Nustebinsim Europą?

Gali būti, kad vėl nustebinsime Europą…

Jei iki 14 val. balsavo 8,53 proc. (o iš anksto – dar 4,12 proc.), tai net mano prognozės (apie 22 proc.) gali būti optimistinės…

2004 metais pasiekto Slovakijos rekordo (16,7 proc.) tikriausiai nepavyks pakartoti, tačiau bent jau savo regione, panašu, visiems nosis nušluostysime.

Latvijoje šeštadienį EP rinkimuose balsavo 52,95 proc. rinkėjų, tiesa, kai kas gali sakyti, kad Lietuvos su Latvija lyginti negalima, ne ten kartu dar vyko ir savivaldos rinkimai.

Tačiau Estijoje savivaldos rinkimai nevyksta ir iki 16 val. šiandien ten jau balsavo 34,9 proc. rinkėjų, tad visai tikėtina, kad aktyvumas bus netoli 50 procentų.

Pasivaržyti galėsime nebent su Lenkija, kur iki 12 val. balsavo daugiau nei 6,5 proc. rinkėjų…

Tiesa, jei net išrinksime V.Uspaskichą, R.Paksą ir A.Zuoką, Europos nenustebinsime.

Nes latviai, panašu, nusprendė pasiųsti į Europos Parlamentą  Alfredą Rubiksą. Tai toks Latvijos M.Burokevičius ir J.Kuolelis…

Arba S.Giedraitis, kurį pernai išrinkome į savo parlamentą…

Gražu…

(7 balsų, vidurkis: 4,14 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Nustebinsim Europą, bet nenustebinsim savęs. Politika ir jų vykdoma politika/ elgesys pasiekė dugną ir viskas kartu su sunkmečiu.
  Prie to prisidėjo oras.
  Prie to prisidėjo ir „geras“ šeštadienis :)

  Reikia tik pasveikinti konservatorius. Jiems buvo paprasčiausiai vykdyti agitaciją, nes jie valdžioje ir kiekvieną dieną rodomi per TV, girdimi radijuje ( žinant, kiek tai kainuoja ;) ).

  • Maras

   o Jūs manote, kad Latvijoje politika geresnė? Saeimos šturmas to nerodo. Gal Norkus ką pasakytų, apie tai, kad Latvija jau tarpukariu buvo labiausiai vakarietiška valstybė. O gal vokiškos kultūros įtaka.

   Nežinau, kokia ten buvo konservų (tfu, reikia sakyti krikdemų, vis nepriprantu) agitacija, bet prieš juos agitacija irgi buvo nemenka.

   • nerijus

    Tendencija tokia, jog ką labiausiai puolą, tas labiausiai mylimas. Nevardinsiu pavyzdžiais, bet ir taip aišku :) Gal, tik Zuokui taikomos išimtys?

    Baiksis EP rinkimai ir paaiškės LEO likimas.
    Lietuva dar kartą įrodė, jog 50 metų okupaciojs padarė savo, kaip ir kitose possovietinėse erdvėse. Tik estai, visad išsiskyrė savo „vakarietiškumu“- optimizmu. Tą įrodo ir šie rinkimai.

 • Na, va, pasirodo esu nepataisomas optimistas (maniau, kad aktyvumas bus apie 35%)… Nors, iš kitos pusės pažiūrėjus, lietuviai net nenorėdami gan dažnai visaip išsiskiria.

 • nerijus

  Galimas dalykas, kad nepasieksim ir 20 proc.

 • Jonas

  Dar kartą prisiminkime prof. Algio Krupavičiaus terminą „debilizmas“. Manau, ne šiaip sau jis taip pasakė, tai buvo viešas įspėjimas. Pridėsiu riebiau: kas gali paneigti, kad tokie rezultatai buvo organizuojami tyčia? Jei Prezidentės rinkimuose niekas tam neprieštaravo, nes organizatorių, sukūrusių tokią rinkimų formą ir rinkėjų interesai sutapo, tai šiandien nustembame prieš akivaizdų akibrokštą, kad pasidavėme politiniam visuomenės kastravimui.

 • Quantum

  Estijoje iki 16.00 val. (vietos laiku) balsavo 34.9%: http://www.vvk.ee/ep09/index.php?id=11195.
  O man įdomiausia buvo pažiūrėti, kiek balsavo pirmąją pasaulyje e-balsavimo sistema – 6.5%.

  • nerijus

   Quantum

   Ar e-sistema balsuojama tik rinkimų dieną?

   Jei taip, tai blogai. Tokiam procesui, turėtų ir galėtų skirti visą savaitę, likus savaitei iki rinkimų dienos. Ar bent išansktinio balsavimo pradžios ir iki rinkimų pabaigos.

