Mėgstate pirkti „Maximoje“. Tada aš nemėgstu jūsų.

Man labai patiko pasirengimas šių metų Sausio 13-ajai, su programiniais apgailėtinos mažumos tekstais ir nuožmia, viską (įskaitant ir Lietuvos nepriklausomybę) lemiančia kova prieš „Maxima“, pasiūliusia paminėti šią progą pigesniais sovietiniais kumpiais.

Apgailėtina mažuma vieningai pakilo į kovą ir … nugalėjo. „Maxima“ sausio 13-ąją sovietinių kumpių už pusę kainos nepardavinės. Valio!!! Lietuva liko laisva.

Ta prasme, sausio 13-ąją, nes tą dieną „Maxima“ tarybinių kumpių už pusę kainos nepardavinės.

Bet koks skirtumas – tie patys apgailėtinos mažumos atstovai tuos tarybinius kumpius jau sausio 14-ąją išpirks už visą kainą, nes reikės gi kažkuo užkąsti pagiriojantis po sausio 13-osios „pergalės“. Kaip kad visada reikia užkąsti švenčiant tokias „pergales“

Pradedant 2002-aisiais, kai pasinaudojant neįgaliesiems suteikta lengvata, tokia bendrovė „VP Market“ iš biudžeto „susigrąžino“ daugiau nei 70 mln. litų. Būtų tikriausiai „susigrąžinusi“ daugiau, jei ne tuometinė finansų ministrė D.Grybauskaitė.

Apgailėtina mažuma ir visos kitos atmatos tada tikriausiai taip pat šventė pergalę – nes jiems juk įprasta, kad vogti iš valstybės yra didžiausias „kietumo“ įrodymas. Smegenų juk neužtenka suprasti, kad vagia iš tavęs.

Kita „pergalė“ buvo per 2003 metų ES referendumą, kai politiniai propagandistai, pamiršę savo tiesiogines pareigas kartu su politikais ir  „Maxima“, alumi ir skalbimo milteliais žaidė demokratiją. Žaidė taip, kad iš pirmo karto buvo sunku pripažinti, bet vėliau tikriausiai pasidarė gėda ir norom, nenorom teko tai padaryti.

„Maxima“, tiksliau jos savininkai žaisdami demokratiją nenukentėjo. Priešingai – tų pačių metų pabaigoje jie, apgailėtinos mažumos atstovams švenčiant pergalę, ėjo toliau. Apie VST privatizavimą apgailėtinos mažumos atstovai dėl smegenų trūkumo nelabai ką galėjo suprasti, todėl toliuau pirko „Maximoje“ tarybinę dešrą, kad būtų kuo užkasti per išgertuves, švenčiant eilinę „pergalę“ prieš rusus, komunistus ir visus, kas ne su jais. Sutapimas – VST buvo privatizuota po sėkmingo ES referendumo. Gal tai galima vadinti sėkmės mokesčiu?

Kitas toks mokestis tikriausiai turėjo būti „Leo LT“, kuriam dirbo ne tik G.Kirkilas, bet ir iš pradžių – visa TS-LKD, V.Adamkus, nekalbant jau apie A.Valinską ar kokį A.Matonį, kuris žmones, bandžiusius pasipriešinti dar vienai „Maximos“ pergalei pavadino, „veikėjais, siūlančiais stabdyti Lietuvos energetinę nepriklausomybę (tarp tų „veikėjų“ buvo žmonės, kuriems A.Matonis net batų nevertas valyti: Romualdas Ozolas, Jonas Vaitkus, Liudvika Meškauskaitė, Liutauras Ulevičius ir kiti).

Tada „Maximai“, laimei, nepavyko. Nors gal reikėtų sakyti, ne visai pavyko, nes už „Leo LT“ susimokėjome kelis šimtus milijonų.

Apgailėtina mažuma ir tada tikriausiai šventė pergalę, gerdami naminukę iš Dzūkijos ir užkąsdami tarybiniais kumpiais iš „Maximos“. O kaipgi kitaip – juk pavyko. Ir už tai „Maximai“ reikia atsilyginti, nes tai – ne tik geriausią reputaciją turinti Lietuvos bendrovė, bet ir viena iš vertingiausių Lietuvos įmonių. Kaip kad būna geriausi merai, geriausi valdininkai ir geriausios ministerijos.

Kaip gi tokioje nepirksi tarybinės dešros ar „Listerino“ burnai skalauti? Todėl ir perka – diena iš dienos, metai iš metų.

Tik sausio 13-ąją staiga nusprendė nepirkti. Iš patriotizmo. Taip, kaip jį supranta.

Štai todėl ir sakau jums atvirai: mėgstate pirkti „Maximoje“? Tada aš jūsų nemėgstu. Nes jūsų galvos tuščios, o smegenis atstoja pilvas, kurį nesvarbu kaip prisikimšti.

Viena pasninko diena nieko čia nepakeis.

Nes jūs įpratę atsukti antrą žandą ir užpakalį, kai jums į jį spardo ir leisti prikrauti į visas kišenes, kai tik atsiranda norinčių. Nes jums trūksta ne tik smegenų, bet ir uoslės, principų, vertybių.

Ir todėl pirmadienį vėl visu tuntu bėgsite į „Maximą“. Nes ji laikosi ant tokių kaip jūs. Ir tarybines dešras sausio 13-ąją ji gali pasiūlyti būtent dėl tokių kaip jūs. Tik jūs to niekaip nepajėgiste suprasti. Panašu, niekada.

(13 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...
 • Simocha

  Man tik labai įdomu ar ta mažuma tikrai nesupranta apie ką Jūs rašote ar tik apsimetinėja?

  • ArturasR

   Supranta jie viską, Simocha… Bet taip lengviau. Ir ne taip baisu :) Ir dešrą gali toliau valgyti.

   • Guest

    http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/istorija/lietuvos-televizija-sausio-13-aja-gynes-verslininkas-nerijus-numavicius-sprogimo-banga-bloske-taip-kad-likau-be-batu-582-296004
    P.S. Beje, į Saračą įtraukite ir tuos kurie Maximos tinklapyje paspaudė „like“. Nepirkite Ikea (nes išnaudojo politinius kalinius, nevažinėkite VW. Priešai apsupo šio blogo savininką. Iš visų pusių.

    • Simocha

      Labai įdomi „mažytė“ detalė: „Pirmą kartą viešai pasakojantis savo prisiminimus…“

     • Rytis_I

      Dar mažytė detalė: kovinė granata suaugusio žmogaus neišvers iš slepečių – tai grynai skeveldrinis ginklas – mažiau pirotechnikos holivudinės ar prorusiškos reiktų žiūrėti, ką jau ten mokomoji…

    • ArturasR

     mielas Zilve, o gal eikite kur nors toliau. Kol nepasiunčiau. Nes, panašu, esate dundukas kvadratu.

     • Guest

      Manau, dauguma LT žemėje žino kas čia dundukas. Vietoj kumpelių reikalų (beje, pergales galima atšvęsti užkandant ir agurkėliais) geriau jau susirūpintumėt šiomis atmatomis http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/sausio-13-aja-tautinis-jaunimas-mini-neonaciu-koncerte.d?id=60416987
      P.S. Papildysiu. Kadangi jau blokavot galimybę atsakyti. Juokingas jūs žmogus. Maxima kliūna, kai kniaziaus imperija visame regione moka juodais (įrodyta teisme), sugeba išplauti pavogtus 25 mln lt per rinkimus. Jūs ne tiesos etalonas ar interneto dorovės prievaizdas, tik menkas žmogelis besistengiantis išlieti tulžį ir pagiežą viešai. Pažiūrekite į veidrodį. Gal padės, bet matyt nebe.

     • ArturasR

      mielas Zilve, taisyklė labai paprasta: dundukai man nepatarinėja, kuo rūpintis ar ką rašyti. Siūlau įsikalti į savo (nežinau kokią) galvą. Ir čiuožti iš čia. Sėkmės.

 • Rokas G.

