Citata #148 Turim kandidatą į Sugiharos fondo nominaciją Tolerancijos žmogus 2009

Iš naujojo Vilniaus mero Viliaus Navicko interviu Delfi.lt:

– Ar pritartumėte gėjų renginiams viešose miesto vietose?

– Dar apie tai negalvojau. Reikėtų pamąstyti. Nei čia labai gerai, nei čia blogai.

Aš esu tolerantiškas žmogus, gerbiu kiekvieną žmogų, asmenybę ir nenorėčiau, kad mes visi būtume pilki, juodi, vienodo ūgio ir vilkėtume vienodus kostiumus. Tie žmonės taip pat turi teisių, tik aš netoleruoju jų afišavimosi, reklamos, kažkokių didelių eitynių ir noro pasirodyti.

Delfi

(2 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Tolerantiškas, bet gėjus įvardina kaip atskirą rasę:)) Made my morning:))

  • wice

   Na nieko panasaus. Navickas gejus ivardija kaip svetimus. Ir nieko cia nera keisto, pvz, koks argentinietis man yra svetimas/ ne savas, sakydamas apie juos „tie zmones“, tik pabreziu skirtuma tarp to kas man sava ir svetima. Nepaslaptis, kad yra pilna visuomenes grupiu ir tai, jog su kazkuria grupe nesusitapatini nereiskia, kad jos netoleruoji.

   • Darius

    Wice,
    Apie moteris irgi sakote „tie žmonės“?

    • wice

     Nesakau, nes tie zmones, man nelabai graziai skamba vartojimas, kai i moteriskaja gimine kreipiamasi vyr.gimines zodziu (tik nepagalvokit, kad moteru nelaikau zmonemis). Vartociau paprasciausiai jos – tiek apie supermama.lt lankytojas, tiek apie darzelio aukletojas, lezbietes ar feministes

     • Darius

      Bet juk tai nėra visuomenės grupė, su kuria jūs susitapatintumėte. Tuomet jos – „tie žmonės“, kaip argentiniečiai. Na arba „tos žmonės“, čia jaukaip labiau patinka.

     • wice

      Na velgi, jei patyrinetumet zodziu jus/jie/jos ir variaciju reiksmes, tai turbut turetumete sutikti su tuo, jog sie ivardziai parodo tai, jog kalbama apie kazka, ka kitaip butu galima ivardinti kaip ne-as. Noredami nurodyti artima santyki su savimi vartojame as, mes, musu, mano ir t.t. Taigi sakydamas jos as visu pirma turiu omenyje, jog tai ne-as. Aisku galima rasti tam tikru keblesniu variaciju, pavyzdziui, A.Maceinos vartojamas manasis-tu.

     • Darius

      Negaliu nesutikti

 • Riki

  Šaunuolis meras, tolerantiškas, bet noro pasirodyti mat netoleruoja. Sugalvos koks gėjus į gatvę išeit, taip save parodydamas ir bac, į cypę.
  Gėda man už Vilnių prieš Europą, bet antra vertus ar kas nors laukėt ko kito iš konservatoriaus??

 • „Aš esu tolerantiškas žmogus, gerbiu kiekvieną žmogų, asmenybę ir nenorėčiau, kad mes visi būtume pilki, juodi, vienodo ūgio ir vilkėtume vienodus kostiumus. Tie žmonės taip pat turi teisių“. Taškas. Daugiau nieko nereikėjo sakyti ir gautų V.Navickas Sugiharos fondo prizą už toleranciją iš paties Račo rankų. Kas tuos politikus tampo už liežuvio ir liepia sakyti daugiau nei kas jų prašo?
  Norėčoau įsidarbinti Vilniaus savivaldybėje patarėju gėjų, mažumų ir daugumų klausimais. Būtų visko: eitynių, karnalvalų, dūdų orkestrų, fejerverkų … pasaulis yra gražus.

  • Regis

   „gautų“ – manau negautų, tik perskaičiau delfyje Navicko interviu ir iškart supratau, kad Račas turės apie ką parašyt. Tsakant pradinis atskaitos taškas. Bet tai nėra blogai, netgi atvirkščiai. Žinosim kur rast kritišką nuomonę apie Navicką.

