V.Landsbergį į prezidentus? Nejaugi tikrai taip labai baisu…

Pirmas mano įspūdis perskaičius R.Lopatos ir A.Bumblausko komentarą Delfyje apie V.Landsbergį buvo maždaug toks: Ar jie jau visai pablūdo?

Tačiau po to vienas kolega atkreipė dėmesį į labai gražią įvykių seką:

Krikdemiškasis TS-LKD flangas į prezidentus siūlo V.Landsbergį

Sutinka būti siūlomas į prezidentus 

R.Lopata, A.Bumblauskas. Dar kartą apie V. Landsbergį

aš asmeniškai dar pridėčiau ir šitą:

Komisijos narė ir Vilties prezidentas

Ir tada pasakyčiau : nepablūdo, o tiesiog labai labai bijo…

O baimės akys t-o-o-o-ookios didelės, kad net V.Landsbergį pamatė.

Asmeniškai neturiu nieko prieš profesorių ir ne kartą esu sakęs, kad V.Landsbergį iki laikau vienų iš kelių iškiliausių ir padoriausių Lietuvos politikų.

Ir ne tik Lietuvos – jį drąsiai galima statyti šalia Vaclavo Havelo, Lecho Valensos – „žmonių iš liaudies“, kurie tikėjo ir kuriais tikėjo, kai reikėjo griauti sistemą.

Tačiau jo laikas jau praėjo. Jis nebeatitinka šios dienos poreikių, jis atitrūkęs nuo šiandienos realybių ir tikrųjų problemų, gyvena savo susikurtame vizijų pasaulyje, kuriame V.Landsbergis vis dar svarbiausias. Pats sau. 

Bet jis tinka tiems, kurie šiandien labai bijo D.Grybauskaitės. Bijo todėl, kad ji, nors iš pažiūros būdama labai skirtinga, kažkuo labai panaši į tą patį V.Landsbergį prieš 20 metų. 

Ji šiandien nesisteminė. Ji su niekuo tiesiogiai nesusijusi (nors S.Spurga jau bando įteigti, kad ją į prezidentus siūlo pats A.Brazauskas – pavydžiu Sauliui fantazijos).

Ji per dažnai kalba tai, ką galvoja, ji nebijo kritikuoti, ji sako, kad nori permainų.

Baisu?

Be abejonės. Net pats VSD vadas P.Malakauskas tūptelėjo ir kažkam netyčia prasitarė, kad svarsto galimybę trauktis… Nors nei svarsto, nei ką – tiesiog labai reikia, kad prezidentas ir dar kas nors garsiai pasakytų, jog P.Malakauskas yra labai geras VSD vadovas. Be to, juk ir paskolos už kotedžą Paribio gatvėje dar tikriausiai nebaigė mokėti.

O kai baisu, tinka ir V.Landsbergis, nes daugiau nelabai yra iš ko rinktis.

Be to, siūlant profesoriui raguolį, labai taikliai šaunama į du, o gal net ir į visus tris zuikius.

Pirmiausia, tikimasi, kad įtikinus V.Landsbergį, kad Lietuvą gali išgelbėti tik jis, pavyktų suskaldyti konservatorius. Krikščionys demokratai, tautininkai – visi jie būtų už profesorių.

Sumaištis šioje partijoje naudinga, nes tai sukeltų dar didesnę sumaištį koalicijoje ir galbūt net visiškai paralyžiuotų jos sugebėjimą priimti sprendimus.

Be to, siūlant kandidatų V.Landsbergį, kaip ir nebegražu būtų remti D.Grybauskaitę ir jai padėti. Tai arba priverstų ją ieškoti pagalbos kitose partijose (labai svarbu – kur?), arba labai apsunkintų jos kelią į kandidates.

O svarbiausia – V.Landsbergis padėtų išplauti konservatorių elektoratą – patį stabiliausią ir patį lojaliausią. Kartu – ir patį grėsmingiausią tiems, kurie nenori permainų. 

Pasiūlius balsuoti už V.Landsbergį, dalis šiandien pasirengusių balsuoti už D.Grybauskaitę gali ir suabejoti. Ypač, jei toliau bus eskaluojama A.Brazausko ir partinių mokslų tema, nekalbant jau apie tai, kad į apyvartą tikriausiai bus paleista ir tema, kurią Lietuvos Tolerancijos žmogus 2008, vadina „kryžiumi, kurį tenka vilkti“.  

O jeigu dar pasiūlysime ir Z.Vaišvilą iš „Sąjūdžio“. O dar kokį Vilties prezidentą su juoda sutana?

Žiūrėk, gal ir pavyktų…

Žinote, kas visoje šitoje dėlionėje mane labiausiai prajuokino? Ogi štai ši citata iš R.Lopatos ir A.Bumblausko bulės Lietuvai:

 

Neabejojame, diskutuosime iki uždusimo, tačiau pritarsime teiginiui, kad Vytauto Landsbergio, Algirdo Mykolo Brazausko, Valdo Adamkaus (ir net Rolando Pakso) Lietuva liks mūsų prisiminimuose. Liks kaip svarbi epocha, per kurią Lietuva prisikėlė, tapo nepriklausoma, sutvirtėjo, pabandė iš Eurazijos persikelti į Europą.

…Jei R.Lopata prsiminė, kad buvo ir Rolando Pakso Lietuva, kažkam jau labai blogai…

Beje, spėju jei šiandien tektų pasirinkti  tarp R.Pakso ir D.Grybauskaitės, tikriausiai pasirinktų pirmąjį.

Pasakykite ačiū M.Laurinkui, kuris šiandien taip pat žino, koks turi būti naujas prezidentas, kad šiandien tokios galimybės nebeturite.

Ir dar blogiau: panašu nebeturėsite galimybės rinkti prezidento taip, kaip, to paties M.Laurinkaus liudijimais, atrodo, rinkote iki šiol:

Rinkimų vajaus įkarštyje vieną vakarą į pobūvį susirinks dvi politikoje įtakingos turtingų žmonių grupės. Vaišėms įpusėjus, nuo vieno stalo pakils įtakingas asmuo ir tostu kreipsis į kitą stalą.

„Ko gi mes pykstamės, – skambės jaudinantys žodžiai. – Argi mes nedirbame tai pačiai Lietuvai, argi ne dėl jos visi jaudinamės? Jūsų kandidatas neturi jokių galimybių. Mūsų situacija geresnė, bet taip pat – ne šimtaprocentinė.

Iš solidarumo mūsų kandidatą perleidžiame jums. Na, nuo mūsų stalo – jūsų stalui. Paremkime kartu. O išrinkę iš jo per daug nereikalaukime, kad žmonėms įtarimų nekiltų“.

Taip Lietuvoje atsiras prezidentas, kilęs iš tosto.

Užjaučiu.

Turėtų būti labai baisu… 

(21 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Nu va, prašom. Tik neseniai Račas aiškino, kad pagal pageidavimus nepasisakinėja, čia „Pageidavimų koncerto“ sfera. O šį sykį užteko tiktai žmogui mandagiai paprašyt http://racas.lt/lengvatikiu-indeksas-lietuva-ne-pirma-o-teisingumo-ministerija-aukstumoje/#comment-10978, ir po poros valandų yra. Tikriausiai tema skausminga?

  • kai kurie žmonės turi savybę matyti tai, ką nori matyti…

  • Musė

   Kuo Jūs čia stebitės, mdxacuk? Mielas Artūras apie konservatorius net vidury nakties pažadintas per 5 minutes dešimties puslapių tekstą parašytų. Jam viskas, kas susiję su konservais, kaip buliui raudona vėliava :))

 • nerijus

  Taip ir laukiau, pasirodant šios citatos tinkliaraštyje. :)

 • wice

  Na jei Lopata jau tampa polittechnologiju dalimi, tai manau, kad dabar garbingai turetu apleisti TSPMI direktoriaus posta. Kassavaitiniai susitikimai su Kirkilu niekaip nesiderina su jo paskelbtu tekstu. Kad pseudokairieji pasisakytu uz savo priesa nr.1, tai cia nebent apokalipse arteja. Siaip labai teisinga Raco pastaba, jog Landsbergio dalyvavimas labai didele dali grybauskaites gerbeju balsu susisluotu. O kai dabar prognozuojama, jog jai dalyvaujant uztektu vieno turo, tai kitai pusei zutbut dabar reikia isiulyti kandidata, kuris nurinktu Grybauskaites balsus, taip atveriant bent jau antro suvio galimybe. Cia kaip ir su Paksu buvo, kai pr’as dare viska, kad i antra tura iseitu Adamkus.