  Paburnojo autorius, išsiliejo ir matyt net pats tiksliai nesuprato ką čia norėjo pasakyti… supratau tik kad maxima nepatinka …kaip parduotuve? O tai tada iki, rimi geriau? Maxima bent jau Lietuviska, o tai gal norfa?
  Nežinau kiek gaudotės segmentavime, bet manau, kad „apgailėtina mažuma“ kaip juos vadinat ir „tarybiniu“ produktų pirkėjai yra visai skirtingi žmonės ir manau nesuklysių pasakes, kad būtent dabartinės daugumos rinkėjai …ka ten rinkejai, manau ir ne vienas išrinktasis, yra tie tiksliniai ir nuolatiniai „tarybinių“ produktų vartotojai.

 • briedis

  apie vilniaus prekybos krautuves šnekant, galiu pasakyti, kad jų vienintelis, didysis ir tikrasis  tikslas  tėra iš viso mėšlo visą vašką išspausti, nes esu matęs begalę šlamšto lentynose, ir be to esu matęs begalę prekybcentrių be mūsiškių. Vienas iš skirtumų užsieninių prekybcentrių naudai- didesnė erdvė tarp lentynų, dėl ko nereikia užpakaliais su kitais pirkėjais badytis. (apie asortimentą ir nešnekėsiu, nes nekorektiška būtų lyginti ubagyno ir turtuolyno prekybcentrius) Bet mūsiškių mažmenos korifėjų naudai galima pasakyti, kad tai visdėlto  panašu į prekybcentrį- mažmeninės prekybos reikalus jie visai pakenčiamai tvarko. Pakenčiamai. bet ne daugiau.

 • Viccini

  ..mes tik mėgstame pirkti, nes jokio kito laisvalaikio neturime..

  • Auksinis_kardas

   Labai arti tiesos, nes oras yra tyčiomis persmelktas žaidimo pirkimą-pardavimą, iki tokio prisotinimo, kad kitiems dalykams nebėra reikalo ir erdvės.

   Pats šis įrašas vykusiai nuvainikuoja požiūrio į VP veidmainiškumą, daugelio su grupe  besisiejusių dalykų apgailėtiną kreivumą, ir per menką atoveiksmį į tai iš autoritetų, valstybės, piliečių. Šie pamiršta savąsias galias, dažnai jomis netiki, nemato reikalo į akibrokštą atsakyti teisingai. Proginis mėsos gaminio nubaudimas šiame fone atrodo groteskiškai.

 • Mantas

  Artūrai, o ką manote apie šią žinutę portale, kuriame pats rašote? https://www.dropbox.com/s/5vaf8smrqkt1mv4/15min%20maxima.png 

 • Paulius

  Kaip gražiai viskas čia gavosi.
  Vakar kaip tik žiūrėjau pistonų video apie maximos reklamos kampaniją: http://www.youtube.com/watch?v=3gpNTEaRgNA
  Pabaigoje pagalvojau, kad gerb. Račui būtų įdomu pažiūrėti.
  Šiandien kaip sykis yra proga pasidalinti šiuo video.

  Man tik liūdna kiek žmonių yra nemąstančių… Dažnai girdžiu apie tai, kad maximoj algos mažos, darbuotojai išnaudojami, ankščiau ir su pašaipa, jog maxima mums elektrą pardavinės. Bet apsisukę eina į tą pačią parduotuvę pirkti dešros.

 • suomis

  Viskas gerai, tik vienas sakinukas toks dviprasmiškas ir jis man nepatinka (…nes reikės gi kažkuo užkąsti pagiriojantis po sausio 13-osios
  “pergalės”. Kaip kad visada reikia užkąsti švenčiant tokias “pergales”). Ir būtent „pergalės“ kabutėse viską ir gadina. Gal galima kaip nors tą dviprasmiškumą panaikinti? Nes kvepia neskaniai. O šiaip – viskas OK.

  • Rytis_I

   Sausio 13-ąją buvo persilaužimo pradžia – ne pabaiga, bet virtęs tarptautiniu incidientu. Jei po pusmečio pučas Maskvoje būtų paėmęs viršų, iš istorinio taško VL būtų galėję vertinti kaip sugriovusį Gorbačiovo reformas…

   • suomis

     Taip, bet tai jau detalės. Kaip bebūtų, mums tai yra pergalė. O kas būtų, jeigu būtų, jau neturi prasmės. :)

    • Rytis_I

     Sutinku, nėra prasmės knistis – būtų ar nebūtų. Bet, kiek pamenu, 91-ųjų sausio 14 ankstų rytmety niekas nešventė pergalės, nebuvo ir džiaugsmingų veidų. Tvyrojo įtampa, sunkvežimiai su statybblokiais dardėjo link Seimo, kiekvienas kažką veikė, be didelių kalbų iš popieruko. Nenorom, bet turbūt daugelis pagalvodavo ir apie 1956 ar 1968 metus… Tada buvo viskas labai neaišku – bet ir tikėjimas buvo.

     • suomis

       Kare būna daug pergalių ir kurių niekas nešvenčia. :) Jos tylios, bet dėl to nemažiau vertingos.

     • Rytis_I

      Suomi, supratau..

 • Mantas Masalskis

  Šįkart gerokai nusivažiavai. Primetu, kad „apgailėtinos mažumos“ apibrėžimą suprantam vienodai. RSK, AUŽ ir panašių žmonių vedama masė.

  >>Apgailėtina mažuma ir visos kitos atmatos tada tikriausiai taip pat šventė pergalę –
  >>nes jiems juk įprasta, kad vogti iš valstybės yra didžiausias “kietumo” įrodymas

  Bet tos mažumos vienas pagrindinių lozungų – nevogt, sąžiningumas ir t.t. O korupcijos išvis nemėgsta. Kaip čia gaunasi?

  >>Nes jums trūksta ne tik smegenų, bet ir uoslės, principų, vertybių.

  Ta pati mažuma turi labai konkrečius principus ir vertybes, dėl  kurių Rašai su jais ir pešiesi.

  Tai kaip čia gaunasi? Prieštarauji pats sau? Ar tiesiog norisi kuo daugiau brudo supilt ant oponentų? Nesvarbu pelnytai ar ne…. 

  • ArturasR

   mielas Mantai, lozungai nebūtinai atspindi veiksmus, jei ką, o jei dar kartą paaiškinsi, kad aš pilu ant kažko brudą, varyk iš čia ir nebegrįžk.

   • Mantas Masalskis

    Pvz kuo lozungai nebūtinai atspindi veiksmus? Gal Užkalnis tau siūlė kyšį? :)

    Klausiu rimtai norėdamas sužinoti atsakymą.

    Tamstą gerbiu už įdomius pastebėjimus, dėl kurių ir pradėjau skaityti šitą blogą. Bet kai pasitaiko tokie WTF, o argumentų jiems pagrįsti nebūna – atrodo nelabai skaniai.

    • ArturasR

     mielas Mantai, aš juk sakiau „nebūtinai“. O tamstos minimo asmens aš asmeniškai nepažįstu.

     • Mantas Masalskis

      „O kas gali paneigti, kad“…

 • zenius

  Akcija prieš Maxima ir jos dešras vykstanti vieną kartą per metus kvaila, bet bėda ne tame. Bėda tame, kad egzistuoja savotiška debilų rūšis, kuriam marketinginis žodis tarybinis kerta per nostalgiją gera dešra, nemokami butai ir apskritai aukso amžius. Mažuma ant jų pyksta, dauguma tiesiog ignoruoja. Mažuma panaši į tarybinius, tik dar to nesupranta.
  O tarp kitko tinklaraščio šeimininke, kur jūs perkate, ar ir jūsų pilvas neveda laikas nuo laiko į tą pačią Maximą, kad nebūtų taip jog raginate kaip mažuma protestuoti prieš Maxima vieną kartą per metus? O gal jūs tos pačios mažumos atstovas, neperkat vieną kartą per metus, tik iš kitų paskatų, ne dėl tarybinės dešros: bloge pademonstruoti, kad aš neperku? Just sayin’

  • ArturasR

   mielas Zeniau, į „Maximą“ kojos nebuvau įkėlęs nuo 2003 metų antros pusės. Jei jus pilvas visur vedžioja, nebūtina visus matuoti tuo pačiu matu.