   Beje pats Navickas bent kol kas įspūdžio nedaro. Pagyvensim pamatysim, gal vis dėlto pakeis konservatoriai Vilniuje situaciją iš esmės.

   • nerijus

    Regi, nieko jie nepakeis.
    Ne tam atėjo.

    • Regis

     Pagyvensim, pamatysim. Gyvenam viltimi :). Taip taip žinau kieno tai motina :).

 • nerijus

  Kai norima, kad tave mylėtų, tai reikia apsimesti, kad myli…Taip daro ir „meras“( laukiu teismo verdikto ).
  Negi, sakys, kad nekenčiu “ p****ų“? Nesakys, nes tada bus pasmerktas.
  Tolerancija „p******s“, vien ta, kad jie gyvena laisvai ir nevaržomai.
  Negi, kiekvienas eina ir giriasi, jei pas žmogų yra trūkumų?

  Visada jų buvo ir bus. Bet niekada jie taip, akiplėšiškai nesireklamavo. Man jie netrugdo, bet, lai netrugdo ir mums su savo paradais ir reklamomis per TV, kaip jis/ji pjaus/klijuos savo pimpį, klijuosis papus ar pan.
  Jau čia virš visko.
  Jei pjaučiausi/ prisisiūčiau „pakabukus“, tai tikrai nesigirčiau.
  Absurdas ( teisingai parašiau ). :)

  Pastebėjimas:

  čia tik Lietuvoje sugalvota negrus vadinti- afroAMERIKIEČIAIS, nes, kiek žiūriu TV, tai per discovery, Nacional Geo, jie vadinami- čiornyje. Ir kas čia tokio? Kaip aš- baltaodis, taip jis juodaodis.
  Nereikia persistengti ir nereikia leisti, kad jie iš mūsų tyčiotūsi.

  • Darius

   Vargšas, vargšas Nerijus. Iš jo tyčiojasi visi juodaodžiai ir gėjai…Reikia pagaliau kažka daryti!

   • nerijus

    Tyčiojasi ne iš manęs, bet iš Tautos.
    Man vienodai kur jie vaikšto ir su kuom vaikšto.
    Reikia gerbti tą valstybę, kurioje gyveni.
    Turi trūkumų ar gabumų, tai dar nereiškia, kad reikia jais girtis.
    Arba savo odos spalva, vaidinti pranašesnius, kaip pvz.: krepšininkai.

    • Darius

     Na su tauta čia kiek persistengta, aš kaip visomis prasmėmis dalinis tos tautos atstovas to įžeidimo niekaip nejaučiu.
     O štai gabumais visi linkę pasigirti. Tie patys mūsų krepšininkai ar dainorėliai, kokie. Jie turbut irgi mūsų Tauta (o gal kitas) įžeidžia?

     • nerijus

      Na, nepersistenk lygindamas dainorėlius, krepšininkus su gėjais, lezbietėmis ar pan.

     • Darius

      Girdėjau, statistika teigia, kad homoseksualūs mazdaug 11-12 proc. žmonių. Taigi krepšinio komandoje turėtų būti bent vienas gėjus. Beje krepšinis labai gėjiškas sportas. Visi pusnuogiai ( jau nekalbant apie rūbinę ), įkaitę, glaustosi, džiaugsmo apimti vienas kitam per užpakalį užploja. Koks tai užsimaskavusių gėjų klubas. Gal Naismith’as kūrė taisykles, turėdamas kokią slaptą mintį?

     • Valentinas

      Dariau, yra dar žiauresnė prielaida. Jei šiame bloge reguliariai rašo bent 10 vyrų, statistiškai vienas iš jų yra gėjus. Kas tai galėtų būti? Sako, kad kartais vyrai gėdijasi savo homoseksualių fantazijų ir tampa aršūs homofobai.

     • Regis

      Reikia staigiai susiskaičiuoti, kas bus dešimtas tas gėjus :).

     • Darius

      Valentinai, o kaip tada jei yra fantazijų, bet ne reguliariai ir ne homofobas? :)

     • Valentinas

      Dariau, tokiu atveju yra liaudies išmintis:
      Odin raz eščio ne p*****ras :)

 • martelis

  Negalima nesutikti su Nerijumi – is tikruju jei jie juodaodziai, tai gi nusako tik spalva, koks cia izeidimas? Mes gi neisizeidziame, kad mus vadina baltaisiais. Idomu kaip japonai jei juos geltonais vadina?

