Lengvatikių indeksas: Lietuva ne pirma, o Teisingumo ministerija – aukštumoje

Šią savaitę gavau štai tokį laišką:

Dear Madam/Sir,

In order to have your company inserted into the registry of European companies for 2009/2010,
please print, complete and return the enclosed form (PDF file) to the following address:

Euro Business Guide
P.O. Box 2021
3500 GA UTRECHT
The Netherlands

Updating is free of charge!

Prie jo prikabinta pdf formato forma, kurioje reikia pateikti įmonės duomenis. Tačiau šios formos apačioje yra toks labai neaiškiu šriftu surašytas tekstas, kuriame, be kita ko, rašoma štai kas:

…THE SIGNING IS LEGALLY BINDING […] THE VALIDATION TIME OF THE CONTRACT IS THREE YEARS AND STARTS ON THE EIGHTH DAY AFTER SIGNING THE CONTRACT. THE INSERTION IS GRANTED AFTER SIGNING AND RECEIVING THIS DOCUMENT BY THE SERVICE PROVIDER. I HEREBY ORDER A SUBSCRIPTION WITH SERVICE PROVIDER EU BUSINESS SERVICES LTD “EURO BUSINESS GUIDE”. I WILL HAVE AN INSERTION TO ITS DATA BASE FOR THREE YEARS. THE PRICE PER YEAR IS EURO 990. THE SUBSCRIPTION WILL BE
AUTOMATICALLY EXTENDED EVERY YEAR FOR ANOTHER YEAR, UNLESS SPECIFIC WRITTEN NOTICE IS RECEIVED BY THE SERVICE PROVIDER OR THE SUBSCRIBER TWO MONTHS BEFORE THE EXPIRATION OF THE SUBSCRIPTION.

Jei kas nesuprato – pasirašydamas, jūs sutinkate, kad jūsų įmonė būtų įtraukta į duomenų bazę trejiems metams, kaina už metus – 990 eurų. Po to vėl automatiškai pratęsiama…

Pagalvojau – aiškiai kvailių ir lengvatikių ieško … Naivuoliai

 Bet, pasirodo, klydau. Ne ne tik ieško, bet ir suranda….

Lietuvoje – net 165.

Tarp jų – ir gana žinomos bendrovės.

„Baltic media partners“, „Publicum“, „Narbutas & Co“, „Baltijos parkai“, Easy rental“, EMP, „Fima“, „FORBIS“, „Intervid“, „MG Baltic Group“, MP Investment Bank, MTV Network Baltics, viešbučiai „Šarūnas“, „Klaipėda“ (Klaipėdoje), „Promenada“, Holiday Inn, Palanga Spa… Gal jau nebevardysiu, jei norite, galite patys susirasti.

Bet kai kurias „įmones“ dar verta paminėti.

Viešojo administravimo institutas, Neurologų asociacija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos valstybinis augalų veislių tyrimo institutas…

Tai – Italijos ambasada Lietuvoje (ką parduodam?), Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokykla (įdomu, ko ten moko), advokatų kontoros Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai bei Švirinas ir partneriai (na, jiems problemų nebus)…

Viską vainikuoja… Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija… Net nežinau, kaip ir pakomentuoti…:)

Bet nenusiminkit, ne viskas taip jau blogai.

Jei Euro Business Guide laikytume lengvatikiškumo indeksu, o atsparos tašku pasirinktume į jį įsitraukusių įmonių skaičių, Lietuva nebūtų pirmoji.

Antai Estijos įmonių ten yra 219, Bulgarijos – 370, o Ispanijos – net 684 (net ir atsižvelgus į gyventojų skaičių, Estija vis tiek mus lenktų:)

Tiesa, Latvijos įmonių Euro Business Guide randame tik 88, Lenkijos -208, Airijos – 158, Belgijos – 87, Vokietijos – 43, Austrijos -33 (vėl gi – reikia atsižvelgti į gyventojų skaičių).

Kita vertus, turint galvoje, kad puslapyje nurodoma, jog įmonė „Euro Business Guide“ veikia tik nuo 2007, viskas dar priešakyje…

P.S. Ieškodamas info apie Euro Business Guide radau vieną įrašą… Negaliu susilaikyti nepacitavęs (atsiprašau už nenorminę kalbą, bet ji tikrai labai taikli:)

IF YOU WANT TO SEE a list of suckers, have a look at www.eurobusinessguide.net. Ostensibly, this site is called the Euro Business Guide, but it should be called the Euro Suckers Directory, because that is exactly what it is.