   • Uzklydelis

    O ką – kitose parduotuvėse ar prekybcentriuose (bent jau tuose, į kurias tamsta kilnoji kojas :-), nebūna „tarybinių“ šlapdešrių ar kitų tuo vardu pažymėtų produktų? O gal juose kažko kito būna, link ko tamstą nuveda tamstos pilvas?;-) Jei taip, pasidalinkite, „kad loska“, neslėpkite nuo kitų. 

    • znakorius

     А зачем тебе столь много знать? :)

   • Laiškanešys

    O tai kur Jūs ta koją keliate? Į kitas didmenines Lietuvos parduotuves ar į Minsko ar Varšuvos parduotuves?

 • aidas

  Laukinio kapitalizmo sąlygomis vieniems rūpi  įvairiais būdais prisikimšti pinigines, kitiems skrandį ( šiuo atveju kaip simbolis ta tarybinė dešra). Žmonės sumaterialėjo ir tai problema.Principinė p.Artūro pozicija yra pavyzdinė, bet dauguma stengiasi negalvoti , o „deda į kojas’ iš šios šalies, šaukdami,kaip viskas čia blogai, arba apsimeta…..o VP market nešaukia, kad čia blogai..jie tiesiog „dirba“…
  Tarp kitko, neinu ir aš pirkti ten i ta  apgailetina centra,nesureikšminu labai jau maisto,jo kainų ir etc.Gyvenimas tuo juk nepasibaigia ir neprasideda. Yra daug reikšmingesnių ir naudingesnių dalykų,nei vaikytis žemiausiu kainų… Tai tiek…

 • „Tarybiniais“ produktais prekiauja, daro jų akcijas – ant etikečių puikuojasi kaina 0,00Lt, ir kiti prekybcentriai. Vadinasi, jie nieko nesiskiria nuo Sausio 13-ąją iš klumpių išvirtusio savininko krautuvių:). žr.http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/istorija/lietuvos-televizija-sausio-13-aja-gynes-verslininkas-nerijus-numavicius-sprogimo-banga-bloske-taip-kad-likau-be-batu-582-296004

 • Lee

   pasakojo pažystami pilietiškumo atvejį Danijoje:viename mieste matė apleistą-uždarytą McDonalds -paklausus vietinių kodėl jo toks likimas-atsakė kad vietinė bendruomenė buvo kategoriškai prieš tokio tipo įstaigą rajone,bet korporacija vis tiek pastatė naują restoraną-po keliolikos mėnesių ,nesulaukę lankytojų,uždarė įstaigėlę…

  • znakorius

   Tos maksimos, iki, norfos ir pan., jei būtų sugebama užkirsti kelią karteliniams susitarimams, būtų visai nieko – aš, pvz., niekada neperku jose nei duonos, nei batonų (tos prekės yra geresnės kokybės ir šviežesnės bei nebrangios mažesnėse parduotuvėse – beje, toje pačioje, savo, beje, apsipirkinėja vietinis oligarchas vos ne milijardinio turto – tai, matyt, nenori valgyti krakmolo ir tualetinio popieriaus :)) ar tam tikrų kitų prekių, bet dauguma paprastam žmogeliui reikalingų prekių jose yra normalios kokybės ir pigesnės nei mažose.
   Dar pridėkim, kad sodininkai išsiaugina savo produkciją (kur rasi geresnę kokybę ir pigumą?), tai tuose gargaruose ne taip jau daug ką perki – tik tai ko kitur geriau ir pigiau nerasi.
   Vienžo, maksimos – ne pats blogiausias šių laikų išradimas.

 • martelis

  Jei konkrečiai apie „tarybinę“ produkciją, tai šią akciją galima vertinti kaip kam patinka. Vieni gali tai suprasti, kaip tarybinių laikų propogandą, o kiti – priešingai. Va, šią dieną, kai tarybinė kariauna pralaimėjo, nuvertiname net ir šio pavadinimo dešrą. Dvigubai nuvertiname arba nukainuojame.
  Kitoje dalyje Artūro mintys, kaip ir jo bičiuko Tono Čyvo šiandieniniame rašinuke, man neaiškios. Nes autorius mainais nieko nesiūlo. Neikite į Maximą ir taškas. O kur jis pasiūlytų eiti?

  • znakorius

   Aš jums galiu patvirtinti, nes teko ragauti tarybines dešras tarybiniais laikais ką tik pagamintas, kad tai buvo aukščiausios kokybės produktai (realizacijos terminai, išskyrus rūkytų dešrų, būdavo dvi trys dienos – labai trumpi, nes be chemikalų, o ne taip kaip amerike, kur batonas stovi markete kaip ridikėlis mėnesį du ir vis kaip šviežias).
   Tą ir reiškia dabartinis pavadinimas tarybinis ant atskirų prekių (landsberginius banderlogus, pamačius tokį žodį ir suprantant savo nemokšiškumą, iškart apninka roto virusas :)).
   Ir tokių reikėtų kuo daugiau, o už „landsbergines“ dešras, prikimštas visokio brudo, trumpinančio žmonių gyvenimą, reikia šaudyti be teismo ir tardymo – Lietuva negali sau leisti tokios prabangos dėl kokių tai žulikų, norinčių tik prisikimšti kišenes, nuodyti žmones.

 • Uzklydelis

  Kiek pamenu, per referendumą dėl narystės ES, Maxima siūlė nuolaidas visiems jame DALYVAVUSIEMS, o NE balsavusiems „už“ (šito nebuvo įmanoma patikrinti).  Taigi galima sakyti, kad tomis nuolaidomis buvo skatinamas pilietinis aktyvumas. 
  Žinia, narystės ES priešininkams rūpejo sužlugdyti patį referendumą, t.y. pasiekti, kad jis nebūtų įvykęs (dėl nepakankamo dalyvavusiųjų procento). Todėl jie ir griežia dantis dėl tos Maximos akcijos, neretai demagogiškai skelbdami, kad jame dalyvavusieji „pardave Lietuvą Europos Sąjungai balsą už pigų alų ir skalbimo miltelius“. 

  Aiškumo dėlei: (a) dalyvavau tame referendume , (b) balsavau „už“, (c) nepasinaudojau ta Maximos akcija (tądien apsipirkau Maximoje, bet manęs nedomina pigus alus ir pigūs skalbimo milteliai); (d) ne visada dalyvauju balsavimuose -kai nematau tinkamo pasirinkimo, tai neinu balsuoti  (taip buvo per paskutinius LR Prezidento rinkimus)- tačiau neūdiju tų, kurie eina ir dalyvauja.

  Speju, kad po šios išpažinties, pons Račai, liepsi ir man „varyti iš čia ir nebegrįžti“? t.y. kaip esančiam ne pagal tavo „paveikslą ir panašumą“?:-) 

  • Auksinis_kardas

   Tai buvo tikslingas įsikišimas į referendumo eigą, rezultatus. Akciją sugalvota skelbti dienai įpusėjus, ir matant įsikišusiųjų netenkinusius rezultatus. Buvo siūlomos aiškios materialinės gerybės mainais į tam tikrus dalyvavimo referendume veiksmus. Toks įsikišimas į turintį nešališku būti apsisprendimą – nederamas, o jį teisinantieji – arba kvailoki, arba suinteresuoti, bet demagogai.

   • znakorius

    Bet kaip bešnekėsim, bet be ES ir NATO (kas yra vieno bloko dvi pusės – ekonominė ir karinė) Lietuvėlei išsilaikyti būtų neįmanoma – staigiai pervažiuotų didžiųjų kaimynų tankai ir būtų kaip Gruzijai.
    Ir visi tie „didvyriai“  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/1217/53/d,detalus/  kaip mat išsilakstytų ir pasitvirtintų S.Gedos pranašystė –    http://www.youtube.com/watch?v=gzKS9Bb8SZc  ,t.y. ir vėl liktų paprasti žmoneliai, kurie palaikytų lietuvybę, augintų Lietuvą iki tol, kol būtų galima ir įmanoma nors ko nors rimtesnio imtis.
    Vienžo, istorija eina ratais.
     