  • Xerksas

   >>>Na jei Lopata jau tampa polittechnologiju dalimi<<>turetu apleisti TSPMI direktoriaus posta<<>>Kassavaitiniai susitikimai su Kirkilu <<8)

   • VYTAUTAS

    Landsbergį į Prezidentus!!!!!Pagailėkit senuko.Jis turi kitų rūpesčių -jam rūpi pakaunėje esantis tvartelis,dėl kurio bylinėjosi.

 • Lopatos ir Bumblausko straipsnių neskaičiau, bet ir jie turi teisę pasakyti ką galvoja. Jei jie už Landsbergį – viskas tvarkoj, jokios klastos nematau. Pirmame ture aš balsuosiu už Andrikienę, gal Landsbergį (jei kandidatuos, abejoju, tai nerealu, 0.001%) ir tik antrame – už D.Grybauskaitę. Taip elgiausi ir per praėjusius rinkimus, už V.Adamkų balsavau tik antruose turuose.
  Kitų kandidatų – Kirkilo, Andriukaičio, Juršėno, Mazuronio, Čilinsko man nesiūlykite.

 • romas

  Intuityviai man irgi pakvipo klasta. Bet Landsbergis, kaip sako Artūras, irgi yra bekompromisinė asmenybė. Kažin kaip ten viskas baigtųsi kairei, jei jį išrinktų. Tikriausiai tikrai tikisi, kad balsų už Grybauskaitę pamažins ir išrinktas nebus. Bet kas tada turi būti kairės prezidentas? Kvepia, kad AMB tikrai bolotiruosis.
  Kodėl turi? Dėl „Alitos“, dėl „Leo“ir dėl dujų.

  • mdxacuk

   O gal dėl Kristinos? Jis prezidentu jau buvo, o jinai prezidentiene dar ne?

  • J. naivus

   „… ten viskas baigtųsi kairei, jei jį išrinktų.“?

   Dimitravu.

 • mdxacuk

  „Bet paskutinį žodį tarsiu aš“, – savęs kaip pretendento į prezidento postą įvardyti neskubėjo V.Landsbergis.

  Čia ir yra mažytė problema lopatokratams. Landsbergis ne Paksas, ir ant kūdo demagogijos slieko nekibs. Bet skęstantis ir už šiaudo griebiasi.

 • Marius

  man tai autorių duetas jau pralinksmino. Susitiko mat Lopata su Bumblausku prie kavos ir nusprendė profesorių į Prezidentus pasiūlyti. afigienai! patikėjau, jau einu balsuot… nors ne, palauksiu dar ką politologai Mauzeris su Surskiu pasakys… :)

 • Regis

  Pirmi pamąstymai kurie šovė į galvą perskaičius gerb. Artūro apibendrinimus:

  1. Kokie 2 kandidatai yra pajėgūs Jūsų nuomone išstumti Grybauskaitę iš antro turo? Ir iš kart kitas klausimas kuris potencialus kandidatas yra pajėgus laimėti antram ture prieš Grybauskaitę?

  2. Gal galima būtų sužinot kas gali bijoti Grybauskaitės? Būtent – bijoti.

  3. Tai, kad mes turėsim kuo daugiau kandidatų mano požiūriu, turėsim platesnę ir išsamesnę diskusiją kurioje aiškiau pamatysim kas yra kas. Taip prezidentas bus tik vienas bet kai kurie kandidatai ir toliau liks aktyvioje politikoje. Ar Jūs pageidautumėt, kad ta pati Grybauskaitė kaip koks Valinskas kandidatuotų viena ir žmonėms beliktų tiesiog balsuoti už prieš ar visai nebalsuoti?

  p.s. Man asmeniškai bent šiuo metu norėjosi prezidentu matyt K. Čilinską (norėjosi, nes jis deja nekandidatuos), toliau kas be ko belieka Grybauskaitė. Tačiau, nesiruošiu atiduot balso tik dėlto, kad visi masiškai šaukia mes už Grybauskaitę.

  • inf

   Kažkur girdėjau, kad Čilinskas kandidatuos.

  • Aras

   Dėl Čilinsko dar niekas neaišku, jis sakė jog nelabai norėtų kandidatuoti, bet kad tikrai nekandidatuos, niekada nepabrėžė. Apskritai, kol kas težinomas vienintelis kandidatas į prezidentus – Mazuronis.

  • Auksinis kardas

   Artūro tekste minimas Vilties kandidatas juoda sutana – būtent Čilinskas. Ir aš nesuprantu kodėl minimas kaip kažkokia šiukšlė.

   Maža to, Grybauskaitės kandidatūroje telkiasi per daug stebuklo ir garantuoto gėrio laukimo. Tam atsvara netgi labai neprošal būtų turėti garbingai traktuojamą kitą pasirinkimą, juolab įrodžiusį sudėtomis pastangomis rūpestį negiminingais sau ir su savimi nesusietais Lietuvos gyventojais. Kviečiu tai gerbti.

   Kitos teksto dalys – nesilpnos, ir būdingai įžvalgiai mato tikrą VL figūros vaidmenį valstybininkų žaidime. Siūloma rinktis esamos sistemos dalį, įtvirtinti dabartinę duotybę.

 • Vinilas

  Tikrai nemanau kad prof. V.Landsbergis kels kandidatura prezidento rinkimuose. Bet kodel negaletu? Jei AMB gali vel meginti patapti prezidentu (nors vis niekaip nesugeba risliai pasakyti ka anas ruosiasi daryti, o kaip zinia nesakydamas ne pasilieka sau galimybe pasakyti taip).

 • nerijus

  „tėtušis“ vis nepavarksta stebinti ne tik savęs, bet ir mūsų.
  Užmigo konservaotriai „ant laurų“ (čia ne apie kvartalą kalbu).
  Rinkimuose pasisekė. Sakau, kad pasisekė, nes jei ne TPP, nemanau, kad būtų tiek surinkę balsų. Būtų TT blogiausiu atveju- antri.

  Brazauskas: tipinė/“moralinė“ asmenybė su netipine pareitimi.
  Jis kalba neskubėdamas. Niekada neišsišoka. Turi savo nuomonę ir ją dėstantis, kaip ir kiti, eiliniai politmokyklos absolventai.
  Liaudžiai jis patinka.
  Jam patinka šampanas…Kas nerizikuoja, neturi „šampano“.

  Grybauskaitė. Moteris, kuri nežino „miegoti“ su tuom ar su tuom?
  Štai kur klausimas. Suprantama, kad jaunystė prabėgo ir jau ne jai rinktis…Sunkus tas senmergių gyvenimas. Tikros karjeristės.
  Liaudžiai ji patinka.

  Balsuočiau už Čilinską.
  Na ir kas, kad buvęs „rajoninis“. Negirdėjau, kad būtų ką apvogęs?
  Teisininkas,bent jau negėda bus, kai vėl atsiras koks naujas „tigras“ LT. Nekalba tuščiai. Visada argumentuoja ir remiasi teisės aktais.
  Nekaip mūsų, senučiukas, tik savo rinkiminėm skolom, ta prasme- kas pinigus moka, tas ir muziką užsakinėja.
  Tik įdomu, ką tars, pirmas JAV pilietis, išrinkas kitos šalies prezidentu? Tyli. Svarsto.
  Čia jam ne š***i ir tapšnoti. Sprendžiasi Tėvynės ateitis.
  :)

  • A.G.