(14 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Valentinas

  Aš irgi tokių reguliariai gaunu. Būna ir skambučių. Prieš kurį laiką pradėjo skambinėti panašūs veikėjai iš Tokijo :) Biznio prasme yra labai logiškas dalykas. Tu investuoji į laišką ir į paprastą tinklalapį. Išsiuntinėji kokį milijoną laiškų ir nieko daugiau nedarai. Ir jei response rate yra kokie 2-3% turi sau priimtinus piniginius srautus. Susimoki popieriaus tiekėjams ir važiuoji į Karibus. Svarbiausia, kad jokių apgavysčių, ką žada tą ir duoda.

 • romas

  Ar čia Baguška taip sužibėjo? Kad dabartinis netikiu.

 • Sutekh

  Teisingumo ministerija in a list of suckers
  Made my day :))

 • romas

  Artūrai, kiek ne į temą, bet labai įdomus būtų jūsų komentaras apie „R.Lopata, A.Bumblauskas. Dar kartą apie V. Landsbergį“ Delfyje. Po užkulisius nevaikštom tad ir nežinom, bet labai keistai dera pavardės su straipsniu.

  • Audrius

   Matematikai parašė… Suskaičiavo, kad jei Grybauskaitė atsisako kandidatuoti, tai Landsbergio šansai labai panašūs į Kirkilo Valinsko Mazuronio ir kitų…

 • Marius

  man tai tik idomu, Teisingumo ministerija ir tos kitos istaigeles priklausancios valstybei pries pirkdamos paslauga turejo bent apklausa padaryti ir pirkimo protokola surasyt. gal reiketu paklaust viesuju pirkimu tarnybos, kad paziuretu kaip buvo sita procedura atliekama?

 • Marius

  Tiesa, yra tikėtinas ir kitas variantas, kad ta kontorėle, kuri siunčia tokius laiškus, įtraukia kokia 50 – 100 gerai žinomų įstaigų nemokamai, kad po to kitos lengviau patikėtų… Koks „save gerbiantis“ įstaigelės direktorius, pažiūrėjes pasakys: vot teisingumo ministerija gali, o ka mes paprastesni…

  • Regis

   vat būtent, norėjau tą patį parašyt. Iš kur čia visi taip nusprendė, kad visos kontoros mokėjo tuos 990 eurus už metus ir jeigu ir mokėjo tai nurodytą sumą.. Kažkaip labai mes čia greiti su išvadomis. Žmonės net Bagušką pradėjo minėt, galima įsivaizduoti, kad pats Baguška ir užsakė (jeigu, bet, tačiau ir t.t.)

 • mdxacuk

  Neįmanoma „traukti TRIMS metams“. Tik trejiems.

 • mdxacuk, jūs čia apie ką?:))

  • mdxacuk

   Matau, kad supratot. Smulkmena…

 • Riki

  O galvojau kad neefektyvus valdymas ir idiokratija veši tik valstybinėse institucijose…, o čia verslas taip susimaut sugeba ?! ?! Tas pats verslas, su kuriuo šiandien reikės derėtis dėl užsakymų??, netikiu, gal tos įmonės atsitiktinai paimtos, kad sudarytų bendrą masę, ir jokių pinigų jos nemoka.

 • J. naivus

  Menkniekis, bet vis tiek smagu – nors tame ES Mulkių žinyne pasirodėme geriau už amžinai visur mus aplenkiančius lėtapėdžius estus.

 • jurkis

  Kontaktai – Nyderlanduose, „a corporation organized and existing under the law of Nevis, West Indies“, serveris stovi Rumunijoje. Išties,globalus pasaulis.

 • martelis

  Tikejausi, kad pas Račą renkasi maziau lengvatikiu nei delfuose ar kitur… :)
  Nebukite naivus, tie skaiciai nebutinai tikri. Nu paima tie Euro Business Guide veikejai kki nors geltonaji Lietuvos imoniu kataloga ir is jo perspausdina pas save koi 10% Lietuvos imoniu. Tai paprascausias masalas. O kiti ant jo uzkimba – va, mano konkurentas ten isidejo, isidesiu ir as.

