„Laisvoji banga“ – geras radijas. Ačiū

Šiandieninis komentaras „Laisvojoje bangoje“ buvo paskutinis. Bent jau laikinai.

Tiesiog nebeužtenka laiko. Norėjau tai padaryti jau anksčiau, bet buvo sunku, nes buvau pažadėjęs padėti. Tačiau kai žadėjau, situacija buvo visai kita: kitos pareigos ir kiti laiko limitai. Be to, ir amžius jau nebe tas…:)

 Taigi, komentarų „Laisvojoje bangoje“ jau nebeskaitysiu, tačiau tikiu, kad „Laisvoji banga“ išliks.

Esu dirbęs ar bendradarbiavęs su daug žiniasklaidos priemonių: „Lietuvos rytas“, „Respublika“, Žinių radijas, „Laikas“, „Lietuvos žinios“, Lietuvos radijas, alfa, delfi…

Žinote, kas įdomu? „Laisvoji banga“ ir savo laiku Lietuvos radijas tikriausiai buvo vienintelės žiniasklaidos priemonės, kuriose nė karto nesulaukiau priekaištų dėl savo komentarų turinio ar prašymų pataisyti arba išimti vieną ar kitą sakinį.

Taip, „Laisvosios bangos“ vadovė kažkada buvo R.Pakso atstovė spaudai. Todėl daug kas „Laisvąją bangą“ vadina Pakso radiju.

Tačiau per tuos beveik pusę metų kai bendradarbiavau su šiuo radiju nė karto neišgirdau net užuominos, kad nereikėtų sakyti to, ar ano, kad negalima R.Pakso statyti į bendrą „nusikaltėlių“ eilę kartu su A.Zuoku ar V.Uspaskichu.

Ačiū už tai „Laisvajai bangai“, jos vadovei ir visam kolektyvui. Ačiū už galimybę, laisvę ir patirtį – „Laisvoji banga“ buvo moderniausia iš visų radijo stočių, su kuriomis teko bendradarbiauti ir vienintelė suteikusi galimybę įrašinėti komentarus namuose.

Kolektyvui, manau, ypač reikia dėkoti, nes joks vadovas ir joks savininkas niekada negali priversti elgtis žmogaus prieš jo principus.

Nė vienas žurnalistas Lietuvoje nebuvo priverstas parsiduoti. Tie, kurie tai padarė, pasirinko patys

Žinot, kas labai gerai? Didelė dalis „Laisvosios bangos“ kolektyvo – jauni žmonės. O tai teikia vilties. Net tada, kai garbus Profesorius pasiunčia jauną žurnalistą toli, toli vien todėl, kad jis dirba Profesoriui nepatinkančioje radijo stotyje…

Ačiū. Ir sėkmės „Laisvajai bangai“.

P.S. O muziką iš pradžių jie tikrai grojo baisią. Vėliau pasitaisė…:)

(9 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  „kad negalima R.Pakso statyti į bendrą “nusikaltėlių” eilę kartu su A.Zuoku ar V.Uspaskichu.“

  kada racas taip sake?

 • Anonimas

  Kažkaip mėgstu žiūrėti ir bandyti analizuoti, o ne klausyti, ką man sako suinteresuoti ir ne viai asmenys. Aš niekada neklausiau Laisvosios bangos, todėl galbūt esu kiek subjektyvus, bet man kažkodėl atrodo, kad tai yra paksinių radijas. Tačiau aš visų pirma taip manau ne todėl, kad ten yra Overlingienė, bet dėl to, kas ir kodėl įsigijo radiją. Iš savininkų (statybininkų) paaiškinimų, buvusių žiniasklaidoj apie įsigijimo tikslus, susidariau nuomonę, kad jie patys nelabai supranta kokiu tikslu pirko. Kai dar pradėjo minėta ponia vadovauti, lyg ir viskas paaiškėja.