   • Uzklydelis

    Pataisa: buvo siūlomos abejotinos kokybės materialinės gėrybės už patį dalyvavimą referendume, o ne už kažkokius „tam tikrus dalyvavimo referendume veiksmus“. Jeigu turite omenyje įsikišimą į sprendimą „dalyvauti referendume ar ne“, tai taip, tai buvo skatinimas dalyvauti (tik nevadinkite to sprendimo -dalyvauti ar ne- bešališku: jis tiesiog toks negalėjo būti!). Ir balsuoti pagal savo sąžinę. 
    Panašius skatinimus, tegul ir nematerialius, dalyvauti referendume ar rinkimuose esu girdėjęs nuolat: pradedant Sajūdžio laikais ir baigiant neseniai praūžusiais rinkimais.
    Jūs, žinoma, turite neabejotiną teisę turėti bet kokią savo nuomonę. Tačiau išklausykite ir manąją: tie, kurie ta Maximos akciją vadina „balsuotųjų papirkinėjimu“, o ja pasinaudojusius – „pardavusiais Lietuvą už pigų alų“, yra arba nemąstantys, arba propagandistai, arba demagogai. 

    • Auksinis_kardas

     Abstrahuojant, dalyvavimas referendume ir yra tam tikri prisidėjimo prie referendumo, (t.y. dalyvavimo jame bendresne prasme) veiksmai, kurie iki papirkimo balsavimo dieną galėjo būti planuoti vienokie, o atsiradus papirkinėjimui, kitokie – pats papirkinėjimas, akivaizdu, buvęs dėl norimos daryti referendumui įtakos. Kaip žinia, leistina įtaka ribojama skiriamu agitaciniu laikotarpiu, o balsavimo betarpiško vykdymo metu yra draudžiama. Užjaučiu, jei tokios sąrangos, jos priežastingumo suvokti, bei atitinkamai vertinti prekybos tinklo „iniciatyvumą“, nesiseka.

     • znakorius

      Apie tą ES referendumą nereikia net šnekėti – reikėjo ten papulti ir taškas.
      Kaip ir į NATO.
      Kitaip reikėtų grįžti pas Vanią, o ten, beje, TSRS nebėra – dovanų karalius mirė, dėl ko jokios kitos išeities ir būt nebuvo.
      Kas kita, dėl to ar reikėjo būtinai kovo 11d. užsiimti tuo, kas jau buvo AT vasario 6, berods atlikta – buvo paskelbta, kad įstojimas į TSRS anuliuojamas ir paskelbtos derybos su TSRS?
      Kas žino – gal derybos būtų leidę nesugriūti gamybai ir nebūtume įkritę pliki į dilgėles?
      Bet tada landsbergiai su šaika nebūtų savęs pavadinę “ kovų didvyriais“ (be mūšio), „signatarais“ (kada už darbą gauna tokį atlygį, kad nebereikia visą gyvenimą dirbti )- ko jiems begalvoti apie šalies problemas?
      Kažkur skandinaviškoje šalyje visi deputatai, premjerai važinėjasi į darbą dviratukais, jokių ypatingų išlaidų jiems – viskas sukoncentruota į darbą ir tik į darbą.

     • Uzklydelis

      Savo ruožtu reiškiu užuojautą tiems (ir jų giminėms:), kurie mėgsta save ir aplinkinius svaiginti kuriamomis sąmokslo teorijomis ir jų išvestinėmis. Tai, sakyčiau, legalus socialinis narkotikas :-). 
      Tačiau prablaivėjus nuo jo veikimo, gal būtų ne prošal, prieš pasitikinčiai teigiant „kaip žinia“, pasitikrinti tą žinią LR Referendumo įstatyme. O ten 16 straipsnio reglamentuojančio referendumo agitaciją, 6 punktas sako: „Informacija apie vykstantį referendumą, jo svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti referendume piliečių skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti referendume, balsuoti už arba prieš referendumui teikiamo sprendimo priėmimą, referendumo agitacija nelaikoma“. Pabrešiu: „kvietimas atvykti balsuoti (…) referendumo agitacija nelaikoma“.
      Tolia, dėl papirkinėjimo. Referendumas, dėl kurio čia kryžiuojamos špagos, vyko, berods, 2003 m. Tuo tarpu referendumo įstatyme straipsnis, kuriame draudžiama „dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinti piliečius remti reikalavimą paskelbti referendumą ar jo neremti ir (arba) dalyvauti arba nedalyvauti referendume, ir (arba) balsuoti už ar prieš referendumui teikiamo sprendimo priėmimą“, atsirado tik 2008 m.  Taigi kad ir kažin kaip būtų buvę skatinama dalyvauti referendume (tik dalyvauti, o ne balsuoti už ar prieš!) 2003 m., JOKIE įstatymai tada nebuvo pažeisti. 

  • ArturasR

    mielas Uzklydėli, man labai gaila, kad tamsta nesupratote, apie ką buvo tekstas. Bet ne tamsta pirmas, ne tamsta paskutinis. Ir, beje, aš tamstos nepažįstu, tad malonėkite elgtis ne kaip srutų duobėje.

   • Uzklydelis

    Jei tą „srutų duobės’ eufemizmą tamsta vartojate kaip priekaištą dėl kreipinyje pavartoto pirmo asmens („tu“), tai atsiprašau už tą išsprūdusį familiarumą. Matyt, pasidaviau bendrai šio blog’o komentarų atmosferai… :-). Kaip sakoma, su kuo sutapsi – ir pats tokiu tapsi:). 
    Stengsiuosi save griežčiau kontroliuoti.

 • Gerbiamas Artūrai, Maximoje sau neperku nieko, esu apsisprendęs. Prisipažinsiu, ne iškart atėjo apsisprendimas. Ir neiškart it kirviu nustojau pirkęs – sunku atprasti… Nuo eurorferendumo man Maxima nepatiko (kaip ir nepatiko pats euroreferendumo organizavimo tvarka ištempiant per dvi dienas) nes išlindo kažinkokie valdžios ir prekybininkų ryšiai. Iki šiol nesuprantu koks biznis buvo teikti nuolaidą alui parodžius lipduką „aš balsavau“? Be VST buvo gi dar kitas dalykas – parama už invalidus. Galutinai apsiprendžiau po Leo LT projekto stūmimo, nuo 2008 metų. Manau padėjo jūsų pavyzdys, aš žinojau, kad jūs neperkate. Tėvus raginau na nepirkite – reakcija savotiška tipiška lietuviška: vis tiek iš kažko reikės pirkti, bet manau dar įkalbėsiu. :)

  • znakorius

   Nebūk juokingas, nes čia kaip tarybinio laiko pijokų posakyje: „gėriau, gersiu ir dar žinau kur gauti“ (pirko, pirks ir kitaip nebus). :)

  • ArturasR

    Mariau, neįkalbėsite. Turi patys suprasti ir save įkalbėti :)

 • Sejanus

  Pirkau ir pirksiu Maximoje, iš Lietuvos prekybos centrų tinklų ten vienareikšmiai geriausia kokybė, aptarnavimas, didžiausias pasirinkimas. Nepalyginsi su kokiais IKI, kur nuo tarybinių laikų netoli pažengę. Mano asmeninė nauda ir patogumai man daug svarbiau, nei visokių patriotų sielos skausmai pamačius nukainotą „tarybinę“ dešrą. 

  Truputį nuliudino šis įrašas, tiesa sakant. Anksčiau apie principų, smegenų ir vertybių trūkumą girdėdavau tik iš visokių davatkų, kurioms neįkandama skirtingų vertybių, skirtingų principų, skirtingų pažiūrų idėja. Tik davatkos manydavo, kad jų vertybės yra vienintelės vertybės.

