokame sudėti į šuns dienas. Pirmyn.

  • Gediminai, niekaip nesuprantu, kur tas mano paklydimas. Aš tiesiog nenoriu būti jūsų ministerijos projekto dalis. Tačiau visiškai tikiu, kad dalis žmonių to nori ir dalyvaus jūsų projekte. Gerbiu juos ir sakau jiems sėkmės. Aš šeimos idėją skleidžiu savaip. Ar man tai yra draudžiama? Ar mano šeima dėl ir mano vertybės dėl to pasidaro blogesnės?

   Kur čia įžvelgi šuns dienas?

   Ar tiesiog apsimeti, kad nesupranti apie ką kalbu?

 • Musė

  Na va, p. Artūrai, susprogo jūsų išpūstas burbulas. Straipsnis neužsakytas, už jį niekas nemokėjo (nebent jūs teigiate, kad oficialus ministerijos atstovas mums tiesiai į akis meluoja). Belieka pripažinti, kad išties nebėra prie ko prisikabinti.

  Nebent jūs manote, kad nepriklausomas dienraštis neturi teisės rašyti apie tuos procesus, akcijas ir idėjas, kurios jam atrodo įdomios.

  • Miela Muse, dabar šios temos tęsti nenorėčiau, nes, kaip minėjau, laukiu oficialių institucijų atsakymų. Tačiau labai tikiuosi ją pratęsti ateityje.

  • Regis

   O iš kur oficialiam ministerijos atstovui – konkrečiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ryšių su visuomene skyriaus vyriausiajam specialistui žinoti, kad gerb. Seimo pirmininkas kaip valdančiųjų atstovas galėjo tiesiai su Tomkumi susitarti dėl plataus mąsto viešųjų ryšių straipsnių „Respublikoje“ ir jos satelituose. Apie tai jau buvo diskutuota. Net suma buvo įvardinta, berods kuklūs 28 tūkst. Lt. Aš pats tada rašiau, kad galima konstatuoti Respublikos perėjimą į valdančiųjų palaikymo komandą. Ir ta A.V. nuomonė apie sausio 16-osios įvykius už kurią oficialiai sumokėjo seimo kanceliarija, buvo ne kas kitas o tik ženklas, kad tokių straipsnių nuomonių etc. bus daugiau.. Kas be ko tai tik mano spėlionės. Aš asmeniškai tikrai nesistebiu tokiais kaip aukščiau pakomentuotasis, straipsniais.

 • Serga ne žiniasklaida, o visuomenė (A.Zuokas: – kas ta visuomenė? Jūs?, kokia visuomenė, tokia valstybė, valstybinės institucijos, tokia žiniasklaida. Taigi, serga žiniasklaidininkai, politikai, valdininkai, paprasti piliečiai (rinkėjai, skaitytojai), serga Radzevičius, Račas, Puklevičius, Fredis Musė ir Co.
  P.S. sąžiningiau būtų, jei blogo autorius iliustruotų žiniasklaidos sirgimą Lryto ligų pavyzdėliais, nes kritikuoti „Respubliką“ Račui nieko nekainuoja, šis laikraštis nėra tam tikros produkcijos pirkėjas.
  Neskanus man šis ginčas, nes barasi konkurentai ir iš šio barnio turi naudos: triuškina konkurentą, pats atrodo „sąžiningiau“. Kaip tik sąžiningumo ir nematau, daug „falšo“, apsimestinio padorumo.

 • R.Medinis

  Ko jūs dabar p. Artūrą užsipuolėte? Du puslapiai apie gerus valdžios (kaip jai atrodo) darbus aišku nėra nusikaltimas. Bet įrašo pavadinime įrašytas klausimas – kuo sega? (mūsų žiniasklaida), o ne kuo nusikalto. O ligos požymiai manau pakankamai aiškūs – neprofesionalumas, šališkumas ir net jokio, kad ir apsimestinio skirtingų nuomonių ieškojimo. Du, trys puslapiai ryškiai į vieną ar kitą pusę jau nieko nestebina. Nustebintu analitinis straipsnis su faktais (visais , o ne kaip reikia atrinktais), be išankstinių nuostatų, be galutinių išvadų (paliekant jas pasidaryti patiems skaitytojams).
  Paskutiniu metu tokiu skaityti neteko (gal ne ten skaitau….).