  P. Artūrui tai atrodo ben objektyviausias radijas ir mano nuomone tai natūralu. Daugelis jo pasisakymų yra nukreipti prieš valdančiąją daugumą. Daugeliu atvejų jo pasisakymai yra objektyvus ir aš jiems pritariu, tačiau šis radijas visuomet palaiko ir palaikys kalbančius prieš vbaldančiąją koaliciją. Račas susidaręs įvaizdį (galbūt nesąmoningai), kad yra Pakso „neteisėto nušaliimo“ gynėjas, todėl jo reti pasisakymai ir nepasakyčiau, kad kada buvo ypatingai aštrūs, nė kiek nekenkia radijo tikslams. Priešingai, jie naudingi, nes sudaro objektyvaus radijo įvaizdį. Įdomu, ar būtų būtų buvę patylėta, jei p. Artūras būtų kokius penkis komentarus iš eilės būtų skyręs liberaldemokratų partijos ir asmeninei Pakso kritikai? Manau tai objektyviausios radijo stoties įvaizdis būtų kaip mat žlugęs. Ir iš priešingos pusės, ar kada nors, kuri nors radijo stotis būtų prašiusi patylėti, jei komentaras atitinka radijo siekius? Dėl to nemanau, kad ši radijo stotis yra nors kiek objketyvesnė. Geriau pasakykit, kiek ten leidžiama ir skleidžiama paksininkų kritika? Kiek buvo komentarų, kad pagautas kyšiais įtariamas Lementauskas, Butkevičius, ar ten kas kalbėjo apie Imbrasą blogai?
  Nepretenduoju į valentukevičinį neklystamumą, tai daugiau mano spėjimas, kodėl radijas atrodo objektyvus.

 • Anonimas

  Kažkoks moteriškas (kategoriškas) vaido komentaras – „ar kas kalbama prieš Imbrasą blogai?“ Tai kai blogai – tik tada objektyvu? Apie paksistus tiek blogai prikalbėta visuose kituose leidiniuose, kad bandymas atsverti svarstykles į pusiausvyrą jau neobjektyvumas?
  Kai, panele vaidas, pagausi Imbrasą, ar Paksą ar ką niors iš jų vadovybės „vagiant“ (t.y. kyšiai), tada ir galėsi reikalauti kritikos. Tavo Zuokelį tai pričiupo.

 • Anonimas

  Užtat *nu(si)pirktas* žinių radijas su Račkausko monologinėmis odisėjomis verslumo dvasioje tikrai pralinksmindavo ir/ar prablaškydavo automobilinės kelionės monotoniją. Jeigu tik tokia duoklė savininkams, tai, manyčiau, ganėtinai sąžininga objektyvumo prasme…

 • Anonimas

  to BiZetas
  žmogau, tu nesuvoki ką norėjau pasakyti, paskaityk dar kartą. Esmė – jei pūti į „tinkamą“ pusę, tai tau niekas nieko ir nesako. Norint teigti, kad yra objektyvu, reikia, kad tiek pat dėmesio būtų skiriama ir oponentams.
  BiZetai, sakydamas „panelė“, norėjai įžeisti, ar paprasčiausiai neturėjai ką pasakyti? tai labai vaikiška. Atsimenu vaikystėj, smėlio dėžėj žaisdami mes irgi prasivardžiuodavom, kai nebeturėdavom argumentų atsikirsti:)))
  Račkausko monologai man neįdomūs klausyti. Man kažkodėl gaila tos žurnalistės, kuri ten bando vaidinti ne tokią protingą, kaip kitas pašnekovas, ir atrodo, jog stengiasi įsiteigti.

 • Anonimas

  teko klausyti viena porinkimine laida per sia radijo stoti. Tai pranesejas kalbedamas su Racu pasake mazdaug taip : „problema ta, kad rinkumis laimejo konservatoriai ….“. Na tai po sios frazes viskas man aisku pasidare apie sia stoti.
  Isvis kaip Racas gali kalbeti apie kazkoki objektyvuma sios stoties.
  Ar negeda, Racai, ar jau nebeturi gedos jausmo ?