  • ArturasR

    mielas Sejanus, čia tamsta tikriausiai apie save ir savo vertybes. Mano tai labai paprastos – tiems, kurie bando įlįsti į mano kišenę, aš sakau – ne. Bet, stengiuosi suprasti ir tuos, kuriems tai patinka. Sunkiai man, tiesa, gaunasi, bet visi juk turi teisę turėti savo vertybes. Aš tik pasakau, kad man kai kurios iš jų nepatinka.

   Atsiprašau, kad nuliūdinau, bet lyg ir nebuvau pažadėjęs linksminti.

   • Sejanus

    Jei tik tiek, tai viskas tvarkoje, vieniems kitų vertybės aišku neprivalo patikti, ir visada sveika jas kritikuoti. Būsiu ne taip supratęs. Mat pasirodė, kad skirtingų nuomonių žmones pavadinote neturinčiais smegenų, vertybių ir principų. Ir uoslės.

    Savo kišene tikriausiai pavadinote biudžetą? Ne, niekam nepatinka, kai jis grobstomas. Mažų mažiausiai nepatinka, kai jį grobsto kiti. Tai nereiškia, kad pavieniai Maksimą boikotuojantys žmonės atneš nors minimaliai naudos. Jūs – galbūt, nes ne tik boikotuojat, bet apie tai ir paskelbiate, ir kai paskelbiate, Jus išgirsta. Paprasti žmonės, tie kur buvau klaidingai supratęs kad neturi smegenų ir vertybių, nepirkdami Maksimose nusiskriaus tik save ir daugiau absoliučiai nieko. Na, galės nebent jaustis labai principingais patriotais ir žiūrėti iš aukšto į likusius, bet šio pobūdžio nauda ne visiems yra reikalinga. 

  • Rytis_I

   Kaži ar kuris tinklas yra mažiau „tarybinis“, nei „Vilniaus prekyba – Maxima“. Bet Brazauskas atidavė Katedrą, o bažnyčia renkasi Maximą (alkoholio skyriaus akcijas, beje, galėjo atskirai pašventinti):
   http://www.facebook.com/photo.php?fbid=505188166182320&set=a.505187312849072.120812.138547102846430&type=3&theater

   • Sejanus

    Kalbėdamas apie tarybinį lygį turėjau omeny ne dešrų pavadinimus ir kitus būdus pasipelnyti iš nostalgiją jaučiančių mulkių, o realią aptarnavimo ir prekių kokybę.

 • O bus tokių straipsnelių apie Rimi, Iki ar Norfą? :)

  • martelis

    Juste, ar Jūs tik šiuos tris pavadinimus žinote ar kame čia kampas? Nes lyginti RIMI ir Norfą – iš esmės yra šventvagystė. Tai nesulyginamos monopolijos. Norfa visada, kaip ten bebūtų, yra lanksti ir bent jau kartas nuo karto pasiūlanti tikra nebrangių ir dėmesio vertų prekių, o kas ta RIMI? Skandinavų stuobriai, kurie niekada nėra parodę jokios geros valios savo pirkėjams. Viskas brangu, o gero nieko. Pažiūrėkite, keliose taškuose ji jau bankrutavo? Bent jau Kaune, tai labai daugelyje. Į jos vietas tradiciškai persikelia Iki, kurios pagirti irgi beveik neturėčiau už ką. Na, nebent jau kuris laikas tęsiamą šeštadienines akcijas. Visada akylai stebiu bet kurių produktų kainas, todėl jau spėjau įsitikinti, kad šeštadieninėse akcijose „Iki“ nesukčiauja kaip kiti. Na ir dar… tiems kas jaučiasi dideliais patriotais pirkdami lietuviškas prekes… Norfa bent jau lietuviško kapitalo įmonė. Nors asmeniškai man tai nesudaro skirtumo.

   • Auksinis_kardas

    Dėl „RIMI“ – nuožmi kritika jiems neteisinga, jau koks pusmetis, mažiausiai, jie irgi aktyviai siūlo nuolaidas, tiesiog pasivarginkite susipažinti. Taip, jų kainų pagrindas yra aukštesnis, bet mainais siūlomas gausus, neprastas pasirinkimas, vietomis jaučiamas ir skandinaviškas prekių cenzas. Labai gerai, kad turime ir kitais, nei pas mus kitur nusistovėję, kanalais gaunamų prekių tinklą. Tai pasirinkimo laisvė pirkėjui, kurią derėtų gerbti ir vertinti. Užvakar ten nusipirkau tvarkingą žieminę kepurę už 5Lt iš patentuoto žymaus pramonės ženklo „3M“ audinio – ar tai prastas sandėris? Nepasakyčiau. Be to, tikrai širdį glosto faktas, kad „Rimi“ įdarbina kurčnebilius, o ne juos išnaudoja PVM grobstymui!

    Savo ruožtu, „IKI“ turi šaunių ryšių su prancūziškąja kultūra, ir jei ieškote pvz. gero sūrio (ragavote puikaus ožkos sūrio ant kaštono lapo?), ar ypatingai užmaišytos ir keptos prancūziškos duonos (kol kas žinau tik vieną vietą Klaipėdoje, kur gamina būtent šitą, mūsų šeimoje mėgiamą), vargu ar rasite geresnių pasiūlymų, nei šiame tinkle. Nepaisant to, kad „Maxima“ norėtų priblokšti pasirinkimo gausa – ji lėkšta, labiau linkusi spekuliuoti, nei tvarkingai pasiūlyti kažką vertingo. Leidžiu sau kartkarčiais ir joje apsilankyti, bet stengiuosi ištaikyti išskirtinai sau, o ne jiems naudingus pirkinius, su pakankama atida, tai įmanoma.

    Tuo tarpu „Norfa“ – visas tėvyninės prekybos  fenomenas su išskirtine nuolaidų programa, labai neprastai atrenkamais užsienio bei šalies tiekėjais, labai gerais savojoje globoje užlaikomais pieno produktų ir daržovių konservų (pvz. „Aštrusis“ pomidorų padažas) sparnais, įgalinančiais stabiliai siūlyti gerą kokybę už nepranokstamą kainą. Nesudaro skirtumo gimtasis kapitalas? Juokaujate, tiesiog to skirtumo neįžiūrite. Pradedant didesniu svoriu minėtiems gimtiesiems ir itin racionaliai pasiūlantiems gamintojams (o juk tai darbo vietos, atlygiai mūsų šalies žmonėms, kartu su tiesiausia nauda savajai piniginei), baigiant kapitalo uždirbamu pelnu: jei jis, po apmokestinimo, lieka čia – spėkite, kurios šalies ekonomikai jis pirmiausia teiks gyvybingumo, kuris kapitalas darysis konkurencingesnis? Neverta būti neišrankiems, kai kalbame apie tokį svarbų barą, kaip mažmeninė prekyba kasdienio vartojimo, maisto produktais. Berods „Norfa“ kvite rodo per keletą pastarųjų metų sumokėtas bei nuolaidomis gautas sumas – tai tūkstančių ir daugelio šimtų litų dydžiai, ir tai tik vienam pirkėjui.

