Latvijos prezidento vizitas Rusijoje: paraštės

Kaip žinia, sekmadienį Latvijos prezidentas Valdis Zatlers pradėjo keturias dienas truksiantį vizitą Rusijoje – pirmą nuo 1994 metų.

Į Rusiją V.Zatlers atvyko lydimas daugiau nei 100 verslininkų, vizito metu planuojama pasirašyti keletą susitarimų, kai kas kalba apie „lūžį“ Rusijos ir Latvijos santykiuose.

Vargu, ar tas lūžis tikrai bus, tačiau Rusija, neabejotinai, kaip naudojosi, taip ir naudosis visomis įmanomomis progomis paskaldyti ir taip jau gana trapią Baltijos valstybių vienybę.

Šiame kontekste labai įdomu stebėti Rusijos viešąją erdvę  atvykstant Latvijos prezidentui.

Pirmiausia, gruodžio 17 dieną Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškia viešai apgailestaujanti dėl kai kurių ES narių (įskaitant ir Latviją bei Lietuvą) bandymų „politizuoti istoriją“, tai yra, jų kreipimąsi į Europos Komisiją su raginimu numatyti atsakomybę už totalitarinių režimų nusikaltimų neigimą.

Ta pačią dieną Maskvoje vykusioje konferencijoje Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas A.Jakovenko pareiškia, jog „rudasis maras“ neturi atgimti ir užsimena apie bandymus perrašyti istoriją.

Taip pat perskaito Rusijos užsienio reikalų ministro S.Lavrovo laišką konferencijai, kuriame šis akcentuoja Niurnbergo proceso – „Tautų teismo“ – svarbą ir kalba apie revanšismo požymius ir piktinasi bandymais „revizuoti“ to teismo sprendimus.

Tikriausiai nereikia ilgai galvoti apie kokius „bandymus“ čia S.Lavrovas kalba.

Laiške jis taip pat užsimena apie „kai kur“ vėl „heroizuojamus“ nacistus.

Pastaroji užuomina, atrodo, neturi konkretaus adresato, tačiau taip atrodo tik iki šeštadienio, kai pravda.ru paskelbia rašinį labai skambiu pavadinimu, kuriame pranešama apie Lietuvos valdžios bandymus perrašyti istoriją ir pastatyti paminklą „miško broliams“, o cituojant pravda.ru „teroristams, kurie veikė Baltijos pakrantėje esančioje sovietinėje respublikoje keturiasdešimtaisiais ir penkiasdešimtaisiais praėjusio amžiaus dešimtmečiais“ .

pravda.ru nesismulkina ir vėliau dar paaiškina, kad „miško broliai“, kurie kovojo už „nepriklausomybę“ ir prieš „Sovietų okupaciją“ (kabutės abiem atvejais pravdos.ru) iš tiesų tebuvo nacių kolaborantai, padėję jiems naikinti žydus ir saugohe sovietų karo belaisvius.

Štai toks gražus kontekstas…

P.S. O kad būtų dar gražiau galima pridėti visų mūsų seno gero draugo Efraimo Zuroffo straipsnelį „The Jerusalem Post“ A.Kubiliaus vizito į Izraelį proga, kuriame vėl giedama jau seniai girdėta giesmė apie tai, kaip Lietuva persekiojo niekuo nekaltus žydų ir antinacių partizanus, menkino Lietuvos vaidmenį vykdant Holokaustą ir dirbtinai didino žydus gelbėjusių teisuolių skaičių (čia, tiesa, jau šis tas naujo, atrodo).

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Regis

  Šiaip iš tikrųjų įdomu kokie realūs „vaisiai“ tokios politikos. Ar tik nebus keletas verslininkų į savo kompaniją tiesiog paėmę ir šalies prezidentą. Kad toks vizitas išvaizdesnis atrodytų.

  Beje yra versija, kad Rusija baigia palenkt visus Lietuvos kaimynus ir kitas potencialiai suinteresuotas puses vienu labai konkrečiu klausimu. Palenkt aišku taip kaip Kremliui reikia. Ar iš tokio vizito galima spėti, kad bendras AE projektas baigia galutinai subliūkšti? Gal ne. Bet, neabejotinai virš jo kaupiasi debesys. Ir ko gero negrįžtamai.