  • Darius

   Kažkur girdėjau, Marteli, kad japonų rasistai nepyksta kai juos vadina ‘geltonais“, nes jie „baltuosius“ vadina „ružavais“ – kiaulės spalvos (kas juk arčiau tiesos nei „baltas“, tiesa?) ir „baltieji“ jiems smirda. O geltona japonijoje yra imperatoriaus ir saulės spalva.

   • nerijus

    Pas mus „balta“ yra vadinama degtinė ir ką tai turėtų reikšti?

   • martelis

    Is tikro tai tegul vadina ruzavas, nematau nieko blogo, nes is tikro ir nesame balti. Va, izeidimas butu jei mus smirdžiais vadintu. :)) O spalvos, deja, pakankamai salyginis budvardis. Pavyzdziui paukstininkai kazkodel ant rudu karveliu sako – raudonas, o ant pilkuju, kad melynas. Spalva tikrai neturetu ko nors izeisti

 • nerijus

  Blogiausia tai, kad jų teisės yra aukščiau visų.
  Manau, kad niekas nesikabintų nei prie gėjų, nei prie lesbiečių (kodėl tik gėjų paradas, ne mažumų?), jei jie ramiai gyventų ir nepersistenktų.
  Imbrasas, bent neapsimetinėjo ir tiesiai pasakydavo, kad jie persistengia.
  Turbūt Morka, Petrūška, ir t.t…labai pykdavo?

 • nerijus

  Nėra mūsų Konstitucioje ar Civiliniam kodekse parašyta, kad mes negalime žmogaus vadinti pagal odos spalvą.
  Ten tik parašyta- nebūti rasistu.
  Ką tai reiškia?
  Nėra apibrėžta.

  • J. naivus

   Nerijui – citata iš alfa „Už juodaodžio krepšininko įžeidimą – metai nelaisvės“

   Nuosprendyje cituotas ir 2004 metų išleistas Anglų-lietuvių kalbų žodynas, jame prie žodžio „nigger“ (liet. – negras) nurodoma, kad tai – žodis, turintis niekinamąją reikšmę. JAV jis pripažintas rasiniu įžeidimu 1960 metais, Jungtinėje Karalystėje – 1970-aisiais.

   • martelis

    Cia kam tie metai? Garastui?

   • nerijus

    Kas galioja JK ir JAV, tas negalioja Lietuvoje ar kitur.
    Nemaišyk Tėvynių.
    Lietuvoje galioje LR įstatymai.

 • nerijus

  Man tik keista, kad VTF rusyje, kažkada buvo gėjų klubas?

 • durdo

  na tas zmogelis nepanasus i joki tolerantiska, piktas kapibarinis koncervas is veido.. savo sexualinius troskimus sublimuoja gaves valdzia..

 • Vita

  Nerijau, juodaodziais zmones vadinti galime, juodaskiniais – ne ;)
  Siaip bet kokia mazuma negali engti tautos, nes as, net budama tos mazumos dalimi, priklausau taip pat ir tautai. Nepritariu paradams ir panasiems dalykams, bet jie dings, kai mazumoms nebereikes irodineti savo egzistavimo ir aiskinti, kad tai ne liga ar gyvenimo budas, o kazkokie prigimtiniai dalykai. Visos demonstracijos tera tam tikra protesto akcija, tas reiskinys bus iki tol, kol bus pries ka protestuoti.

  • Valentinas

   Viskas susiveda į klausimus:
   Homoseksualumas yra norma ar liga?
   Homoseksualumas yra įgimtas ar įskiepijamas?
   Kaip suprantu vieno visų pripažįstamo atsakymo dar nėra. Kol nėra tol ir bus visos šios problemos.

   • Darius

    Tada viskas labai paprasta! Ligos būna ir įgimtos ir įskiepytos, o kai kurios netgi „juokingos“.
    Sprendžiant iš statistinio ligų, vidutinio liguistumo ir išskirtinio sveikumo, ar įgimtų nukrypimų nuo vidutinių reikšmių (beje, tokiu nukrypimu galima laikyti ir pvz. aukštą ūgį beigi intelektą) pasiskirstymo, tai yra visškai normalus ir natūralus reiškinys. Taigi liga=sveikumas=norma, homoseksualumas taip pat – norma. Visa kita – semantika.
    Viskas, visos problemos išspręstos!!!