  • Musė

   Man šiuo atžvilgiu visai patinka „Veidas“. Išties smagu, kai viename puslapyje gali rasti dvi visiškai skirtingas ir puikiai argumentuotas nuomones apie tą patį reiškinį.

   Pvz. vienoje skiltyje pats gerb. „Veido“ leidėjas A. Šindeikis visais įmanomais būdais sudirbinėja Kubilių, o gretimoje skiltyje tame pačiame puslapyje A. Bačiulis (kuriam minėtasis A. Šindeikis yra darbdavys) jį gina :)

   Įsivaizduokite panašią situaciją Lryte arba Respublikoje :)

   • Regis

    Vienas iš įsivaizdavimų – vakarykštė Jakilaičio laida apie LEO LT. Vienoje laidoje visas nuomonių spektras.

 • „Vilniaus diena“ ir „Respublika“ – tik menka, nereikšminga, mažai skaitoma žiniasklaidos dalis. Ar išdrįs Račas iliustruoti žiniasklaidos ligas Lryto pavyzdžiais. Įsitikinęs, kad ne, nes turi jau paruoštą pasiteisinimą: „- Aš atsakingas už 50 žmonių, kurie dirba mano vadovaujamoje įmonėje, aš jaučiuosi už juos atsakingas“.

  • Regis

   Fredi, visos viltys tik į tave. Laukiam rimtos analizės apie žiniasklaidos ligas, ir kas be ko gausiai iliustruotos Lryto pavyzdžiais. Ypatingai norėtųsi išgirst pačio pamąstymus apie valdančiųjų simbioze su viena (keleta) iš žiniasklaidos grupių. O dėl Artūro tai mums jau ne viena kartą buvo duota suprast, kad čia ne pageidavimo koncertas. Pats gi irgi renkiesi tai ką komentuosi ar ne?

  • R.Medinis

   Fredi tikrai kazkur maciau Artūro komentarą, kd “ L.Rytas“ – jau nebe tas… Negi Jūs tikrai norite, kad naujienų agentūros vadovas, tiesiai ir atvirai pasakytų, vienas iš pagrindinių dienraščių yra (atsiprašau) šūdas?… Juk tai naivu.

   • Musė

    Užtai laisvai gali pasakyti, kad „Respublika“ yra šūdas. Nes „Respublika“ nėra jo klientas.

    • Regis

     galima klausimą? O kur Artūras parašė, kad „Respublika“ šūdas? Aš pvz. matau parašyta Musė ir suprantu, kad tai ne būtinai ta musė kuri skraido šalia š. ar ne?

     • Musė

      Nereikia suprasti visko paraidžiui – „šūdas“ yra alegorija.

     • Regis

      Tai gal visa problema, kad mes „kreivai“ supratom ką gerb. Artūras pasakė ar norėjo pasakyt?

 • Regiui, nesu žiniasklaidos specialistas, nesiekiu Musės įžvalgų gilumo. Gaila, kad kažkur dingo Artūras, diskvalifikuotų mane visiems laikams, taptų Žemėje ramiau, visos ligos išnyktų.
  Dėl Ltyto ligų, jos įsisenėjusios ir chroniškos – akivaizdus subulvarėjimas, rimtos analizės nebuvimas, suaugimas su verslo struktūromis (Gazotekana, Maxxxima) ir politikais iš „valstybininkų“ klano.

  • Regis

   Fredi pasakyk sąžiningai – argi nematai problemos, kad „Respublika“ taip staiga iš niekur nieko (atseit) pradėjo „piarint“ permainų koalicijos didžiavyrius ir jų sprendimus?