 • Kažkada nevyriausybines organizacijas atakavo šis veikėjas, tai pora Nevyriausvybiniu organizacijų pakliuvo į šias pinkles, turėjančios „susimokėti“ už „reklamą“. Parėkavo šiek tiek „reklamdaviai“ ir apsiramino. Bet faktas tai vienas, žmonės visada puolą stačia galva, kur tik galima, NVO reklamuotis save tirkai nėra blogai.

  • Valentinas

   Noriu pasakyti, kad Valentinas, kuris parašė šį komentarą yra ne tas Valentinas, kuris čia nuolatos rašo nesąmones. Nebent aš susirgau šizofrenija ir viena mano asmenybės pusė neatsimena ką daro kita. Tai suteiktų mano gyvenimui daugiau spalvų, bet kol neturiu įrodymų laikykite, kad Račo bloge atsirado du nepriklausomi Valentinai. Sveikinimus ir linkėjimus Valentino dienos proga priimame abudu ir nepašykštėkite laiko pasėdėti ir pagalvoti kiekvienam po skirtingą :)

 • Neringa

  Oho, čia tai naujiena! Dar visai neseniai tėvams buvo panašus email atėjęs. Gerai, kad neužsiregistravo. Pasidomėjau tuo laišku ir štai, kokie rezultatai:
  Kompanija ne tapati, net ir svetainė kita, tačiau adresas ir modelis tas pats:
  „EU Company Registration

  Dear Madam/Sir,

  In order to have your company inserted into the registry of EU companies for 2009/2010,
  please print, complete and return the enclosed form (PDF file) to the following address:

  EU Company Directory
  P.O. Box 2021
  3500 GA UTRECHT
  The Netherlands

  Updating is free of charge!“

  Iš esmės super sudėliotas tekstas – iš pradžių rašo apie „insertion“ (kurio kainos žinoma nenurodo – viskas nurodyta sąlygose web puslapyje, kaip rašoma formoje), o tada pabaigoje įdeda viliojantį pasiūlymą – „updating is free of charge!“.

  Tokiu būdu neminint paslaugos kainos nei laiške, nei formoje ir siūlant nemokamą info atnaujinimą sudaroma iliuzija, kad pati paslauga yra nemokama.
  Aferistai puikiai supranta, kad menka dalis adresatų skaitys apie nurodytas sąlygas kažkur puslapio paraštėse.

  Artūrai, ačiū už pasidalintą informaciją.

  • Regis

   Nesupratau, o kodėl jie aferistai?

   • Auksinis kardas

    Todėl, kad tai yra kone legalaus sukčiavimo atmaina – didelėm raidėm parašai, kad duomenų atnaujinimas nemokamas, o kur nors nukištame mažiausių įmanomų raidelių bloke pamini, kad tai prenumerata už 990EUR/metams. Formaliai – informavai, tikrovėje – pasistengei, kad naudotojas pasirašytų dokumentą nesupratęs ką pasirašo.

    Malonu gauti laišką iš užsienio su rūpesčiu atnaujinti tavo įmonės/įstaigos duomenis, ar ne? Sužinos pagaliau pasaulis. [Už tūkstantį EUR.]

    Tokių schemų būta, anksčiau matydavau tokio lyg ir iš Ispanijos. Lietuvoje plačiau buvo paplitusi panaši gyvūnų enciklopedijos „prenumeratos“ schema – pradinis paketas nemokamų dovanų, o paskui pašte vis išperki po kelis „enciklopedijos“ lapelius kas kažkiek dienų.

  • martelis

   As jau apie 10 metu gaunu is ju tuos paiulymus. Nors niekada niekaip nereagavau. Tik mano atveju kiek kitaip kazkodel – kompanija tapati, o vokai siunciami kaskart vis is kitos valstybes. Netgi ne is sostiniu, o is paprastu miestu – Baselona, Hamburgas ir pan. Tisa, niekada ant nei vieno voko nebuvo ne tik, kad Lietuvos pasto antspaudo, bet net ir jokios kurjeriu tarnybos atzymos…

 • Neringa

  Regiui.
  Na gal ir per sunkus apibūdinimas. Tačiau nemėgstu, kai sandoriai brukami neaiškia forma, keliant tam tikras iliuzijas, ar tikintis, kad kita sandorio pusė nepastebės kiek užslėptų sąlygų. Puikiai suprantu, kad susitarimus skaityti reikia nuo iki, bet tokie pasiūlymai mažų mažiausiai – neetiški.
  Jei būtų viskas ok, tai jau pirmajame laiške būtų parašyta aiški paslaugos kaina. Jei ne laiške, bent jau siūlomoje užpildyti formoje.