    • Valentinas

     Bijau, kad reikės daugiau duomenų ir išsamesnio pagrindimo.

   • J. naivus

    Graikų mitologijoje Jolajas buvo Ifiklo ir Automedūsos sūnus, Heraklio sūnėnas. Jis buvo Heraklio draugas ir važnyčiotojas, kartu su juo dalyvavo daugelyje žygių, kartais vadinamas Heraklio meilužiu. Herakliui kovojant su Lernos hidra, Jolajus padėjo nugalėti pabaisą.

    Taigi, šaknys gilios…Ir vis tiek tie kitos orientacijos turi būti savo vietoj.
    Po 50 metų, jei tai, ką vadiname Vakarų kultūra dar bus, dauguma teisinsis prieš mažumą.

    • Karvė

     O kokia ta jų vieta? Kas ją nusprendžia tu? Jei tu gali nuspręsti homoseksualų vietą, tai tuomet aš galiu nuspręsti tavo. Taigi tavo vieta yra kanalizaciją. Būks savo vietoje!

     • Regis

      „tavo vieta yra“ – kur? kanalizacijoje.

     • Darius

      Karve, jei galima taip į jus kreiptis.
      Nepykite taip labai. „Normaliajai“ visuomenės daliai būdinga domėtis kas su kuo miega. Tai pagrindinė šios grupės naudojama rūšinė žymė, leidžianti atskirti savus nuo svetimų. Matyt yra tam tikra koreliacija tarp „normalumo“ ir vojerizmo. Tik „normalumas“ matyt yra tokia vojerizmo rūšis, kai stebint ir domintis kitų loviniu gyvenimu, kyla ne lytinis pasitenkinimas, o įžeistumo, pykčio ir nuskriaustumo jausmas.

      „Normaliems“ ir taip negera, o čia dar jūs pykstate …

     • Valentinas

      Gerbiama Karve ir Dariau,
      Nueikite į Zeppelinus blogą. Ten jis yra padaręs puikią studiją apie jūsų taip ginamus paradus. Ten yra taip pat ir puiki diskusija apie tai. Gal nesikartokime.

     • Darius

      Buvau, maciau, skaiciau – neįtikino. O paradų aš neginu. Man paradai nepatinka. Uždaro gatves, triukšmauja. Nesvarbu kas, skinai, gėjai, komunistai, žalieji ar kokia kita aktyvi visuomenės grupė.
      Bet ir bijoti ju nelabai reikia, Valentinai. tiesa, Imbrasas mačiau gąsdino per žinias. Meras, matai pasiketė dabar gėjų paradai prasidės.
      Jūs juk nebijote, tiesa? Juk pamatęs paradą gėjumi netapsite, turbūt.

     • Valentinas

      Dariau,
      Gal tada susitarkime apie ką ginčijamės. Kad būtų aišku iškarto informuoju kad:
      1. Nesu gėjus (bent jau kol kas)
      2. Nepažįstu gėjų (bent jau nežinau, kad jie gėjai)
      3. Asmeniškai savo gyvenime su gėjų problema nesu susidūręs.
      4. Nemanau, kad gėjus reikėtų diskriminuoti
      5. Nemanau, kad gėjų klausimas apskritai yra klausimas.
      6. Tuo, kad homoseksualumas yra ne tik įgimtas bet ir išmokstamas dalykas net neabejoju. Remiuosi tuo, kad tai tampa mados ir prestižo dalyku kai kuriose visuomenėse. Paskaitykite Mišelis Fuko „Seksualumo istorija“
      7. Ar jis yra įgimtas nežinau, bet jokio homoseksualumo geno kol kas niekas neatrado
      8. Manau, kad gėjai norėdami būti traktuojami kaip visi turėtų rodyti ne savo išskirtinumą, o savo panašumą. Pavyzdys yra Kirilkinas, kuris tiesiog dainavo, o žmonės už jį balsavo, nors ir žinojo, kad yra gėjus.
      9. Ir svarbiausia. Giliai įkvėpk. Esu prieš gėjų santuokas (nes tai neturi prasmės) ir prieš įsivaikinimą, dėl priežasčių paminėtų aukščiau – vaikai gali išmokti gėjiškumo matydami atitinkamus elgesio modelius.
      Rėžk dabar savo tiesą :)