   Man patinga žmonės, kuriems nėra gėda žiūrėti žmonėms į akis.
   O taip būna, kai kelios kartos iš eilės išsisikyrė darbštumu, tvarkingumu tiek patys, tiek šeimoje. Kur nebuvo pijokų, vagių, kurių sodyboje nebuvo išverstos tvoros (jei vėtra išversdavo – to niekas ir nematydavo). Kurie gyvena pavyzdingose sodybose, yra pavyzdingi katalikai.
   Kiekvienoje apylinkėje tokių gražių kartų būna ar tai viena, ar tai daugiau.
   Tokios manau Brazauskų kartos augo.
   Juk jis nebuvo aferistas ir 1990 m. (gerai, kad gerai baigėsi), bet Brazauskas šito niekada neprileistų, kad gali būti ir kitaip (tas būna tik pas aferistus, kai gali pasisekti, bet gali ir nepasisekti).
   Tad aukso raidėmis Brazauskai įsirašė į istoriją – tokių šeimų Lietuvoje, deja, vienetai.
   Skaičiau vienos lietuviškos apylinkės surašytą knygą – o kaip pokaryje žudė vienas kitą kaimynai, kai buitis vienus nuvedė į vieną pusę, kitus į kitą.
   Ne paslaptis, kad lietuviai po pokario tarpusavio žudynių nemylėjo nei skrebkų, nei partizanų (ypač tų, kuie neginkluotus tautiečius žudė), vienodai nemylėjo.
   Brazauskai manau nebūtų nei skrebkai, nei iš tų partizanų, kurie žudytų buv. kaimynus, beginklius.
   O visgi kokie kaimai buvo tiršti žmonėmis ir kiek išžudyta. Siaubas.
   Va daugiau Lietuvai Brazauskų, kurie nei vogs, nei plėšykaus, nei kaimyną žudys (kitamanį).
   Taip manau, ne jokes.

  • Aras

   Čilinskas nebuvo „rajoninis“. Tai „Respublikos“ ar „Lietuvos Ryto“ išsigalvojimai. Čilinskas pats tai viešai paneigė. Aš taip pat rinkčiausi Čilinską, jei tas nutartų kandidatuoti.

  • Musė

   Nerijau, čia ir išlenda lietuviškas provincialumas, netolerancija ir šovinizmas: „Suprantama, kad jaunystė prabėgo ir jau ne jai rinktis…Sunkus tas senmergių gyvenimas. Tikros karjeristės“.

   Kur parašyta, kad moteris privalo ištekėti? Ar Jums trukdo, kad ji netekėjusi? Man tai ne. Žmogus gali labiau darbui atsidėti. Užknisa, juk didžioji dalis Lietuvai išties nusipelniusių vyrų buvo arba kunigai, arba šiaip nevedę, nes jie atsidėdavo Lietuvai. Ir labai kilnu, visiems viskas gerai. O jau kai moteris daro tą patį – šakės, senmergė ir baidyklė. Kaimietis Jūs iš Veronikos kaimo.

   • nerijus

    O Jūs karjeristė, Muse?
    Nemėgstu tokių žmonių.
    Man inponuoja šeimos žmonės, o ne vienišiai.

    Jei įžeidžiau, tai atsiprašau,bet..
    Nematau, kur galėjau Jus įžeisti, Jūs mane jau įžeidinėjate.
    Jei norite įžeisti žodžiu „kaimietis“, tai Jums trūksta tolerancijos, o ne man.
    Jūs skirstote žmones į „kąstas“. Gaila.
    Kaimo, „Veronikos“ vardu Lietuvoje nėra. Dėja.

    • Musė

     O ką reiškia karjeristė? Taip, aš dirbu, stengiuosi, tobulinuosi, kursus visokius lankau, į apmokymus važinėju. Yra tekę kelis kart pereiti į geresnį darbą ar būti pakeltai pareigose. Tai aš jau reiškiasi karjeristė, pasaulio blogis, baisa pabaisa? Ką aš tokio blogo darau? BVP kuriu.

     Man irgi imponuoja šeimos žmonės. Bet negi manai, kad vieniši žmonės tokiais tampa sąmoningai, tyčia? Gal moteriai tiesiog nepasisekė savo gyvenime sutikti antrosios puselės, tai mes dabar ją smerkti turime, senmerge vadinti?

     Dėl kaimiečio – aš tyčia taip Jus pavadinau, norėjau paprovokuoti. Gal suprasite, kaip nemalonu būti pravardžiuojamam.

     • nerijus

      Muse, jei jums žodis „kaimietis“- provokacija, tai jusm tada trūksta fantazijos.
      Nesibarkim.
      Aš turiu savo nuomonę,Jūs turite savo.
      Man nepatinka žmonės- karjeristai, kurie rūpinasi tik savo gerove. Tai egoizmas/ savanaudiškumas.

      Turiu keletą pažystamų, kurie nei karjeros siekia, nei šeimą kuria. Man jų gaila.
      Turiu pažystamą, kuri tik karjeros siekia ir dabar gailisi, nes neberanda vyro- visi per prasti.

      Kad Daliai nepasisekė gyvenime, tai abejočiau.
      Dalykas tas, kad už ją NEBALSUOSIU. Nebent, A.V. išeitų į antrą turą, tik tada. Bet to nebus.

    • Musė

     Nerijau, man žinokit netrūksta fantazijos, aš jus ir baisiau galėčiau pavadinti :)

     Aš toli gražu nesu Grybauskaitės fanė, man tiesiog nepatinka, kai daug pasiekę žmonės vertinami ne pagal jų dalykines savybes ar nuopelnus, o pagal šeimyninę padėtį.

     Nes pagal jūsų logiką gaunasi, kad kokia nieko nabaigusi, nieko nenuveikusi, per dienas serialus spoksanti namų šeimininkė yra vertingesnė už Dalią vien dėl to, kad yra ištekėjusi.

 • Valentinas

  O kas gali paneigti galimybę, kad visa ši istorija yra Grybauskaitės rinkiminės kampanijos dalis? Pagasdinkime Landsberbgiu, kad labiau norėtų Grybauskaitės?
  Landsbergis prezidentas – visiška nesamonė. Susiskaldysime labiau nei per Pakso skandalą.

  • „Grybauskaites rinkimines kampanijos dalis“? Nori pasakyti, kad lopatologai padeda Grybauskaitei rinkimineje kampanijoje? Nejuokink :)
   Lopatologu tikslas sio straipsnio greiciau yra tas, kuri pasakei antru savo teiginiu „del suskaldymo“.

   • Valentinas

    Tomai, tu ką tik paneigei galimybę. Sveikinu :) Aš irgi nelabai tikėjau ta versija.

  • A.G.

   O ko ten reikėjo skaldytis.
   Kas gavo milijonus, tas ir degino žvakutes ar lakstė su tuliko popieriumi, kaip nudurnęs, apie Prezidentūrą… na visuomet būna ir lengvatikių – nieko negauna, bet tiki, ką gavęs pliurpia…

 • nerijus

  Mintis gera.
  Ir manau, kad taikli.
  Jau senokai prasidėjęs priešrinkiminis turas.
  Ir jis įžūlėja.

 • max to Regis

  lengviau būtų pasakyti kas Grybauskaitės nebijo. Manau, kad bijo jos visi sistemos atstovai. O sistemoje šiuo metu yra beveiks visos partijos , išskyrus marginalus , tiksliau marginalizuotus VSD ruporų. Turim ką neturim. Manau , kad Grybauskaitė įvarė tokią pat baimę, kaip savu laiku Paxo ketinimas skirti nauju VSD vadu Bagdoną. Tada Mečio chebra iš baimės vos neapsoši…ko.

 • minutėlei sutrikčiau jei antrame ture liktų Andrikienė ir Grybauskaitė. Tikrai išduočiau save, būčiau nenuoširdus, jei balsuočiau už Grybauskaitę. Dėl Landsbergio. Jis tikrai nekandidatuos, čia panaši antis (iš kairiųjų liberalų stovyklos) į tą, kad europarlamentaras yra kandidatas į UR ministrus. Kuo viskas baigėsi? Juo tapo Ušackas.

 • Ar Landzbergys tai čia tas, kuris sugalvojo sklypus iš provincijos į Vilnių skraidinti?

  • A.G.