    • znakorius

     Jūs taip giriat tą Norfą, tačiau mūsų mieste iš Maksimos, Iki ir Norfos (didžiųjų centrų), tai Norfa man pasirodė prasčiausia – nei ten rasi normalaus pasirinkimo, nei tinkamos kokybės.
     Ir kai pastudijuoji jų reklaminius savaitinius leidinius, tai ten nieko gero nesimato.
     Ką ten tokio randat? :)

     • Auksinis_kardas

      „Norfa“ atrenka prekes, ir pasirinkimą kažkiek siaurina, tačiau iš to, ką jie turi, randu daug pozicijų-lyderių pagal gerą kaina/kokybė santykį, o tai pas juos svarbiausia. Kasdien valgote sviestą – palyginkite kg kainą balto pakelio ten, ir kitų gamintojų/prekiautojų. Vargu ar kada rasite geriau. Jie turi man geriausias platesnio paplitimo duonas: „Radviliškio duonos“ „Šventinė“, bei „Prezidentinė“, dabar atsirado dar gera bemielė „Senolės“. Pasiūliau, užsitepus sviesto ant „Šventinės“, paragauti italams – sensacija. Turime puikių duonų, jas galima rasti ten. Varškė, jų yra „Piemenėlio“ arba „N“ ženklų, vargu ar bus kitur pasiūlyta geriau+pigiau. Aukščiausios rūšies pieniškos „N“ dešrelės, 2,99Lt/310g – kur tu geriau rasi, panašiai a/r „Medžiotojų“ ir „Grill“. Makaronų „Artlex“ 400g pakuotė, skiauterėlės, labai skanūs, nes nesuverda, gali būti kad kietųjų kviečių – kainuoja apie pusantro lito. Minėtas pomidorų padažas, jame pastos panašiai kaip gerame konkurentų „Natūraliame“, o kaina bus kokiais 30-40% mažesnė, ir jis tik vadinasi „Aštrusis“, iš tikro visur tinkamas. Aliejaus alyvuogių „La Espanola“ ar saulėgrąžų „Kolumbo“ rafinuotas, „Zateja“ grynas – vargiai ar kitur bus geriau, o jie dar periodiškai padaro akcijas. Žodžiu, pakapsčius, puikumėlis. Dairiausi slidinėjimui šiltų kelnių – ką sau manote, „N“ paskelbė 50% rūbų išpardavimą, ir itališko gamintojo kelnes ten paėmiau šimtu litų pigiau, nei buvau radęs geriausią variantą kitoje vietoje. Neretai ten užsiperku vakarais po 20h, tai prie viso gėrio dar prisideda realus 4-5% nubraukimas. Tai šaunus tinklas praktiškiems žmonėms, toks netgi nemūsiško racionalumo. Yra kukliau užlaikomų jų prekybcentrių, vietomis moderniau renovuojama, bet teisingai koncentruojamasi ne tiek  vaizde, kiek prekėse ir kainose.

     • martelis

       Paantrinsiu dėl Norfos. Iki atradimo norfoje, ledus po 500 ml. pirkdavau kitur ir mokėdavau apie 8 lt. „Norfoje“, prieš metus laiko nepatikėjau etikete – nematyti lenkiški ledai kainavo 2,5 lt. Kaip jau minėjau – šiuo atveju teturiu vienintelį kokybės revizorių – savo liežuvį ir paragavęs supratau, kad tai labai skanūs ledai. Kitą dieną tai patvirtino ir skrandis – jaučiausi puikiai. Ir ne tik kitą dieną, nes netrukus, manydamas, kad tai trumpalaikė akcija, nusipirkau tų įvairių ledų DAUG ir užkroviau jais savo šaldiklį. Bet jų būna ir šiandiena…
      Savo senegalo papūgą, be kita ko, maitinu ir saulėgrąžomis. Anksčiau jas pirkdavau bazės turguje, kur mokėjau po 8 lt/kg. Jei būčiau blogas aritmetikos mokinys, aišku galėjau dar ir Kikoje jų nusipirkti, tik ten jų kilogramnas išeina apie 12-14 lt. O Norfoje pasirodė puikios saulėgrąžos [jas mėgstu kartais palukštenti ir sėdėdamas prie PC] po 4,60 lt. „Tarybiniai“ forminiai sausainiai su razinomis Norfoje kainuoja po 7 lt/kg, tuo tarpu visai tokie pat – turguose po 12 lt. Renkuosi Norfą… Tiesa, čia yra viena ir bjauri tradicija – kainas pagaulingai sudėlioti ne prie tų prekių, todėl jei tingėsi analizuoti skaičius ant „bar“ kodo, didelė tikimybė, kad kasoje sumokėsi kur kas brangiau nei tikėjaisi. Nes tai bus to paties pavadinimo prekė, bet kitos kainos

     • martelis

       Liūdna… bet praėjus vos 6 dienoms po šio savo įrašo, turiu kardinaliai keisti atsiliepimą apie Norfą. Tema jau nugrimzdusi, dabar viršuje kunkuliuoja aistros apie konservatorių nemenkai apniokotą Lietuvą, tad toks atšaukimas tuo labiau nesavalaikis. Bet turiu padaryti savo klaidos atitaisymą. Per keletą paskutiniųjų dienų keliose Norfose pastebėjau daugelio prekių „išmėtymą“ ne prie tų, kurios teikia informaciją apie prekę, etikečių. Pyktelėjau ir vakar, kai Taikos pr. esančioje Norfoje ne tik kainos neatitiko realių, bet net brūkšniniai kodai ant prekių ir etikečių buvo absoliučiai skirtingi. Užklausta pardavėja kukliai pareiškė, kad gana dažnai jos neatitinka, o kodėl taip – ji nežinanti… Bet šiandiena, Aleksoto Norfoje, įvyko tai, ką tepamenu tarybinių laikų turguose…
      Su žmona vaikštome tarp lentynų ir pamatau papriką. „Gal paimam mažutę dėl įvairumo?“- atsiklausiu pačios ir ji man pritaria. Netikėtai visai šalia pamatome ir kontrolines svarstykles, tad smalsumo dėlei užmetame – kiek gi ji sveria, nes kilogramo kaina 8 lt.? Manau, labai retai kada gali gyvenime pasitaikyti, kad gamtos kūrinys svertų lygiai… Ši paprika sveria lygiai 100 gr. Tada, inercijos pagauti užmetame ir dar rankose laikomą kaliaropę, kurios kaina taip pat 8 lt/kg. Ši sveria daugiau… apie 260 gr. Pažaidėm ir užteks. Įsidedame į krepšį dar sviesto, silkės, savo Senegalui saulėgrąžų ir į kasą.
      Eilutė ne itin ilga ir netrukus kasininkė skelbia nuosprendį: 26 lt. ir dar kažkiek centukų. Aš jau seniai įpratęs mintyse orientaciniai susidėlioti galutinę kainą ir paprastai retai kada smarkiau apsirinku. Bet būna… todėl sumoku nurodytą sumą ir jau būdamas „už borto“ imu analizuoti kvitą. Į akis krenta, kad mano paprika, pasirodo sveria 147 gr., o kaliaropė 305 gr. Grįžtu pas kasininkę… nemalonu, vis tik eilutė, trukdau žmones. Paklausiu kuriomis svarstyklėmis turiu tikėti: tomis kur salėje, ar kurios tiesiogiai suporintos su kasa? Kasininkė deda papriką iš naujo ant svarstyklių, o šios rodo 150 gr. Paaiškinu ir prašau, kad ji patikrintų salės svarstyklių parodymą, bet ji sako – eikit pas apsaugininką, nes valdžios kitokios jau nėra… Apsaugininkas visai šalie, jis nenustemba ir sako, kas salėje svarstyklės geros, o kasoje gali būti ir negeros… Gryžtu prie kasos, o kasininkė „mielai“ pati pasiūlo – ‘va, išrašau Jums kvitelį ir grąžinsiu skirtumą’… Koks patiklumas!!! „Bet, – sakau jai, – ar galėjo jūsų svarstyklės apsirikti tik ant paprikos? Man atrodo, kad permokėjau kur kas daugiau? Papriką jos įvertino net 50 procentų daugiau, o visa kita kaip?“ „Gerai, sako kasininkė, 50 gr. numažinsiu ir kaliaropę“ Taip žaibiškai nebesusigaudau nei aš, tad užklausiu, kodėl 50 gr., o ne 50 procentų? Ir tada jau ėmė aiškėti viskas. Jai tai ne naujiena… „Nes jos ne procentais, o gramais rodo viską daugiau“. Aha… reiškia visa tai žinoma ir apsaugininkui ir visiems ten dirbantiems. Ir perskaičiuoja man visas likusias sveriamas prekes, sumažindama ranka jų visų svorį po 50 gr… Fsio zakonno. Tik ar tikrai taip, pasiteirausiu raštu dar šiandiena. pas Norfos vadovus elektroniniu laišku. Savo bloge tai aprašysiu gal tik rytoj, atsakymą paskelbsiu taip pat. Tik jis bus vėliau.