     • Darius

      Rėžiu,
      „1. Nesu gėjus (bent jau kol kas)“ nors to nežinau, bet nesiginčysiu.
      „2. 3.“ – taip pat kaip 1.
      „4. “ visiškai sutinku
      „5. Nemanau, kad gėjų klausimas apskritai yra klausimas.“ čia kuris klausimas?
      „6. “ neskaičiau, negaliu komentuoti. Heteroseksualumas taip pat išmokstamas. Kieme, per pamokas, iš tėvų arba per TV.
      „7. “ Heteroseksualumo geno taip pat.
      „8. “ Išskirtinumo ir panašumo demonstravimo derinimas, kiek suprantu, yra socialinių grupių egzistavimo pagrindas. „Pavyzdys yra Kirilkinas, kuris tiesiog dainavo, o žmonės už jį balsavo, nors ir žinojo, kad yra gėjus.“ – o kaip susijęs jo dainavimas ir homoseksualumas, juk žmonės balsuoja už daina, o ne už seksualinį išprusimą ir partnerio pasirinkimo ypatybes.
      „9.“ Įkvepiu-iškvepiu. Aš, žinok, nežinau ka su tuo įvaikinimu daryti. Bet ne dėl homoseksualumo, manes tai nė kiek negąsdina, nes tie 10 proc. išaugo heteroseksualiose šeimose ir net neįvaikinti, gal, sakau neužsikrėtė nuo normalių tėvų. Dėl modelių pilnai sutinku. Šeimoje vaikai išmoksta mušti žmoną ar būti kyšininku ir pan. Kaip apriboti vaikus nuo tokios įtakos? Sunkus klausimas.

      Gal jau rišam? Reikia ka nors doro ir piniginės labui nuveikti.

     • Karvė

      O man irgi nesunku atsakyti į šiuos klausimus:

      1. Esu tradicinės orientacijos, niekada neturėjau homoseksualiu santykiu ir bent kol kas manau, kad neturėsiu. Kartais, beje, kai kas suabejoja. Tačiau tai man asmeninis įrodymas, kad homoseksualu netampa arba bent jau tampama ne kiekvienam.

      2. Mano draugų tarpe ne vienas gėjus/lesbietė, tačiau sutariame puikiai ir įsitikinau, kad seksualinė orientacija turi įtakos vieninteliam dalykui – seksualiniam gyvenimui, na gal šiek tiek ir draugų ratui, nes automatiškai homoseksualų daugiau draugų yra jų orientacijos, jie vieningesni ir komunikabilesni.

      3. Na lyg ir neesu, jei neskaičiuosime smūgio, kai užstojau draugą, dėl kurio orientacijos jam grasino :)

      4. Nemanau, kad tam yra koks nors pagrindas. Kaip ir bet kokia kita diskriminacija, ši yra neteisėta.

      5. Vis dėl to manau, kad yra. Jei tolerantiškiausias metų žmogus homoseksualo nelaiko lygiaverčio heteroseksualui arba homoseksualuma laiko liga/nukrypimu, tai reiškia, jog šis klausimas yra labai aktualus.

      6. Vėlgi remsiuosi savo ir savo draugų patirtimi. Ne karta yra teke pakvailioti, pašokiruoti aplinkinius. Tada supranti, kad gali apsimesti dėl savo orientacijos, bet jos nepakeisi. Esu įsitikinęs, jog tai yra chemija – priklausomai nuo hormonų ar baltymų įvairovės traukia viena ar kita lytis. Matyt yra ir kažkoks balansas, kai traukia abi. Bet faktas – chemijos žmogus norais ar mados varomas nepakeis. Be abejo, yra „kiaurų“ žmonių, kurie dėl karjeros permiega ar dėl mados ar populiarumo pakeičia orientaciją. Yra ir tokių, kurie dėl populiarumo filmuojasi pornografijai… Tiesiog seksualinis ryšys jiems neturi ar turi mažiau sakralinės reikšmės, o būdamas galingas įrankis tiesiog tarnauja siekiant tikslų.