   Matote, čia buvo lenkų klausimas – kas vilnijoje gyvens (juk tuo metu kaimynai prezidentai (jei AT pirmininką taip vadinti) vienas kito kaip ir neapkentė…

   • Aha, aš tą pastebėjau: dauguma vagia, sukčiauja ir plėšia kaip žmonės, o konservatoriai – kažkodėl būtinai prisidengdami tautiniais motyvais

 • GIGA

  Vis masciau kas gali balsuoti uz Andrikiene?!Idomu koks tokio elektorato socialinis portretas?dabar zinau,kad Fredis-belieka tik susipazint-tikrai labai idomu (nieko asmeniska Fredi,kiekvienas balsuoja uz ka nori).Man asmeniskai Jukneviciene ar Starkeviciute,tikrai nepalyginti auksciau Grybauskaites ar Andrikienes,bent jau „raudonos“ nebuvo.O siaip niekaip negaliu suvokti,kodel Grybauskaite ir Landsbergis,jei jie kandidatuotu,pretenduotu i ta pati elektorata???!!

  • galiu atsakyti GIGAI. Renkant Prezidentą svarbu ne tik socialinis sluoksnis, bet ir kokioms partijos simpatizuoji. Niekada nebalsuočiau už socialdemokratus net jei būčiau bedarbis, ar prastai apmokamas nekvalifikuotas darbininkas, nes socialdemokratų vadeivos yra stambūs kapitalistai, labai nesimpatiški ir pasipūtę, arogantiški žmonės, jų veikla politikoje man nekelia pasitikėjimo. Niekada nebalsuočiau ir už liberalus. Lieka centro dešinė krikščionys demokratai. Kokį kandidatą jie iškels, tą ir palaikysiu, tai gali būti R.Juknevičienė, L.Andrikienė, D.Grybauskaitė ir t.t.. O.Juknevičienės, ar M.Starkevičiūtės kandidatūrų paminėjimą laikau nesusipratimu žiūrint iš dešiniojo elektorato pusės. Liberalų kandidatėmis jos gali būti, kaip ir D.Grybauskaitė, kuri tiktų net ir socialistams (žr.M.Laurinkaus tekstą Lryte, „tosto Prezidentas“, įdomi, šmaikšti, nors ir ne nauja Mečio mintis). Kai tik Dalia pasakys, kad ji kandidatuoja ir teisiškai kvalifikuotai iškels kandidatūrą – Prezidento rinkimų baigtis bus aiški, todėl mano balsavimas pirmame ture už kokį nors kitą kandidatą (jei toks bus) jokios įtakos rinkimams neturės, tai tik reikš, kad aš pademonstruoju savo individualumą, nesusitapatinu su liberalais, ar socialistai, kurie irgi balsuos už Grybauskaitę.

   • Tu tiesiog naivus Fredi… Matai tik detales, nematai viso vaizdo…

    • nežinau kur, Artūrai, matai mano naivumą. Manai, kad jei R.Lopata, pasitelkęs V.Bumblauską, viešai pagyrė Landsbergį, tai TSKD rinkėjų gretose kils sumaištis, partijos kuopelės, skyriai puls rimtai ims svarstyti Vytauto kandidatūrą (beje, tai tikriausiai daroma ir be raginimų iš šalies) ? Visų pirma iškelkime klausimą – koks yra R.Lopatos idėjų sklaidos gylis ir įtaka TS rinkėjams. Nulinė ir net su minuso ženklu.
     Čia yra pavyzdinis, chrestomatinis pavyzdys kai ir „gudri višta įsidilgina uodegą“. Kita vertus būkime pozityvūs ir geranoriški, gal tikrai „Sūnūs paklydėliai“ grįžo į doros kelią ir tikrai pamatė Landsbergio, Brazausko, Pakso Lietuvą ? Jų rašinėlis – visai gražus ir net sentimentalokas.

     • wice

      „jokios įtakos rinkimams neturės, tai tik reikš, kad aš pademonstruoju savo individualumą, nesusitapatinu su liberalais, ar socialistai, kurie irgi balsuos už Grybauskaitę“. Vat tokiems kaip jus ir kelemi 0-5% kandidatai. Jei manote, kad, pvz, teisininke is Klaipedos nusprende pati „is saves“ kandidatuoti, tai labai klystate, ji (jei pavyks surinkti parasus) iskelta tam, kad surinkinetu balsus. Vienu zodziu esat puikiausias polittechnologu taikinys:]]

 • J. naivus

  „…..Lietuva prisikėlė, tapo nepriklausoma, sutvirtėjo, pabandė iš Eurazijos persikelti į Europą.“

  Kadangi tas nelabai pavyko, reikia Landsbergį dar vienai kadencijai Europon komandiruoti, kad ją priartinti prie mūsų.

  Mums gi čia praverstų koks kariškis su generoliškais lampasais. Gaila, generolų turime daug, bet nei vieno tinkamo.

 • Orka

  aš tai balsuočiau už Artūrą Račą…:)

  • Valentinas

   Mielas Orka,
   Primenu, kad paskutinis žmogus agitavęs Račą prezidentauti buvo Virgis :)

 • gied

  Balsuociau uz Grybauskaite kaip mazesne blogybe jei tektu rinktis tarp jos ir bet kuriu dabar akivaizdziu kandidatu. Iskaitant Lansbergi. Pastarajam trukdo ne tik jo praeitis, bet ir garbus amzius. Nemanau, kad reikia dar vieno prezidento, kurio amzius greitai virshys ( o gal jau virshyjo?) vidutine laukiama amziaus trukme. Turetume Adamku nr 2.
  Savo ruoztu, jo kandidatavimas gali tiek skaidyti konservatorius, tiek „surishti“ ju elektorato balsus, ypac tu, kuriems neparanki Grybauskaite. Tik manau, kad tam butent ir keliama Andrikienes kandidatura. Grybauskaitei gali buti net naudingiau faktas, kad ji nera vienintele konservatoriu kandidate ir kad ji nera vien tik konservatoriu kandidate.
  Antrame ture viskas bus daug aiskiau, t.y. teks rinktis tarp dvieju kandidatu. Ir net Grybauskaitei praejus, labai idomu koki elektorata atstovaus kitas kandidatas.

 • mdxacuk

  „Ar jie jau visai pablūdo?“ – O kodėl pablūdo? Gal tiesiog praregėjo? Juk praregėjo (Landsbergio atžilgiu, turiu galvoj) prieš porą metų A. Juozaitis, vėliau praregėjo R. Grinevičiūtė. Netgi Valatkai Landsbergis jau senokai nebesukelia isterijos priepuolių. O dabar štai dabar nušvitimas atėjo ir Lopatai? Kas čia nuostabaus – didingi dalykai visada geriau matosi iš toli. Tuo labiau, kad Lopata niekuomet apie Landsbergį kaip nors labai nepadoriai ir nėra pasisakęs. Gal jis visada apie Profesorių buvo geros nuomonės, tiktai nedrįso prisipažint? Tai kodėl ponas Račas iš karto visur ieško sąmokslų.

 • Rasa

  Saitau straipsnį ir atrodo, kad jis būtų rašytas dviejų žmonių: gerbiamo Artūro ir kito autoriaus.Mintys apie Landsbergį parašytos lyg per prievartą, kažkaip nenuoširdu. Ir dar ,ststyti į vieną eilę Havelą su landsbergiu – šventvagystė, labai abejoju ar landsbergis to vertas.

  • Valentinas

   O gal mūsų tauta neverta Landsbergio?

   • romas

    Valstiečiui intelektualo kalbos menkai suprantamos ir atrodo kaip įžeidimas. Landsbergis yra iš tų, kurio jau daug kartų mokėjo apsieiti metaliniais įrankiais prie stalo. Tokių Lietuvoj iš viso nėra daug. Matyt reikia mums dar augti kaip tautai. Kultūriniam intelektualiniam elitui susiformuoti per mažai laiko buvo.

  • Xerksas

   Na, mintis apie Landsbergį gal ir išsiprievartavo Artūras, nors kadaise girdavosi, kad jo telefono skambutį profesorius visados kelia :o) O štai toliau gerbiamoji visiškai neteisi. Linija Havelas – Walęsa – Landsbergis Rytų Europoje yra pripažinta ir neginčijama. Jeigu poniai tai nepatinka, tai jau ponios asmeninės problemos.

