Mėgstate pirkti „Maximoje“. Tada aš nemėgstu jūsų.

Man labai patiko pasirengimas šių metų Sausio 13-ajai, su programiniais apgailėtinos mažumos tekstais ir nuožmia, viską (įskaitant ir Lietuvos nepriklausomybę) lemiančia kova prieš „Maxima“, pasiūliusia paminėti šią progą pigesniais sovietiniais kumpiais.

Apgailėtina mažuma vieningai pakilo į kovą ir … nugalėjo. „Maxima“ sausio 13-ąją sovietinių kumpių už pusę kainos nepardavinės. Valio!!! Lietuva liko laisva.

Ta prasme, sausio 13-ąją, nes tą dieną „Maxima“ tarybinių kumpių už pusę kainos nepardavinės.

Bet koks skirtumas – tie patys apgailėtinos mažumos atstovai tuos tarybinius kumpius jau sausio 14-ąją išpirks už visą kainą, nes reikės gi kažkuo užkąsti pagiriojantis po sausio 13-osios „pergalės“. Kaip kad visada reikia užkąsti švenčiant tokias „pergales“

Pradedant 2002-aisiais, kai pasinaudojant neįgaliesiems suteikta lengvata, tokia bendrovė „VP Market“ iš biudžeto „susigrąžino“ daugiau nei 70 mln. litų. Būtų tikriausiai „susigrąžinusi“ daugiau, jei ne tuometinė finansų ministrė D.Grybauskaitė.

Apgailėtina mažuma ir visos kitos atmatos tada tikriausiai taip pat šventė pergalę – nes jiems juk įprasta, kad vogti iš valstybės yra didžiausias „kietumo“ įrodymas. Smegenų juk neužtenka suprasti, kad vagia iš tavęs.

Kita „pergalė“ buvo per 2003 metų ES referendumą, kai politiniai propagandistai, pamiršę savo tiesiogines pareigas kartu su politikais ir  „Maxima“, alumi ir skalbimo milteliais žaidė demokratiją. Žaidė taip, kad iš pirmo karto buvo sunku pripažinti, bet vėliau tikriausiai pasidarė gėda ir norom, nenorom teko tai padaryti.

„Maxima“, tiksliau jos savininkai žaisdami demokratiją nenukentėjo. Priešingai – tų pačių metų pabaigoje jie, apgailėtinos mažumos atstovams švenčiant pergalę, ėjo toliau. Apie VST privatizavimą apgailėtinos mažumos atstovai dėl smegenų trūkumo nelabai ką galėjo suprasti, todėl toliuau pirko „Maximoje“ tarybinę dešrą, kad būtų kuo užkasti per išgertuves, švenčiant eilinę „pergalę“ prieš rusus, komunistus ir visus, kas ne su jais. Sutapimas – VST buvo privatizuota po sėkmingo ES referendumo. Gal tai galima vadinti sėkmės mokesčiu?

Kitas toks mokestis tikriausiai turėjo būti „Leo LT“, kuriam dirbo ne tik G.Kirkilas, bet ir iš pradžių – visa TS-LKD, V.Adamkus, nekalbant jau apie A.Valinską ar kokį A.Matonį, kuris žmones, bandžiusius pasipriešinti dar vienai „Maximos“ pergalei pavadino, „veikėjais, siūlančiais stabdyti Lietuvos energetinę nepriklausomybę (tarp tų „veikėjų“ buvo žmonės, kuriems A.Matonis net batų nevertas valyti: Romualdas Ozolas, Jonas Vaitkus, Liudvika Meškauskaitė, Liutauras Ulevičius ir kiti).

Tada „Maximai“, laimei, nepavyko. Nors gal reikėtų sakyti, ne visai pavyko, nes už „Leo LT“ susimokėjome kelis šimtus milijonų.

Apgailėtina mažuma ir tada tikriausiai šventė pergalę, gerdami naminukę iš Dzūkijos ir užkąsdami tarybiniais kumpiais iš „Maximos“. O kaipgi kitaip – juk pavyko. Ir už tai „Maximai“ reikia atsilyginti, nes tai – ne tik geriausią reputaciją turinti Lietuvos bendrovė, bet ir viena iš vertingiausių Lietuvos įmonių. Kaip kad būna geriausi merai, geriausi valdininkai ir geriausios ministerijos.

Kaip gi tokioje nepirksi tarybinės dešros ar „Listerino“ burnai skalauti? Todėl ir perka – diena iš dienos, metai iš metų.

Tik sausio 13-ąją staiga nusprendė nepirkti. Iš patriotizmo. Taip, kaip jį supranta.

Štai todėl ir sakau jums atvirai: mėgstate pirkti „Maximoje“? Tada aš jūsų nemėgstu. Nes jūsų galvos tuščios, o smegenis atstoja pilvas, kurį nesvarbu kaip prisikimšti.

Viena pasninko diena nieko čia nepakeis.

Nes jūs įpratę atsukti antrą žandą ir užpakalį, kai jums į jį spardo ir leisti prikrauti į visas kišenes, kai tik atsiranda norinčių. Nes jums trūksta ne tik smegenų, bet ir uoslės, principų, vertybių.

Ir todėl pirmadienį vėl visu tuntu bėgsite į „Maximą“. Nes ji laikosi ant tokių kaip jūs. Ir tarybines dešras sausio 13-ąją ji gali pasiūlyti būtent dėl tokių kaip jūs. Tik jūs to niekaip nepajėgiste suprasti. Panašu, niekada.

(13 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...