 • Kiek iš kolegos Dariaus Lukoševičiaus, kuris ten irgi laidą rengia, teko girdėti, tai vienintelis draudžiamas pašnekovas – gėjų disidentas Simonenko :) Tiesiog raičiausi iš juoko išgirdęs – visus galima, o šito ne :)

 • Anonimas

  Klausausi as kartais LB, o pasiklauses negaliu teigti, jog tai Pakso radijas. Zinoma, Lukoseviciaus laidoj dalyvauja ir Paksas, ir Imbrasas – teko girdeti. Zinias irgi klausau, turi jie korespondentu. Kiek girdejau – antra puse visuomet isklausoma.

 • Anonimas

  reklamuoji ?

 • Anonimas

  Lukoševičių visada gerbiau. Iki tos vienintelės laidos apie I.Rinau. Tokio pūtimo į vieną dūdą, pašnekovės nesiklausimo, nuolatinio pertraukinėjimo, nereagavimo į jos argumentus, išdėstytus faktus, jau seniai neteko nei girdėt, nei regėt. Atrodo, kad vedėjas užsibrėžė tikslą per laidą ištransliuoti tam tikrą konkrečią žinią, ir darė viską, kad kita nuomonė, faktai niekaip nepakliūtų į eterį. Objektyvumo, noro išsiaiškinti situaciją buvo nulis. Baisingiausiai juo nusivyliau.
  o aš „zlapamiatnaja“. Ilgai Lukoševičiui neatleisiu.

 • Laisvasis Laikraštis ir Laisvoji Banga yra vieno laisvumo. Laisvi nuo … ir toliau nerašau, nes bijau gauti į snukį nuo Račo. Nes mano mintys nepakito.

 • Anonimas

  to troy,
  gal Račas dalyvaus „Ringo d..“, o pats nenori būti sparingo partneriu? :).
  Kiekvienas apie kito sugedimą (laisvumą) sprendžia pagal savo sugedimo (laisvumo) laipsnį.

  Ojektyvumas = sugedimas + laisvumas
  toliau pagal algebros taisykles. :)

 • Anonimas

  atvirai pasakius, tai man gana keista, kad Lietuvoje tvirtai įsigalėjo nuostata -jei apie Paxą kalbi gerai arba bent jau neutraliai, o kartai net išvis kalbi, tai jau esi paxininkas, otai, kaip žinoma, yra blogai.Na štai , nekalba LB ar LL nerašo apie paxą blogai, reiškia šie yra paxininkai. O kad LR nerašo apie kirkilinius blogai, ar Veidas apie konservus, tai niekam neužkliūna. Kažkoks iškrypęs lieuviškas objektyvumo suvokimas.

 • Anonimas

  @next: viskas čia gerai su tuo objektvyzmu, tiesiog reikia į kontekstą žiūrėti.

 • Anonimas

  o kodel apie Paxa reiktu gerai kalbeti? Kas jis toks, sventa karve ?

 • Anonimas

  visada stebino tokio lygio „objektyvus“ zmones,kaip komentatorius Vaidas… na,ir kaip galima rasyt,skaityt ir vertint tokio zmogaus pasisakyma?! niekada nera klausesis,reiskia nuomone susidares is nuogirdu,aplinkiniu,bet jam rodosi,kad tai yra paksiniu radijas… argi ne absurdiska?! kuomet vaidenasi lyg ir reiketu zinot,ka reikia daryt,o nebandyt rodytis nusimananciu ir protingu, juo labiau,kai argumentu didelis nulis…
  o kad gana daznai isklausoma ir antra puse,tai yra tikrai taip,be to,kad nekiltu klausimu ar reklamuoju,galiu atsakyt,kad tikrai nebutinai.