Nauja atominė – gausim ne 51, o visus 100 procentų

Per dvi dienas – dvi įdomios žinios: pirmiausia G.Kirkilas pareiškia, kad Lietuva norės valdyti 51 proc. būsimos atominės elektrinės akcijų, o po to – žinia, kad Vokietijos RWE Lenkijos pietvakariuose statys naujo tipo šiluminę elektrinę, kūrenamą akmens anglimi. Pagal planą – ji turėtų pradėti veikti 2015 metais (bent taip jau rašo AFP). Galia – 800 megavatų, kaina – apie 1,5 mlrd. eurų (vienas brangiausių energetikos projektų Lenkijos istorijoje). Beje, galia šiek tiek mažesnė už tą, kurios lenkai reikalavo iš naujos atominės Lietuvoje, tačiau gerokai anksčiau.

Sudėjus abi šias žinias į vieną vietą gera žinia Gediminui: labai tikėtina, kad Lietuva galės valdyti ne tik 51 proc. bet galbūt ir visą 100 proc. naujos atominės elektrinės. Nes vargu ar lenkai galės ir norės dalyvauti iš karto dviejuose pačiuose brangiausiuose energetikos projektuose. Pasitraukus lenkams tektų iš naujo svarstyti investicijas ir lenkams bei estams, kurie, beje intensyviai rengiasi Ignalinos uždarymui. Latvius provokuoja Rusija – siūlo dujas iš Nord Stream, dujų saugyklą, o ir patys latviai intensyviai diskutuoja apie naują galingą šiluminę elektrinę.

Laikas gal jau būtų „Leo LT“ imtis iniciatyvos ir pradėti projektuoti bei ieškoti investuotojų, kurie galėtų pakeisti kaimynus.  Gal „Achemai“ ar „MG Baltic“ sutikti pasidalinti tuos nuo Gedimino likusius 49 procentus?

 

(1 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...