  • nerijus

 • Rytis I

  Rusijos URM apgailestauja, jog istorikai nebeturės galimybės objektyviai tirti totalitarinių režimų laikotarpio. Nes jų vertinimai bus vertinami tik baudžiamąja atsakomybe. Iš dalies galima būtų sutikti, jei… Jei ES priims ką nors panašaus, kaip Lietuva. Bet kaži. Gerai, o kaip su pačios Rusijos archyvais, kurie iki šiol uždari? Apie kokį objektyvumą drįsta bumbėti?

 • Kontekstas tai tikrai gražus :)

 • Valentinas

  Štai už tokius rašinius ir mylime mes Račą!
  Manau, kad myli net ir Fredis :)

  • Fredis*

   Jeigu ir toliau tokiame stiliuje pilsis tekstai, tai Naujoji-senoji kairė 95 pinigų už skaitymą Tinklaraštininkui nemokės.

   Peržvelgęs tekstą radau vieną medinį sakinį: „…Rusija, neabejotinai, kaip naudojosi, taip ir naudosis visomis įmanomomis progomis paskaldyti ir taip jau gana trapią Baltijos valstybių vienybę“.
   Parašyta kaip pažangaus TSPMI studento. Nei ta vienybė trapi, nei ką, nors anksčiau visko būta.

  • nerijus

   Visiškai pritariu Valentinui. Vertinu šį Žmogų- A. R. už jo nuoširdumą ir pozicijos tvirtumą. Tikiuosi, kad jis ne „iš reikalo“ taip rašo?..

   Šiuose žodžiuose taip pat daug tiesos, jei žiūrėsime ne vien iš „rytų“ pusės:

   • Nesvarbu

    nerijau, dėl „pozicijos tvirtumo“,-sutinku,tačiau dėl nuoširdumo, tai labai abejoju, nebent čia pat įtikintum neatremiamais argumentais. Bet kuriuo atveju tai daug geriau nei kokie primityvai krivickai.

    • nerijus

     Nesvrabu

     Aš tikiu…Aš vis dar juo tikiu.
     Argumentų?..Juk pas mane jų nėra…Be to, šiandien juos visus pradūzginau slidinėdamas „kamščiuose“.

     Bet tema ne apie tai..

     Apie Rusiją. Kiek dar tęsis tas „pagalių“ kaišiojimas ir tiesų įrodynėjimas?..Mes buvom, esame ir būsime nuo jų priklausomi- ekonomiškai.
     Rinka.
     „Vakarai“ nebeturi kur dėti savo pagaminamos produkcijos, tai mes jiems nieko net nepasiūlysime, nes jie nepirks; jie geriau, per visokius ES fondus, įsiūlys mums. „Rytuose“ yra dar daug erdvės ir ekonominio potencialo…

     p.s. su kaimynais reikia gyventi draugiškai ir visada nepamiršti- pažiūrėti į savo daržą…

     • Genijus

      nerijau, atleiskit man, senam patriotui ir idealistui-realistui, bet na niekaip nesuprantu to jūsų amžino apsiverkimo ir Lietuvos dergimo bei – dar kartą atleiskit – mankurtizmo ir runkelizmo.
      Mes NEBUVOM, esam, kurį laiką dar būsim, bet nelabai tolimoje (+-20-30 metų) ateityje NEBŪSIM arba būsim tik tiek, kiek patys norėsim, priklausomi-ekonomiškai nuo Rusijos.
      Į savo daržą reikia žiūrėti, bet iš kur tas idiotiškas įsitikinimas, kad su „kaimynais“ reikia gyventi draugiškai? Visų pirma, Rusija mums – labai sąlygiškas kaimynas, nes „Kaliningrado sritis“ yra labai abejotina Rusija, o vasališka Baltarusija – vis dar ne Rusija. Antra, jeigu aš būčiau jūsų namo/kiemo kaimynas kasdien užgauliočiau jus, jūsų žmoną, vaikus, pilčiau ant jūsų praeinančių vandenį, girtas rėkaučiau kiaurą naktį prieš jūsų darbo dieną, pradurčiau jūsų mašinai padangas – ar jūs tikrai VISADA būtumėt runkelis, ar visgi išdrįstumėt padaryt tai, ką reikia – duot man į snukį? Tai va ir jūsų numylėtai Ruskijai reikia PASTOVIAI duoti į snukį (ir nereikia to suprasti primityviai, kaip apšaudymo ar tankų pasiuntimo). Nes naglas, beširdis, debilavotas kriminalinis nusikaltėlis-žudikas supranta tik tokį „bazarą“. O jūs galit jį ir toliau vadinti „kaimynu“. Pažiūrėkit į Litvinenkos paskutinių gyvenimo dienų vaizdo įrašus, ir dar ir dar kartą pergalvokit savo „kaimynystės“ sampratą. Ačiū.