  • martelis

   Visiskai teisingai. Kita vertus tokie laiskai turetu buti siunciami lietuviu kalba. Idomu ar tie reklamdavia galetu issireikalauti nors viena eura jau vien del to, kad kazkas pasirase dokumenta jo gerai nesuprates?

   • Regis

    Marteliui > o tu dažnai pasirašinėji kai nesupranti kas parašyta ir ko iš tavęs nori??

    Neringa > pilnai pritariu. Man pasirodė, kad aferistas žodis ne pats geriausias, mes jau praėjom tą kapitalizmo lygį kai parduotuvėje pamatę tą pačią dvigubai brangiau parduodama prekę pradėdavom šaukti sukčiai, vagys. Tiesiog supranti, kad yra laisva rinka tu kaip pirkėjas pats sprendi ką pirkti ir už kiek, pardavėjų teisė parduot ką nori ir už kiek nori. Vėlgi šiuo atveju, žmonės parduoda paslaugą nori perki nori ne. Tekstą visą skaityt reikia kaip bebūtų parašytas ar riebiai ar smulkiai.

    • martelis

     As – ne. Bet tikrai zinau, kad daug dar yra tokiu, kurie uzkimba ant tkios meskeres

     • Regis

      Matai čia yra du keliai: arba bandyt visiems įkalt į galvą, kad skaitytų viską atidžiai, o jeigu ruošiasi kažkur dėt parašą ar siųst duomenis tai perskaityt kelis kartus ir kaip minimum pabandytų suprast. Kitas kelias visus kurie bent iš pirmo žvilgsnio panašesni į aferistus gaudyt ir šaudyt.

 • Romualdas

  Anksčiau ta kompanija vadinosi Europeien City Guide. Lietuvoj buvo maždaug 2000 susimovusių bendrovių. Po to (prieš kokius 5 metus) dalis vienijosi ir samdė advokatą su jais kovoti. Ko pasekoje Ispanijoje ECG buvo iškelta baudžiamoji byla ir jie raštiškai atsisakė nuo bet kokių pretenzijų tų įmonių, kurios kovojo atžvilgiu. Kiek žinau prieš porą metelių ECG likvidavo, bet biznio planas liko. Atsirado visokių klonų, kurių vienas EBG. Jie tikrai išleidžia kažkokį savo vietinį leidinuką ir spausdina skelbimus tik sukčiavimo schema pasireiškia tuo, jog sutarties teekste ir pasiūlyme lyg ir galima suprasti apie nemokamą reklamą, bet smulkiu šriftu, kurio dažniausiai niekas net nepastebi, kalbama apie pinigus ir tai, jog sutartis automatiškai pratęsiama kiekvienais metais. Vienintelis būdas su jais kovoti – tai būti atidiems.

 • gintaras.m

  Čia principas tas pat, kaio didysis žaidimas-7, išsiunti Lietuvos pensininkams 10 tūkst. vokų su probloškiančiais pasiūlymais, 20-25 proc. sureaguoja, o iš jų apie pusę dar ir sausimoka būsimą prizą, kurį neva laimės. Žiūrint kiek tu investuoji, gal tų 20-25 proc. ir pakanka, kad gautum pelną iš tokios aferos. Svarbiausia – viskas legalu, išskyrus visokias NLP technologijas, kurios šiek tiek nesutapma, švelniai kalbant, su su pardavimų skatinimo ar loterijų rengimo etika.

  • Valentinas

   gintarai, iš kur žinios, kad sureaguoja 20-25%? Iš patirties galiu pasakyti, kad tai yra nerealiai didelis skaičius.

 • inf

  Turime vieną tokią kontorą ir Lietuvoje. Kai kitą kartą gausiu jos pasiūlymą, parašysiu ir pavadinimą. Dabar iš karto nebeatsimenu.