 • Gediminas Stanišauskas

  Parašiau viską geranoriškai ir tiek. Galiausiai reikėtų atskirti tuos dalykus – ministerijos, ne ministerijos. Joje dirbti pradėjau tikrai ne dėl to, kad tai „šilta vietelė“. Jei tau įdomu (nors įtariu, kad ne), finansiškai ji nėra tokia naudinga, kokia buvo prieš tai buvusi darbovietė. Tiesiog širdį skaudą dėl to, kas vyksta šalyje ir kas dar gali būti (o bus tikrai blogai). Žinau tik tiek, kad riksmais ir kitais panašiais būdais – nieko nepakeisime. Iš esmės pertvarkyti sistemos vienu ypu irgi nepavyks. Tad klausimas, kaip ir kur einame. Ir žmonės prie „projekto“ (nors tai nėra projektas) prisideda ne todėl, kad turėtų sau naudos. Tai viena galimybių sukurti savotišką judėjimą (šeimos vertybės) prasme, kad jis gyvuotų. Ministerija tik siekia duoti impulsą jam. Tai va. Peace.

  • Regis

   Su šiuo konkrečiu straipsniu ir kas be ko pačia idėja viskas pakankamai gerai ir teisinga. Man asmeniškai tik nesižiūri tos dvi ministro nuotraukos labai jau primenančios visai nesenas Žemės ūkio ministrės Kazimieros nuotraukas. Beje visai įdomu būtų pasikapstyt ką Respublika ir konkrečiai Tomkus tada galvojo apie tokius užsakomuosius straipsnius.

   Skaitom dar kart ką rašė blogo autorius:

   „Kuo serga jūsų žiniasklaida?…Įdomu, kas nuo ko užsikrėtė

   “Respublikos” vyriausiasis redaktorius klausia teisingai…
   O aš dar paklausčiau: kuo serga jūsų politikai?
   Baisios tos užkrečiamos ligos…tik įdomu, kas nuo ko užsikrėtė…“

   Kur čia šeimos ambasadorių idėjos vertinimai?

 • Gediminas Stanišauskas

  Beje, dėkui už sukurtą blogą. Jeigu neužbaninsi, tai ir toliau lankysiuosi ;)

  • Valentinas

   Gediminai, jei lankysies teks pasiaiškinti kodėl norite suskirstyti vaikus į elitinius, gimusius teisingose „šeimose“ ir neelitinius, kuriems ne taip pasisekė.

 • „Respublika“ yra verslo projektas, kaip ir „Vilniaus (Kauno) diena“, verslo kompanijų neaptarinėju, Lrytas turi šiokių tokių žiniasklaidos bruožų, daugelis partijų irgi yra tik verslo projektai, pvz.: ryškiausios – Uspaskicho, Pakso, Zuoko, mažiau ryškios – Prunskienės, Paulausko, beje, mūsų mielą Artūrą buvo įpainiojusios į savo tinklus, buvo vienos jų aktyvus gynėjas, idėjų propaguotojas.
  Kadangi kiekvienas mano komentaras gali būti paskutinis, tai aš komentarus dar parašau ligita_xz_lt.

  • R.Medinis

   Fredi, bet gi smagu rašyti, kai komentaras tuoj tuoj gali būti paskutinis. Tos jūsų pastabos kai kuo primena TV anonsus.. skubėkit!, žiūrėkit!, bo tuoj, tuoj baigsis ir nespėsit… Gaila šiame bloge nevyksta balsvimai, tikrai tiktų tema: ar užbanins A.Račas Fredį? Ats variantai:
   1) taip, šiandien pat
   2) taip, per savaitę – jei dar komentuos ne į temą
   3) ne, jis gi (Račas) demokratas
   4) ne, nes Fredžiui skaudės
   5) o man dzin..

   • Valentinas

    Trūksta dar vieno:
    Fredis ir yra Račas :)

    • Patikėk, Valentinai, Fredis* ir Artūras du skirtingi asmenys;))

   • Račas ne tik demokratas, bet ir turintis verslininko gyslelę, todėl naiviai tikiuosi, kad nebūsiu diskvalifikuotas.
    P.S. Ačiū bendramintei Musei, aš su tavim.

    • Valentinas

     Fredi, kodėl sugalvojai, kad Račas turi verslininko gyslelę? Jei taip būtų, jis šlovintų savo klientus asmeniniame bloge. Dabar gi man atrodo, kad jis turi kovotojo su vėjo malūnais gyslelę.