 • Skaitytoja iš kairės

  Tai ką, norime „taikos prezidento“? Norime tokio idealaus – jauno, gražaus (AMB ir VL netinkamo amžiaus?)ir gražiai reprezentuojančio užsienyje,t.y. užsienio politiką įgyvendinančio savo tautos ir valstybės naudai (kaip Obama?), energingo (sportiško kaip Sarkozy?), gali būti net moteris (kaip Merkel?), išmanyti ekonomiką (nežinau kaip kas), finansiškai skaidraus, sąžiningo ir nepririšto prie verslo grupių interesų (kaip Skandinavijos šalių vadovai?), gyvenančio „paprasto Lietuvos žmogaus“ tikrovėje (gal kaip koks Brown’as JK?)… Na, kokio dar? Dešiniojo ar kairiojo? Juk neutralių nebūna – tik „šalininkai“. Savybių sąrašas gali būti ilgas …
  Na o kokie gi mes patys? Mes prastokai atrodome šalia savo idealaus prezidento, tad ir rinksimės panašesnį į save, o tiksliau tą, kuris įtikins, kad yra „toks, kokio tu, Lietuvos pilieti/žmogau, trokšti“. Tur būt nelabai gražaus ir jauno (mūsų visuomenė sensta), nelabai geros sportinės formos (mes sergame, nesportuojame), šiek tiek sukčiaujame (na gal tik truputį?), esame homofobai (tad ir už moterį vargau ar balsuosime), mūsų politinės pažiūros neaiškios (kaip antai aname Seime liberalas!!! iš Panevėžio „privertė“ Seimą balsuoti už rekordinį paramos šeimai paketą – su ilgiausiomis pasaulyje atostogomis vaikeliui auginti ir didžiausiomis šimokomis vaikelui auginti). Kairieji liberalizuoja ir dirba verslo naugai, o liberalai agituoja už tipines kairiąsias nuostatas…
  Žodžiu, neįmanoma prognozuoti, nes dar tik prasidėjo rungtis „kas įrodys esąs panašenis į tavo svajonių prezidentą“. Regis, tokio akiratyje nematyti.
  Bent aš neįžiūriu…

  • nerijus

   Kodėl sakote“…gali būti ir moteris…“? Lai būna…
   Bet nenorėčiau, kad būtų Grybauskaitė, Andrikienė, Prunskienė ar pan.
   Tiktų Juknevičienė. :)
   Mielesnė, nuoširdesmė…ir nesvarbu, kad pas Viktoriuką buvo- Maskvoje. Nesvarbu.

   • Xerksas

    Raska? Pas Viktoriuką? Išprotėjai, žmogau.

 • nerijus

  Artūrai

  Trūkumas. Nėra niekur parašytas Jūsų e- paštas. Norėjau parašyti, kad netrikdyčiau komentarų, bet…
  Ieškodamas radau keletą trūkumų:

  http://www.blogologas.lt/blogs/blog/id/racas
  Visi mes anonimai.

  ir dar kai ką…Statistiką:

  http://www.blogologas.lt/blogs/blog/id/racas

  Esate 13, garbingoje, vietoje…Koks sutapimas ir dar šiandien penktadienis ir 13 diena.
  Sėkmingas skaičius. :)

 • Skeptickas

  Parašyta Laurinkaus neblogai, bet deja- būdamas tose Gruzijose ir Ispanijose Mečys pernelyg nutolo nuo Lietuvos. Kas be ko, pirmus penkiolika nepriklausomybės metų visi puolė džiaugtis žaisliukais ir blizgučiais. Todėl ir balsuodavo už partiją, kuri padalindavo ledų, koncertų, ar dailių reklaminių klipų per televiziją. Bet paskutiniu metu tendencijos stipriai keičiasi- paskutiniai rinkimai aiškiai parodė, kad pinigai lemia ne tiek ir daug. Žmonės ima suprasti- svarbiau idėjos, nei dailus vaizdelis per televizorių.

 • Skeptickas

  Ir dar, klausimas Račui. Vat sakai- rinktumeis Paksą. Tai jau buvom išrinkę Paksą. Ir iki prasidant apkaltai tas Paksas dirbo, kokį pusmetį ar gal net daugiau. O nuveikė ką nors? Kažkaip VISIŠKAI nepamenu. Blogo šeimininkas, kaip Pakso šalininkas, gal primintų? Kokie ten didingi Pakso darbai sustojo, ir nebuvo pabaigti dėl apkaltos? Ar jis savo gerąją programą turėjo pradėt tik trečiais-ketvirtais prezidentavimo metais, kurių nesulaukė?

  • Mielas Skepticke, gal nuordytumėte, kur čia aš sakiau, kad rinkčiausi Paksą… Nepamenu kažkaip:)

 • K-R-I-K-D-E-M-A-S!!!!

  Iš karto prisistatysiu, kad esu Krikdemas. Esu vienas iš tu kuris pritarė V.Landsbergio iškėlimui kandidatu į Lietuvos Respublikos Prezidentus.

  Gerbiu A.Račą. Visada skaitau jo straipsnius, nebent dėl užimtumo kokį vieną kitą praleidžiu. Padėjau jam rinkti parašus dėl LEO įstatymo atšaukimo ir t.t. … bet niekaip negaliu suprasti pono Račo pozicijos del kandidatų į Prezidentus.
  Ir tai ne pirmas kartas.. Pirmas kartas buvo tuomet kai jis palaikė ir gynė Rolandą Paksą.
  A.Račas rašo apie Grybauskaitę „Ji per dažnai kalba tai, ką galvoja, ji nebijo kritikuoti, ji sako, kad nori permainų.“
  AR JUMS TAI NEPRIMENA ROLANDO PAKSO???

  Aš netikiu sutapimais!!!

  Visi turi blogų savybių, svarbu, kad žmogus geras būtų… Todėl ir toliau skaitysiu A.Račo straipsnius.

  O dabar apie Landsbergį, Grybauskaitę, krikdemus ir t.t.

  Toliau A.Račas rašo: „Pirmiausia, tikimasi, kad įtikinus V.Landsbergį, kad Lietuvą gali išgelbėti tik jis, pavyktų suskaldyti konservatorius. Krikščionys demokratai, tautininkai – visi jie būtų už profesorių.“

  Žinau eilinių konservatoriu (ne krikdemų) iš įvairių Lietuvos rajonų nuomonę apie Grybauskaitę. Galiu drąsiai teigti, kad būtent Grybauskaitės iškėlimas TS-LKD kandidate į Prezidentus – gali suskaldyti partiją. Dauguma eilinių partijos narių(konservatoriu ir krikdemu) nepritaria Grybauskaitės iškėlimui. Nepritaria nes ji ne partinė, nes ji atėjusi iš socdemų, nes nežinome jos pažiūrų ir t.t. Grybauskaitės iškėlimui pritaria tik partijos vadovybė. Eiliniai partijos nariai (ne tik krikdemai) nepritaria Grybauskaitės kandidatūrai.

  Vytauto Landsbergis kaip tik gali suvienyti partiją, nors žinoma yra ir prieštaraujančių jo kandidatūrai. Tai normalu. Visgi, noriu pabrėžti, kad ne kas kitas, o Grybauskaitė gali būti skaldantis partiją veiksnys, o Landsbergis – vienyjantis.

  Ir pabaigai, kodėl aš manau, kad V.Landsbergis yra tinkamas prezidentas. Atsakysiu R.Lopatos ir A.Bumblausko citata, nes manau, kad ja pataikyta į dešimtuką: „Jei Lietuva bus su V.Landsbergiu, mes būsime tikri, kad Lietuva toliau sieks būti stipri ir svarbi, priešinsis iš Rytų ateinančiam imperializmui. Žinosime, kad Ukraina, Gruzija ar Moldova bus vertinama ne tik savo ekonomine nauda, bet ir Lietuvos nacionalinio saugumo interesų kaštais – kuo daugiau laisvės aplink Rusiją, tuo daugiau laisvės Rusijoje, tuo daugiau saugumo pasauliui ir Lietuvai.“

  • gied

   Kelios mažos problemėlės:
   1) VL gal ir suvienytų partiją, bet nesuvienytų žmonių. Jo šansai būti išrinktam yra daug mažesni nei daugelio kitų kandidatų. Tiesa, į antrą turą jis galbūt patektų, tačiau jis gali vienyti žmones ir negatyviai, t.y. balsuoti PRIEŠ jį, o ne už ką nors. Šis susiskirstymas liktų ir išrinkus prezidentą. To niekam nereikia.