      7. Kad įgimtas, tai mano nuomone faktas. Klausimas tik ar paveldimas. Reikia pripažinti, kad genomo tyrinėjimai dar yra labai silpni, jei kažko nerandom, dar nereiškia, kad to nėra. Gal tai sudėtinga kelių genų kombinacija?

      8. Dauguma gėjų būtent tai ir daro – yra normalūs visuomenės piliečiai ir savo orientacijos neafišuoja. Dirba savo darbą, vieni gerai, kiti prasčiau – kaip ir visi žmonės. Esmė, kad juos laikome normaliais žmonėmis, tačiau kai sužinome, kokia jų seksualinė orientacija – dažno požiūris pasikeičia. Todėl, daugelis jų to ir neatskleidžia. Toliau sėkmingai dirba, yra garsūs politikai, įmonių vadovai, atlikėjai, žurnalistai. Klausimas, ką žmonės galvotų sužinoję apie jų orientaciją? Visada yra tokių, kurie mėgsta afišuotis dėl kažkokios savybės, dėl kurios save laiko išskirtiniais – 100% tatuiruotą kūną, šimtais auskarų ant veido, dideliais lytinius organus, krūtimis, galų gale ir netradicine orientacija. Jei mes leidžiame katalikų paradus, kodėl tuomet neleidžiame gėjų? Juk ir katalikų paraduose jų įvaizdis sukoncentruojamas visi rodos užsidės sparnelius ir skrajoti padebesiais pradės, nors realiame gyvenime pažeidžia beveik visus savo išpažįstamos religijos nurodymus. Mane piktina bet kokia religija, tačiau aš toleruoju kitų žmonių pasirinkimus ir jų pasirodymus. Taip manau ir gėjai, patriukšmauja truputį pakvailioja kartą per metus persirengę ir vėl ramiai gyvena. Gyvenant Danijoje teko sudalyvauti kasmetiniam karnavale. Tema buvo kaip tik erotika ir nepasakyčiau, kad kuo nors jis būtų mažiau šokiruojantis nei gėjų paradas. Žmonės atsipalaidavo improvizavo, bandė išsiskirti, kvailiojo. Tai yra parado esmė – daugybė žmonių linksminasi taip kaip nori vienu metu viešoje vietoje.

      9. Aš esu už gėjų santuokas. Nes santuoka yra dviejų vienas kitą mylinčių žmonių reikalas ir absoliučiai nesuprantu, koks valstybės reikalas, kokia jų seksualinė orientacija? Kodėl visi pabrėžia santuokos paskirtį – gaminti vaikus. Santuoka neturi paskirties, tai tiesiog yra galimybė dviem žmonėm paįvairinti savo santykius. Čia kaip keliasdešimt metų buvus visaėdžiais nuspręsti, kad jų meilei bus geriau tapus vegetarais arba pvz pakeitus religija. Tai dviejų žmonių asmeninis reikalas ir tik jie gali reguliuoti – tuoktis jiems ar ne. O vaikų atsiradimui yra ir daugiau būtų nei heteroseksualūs santykiai tarp dviejų šeimos narių.

      Įsivaikinimas vienas iš jų. Čia be abejo jautri tema, tačiau klausimas, ar vaikui geriau vaikų namuose ar homoseksualioje šeimoje, kuri jį myli? Kai kas bijo, dėl priekabiavimo, bet ta baimė ateina iš požiūrio, kad homoseksualumas yra iškrypimas ir kad iškrypėlis gali būti linkęs ir į kitus iškrypimus. Bet faktas, kad tai joks iškrypimas ir įtakoja tik dviejų žmonių seksualinius santykius. Todėl vienintelis argumentas yra galimybė išmokti būti homoseksualiu. Darius paminėjo svarbų faktą, kad visi homoseksualai atsirado heteroseksualiu būdu ir dauguma jų užaugo heteroseksualiose šeimose, kurių dauguma tikrai neapsidžiaugė ar neapsidžiaugtų sužinoję apie netradicinę vaiko orientaciją, o pačiam vaikui gręsia didelis stresas. Kiekvienas vengia streso, bet supratus, jog esi homoseksualus heteroseksualioje šeimoje jis yra garantuotas. Natūralu būtų jo vengtis, bet jei žmonės neišvengia, reiškia to pakeisti negali. Kaip jau minėjau, mano nuomone, tai chemija ir jokie išoriniai faktoriai chemijos nepakeis. Galbūt žmogus balansuojantis ties bi/homoseksualumo riba bus paskatintas šeimos pavyzdžio eksperimentuoti, bet nemanau, kad tai blogai, juk tai padeda atrasti save.