    • Fredi, nors ir šiek tiek apgailestaudamas ir vėluodamas, tačiau esu priverstas įvykdyti savo vakarykštį pažadą.

     • Musė

      Sveikinu, mielas Artūrai. Lai klesti demokratija ir žodžio laisvė A. Račo bloge!

      Pradžioje Virgis, po to Fredis, dar siūlau užbaninti Mykoliuką už keiksmažodžius, Musę už tai, kad skaito Respubliką ir t.t.

      Tada liksite dviese su Valentinu ir galėsite vienas kitą girti ir šlovinti ;)

     • Miela Muse, ačiū už sveikinimus. Tačiau „Respublikos“ ar „Lietuvos ryto“ ar „Laisvo laikraščio“ skaitymas niekaip nesusijęs su komentavimo galimybe šiame tinklaraštyje. Nereikia nieko girti ir nieko šlovinti, aš prašau tik vieno – laikytis elementarios kultūros, neįžeidinėti manęs ir kitų čia komentuojančių, nenaudoti argumentų „ad hominem“ ir atsakyti už savo žodžius. Tai tikrai nėra daug. Na, bent jau mano asmenine nuomone, į kurią, manau, turiu teisę.

      Ir Valentinas čia tikrai niekuo dėtas.

     • R.Medinis

      Taigi neatspėjau. (Buvau pastatęs ant 4-o varianto.) . Gaila. Su Fredžiu buvo linksmiau…

     • Mielas, R.Medini, man taip pat gaila. Nuoširdžiai. Nes kartais Fredžio mintys būdavo visai įdomios. Tačiau negaliu laužyti savo pažadų:)

     • R.Medinis

      Mielas Artūrai, Jūs, mano galva, per griežtas. Na gerai – pažadėjot – ištesėjot, bet gal grąžinkit po kokios savaitės ar dviejų, o tai dabar gaunas kaip su tuo garsiuoju KT sprendimu – iki gyvos galvos. Negi reikės pas Ligitą eiti norint sužinoti ką Fredis mano apie A.Račą? :-).
      Beje dėl Fredžio kaltinimo apie pinigėlių byrėjimą – jei aš teisingai supratau – tai nebuvo asmeninis kaltinimas Jums, tiesiog paralelės: LR – BNS klientas, Respublika – ne, kas gali paneigti… it t.t.

     • Aha, pas Ligitą tik ir reikia eiti vien dėl to, kad sužinoti Fredžio nuomonę. Kadangi čia jo jau nebėra, pas mane jis bus dar aršesnis. Naujausios žinios – Fredis patikino, jog tenkinsis mano menkąja tinklaraščio auditorija… Hm, o kas toliau?!!!!

     • Ligita, žinai, kaip senas žmogus, galiu pasakyti, kad kartais gailestis pereina į meilę. Bet ji nebūna tikra:)

     • Kai skėlėt, tai skėlėt, Artūrai;) Dabar ilgam apmąstymų turėsiu. O kadangi aš mąstyt mėgstu…

     • Ligita, tai kad nieko naujo kaip ir nepasakiau – pati sąvoka „homo sapiens“ viską pasako. Gerai, kad dar jų išliko:)

     • Mielas R.Medini, gyvenu pagal savo vertybes ir niekam neleidžiu savęs įžeidinėti. Tačiau esu pakankamai tolerantiškas ir suprantu, kad žmonės kartais klysta. Todėl ir leidau Fredžiui pasitaisyti, tai yra, pripažinti savo klaidą. Jis nenorėjo. Tad teko ir toliau gyventi pagal savo supratimą. Dėl pinigų byrėjimo – man asmeniškai niekas nebyra ir jokios „savo“ produkcijos aš „Lietuvos rytui“ nepardavinėju. Mano atlyginimas yra fiksuotas, todėl, ar pirks „Lietuvos rytas“, „Respublika“, „Verslo žinios“, „Valstiečių laikraštis“ ar kitos žiniasklaidos priemonės BNS naujienas, jokios tiesioginės įtakos mano atlyginimui neturės. Tai – faktas ir Fredis savo teiginiais skleidė pramanus. Šiame tinklaraštyje tam ne vieta – jei nori, gali apie tai rašyti į „Respubliką“ ar tą patį jo nemėgstamą „Lietuvos rytą“.