  Jie siunčia „pasiūlymą“, kurio kepurė tokia: PVM sąskaita faktūra. Siunčia tik į buhalteriją. „Faktūroje“ išvardinti ar tai dokumentų rinkiniai ar kažkas panašaus. Pačioje apačioje parašyta, kad tai siūlymas įsigyti tai, kas parašyta faktūroje.

  Būtinai išsaugosiu, kai vėl gausiu pasiūlymą-faktūrą.

 • gintaras.m

  Nu gal mažiau, kiek perdedu, Valentinai. Bet vis viena, jei tai daro, vadinasi tokios investicijos apsimoka. Grįžtant prie didžiojo žaidimo, tai mane pakerėjo tas faktas, jog išsiuntinėjo vokus tik tiems (pvz.) mano gyvenvietės gyventojams, kuriems jau per 65, t.y. pensijinio amžiaus. Ber Artūro paminėtu atveju spameriai ardesų skaičiaus tikriausiai patys nežino, o juo labiau jų amžiaus, įmonės veiklos, pelno ir kitų parametru. Iš milžiniško kiekio laišku, vis viena atsiranda tokia dalis, kuri paskaito ir yra kuri susimoka. Ir to susimokėjimo užtenka, kad gautim pelną. Ar iš tokios paslaugos yra reali įmonei nauda ? Tokio klausimo, tikriausiai, šio „šaidimo“ iniciatoriai nei sau, nei savo klientams neužduoda.

 • austras

  Supratau, nezinau publikavimo taisykliu.
  Ar ne, gerb. Arturai?

 • Che, šią savaitę vos ne kasdieną tokius laiškus gavau. Kai pirmą atsiverčiau pirmiausia ir pažiūrėjau į tas raidytes. O tai, kad vis dar yra besigundančių ir nesigilinančių, nieko nepadarysi. Tokius ir bažnyčioj muša.

  Belieka prisiminti R. Kuodžio cituotą I. Newtoną: „aš galiu apskaičiuoti dangaus kūnų judėjimą, tačiau ne žmonių pamišimo laipsnį“.

 • WU

  Ha ha.. Yra dar kurie ir ant tokiu pasimauna.. Shiaip UNIDROIT tarptautines privatines teises principai pripazista tokius dalykus (sumazintus iki minimo shriftus ir nugruztas salygas kazkur i lapo kampa) kaip siurprizines sutarties salygas. Zinant, kad dabar sudarant sutarti svarbiausia yra shaliu valia (noras esanciomis esminemis sutarties salygomis ja sudaryti tikintis tam tikro rezultato), o ne sutarties forma (rashtishkai sudeliota jos ishraishka) apsiginti nuo jos teisminese institucijose butu tikrai nesudetinga. Kitas klausimas ar pvz Teisingumo ministerija pajaus tuos dingusius tukstanti euru.. Mano nuomone jie dingsta ish jos didesnem sumom ir retai kas pastebi arba tiesiog nenori pastebeti. Dar juoka sukele, kad tarptautishkai tituluojama kaip geriausia lietuvos advokatu kontora LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai sugeba daryt tokias nesamones. Aishku, kas belieka, kai visus ryshius su ishoriniu pasauliu palieki mazai ka ishmananciai administratoriai: ar atrinkti studentu norinciu pas juos atlikti praktika CV ar sukciams padovanoti 1000 euru per metus.. JUSU TEISE RINKTIS..

 • Tomas

  rodos labai panasu i ta istorija, apie IQ tikrinima uz pinigus („Mobiliųjų operatorių IQ testas: ieškoti kvailių negražu. O padėti ieškantiems?“), tik labai keista, kodel straipsnio tonas, ir reakcijos siuo atveju visiskai skirtingos?

  sakyciau „schema“ identiska, tik kitokiu „durniu“ iesko…

 • Slyvanosis

  Fakingfišai siuntinėja pasiūlymus, o sakeriai moka babkes… Teatleidžia man LVKK už nesunormuotus naujadarus…

 • Kostas

  zinau viena atveji kai imone buvo pasirasiusi panasu popieriu. Po to nemokejo. Pradejo eiti grasinantys laiskai (anglu k., augo palukanos. Pabaigoj paskambino kazkokia tipo atstove ir rusu kalba pasiule paliaubas uz 100 litu :) Nezinau kuo baigesi viskas man atrodo sumokejo :).