     • Rytis I

      O gal ne taip blogai su tais kaimynais. Kažką bet o darom. Štai ūkio ministerijos delegacija Piteryje neseniai, – aukščiausios klasės viešbučiai, ekskursijos, pietūs su mere.. O kažkas lipa per galvas ir į snukį nori duoti..

     • lida

      nerijus tuoj vėl pakiš Makejevą. Galėsim spėlioti, nerijaus gilią mintį.

 • Fredis*

  53-čio pagal įtakingumą žmogaus tinklaraštis rašomas ne šiaip sau, o tam, kad žmonės suklustų, skaitytų, įsidėmėtų, diskutuotų, pasimokytų.
  Šiandien klausiau rytinę 11 val. R.Geleževičiaus radijo laidą, tema „Rinkimai Baltarusijoje“, laidos metu skambinę į studiją žmonės, lyg jiems galvas spaustų kvadratinių formų Vid.Azijos nacionalinis-etnografinis galvos apdangalas, kalbėjo trafaretiškai:
  – Pasižiūrėkime į save, apsikuopkime savame kieme, o jau tada kitus mokykime…

 • Nesvarbu

  „Delfis“ rašo, esą tyrėjai iš Indijos įrodinėja, jog šiandienos žmonės jau nebemoka tinkamai juoktis.

  Tyrimo duomenimis, sveikatai palankiausia, kai žmogus juokiasi plačiai išsižiojęs.

  Kikenimas gi sučiauptomis lūpomis, atvirkščiai, turi neigiamą poveikį.

  Juoktis plačiai išsižiojus, labiau būdinga paprastiems, kaimynų gal ir nemylintiems, tačiau bent jau jų privengiantiems.Tokiems kaip nerijus.

  Tas juokas,kuris turi neigiamą poveikį, labiau yra būdingas talibams ir konservatoriams fundamentalistas. Šitie kaimynų labai nemėgsta,ir tai nuolat deklaruoja žodžiais ir sprogdinimais.Tokių, amžinai jaunatviškai kategoriškų, yra ir šalia mūsų, šiame tinklapyje rašančių apie kvadratines svetingų Vid.Azijos atstovų galvas.

 • NiekurNeiva

  ANTRADIENIS 2010-12-21: Vienu metu – Visiškas Mėnulio užtemimas, Saulėgrįža ir Mėnulio pilnatis

  Ankstyvą antradienio rytą Mėnulį rožine spalva nudažys visiškas Mėnulio užtemimas.
  Jei bus giedra, užtemimo pradžią turėtų matyti ir Lietuvos gyventojai.
  „Užtemimas turi prasidėti 7.28 val. Lietuvos laiku.
  Jeigu bus geras oras, matysime tik pačią užtemimo pradžią, kadangi Mėnulis pas mus leisis 8.45 min.
  Laukiamas visiškas Mėnulio užtemimas. Tačiau jei bus apsiniaukę, Mėnulio užtemimo neišvysime.“

  Su žiemos saulėgrįža sutampantis Mėnulio užtemimas įvyks, kai Žemė, Saulė ir Mėnulis išsirikiuos į vieną liniją.
  Tuomet Žemė užstoja Saulės spindulius ir meta šešėlį ant Mėnulio,
  kuris pakeičia savo spalvą ir iš pilko virsta rožiniu ar net raudonu.
  Iš viso užtemimas truks 3,5 val. ir baigsis 10 val. 1 min.
  Geriausiai Mėnulio užtemimas bus matomas skirtingose Šiaurės Amerikos vietose.

  Землю ждет самый черный день за 456 лет
  http://www.utro.ru/articles/2010/12/20/945119.shtml

  Beje, naktį iš antradienio į trečiadienį, 1.39 val., minėsime Žiemos saulėgrįžą.
  Kartu su Žiemos saulėgrįža diena nustoja trumpėti…

 • Bijau kartotis, bet.. „žydus ir saugohe sovietų“
  Typing mistake. O šiaip spaudžiu didelį ‘Like’