     • mdxacuk

      Norėjau tiesiog šiaip pasmalsauti – labai jau įdomus jūsų verslo modelis. Kiek supratau, jeigu „pirks “Lietuvos rytas”, “Respublika”, “Verslo žinios”, “Valstiečių laikraštis” ar kitos žiniasklaidos priemonės BNS naujienas, jokios tiesioginės įtakos“ tamstos atlyginimui tas neturės. Jeigu visi tie išvardinti nepirks – irgi neturės? Ir jeigu išvis niekas nepirks? Žodžiu, tiesiog tobulas ANTIKRIZINIS verslas, absoliučiai nepriklausomas nuo pirkėjų. Būtinai turėtumėt plačiau paskleisti šitą svajonių koncepciją, daugeliui padėtų tokiais sunkiais laikais.

     • Valentinas

      Muse, aš čia prie ko?

     • Regis

      Taip, su Fredžiu buvo linksmiau.. Gaila nesupranta žmogus, kad su savo teiginiais gali prisišaukti ne tik Račo baną, bet ir VSD į savo namus :) Aš juokauju. Fredi laikykis :) Beje jau jeigu teigi, kad „Nubyra iš pinigų ir ponui Račui“ tai buk mielas arba įrodyk arba tada kukliai atsiprašyk. Tiek tiek. Labai jau mes su tais teiginiais įsibėgėjom..

     • Musė

      Atleiskite, Valentinai, tiesiog nelaiku po ranka pasitaikėte :)

    • R.Medinis

     Fredi, ko Jūs tą Paksą vis prikišat Artūrui. Na išrinko žmonės Paksą Prezidentu (demokratija gi), na nevykęs jis gavosi, bet kai užvedė tą nušalinimo buldozerį – man irgi nejauku buvo – pimą sykį akivaizdžiai pajutau, kad šalį valdo kažkas, kas slypi anapus.. (prieš tai jie bent palikdavo iliuziją, kad čia bent formaliai galioja įstatymai).

  • Regis

   Ta prasme? Respublika yra verslo projektas ir tai NE žiniasklaida? Nu nežinau Fredi, mes jau krypstam kažkur į lankas…

 • kolega

  vienas pastebejimas: nesuprantu, ko jus tamstos norit is tos ziniasklaidos? zibuokliu? tyro vandens? objektyvumo, kuris netinka gyviesiems? kodel negali vienas leidinys ginti valdanciuju, kitas – peikti? Kodel negali laikrastis/TV/radijas stoti i viena ar kita apkasu puse? Kas uzdraude? Kam patinka valdantieji – tegul skaito RE, kam nepatinka – tegu atsivercia LR. Kam niekas nepatinka, tas tegu „Zmones“ skaito. Palikit kiekvienam pasirinkimo laisve, o jei turit irodymu, kad ministras X nusipirko eteri – pateikit irodymu. Nors man dzin jei RE ir gavo tuos pinigus. Turedamas savo pozicija, skaitau ar ziuriu tai, kas atitinka mano pozicija. Ar gi ne taip yra ir realiame gyvenime?

  • R.Medinis

   Nesutinku su Jumis mielas „kolega“. Tarkim grįžti į gimtinę po didesnės pertraukos, paimi kokį „solidų“ dienraštį į rankas, norėdamas sužinoti kas gi vyksta šalelėj mylimoj ir ką randi? Ogi iš visų (na beveik visų) straipsnių ausys kyšo. Bėda tame, kad nevisas jas gi pastebi, kai kurios netgi labai talentingai paslėptos. O pagyvenę, paprasti žmonės kaime ar provincijoje, kurie neturi laiko ieškoti visapusiškų nuomonių, versijų? Jie gi viską praryja nekramtę. O jūs sakot pasirinkimo laisvė… Čia panašu į pasirinkimo laisvę pirkti kopūstus – galite pasenusius, galite sugedusius, o jei norite galite pašvinkusius..