   • Quantum

    Nesu žinovas, tad gal ir klystu. e.balsuojama tomis dienomis, kai vyksta išankstinis balsavimas. Balsavimo dieną e.balsuoti negalima.

 • nerijus

  Aš, kol kas, skpetiškai žiūriu į e- balsavimo sistemą.
  Dėl rinkėjų papirkinėjimo galymybės balsuojant namie.

  Tai, turėtų būt daroma per banko sistemą jungiantis prie VRK ar pan. Reikėtų ( VRK ) kortelės su slaptažodžiais, kuriuos naudotume prisijungiant prie VRK sistemos ir pan. Panšia į bankų sistemą, kaip mokame už paslaugas ar darome pavedimus.

  Suprnatama ,kodėl nenorima šios sitemos Lietuvoje- dėl rinkėjų, kurie gyvena ne Lietuvoje. Jie- neprognozuojami :)

  • Gytis

   nelabai supratau, kuo apsaugos, naudojamos internetinėj bankininkystėj, susijusios su papirkinėjimo problema namuose. kaip ir šiaip sąryšio tarp papirkinėjimo ir e-balsavimo, čia, ta prasme, kad mažiau laiko individui lieka susivokt, kad negerai daro?

 • matotaupa

  Manau, kad tai dėsningumas ir ateityje viskas klostysis panašia linkme. Juk „viršūnėlėms“ svarbu, kad „apačios“ būtų neaktyvios, abejingos ir nusivylusios…

 • Aštuntadienis

  Jau yra 19 val. aktyvumo rezultatas – 15,51 proc. O gal ir sumušim Slovakijos rekordą :/

  • nerijus

   Čia be išanstinio balsavimo rezultatų?

   • Aštuntadienis

    Pasirodo, be. Vadinasi, į rekordų knygą nepateksim.

    • nerijus

     Pateksim į Lietuvos Raudonąją knygą, kaip nykstanti, balsavimo teisę turinčių, homosapiens rūšis :)

 • Gytis

  kaip ten su Slovakija? ką tik paskelbė 19 val. duomenis – 15,51%.

 • Fredis*

  Į rinkimus atėjo pusė viduriniojo visuomenės sluoksnio (tie kurie save laiko europiečiais plačiąja prasme), žmonės su pavarde Vėjas, partiečiai-aktyvistai ir jų šeimų nariai ir viena tautinė mažuma.
  Į rinkimus neatėjo tiems kam sunku nuvykti iki balsavimo vietos, plebėjai, bedarbiai (jų daug), įsižeidę, supykę, iš vakaro užgėrę (tokių daug), bijantys sušlapti kojas ir „morozai“ (lietuviškai kalbantys rusai). Terminas nėra visai korektiškas, bet kartais jis desperatiškoje būsenoje viešoje erdvėje išsprūsta ir vienam kitam žinomam poliotologui.

 • Kaip kiekvienas sveiko proto Lietuvos Respublikos gyventojas balsavau. Balsavimo metu pasirodė, kad gali būti ir atvirkščiai nes absoliuti didžioji dauguma balsuoti nesiruošė. VRK, turbūt, vėl kaltins blogą orą ir t.t., bet yra kaip yra.
  Kaip bebūtų keista, tai tuo metu kai balsavau, apygardoje buvo kur kas daugiau žmonių nei balsuojant Grybauskaitės rinkimuose. Turbūt pataikiau tinkamą meteorologinę progą. (-:

 • Fredis*

  Taip pat į rinkimus neatėjo stambaus verslo atstovai, visokie dizaineriai, stilistai, kiti laisvų profesijų žmonės, nes jie didžiulių valios pastangų dėka, genami sąžinės balso save jau buvo išprievartavę prieš pora savaičių atsivilkę į Prezidento rinkimus, balsavę už D.Grybauskaitę.

 • Fredis*

  Du kart per mėnesį eiti į rinkimus – tai jau per daug.
  (Čia jie, „dizaineriai“, taip galvoja, ne aš).