     • Valentinas

      Žodžiu gražiai, ypač Karvė, išdėliojome savo mintis, pasilikome prie savų nuomonių, nepakeitėme svetimų. Tuo ir baikime. Viskas galų gale susiveda į pamatinius tikėjimo dalykus. Vieni tiki, kad homoseksualumas yra normalu, kiti tiki, kad tai yra nenormalu. Ir nieko tu čia nepadarysi.

   • romas

    Galvoju tai yra narkomanijos forma. Tiesiog žmogui patinka patirti malonumą kitokiu būdu. Aišku, gal kiek ir perdedu, nes narkomanas neįsimyli narkodilerio. Bet kai šis malonumas yra seksualinio pobūdžio įsijungia instinktai – noras būti su žmogum teikiančiu seksualinį malonumas. Vargiai homoseksualumu palaikytume vien tik dvasinį ryšį tarp tos pačios lyties asmenų (tėvo ir sūnaus, brolių, draugų).

 • Karvė

  Matau pas Račą migruoja ir kai kurie Delfi komentatoriai…

  • Regis

   tikrai taip, ypatingai tas matosi į „nickus“ pasižiūrėjus… O beje kaip į pačią kreiptis – gerb. Karve?

  • Valentinas

   Sutinku, kad Delfis nebeapsikentė, kad jo komentatoriai diskusijose remiasi graikų mitologija ir išvarė pas Račą.
   Jei jau prakalbome apie graikus, tai viso šio reikalo prototipas laikomas Ganimedas. Toks gražus jaunuolis, kuris labai krito į akį Dzeusui ir anas jį pasiėmė pas save ant Olimpo pilstyti ambroziją. Kaip ir priklauso, Hera labai užpavydėjo. Hera skirtingai nei Jurga nelaimėtų tolerancijos prizo.

   • J. naivus

    Gal tasai patvirkėlis Dzeusas, beslapstydamas nuo Heros savųjų meilių ryšius ir buvo priverstas tapti pirmuoju gėjumi?

    Cherchez la femme, viskas nuo to prasisdeda, kad ir kaip tai nepatinka kitokiems.

    • Valentinas

     Aš tai siūlau su šitomis temomis atsargiau elgtis. Užsitrauksime Nidos Vasiliauskaitės rūstybę.

     • wice

      Ka cia Nida Vasiliauskaite, visas feminisciu blokas su karo dalgiais atleks:]] Atsiprasau uz off-topic’a.

     • J. naivus

      „Silpnoji lytis stipresnė už stipriąją dėl stipriosios lyties silpnumo silpnąjai “

      Nežinau, kas sukūrė šią genialią frazę- ja galima bus prisidengt, kad esam tokie , kokie esam- silpni.
      Vyras visada atsiprašo moters, net jei ji neteisi.
      Nūnai reiktų antrąją dalį užbaigti taip:
      , net jei galimybės lygios.

      Už tai ir esam veik išnykusi pusė:(

 • nerijus

  Viena iš jų? Ar kaip?
  Visi turi teisę į nuomonę.
  Nesvarbu ar baltasis, juodasis, rusas, žydas.
  Negi alfoje, delfyje nėra protingų minčių komentaruose?

 • „Tie žmonės taip pat turi teisių, tik…“ Jeigu yra koks nors žodelis – tik, bet, tačiau ir pan. nieko gero nelauk;D

 • Ar

  Nerijau, paaiškinantis žodelis yra AROGANCIJA.:)

 • Bump

  Gerai, kad neleidzia tiems ligotiems afisuotis. Tegul gyvena jie ramiai, bet kai reikalauja isivaikinimo teisiu, tai man jau kaip ir pyktis kyla….