 • Gediminas Stanišauskas

  Pirmiausia niekas neskirsto į elitinius ir neelitinius. Čia ne apie paskirstymą eina kalba. Tiesiog yra noras šeimos, pabrėšiu, būtent šeimoms skirti papildomus „bonusus“, neatimant iš nieko jau esančių. Klausimas kitas – kas tai yra šeima. Pvz., šeima yra ir Asta Pilypaitė su savo dviem atžalomis. Nors ji išsituokusi, bet vaikai gimė santuokoje. Ji taip pat patenka į šeimos kategoriją, nors ir laikoma, kad tai – nepilna šeima. Mintis yra tokia, kad Lietuvoje norime skatinti pirmiausia santuoką, o ne gyvenimą susimetus. Iki šiol parama buvo koncentruojama (ir kol kas dar yra taip) į vaiką, o ne šeimą. Šiandien dienai, kai yra sunkmetis, kur mes randame atsparą? Šeimoje. Gal kai kas pradės ginčytis, kad atsparą mes visada turime rasti šeimoje ir jei to neradome iki šiol – esame niekam tikę ir panašiai. Galbūt. Vadinasi ir aš tarp tokių esu. Galiausiai, kovo 10 dieną ministerijoje vyks diskusija su šalies šeimų atstovais, kaip ir ką galima būtų įtvirtinti įstatymuose, kad šeimų gyvenimas iš tikrųjų pagerėtų. Suprantama, kad artimiausiu metu apčiuopiamos finansinės naudos nepavyks suteikti, nes Lietuva dar nepasiekė sunkmečio duobės. Reikia dabar rūpintis tais, kuriems iš tikrųjų yra be galo sunku. Tačiau visa šeimos kampanija bus nukreipta į tai, ką valstybė joms gali pasiūlyti ateityje. Manau, kad kokiais 2010 metų pabaigoje arba 2011 metais jau būtų galima kalbėti apie konkrečius materialius dalykus. Bet šiandien ne mažiau svarbus klausimas yra tas, ar visuomenei vis dar yra svarbi šeima, ar reikia jai sugrąžinti pagarbą, kad vaikai žinotų ne tik savo teises, bet ir pareigas, kad gerbtų savo tėvus ir senelius, kad gyvenimas šeimoje yra pliusas, o ne kažkokia atgyvena. Jei to nedarėme 20 metų, tai nejaugi negali būti tas laikas dabar? Gal reikėtų diskutuoti dar 20 metų?

  • Musė

   Geras, pirmą kartą girdžiu, kad pvz. išsiskyrusi moteris su vaikais patenka į konservatorių šeimos apibrėžimą. Ar čia jūsų asmeninė nuomonė? Jei tai tiesa, tai galbūt reikėtų tą aiškiau komunikuoti? Nes kiek teko skaityti, didžiausias pasipriešinimas siūlomai tradicinės šeimos koncepcijai ir kilo iš išsiskyrusių žmonių pusės.

  • Valentinas

   Na mano kuklia nuomone geriausia ką galite padaryti šeimoms tai apsaugoti nuo būsimo bankų reketo. Niekam ne paslaptis, kad labai daug jaunų šeimų prisiėmė paskolų ant savo galimybių ribos. Suprantu, kad patys buvo atsakingi ir turėjo teisingai įvertinti riziką, bet bankai turėtų nešti ne mažesnę atsakomybę, nes jie rizikos vertinimo srityje yra gerokai kompetentingesni, nei paprasti žmonės. Taigi, artėja metas, kai šeimos su vaikučiais bus metamos iš butų. Ką planuojate su tuo daryti?

  • Regis

   Pasakysiu sąžiningai nelabai mėgstu Dagį ir tai ką jis deklaruoja ir daro (pvz. socialdemokratija 2000) tačiau, kai išgirdau ko gero pirmą soc. reikalų ministrą garsiai kalbantį apie mūsų šalies demografines problemas tai jau jam didelis pliusas bent jau mano kuklaus piliečio akyse. Kas iš tų kalbų pavirs REALIAIS darbais ir svarbiausia ar bus rezultatas tai jau kitas klausimas. Čia mes visi mėtomės viens ant kito, o tuo tarpu lietuvių tauta diena iš dienos NYKSTA. Per emigraciją, savižudybes, kiaušingalvystę, mažą gimstamumą, materialines problemas etc..