     • ArturasR

      Labai lauksiu įrašo. Mestelkit nuorodą, būtiani pasidalinsiu. O, beje, kuri čia „Norfa“ buvo? Apsilankyčiau ir aš.

     • martelis

       Gerai, Artūrai, kai parašysiu, nuskanuosiu kvitų likučius [nes vos prisireikalavau, kad man padarytų kopijas], atsiųsiu nuorodą. O Norfa Aleksote Kaune. http://www.norfa.lt/lt/parduotuves/ Veiverių 142A, direktorė, kaip ką tik pamačiau iššokusiame langelyje – Aušrė Lilija Staškūnienė

     • ArturasR

      gal reikia aplankyti kokią Norfą Vilniuje?…

     • martelis

       Na va, kaip žadėjau, atitempiu nuorodą į šį aprašymą. http://piktnaudziavimas.wordpress.com/2013/01/22/norfa-cia-zmogumi-tikima-bet-man-del-to-keista/

     • Rytis_I

      Gal parduotuvės direktorė – buvusi turgaus prekiautoja?:) Pas tokias tai jau smegenys taip suvyniotos, kad svarstyklės niekaip negali rodyti svorį, panašų į tiesą ir kaina varijuoja priklausomai nuo feiso inteligentiškumo atšvaitų bei visokių ten apsirėdymų ypatumų. O gal net tai atsitiktinumas ir pardavėja jus patrolino, nugi kartais kasininkei irgi norisi pašposauti?:).. 
      Bet kokiu atveju negerai, jei tokia tvarka (su svarstyklėm) ne atskirame pc, o direktyvinė politika iš aukščiau. Reiktų patikryti gal net plačiau:)
      Bet visdėlto kažkada ir ne taip seniai patiko vieno iš Norfos akcininkų(?) gal vadovo Dundulio kažkurtais straipsnyje išreikštas griežtas atsiribojimas nuo bet kokios politikos ir neutralitetas valdžiai. Skirtingas – nei nekurių kitų lietuviškai-tinklinių prekiautojų noras užsiimti viskuom, bet tik ne savo darbu. 

     • martelis

       :) ne, ten kasininkė elementari amatininkė. Eilutė tvarkinga, o ji tik brūžina kodus į stalą… Neįtikintų manęs niekas, kad čia atsitiktinumas, nes viskas taip akivaizdu kaip ant delno kai matai… Žvilgsniai tiek kasininkių [ne matė ir kitos] ir apsaugininko, maždaug  „na gerai, jei jau pamatei, tai grąžinsim… Bet pasikartosiu – liūdniausia man buvo matyti tautiečius, kurie stovi prie kasos, girdi, kad ta kasa apsverinėja. Girdi praktiškai ne iš manęs, o iš kasininkės. Ir ramiai laukia ant staliuko padėti savo kokį nors tortą… Na vergo kompleksas ir tiek.

     • martelis

       Kokybė…. Mielas znakoriau, gyvenime yra dvi pagrindinės žmonių kategorijos: vieni, kurie aklai tiki, kad jei sumokėjo brangiai, reiškia tikrai gavo ir gerą kokybę, kiti – žiūri į kainą, nes puikiai supranta, kad kaina mūsų šalyje tepasako apie firmos savininko [na gal dar ir vadovų] gobšumą. Tikriausiai netekę skaityti mano rašinuko apie Maksimoje nuopirktą vandenį, kuris buvo man parduotas kaip alavijų sultys „Aloe Prima Vera“ už ~ 30 lt. Jei bus įdomu, susivedęs šiuos tris žodžius į Google surasi mano aprašytą šią istoriją. Butelyje [ir ne tik manąjame] buvo H2O – bekvapis, beskonis ir bespalvis skystis. STT tada visai oficialiai atsisakė tirti šį reikalą, nes mat tuo metu, jų žodžiais tariant, užsiiminėjo merų sodinimais, o Kauno Higienos centras, muistėsi apie 4 mėnesius, po ko man atsiuntė raštelį, kad tas vanduo vis tik yra ne vanduo, o tikros sultys. tai apie kokią kokybę kalbame, jei oficialiosios institucijos tau parodo špygą be taukų? Šiandieninėje Lietuvoje yra tik 2 vertinimo kriterijai: kaina ir… tavo nuojauta apie produkto kokybę.

    • martelis

      Aukso Karde, šioje temoje su Jumis nesiginčysiu. Visa tai ką surašėte man labai seniai pažįstama. Tiesiog be motyvų pasakysiu Jums, kad nėra bloga Jūsų nuomonė, tačiau aš ją turiu kitokią. Man, visų pirma, tiek Mxm, tiek Iki, tiek Rimi ir visos kitos [nors nelabai tų kitų ir yra], yra, kaip mieloje savo jaunystėje buvome įpratę vadinti – gastronomai. Man tai vieta, kur aš norėčiau nusipirkti viską ir už minimalią kainą. Ir pirkti kepurę Rimi man nei į galvą neateitų. Nes pramoninių prekių aš ieškausi kitose, būten tomis prekėmis prekiaujančiose pardavyklose.
     Sakote Rimi jau daro akcijas? Gal būt, bet per vėlai. Mano akyse tai jau susikompromitavęs tinklas ir taškas. Nežinau kiek mes panašūs su Artūru, bet aš visą sovietmetį labai norėjau išsilaisvinti iš imperijos. Ir tai buvo todėl, kad buvau prisiklausęs, pasirodo, daugiau pasakų nei tikrovės, apie žaviuosius vakarus. Nuo mažens man įkalta į galvą, kad kapitalizme, jei tave apgavo, arba nepagarbiai su tavimi elgėsi, arba.,.. dar kažkaip su tavimi netinkamai elgėsi pardavėjas, save gerbiantis pirkėjas nekels triukšmo, o paprasčiausiai niekada gyvenime nebeis į tą vietą. Ir dar kitiems pasakys, kad ten eiti neverta. Aš taip ir darau. Nors tai nėra lengva, nes mūsų rinka netapo persotinta savo įvairove. Galiu trumpai papasakoti vieną iš kelių epizodų. Kaune, priešais centrinį paštą yra toks restoranas „Siena“. Prieš 8 metus aš ten užsukau pirmą kartą. Tarpduryje mane pasitiko žaliūkas ir paprašė susimokėti už įėjimą – 8 lt. Sumokėjau. Nusileidau į rūsį – ten bariukas gal su kokia 10 sėdimų kėdžių ir gal 8 keturviečiai staliukai. Prisėdau, užsisakiau, išgėriau, pavalgiau… O kai atėjo laikas atsiskaityti, sąskaitoje įžvelgiau „Įėjimo mokestį“ – 6 lt. Išpūčiau akis, priminiau, kad jau esu susimokėjęs už įėimą, bet tada man paaiškinta, kad čia baro salė: jei būčiau sėdęs ant „kuolo“ – mokėti nereikėtų, o kadangi pasirinkau staliuką – už kėdę prie jo dar 6 lt. Viskas! Daviau sau žodį į ten nebekelti kojos. Ir to laikausi iki dabar. Draugai porą kartų kvietėsi, sako ten jau nebetaip. Nėjau. Atsakiau, kad vienintelis kriterijus, dėl kurio galėčiau nuimti „embargą“ – jei sužinočiau, kad ten pasikeitė savininkas. Tas pats su Omniteliu – suko, mulkino žmones labiau už bet kurią bendrovę, Ir MAN jis mirę… Net jei pas juos per stebūklą taptu pigiausiai – niekada nebetapčiau jų klientu… Kažkam prestižas būti omnitelyje, o man prestižas su jais neturėti reikalų.