 • Šmočiukas

  Nebalsavau. Visą dieną medituoju prie kompiuterio, ieškodamas savyje bent mažiausio kaltės jausmo. Neradau :)
  Vadinasi, man tikrai „dzin“ tas EP. Ypač kai žinau apie jų turizmą Briuselis-Strasbūras – protu nesuvokiamą biurokratijos ir absurdo stebuklą.
  Dar bandžiau svarstyti galimybę nueiti prabalsuoti už TT arba Darba parcyją. Su mintimi, kad Lietuvos padangė smarkiai nuskaidrėtų be Vyktara ir Vilties prezidento veidelių. Bet tada pamąsčiau iš kitos pusės – jei šitie brūdai nori patekti į EP, mano, doro lietuvio pareiga už tai nebalsuoti. Taip ir likau namie :)

  • GIGA

   be abejo reikia ,kad Lietuvoje liktų dori žmonės -Kirkilas,Zuokas ir kiti.Kodėl žmonės Lietuvoje pasiekė tokį bukumo lygį (atsiprašau nieko asmeniška,kad kažkoks ruselis jiems atrodo didesnis blogis,nei tie kurie atvirai kiekvieną dieną p… tautą.Zombių tauta,nieko daugiau

   • Šmočiukas

    Galit mane vadint buku, kiek tik norit. Jūs man ne autoritetas, ir ant jūsų nuomonės man absoliučiai nusišvilpt. Bet visos tautos zombiais gal nevadinkit, kalbėkit už save. Ačiū.
    P.S. ir Kirkilas, ir Zuokas man nė kiek ne prie širdies, bet jie bent jau taip atvirai neveikia prieš valstybę, kaip tie du Rusijos peniukšliai. Todėl man jie tik antrame nemėgstamiausių politikų laiptelyje. Pirmauja, deja, jūsų numylėtiniai.

    • GIGA

     be abejo jie atvirai neveikia prieš valstybę,tik valstybei padaro dideles žalas.Kaip galėsite papasakoti kokią finansinę žalą Lietuvai padarė Paksas us Uspaskichu,visada bus malonu pasiskaityt,nes dabar tik žinau apie „Wiljamsą“,Leo,Rubikoną,Alytą,Draugystę ir t.t.

     • Orka

      GIGA, kaip jūs nesuprantate, materialinė žala nesvarbu. Svarbu, kad jie padarė daug moralinės žalos. Na pavyzdžiui VP už kažkokią sumą nusipirko laidą su Valinsku priešakį, kad atskleistų mums apie jo konkurento ryšius su KGB. Tas konkurentas neabejotinai daro didžiulę žalą Lietuvai. Kodėl? O velnias jį žino. Nes per televizorių sakė. Ir ne bet kas, o pats Marketavičius. Visi, kurie drįso abejoti jų liūtuku, buvo moralinė žala Lietuvai, nes visi susiję su…nes taip per televizorių sakė…

     • GIGA

      :)

 • Pirmieji rinkimai, kuriuose nebalsavau. Simboliška, bet ir Lietuvai šie rinkimai kaip „nenubalsuoti“.
  Nebalsuoja matyt todėl, kad gal nesupranta savo balso reikšmės (jos nėra?). Juk ką beišsirinksi, vis tiek jie dirbs (tipo) Lietuvos naudai…

 • Regis

  Šiaip jau senai pribrendo laikas pasakyti Europai ir svarbiausia sau patiems, kad 10-20% lietuvių (skaičiuojant nuo 100% kiek jų turėtų būti pagal rinkiminius sąrašus) jau senai nebėra Lietuvoje. Spėju, kad šiuo požiūriu mes tikrai nustebintume Europą.

  Kai suprasim, kad bet kokie statistiniai skaičiavimai be šios korekcijos yra neteisingi ir perskaičiuosim taip kaip reikia, viskas atsistos į savo vietas. Mano manymu prezidento rinkimuose dalyvavo apie 70% rinkimų balsą turinčių ir gyvenančių (realiai) Lietuvoje, o Europarlamento rinkimuose apie 30-35%. O tai nieko ypatingo (nuostabaus) lyginant su kitomis šalimis.

  p.s. rinkimai rinkimais, mane asmeniškai jaudina ekonominiai statistiniai rodikliai kurie akivaizdžiai ne visai teisingai skaičiuojami. Kad ir tas pats BVP vienam gyventojui ir t.t.

 • nerijus

  Turim l.e. prezidento pareigas A. Valinską. Prezidentas šiuo metu Santariškių ligoninėje.

  Net keista. Žmogus nedalyvavo rinkimuose, o prezidentu, nors ir „popieriniu“ jau yra.

  Atsitikus tokiai situacijai, kas labiau vertas būti l.e. prezidneto pareigas asmuo- Vyriausybės vadovas ar Seimo vedėjas?