 • Gediminas Stanišauskas

  Šiuo atveju lenkiu galvą prieš V.Tomkų. Žurnalistė pati pasiskambino ir pasiūlė temą. Ar šeima nėra verta pirmo puslapio, o gal reikėjo į pirmą puslapį įdėti mirties konvulsijų iškreiptą veidą (jei prisimenat viename šalies dienraštyje tokią nuotrauką)? Galiausiai, interviu su ministru anoks čia blogis. Juk ir pats pamenu, kai reikėdavo komentaro ar dar ko nors, reikalaudavau iš atstovų spaudai paties aukščiausios prabos lyderio. O čia maždaug tarp eilučių – nupirkta ir taškas.

  • Regis

   Gediminai, kaip galvojate o kam ten apskritai reikalingos ministro nuotraukos ir dar tokios didelės? Esate viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas. Ar apsimetat, kad nesuprantat ar tikrai nesuprantat? Argumentas, kad laikraštis negali be nuotraukų nepriimamas – vietoj ministro galėjo būti kokios nors šeiminėlės idiliškas paveiksliukas kas būtų visai į temą..

 • Gediminas Stanišauskas

  Regi, šiuo konkrečiu atveju mano kompetencija baigėsi ties ta vieta, kai atėjo žurnalistė ir po to išėjo. O kas dėl komunikavimo šeimų politikos tema, tai mes artėjame prie galutinio plano, kaip tai geriau padaryti. Tarp šeimos ambasadorių yra ir tų, kurie yra išsiskyrę, našliai. Būtent tam juos ir kviečiame, kad nekiltų pagundų priešinti žmonių.

  • Regis

   Aš tą ir norėjau pasakyt, šiuo atveju į vieną vietą susiplakė du visiškai skirtingi dalykai – iš vienos pusės šeimos ambasadorių idėja, iš kitos pusės pačio straipsnio apiforminimas, kuris ir būtent tas apiforminimas sukelia pagrįstų abejonių ar tik ne šis straipsnis konkrečiai ir visa tai ką paskutiniu metu spausdina Respublika ar tik nėra…. šioj vietoj kiekvienas padarys savas išvadas..

   p.s. pažiūrėkim dar kart į ką atkreipė dėmesį gerb. Artūras.

 • Valentinas

  Turiu pripažinti, kad lygiai tokiu pat principu aš visai neseniai šiame bloge apkaltinau Erlicką. Mūsų sumokėti pinigai už elektrą, gali būti tam tikrais keliais atsiduria Lietuvos ryte, kuris moka autorinį atlyginimą Erlickui. Tokiu būdu, Erlickas galimai gauna ne visai švarius pinigus. Iš kitos pusės, Erlickas gali sakyti, kad jis dirba savo darbą, gauna pinigus kaip sutarta ir jo atlyginimas nuo LR santykių su VP niekaip nepriklauso. Gerai, kad čia ne Erlicko blogas, kitaip būčiau išspirtas :)

 • mdxacuk, tamsta teisingai supratote – mano atlyginimas nepriklauso nuo to, kas konkrečiai prenumeruoja BNS naujienas. Iš visų išvardytų šiuo metu perka tik vienas, jei pirks visi keturi, mano atlyginiams bus toks pat. Jei nepirks visi keturi – irgi. Nežinau, ar turėčiau tamstai aiškinti toliau, nes iš klausimo spėju, kad klausėte ne todėl, kad norėjote ką nors sužinoti, o todėl, kad klausdamas jau įsivaizdavote žinąs. Bet jei iš tiesų būtų įdomu, galėčiau paiškinti. Pradžiai galiu pasakyti, kad verslo modelis nėra vien myli-nemyli ar perka- neperka. Tai – labai lietuviškas verslas. Kiek kitosk yra besiremiantis skaičiavimais, efektyvumo ir racionalumo kriterijais. Nežinau, ar esate pajėgus tai suprasti…