   2) Ekonominių-socialinių problemų fone VL yra blogas kandidatas. Ne, nekaltinu jo išvogimais ar kuo nors tokiu (nors atsiras tokių, kurie bandys tai daryt), bet jo „arkliukas“ yra užsienio politika. Nors prezidentas yra pirmoje eilėje Lietuvos atstovas užsienyje, VL nebus tikrai ta figura, kurią dauguma vadintu moraliai/socialiai teisingu Lietuvos prezidentu, galinčiu įtakoti kasdieninių problemų sprendimą.

   3) Amžius bei nesena širdies operacija. Jau turėjome nusenusi Prezidentą. Imho prezidentas neturi būti vyresnis negu 60-70 metų. Lansbergiui – 76.

   4) Nors įvykiai Gruzijoje yra baisu, tačiau aktyviai anti-rusiškas prezidentas nėra tas žmogus, kuris galėtų padėti spręsti LT problemas su Rusija. Mes turime ten ekonominių interesų – vežėjų verslai, dujos, investicijos. Šių žmonių interesų atstovauti VL negali.

  • nerijus

   Bet…Lietuva nesisaugo iš vakarų ateinančio Imperializmo. Jis toks pats, kaip ir Rytuose.

   “ tėtukui“ reikia pailsėti.
   Turiu pažystamą žmogų, kuriam įstatytas dirbtinis stimuliatorius…Jis prikeltas iš komos. Ir ką apie tai kalba?
   nereikia mums senukų, reikia suteikti žmogui, galimybę pailsėti pensijoje.

 • Xerksas

  Vienas tų retų (bet pasitaikančių)atvejų, kai aš ištiesiau ranką ir pasirašiau po Artūro tekstu. Myža „chebra“. Juodai myža. Gryba jiems – visiška sibiro laputė (rusiškai „pesec“ vadinasi).

  • nerijus

   Ji jau senai ne pas Viktoriuką.

  • Aras

   Vienas apie Rasą Juknevičienę, kitas apie Oną Juknevičienę.

 • austras

  Arturai, noriu Jums padekot, kad isemet ta teksta, nezinojau, kad kazkur publikaves, autorius i ta teksta teisiu kaip ir netenka… Mat ne zurnalistas esu… Lieku Jums dekingas.

 • austras

  Arturai, suprantu, kad Jus kovojate pries musu mazoje salyje egzistuojancia klanine sistema. Bet kodel Jums atrodo, kad Grybauskaite bus geresnis variantas? As pagal paziuras esu socialdemokratas. Kaip prisipazinot vienoj laidoj, Jusu paziuros panasios. Technokrate, fiskalines politikos specialiste tiktu buti prezidente? Gerai, tarkim, Lietuva laikysis fiskalines drausmes, su musu biudzetu viskas susitvarkys. Bet, atleiskit kas is to zmonem? Jiem nuo to pageres gyvenimas? Kairiojo zmogaus zvilgsnis i reiskinius – tai ziurejimas „is apacios“, is ten, kur lietuvisko verslo elito prispausti, trusia, daznai bedaliai zmones… Ir tuomet noriu Jusu paklausti, kaip Grybauskaites isrinkimas jiems pades? Mano nuomone, kaip ir daugelis ekonomistu, taip ir ji turi ta pacia yda – uz skaiciuku ir procentu nemato realaus zmoniu gyvenimo. Valstybes finansai ir ju tvarkimas nepadidinant kapitalo apmokestinimo ir nesumazinant dirbanciuju apmokestinimo – tai kas vyko Brazausko laikais, kai finansams vadovavo Grybauskaite – leidzia teigti, jog issirinke Grybauskaite mes turesim zmogu, kuris, kaip ir dabartinis prezidentas, mastys neoliberaliom kategorijom.

 • austras

  P.S. Be abejo socialdemokratas ne lietuvisku socialdemokratijos supratimu…

 • Slyvanosis

  Neturi Vytautas Landsbergis rimtų šansų būti išrinktu. Dukart bandė, bet vox populi akomponiatoriaus nepageidavo. Negi profesoriui patinka būti lūzeriu…?

 • austras

  O svarbiausia – V.Landsbergis padėtų išplauti konservatorių elektoratą – patį stabiliausią ir patį lojaliausią. Kartu – ir patį grėsmingiausią tiems, kurie nenori permainų.

  Pasiūlius balsuoti už V.Landsbergį, dalis šiandien pasirengusių balsuoti už D.Grybauskaitę gali ir suabejoti. Ypač, jei toliau bus eskaluojama A.Brazausko ir partinių mokslų tema, nekalbant jau apie tai, kad į apyvartą tikriausiai bus paleista ir tema, kurią Lietuvos Tolerancijos žmogus 2008, vadina “kryžiumi, kurį tenka vilkti”.

  Straipsnio kvintesencija, bet ar Grybauskaite verta, kad ja gintum?

 • borisas

  Netikiu savo akim.Yra zmoniu,kurie balsuos uz Adrikiene.Uz ta,kuri nezino apie valandinie skirtuma ZEMEJE.Konservai, atsipeikite.Jau tada geriau uz Landsbergi. O ponui Racui galiu pasakyti apie savo atradima.Zmones ,kurie palaike konservatorius per rinkimus,nenorejo,kad butu geriau Lietuvai(bent as taip galvojau).Jie norejo,kad vogtu ne socdemai,o Kubilistai.

 • Kęstutis

  Šį kart nepritariu Račo nuomonei. :)
  Landsbergis tikrai tinkamas kandidatas būti prezidentu.

 • A.Racui asmeniskai: Gerbiamas Arturai, laikiau Jus labai sveiko proto zmogumi, gebanciu analizuoti ir susivokti. Ve Ve fon Landsburgas vienas padoriausiu politiku ir dar salia kazko ji galima statyti… Lechas Valensa CZV statytinis, toks pat buratinas kaip Sakaasvili ir Juscenko. o Ve Ve fon L. yra KGB bildukas, ka aiskiai irode kadrinis KGB karininkas V.Gulbinas. Ir „bachuriukas“ kazkodel net nebande jo patampyti jo po teismus. Kodel? Tai Arturai, kas atsitiko? Vakaryksciam vynui neissigaravus paraset ir neperskaites paspaudet „enter“ ar kaip? Saket, kad rukot „Camel“, bet man kazkaip atrodo kad rukot kai ka rimciau, bent jau paskutiniu metu…

  • Xerksas

   Įdomus dalykas – paskaitai tokio šūdmėšliuko kliedesius ir ranka savaime pradeda Glocko rankeną glostyti…

 • Klyno reikalai prasti, erekcijai reikia metalinio daikciuko? Uztaisyt moki? Ziurek tik, kad paskui gaidziu giedot nereiktu… :D Shalom, idiote :D :D :D

  • Mykoliuk, pamažu įsijaučiate į kalbą, kuri nenaudojama šiame tinklaraštyje… Primenu, kad tai nebus toleruojama.

 • Argumentu trukumas yra arba silpnaprotystes pozymis, arba klaida, kuria visada galima tiesiog pripazinti, ir visi supras.

 • J. naivus

  Valentino dieną nebaisu susilaukti linkėjimų nuo Valantino?

 • Tiesa, garbusis grasintojau, turite galiojanti leidima? :D Glock nera pigus zaislas. Jus paskui turesite uz ka valgyti? Paprastai, kurie taip garsiai pasakoja ka glosto, paprastai glosto savo galvute paskutinius 30 metu, nes nafig tokie silpnaprociai net paskuinei keksei yra koktus :) Geros dienos, Bebraha.

 • Kazkoks silpnaprociu krastas ta Lietuva. Tik pasakai savo nuomone, tuoj tampi sudmesliu ir gauni grasinimu tai gaut kulka i kakta, tai prokuraturos isikisimu. Blow me, broliai ir seserys, ar kaip Jus ten…

  • romas

   Jei jūs vienas iš šio silpnapročių krašto, tai tamsta irgi silpnaprotis (brolis nelaimėje):)

 • @Romas: Jus,- nepalauziamas logikas. Pagarba!