     • Auksinis_kardas

      Jūsų klaida ta, kad sutikote mokėti 8Lt už įėjimą. Antrosios  nebūtų buvę, jei nenusileistumėt jau pirmąjį kartą. Kuo prasikalto „Rimi“, taip ir nesupratau – jei mums netinka prekės ar kainodara, ar viskas kartu, taigi tiesiog tuo tarpu ir nebalsuojame piniginėmis. Savo ruožtu, ten kartais randu įdomybių, ir tik džiaugiuosi, kad turime tikrą kapitalistinę įvairovę, mainais į visus kapitalizmo nešamus ne tokius teigiamus dalykus.

      Bet, kaip sako įstabioji Ieva Narkutė, mažiau pirkime, daugiau kurkime!

     • martelis

      Kaip Jūs įsivaizduojate tą nemokėti? Jie gi oficialiai visa tai įmušinėjo į kasą, tas būtent ir nuteikė mane ne prieš reikalavusį mokėti, o patį savininką, kuris įteisino dvigubą apmokestinimą. Nemokėti ir brautis į vidų? Taigi, manau, pats suprantate, kad apsaugininkų būčiau ištrenktas pro duris į gatvę…. Ir jie būtų teisūs. O Rimi, tiesiogiai tarsi ir nenusikalto. Tačiau pyktis glūdi tame, kad jie ne pasistatė sau naujas parduotuves, o išpirko senąsias ir į jas įėję užkėlė kainas, todėl teko pradėti važiuoti į toliau eančias. Taip iš esmės buvo atimta mano [ir ne tik mano] galimybė patogiai gyventi, kaip bent gyvenau iki tol.
      Skirtingai nuo Račo, aš Rimi atžvilgiu nesielgiu itin kietai – užeinu ten nusipirkti, pavyzdžiui cigarečių [nes jų kainos vienodos visur], o tuo pačiu kartais pereinu ir per prekystalius. Bet manęs ten niekas nėra sudominęs savo originalumu. Beje, jei kalbėti apie savitumą, tai čia pirmą vietą maisto srityje neabejotinai atiduodu A.Rakausko Banginiams [arba Prismoms]. Čia tikrai nėra pigu, bet pastatai pastatyti jo paties parinktose vietose [nauji], o smaguriautojams čia tikrai būna ką rinktis – suomiški, daniški ir t.t. padažai, pieno produkcija, kečupai, majonezai ir aplamai daug kas. Jaučiasi, kad „senukas“ vežasi prekes iš kitų šaltinių nei visi likusieji.

     • znakorius

      Vienžo,
      kapitalizmas kaip buvo, taip ir liko žulikynas – lips per galvas, jei tik negaus per sprandą.
      Truputį pažvelkim į šoną: šalis aiškiai vos tesilaiko, o kiek yra parazitinių organizacijų prisisteigę  – „gėjai“, „tolerantai“, „žmogaus teisių institutas“,“ europos žmogaus teisių fondas“ ir pan., kurie imituoja darbą, paima ES Lietuvai skirtus pinigus, tartum nebūtų sergančių vėžiais ir kitomis sunkiomis ligomis, kuriems tų pinigų nėra ir jie palikti smerčiui. 
      Laukiu nesulaukiu kada koks nors žurnalistas išdrįs šitą klausimuką pagvildenti.

  • ArturasR

    miela Juste, kai tik pasufleruosite, kada ir kokiu būdu kuri nors iš tamstos minimų bendrovių bandė per valstybės biudžetą panašiais mastais įlįsti į mano kišenę – iš karto. Labai lauksiu.

   O ar skaitėte, kas parašyta? O ar supratote? Be pykčio :)

   • Va to ir norėjau – ar čia, Jūsų nuomone ir žiniomis tik Maxima tokia, ar ir kiti prekybos centrų tinklai tokie patys, o Maxima tiesiog panaudota kaip pavyzdys.

    Martelio ir Auksinio_kardo tolimesnė diskusija visai įdomi.

    • Auksinis_kardas

     Juste, tikimės, kad diskusija bus ne tik įdomi, bet ir praktiškai naudinga. Ir gal ne vien mūsų šalutinė praktiškoji.

     Pagrindinio įrašo esmė (kurios kol kas, deja, nesimato, kad suprastumėt) sukasi apie „Vilniaus prekybos“ grupę, jos gausiai neetišką veikimą, ir tai, kaip visuomenė pernelyg tolerantiškai tai priima, nieko lyg ir nepa-stebėdama, tik taip nuoširdžiai nusi-stebėdama – kodėl gi neminimi kiti mažmenininkai?

     Todėl ir neminimi, kad šitiek prisidirbti jiems arba nepavyksta, arba to dėl kažkokių priežasčių privengia. Kažin kodėl privengia, kažin kodėl tiek menkai teturi vaizduotės, juk dešimtys ir šimtai greitų milijonų neskrupulinga kaina – visai geras dalykas? Matyt, nekokie verslininkai…

     • :) Kartotis nereikia, jau supratau, kad Jūsų nuomone nieko nesupratau. Dabar labai tvardausi, kad nepradėčiau teršti komentarų įtikinėjimu, kad vis dėl to viską supratau, tik ne taip užrašiau pirmą klausimą  xD

      (Nepiktai aš čia).

     • Auksinis_kardas

      Nepiktumas tebūna pašlovintas, tas retas svečias ;-D

 • Gintas

  Prekybos ženklą „Tarybinės“ sumąstė UAB „Samsonas“. Dėl kokybės šie produktai išpopuliarėjo. Tada šį ženklą pasivogė Vilniaus mėsos kombinatas. Dabar šiomis dešromis dešrelėmis ir kumpiais prekiauja visi PC. Kažkoks tūlas Maximos vadybininkas sugalvojo sausio 13-osios akciją, kažkoks kitas gudresnis ją atšaukė. Na ir kas? Kad tik tiek būtu problemų.

  • znakorius

   Iš tikrųjų tai tie gaminiai kažin ar yra tokie kokie buvo tarybiniai – be visokių cheminių priedų?
   Pvz., tarybinės(tarybinių laikų) daktarinės dešros su dabartinėm daktarinėm(ir jos yra aukščiausios rūšies!) net lyginti neįmanoma – visai ne to lygio skonis dabar.

  • Rytis_I

   Turbūt tai jau tampa tradicija. Nieko blogo, nors panašu į „kryžiuko“ padėjimą:
   Prieš metus, sausio 12 d.:
   Straipsnis „Masiulis: draugas Paleckis – Lietuvos Nepriklausomybės šmeižikas“
   Prieš du metus, sausio 12 d.:
   „Seimo narys Kęstutis Masiulis, visuomenei paviešinęs faktą apie paminklą Maskvoje, teigia, jog į šią žinią jau operatyviai sureagavo ir Užsienio reikalų ministerija, ir Lietuvos ambasadorius Maskvoje Antanas Vinkus.“ (paminklas buvo pastatytas prieš keturis metus, pastebėjo kaip tik per metines)

 • Pingback: Pasaka apie molinį Užkalnį ir vaškinį Račą « Internetų Karnavalas()

 • Pingback: Norfa. Čia žmogumi tikima. Bet man dėl to keista… « Apie valdžios piktnaudžiavimus()

 • martelis

  Jei, Artūrai, dar domina Norfos tema, tai jau spėjau gauti atsakymą. Jis čia URL: http://piktnaudziavimas.wordpress.com/2013/01/24/sunkus-norfos-trupiniai-priestarauja-fizikos-desniams/

  • Rytis_I

   Atsakymo autorius tikrai nemeluoja ir dėl tikrumo jam net nereikėjo kelti kojos per kabineto slenkstį, kad teigtų: „Visos svarstyklės veikia normaliai, nė viena nėra sugedus“. Mes irgi žinome, kad jos veikia „normaliai“ ir tikrai nėra sugedusios. Esmė trupiniuose :) Bet šiaip jau manau gal nėra blogai, ir nereikia gal piktintis tais, kas sugeba minimaliai atsiliepti net į „peticiją“, vėlgi – skirtingai nei valdininkijos atstovai..

 • Pingback: Norfa. Čia žmogumi tikima. Bet man dėl to keista… | Apie valdžios piktnaudžiavimus()