Ledai pajudėjo: kas, kiek, ką ir už kiek

Na ką, ledas pajudėjo, gerbiami prisiekusieji tarėjai…

Įgyvendindamos Vyriausybės sprendimą, ministerijos šiandien paskelbė informaciją apie 2008 metų viešuosius pirkimus.

Tiesa, ne visos – Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijos „dėl techninių kliūčių“ nespėjo, tačiau ir iš tų, kurios paskelbė, vaizdelis piešaisi visai įdomus.

Pirmiausia, keista, kad skelbiant informaciją, nebuvo laikomasi vienodų kriterijų.

Antai, Žemės ūkio ministerija gana detaliai nurodo paslaugas, sumas ir pardavėjus, o štai Švietimo ir mokslo ministerija pasitenkino konstatuodama, kad vykdant mažos vertės pirkimus, kurių buvo 523, buvo nupirkta prekių už 613 tūkstančių litų, paslaugų – už 3,2 milijono ir statybos darbų – už 704 tūkstančius.  

Štai ir gaunasi, kad 4,7 milijono (mano labai grubiais skaičiavimais) išskleidė, o beveik tokios pat sumos, išleistos „mažos vertės pirkimams“ – ne.

Beje, ir surasti informaciją ŠMM puslapyje nelabai lengva

Bet galime nurašyti tai pirmam blynui, kuris, kaip žinia, dažniausiai būna prisvilęs.

Nespėjau dar visko perskaityti, bet tai, ką pamačiau sukelia įvairiausių minčių.

Antai, pavyzdžiui, mano mylima Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Tada jai dar vadovavo visų Lietuvos pensininkų motina Vilija.

Įdomių tokių pirkimų yra..

Štai, pavyzdžiui, VšĮ Viešosios politikos ir vadybos institutas: 498 000 litų už „Ekonominės migracijos reguliavimo strategijos įgyvendinimo efektyvumo įvertinimo ir projektinių pasiūlymų dėl strategijos 2009-2012 m. veiksmų plano parengimą“

Norėčiau pamatyti tą planą…

Arba sutartis dėl „Straipsnių ekonominės migracijos tematika publikavimo Lietuvos ir užsienio (Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje) žiniasklaidoje“. Kaina – 149,5 tūkstančio litų.

Norėčiau pamatyti ir straipsnius…

Ir dar labai smalsu būtų susipažinti su tyrimo „Šeimos instituto stiprinimas: poreikiai ir galimybės“, kurį atliko „fizinių asmenų grupė, atstovaujama M. Ališauskienės“ ir kuris kainavo niekingus 70 000 litų.

Yra ir kitų įdomių pirkimų, bet palieku jums patiems pasmalsauti.

Tiesa, vieno pirkimo, kurio labai ieškojau, kažkodėl neradau.

Matyt, pamiršo, juk pirmas blynas…:)

(9 balsų, vidurkis: 4,11 iš 5)
Loading...