„Laisvo laikraščio“ išdaigos

Atneša man šiandien kolegos A.Drižiaus „Laisvą laikraštį“. Pažiūrėjau – ir šiek tiek nustebau. Pirmo puslapio viršuje: dešinėje – A.Račas, kairėje – R.Paksas.

Žinau, kad daugumai esu „paksistas“ ir man dėl to visai neskauda (nes savo laiku buvau „landsbergistas, po to – uspaskistas, o visai neseniai buvau apkaltintas prisidėjęs prie „valstybininkų klano).

Tačiau „Laisvo laikraščio“ laisvas elgesys šiek tiek stebina.

Pirmiausia, jie paėmė komentarą, skirtą „Laisvajai bangai“ neatsiklausę radijo stoties (tai man patvirtino „Laisvoji banga“).

Antra, pavadinimą komentarui jie sugalvojo patys, o tai jau galima vertinti, kaip autorinių teisių pažeidimą. Be to, komentare skambėjęs siūlymas panaikinti Konstitucinį Teismą tebuvo siūlymas pamąstyti apie politikų dviveidiškumą ir dvigubus standartus ir keista, kad A.Drižius jį suprato taip tiesmukai.

Trečia, nors ir pasisakau už nuomonių įvairovę ir manau, kad visokie laikraščiai ir žurnalai turi teisę egzistuoti, visiškai neabejoju, kad „Laisvas laikraštis“ yra aiškiai partinis leidinys – tai patvirtina ir paskutiniojo numerio turinys: „Tvarkos ir teisingumo“ ten tiek daug, kad jokių abejonių kilti negali.

Iš esmės gal ir nebūčiau prieš, kad partiniai leidiniai persispausdina mano komentarus, tačiau pirma, tai turėtų būti daroma civilizuotai, tai yra, pagal susitarimą, o antra – nebandant sukurti iliuzijos, kad esu to leidinio autorius.

Tikiuosi, „Laisvas laikraštis“ tai supras ir demonstruodamas tai, pirmiausia išims mano komentarą iš savo internetinio puslapio.

Beje, nors ir nesu patenkintas tuo, kas įvyko, negaliu nepaminėti, kad vienas straipsnis paskutiniajame „Laisvame  laikraštyje“ labai įdomus. Jame teigiama, kad Darbo partija 2005-2006 metais buvo užsiprenumeravusi „Respublikos“ dienraščių už beveik 1 milijoną litų.

Iš esmės visi partijos nariai skaitė „Respubliką“…

Įdomu, ar dar kokių nors dienraščių prenumeravo, ar ne?

  

(9 balsų, vidurkis: 4,22 iš 5)
Loading...