 • Mykoliukas Beraštis

  A.Račui: Supratau. Ačiū už perspėjimą. Tikrai, kad įsijaučiau.

 • Mykoliukas Beraštis

  o Xerksas yra kultūros ir tolerancijos dievas, ašara dievo aky, Aldono Pupkio gerbėjas ir pasekėjas. Na ir kas, kad truputį pagrasino fiziniu susidorojimu, kas, kad truputį pavadino taip švelniai, kaip močiutės malda. Tai, matyt, A.Račui tinka, nes pažeidžiau neklystančiojo ir visažinio aureolę? Artūrai, kaip čia yra? Jei mano nuomonė prasilenkia su tiesa, prašau, pataisykite mane, klystantį. Tačiau argumentuotai. O ne pagraudenimais, kad mano saviraiška netoleruotina. Na taip, nelabai puikiai išsireiškiau. Ir tam pasiteisinimo nėra. Tačiau žvelgime į kontekstą, o ne į paskirus žodžius, jei jau esame tokie biedni ir teisingi.

 • Mykoliukas Beraštis

  Supratau. A.Račui ne lygis man atsakyti. Buvo blogas, ir blogo nėra…

  • Mileas Mykoliuk, ne kartą esu jau sakęs, bet dar kartą kartoju – na, nesėdžiu aš prie kompiuterio kiaurą dieną laukdamas, kol manęs kas nors ko nors paklaus ir aš galėsiu tuoj pat atsakyti… O savaitgaliais, žinote, skaitau, valgau, einu su šunimi pasvaikščioti, su šeima išvažiuoju į miestą… Nepykite:)

 • GIGAI

  Juknevičienė buvo aktyvi komjaunuolė.

  • GIGA

   as lyginau EP nares moteris,mano paminetos man tikrai priimtinesnes nei Grybauskaite ar Andrikiene

 • gerb. wice, labai gerai skiriu iškeltą TS kandidatą nuo polittechnologų iškeltų 0-5% kandidatų (Uspaskich, Valinsko, Pakso, Pilvelio, Mazuronio, L.Astros, Murzos, Ozolo, Šustausko, klaipėdietės ir t.t.). Gal man geriau neaiškinkite, nors gal jei labai gražiai paprašysite, tai jau pirmame ture balsuosiu už Grybaiskaitę, tik paaiškinkite kodėl, dar tegul pati Dalia rėžia savo rinkiminę programą, o jau tada nuspręsiu be patarimų iš šalies.

 • Rasa

  Nesuprantu kai kurių komentatorių: ko jūs taip gėdijatės Pakso, ar jis ką nužudė, apvogė, apšmeižė. Man atrodo, kad dabartinėje valdžioje yra tokių žmonių, kurių labiau turėtumėt gėditis. Paksas tai tas, korio sistema nepriims niekada už jo padorumą. Su juo jokių nešvarių biznelių nepadarysi.

  • nerijus

   Aš nesigėdiju.
   Žmogus, kaip žmogus.
   Neturi oratorinių sugebėjimų, bet…Jų neturi nei Kirkilas, Kubilius, Šustauskas ar pan.
   Balsuočiau už jį, jei dalyvautų rinkimuose.

 • J. naivus

  Kurią iš šių jėgų (žiniasklaidos, verslo, politikos) laikote įtakingiausia Lietuvoje?

  TS-LKD – 14,2
  „Lietuvos ryto“ grupė -13,5
  „Vilniaus prekyba“ – 10,0
  LEO LT -8,9
  LRT – 8,5
  LSDP -7,7
  TV3 ir TV6 3,9
  „Achemos grupė“ -3,3
  MN – 3,0
  TPP – 2,5
  TirT -2,3
  DP -1,9
  delfi -1,8
  LNK, alfa,“MG Baltic“ – 1,8
  „Respublika“ – 1,5

  Šaltinis- Vilmorus apklausa,“Valstybė“, „Lietuvos rytas“

  ………………
  Vienas stalas aiškus- 18,9 procentų- VP+LEO
  O kas gi prie kito stalo?

  • austras

   “Vilniaus prekyba” – 10,0+“Lietuvos ryto” grupė -13,5+LEO LT -8,9+LSDP -7,7=40,1 (jei neklystu) O jiems oponuoja – „MG Baltic“ – 1,8, “Achemos grupė” -3,3 ir t.t. Na ir Raco nereiketu pamirst :)

   • nerijus

    Reikėtų sudėti pirmus 7.
    Tikrai 7.
    TS+ LSDP ( 2K )+ LR+ ( VP+ LEO )+ LRT

    ir dar plius
    DP, delfi, TV3, MN, TV6;
    ir kas belieka?

  • nerijus

   Pas mane įtakingiausias, mano skrandis. Nori valgyt- einu valgyt.
   Šiuo atveju, įtakingiausi yra ne LEO, nei VP, o jų savininkai, o dar tiksliau jų pinigėliai.
   Kur jų įtaka pasidėtų, jei vieną naktį ar dieną, jie viską prarastų? Ten pat, kur ir jie patys…
   Tai kokia čia įtaka?
   Laikina.

   • J. naivus

    Va, būtent jie ir nusprendžia ką valgysi:((
    O gal net ir kada ir kiek kartų.

 • Rasai, tokiais žodžiais galima apibūdinti ir Valinską, klaipėdietę, Ozolą, Šustauską, Murzą, Uspaskich, kultūros ministą Vilkaitį …

 • Mykoliukas Beraštis

  Dėl R.Pakso, tai visa klika rimtai buvo privariusi į apatines kelnaites. Bagdonas netiko i Mečislovo vietą, nes atseit nepatikimas, o vėliau užemė labai aukštas pareigas NATO štabe. Ten jis tiko… Jei, brangūs tautiečiai, mąstytumėte galva, o ne galv…, tai nereiktų dabar leisti putų ir elementari logika viską sudėliotų į savo vietas. Tačiau lietuviui logika ir mąstymas yra toks pat tolimas, kaip aklam saulės šviesa.

  • nerijus

   Laikas sudėlioja viską į savo vietas.
   Pakso atveju- taip pat.
   Sekančiuose rinkimuose dalyvaus ir aš už jį balsuosiu.
   Nors ir neįtiksiu daugeliui komentatorių, bet man visvien. Ne dėl jų gyvenu.
   Gyvenime, mažiau reikia kreipti į tai ką sako kiti. Jie ir ne visada būna teisūs už teisesnius.

 • Vilkaitis dar labiau neturi oratorinių sugebėjimų ir visai nesistemiškas. Aš už Vilkaitį.

 • nerijus

  Jis bent pasijautė prezidentu, kai jį pristatė žurnalistams. Tai nors pažiūrėjo žmogus, kaip būtų buvę, jei būtų patapęs prezidentu. :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Ko Jūs nervuojatės?! R.Juknevičienė juk jau nuvyko gauti instrukcijų ir parvyko. Prezidentu taps tas, kurį paskirs šeimininkas. Rasytei dar negrįžus, Andriucha jau nudrodė iki kada kalinių klausimas privalo būti išspręstas. Vadinasi dalį komandų šeimininkas perdavė telefonu. Č…, net putos drimba. Entuziastingai. Lietuviškai taip… Tokie jau mes esame lietuviai. Sekite spaudą.

 • prezidentas

  A. RACAS – VIENAS IS NEBEDAUGELIO BLAIVIAI MASTANCIU IR REALU VAIZDA MATANCIU LIETUVELES POLITOLOGU. REISKIU PAGARBA IR LINKIU STIPRYBES. UZ GARBE IR ORUMA, UZ DRASA IR PATRIOTIZMA, UZ VISA TAI, KA KITI PALIKO UZ „akropoliu“ SIENU.
  VISIEM KITIEM – RESPECT!!!

 • nerijus

  Kas dėl kalinių.
  Įdomu,kokie jiems įstatymai galios? Lietuvos ar JAV?
  Įdomu.
  Skubama, nes sekantis prezidentas, gali ir nesutikti „priglausti“.
  Lietuvai ir mums, jie reikalingi, kaip šuniui penkta koja- uodega.
  Kas juos matins?
  JAV?
  Kas skirs lėšas jų išlaikymui? Mes?
  Kodėl?