 • aldona

  Ponas Kostai,bukite geras parašykite plačiau apie tą įmonę,o gal galite adresą,nes mes taip pat esame įklimpe į tą pačia bėdą.

  • Kristina

   p. Aldona,
   Kaip Jums issisprende tas nemalonus klausimas?

 • Musė

  Laba diena,

  Kadangi buvo paminėtas Almos Litteros „Didysis žaidimas“, aš irgi neiškenčiau nepakomentavus. Dažnokai susiduriame su situacija, kad tai, kad yra legalu, nebūtinai yra etiška. Žinoma, verslas yra verslas, jo pagrindinis tikslas – siekti pelno, čia viskas suprantama ir normalu.

  Tiesiog manau, kad kai kurios verslo sritys, kaip pvz. knygų leidyba, turėtų vadovautis truputėlį aukštesnėmis etikos normomis, nei pvz. tabako ar alaus gamintojai.

  Kadangi esu dirbusi tame pačiame biurų kvartale, kaip „Alma Littera“, prisižiūrėjau iki soties vos paeinančių, nesiorientuojančių aplinkoje senukų, prašančių padėti surasti „Almą Litterą“. Laikančių rankose tuos nelaimingus Didžiojo žaidimo vokus su savo pavardėmis.

  Ne vieną tokį palydėjau, kaskart būdavo ir liūdna, ir pikta. Žinoma, galima sakyti – čia verslas, jūsų teisė rinktis, niekas neverčia pirkti tų knygų ar jų kažkokių papildomų puslapių, mokėti už dalyvavimą lošiant prizą. Bet ar etiška yra pelnytis iš lengvatikių senukų, kurie tiesiog nebesusigaudo situacijoje?

  Beje, pavyzdys apie etišką (mano nuomone) verslą. Kažkada teko darbo reikalais bendrauti su vienos spaudos kioskus valdančios įmonės vadovais. Besikalbant apie prekybos rezultatus, aš paklausiau, kodėl jų kioskuose neprekiaujama alumi ar sidru, ar tai yra uždrausta? Jie atsakė, kad neuždrausta, jie labai daug ir rimtai apie tai galvojo, tačiau nusprendė neprasidėti.

  Ne paslapis, kad alus ir cigaretės yra didžiausią apyvartą padarančios prekės, ypač svarbios tokiems prekybininkams, kaip degalinės, kioskai, mažos parduotuvės ir pan.

  Kodėl atsisakė? Nes nepaisant numatomo nemažo pelno (manau, kad ir alaus gamintojai juos turėjo labai spausti), jie neįsivaizduoja, kaip galėtų padėti alaus butelį šalia laikraščio ar žurnalo. Neįsivaizduoja, į ką tada pavirstų išpuoselėtas spaudos kioskas, bijo atitinkamo kontingento ir t.t.

  Taigi, pelnas dar ne viskas.

 • Kristina

  Sveiki,

  Uzkibau ant tos nesamones:

  Dear Madam/Sir,

  In order to have your company inserted into the registry of European companies for 2009/2010,
  please print, complete and return the enclosed form (PDF file) to the following address:

  Euro Business Guide
  P.O. Box 2021
  3500 GA UTRECHT
  The Netherlands

  Updating is free of charge!

  Kaip elgtis? Uzpildziau forma su parasais, atsiunte saskaita.
  Ar vienintele iseitis sumoketi??
  Prasau patarimo!

  • Miela Kristina, reikėjo skaityti http://racas.lt…:) O patarimas labai paprastas – nemokėkite, nieko nedarykite ir nieko jums nebus.

 • aldona

  Gerb. Kristina, aš iš iš kitų laukiu patarimo,maniau, kad atsilieps p.KOSTAS parašys apie tą įmonę, bet dėja……

  • Kristina

   p. Aldona, gal galėčiau su Jumis susisiekti, jei jau turime bendrą problemą? mano el. pastas: astare_lt@yahoo.com

 • Kristina

  Laba diena p. Artūrai,tikrai gailiuosi neskaičiusi http://racas.lt :( ačiū už patarimą, tik nemalonu, jei iš tiesų įmonė susidurtų su skolų išieškotojais…..tikrai kvaila situacija, gera pamoka ateičiai!