 • curry

  O aš pasisakysiu štai dėl balsavimo kadangi iš principo man tai svarbu.
  Aš žiūriu į tai filosofiškai (nors šįkart tikrai turėjau konkretų favoritą, kuris nepraėjo tikriausiai): gyvenu valstybėje ir domiuosi tuo kame gyvenu, todėl mano balsas yra santykinai vertingas kiek ir mano egzistencija šiame pasaulyje. Ar pastarąją taip paprastai irgi norėtųsi nuneigti pasiguodžiant blogomis oro sąlygomis? Ego yra. O ar yra superego?
  Todėl aš asmeniškai vertinu tokį menką rinkimų (tebūnie ir ne pačių reikšmingiausių šaliai) aktyvumo rezultatą kaip savęs nuneigimą ir sumenkinimą. Ir išties – nuoširdžiai sakau – žaviuosi lenkų rinkimų akcijos rezultatais. Jie man reiškia tikėjimą. Ir labai gerai kad kažkas Lietuvoje jo turi.

 • Panasu, kad lietuviams nebeidomi Europa. Kaip ir lenkams. Beje, man va, visa pora savaiciu ivairiuose forumuose niekas nesugebejo paaiskinti kokia tautai nauda is europarlamentaro.
  O Paksas su Uspaskich bus ten. Tik Zuokui nelabai svieciasi.

 • kirvis

  Fredziui
  o kas pats busi kad lipdai tokias slykscias etiketes?gal nori pats sau kokia uzsiklijuot ant kaktos?

 • Linas

  aš skirtingai nei kiekvienas sveiko proto Lietuvos izmaelis sekmadienį niekur nėjau,o juolab nebalsavau.Nesijaučiu labai nusidėjęs ir nesiruošiu atgailauti.Ir be mano pastangų Euro parlamentan pateko Lansbergis,Andrikienė,J.V.Paleckis,Uspaskich ir Paksas.Nežinau,gerai tai ar blogai,kaip ir nežinau,ką Lietuvos parlamentarai Briusely yra nuveikę(išskyrus nuolatinius Lansbergio išstojimus prieš Rusiją)ar naujai išrinkti dar ruošiasi nuveikti.Kažkaip tik pastebėjau,kad netekome ten O.Juknevičienės ir M.Starkevičiūtės,jų truputuką gaila,nes dabar bus sunkoka vėl įsipaišyti Lietuvos politinėn panoramon.Galėtų,pasinaudodamos lyčių lygybės principu,kibti atlapuosna Grybauskaitei,bet ar norės?Sprendžiant iš to,kokiose valtyse sėdėdamos bandė patekti Briuselio uostan,perspektyvos nekokios.Paradoksas:Uspaskich – į,Juknevičienė – iš.Gaila,jeigu Viktoras tikrai išskris iš Lietuvos,jo man trūks.Įdomu,ar galima atsisakyti Euromandato kito bendrapartiečio naudai?Nors gal V.U.jau pasiilgo ramybės,nusibodo jam tas kapstymasis užpernykščių bulvių lupenose.

 • LDK

  Valatka savo „LEO ryto“ vedamajame rašo: „Būsim antrąkart padėję Europai, tiesa, taip vangiai, kad balsuoti atėjo tik patys partiniai, jų megzosios beretės ir tie beišmirštantys naivuoliai, kurie dar tiki pilietine pareiga…“.

  Įdomu kuriai kategorijai save priskirtų, Valatkos bendražygis ir artimas bendramintis, gerb. Račas?

 • Rytis

  Rinkėjai pasyvūs, daugiau mažiau priežastys aiškios, paaiškinamos (žmogiškai). Tačiau nesuprantu valstybės požiūrio į rinkimus. Nei TV nei radijas nesistengė stebėti rinkimų eigos, nebuvo iki vakaro jokios informacijos. Keletą sykių ieškojau – nieko, vakare tik LRT, Lrytas laidelę padarė ir viskas.. Ar aš klystu? Internetas nesiskaito.

  Čia gi kaip su krepšiu – ne rezultatas svarbu, svarbu pačiam matyti, girdėti ir dalyvauti. Ir tapti dalimi to, ko dabar nėra.

  Tai čia ne sabotažas? Ar valdžia pati be žodžių nepasakė, kad jai antrieji rinkimai „dzin“, kartu su visa masmedia?

 • gie

  Šią akimirką EP man yra senelių prieglauda. Šiuometiniai rinkimai tai dar ryškiau parodo, kadangi ten patenka žmonės, kurie iš principo nelabai tinkami aktyviam politiniam gyvenimui – dėl amžiaus, „prisidirbimo“, etc. Rimtų politikų niekas ir nekėlė pirmose vietose, bent jau tarp tų partijų, kurios praėjo. Na, viena išimtis – lenkai. Kas yra gana geras pavyzdys kaip suburti savo elektoratą.

  Manau, kad neverta kaltinti rinkėjų. Verta kaltinti politines partijas, kurios neturi savo pozicijos europos reikaluose arba nesugeba iškelti problemų, kurias galėtų spręsti tik EP.