  Rusai gaudys banditus/ „teroristus“ ir siūs mums. Taip būtų?
  Nemanau.
  Ar nereikia tartis su Tauta? Juk aiškiai Konstitucijoje pasakyta: kiekvienu svarbiu klausimu, turi būti referendumas.
  Ar tai nepakankamai svarbus klausimas?

  • inf

   O tie kaliniai jau nuteisti, t.y. teismo pripažinti kaltais?

 • nerijus

  jau iškėlė mųsš „tėtuką“ ir dar Sąjūdis.
  Abgailėtina. Negi Sąjūdis neturi/ neturėjo tinkamesnio kadidato?

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=20573235

 • kestas

  Mes juk turesime rinkti Prezidenta, o ne „Seimo pirmininka“! Jis juk neturi buti socdemu, konservatoriu, ar liberalu delegatas-seniunas Vaizganto aiksteje. Prezidento vaidmuo ir funkcijos kitos. Bent didesneje visuomenes dalies akyse jis turi buti lyderis arba savo darbu tame poste uzsitarnauti ta garbe. Nors esu desniuju paziuru ir noriu permainu, as nemanau , kad Grybauskaite bus „savo vietoje“. Argumentas balsuoti uz ja vien delto, kad ji daznai „spaudai“ pasako ne tai ka nori isgirsti „vietiniai vaikinai“, manau, yra nepakankamas. Tuo labiau, mano nuomone, ji – sistemos dalis.

 • Rasa -Fredžiui

  tokiais žodžiais, deje, valinsko ar šustausko neapibudinsi, o be to jie neturi tiek drąsos, ryžto ir atkaklumo, kurio reikėjo apskristi pasaulį lėktuvu ir pan. EU parlamento rinkimuose aš balsuosiu už Paksą.

 • Mykoliuk, aš juk perspėjau…

 • Mykoliukas Beraštis

  Artūrai, o kuris žodis yra nepadorus? Ožys, mekenantis ar faktai įrodyti akis bado? Aš galiu nuorodas atsiųsti, jei Jums atrodo, kad aš kliedžiu. Autoriai kol kas tų straipsnių nenubausti. Kas Jus taip sunervino, gerbiamas Artūrai?

  • Mykoliuk, mane sunervinti nėra taip lengva, tačiau, kaip jau ne kartą buvo sakyta, „varymas“ ant kitų šiame tinklaraštyje nėra toleruojamas. Ir manęs visiškai nedomina, ką ir kur kas nors yra prikliedėjęs. Tai tiek žinių.

 • Mykoliukas Beraštis

  Aš maniau, kad kitų žurnalistų rašytus darbus Jūs vertinate šiek tiek pagarbiau, nei „…ką ir kur kas nors yra prikliedėjęs…“ Ir jeigu už tuos straipsnius jie nebuvo nuteisti, ir nepriversti paneigti melo, vadinasi ten buvo kalbama tiesa. Nes ten tikrai ne apie gėlyčių laistymą ir selekciją rašoma. Ten rašoma apie labai rimtus nusikaltimus, kaip Jūs ir žinote. Aš gal ir perlenkiu lazdą su emocijomis, bet man visiškai nesuprantamas Jūsų, gerbiamas Artūrai, elgesys. Jūs vadinate vieną tokį žmogų vienu iš padoriausių politikų Lietuvoje. Tai aš tada galvoju, ar Jūs apsimetate ar su Čikatila tą žmogų lyginate, ir todėl Jums atrodo, kad jį beveik galima vadinti padoriu? Man tai visiškai iškrenta iš to, apie ką ir kaip Jūs rašote. Toks įspūdis, kad tai rašėte su draugiškai įremtu ginklų į pakaušį, arba tame pačiame pastate, kur K.Griniui kai kas maloniai aiškino kai kurias smulkmenas. Pagarbiai, Marius G.

 • dimes

  Man tai nepatinka tas Landzbergio intrigų mezgimas. Prisimenu, kada jis buvo vienoje diskusijų laidoje su Paulausku, tai pasakė, kad jo tėvas yra KGB pulkininkas. Lyg tėvus būtų galima pasirinkti. Galiu duoti plaštaką nukirsti, kad jeigu jis bus iškeltas kaip kandidatas į Prezidentus, tai apie Grybauskaitę irgi šį tą leptels (apie jos praeitį). O juk pats dirbo KGB ir Dušanskio buvo užverbuotas, kuris dabar dar gyvena Izraelyje.
  Taigi… Tokios tokelės…

  Be to, man neaišku, kas užims trečiąją poziciją be Landzbergio ir Grybauskaitės.

  Turbūt bus kas nors iš liberalų ir centro. Spėju, iš jų stipriausias bus Šukys, Valinskas arba Zuokas.

  O TS-LKD tai taip ir neaišku ką kels. Manau, kad visgi Andrikaitienę.

 • dimes

  Man tai nepatinka tas Landzbergio intrigų mezgimas. Prisimenu, kada jis buvo vienoje diskusijų laidoje su Paulausku, tai pasakė, kad jo tėvas yra KGB pulkininkas. Lyg tėvus būtų galima pasirinkti. Galiu duoti plaštaką nukirsti, kad jeigu jis bus iškeltas kaip kandidatas į Prezidentus, tai apie Grybauskaitę irgi šį tą leptels (apie jos praeitį). O juk pats dirbo KGB ir Dušanskio buvo užverbuotas, kuris dabar dar gyvena Izraelyje.
  Taigi… Tokios tokelės…

  Be to, man neaišku, kas užims trečiąją poziciją be Landzbergio ir Grybauskaitės.

  Turbūt bus kas nors iš liberalų ir centro. Spėju, iš jų stipriausias bus Šukys, Valinskas arba Zuokas.

  O TS-LKD tai taip ir neaišku ką kels. Manau, kad visgi Andrikienę.

 • Musė

  Žinot, man tai Lopata atrodo visai durnas, jei galvoja, kad profesorius užkibs ant jo kabliuko. V. Landsbergis gudresnis ir įžvalgesnis už 100 lopatų, jis visad numato kelis ėjimus į priekį.

  Nebent jie tikisi, kad sugros profesoriaus ambicijos, tačiau pastaruosius metus V.L. visad elgdavosi taip, kaip naudinga partijai, o ne jam asmeniškai. Ir man atrodo, kad žiniasklaidos eskaluojami tariami V.L. ir A. Kubiliaus nesutarimai yra antis, ar bent jau gerokai perdėti.

  Profesorius gali kandidatuoti vieninteliu atveju – jei jam pačiam yra kategoriškai nepriimtina Grybauskaitės kandidatūra (nepamenu, kad jis būtų pasisakęs ką nors apie ją, tačiau Grybauskaitės partinė mokykla galėtų būti didžiulis minusas V.L. akyse) ir jei tam pritartų partija.

  O A. Bumblauskas – čia tas storulis istorikas, Pakso klasiokas? Kuris baisiausiai už Paksių agitavo? Griūk negyvas, kokia Landsbergio palaikymo komanda :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Visiems kalbėtojams siųlau pasidomėti, kuom V.L. yra laikomas EP. Niekas tam politikos buratinui neleis tapti RL prezidentu. Europoje į idiotus ir silpnapročius taip ir žiūri. Europoje žmonės gerokai blaiviau į viską žiūri ir supranta. Niekas neleis kažkokiam apsigimusiam pajacui gadinti reikalų. Galiu lažintis.

 • Mykoliukas Beraštis

  typo: RL->LR

 • nerijus

  Dažnai lažinatės- viskio nepritrūks? :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Viskiui kol kas uždirbu. Baisu tik kad sveikatos užtektų visam laimėtam viskiui išgerti. Bet aš esu draugiškas. Būtinai pasidalinsiu.

 • bumbleta

  Idomiausia, kad šis Račo straipsnelis dingo is delfio, KODEL?:) Todel kad tikrai prasidejo nesvarios kautynes, o Bumbleta eilini karta bando prastumti nauja projekta,