 • Jurgita

  Sveiki,

  Aš taip pat užkibau ant šios nesamonės :( užpildžiau įmonės vardu (nors nesu direktorius) ir gavau sąskaitą, neapmokėjau, gavau antrą su palūkanom, trečią. Parašiau jiems laišką, kat atšaukiu, o jie po mėnesio atrašė, kad atšaukti negalima…bandžiau skambinti. Pirmą kartą pakėlė moteris ir liepė perskambinti, o vėliau prisiskambinti nepavyko…

  Nežinau ką daryti…tiesiog nemokėti? Ar tikrai nesulauksim skolų išieškotojų? Gal reikėtų kreiptis į tarptautinę policiją? Gal reikėtų visiems tokiems susivienyti?

  Mano el paštas: sugarsuga@gmail.com.

  • Jurgita, ramiai sau nemokėkite, o gautus laiškus meskite į šiukšlių dėžę… Tikrai nesulauksite skolų išieškotojų, į policiją, žinoma, galite kreiptis, tačiau vilties mažai. Paskaitinėkite internete apie tuos aferistus – jie naudojasi baime, o ne teise.

 • Modestas

  Jus net neisivaizduojat kaip man palengvejo radus pastaraji posma. Taip, as is tu lengvatiku, kurie pasirase ir issiunte popierelius laimes i uzsieni ieskoti.
  Dabar ramiai visus laiskus mesiu i siuksliu deze!

 • Viktorija

  Ir as is tu lengvatikiu kurie sugebejo pasirasyti.. Bet jei ne vienas sutapimas jo nebutu ivyke. Tiesiog tai labai rimta pamoka, kad reikia skaityti viska, kas parasyta net maziausiomis raidelemis.

 • Sandra

  Ir mano darbovietė pateko tarp tų „išrinktųjų“. Ir kad ir kaip tokius bevadintumėte yra kaip yra. Pas mus buvo tokia situacija: atėjo forma paštu, kur buvo parašyta: „…updating is free of charge“. Įmonės administratorė leido sau „pagerinti įmonės įvaizdį“ ir užpildžiusi formą savo vardu išsiuntė. Greit sulaukėme ir sąskaitos su mokesčiu bei papildomu lapu, kur buvo parašyta, jog užpildydami ir pasirašydami formą mes sutikome su 3 metų „bendradarbiavimu“ bei mokesčiais. Aišku rašėme atsisakymo laišką, kuriame nurodėme, jog formą užpildęs asmuo neturi teisės įmonėje pasirašinėti dokumentų ir pan., bet jau gavome nemažai „reminder’ių“, kuriuose vis yra priskaičiuojami „administration fee“.
  O dabar visi skaitinėjam internete „išrinktųjų“ patirtis ir spręsime kaip elgtis toliau.

 • Jeigu dar kas nervuojasi del European City Guide paskaitykite cia – http://stopecg.blogspot.com/2010_01_01_archive.html.
  Man jie irgi daug nervu kainavo :-)

 • Ieva

  taigi,gavome laiska is ismusinetoju,issiunteme atsakyma,,,ir laiskas grizo.Nera tokiu firmu,nesibaiminkit tautieciai

 • Gražina

  O kas nors gali pasakyti po kokio etapo jie nustoja terorizuoti? kažkaip norisi pabaigos :)

 • kari

  Sveiki, prisidedu prie Gražinos užklausimo, kada tai turėtų baigtis???kokia patirtis?
  pas mane panaši situacija, gėda net sau prisipažinti, kad taip gali „susimauti“, pirmus metus mokejom…rase, kad sumokejus pirmus metus, tikrai nutrauks kitiems dviems (nes sutartis 3 metams), issiuntem po sumokejimo oficialu paslaugos atsisakymo laiska pastu bei e-pastu (keliais, beje atkreipkite demesi, kad siuntejos visada pasiraso tik vardais, be pavardziu), aisku negavom jokio „cancellation note“, praejo metai, jie vel grasina, si karta nereaguojam, bet „nervus gadina“ juodai, nes jau tas etapas, kai „kreipsis del skolos isieskojimo“…

 • O aš turiu dar keistesnį klausimą – vykdydami Europos struktūrinių fondų finansuojamą projektą, turėjome atlikti viešąjį paslaugos pirkimo konkursą. Skelbimus įsidėjome į viešųjų pirkimų portalą, tačiau kažkaip automatiškai jie atsirado „Valstybės žiniose“ (sutarties dėl jų spausdinimo nepasirašėme, niekas jos ir nesiūlė, priėmimo perdavimo akto irgi nepasirašėme), paštu atsiuntė sąskaitas-faktūras, kurį laiką abejojome, ką daryti, bet jau gavome atsiskaitymų suderinimo aktą. Gal kas susidūrėt su panašiu reikalu ir galėtumėt pakomentuoti, kaip čia automatiškai, dedant skelbimą į viešųjų pirkimų portalą, jis patenka ir į „VŽ“? Jei čia mūsų žioplumas, ir privalėjome tai žinoti, tai ką darysi, bet gal čia legalus VĮ Seimo leidyklos „Valstybės žinios“ reketas?

  • Čia taip Sistema kovoja prieš feminizmą.

 • Labai linksma! O gal sistema taip kovoja prieš ilgalaikių bedarbių reintegraciją į darbo rinką (tokia mūsų projekto esmė)?
  Beje, komentarai į mano klausimą tik ir parodo, kad mano požiūris teisingas – juk, jei nežinai, gali ir nerašyti (aš klausiau žinančių), bet ne, geriau pasišaipyti. Matyt, džiaugiatės, būdami „sistemos“ sraigteliais?

  • Tai buvo tik draugiškas pajuokavimas. Nežinau ar girdėjai, bet feminizmą išgelbės humoro jausmas. O ar tavo požiūris teisingas negaliu atsakyti, nes nesupratau požiūrio. Pirminiame komentare buvo išdėstytas klausimas ir jokio požiūrio.

   • Jonas III

    Ko gero tiek klausimai, tiek atsakymai stipriai yra susiję su požiūriu…

    • O gal ko blogo?

     • Jonas III

      Priklauso nuo požiūrio

 • „myliu“ Račą

  Geras straipsnis.Galvojau esu verslininkė blondinė, bet pasirodo, kad yra valstybinių įstaigų ir UABų blondinų :)

 • Požiūris yra feminizmas, o pajuokavimą ir aš įverinau. Peace

 • lengvatike

  Sveiki,mielieji,
  Pasirodo el.sukciai iki siol sekmingai dirba savo juodus darbelius!!! esu viena is tu lengvatikiu,papuolusi i ju pinkles.Taip jau yra….dabar reikia suktis!!Bukit,malonus,pasidalinkite patirtimi,kiek laiko trunka ju reketas?Moketi aferistams tikrai nezadu,nors zinau,kad uz klaidas reikia susimoketi,kartais labai brangiai:((

  • lengvatike, paprasčiausiai juos ignoruokite. O jei norite pasilinksminti, pasiūlykite kreiptis į teismą pagal gyvenamąją vietą.

 • lengvatike

  Ačiū p.Artūrai,taip ir padarysiu!!:)

 • JP

  Laba diena,

  Esu viena iš lengvatikių, kuri ne viską atidžiai perskaičiau ir pasirašiau dokumentą, tam kad atsikabintų su laiškais ir atakomis.
  Šiai dienai jie man atsiuntė laišką su sąskaita apmokėjimui 677,00 eur. Rašiau laiškus kad anuliuotų, jie sako kad taip nebeįmanoma pagal Vokietijos įstatymus. Skambinau ir sakiau nemokėsiu atsikabinkit, bet jie sako nieko negali padėti nes tokie Vokietijos įstatymai.
  Labai prašau patarkit kaip išsisukti iš šios kvailos klaidos kurią padariau?

  • Lidia Vasilevska

   Mes taip pat pries pusmeti „pasiraseme“ ta ju sutarti. Noretusi suzinoti, kaip sekasi tiems, kas pasirade pries kelis metus? kuo baigesi tos istorijos?

   • ArturasR

    Lidia, viskas priklauso nuo to, ar pasirašiusieji yra kvaili, išsigąsta ir sutinka mokėti, ar tiesiog pasiunčia prašančius toli toli. Kuriai kategorijai priklausote jūs, nuspręsti teks jums patiems.